Skip to content

İrlanda Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

İrlanda Vizesi İrlanda’ya giriş yapmak isteyen Hizmet (Gri) Pasaportu, Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Umuma Mahsus pasaport sahip Türk vatandaşlarının hepsi İrlanda vizesine sahip olmak zorundadır. Bununla birlikte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Birleşik Krallık Vizesine sahip ise İngiltere üzerinden İrlanda’ya seyahat etme hakkına sahipler, fakat direkt olarak Birleşik Krallık Vizesi ile İrlanda’ya giriş yapamazlar.

Banner Soru Sor
Soru Sorun
Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

İrlanda Kısa Süreli Vize Türleri

İrlanda vize farklı amaçlara uygun olarak kendi aralarında ayrılırlar. İrlanda kısa süreli vize türlerine C tipi vize denir. Bu vize tipleri arasında başlıca olarak İrlanda Ticari Vize, İrlanda Turistik Vize ve İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi yer alır. Bunlara ek olarak İrlanda konferans ve seminer vizesi, Gemici vizesi, 90 günü aşmayan Eğitim vizesi, Medikal tedavi vizesi, performans ya da turnuva vizesi, Avrupa Birliği ve İsviçre vatandaşlığı olmayanlar için vize türleri de bulunur.

İrlanda’ya giriş amacınıza uygun olan vize türünü en hızlı ve kolay şekilde almak üzere Long Vize Turizm’den profesyonel İrlanda vize hizmeti alabilirsiniz.

Nasıl İrlanda Vize Alabilirim?

İrlanda’ya giriş yapmak için İrlanda vize evrakları ve belgeleri, İrlanda vize formu ve acentemizin vize türünüze uygun olarak belirttiği tüm dokümanları acentemize gönderebilirsiniz. Böylelikle sizin için vize sürecinin sorumluluğunu en iyi şekilde üstlenebilir ve olabildiğince hızlı bir şekilde randevu alabiliriz.

İrlanda’dan vize almak için kişisel olarak İrlanda Konsolosluğu’na gitmenize gerek yoktur. Belgeleri sizin için konsolosluğa iletmemiz yeterlidir. Ortalama olarak İrlanda vize sonuçlarının açıklanma süresi, konsolosluk randevunuzdan itibaren 25 gündür. Yoğunluğa ve tatil günlerine göre süre değişiklik gösterebilir.

Profesyonel İrlanda Vize Hizmeti

Sektördeki deneyimleri ile Long Vize Turizm, farklı vize türlerini almak için nelere ihtiyacınız olduğunu güncel olarak bilir ve size kapsamlı bir İrlanda vize hizmeti verir. Belgelerinizi sizin için kontrol eder ve formları uygun şekilde doldurmanızı sağlar. Bu sayede vize alma şansınız katlanır. İrlanda vizesi hakkında detaylı bilgi almak ve vizeyi en hızlı şekilde almanızı sağlamak üzere ideal yol haritasını yapmak için Long Vize Turizm ile kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz.

Vizesi İrlanda
İrlanda Vizesi

İrlanda Büyükelçiliği Vize

İrlanda Büyükelçiliği vize verme konusunda yetkili, İrlanda’ya bağlı organdır. Bununla birlikte İrlanda Büyükelçiliği İrlanda vize başvurusu için direkt olarak başvuru kabul etmez ve İrlanda vizesi almak isteyen vatandaşlar Long Vize Turizm aracılığı ile randevu alırlar. İrlanda Büyükelçiliği tarafından belirlenen İrlanda vize evrakları ve belgeleri Long Vize Turizm’e teslim edilir.

Biyometrik kaydı bulunan vatandaşların acentemize direkt olarak gelmelerine gerek yoktur ve danışmanımızın istediği belgeleri kargo ile gönderdikten sonra vize sürecinin sorumluluğunu bize emanet edebilirler. Alandaki tecrübesi ile deneyimli ekibimiz, sizin için İrlanda vize randevusu alır. Aynı zamanda belgelerinizin eksiksiz ve doğru olması için gerekli düzenlemeleri yaparak vize sürecinizin her adımını yakından takip eder. Bu süre zarfında danışmanımız tarafından her aşamada bilgilendirilirsiniz.

İrlanda Büyükelçiliği Vize & İrlanda Vizem Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

İrlanda vizesi ortalama olarak 20 ila 25 gün arasında sonuçlanır. Ancak kısa süreli (İrlanda C Tipi vize) için bu süre 10 gün gibi daha kısa olabilir. Başvuran kişiye dair belgeler İrlanda Büyükelçiliği’nden teslim alındıktan sonra İrlanda’ya yollanır. Ardından karar verildikten sonra başvuran kişiye dönüş sağlanır. İrlanda vizenizin ne kadar sürede sonuçlanacağı İrlanda Büyükelçiliği’ndeki yoğunluk ve tatil günlerine göre değişiklik gösterecektir. Long Vize Turizm tarafından dönemsel yoğunluklar ve İrlanda Büyükelçiliği tatil günleri ile ilgili güncel ve kesin bilgileri alabilirsiniz.

İrlanda Büyükelçiliği Vize Büyükelçiliği Tatil Günleri

İrlanda Büyükelçiliği tarafından tatil sayılan ve büyükelçiliğin kapalı olduğu İrlanda tatil günleri aşağıda sıralandığı gibidir.

 • Good Friday
 • Paskalya
 • İrlanda İşçi Bayramı – 4 Mayıs
 • Noel – 25 Aralık
 • Aziz Stephen Günü- 29 Aralık

İrlanda Büyükelçiliği’nin kapalı olduğu Türkiye tatil günleri ise şunlardır:

 • Yeni Yıl – 1 Ocak
 • İşçi Bayramı – 1 Mayıs
 • Ramazan Bayramı
 • Kurban Bayramı
 • Cumhuriyet Bayramı

İrlanda vize sürecinizi en iyi şekilde yönetmek için vize yetkili merkezi olarak görev alan Long Vize Turizm’den danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Deneyimli çalışanlarımız sizin için vize randevunuzu en uygun güne alacak ve vize sürecinizin hızlı şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Büyükelçiliği Vize İrlanda
İrlanda Büyükelçiliği Vize

İrlanda Konsolosluğu Vize

İrlanda Konsolosluğu vize almak üzere karar veren yetkili organdır. İrlanda Büyükelçiliği ile bu görevi paylaşan konsolosluk, Ankara’da yer alır. Bununla birlikte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, İrlanda Konsolosluğu direkt olarak başvuru kabul etmediği için, İrlanda vize başvurusu için Long Vize Turizm’i tercih ederler. Long Vize Turizm, İrlanda vizesi için vize işlemlerinde seyahat firması olarak görev alır.

Vizenin sonuçlanması İrlanda Konsolosluğu’ndaki yoğunluk ve tatil günlerine göre değişiklik gösterebilir. Danışanlarımız dönemsel yoğunluk ile ilgili size gereken bilgileri verir. Aynı zamanda başvurunuzun en hızlı şekilde sonuçlanması için doğru zamanda İrlanda vize randevusu alarak, süreci mümkün olduğunca çabuk ve olumlu olarak neticelendirmek üzere titizlik ile çalışır.

İrlanda Konsolosluğu’nun Görevleri

İrlanda Konsolosluğu’nun görevleri şunları içerecektir:

 • Konsolosluk hizmetleri vermeleri gereken belgeler, vb. uygulamaları hakkında telefon, e-posta ve şahsen danışmanlık hizmeti
 • Başvuruların kontrol edilmesi ve eksik belgeler vb. İle ilgili başvuru sahiplerinin takibi
 • Türkiye’de zorluk yaşayan İrlanda vatandaşlarına (örneğin kaza / hastalık / diğer acil durumlar, göçmenlik statüsüne ilişkin sorgular vb.) tavsiyelerde bulunmak / vatandaşlar adına araştırma yapmak ve gerektiğinde vatandaş adına İrlanda ve Türkiye makamlarıyla irtibat kurmak
 • Yukarıdakilerin hepsinde dosyaların korunması, sağlanan hizmet ve yardımlarla ilgili yıllık istatistiklerin derlenmesi
 • Konsolosluk seyahat tavsiyelerinin her zaman uygun, doğru ve güncel olmasını sağlamak
 • Uygun ve güncel bir Büyükelçilik kriz planının sürdürülmesi
 • Konsolosluk resepsiyon görevlisine zaman zaman yardım sağlamak (kamu üyelerinden gelen çağrıları / soruları cevaplamak)
 • Diğer görevler

İrlanda Konsolosluğu Vize Merkezinden Güvenilir Hizmet

Long Vize Turizm olarak vize almanız için İrlanda vize evrakları ve belgeleri başta olmak üzere tüm süreç ile ilgili sizi bilgilendiriyor ve profesyonel danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Bu sayede yanlış vize başvurusu nedeni ile ret almanızın önüne geçmek ile birlikte eksiksiz ve doğru evrakların teslimini sağlayarak kabul alma şansınızı arttırıyoruz.

İrlanda konsolosluğu vize ile ilgili aklınızdaki sorular ve merak ettikleriniz başta olmak üzere her konuda Long Vize Turizm danışmanlarından kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

Konsolosluğu Vize İrlanda
Konsolosluğu Vize İrlanda

İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İrlanda’daki yakınlarını görmek için seyahat etme amacı ile alınan vize türüdür. İrlanda Konsolosluğu vize türleri için gereken evrakları acenteler aracılığı ile teslim alır. İrlanda vizesi almak için Long Vize Turizm’den destek alabilirsiniz.

İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gereken Belgelerin Listesi

İrlanda vize evrakları ve belgeleri farklı vize türleri için ortak olsa da Aile / Arkadaş Ziyareti Vizesi için gereken bazı ekstra evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar İngilizce dilinde ve aksi belirtilmediği takdirde orijinal olarak ibraz edilir.

 1. Pasaport
 2. Seyahatin bitiş tarihinden itibaren 6 ay boyunca geçerli olan pasaport
 3. Vize formu
 4. İrlanda vize formu eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalıdır
 5. Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi
 6. 2 tane biyometrik fotoğraf
 7. 35×45 mm ölçülerinde, beyaz arka fonda biyometrik fotoğraf koşullarına göre çekilen 2 fotoğraf
 8. Sponsor olacak kişilerin belgeleri, çalışıyorsa: İmza sirküleri fotokopisi, son vergi yılına ait Vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi ve son 3 ayı kapsayan Faaliyet belgesi fotokopisi
 9. Yalnızca 1. Dereceden yakın akrabalar sponsor olabilir.
 10. Başvuran kişiye sponsor olacak kişinin yazacağı davet mektubu, İngilizce dilinde ve ıslak imzalı olmalıdır.
 11. Seyahat Sağlık Sigortası
 12. Nüfus Kayıt Örneği
 13. Uçak Rezervasyonu
 14. Banka Hesap Cüzdanı
 15. Son 6 ayı kapsayan imza sirkülerine sahip son 15 gün içerisinde alınmış hesap özeti ile birlikte

İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Davet Mektubu

İrlanda vizesi almak için aile ya da arkadaşınız tarafından yazılan davet mektubu aşağıdaki bilgileri kapsamalıdır.

 • Planlanan seyahat tarihleri
 • Gelen kişinin İrlanda’da sığınmacı olarak kalmayacağına ve seyahati sonunda ülkeden ayrılacağına dair ifade
 • Mektubu yazan kişinin kişisel bilgileri
 • Islak imzası

Bunlara ek olarak davet eden kişinin İrlanda kimliği ya da pasaportunun fotokopisi de mektup ile birlikte teslim edilmelidir. İrlanda vatandaşı değil ise Türk pasaportu, GNIB kartının fotokopisi ve pasaportundaki göçmenlik mührünün fotokopisi ile oturma izninin fotokopisi de iletilmelidir.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İrlanda
İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İrlanda Ticari Vize

İrlanda ticari vize 90 güne kadar olan ticari ve iş amaçlı seyahatlerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alacağı vizedir. İrlanda C vizesi olarak da bilinen bu vize türü sayesinde İrlanda’da en çok 14 gün olmak kaydıyla çalışabilirsiniz.

İrlanda Ticari Vizesi Neden Alınır?

90 gün boyunca geçerli olan İrlanda ticari vizesini almak için geçerli sebepler şunlardır:

 • İş anlamaları yapmak
 • İş için görüşmeye gitmek
 • İş sözleşmesi imzalamak
 • İş ile ilgili toplantı, konferans, seminer vb. katılmak
 • 14 günden daha az süreyle çalışmak

İrlanda Ticari Vizesi İle Neler Yapılmaz?

İrlanda vizesi ticari amaç ile alındığında aşağıdaki faaliyetleri yapma hakkına sahip olmazsınız.

 • 14 günden fazla süre ücretsiz ya da ücretli olarak İrlanda’da çalışmak
 • İrlanda kamu hastanelerinden ücretsiz sağlık hizmeti almak
 • Kamu hizmetlerinden herhangi birinden yararlanmak

İrlanda Ticari Vizesi İçin Gereken Davet Mektubu

İrlanda vize formu ve diğer belgeler ile birlikte ticari vize almak isteyen vatandaşlar, davet mektubuna sahip olmalıdır. İrlanda’daki şirketlerden gelen bu davet mektubu orijinal halde ve şirket antetli kağıtta yer almalıdır. Davet mektubu aşağıdaki bilgileri kapsamalıdır.

 • Şirketin ismi
 • Şirketin adresi
 • Telefon numarası
 • İnternet adresi
 • E-mail adresi
 • Mektubu gönderenin kişinin isim, soy isim ve şirketteki pozisyonu – unvanı
 • Şirketin yetkili temsilcisinin ıslak imzası
 • Şirketin sizi İrlanda’ya çağırmasının nedeni
 • İrlanda’da ticari almayı kalmayı düşündüğünüz tarihler
 • Şirket ile daha önceki iletişimlerinize dair belgeler, örneğin: mektup ya da çıktısı alınmış e-mailler

Davet mektubunuz İngilizce dilinde olmalıdır ve mektubun daha sonra size iade edilmeyeceğini bilmeniz gerekir. Banko dekontları gibi evraklar da iade edilmezken, doğum ya da ölüm belgeleri gibi belgeler iade edilmektedir. İstediğiniz takdirde iade edilmesini talep ettiğiniz belgeleri

İrlanda Konsolosluğu’na beyan edebilirsiniz. Bu durumda İrlanda Konsolosluğu vize süreci sonrası evraklarınızı iade eder. Her belgenin fotokopisini almanızda yarar vardır. İrlanda vizesi dilekçe örneği yazımıza göz atarak doğru vize dilekçesi yazımı ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Ticari Vize İrlanda
İrlanda Ticari Vize

İrlanda Turistik Vize

İrlanda Turistik vize 90 günden az İrlanda seyahatleriniz için alabileceğiniz vize türüdür. İrlanda C tipi vizesi olarak da bilinen bu vize türü, Schengen vizesi değildir. Yalnızca İrlanda’ya girmenizi sağlayan İrlanda vizesi ile ilgili ayrıntıları bilgileri acentemizden temin edebilirsiniz.

İrlanda Turistik Vize Ne İçin Kullanılır?

İrlanda’ya turistik amaçla yaptığınız seyahatler ile birlikte 90 günü aşmayan eğitimler için İrlanda turistik vizesi alabilirsiniz. Buna örnek olarak 3 aylık dil kursları verilebilir. Ancak İrlanda turistik vizesi ile İrlanda sınırları içerisinde hiçbir işte ücretli ya da ücretsiz olarak çalışamazsınız. Aynı zamanda kamunun finanse ettiği hastane vb. hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanma hakkına sahip olmazsınız.

Aile ile yapacağınız İrlanda seyahatlerinde ailenin her bir ferdi için İrlanda vize formu doldurulmalı ve İrlanda vize evrakları ve belgeleri vize yetkili merkezine teslim edilmelidir. İrlanda Konsolosluğu ve Büyükelçiliği direkt olarak başvuru kabul etmediğinden İrlanda vize başvurusu yetkili vize merkezleri tarafından gerçekleştirilir ve Vize Turizm bu merkezlerden biri olarak görev almaktadır.

İrlanda Turistik Vizesi İçin Gereken Evraklar

İrlanda turistik vizesi için teslim edilen evrakların hepsinin aksi belirtilmediği halde orijinal ve İngilizce dilinde olması gerekir. İngilizce olmayan belgeler ile yapılan vize başvuruları reddedilir. İrlanda turistik vizesi için gereken evrak listesi aşağıda sıralandığı gibidir.

 • Nüfus Cüzdanının Arkalı Önlü Fotokopisi
 • Seyahatinizin ardından en az 6 boyunca geçerliliğini koruyan Pasaport
 • 2 tane Biyometrik Fotoğraf (35×45 mm ölçülerinde, beyaz fonlu biyometrik fotoğraf kurallarına uygun olarak çekilen fotoğraflar)
 • Aile ve adres bilgilerinin eksiksiz olarak yer aldığı İngilizceye çevrilmiş Tam Vukuatlı Nüfus Örneği
 • Mevcutsa Kira Gelir Belgesi, Tapu ya da Araç Ruhsatı Fotokopisi
 • Önceki ve kullandığınız pasaportta var ise diğer vizelerin fotokopisi
 • Seyahat sürenizi kapsayan Sağlık Sigortası

Gelirinizi kanıtlamak için beyan edebileceğiniz dokumanlar şunlardır:

 • Maaş Bordrosu (son 3 ayı kapsayan, imza ve kaşeli)
 • Banka Hesap Dökümü (başvuru sahibine ait son 6 ayı kapsayan, minimum olarak 5.000 TL meblağa sahip imza ve kaşeli)
 • SGK 4a QR Barkotlu Hizmet Dökümü
Turistik Vize İrlanda
İrlanda Turistik Vize

İrlanda Vize Başvurusu

İrlanda vize başvurusu İrlanda Konsolos ve Büyükelçiliği’ne direkt olarak yapılmaz. Bunun yerine İrlanda vize merkezleri aracılığı ile gerçekleştirilen İrlanda vize işlemleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının uygun vizeyi almalarını sağlar. İrlanda vizesi ile ilgili merak ettiklerinizi acentemize sorabilir ve vize merkezi olan Long Vize Turizm aracılığı ile vize sahibi olabilirsiniz.

Vize Türüne Göre Başvuru

Vize başvurularınız, İrlanda’ya düzenlediğiniz seyahatin amacına göre farklı vize türlerine ayrılır. Bu vize türleri arasında başlıca olarak turist vizesi, iş vizesi, aile veya arkadaş ziyareti vizesi, konferans vizesi, staj vizesi, performans vizesi, eğitim vizesi yer alır. İrlanda Ticari Vize ile İrlanda Turistik Vize başvurularında teslim etmeniz gereken dokumanlar değişiklik gösterebilir.

Long Vize Turizm’in tecrübeli ekibi ile doğru vize türünü belirleyerek, İrlanda vize başvurunuzu en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aksi halde ticari amaçla giden biri turistik vizeye başvurduğunda ret alma ihtimali yüksektir. Bu nedenle doğru evraklara sahip olmanızın yanında doğru vize türüne başvuruyor olmanız da önem arz eder.

İrlanda Vize Başvuru Gereklilikleri

İrlanda vizesine başvurmak için direkt olarak İrlanda Konsolosluğu’na gitmenize gerek yoktur. Acentemize gerekli olan İrlanda vize evrak ve belgelerini kargo ile yollayabilirsiniz. Bunun için bazı koşulları sağlamanız gerekir, bu koşullar hakkında bilgi almak için Long Vize Turizm’e her zaman danışabilir ve kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

Ekibimiz tarafından size bildirilen dokümanları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun. Vize türünüz ve sizin durumunuza göre belirlenen İrlanda vize ücretini yatırın. Belgelerinizin kontrolünü sağlayan çalışanlarımız, her şey hazır olduğunda başvurunuzu sizin yerinize gerçekleştirecek ve vize süreciniz ile ilgili her bilgiyi size iletecektir.

İrlanda Vize Başvurusu Sonrası

İrlanda Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ndeki yoğunluk durumu ile tatil günlerine bağlı olarak vize başvurunuz ortalama olarak 25 ila 35 gün arasında sonuçlanır. Ancak bu süre bazı koşullarda daha uzun olabilir. Vize başvurunuz sonuçlanana kadar gerekli takibi Long Vize Turizm ile gerçekleştirebilirsiniz. Konsolosluk tarafından herhangi bir ek belge talebi olduğu takdirde, danışmanlarımız size yardımcı olarak evrakları hazırlamanızı sağlar.

Vize Başvurusu İrlanda
İrlanda Vize Başvurusu

İrlanda Vize Evrakları Ve Belgeleri

İrlanda vize evrakları ve belgeleri farklı vize türleri için değişiklikler gösterse de tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşından talep edilen ortak dokümanlar bulunmaktadır. İrlanda Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından İrlanda vizesi almak için teslim edilmesi zorunlu tutulan bu belgeler aşağıda gösterildiği gibidir.

İrlanda Vize Evrakları Ve Belgeleri Listesi

 • Pasaport
 • 10 seneden eski olmayan pasaportunuzun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerliliğini devam ettiriyor olması gereklidir. Ek olarak, pasaportunuzda İrlanda vizesi için 2 adet boş sayfa olmalıdır. Mevcut ise daha önceki pasaportlarınızın fotokopileri
 • İrlanda vize formu
 • Doğru ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır.
 • Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi
 • Tam vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Aile ve adres bilgilerinizi kapsamalıdır.
 • 2 tane Biyometrik Fotoğraf
 • 45×35 mm ölçülerinde, beyaz fonda çektirilen biyometrik fotoğrafın %70 ila %80 arasındaki miktarını yüz kapsamalı, omuzlar da görünmelidir.
 • Seyahat sağlık sigortası
 • İrlanda’da kalmayı istediğiniz süreyi kapsayan
 • Banka Hesap Özeti
 • Minimum olarak 5.000 Türk Lirası tutarında son 6 ayı kapsayan ve 15 gün içerisinde alınmış imza sirkülerine sahip banka hesap özeti.

İrlanda’ya Davet Edilen Kişiler İçin Evraklar

İrlanda vize başvurusu yapmadan önce İrlanda’dan biri tarafından davet aldıysanız, vize başvurunuza eklemeniz gereken bazı belgeler bulunmaktadır. Bunlara ek olarak İrlanda vize ücreti güncel tutarı ile eksiksiz olarak yatırılmalıdır.

Davetle İrlanda’ya gitmek isteyenler için İrlanda Vize Evrakları Ve Belgeleri şunlardır:

 1. Davet eden kişiden alınan davet mektubu. Bu davet mektubu aşağıdakileri kapsamalıdır.
 2. Planladığınız seyahat aralığınız
 3. Vizeniz bitince İrlanda’da sığınmacı olarak kalmayacağınız ve ülkeyi terk edeceğinize dair ibare
 4. Davet eden kişinin kişisel bilgileri
 5. Islak imza
 6. Davet eden kişi akrabanız ise doğum belgesi, eşiniz ise evlilik belgesi ya da yakınlığınızı gösteren belge ve fotoğraflar
 7. Davet eden kişiye ait güncel elektrik, doğalgaz ya da su faturası (İrlanda’dan alınan)
 8. Davet eden kişi İrlanda vatandaşlığına mensup ise İrlanda kimliği, pasaportu ya da vatandaş olduğunu kanıtlayan diğer belgeler
 9. Davet eden kişinin son 6 aylık banka hesap özeti (eğer sponsorunuz olacaksa)
Vize Evrakları Ve Belgeleri İrlanda
İrlanda Vize Evrakları Ve Belgeleri

İrlanda Vize Formu

İrlanda vize formu, eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gereken forma verilen isimdir. Formda yer alan bilgilerin doğruluğunun kanıtlanamaması İrlanda vizesi alsanız dahi vizenizin geçersiz olmasına neden olacaktır. İrlanda vize randevusu için istenen İrlanda vize evrakları ve belgeleri arasında büyük bir öneme sahip vize formu ile ilgili detaylar aşağıda gösterildiği gibidir.

İrlanda Vize Formu İle İlgili Detaylar

 • İrlanda vize formu 13 bölümden oluşmaktadır. Bunun ilk bölümü isim, soyadı, e-mail adresi, doğum tarihi, cinsiyet ve uyruk gibi kişisel bilgilerden oluşur. İkinci bölüm pasaport bilgileriniz, üçüncü bölüm ise aile bilgileriniz ile ilgilidir.
 • İrlanda Turistik vize, Aile/Arkadaş ziyaret vizesi, Ticari vize, Tıbbi tedavi vizesi ve Konferans vizesi için başvuruda bulunanlar 1 ila 8. Bölüm arasındakileri ve 12. İle 13. Bölümleri eksiksiz olarak doldurmalıdır.
 • Araştırma, Çalışma ya da Van der Elst vizesi için başvurduysanız vize formunun 1 ila 8. Bölümü arasındakileri ve 11 ila 13. Bölüm arasındakileri doldurmalısınız.
 • Geçiş vizesi için başvuruda bulunacak olanlar 1, 4, 10, 12 ve 13. Bölümleri doldurmalıdır.
 • Çifte vatandaşlık sahibi iseniz hangi ülkenin pasaportu ile seyahat edecekseniz o pasaporta dair bilgileri bildirmelisiniz.
 • Vize formunda başvuru tarihinizi ve İrlanda’ya giriş çıkış taktiklerinizi doğru yere doğru şekilde yazdığınızdan emin olun.
 • Doğum tarihiniz ile cinsiyetinizin formda belirtilmesi zorunludur.
 • Kimlikteki bilgileri yazdığınızdan emin olun.
 • ‘’For Official Use Only’’ yani ‘’Resmi Kullanım’’ yazan bölümlere işaretleme yapmayınız.
 • Biyometrik fotoğrafınız arkasına isminizi yazdıktan sonra forma ekleyiniz.

Hızlı ve Kolay Başvuru İçin Profesyonel Yardım Alın

İrlanda vize formunu eksiksiz ve en doğru şekilde doldurmak için Long Vize Turizm’den destek alın. Bu sayede formdaki yanlış girdiğiniz bilgiler ile ilgili endişelenmeniz gerekmez ve sizin için yaptığımız düzeltmeler ile yanlış bilgilendirmeden dolayı müracaatınız iptal olmaz. Formu doldururken aklınıza takılan tüm sorular için sektördeki deneyimli ekibimize danışabilirsiniz. Long Vize Turizm, sizin için vize randevusu alarak, belgelerinizi İrlanda Konsolosluğu’na iletir.

Vize Formu İrlanda
İrlanda Vize Formu

İrlanda Vize İşlemleri

İrlanda Vize İşlemleri ve İrlanda Büyükelçiliği vize başvurularını vatandaşlardan direkt olarak kabul etmemektedir. Bunun yerine İrlanda vize hizmet merkezleri aracılığı ile başvurular alınır. Long Vize Turizm, yetkili vize hizmet merkezlerinden biri olarak vatandaşların İrlanda vizesini almalarında etkili bir rol oynar. İrlanda’ya girişlerde Schengen vizesi geçerli değildir, bu da Schengen vizeniz olsa dahi İrlanda vizesi almak zorunda olduğunuzu gösterir. İrlanda vizesi alarak yalnızca İrlanda’ya giriş yapma hakkı elde edersiniz. Aldığınız İrlanda vizesi, Avrupa ülkeleri ya da İngiltere seyahatleri için geçerli değildir.

İrlanda Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Diplomatik (Siyah) Pasaport, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İrlanda vize işlemleri için firmalar aracılığı ile başvurularını gerçekleştirebilirler. İrlanda Konsolosluğu vize başvurusu için gereken belge ve evrakları Long Vize Turizm’den öğrenebilirsiniz. Deneyimli ekibimiz güncel İrlanda vize ücreti ve yapılması gereken işlemler ile ilgili her aşamada sizlere yardımcı olur. Bu sayede kafa karışıklığı olmaksızın, doğru belgeler ile ve en hızlı şekilde vize sürecini tamamlarsınız. Aynı zamanda profesyonel destekten yararlanarak İrlanda vizesini alma şansınızı arttırırsınız.

İrlanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İrlanda vizesini almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, İrlanda tarafından belirlenen evrakları, vize formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde iletmeleri gerekir. Vize almak için teslim edilen nüfus cüzdanı gibi belgeler iade edilirken davet mektubu ya da banka hesap özeti gibi evraklar iade edilmez.

Dolayısıyla teslim edilen evrakların kopyasını almanızda yarar bulunmaktadır. İrlanda Konsolosluğu ve İrlanda Büyükelçiliği yalnızca İngilizce dilindeki evrakları kabul eder. Bu nedenle başka dillerdeki evrakların çevirilerinin yapılması gerekir, aksi halde vize müracaatı ret ile sonuçlanır.

Vize dokümanlarının istenilen şekilde olması için tüm sorumluluk başvuruyu yapan kişiye aittir. Long Vize Turizm olarak sizin yerinize bu sorumluluğu üstleniyor ve sizin için önemli olan İrlanda vizesini almanız için yüksek performans ile çalışıyoruz. Belgelerin doğruluğunu ve teslim edilebilir nitelikte olup olmadığını kontrol etmenin yanı sıra her vize aşamasında sizi bilgilendirerek süreçten tam olarak haberiniz olmasını sağlıyoruz.

Vize İşlemleri İrlanda
İrlanda Vize İşlemleri

İrlanda Vize Randevusu

İrlanda vize randevusu almak için İrlanda Konsolosluğu ve İrlanda Büyükelçiliği tarafından belirlenen belgelerin eksiksiz olarak hazırlanması gerekir. Direkt olarak İrlanda Konsolosluğu vize başvurularını kabul etmediği için bir vize yetkili merkezi ile anlaşmanız gerekir. Long Vize Turizm, İrlanda vizesi için yetkili vize merkezlerden biri olarak hizmet vermektedir.

Vize süreci ile ilgili soru ve sorunlarınızda bize danışarak, İrlanda Konsolosluğu’na bizim aracılığımız ile başvuru yapabilirsiniz. Ekibimiz, İrlanda’yı seyahat amacınıza uygun olarak almanız gereken vize tipini belirleyerek size güncel İrlanda vize evrakları ve belgeleri ile ilgili bilgilendirir.

Long Vize Turizm, İrlanda vizesinin sonuçlarında karar verme yetkisine sahip değildir. Yalnızca İrlanda vize başvurunuzu en doğru ve eksiksiz şekilde tamamlamanızı sağlayarak, sürecin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Bu sayede İrlanda vizesi alma ihtimalinizi arttırır, yanlış başvurulardan dolayı geçersiz müracaat olmanızın önüne geçersiniz.

Nasıl İrlanda Vize Randevusu Alırım?

İrlanda vizesini almanız için beyan etmek ile yükümlü olduğunuz evrakları eksiksiz olarak tamamlayıp, vize türünüze uygun güncel meblağı yatırdığınızda İrlanda Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’nden randevu alma hakkına sahip olursunuz. Yalnızca İngilizce dilindeki belgeler kabul edilir, aksi halde İrlanda vize başvurusu geçersiz sayılacaktır. Bu nedenle belgelerinizin İngilizce olduğuna ya da İngilizce diline doğru şekilde çevrildiklerine emin olmanız gerekir. İrlanda Konsolosluğu, başvuruyu yalnızca acenteler üzerinden aldığı için Long Vize Turizm burada devreye girer ve sizin için bir randevu ayarlar.

Ne Zaman Vize Randevusu Almalıyım?

İrlanda vize randevunuzu, yoğunluk ya da diğer ihtimalleri göz önünde bulundurarak planladığınız İrlanda seyahatinden 90 gün önce yapmanızda fayda vardır. Bununla birlikte başvurunuzu seyahatinizden en az 1 ay önce yapmanız acentemiz tarafından önerilmektedir. Randevunuzun ardından vize sonuçlanma süresi farklı vize türlerine (aile ya da arkadaş ziyareti vizesi, turistik vize, ticari vize, Erasmus vizesi vs.) değişiklik gösterebilir.

Aynı zamanda İrlanda Büyükelçiliği ve Konsolosluğu’ndaki yoğunluk ile tatil günleri de sonuçta etkili olacaktır. Ortalama olarak vize randevunuzun sonuçlanması 25 günü bulabilir. Süreci tamamıyla Long Vize Turizm ile birlikte takip edebilirsiniz.

Vize Randevusu İrlanda
İrlanda Vize Randevusu

İrlanda Vize Ücreti

Diğer ülkelerde olduğu gibi İrlanda vize ücreti için de belirlenen tutarlarda ödeme yapmak gerekir. İrlanda vize ücreti başvurulan vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Almayı istediğiniz vize türü, İrlanda’da ne kadar kalmayı planladığınız ve gidiş amacınıza bağlı olarak farklılaşacaktır. Yanlış vize türüne başvurmak, ret almanıza neden olabilir. Bu nedenle Long Vize Turizm olarak doğru ve eksiksiz İrlanda vize işlemleri gerçekleştiriyoruz. Size ve amaçlarınıza en uygun vize türünü öğrenmek için ekibimize başvurabilirsiniz.

İrlanda Vize Türleri

İrlanda vizesi farklı amaçlara uygun olarak kendi aralarında ayrılırlar. Schengen vizesi ile İrlanda’yı ziyaret edemezsiniz. Ancak İngiltere vizeniz bulunuyor ise İngiltere üzerinden İrlanda’ya giriş sağlayabilirsiniz fakat İngiltere vizesi ile direkt olarak İrlanda’ya seyahat etmeniz mümkün değildir. İrlanda kısa süreli vize türlerine C tipi vize denir. Bu vize tipleri arasında başlıca olarak İrlanda Ticari Vize, İrlanda Turistik Vize ve İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti vizesi yer alır.

Bunlara ek olarak:

 • Konferans ve seminer vizesi
 • Gemici vizesi
 • 90 günü aşmayan Eğitim vizesi
 • Medikal tedavi vizesi
 • Performans ya da turnuva vizesi
 • Avrupa Birliği ve İsviçre vatandaşlığı olmayanlar için vize

türleri de bulunur. Uzun süreli vize türleri ve ücretleri için danışmanlarımız size gereken bildirmeleri yapacaktır.

İrlanda Vize Ücreti Hakkında Detaylar

İrlanda vize ücreti bir kereye mahsus olarak tarafımıza ödenir. Long Vize Turizm, İrlanda Konsolosluğu tarafından belirlenen yere ücreti yatırır. Toplam meblağı TL ya da döviz cinsinden ödeyebilir, detaylı bilgileri danışanlarımızdan edinebilirsiniz. Tek girişli vize ile çok girişli vize fiyatları arasında farklılık vardır.

Seyahatiniz için ihtiyacınız olan sağlık sigortası, biyometri işlem bedeli, hizmet bedeli ve danışmanlık bedeli bu ücretin içerisine dahil değildir.

İrlanda vize başvurunuz için acentemize gelmenize gerek yoktur. Sizden istediğimiz belgeleri kargo ile yollayarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Danışanımız sizin için vize sürecini titizlik ile takip eder ve her aşamasında sizi bilgilendirir. İrlanda vizesi ile alakalı sorularınız ve merak ettikleriniz için Long Vize Turizm’e danışabilirsiniz.

Vize Ücreti İrlanda
İrlanda Vize Ücreti

İrlanda Vizesi Dilekçe Örneği

İrlanda vizesi dilekçe örneği yer alması gereken bilgiler şu şekilde sıralanabilir:

 • İrlanda vizesi dilekçenizde İrlanda’ya ne amaçla seyahat edeceğinizi açık ve tam olarak belirtmeli, yapacaklarınızı eksiksiz yazmalısınız. Ticari amaçlı yapılan gezilerde iş ile ilgili bilgiler ya da turistik amaçlı gezilerde tur ile ilgili tüm bilgiler verilmelidir.
 • Seyahat tarihlerinizi açık bir şekilde belirtmelisiniz. Ülkeye ne zaman giriş yapılacağı ve ülkeden ne zaman çıkış yapılacağı, başka ülkelere gidilecekse bu ülkelere gidilecek zamanlar ile ülkelerin isimleri, İrlanda’da kalacağınız zaman dilimi gibi bilgilerini vermelisiniz. İrlanda Vize Formu detaylarında hatalı bilgilere yer vermeyiniz.
 • İrlanda’da kalacağınız tüm zaman boyunca masraflarınızı eksiksiz bir şekilde karşılayacağınızı onaylamalısınız. Konaklama, ulaşım, yeme ve içme gibi ihtiyaçlarınızı herhangi bir problem yaşamadan ödeyebileceğinizi göstermek önemlidir. İrlanda Ticari Vize ve İrlanda Turistik Vize dilekçelerinde harcamalarınızı tahmin ederek bunları ödeyebileceğinizi belgelemelisiniz. Beklenmeyen bir durum olabileceğini de göz önünde bulundurarak paranızı ayarlamalı ve geri kalan işlemler için yetkililerin onayını beklemelisiniz.

Turistik ya da Ticari İrlanda Vizesi Dilekçe Örneği

…./………/…….. (tarih yazılmalıdır)

To whom it May concern;

To the Attention of the Visa Section,

             I plan to travel to Ireland for tourism purposes between DD / MM / YY and DD / MM / YY.

            All expenses that may occur during the travel will be covered by me. However, I promise that I will not stay in Ireland beyond the duration of the visa I will receive.

In order to make this touristic / commercial trip, I would like to be given a multi-entry visa with as much time as I need.

Best regards,

Name surname

Signature – seal, if any

Home address :

Phone number:

Genel İrlanda Vizesi Dilekçe Örneği

 • İrlanda’ya giriş ve çıkış tarihleri
 • Ziyaretin amacı (diplomatik, turistik, ziyaret, konser, ticari, ölüm…)
 • İrlanda gezinize varsa sponsorunuza ait bilgiler, yok ise masrafları karşılayabileceğinize dair ibare, sponsorunuz başkası ise ad, soyad, unvan bilgileri
 • Dilekçeyi Yazdığınız Günün Tarihi
 • İsim ve soyadı
 • İmza
 • Telefon numarası
Vizesi Dilekçe Örneği İrlanda
İrlanda Vizesi Dilekçe Örneği

İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar

İrlanda vizesi kaç günde çıkar eksiksiz olarak ibraz edilip, İrlanda vize başvurusu alındıktan sonra süreç sizin için başlıyor demektir. Ankara’da yer alan İrlanda Büyükelçiliği, vize için başvuran vatandaşların evraklarını İrlanda, Dublin’deki vize yetkililerin gönderir. Bu nedenle İrlanda vizesi başvurunuzun sonuçlanması, diğer ülkelerden alınan vizelere göre daha uzun sürebilir. Ancak kısa süreli İrlanda vizesi için daha hızlı bir şekilde vize almanız söz konusudur. Ayrıntılı bilgi ve İrlanda vizeniz ile ilgili her türlü sorunuz için Long Vize Turizm’e danışabilirsiniz.

İrlanda Vize Alma Süresini Etkileyen Faktörler

İrlanda Konsolosluğu vize başvuru sürecini yönetirken yoğunluktan ve tatil günlerinden etkilenir. Bu da sizin vizeyi ne kadar sürede alacağınızı etkileyebilir. Ortalama olarak İrlanda vizesinin sonuçlanması 25 ila 35 günü bulabilir. Kısa süreli vizeler için bazen bu süre 10 güne kadar iner. Bazı durumlarda İrlanda Büyükelçilik ya da Konsolosluğu ek belgeler talep ederler. Bu ek belgelerin en kısa sürede yetkililere iletilmesi gerekir. Bütün alternatifler göz önüne alınarak vize sonuçlarını beklemenizde yarar bulunmaktadır.

İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar Ne Zaman İrlanda Vizesine Başvurmalıyım?

İrlanda vize randevusu alınırken planladığınız İrlanda seyahatinizin tarihlerini göz önünde bulundurun. Herhangi bir aksaklık yaşamamak ve yoğunluktan olumsuz etkilenmemek için İrlanda’ya gitmeyi düşündüğünüz tarihten 2 ay öncesinde İrlanda vize işlemlerini başlatmış olmak faydalıdır. Long Vize Turizm olarak vize alma sürecinizin en hızlı şekilde tamamlanması için gereken özeni gösteriyor ve sizin için olası yönlendirmeleri gerçekleştiriyoruz. Biyometrik kaydınız sistemde mevcut ise yeniden parmak izi vermenize gerek kalmaz. Aksi halde parmak izi vermek için sizin ayarladığımız randevuya iştirak etmeniz gerekir.

Vize Almanın En Hızlı ve Kolay Yolu

İrlanda vizesini en hızlı ve kolay şekilde almanız için Long Vize Turizm olarak süreci profesyonelce yönetiyoruz. Bununla birlikte vizeniz ile ilgili her gelişmeden ve adımdan sizi haberdar ediyoruz. İrlanda Konsolosluğu tatil günleri ve dönemsel yoğunluklara göre doğru zamanda randevu almanızı sağlıyoruz. İrlanda vizesi ile ilgili diğer sorularınız için Long Vize Turizm’e danışabilirsiniz.

Vizesi Kaç Günde Çıkar İrlanda
İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar

VFS İrlanda Vizesi

Vfs İrlanda vizesi başvurularını yetkili vize merkezleri üzerinden kabul eder. VFS Global, Türkiye’deki İrlanda vizesi için yetkilendirilmiş tek merkez olarak görev almaktadır. Long Vize Turizm olarak, İrlanda Büyükelçiliği ve Konsolosluğu tarafından yoğunluğu önlemek adına anlaşma sağlanan VFS Global İrlanda vize başvuru merkezi ile birlikte çalışıyoruz.

Bu sayede vatandaşlar, uzun süre beklemelerine gerek kalmadan İrlanda vizesine acentelerimiz üzerinden başvuru sağlayabilirler. Deneyimli ekibimiz, sizi almayı istediğiniz vize türüne dair istenen güncel evraklar ile ilgili olarak bilgilendirir. Aynı zamanda vize sürecinin her aşamasından haberdar olmanızı sağlar.

VFS İrlanda Vizesi Türleri

İrlanda’ya giriş yapmak için VFS Global aracılığı ile alabileceğiniz kısa dönem vizeleri aşağıda sıralandığı gibidir.

 • Turistik
 • İş / Çalışma
 • Aile veya Arkadaş Ziyareti
 • Medikal tedavi amaçlı
 • Eğitim
 • Performans ya da Turne
 • Sportif
Vizesi İrlanda Vfs
Vfs İrlanda Vizesi

Neden Long Live Turizm?

Dünya genelinde 124 ülkede 2151 ofise sahip VFS Global, İrlanda vize işlemleri konusunda tecrübeli acentedir. 2001 senesinden beri aktif olarak hizmet eden VFS Global’in kuruluş amacı vize işlemlerinde aracılık yapmaktır. İsviçre, Hollanda, Almanya ve Fransa gibi ülkelere kolaylıkla vize alınmasını sağlayan kurumun İstanbul (Altuni zade ve Harbiye ilçelerinde), Ankara, İzmir, Antalya, Bodrum, Edirne, Gaziantep ve Bursa olmak üzere 8 ilde ofisleri bulunur.

Long Vize Turizm olarak, küresel bir firma olan VFS Global ile birlikte maksimum titizlik ile çalışan tek acenteyiz. İrlanda vize başvurusu ve konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler için tecrübeli ekibimize danışabilirsiniz. Böylelikle vize süreciniz profesyonel bir şekilde yönetilir ve vize sahibi olma şansınız katlanır.

İrlanda Vize Süreci Hakkında

Size en yakın Long Vize Turizm başvuru merkezini öğrenerek İrlanda vize sürecinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz. Süreç, Long Vize Turizm çalışanları tarafından dikkatle takip edilir ve sizlere her aşamada ayrıntılı bilgiler sunulur.

Vize için gereken güncel evraklar, vize türünüze göre ödemeniz gereken İrlanda vize ücreti bilgileri, davet mektubunun içeriği ve diğer ayrıntılar ile ilgili bilgiler için bizden destek talep edebilirsiniz.

İrlanda’nın Vize İstemediği Ülkeler

AndorraGrenadaParaguay
Antigua ve BarbudaGuyanaSaint Kitts ve Nevis
ArjantinHong KongSaint Lucia
AvustralyaHondurasSaint Vincent ve Grenadinler
BahamalarİsrailSamoa
BarbadosKiribatiSan Marino
BelizeJaponyaSeyşeller
BolivyaLesothoSingapur
BotsvanaMakaoSolomon Adaları
BrezilyaMalaviGüney Afrika
BruneiMalezyaGüney Kore
KanadaMaldivlerEsvatini
ŞiliMeksikaTayvan
Kosta RikaMonakoTonga
DominikaNauruTrinidad ve Tobago
El SalvadorNikaraguaTuvalu
FijiPanamaABD
GuatemalaYeni Zelanda
İrlanda’nın Vize İstemediği Ülkeler

İrlanda Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus4,904 milyon (2019)
Para BirimiEuro
Resmi Diliİrlandaca – İngilizce
DiniHristiyan 
Telefon Kodu+353
Trafik Akış YönüSoldan
En Popüler YemekleriSodalı Ekmek – Dublin Coddle – Bangers and Mash – Boxty – Colcannon
Gezilecek YerlerLynch’s Kalesi – Guinness Storehouse – Phoenix Parkı – Powerscourt Şelalesi – Galway Şehir Müzesi
BaşkentDublin
ŞehirleriDublin – Limerick – Waterford – Kilkenny – Derry – Belfast – Galway – Lisburn
Yüz Ölçümü70.273 km2
Zaman DilimiUTC+0 (WET)
İnternet Alan Adı.ie
Kurucusu
BaşkanıMichael D. Higgins
Asgari Ücret1.656,20 EUR /ay (Tem 2019)
İklimiIlıman Deniz İklimi
Asker Sayısı9,137
Komşu ÜlkeleriKuzey İrlanda
Kuruluş Tarihi29 Aralık 1937
İrlanda Hakkında Genel Bilgiler
İrlanda
İrlanda
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sıkça Sorulan Sorular

İrlanda Vizesi Nasıl Alınır?

İrlanda’ya gitmek için vize mecburidir. İrlanda vizesi için belli evrakları tamamladıktan sonra İrlanda konsolosluğundan randevu almanıza gerek yoktur. Konsolosluğa başvuru yapıldıktan sonra işlemlerinizi yürütebilirsiniz.

İrlanda Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Çoğu kişinin sahip olduğu Schengen vizesi ile İrlanda’ya giriş yapamazsınız. İrlanda’ya gidebilmek için İrlanda vizesi çıkarmak bu konuda ki en önemli ayrıntıdır.

İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Pasaport fark etmeksizin aile veya arkadaş ziyareti yapılmak istendiğinde İrlanda vizesi için normal şartlarda başvuru yapabilirsiniz. Parmak ibrazı şart değildir. İstenilen evraklar burada değişkenlik gösterecektir. Gidilecek kişi tarafında davet formu gönderilmelidir.

Davetiyeli İrlanda Vizesi

Aile veya arkadaş ziyaretlerinde mutlaka davetiye şarttır. Gidecek kişi, ziyarette bulanacağı kişiden davetiye almalıdır, almadığı takdir de işlemleri onaylanmaz.

İrlanda Konsolosluğu’ndan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İrlanda Konsolosluğuna giderek bireysel bir şekilde randevu oluşturamazsınız. Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş yerlere başvuru yaparak veya belli seyahat acentesinden sizin adınıza işlemlerinizi yürütmesini isteyebilirsiniz.

İrlanda Konsolosluğu’nda Vize İşlemleri Kaç gün Sürer?

İrlanda vize başvurusu, vizenin gönderimi, sayısı gibi etmenlerle birlikte uzun sürebilir. Olabildiğince erken yapılması gereken İrlanda vize işlemleri 30-35 gün sürmektedir.

İrlanda Büyükelçiliğinde Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İrlanda vizesi için başvuru sitesinden yapılan randevu ile yapılmaktadır. Yaptığınız randevu ile uygun tarih oluşturularak işleminizi yürütebilirsiniz.

İrlanda Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

İrlanda vatandaşlarının bulunduğu konumlarda, İrlanda vatandaşlarının temel hak ve özgürlüğü korunması ve yürütülmesi için görev yapmaktadır. İrlandalı olup Türkiye’de yaşayan kişilerin ölüm, evlilik, askerlik ve vize gibi etmenlerin yürütülmesi İrlanda büyükelçiliği ile yürütülmektedir.

İrlanda Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

İrlanda büyükelçiliğinin belirlediği vize merkezlerinden alınan vizeler, başvuruları iletmektedir. Normal vize işlemlerinden farklı olarak, yapılacak işin belgesi, güncel iş akdi, son 3 aylık gelir tablosu gibi etmenler istenmektedir.

İrlanda Ticari Vizesi Alırken Davetiye Almam Şart mı?

İrlanda ticari vizesi alınırken davetiye şarttır. Seyahat etmekte ki sebebin açıklaması, davetiyeyi gönderen kişinin İrlanda pasaport, kimlik fotokopisi gibi belgeler şarttır.   

İrlanda Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Turistik amaçlı ziyaret edilmek istenen İrlanda için, kısa süreli verilen vize türü yani ‘C tipi’ vizesidir. Bu vizeyi kendi başvurunuzla veya anlaştığınız bir seyahat acentesiyle alabilirsiniz.

İrlanda Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Herhangi bir seyahat planladığınız zaman işlemleri oldukça erken yapmalısınız. Yapılacak bu işlemler ortalama 1 ay kadar sürmektedir.

İrlanda Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Türkiye’den İrlanda’ya gezi planlayan bir kişi, İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerden İrlanda Konsolosluğuna gerekli evraklarını toplayıp başvuruda bulanarak yapabilmektedir.

İrlanda Vize Başvurusu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İrlanda vize başvuru yapılırken yapacağınız vize tipini doğru seçip buna göre gerekli evrakları derlemelisiniz. Seçtiğiniz vize tipine göre yapılan başvurunun kaydedildiğini anlamak için size verilen özel numara ile takip etmeniz gerekmektedir.

İrlanda Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İrlanda konsolosluğunun resmi sitesine girerek buradan yeni başvuru sayfasından bilgilerinizi girerek buradan başvuru formunuzu doldurabilirsiniz. Bu bilgiler; hangi vizeyi talep ettiğiniz, kimlik bilgileriniz, mesleki veya eğitim durumu gibi etmenler doldurulur.

İrlanda Vize Başvuru Formu Hangi Dilde Doldurulur?

Diğer ülkeler için alınmak istenen vize formları gibi İrlanda vizesi için gerekli dil İngilizcedir. İrlanda konsolosluğuna gidilerek yapılan başvurularda İngilizce dili olup başvuru formunda mürekkep kalem ile doldurulmalıdır. Aynı zamanda resmi internet sitesinden de başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

İrlanda Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Başvuru formu doldurulurken İrlanda’ya giriş çıkış tarihleri, hangi vize türünün istendiği gibi belli başlı evraklara önceden hazırlayıp buna göre başvuru yapılmalıdır.

İrlanda Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

İrlanda’ya gitme sebebinize bağlı olarak, buna göre belli başlı evraklar istenmektedir. Tüm evrakları oluşturulduktan sonra resmi sitesinden bulunan başvuru formu ile bilgilerinizi girerek ve bu bilgileri takipte kalarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

İrlanda Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

İrlanda’ya seyahat etmekte ki sebebinizi İrlanda Konsolosluğunun resmi internet sitesindeki başvuru formunu doldurup seçmek oldukça önemlidir. Aynı zamanda ilk kez mi yoksa yeniden mi giriş yapmak istediğinize göre ayrılan bu bölümü iyi takip etmelisiniz. Yapmak istediğiniz seyahatin de seçenekler kısmında belirtilmemiş ise diğer olarak belirtmelisiniz.

İrlanda Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İrlanda’ya seyahat etmek isteyen kişiler istenilen tüm evrakları düzenleyip ve toparladıktan sonra gerçekleştirebilir. İrlanda konsolosluğu yüz yüze vize işlemlerini yürütüp randevu vermediği için, resmi sitesinden başvuru kısmından başvurusunu yapabilmektedirler.

İrlanda Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Öncelikle İrlanda’ya seyahat etmek istenilen türe göre evraklar toplanmalıdır. Bu ticari bir vize içinse, yapılan işin resmiyeti, en az son üç ayda olan gelir tablosu ve davetiye gibi etmenler düzenlenmelidir. Kişiye verilen özel numara üzerinden de başvurunun onaylandığının takibi de yapılmalıdır.

İrlanda Vize Ücreti Nedir?

İrlanda vize ücretleri başvuru türü, konsolosluk ücreti gibi birçok faktör bulunmaktadır. Tek giriş veya çok giriş gibi etmenlerde ücret farklılık göstermektedir. Sigorta, kargo veya gibi işlemler buna dahil olmayıp kendi anlaştığınız kurumlarla vize ücretini öğrenebilirsiniz. Yedi Vize firması ile sizde danışmanlık alabilirsiniz!

İrlanda Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Vize ücreti birçok etmen etkilediği gibi bankada veya elden teslim alınmaktadır. Bu konsolosluğun verdiği karara göre değişmektedir.

İrlanda Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

İrlanda dilekçe örneği, başvurunuzu yapılırken dilekçe örneği ile aynı olmalıdır. Burada pasaport, kimlik bilgileri, seyahat nedeni gibi kişisel bilgilerini yer almaktadır.

İrlanda Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Kendinize ait tüm kişisel bilgileriniz tam olmalıdır. Daha önce giriş çıkış yapılıp yapılmadığı, kimlik bilgileri, davetiyeyle gidiliyorsa davetiye yollayan kişinin bilgileri gibi oldukça net bir şekilde belirtilmelidir.

İrlanda Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

İrlanda vize dilekçesi her vizede olduğu gibi İngilizce dilinde yazılmalıdır.

İrlanda Vizesi İçin Gerekli Evrak ve Belgeler 2021?

İrlanda’ya seyahat sebebi, talep dilekçesi, kimlik fotokopisi, biyometrik fotoğraf, gidiş dönüş uçak bileti gibi evrak ve belgeler şarttır.

İrlanda Vizesi İçin Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Bu dokümanlar; çalışan, işveren, emekli, öğrenci gibi etmenler de değişiklik göstermektedir. Kişisel bilgilerinize göre gerekli dokümanları hazırlayabilirsiniz. Yedi vize firmasından danışmanlık alarak sizlerde dokümanlarınızı hazırlayabilirsiniz.

İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İrlanda vizesi en geç 30-35 günde çıkmaktadır fakat talebinizi en az 2 ay önceden yapmanızda fayda vardır. Bundan dolayı mutlaka İrlanda tatili ya da iş seyahati planlamanız öncesinde başvuru işlemini tamamlamalısınız.

İrlanda Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Esasında İrlanda vizesi için uygun koşullara sahipseniz bu vizeyi pratik bir şekilde alabilmenizde mümkün olacaktır. İrlanda vizesi en geç 1 ay içinde sonuçlanmaktadır.

İrlanda Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Çalışma vizesinin prosedürü standart vizelerden çok daha farklıdır. Bundan dolayı İrlanda çalışma vizesi işlemleri için profesyonel bir bürodan destek almanız faydanıza olacaktır.

İrlanda Vizesi Redde İtiraz?

Redde itiraz vizesi başvurunuzu kurallara uygun bir şekilde yapacak olursanız ve İrlanda vizesi alma koşullarına sahipseniz, seri bir şekilde vize edinebilmeniz de mümkün olacaktır. Bütün bu bilgiler ışığında İrlanda vizesi için mutlaka alanında uzman olan bir bürodan destek almalısınız.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu