Vize İşlemleri İskoçya

İskoçya Vize İşlemleri

İskoçya Vize İşlemleri hakkında kapsamlı bilgilere bu sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. İskoçya’ya giriş yapmak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Hususu (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu hamili Türk vatandaşlarının İskoçya vizesi alması zorunludur. Bununla birlikte Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri 6 ayı kapsayan süreçte 90 günden fazla olmayacak şekilde vize almaksızın İskoçya’ya seyahat edebilirler. İskoçya, Birleşik Krallık’a bağlı bir ülkedir. Dolayısıyla Schengen vizesi geçerli değildir. Schengen’den farklı prosedürlere sahip İskoçya vizesi ile Kuzey İrlanda, Galler ve İngiltere’ye de giriş yapmak mümkündür. İskoçya Konsolosluğu vize başvurusunu vize merkezi olan Long Vize Turizm üzerinden kabul eder.

Profesyonel İskoçya Vize Hizmeti

İskoçya, vize alması en zor ülkelerden biridir. Başvurunuzda herhangi bir eksik bilgi ve evrak ya da yanlışlık bulunduğu takdirde ret alırsınız. Ret olan vize başvuru dosyalarına 10 yıl boyunca mevcudiyetini koruyan bir kırmızı kart işlenir. Bu da bir sonraki İskoçya vize başvurusu için ret alma ihtimalinizi yükseltir. İskoçya vize işlemleri titizlikle yürütülmesi büyük önem arz eder. Long Vize Turizm olarak, İskoçya vizesi ile ilgili her adımın doğru ve eksiksiz olması için gerekli kontrolleri yapıyor ve yönlendirmelerde bulunuyoruz. Almayı istediğiniz vize türüne uygun güncel İskoçya vize evrakları ve belgeleri ile İskoçya vize ücreti hakkında bilgilendirmeler yapıyor ve her şey tamamlandığında vize başvurusunu gerçekleştiriyoruz. Özverili ve titiz çalışma sonucunda, yanlış müracaattan ret almanızın önüne geçip kabul alma ihtimalinizi arttırıyoruz.

iskocya vize islemleri 1

İskoçya Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

İskoçya vize işlemleri, seyahat amacınıza göre değişen vize türünüze bağlı olarak farklılık gösterecektir. Vize türünüze uygun işlemlerin yönetilmesi gerekir. Bu nedenle öncelikle acentemizdeki danışanınız ile sizin için doğru vize türünü belirliyoruz. Ardından vize türünüze göre yapılması gereken işlemler hakkında size bilgi veren deneyimli Long Vize Turizm danışmanı, doldurmanız üzere evrak ve belgeleri iletir. Bazı durumlarda mesleğinize ya da seyahat amacınıza göre ek belgeler talep edilir. Vize almanız için teslim edilmesi zorunlu evrakların tam ve doğru bir şekilde doldurulmasının ardından güncel vize ücreti ödendiğinde İskoçya vize randevusu alınarak, son adıma geçilebilir.

Detaylı bilgi almak için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İskoçya Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İskoçya Vize İşlemleri için gerekli vize evrak ve belgeleri yetkili vize başvuru merkezi tarafından belirtilen evrak listesinden oluşmaktadır. Vize evrak ve belgeleri başvuru yapacağınız vize türüne göre değişkenlik gösterebildiği gibi başvuru sahiplerinin kişisel durumlarına göre de farklılıklar gösterebilmektedir. Genel olarak istenen evrakların arasında İskoçya Vize Formu, vize dilekçesi çalışma durumunuzu gösteren belgeler, pasaport, vesikalık fotoğraf ve vize türüne bağlı olarak davetiye mektubu yer almaktadır. Vize işlemleri ile ilgili diğer bilmeniz gereken evraklar ile vize ücretleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz. İskoçya vizesi ile ilgili profesyonel bir hizmeti firmamızdan alabilirsiniz.

İskoçya Vize İşlemleri Nereden Yapılır?

İskoçya Vize Başvurusu ülkemizden seyahat edecek olan vatandaşların yapmaları zorunda oldukları işlemlerdir. İskoçya vize başvuru işlemleri yetkili vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvuruları randevu usulüne bağlı olarak yapılmaktadır. Vize işlemlerinin ilk aşaması vize randevunuzun alınmasıdır. Daha sonra randevu gününe kadar olan süreçte İskoçya Vize Evrakları Ve Belgeleri güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde başvuru merkezine sunularak vize başvuru sonucu beklenmeye başlanır. İskoçya vize işlemlerine dair daha detaylı bilgi sahibi olmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz. İskoçya vize işlemleri firmamız Long Vize Turizmden ve yetkili başvuru merkezi üzerinden yapılabilmektedir.

İskoçya Vize İşlemlerine Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

İskoçya Vize İşlemleri ülkemizden seyahat edecek olan vize herhangi pasaport hamili kişilerin, seyahat öncesinde yapmak zorunda oldukları işlemlerdir. İskoçya vize işlemleri ve vize başvuruları ülkemizde yetkili vize başvuru merkezi tarafından kabul edilmekte olup posta veya kargo yolu ile yada e posta yolu ile evrak kabul edilmemektedir. Vize başvurunuza kendiniz gelmeniz gerekmektedir. Ancak firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile yapacağınız vize başvurularında bizzat bulunmanız gerekli değildir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden alacağınız profesyonel hizmet ile vize başvurunuz sizin adınıza güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. İskoçya Vize Ücretleri, vize evrakları ve gerekli koşulları ile ilgili detaylı bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: