Vizesi Irak

Irak Vizesi

Irak vizesi hemen her türlü pasaport sahipleri için geçerli olan bir vize türüdür. Kişilerin vize alım işlemleri sırasında çeşitli yasal prosedürleri yerine getirmesi gerekiyor. Bu işlemleri Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umumi pasaport sahiplerinin istisnasız yapması gereklidir. Irak vize işlemleri sırasında hazırlanması gereken birtakım evraklar vardır. Bu evrakların yasal prosedürlere uygunluğu son derece önemlidir.

Irak vize alım işlemleri sırasında kişilerin dikkat etmesi gereken konular arasında evrakların güncel olması yer alıyor. Güncel olmayan hiçbir evrak vize yetkili kurumlar tarafından kabul edilmemektedir. Yenilenmesi ve güncellenmesi gereken bir evrakınız var ise bunu mutlaka öncesinden düzenlemeniz isteniliyor.

Irak Vizesi Alım Süreci

Irak vizesi alımı sırasında kişilerin dikkat etmesi gereken evraklar arasında pasaport büyük önem taşıyor. Eski tarihli ya da yıpranmış okunması güç bir pasaportunuz var ise bu pasaportu mutlaka yenileme yapmalısınız. Irak vize başvurusu yaparken hazırlanması gereken diğer evraklar için de aynı titizliği göstermelisiniz. Evrak listesinde şunlar bulunuyor:

  • Vize başvuru formu
  • Pasaport: seyahatin bitiminden sonra en az 1 yıl geçerliliğini koruyacak şekilde olmalıdır.
  • Otel rezervasyonu ya da kalınacak yerin ikametgâh bilgileri
  • Seyahat için uçak biletleri
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Yaşı küçükler için izin belgesi
  • 3 tane biyometrik fotoğraf

Bu evraklar dışında kişiler kendi vize türlerine uygun olarak farklı ek evraklar da hazırlamak durumunda kalabilirler.

irak vizesi 1 1

Irak Vize Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişilerin vize işlemleri sırasında kullandıkları pasaportların geçerliliğine dikkat etmeleri gerekiyor. Bunun yanında vize tarihi itibari ile en az 1 yıl daha geçerli olmalıdır. Formlarınızın eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş olması ve karşı taraftan gönderilen bir davetiyeniz bulunmalıdır. Tüm evraklarınızda bulunan bilgilerin birbirini desteklemesi son derece önemlidir.

Long Vize firmamız Irak vize alımı sürecinde sizlere gerekli her türlü desteği veriyor. Vizeyi vermeye yetkili kurumların istediği tüm bilgileri Long Vize Turizm firmamız detaylı olarak hazırlamanıza yardımcı oluyor ve vize alım sürecinde sizlere son derece geniş çapta destek veriyor.

Detaylı bilgi almak için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Irak Vizesi Nasıl Alınır?

Irak, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Irak Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Irak Konsolosluğundan öncelikli olarak Irak Vize Randevusu alması gerekmektedir.Randevu oluşturulduktan sonra Irak Konsolosluğunun istemiş olduğu Evrak Listesi hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa takdim edilir ve Vize Başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayıp Irak Konsolosluğundan Vize Başvuru İşlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz. Irak vize evrakları ve belgelerinin güncel listesine firmamızdan ulaşarak, başvurunuzu hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Irak Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Irak Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Irak Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için Irak Vizesine Konsolosluktan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Irak Konsolosluğu Randevu sistemi ile çalıştığı için öncelikli olarak randevu alınması gerekmektedir. Randevunuzu aldıktan sonra gerekli evrakların tamamlanması ile vize başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Irak Konsolosluğundan Vize Randevusu alıp Başvurunuzu gerçekleştirebilir. Irak Vize Başvuru işlemleriniz için detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz. Irak vize evrakları ve belgelerinin güncel listesine firmamızdan ulaşarak, başvurunuzu hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Irak Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Irak vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Irak Vize İşlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Irak vize evrakları ve belgelerinin güncel listesine firmamızdan ulaşarak, başvurunuzu hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Irak Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Irak vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Irak Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Irak Konsolosluğu Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulü çalışmaktadır. Vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Irak Vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Irak vize evrakları ve belgelerinin güncel listesine firmamızdan ulaşarak, başvurunuzu hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Irak Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Irak, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Irak Vize İşlemleri yapmanız zorunlu bir prosedürdür. Vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek alacağınız vize ile Irak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız vize sadece Irak seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Irak’a giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Vize başvuru ve randevu işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. Irak Vize Evrakları Ve Belgelerinin güncel listesine firmamızdan ulaşarak, başvurunuzu hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: