Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İskoçya

İskoçya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İskoçya Aile Arkadaş ziyareti vizesi almak için kişisel evraklarınız ile birlikte davet mektubu gerekmektedir. Böylelikle ziyaret edeceğiniz yakınınız ile ilgili ayrıntıları bilgileri İskoçya Konsolosluğu’na iletir,  seyahatiniz ile ilgili taahhüt verirsiniz.

İskoçya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Evrak Listesi

İskoçya vize evrakları ve belgeleri farklı vize türleri için ortak olsa da Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi için gereken bazı ekstra evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar İngilizce dilinde ve aksi belirtilmediği takdirde orijinal olarak ibraz edilir.

iskocya aile ve arkadas ziyareti vizesi 1
 1. Pasaport
 2. Seyahatin bitiş tarihinden itibaren 6 ay boyunca geçerli olan pasaportun 2 sayfası boş olmalıdır. (10 seneden eski pasaportlar kabul edilmez.)
 3. Vize formu
 4. İskoçya vize formu eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalıdır
 5. Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi
 6. 2 tane biyometrik fotoğraf
 7. 35×45 mm ölçülerinde, beyaz arka fonda biyometrik fotoğraf koşullarına göre çekilen 2 fotoğraf
 8. Sponsor olacak kişilerin belgeleri, çalışıyorsa: İmza sirküleri fotokopisi, son vergi yılına ait Vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi ve son 3 ayı kapsayan Faaliyet belgesi fotokopisi
 9. Yalnızca 1. Dereceden yakın akrabalar sponsor olabilir.
 10. Başvuran kişiye sponsor olacak kişinin yazacağı davet mektubu, İngilizce dilinde ve ıslak imzalı olmalıdır.
 11. Seyahat Sağlık Sigortası
 12. Nüfus Kayıt Örneği
 13. Uçak Rezervasyonu
 14. Banka Hesap Cüzdanı

Detaylı bilgi almak için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İskoçya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

İskoçya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, İskoçya’ nın birleşik krallık ülkesi olmasından ötürü İngiltere vizesi olarak da bilinmektedir. İskoçya ziyaret vizesi ülkemizde yetkili başvuru merkezinden ve başvuru merkezine girmekle yetkili olan firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden alınabilmektedir. Ziyaret vizesi için en önemli detay İskoçya’ da bulanan, oturumu veya vatandaşlığı bulunan aile üyesi yada arkadaşınızdan alacağınız davetiyenizin bulunmasıdır. Ziyaret vize davetiyesi ile İskoçya Ticari Vizesine yada diğer vize türlerine başvuru yapılamaz. Bu ve bunun gibi İskoçya vizesine dair detaylara ulaşabilmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. İskoçya vizesine dair merak ettiğiniz bütün sorularınıza firmamızın uzman çalışanlarından cevap alabilir ve vize işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İskoçya Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Kaç Günlük Verilir?

İskoçya aile ve arkadaş ziyareti vizesi, başvurunuzu gerçekleştirdikten ve vizenizin onaylanmasının ardından 6 aylık olarak verilmektedir. İskoçya vizesine başvurunuzun onaylanması için ise İngiltere vize kurallarına uygun olarak eksiksiz ve hatasız bir başvuru yapılması önem teşkil etmektedir. Ziyaret vizesi evrakları arasında önemli yer tutan İskoçya Vizesi Dilekçe Örneğinin doğru hazırlanması, konsolosluk onaylı davetiye mektubunun bulunması ve vize formunun istenildiği gibi hazırlanması gerekmektedir. İskoçya vizesi ile ilgili bütün detayları ve bilmeniz gerekenleri en doğru şekilde öğrenmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. İskoçya vizesine dair merak ettiğiniz bütün sorularınıza firmamızın uzman çalışanlarından cevap alabilir ve vize işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İskoçya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

İskoçya aile arkadaş ziyareti vizesi için İskoçya’ nın Birleşik Krallığa bağlı bir ülke olması sebebiyle başvurular İngiltere vizesi olarak yapılmaktadır. Yani İngiltere vizesi almanız gereklidir ve bu nedenle İngiltere vize işlemleri yapılmak zorundadır. İngiltere Vizesi alınması sonucunda da birleşik krallığa bağlı bütün ülkelere seyahat edilebilmektedir. Birleşik Krallık dört ülkeden meydana gelmektedir. Bu ülkeler İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda ve İngilteredir. İskoçya aile arkadaş ziyareti vizesi için alacağınız İngiltere vizesi ile bu dört ülkeye seyahat edilebilmektedir. İskoçya Vize İşlemleri ve vize detayları ile ilgili bilmeniz gerekenleri firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden öğrenebilirsiniz. İskoçya vizesine dair merak ettiğiniz bütün sorularınıza firmamızın uzman çalışanlarından cevap alabilir ve vize işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: