Turistik Vize İskoçya

İskoçya Turistik Vize

İskoçya turistik vize İskoçya’yı turistik amaçlar ile ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarının almak zorunda olduğu vize türüdür. İskoçya vizesi alarak İskoçya ile birlikte Galler, İngiltere ve Kuzey İrlanda’ya da giriş hakkı elde edersiniz. İskoçya’ya Schengen vizesi ile giriş yapılamaz. Bu nedenle İskoçya Konsolosluğu vize merkezi olan Long Vize Turizm ile İskoçya vize başvurusu yapmanız gerekir. Danışmanlarımız İskoçya vize evrakları ve belgeleri ile ilgili gereken bilgileri verir ve formu nasıl doldurmanız gerektiğiyle alakalı destek verir.

İskoçya Turistik Vize İçin Gereken Evraklar

İskoçya turistik vizesini almak için teslim etmeniz gereken dokümanlar aşağıda sıralandığı gibidir. İskoçya vize evrakları ve belgeleri

  • Nüfus Cüzdanının Arkalı Önlü Fotokopisi
  • Seyahatinizin ardından en az 6 boyunca geçerliliğini koruyan Pasaport (2 sayfası vize için boş olmalıdır.)
  • 2 tane Biyometrik Fotoğraf (35×45 mm ölçülerinde, beyaz fonlu biyometrik fotoğraf kurallarına uygun olarak çekilen fotoğraflar)
  • Aile ve adres bilgilerinin eksiksiz olarak yer aldığı İngilizceye çevrilmiş Tam Vukuatlı Nüfus Örneği
  • Mevcutsa Kira Gelir Belgesi, Arsa veya Ev Tapusu ya da Araç Ruhsatı Fotokopisi
  • Önceki ve kullandığınız pasaportta var ise diğer vizelerin fotokopisi
  • Seyahat sürenizi kapsayan Sağlık Sigortası
iskocya turistik vize 1

Gelirinizi kanıtlamak için beyan edebileceğiniz dokumanlar şunlardır:

  • Maaş Bordrosu (son 3 ayı kapsayan, imza ve kaşeli)
  • Banka Hesap Dökümü (başvuru sahibine ait son 6 ayı kapsayan meblağa sahip imza ve kaşeli)
  • SGK 4a QR Barkodlu Hizmet Dökümü

Detaylı bilgi almak için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İskoçya Turistik Vize Nasıl Alınır?

İskoçya Turistik Vize birleşik krallık ülkesine yapacağınız seyahatlerde almak gerçekleştirmek zorunda olduğunuz işlemlerdir. Birleşik krallığa bağlı İskoçya’ ya seyahatleriniz için diğer birleşik krallık ülkelerinde olduğu gibi İngiltere Vizesi alınması gerekmektedir. Birleşik Krallığa bağlı olan İskoçya ülkesi için alacağınız İngiltere vizesine ülkemizde yetkili başvuru merkezinden müracaat edilmektedir. Vize başvuru işlemleri için gerekli olan İskoçya Vize Evrak Ve Belgeleri ile İskoçya vize ücretleri hakkında daha fazla detaylı bilgi sahibi olmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz. İskoçya vize işlemleriniz hakkındaki sorularınızın cevabına firmamızın deneyimli çalışanlarından ulaşabilir ve vize başvuru işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İskoçya Vize Şartları Nelerdir?

İskoçya Turistik Vize şartları İngiltere vize şartları ile aynı koşulları taşımaktadır. Bunun nedeni İskoçya’ nın bir birleşik krallık ülkesi olmasından kaynaklıdır ve İskoçya seyahatleriniz için İngiltere vizesi almanız gerekmektedir. İngiltere alınması zor bir vize olmasından ötürü dikkat edilmesi gereken bir çok konu mevcuttur. Öncelikli olarak vize randevunuzun oluşturulmasından sonra vize evraklarınızın güncel olarak hazırlanması ve eksiksiz bir evrak dosyası ile başvuru yapılması gereklidir. İskoçya Vize İşlemleri ve gerekli prosedürleri daha detaylı öğrenerek vize işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. İskoçya vize işlemleriniz hakkındaki sorularınızın cevabına firmamızın deneyimli çalışanlarından ulaşabilir ve vize başvuru işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İskoçya Turistik Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir?

İskoçya Turistik Vizesine ülkemiz vatandaşlarından Türkiye Cumhuriyeti pasaport çeşitlerinden herhangi birine sahip olan herkes başvuru yapabilmektedir. Ülkemiz ile herhangi bir vize muafiyet anlaşması bulunmayan birleşik krallık ülkeleri için pasaport türü fark etmeksizin herkesin vize işlemleri yapması gereklidir. Turistik vize başvuruları için ana koşulun seyahat amacınızın turistik amaçlı olmasıdır. İskoçya’ ya gezi, tatil, müze ve ören yerlerini görmek veya doğal keşif yapmak amacı ile seyahat etmeniz turistik vize başvurusu yapmanızı gerektirmektedir. İskoçya Ticari Vize veya ziyaret vizesinden daha farklı bir prosedür içermesinden ötürü vize işlemleri daha farklı olmaktadır. İskoçya vize işlemleri ile ilgili bütün bu konularda detaylı bilgiye firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilirsiniz. İskoçya vize işlemleriniz hakkındaki sorularınızın cevabına firmamızın deneyimli çalışanlarından ulaşabilir ve vize başvuru işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: