Vize Evrakları Ve Belgeleri İskoçya

İskoçya Vize Evrakları Ve Belgeleri

İskoçya vize evrakları ve belgeleri doğru ve eksiksiz olarak verilmediği takdirde İskoçya başvurusu direkt olarak ret alabilir. Dolayısıyla tüm belgeler titizlik ile hazırlanmalıdır. İskoçya yalnızca İngilizce dilindeki belgeleri kabul eder. İngilizce olmayan belgelerin çevrilerek teslim edilmesi gerekir.

İskoçya Vize Evrakları Ve Belgeleri Ortak Vize Belgeleri Listesi

 1. Pasaport
 2. 10 seneden eski olmayan pasaportunuzun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerliliğini devam ettiriyor olması gereklidir. Ek olarak, pasaportunuzda İskoçya vizesi için 2 adet boş sayfa olmalıdır.
 3. İskoçya vize formu
 4. Doğru ve eksiksiz olarak vize türünüze uygun şekilde İngilizce doldurulmalıdır.
 5. Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi
 6. Tam vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 7. Aile ve adres bilgilerinizi kapsamalıdır.
 8. 2 tane Biyometrik Fotoğraf
 9. 45×35 mm ölçülerinde, beyaz fonda çektirilen biyometrik fotoğrafın %70 ila %80 arasındaki miktarını yüz kapsamalı, omuzlar da görünmelidir.
 10. Seyahat sağlık sigortası
 11. İskoçya’da kalmayı istediğiniz süreyi kapsayan
 12. Banka Hesap Özeti
 13. İskoçya’da kalmayı planladığınız süreye göre minimum tutara sahip, son 6 ayı kapsayan ve 15 gün içerisinde alınmış imza sirkülerine sahip banka hesap özeti.
iskocya vize evraklari ve belgeleri 1

İskoçya’ya Davet Edilen Kişiler İçin Evraklar

İskoçya vize başvurusu yapmadan önce İskoçya’dan biri tarafından davet aldıysanız, vize başvurunuza eklemeniz gereken bazı belgeler bulunmaktadır. Bunlara ek olarak İskoçya vize ücreti güncel tutarı ile eksiksiz olarak yatırılmalıdır.

Detaylı bilgi almak için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İskoçya Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İskoçya vize evrakları ve belgeleri yetkili vize başvuru merkezi tarafından belirtilen evrak listesinden oluşmaktadır. Vize evrak ve belgeleri başvuru yapacağınız vize türüne göre değişkenlik gösterebildiği gibi başvuru sahiplerinin kişisel durumlarına göre de farklılıklar gösterebilmektedir. Genel olarak istenen evrakların arasında İskoçya Vizesi Dilekçe Örneği, vize formu, çalışma durumunuzu gösteren belgeler, pasaport, biyometrik fotoğraf ve vize türüne bağlı olarak davetiye mektubu yer almaktadır. Vize işlemleri ile ilgili diğer bilmeniz gereken evraklar ile vize ücretleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz. İskoçya vize işlemlerinizi güven içerisinde gerçekleştirmek ve merak ettiklerinizi en doğru şeklide öğrenmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinin alanında uzman çalışanlarından profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

İskoçya Vizesi Gerekli Evrak Listesini Nereden Öğrenebilirim?

İskoçya Vizesi için hazırlamanız gereken vize başvuru evrakları ve vize başvuruları yetkili başvuru merkezi tarafından kabul edilmektedir. İskoçya Vize Başvurusu için gerekli olan vize evrakları ve belgeleri, başvuru yapacağınız vize türü ile kişisel durumunuza göre değişkenlik göstermektedir. Gerekli vize evrak ve belgelerinin listesine yetkili başvuru merkezi ile firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İskoçya vize işlemlerinizi güven içerisinde gerçekleştirmek ve merak ettiklerinizi en doğru şeklide öğrenmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinin alanında uzman çalışanlarından profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. Bunun ile birlikte başvuru işlemlerinde sizlerin gelmesine gerek kalmadan vize başvuru işlemleriniz yine firmamız tarafından gerçekleştirilir.

İskoçya Vize Evrakları Ve Belgelerini Ne Zaman Hazırlamalıyım?

İskoçya Vize Evrakları ve Belgeleri, yetkili vize başvuru merkezi aracılığı ile belirlenmekte olup, vize evrakları güncel olarak hazırlanmalıdır. İskoçya Vize İşlemleri başvuru merkezinin yoğunluğunun azaltılması ve karışıklıkların önlenmesi için randevu sistemi ile çalışmaktadır. İskoçya vize randevusunun alınmasının ardından, randevu gününe kadar olan süreçte vize evrak ve belgeleri güncel olarak hazırlanarak randevu gününde başvuru merkezine sunulmalıdır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçerek vize evrakları ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. İskoçya vize işlemlerinizi güven içerisinde gerçekleştirmek ve merak ettiklerinizi en doğru şeklide öğrenmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinin alanında uzman çalışanlarından profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: