Büyükelçiliği Vize İskoçya

İskoçya Büyükelçiliği Vize

İskoçya Büyükelçiliği vize başvurularında İskoçya Konsolosluğu ile birlikte yetkilidir. İskoçya’ya bağlı olan İskoçya Büyükelçiliği’ne başvurularınızı Long Vize Turizm üzerinden yapabilirsiniz. Long Vize Turizm size süreç ile ilgili ayrıntılı bilgilendirmeleri yaparak teslim etmeniz gereken evrakları size iletir. Bu sayede yanlış ya da eksik evrak nedeni ile ret almanızın önüne geçer ve vize sürecinizin profesyonel bir şekilde yönetilmesini sağlarsınız.

İskoçya Büyükelçiliği Vize Başvurusu Hakkında

İskoçya vizesi için başvuru yapmak istiyorsanız Long Vize Turizm’e müracaat edebilirsiniz. Long Vize Turizm, İskoçya vize başvurusu yapmak üzere İskoçya Büyükelçiliği ile iletişime geçer. Doğru İskoçya vize evrakları ve belgeleri teslim edildiği takdirde vize başvurunuz ortalama olarak 21 gün içerisinde sonuçlanır. İskoçya Büyükelçiliği’nde yaşanan yoğunluğa ve tatil günlerine bağlı olarak süre daha uzun olabilir.

İskoçya Büyükelçiliği Tatil Günleri

  • Yeni Yıl Tatili – 2 Ocak
  • Paskalya Tatili
  • İşçi Bayramı – 1 Mayıs
  • Kraliçenin Doğum Günü (Ayrıcalık Tatili) – 26 Mayıs
  • Bahar Bayramı – 29 Mayıs
  • Zafer Bayramı – 30 Ağustos
  • Noel Tatili – 25 Aralık
  • Boxing Day Tatili – 26 Aralık
  • Ramazan Bayramı
  • Kurban Bayramı
iskocya buyukelciligi vize 1

Kimler İskoçya Vizesine Başvurmalıdır?

İskoçya, Kuzey İrlanda, İngiltere ve Galler ülkeleri ile birlikte Birleşik Krallık’ı meydana getirmektedir. Bu ülkelerden birine seyahat etmeyi planlayan umuma mahsus (bordo) pasaport, hususi (yeşil) pasaport ve hizmet (gri) pasaport sahibi Türk vatandaşları, giriş yapabilmek için Birleşik Krallık vizesi almalıdırlar. Ancak Diplomatik yani siyah pasaport sahibi olan vatandaşlar, 90 günü aşmayan seyahatleri için 180 günlük aralıklar ile İskoçya’ya vize olmaksızın giriş yapma hakkına sahiptirler. Birleşik Krallık vizesine aynı zamanda UK vizesi de denmektedir. Schengen vizesi ile Birleşik Krallık ülkelerini ziyaret etmek mümkün değildir.

İskoçya Büyükelçiliği’nden Randevu Almak

Long Vize Turizm aracılığıyla İskoçya Büyükelçiliği’nden randevu alabilirsiniz. İskoçya vize randevusu ile ilgili deneyimli danışanlarımız sizlere gerekli bilgileri verecektir. Aynı zamanda mülakatınız ile alakalı yönlendirmeler yapan ekibimiz sayesinde görüşmeye hazır olursunuz. Daha fazla bilgi ve sorularınızın cevabı için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İskoçya Büyükelçiliğinden Vize İşlemleri Yapılıyor Mu?

İskoçya Büyükelçiliği Vize işlemleri ülkemizde büyükelçilik üzerinden gerçekleştirilememektedir. İskoçya birleşik krallığa bağlı bir ülke olmasından ötürü, İskoçya’ ya yapacağınız seyahatleriniz için İngiltere vizesine başvuru yapmanız yani İngiltere vizesi almanız gereklidir. Bu nedenle vize başvurunuz İngiltere vizesi ile aynı koşullara sahip olmakta ve aynı başvuru merkezinden gerçekleştirilmektedir. Birleşik krallık ülkelerinin vize başvuruları ülkemizde yetkili vize başvuru merkezi ile başvuru merkezine girme yetkisi olan firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi üzerinden gerçekleştirilmektedir. İskoçya Vizesine ait bütün detaylara ve bilmeniz gereken önemli koşullara Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz.

İskoçya Büyükelçiliği Vize Randevusu Alınır Mı?

İskoçya Büyükelçiliği Vize işlemleri ile ilgilenmemekte olup, vize başvuruları ülkemizde Birleşik Krallık ülkelerinin tamamının vize işlemleri ile ilgilenen yetkili başvuru merkezinden ve bu başvuru merkezine girmekle yetkili olan firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi üzerinden alınabilmektedir. İskoçya Vize Formu ve vize dilekçesi gibi gerekli vize başvuru evraklarına firmamız Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz. Ayrıca İskoçya vizesi ile ilgili dikkat edilmesi ve bilmeniz gereken bütün vize koşullarına yine firmamızı arayarak ulaşabilir ve vize başvurunuzu en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İskoçya Vize Ücreti Büyükelçiliğe Mi Ödenir?

İskoçya Büyükelçiliği Vize başvuruları ülkemizde bütün birleşik krallık ülkelerinin vize başvurularını kabul eden yetkili başvuru merkezi ile firmamız Long Vize Turizm üzerinden yapılabilmektedir. Büyükelçiliğin vize işlemleri ile ilgilenmemesi ve başvuru kabul etmemesi nedeniyle vize başvuru ücretleri de yine büyükelçiliğe ödenmemektedir. İskoçya Vize Evrak Ve Belgeleri ile İskoçya vize ücreti başvuru işlemlerinde yetkili başvuru merkezine yada firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi tarafından kabul edilebilmektedir. İskoçya vizesi ile ilgili bütün detaylı bilgilere firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: