Konsolosluğu Vize İskoçya

İskoçya Konsolosluğu Vize

İskoçya Konsolosluğu vize sonuçlarını değerlendiren ve İskoçya Dış İşleri’ne bağlı yetkili organdır. Konsolosluk, teslim ettiğiniz evrak, belge ve form ile birlikte durumunuzu değerlendirerek İskoçya vizesi alıp almayacağınıza karar verecektir. İskoçya vize başvurusu reddedilir ise 10 sene boyunca, dosyanız kırmızı ile işaretlenecektir.

İskoçya Konsolosluğu Vize Görevleri

İskoçya Konsolosluğu’nun görevleri şunları kapsar:

  • Konsolosluk hizmetleri vermeleri gereken belgeler, vb. uygulamaları hakkında telefon, e-posta ve şahsen danışmanlık hizmeti
  • Başvuruların kontrol edilmesi ve eksik belgeler vb. İle ilgili başvuru sahiplerinin takibi
  • Türkiye’de zorluk yaşayan İskoçya vatandaşlarına (örneğin kaza / hastalık / diğer acil durumlar, göçmenlik statüsüne ilişkin sorgular vb.) tavsiyelerde bulunmak / vatandaşlar adına araştırma yapmak ve gerektiğinde vatandaş adına İskoçya ve Türkiye makamlarıyla irtibat kurmak
  • Yukarıdakilerin hepsinde dosyaların korunması, sağlanan hizmet ve yardımlarla ilgili yıllık istatistiklerin derlenmesi
  • Konsolosluk seyahat tavsiyelerinin her zaman uygun, doğru ve güncel olmasını sağlamak
  • Uygun ve güncel bir Büyükelçilik kriz planının sürdürülmesi
  • Konsolosluk resepsiyon görevlisine zaman zaman yardım sağlamak (kamu üyelerinden gelen çağrıları / soruları cevaplamak)
  • Diğer görevler
iskocya konsolosluğu vize 1

Nasıl İskoçya Vize Başvurusu Yaparım?

İskoçya vize başvurusu yapmadan önce tüm belgeleriniz tam olması ve kalmanız süre ile vize türünüze bağlı olarak belirlenen ücreti ödemeniz gerekir. Tüm bu belgeler, Long Vize Turizm tarafından size iletilecektir. Daha sonra danışmanımız, sizin için süreci yöneterek başvuru yapmanızı sağlar.

Yetkili Vize Merkezinden Güvenilir Hizmet

Long Vize Turizm olarak vize almanız için İskoçya vize evrakları ve belgeleri, İskoçya vize formu başta olmak üzere tüm süreç ile ilgili sizi bilgilendiriyor ve profesyonel danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Bu sayede yanlış vize başvurusu nedeni ile ret almanızın önüne geçmek ile birlikte eksiksiz ve doğru evrakların teslimini sağlayarak kabul alma şansınızı arttırıyoruz. İskoçya vizesi ile ilgili aklınızdaki sorular ve merak ettikleriniz başta olmak üzere her konuda, vize işlemleri hakkında deneyim ve bilgi sahibi Long Vize Turizm’den destek alabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz, vize başvurunuzdan olumlu sonuç almanız için şansınızı arttıracaktır.

Detaylı bilgi almak için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İskoçya Konsolosluğu Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

İskoçya Konsolosluğu Vize işlemlerinden sorumlu kurum olmamaktadır. İskoçya bir birleşik krallık ülkesi olmasından ötürü vize işlemleri İngiltere vizesi olarak yapılmakta ve yetkili başvuru merkezi üzerinden işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Bu nedenle İskoçya Konsolosluğunun bir vize bölümü bulunmamaktadır. İskoçya Vize Başvurusu ve İngiltere Vizesi almak için yetkili başvuru merkezi ile başvuru merkezine girme yetkisi bulunan firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimize başvurabilirsiniz. İskoçya vize işlemlerine dair bütün merak ettiklerinizi ve vize başvurusu ile ilgili detayları firmamızdan öğrenebilirsiniz.

İskoçya Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılır Mı?

İskoçya Konsolosluğu Vize başvuruları ülkemizde konsolosluk üzerinden gerçekleştirilememektedir. İskoçya birleşik krallığa bağlı bir ülke olmasından ötürü, İskoçya’ ya yapacağınız seyahatleriniz için İngiltere vizesine başvuru yapmanız yani İngiltere vizesi almanız gereklidir. Bu nedenle vize başvurunuz İngiltere vizesi ile aynı koşullara sahip olmakta ve aynı başvuru merkezinden gerçekleştirilmektedir. Birleşik krallık ülkelerinin vize başvuruları ülkemizde yetkili vize başvuru merkezi ile başvuru merkezine girme yetkisi olan firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi üzerinden gerçekleştirilmektedir. İskoçya Vize İşlemlerine ait bütün detaylara ve bilmeniz gereken önemli koşullara Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz.

İskoçya Vizesi İçin Ücret Ödenir Mi?

İskoçya Konsolosluğu Vize işlemleri ülkemizde bütün birleşik krallık ülkelerinin vize başvurularını kabul eden yetkili başvuru merkezi ile firmamız Long Vize Turizm üzerinden yapılabilmektedir. Konsolosluğun vize işlemleri ile ilgilenmemesi ve başvuru kabul etmemesi nedeniyle vize başvuru ücretleri de yine konsolosluğa ödenmemektedir. İskoçya vize evrak ve belgeleri ile İskoçya Vize Ücreti başvuru işlemlerinde yetkili başvuru merkezine yada firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi tarafından kabul edilebilmektedir. İskoçya vizesi ile ilgili bütün detaylı bilgilere firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: