Vizesi Dilekçe Örneği İskoçya

İskoçya Vizesi Dilekçe Örneği

İskoçya Vizesi Dilekçe Örneği almak için kişisel evraklarınız ile birlikte davet mektubu gerekmektedir. Böylelikle ziyaret edeceğiniz yakınınız ile ilgili ayrıntıları bilgileri İskoçya Konsolosluğu’na iletir,  seyahatiniz ile ilgili taahhüt verirsiniz.

İskoçya Vizesi Dilekçe Örneği Evrak Listesi

İskoçya vize evrakları ve belgeleri farklı vize türleri için ortak olsa da Aile / Arkadaş Ziyareti Vizesi için gereken bazı ekstra evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar İngilizce dilinde ve aksi belirtilmediği takdirde orijinal olarak ibraz edilir.

 1. Pasaport
 2. Seyahatin bitiş tarihinden itibaren 6 ay boyunca geçerli olan pasaportun 2 sayfası boş olmalıdır. (10 seneden eski pasaportlar kabul edilmez.)
 3. Vize formu
 4. İskoçya vize formu eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalıdır
 5. Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi
 6. 2 tane biyometrik fotoğraf
 7. 35×45 mm ölçülerinde, beyaz arka fonda biyometrik fotoğraf koşullarına göre çekilen 2 fotoğraf
 8. Sponsor olacak kişilerin belgeleri, çalışıyorsa: İmza sirküleri fotokopisi, son vergi yılına ait Vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi ve son 3 ayı kapsayan Faaliyet belgesi fotokopisi
 9. Yalnızca 1. Dereceden yakın akrabalar sponsor olabilir.
 10. Başvuran kişiye sponsor olacak kişinin yazacağı davet mektubu, İngilizce dilinde ve ıslak imzalı olmalıdır.
 11. Seyahat Sağlık Sigortası
 12. Nüfus Kayıt Örneği
 13. Uçak Rezervasyonu
 14. Banka Hesap Cüzdanı
Vizesi Dilekçe Örneği İskoçya

İskoçya Vize İşlemleri

İskoçya vize Birleşik Krallık kapsamında değerlendirilmektedir ve İskoçya’ya seyahat etmeyi isteyen Türk vatandaşlarının bu vizeyi almaları gerekir. Türkiye’de, İskoçya Büyükelçiliği ya da İskoçya Başkonsolosluğu bulunmamaktadır. Bu sebeple vize süresi ile ilgili olarak İngiltere Büyükelçiliğinden ve İngiltere Başkonsolosluğundan yararlanmak gerekiyor. İngiltere, İngiltere Ankara Büyükelçiliği ile İstanbul Başkonsolosluğu vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Bu sebeple İskoçya Vize Başvurusu, İskoçya vizesi dilekçe örneği İskoçya Vize Randevusu ve İskoçya Vize Evrakları ve Belgeleri için Long Vize Turizm’den profesyonel bir yardım alabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İskoçya Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

İskoçya Vizesi Dilekçe Örneği, vize başvurusu yapmanız için mecburen gerekli olan bir evraktır. Vize başvurunuzun eksik evrak nedeniyle reddedilmemesi ve olumlu sonuçlanabilmesi için vize dilekçesi eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulması gereklidir. Vize dilekçesi doldururken dikkat edilmesi gereken en önemli husus vize dilekçesinin konsolosluğun istediği dilde ve istediği doğru bilgilerle doldurulmasıdır. İskoçya vize evrakları ve belgeleri arasında en önemli belgelerden biri olan vize dilekçesinde seyahat amacınız, gidiş ve dönüş tarihleri, kişisel bilgileriniz ve gibi bilgiler yer almaktadır. İskoçya Vizesi ile ilgili diğer detaylı bilgilere firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

İskoçya Vize Dilekçesinin Olmaması Eksik Evrak Sayılır Mı?

İskoçya Vizesi Dilekçe Örneği, vize başvurusu yapılması adına mecburi olarak gerekli olan bir evraktır. İskoçya Vize Randevusunun alınmasının ardından randevu gününe dek hazırlanan evraklar ile birlikte vize dilekçesi de başvuru merkezine teslim edilir. Vize dilekçesinin bulunmaması veya eksik hazırlanması durumunda başvuru merkezi ve konsolosluk tarafından eksik evrak olarak işlem görür. İskoçya vize işlemleri ile ilgili daha fazla detaylı bilgi alarak, en doğru ve en güvenli vize başvurusunu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilir ve profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

İskoçya Vizesi Dilekçe Örneği Doldurulurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İskoçya Vizesi Dilekçe Örneği, vize işlemleri için gerekli olan ve önem teşkil eden evraklardan birisidir. Bu nedenle dikkatli, hatasız ve özenli bir şekilde hazırlanması gereklidir. Vize dilekçesi hazırlanırken en önemli husus konsolosluğun istediği dilde yazılmasıdır. Dilekçede belirtilen bilgilerin doğru olması da dikkat edilmesi gereken bir unsur olmaktadır. İskoçya Vize Formu ile vize dilekçesi farklı evraklar olmakta ve iki evrakta başvuru dosyasında yer almak zorundadır. Vize dilekçesinin örneğine firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden sahip olabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: