Skip to content

İskoçya Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

İskoçya Vizesi hakkında en geniş bilgilere bu sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. İskoçya’ya seyahat etmeyi düşünen Hususi Pasaport sahibi, Hizmet Pasaportu sahibi ve Bordo Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hepsi İrlanda vizesine sahip olması gerekmektedir.

İskoçya, Birleşik Karalık’a bağlı bir ülke olması sebebiyle Schengen vizesi değil de İskoçya vizesi almak zorunludur. İskoçya ile beraber Galler, Kuzey İrlanda ve İngiltere ülkelerini kapsayan Birleşik Krallık vizesiyle de bu ülkelere giriş yapabilmek mümkündür.

İskoçya’ya son 6 ay içinde 90 günü aşmayacak şekilde seyahat eden Diplomatik Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tekrar İskoçya vizesi almasına gerek yoktur. İskoçya vizesi diğer vizelere göre daha meşakkatli bir vize türü olduğundan başvuru sürecinde çok titiz davranılmalı, evrakların eksiksiz tamamlanarak hazırlanması gerekmektedir.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

İskoçya Vize İşlemleri

İskoçya vize Birleşik Krallık kapsamında değerlendirilmektedir ve İskoçya’ya seyahat etmeyi isteyen Türk vatandaşlarının bu vizeyi almaları gerekir. Türkiye’de, İskoçya Büyükelçiliği ya da İskoçya Başkonsolosluğu bulunmamaktadır. Bu sebeple vize süresi ile ilgili olarak İngiltere Büyükelçiliğinden ve İngiltere Başkonsolosluğundan yararlanmak gerekiyor.

İngiltere, İngiltere Ankara Büyükelçiliği ile İstanbul Başkonsolosluğu vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Bu sebeple İskoçya Vize Başvurusuİskoçya Vize Randevusu ve İskoçya Vize Evrakları ve Belgeleri için Long Vize Turizm’den profesyonel bir yardım alabilirsiniz.

İskoçya Vize Nasıl Alabilirim?

Firmamız vize türüne göre TLS Contact İskoçya Vizesi işlemlerini tecrübeli ekibiyle tüm evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamanızı sağlar. Vize süreci yaşanan telaşı ve yükünüzü hafifleten Long Vize Turizm, en kısa sürede sonuç almanızı sağlar.

İskoçya Konsolosluğu’na gitmenize gerek kalmadan belgeleri tarafımıza ileterek, vize sonuçlarını bekleyebilirsiniz. İskoçya ticari, turistik ve aile ziyareti vizesi başvuruları yaklaşık 3 hafta içinde sonuçlanırken oturum izni başvuruları daha uzun sürede açıklanmaktadır.

Kaliteli İskoçya Vize Hizmeti

Tecrübeli ve profesyonel ekibiyle Long Vize Turizm, vize türlerinden hangisine ihtiyacınız varsa buna uygun olarak planlı ve programlı bir şekilde İrlanda vize hizmeti almanızı sağlar. Belgelerinizin eksiksiz olduğuna emin olarak formları doğru bir şekilde doldurmanızı sağlar. Long Vize Turizm sayesinde tek seferde vize alma şansınız oldukça yüksektir.

Vizesi İskoçya
İskoçya Vizesi

İskoçya Büyükelçiliği Vize

İskoçya Büyükelçiliği vize başvurularında İskoçya Konsolosluğu ile birlikte yetkilidir. İskoçya’ya bağlı olan İskoçya Büyükelçiliği’ne başvurularınızı Long Vize Turizm üzerinden yapabilirsiniz. Long Vize Turizm size süreç ile ilgili ayrıntılı bilgilendirmeleri yaparak teslim etmeniz gereken evrakları size iletir. Bu sayede yanlış ya da eksik evrak nedeni ile ret almanızın önüne geçer ve vize sürecinizin profesyonel bir şekilde yönetilmesini sağlarsınız.

İskoçya Büyükelçiliği Vize Başvurusu Hakkında

İskoçya vizesi için başvuru yapmak istiyorsanız Long Vize Turizm’e müracaat edebilirsiniz. Long Vize Turizm, İskoçya vize başvurusu yapmak üzere İskoçya Büyükelçiliği ile iletişime geçer. Doğru İskoçya vize evrakları ve belgeleri teslim edildiği takdirde vize başvurunuz ortalama olarak 21 gün içerisinde sonuçlanır. İskoçya Büyükelçiliği’nde yaşanan yoğunluğa ve tatil günlerine bağlı olarak süre daha uzun olabilir.

İskoçya Büyükelçiliği Tatil Günleri

 • Yeni Yıl Tatili – 2 Ocak
 • Paskalya Tatili
 • İşçi Bayramı – 1 Mayıs
 • Kraliçenin Doğum Günü (Ayrıcalık Tatili) – 26 Mayıs
 • Bahar Bayramı – 29 Mayıs
 • Zafer Bayramı – 30 Ağustos
 • Noel Tatili – 25 Aralık
 • Boxing Day Tatili – 26 Aralık
 • Ramazan Bayramı
 • Kurban Bayramı

Kimler İskoçya Vizesine Başvurmalıdır?

İskoçya, Kuzey İrlanda, İngiltere ve Galler ülkeleri ile birlikte Birleşik Krallık’ı meydana getirmektedir. Bu ülkelerden birine seyahat etmeyi planlayan umuma mahsus (bordo) pasaport, hususi (yeşil) pasaport ve hizmet (gri) pasaport sahibi Türk vatandaşları, giriş yapabilmek için Birleşik Krallık vizesi almalıdırlar. Ancak Diplomatik yani siyah pasaport sahibi olan vatandaşlar, 90 günü aşmayan seyahatleri için 180 günlük aralıklar ile İskoçya’ya vize olmaksızın giriş yapma hakkına sahiptirler. Birleşik Krallık vizesine aynı zamanda UK vizesi de denmektedir. Schengen vizesi ile Birleşik Krallık ülkelerini ziyaret etmek mümkün değildir.

İskoçya Büyükelçiliği’nden Randevu Almak

Long Vize Turizm aracılığıyla İskoçya Büyükelçiliği’nden randevu alabilirsiniz. İskoçya vize randevusu ile ilgili deneyimli danışanlarımız sizlere gerekli bilgileri verecektir. Aynı zamanda mülakatınız ile alakalı yönlendirmeler yapan ekibimiz sayesinde görüşmeye hazır olursunuz. Daha fazla bilgi ve sorularınızın cevabı için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Büyükelçiliği Vize İskoçya
İskoçya Büyükelçiliği Vize

İskoçya Konsolosluğu Vize

İskoçya Konsolosluğu vize sonuçlarını değerlendiren ve İskoçya Dış İşleri’ne bağlı yetkili organdır. Konsolosluk, teslim ettiğiniz evrak, belge ve form ile birlikte durumunuzu değerlendirerek İskoçya vizesi alıp almayacağınıza karar verecektir. İskoçya vize başvurusu reddedilir ise 10 sene boyunca, dosyanız kırmızı ile işaretlenecektir.

İskoçya Konsolosluğu Vize Görevleri

İskoçya Konsolosluğu’nun görevleri şunları kapsar:

 • Konsolosluk hizmetleri vermeleri gereken belgeler, vb. uygulamaları hakkında telefon, e-posta ve şahsen danışmanlık hizmeti
 • Başvuruların kontrol edilmesi ve eksik belgeler vb. İle ilgili başvuru sahiplerinin takibi
 • Türkiye’de zorluk yaşayan İskoçya vatandaşlarına (örneğin kaza / hastalık / diğer acil durumlar, göçmenlik statüsüne ilişkin sorgular vb.) tavsiyelerde bulunmak / vatandaşlar adına araştırma yapmak ve gerektiğinde vatandaş adına İskoçya ve Türkiye makamlarıyla irtibat kurmak
 • Yukarıdakilerin hepsinde dosyaların korunması, sağlanan hizmet ve yardımlarla ilgili yıllık istatistiklerin derlenmesi
 • Konsolosluk seyahat tavsiyelerinin her zaman uygun, doğru ve güncel olmasını sağlamak
 • Uygun ve güncel bir Büyükelçilik kriz planının sürdürülmesi
 • Konsolosluk resepsiyon görevlisine zaman zaman yardım sağlamak (kamu üyelerinden gelen çağrıları / soruları cevaplamak)
 • Diğer görevler

Nasıl İskoçya Vize Başvurusu Yaparım?

İskoçya vize başvurusu yapmadan önce tüm belgeleriniz tam olması ve kalmanız süre ile vize türünüze bağlı olarak belirlenen ücreti ödemeniz gerekir. Tüm bu belgeler, Long Vize Turizm tarafından size iletilecektir. Daha sonra danışmanımız, sizin için süreci yöneterek başvuru yapmanızı sağlar.

Yetkili Vize Merkezinden Güvenilir Hizmet

Long Vize Turizm olarak vize almanız için İskoçya vize evrakları ve belgeleri, İskoçya vize formu başta olmak üzere tüm süreç ile ilgili sizi bilgilendiriyor ve profesyonel danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Bu sayede yanlış vize başvurusu nedeni ile ret almanızın önüne geçmek ile birlikte eksiksiz ve doğru evrakların teslimini sağlayarak kabul alma şansınızı arttırıyoruz.

İskoçya vizesi ile ilgili aklınızdaki sorular ve merak ettikleriniz başta olmak üzere her konuda, vize işlemleri hakkında deneyim ve bilgi sahibi Long Vize Turizm’den destek alabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz, vize başvurunuzdan olumlu sonuç almanız için şansınızı arttıracaktır.

Konsolosluğu Vize İskoçya
İskoçya Konsolosluğu Vize

İskoçya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İskoçya Aile Arkadaş ziyareti vizesi almak için kişisel evraklarınız ile birlikte davet mektubu gerekmektedir. Böylelikle ziyaret edeceğiniz yakınınız ile ilgili ayrıntıları bilgileri İskoçya Konsolosluğu’na iletir,  seyahatiniz ile ilgili taahhüt verirsiniz.

İskoçya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Evrak Listesi

İskoçya vize evrakları ve belgeleri farklı vize türleri için ortak olsa da Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi için gereken bazı ekstra evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar İngilizce dilinde ve aksi belirtilmediği takdirde orijinal olarak ibraz edilir.

 1. Pasaport
 2. Seyahatin bitiş tarihinde itibaren 6 ay boyunca geçerli olan pasaportun 2 sayfası boş olmalıdır. (10 seneden eski pasaportlar kabul edilmez.)
 3. Vize formu
 4. İskoçya vize formu eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalıdır
 5. Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi
 6. 2 tane biyometrik fotoğraf
 7. 35×45 mm ölçülerinde, beyaz arka fonda biyometrik fotoğraf koşullarına göre çekilen 2 fotoğraf
 8. Sponsor olacak kişileri belgeleri, çalışıyorsa: İmza sirküleri fotokopisi, son vergi yılına ait Vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi ve son 3 ayı kapsayan Faaliyet belgesi fotokopisi
 9. Yalnızca 1. Dereceden yakın akrabalar sponsor olabilir.
 10. Başvuran kişiye sponsor olacak kişi yazacağı davet mektubu, İngilizce dilinde ve ıslak imzalı olmalıdır.
 11. Seyahat Sağlık Sigortası
 12. Nüfus Kayıt Örneği
 13. Uçak Rezervasyonu
 14. Banka Hesap Cüzdanı
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İskoçya
İskoçya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İskoçya Ticari Vize

İskoçya Ticari Vize işlemleri ile ilgili tüm detaylar bu yazımızda mevcuttur. İskoçya’yı seyahat etmek isteyen umuma mahsus (bordo), hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaport sahibi Türk vatandaşları kısa süreli olsa dahi İskoçya vizesi almalıdırlar. İş amaçlı yapılan gezilerde alınması gereken İskoçya vize için gereken evraklar, diğer vize türlerine göre değişiklik gösterebilir.

Long Vize Turizm, İskoçya Konsolosluğu vize işlemlerinde seyahat yetkili merkezidir. İskoçya vize başvurusu yapmak isteyenler, Long Vize Turizm’e başvurarak sürecin sorunsuz ve hızlı geçmesini sağlayabilir.

İskoçya Ticari Vize Hangi Amaçla Alınır?

İskoçya ticari vizesi aşağıdaki amaçlar ile yapılabilir.

 • İş anlaşmaları yapmak
 • İş için görüşmeye gitmek
 • İş sözleşmesi imzalamak
 • İş ile ilgili toplantı, konferans, seminer vb. katılmak

İskoçya Vize İçin Gereken Evraklar

İskoçya ticari vizesini almak için her vize türü için gereken dokümanların teslim edilmesi gerekir. İskoçya vize evrakları ve belgeleri nedir yazımızdan bu dokümanları öğrenebilir ve vize ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Buradaki belgelere ek olarak nerede, hangi pozisyonda çalıştığınızı gösteren SGK Hizmet Dökümü ve SGK İşe Giriş Belgesi’ni ibraz etmeniz gerekir. Belgeler ıslak imza ve kaşeye sahip olmalıdır. Aksi halde başvurunuz değerlendirmeye alınmadan reddedilebilir. Ticari vize için en önemli unsur davet mektubudur. Davet mektubunuz, vizenizin sonucunda belirleyici faktör olarak görev alır.

Ticari Vize İskoçya
İskoçya Ticari Vize

İskoçya Turistik Vize

İskoçya turistik vize İskoçya’yı turistik amaçlar ile ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarının almak zorunda olduğu vize türüdür. İskoçya vizesi alarak İskoçya ile birlikte Galler, İngiltere ve Kuzey İrlanda’ya da giriş hakkı elde edersiniz. İskoçya’ya Schengen vizesi ile giriş yapılamaz.

Bu nedenle İskoçya Konsolosluğu vize merkezi olan Long Vize Turizm ile İskoçya vize başvurusu yapmanız gerekir. Danışmanlarımız İskoçya vize evrakları ve belgeleri ile ilgili gereken bilgileri verir ve formu nasıl doldurmanız gerektiğiyle alakalı destek verir.

İskoçya Turistik Vize İçin Gereken Evraklar

İskoçya turistik vizesini almak için teslim etmeniz gereken dokümanlar aşağıda sıralandığı gibidir. İskoçya vize evrakları ve belgeleri

 • Nüfus Cüzdanının Arkalı Önlü Fotokopisi
 • Seyahatinizin ardından en az 6 boyunca geçerliliğini koruyan Pasaport (2 sayfası vize için boş olmalıdır.)
 • 2 tane Biyometrik Fotoğraf (35×45 mm ölçülerinde, beyaz fonlu biyometrik fotoğraf kurallarına uygun olarak çekilen fotoğraflar)
 • Aile ve adres bilgilerinin eksiksiz olarak yer aldığı İngilizceye çevrilmiş Tam Vukuatlı Nüfus Örneği
 • Mevcutsa Kira Gelir Belgesi, Arsa veya Ev Tapusu ya da Araç Ruhsatı Fotokopisi
 • Önceki ve kullandığınız pasaportta var ise diğer vizelerin fotokopisi
 • Seyahat sürenizi kapsayan Sağlık Sigortası

Gelirinizi kanıtlamak için beyan edebileceğiniz dokumanlar şunlardır:

 • Maaş Bordrosu (son 3 ayı kapsayan, imza ve kaşeli)
 • Banka Hesap Dökümü (başvuru sahibine ait son 6 ayı kapsayan meblağa sahip imza ve kaşeli)
 • SGK 4a QR Barkodlu Hizmet Dökümü
Turistik Vize İskoçya
İskoçya Turistik Vize

İskoçya Vize Başvurusu

İskoçya Vize Başvurusu hakkında en kapsamlı bilgilere bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. İskoçya ile birlikte Galler, Kuzey İrlanda ve İngiltere’ye de giriş yapmanızı sağlayan İskoçya vizesi için başvurunuzu yaparken öncelikli seyahat amacınızı belirlemeniz gerekir. Amacınıza uygun olarak seçtiğiniz vize türüne göre gerekli İskoçya vize başvurusu adımlarını takip etmelisiniz. 

İskoçya Büyükelçiliği vize merkezi olarak görev alan Long Vize Turizm, başvuru işlemlerinizde ve İskoçya vize randevusu almak için sürecin sorumluluğunu üstlenerek, evrakların doğru ve kabul almaya uygun olmasını sağlar.

İskoçya Vize Türleri

İskoçya’ya giriş amacına göre alabileceğiniz farklı vize türleri arasında şunlar yer alır:

 • İskoçya Ticari Vize
 • İskoçya Turistik Vize
 • İskoçya Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Öğrenci Vizesi
 • Transit Vize

İskoçya Vize Başvurusu İşlemleri

İskoçya vize işlemleri, mesleğinize ve durumunuza göre değişebilir. Ancak herkesin ortak olarak vermesi gereken bazı evraklar bulunmaktadır. Bu evrakların ne şekilde olması gerektiği ve vize formunu, vize başvuru türüne göre nasıl dolduracağınızı öğrenmek için Long Vize Turizm danışmanımız size yardımcı olacaktır. Böylelikle aklınızda soru işareti kalmaksızın doğru bir şekilde evraklarınızı tamamlayabilirsiniz.

İskoçya vizeniz ret aldığında önünüzdeki 10 sene boyunca vize başvuru dosyanız kırmızı olarak işaretlenir. Bir daha başvurmak istediğinizde bu ret başvurusu, ret alma ihtimalinizi arttıracaktır. İskoçya Konsolosluğu tarafından yetkili merkez olarak görülen Long Vize Turizm, bu nedenlerden dolayı İskoçya vizesi almak için tercih edilir. Siz de eksiksiz ve doğru bir başvuru için İskoçya vizesi için yetkili Long Vize Turizm’den destek talep edebilirsiniz.

Vize Başvurusu İskoçya
İskoçya Vize Başvurusu

İskoçya Vize Evrakları Ve Belgeleri

İskoçya vize evrakları ve belgeleri doğru ve eksiksiz olarak verilmediği takdirde İskoçya başvurusu direkt olarak ret alabilir. Dolayısıyla tüm belgeler titizlik ile hazırlanmalıdır. İskoçya yalnızca İngilizce dilindeki belgeleri kabul eder. İngilizce olmayan belgelerin çevrilerek teslim edilmesi gerekir.

İskoçya Vize Evrakları Ve Belgeleri Ortak Vize Belgeleri Listesi

 1. Pasaport
 2. 10 seneden eski olmayan pasaportunuzun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerliliğini devam ettiriyor olması gereklidir. Ek olarak, pasaportunuzda İskoçya vizesi için 2 adet boş sayfa olmalıdır.
 3. İskoçya vize formu
 4. Doğru ve eksiksiz olarak vize türünüze uygun şekilde İngilizce doldurulmalıdır.
 5. Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi
 6. Tam vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 7. Aile ve adres bilgilerinizi kapsamalıdır.
 8. 2 tane Biyometrik Fotoğraf
 9. 45×35 mm ölçülerinde, beyaz fonda çektirilen biyometrik fotoğrafın %70 ila %80 arasındaki miktarını yüz kapsamalı, omuzlar da görünmelidir.
 10. Seyahat sağlık sigortası
 11. İskoçya’da kalmayı istediğiniz süreyi kapsayan
 12. Banka Hesap Özeti
 13. İskoçya’da kalmayı planladığınız süreye göre minimum tutara sahip, son 6 ayı kapsayan ve 15 gün içerisinde alınmış imza sirkülerine sahip banka hesap özeti.

İskoçya’ya Davet Edilen Kişiler İçin Evraklar

İskoçya vize başvurusu yapmadan önce İskoçya’dan biri tarafından davet aldıysanız, vize başvurunuza eklemeniz gereken bazı belgeler bulunmaktadır. Bunlara ek olarak İskoçya vize ücreti güncel tutarı ile eksiksiz olarak yatırılmalıdır.

Vize Evrakları Ve Belgeleri İskoçya
İskoçya Vize Evrakları Ve Belgeleri

İskoçya Vize Formu

İskoçya Vize Formu hakkında en kapsamlı bilgiler bu sayfamızda yer almaktadır. İskoçya ile birlikte Galler, Kuzey İrlanda ve İngiltere’ye de girmenizi sağlayan Birleşik Krallık vize formu almayı istediğiniz vize türüne göre uygun şekilde doldurulmalıdır. İskoçya vize formu 7 sayfadan oluşur. Formun tamamen İngilizce dilinde doldurulması önemlidir, aksi halde İskoçya vize başvurusu ret alacaktır. 

İskoçya Konsolosluğu vize merkezi olarak görev alan Long Vize Turizm ile İskoçya vizesine başvurabilirsiniz. Deneyimli ekibimiz seyahat amacınıza göre vize türünü belirler ve vize formunu nasıl dolduracağınız konusunda yardımcı olur, teslim etmeniz gereken İskoçya vize evrakları ve belgeleri ile birlikte size iletir. Bu sayede İskoçya vizesi almak için sürecin profesyonel şekilde yönetilmesini sağlayabilir ve kabul alma şansınızı arttırabilirsiniz.

İskoçya Vize Formunda İstenen Bilgiler

İskoçya vizesi için başvuruda bulunurken aşağıdaki bilgilerin beyanı tüm vize türleri için ortak olarak doldurulmalıdır

 • Kişisel bilgileriniz
 • Pasaport bilgileriniz (pasaport türü, numarası, eski pasaportlarınıza dair bilgiler)
 • Mali bilgileriniz (gezinizi siz mi karşılayacaksınız ya da biri sponsor mu olacak)
 • Seyahat bilgileriniz (ne kadar kalacağınız, ne zaman gideceğiniz, nerede konaklayacağınız)
 • Aile bireyleriniz ile alakalı bilgiler (sizinle seyahat etmeyeceklerse bile bu bilgiler gereklidir.)
 • İş bilgileriniz (nerede çalıştığınız, pozisyonunuz, yıllık kazancınız, aylık harcama miktarınız)
 • Daha önce gezdiğiniz ülkeler (ne amaçla gittiğiniz, ne kadar kaldığınız, ne zaman gittiğiniz)

Kendiniz ile ilgili bilgileri İngilizce olarak girdikten sonra formun devamı ‘’evet’’ ya da ‘’hayır’’ cevapları ile ilerliyor. Bu sorulara örnek olarak hiç bu suçları işlediniz mi, terör olaylarına katıldınız mı, şu işlerden birinde çalıştınız mı vs. verilebilir. Formu doldururken dürüst olmalısınız. Bununla birlikte tamamen doğru ve eksiksiz olarak dolduracağınız formdaki bilgileri talep edildiği takdirde kanıtlamanız gerektiğini unutmayın. Yanlış ya da eksik form ile yapılan müracaatlar ret alacaktır.

Formu doldurmak kolay olsa da uzun sürebilir. Formu kaydettikten sonra daha sonra kaldığınız yerden devam etme şansına sahipsiniz. İskoçya vize formu doldurulduktan sonra, vize ücreti ödeme ekranı karşınıza çıkacaktır. Kart ile ödeme yapılabilir. Daha sonra formun çıktısını almalısınız.

Vize Formu İskoçya
İskoçya Vize Formu

İskoçya Vize İşlemleri 2021

İskoçya Vize İşlemleri hakkında kapsamlı bilgilere bu sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. İskoçya’ya giriş yapmak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Hususu (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu hamili Türk vatandaşlarının İskoçya vizesi alması zorunludur. Bununla birlikte Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri 6 ayı kapsayan süreçte 90 günden fazla olmayacak şekilde vize almaksızın İskoçya’ya seyahat edebilirler.

İskoçya, Birleşik Krallık’a bağlı bir ülkedir. Dolayısıyla Schengen vizesi geçerli değildir. Schengen’den farklı prosedürlere sahip İskoçya vizesi ile Kuzey İrlanda, Galler ve İngiltere’ye de giriş yapmak mümkündür. İskoçya Konsolosluğu vize başvurusunu vize merkezi olan Long Vize Turizm üzerinden kabul eder.

Profesyonel İskoçya Vize Hizmeti

İskoçya, vize alması en zor ülkelerden biridir. Başvurunuzda herhangi bir eksik bilgi ve evrak ya da yanlışlık bulunduğu takdirde ret alırsınız. Ret olan vize başvuru dosyalarına 10 yıl boyunca mevcudiyetini koruyan bir kırmızı kart işlenir. Bu da bir sonraki İskoçya vize başvurusu için ret alma ihtimalinizi yükseltir. 

İskoçya vize işlemleri titizlikle yürütülmesi büyük önem arz eder. Long Vize Turizm olarak, İskoçya vizesi ile ilgili her adımın doğru ve eksiksiz olması için gerekli kontrolleri yapıyor ve yönlendirmelerde bulunuyoruz. Almayı istediğiniz vize türüne uygun güncel İskoçya vize evrakları ve belgeleri ile İskoçya vize ücreti hakkında bilgilendirmeler yapıyor ve her şey tamamlandığında vize başvurusunu gerçekleştiriyoruz. Özverili ve titiz çalışma sonucunda, yanlış müracaattan ret almanızın önüne geçip kabul alma ihtimalinizi arttırıyoruz.

İskoçya Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

İskoçya vize işlemleri, seyahat amacınıza göre değişen vize türünüze bağlı olarak farklılık gösterecektir. Vize türünüze uygun işlemlerin yönetilmesi gerekir. Bu nedenle öncelikle acentemizdeki danışanınız ile sizin için doğru vize türünü belirliyoruz. Ardından vize türünüze göre yapılması gereken işlemler hakkında size bilgi veren deneyimli Long Vize Turizm danışmanı, doldurmanız üzere evrak ve belgeleri iletir. Bazı durumlarda mesleğinize ya da seyahat amacınıza göre ek belgeler talep edilir.

Vize almanız için teslim edilmesi zorunlu evrakların tam ve doğru bir şekilde doldurulmasının ardından güncel vize ücreti ödendiğinde İskoçya vize randevusu alınarak, son adıma geçilebilir.

Vize İşlemleri İskoçya
İskoçya Vize İşlemleri

İskoçya Vize Randevusu

İskoçya Vize Randevusu işlemlerinizi bu sayfamızda yer alan bilgiler sayesinde firmamız üzerinden rahatça çözüme kavuşturabileceksiniz. Diplomatik (siyah) pasaport harici diğer pasaport hamili Türk vatandaşları İskoçya’ya girmek için vize almak zorunluluğuna sahiptirler. 

İskoçya vize randevusu almak için İskoçya Konsolosluğu vize merkezi olan Long Vize Turizm’den danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Long Vize Turizm, konsolosluktaki yoğunluk ve tatil günlerine göre en uygun zamanda sizin için randevu alır.

İskoçya Vize Randevusu Ne Zaman Alınmalıdır?

İskoçya Konsolosluğu bazı durumlarda İskoçya vize evrakları ve belgeler ile birlikte daha sonra ek belge talebinde bulunabilir. Bu da vize sonuçlanmasının gecikmesine neden olabilir. Ortalama olarak İskoçya vizesi 20 ila 25 gün arasında sonuçlanır. Bu nedenle Long Vize Turizm olarak planladığınız İskoçya seyahatinden en az 1 ay öncesinden başvuru yapmanız tavsiye edilmektedir. Genel olarak İskoçya vize başvurusu 3 ay önceden yapılabilir.

Ekspres Vize Başvurusu Nedir?

Ekspres vize başvurusu acilen İskoçya’ya gitmesi gereken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yapılan vize başvurusudur. Sağlık durumları, ölüm ve benzeri acili yete sahip durumlarda ekspres vize başvurusu yapabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra ekspres vize başvurusu 1 – 5 iş günü arasında sonuçlanacaktır. Bu sayede acil işleriniz için kolaylık elde edersiniz.

İskoçya Vize Randevusu Almadan Önce Yapılması Gerekenler

İskoçya vizesi için randevu almadan önce yapmanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Bunlar:

 1. Vize türünü belirlemek
 2. Vize başvuru formunu vize türüne bağlı olarak doldurmak (danışmanlarımızdan doldurmanız gereken yerler ve içerik ile ilgili bilgi alabilirsiniz.)
 3. Gereken evrak ve belgeleri eksiksiz ve doğru olarak tamamlamak
 4. Vize ücretini ödemek (güncel ücret tutarı için acentemizle iletişime geçin.)
 5. Son olarak vize randevusu almak

Almayı amaçladığınız vize türüne bağlı olarak Long Vize Turizm’den gereken evraklar ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Tüm evrakların İngilizce olması önemlidir. Danışanlarımız sizin için doğru zaman için İskoçya vize randevusu alacak ve mülakatınız ile ilgili önemli ipuçlarını paylaşacaktır. Randevunuza giderken yanınızda götürmeniz gereken belgeler ve hazır olmanız gereken durumlar ile ilgili Long Vize Turizm’in tecrübeli ekibinden destek alın. Daha fazla bilgi için acentemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize Randevusu İskoçya
İskoçya Vize Randevusu

İskoçya Vize Ücreti

İskoçya vize ücreti, vize formu ve istenen evraklar ile birlikte eksiksiz olarak yatırılmadığı takdirde başvurunuz geçerli olmayacaktır. İskoçya vizesi için yetkili vize merkezi olan Long Vize Turizm’den vize türünüze ve ne kadarlık vize istediğinize göre değişiklik gösterir.

Vize ücretine ilişkin güncel tutar, danışmanlarımız tarafından öğrenilebilir. Kart ile ödeme yapmanız mümkündür. Vize başvurunuz ret aldığı takdirde ücreti geri alamazsınız.

İskoçya Vize Ücreti ve Fiyatları

İskoçya vizesi seyahat amaçlarına göre farklı türlere sahiptir. Schengen vizesi ile İskoçya’yı ziyaret edemezsiniz. İskoçya vizesi ile Galler, Kuzey İrlanda ve İngiltere’ye giriş yapmanız mümkündür. Bu vize tipleri arasında başlıca olarak İskoçya Ticari Vize, İskoçya Turistik Vize ve İskoçya Aile Arkadaş Ziyareti vizesi yer alır. Hangi vize türünü seçtiğiniz ile birlikte vizeyi ne kadar sürelik istediğiniz de ücretin miktarını etkilemektedir.

Bunlara ek olarak:

 • Konferans ve seminer vizesi
 • Medikal tedavi vizesi
 • Performans ya da turnuva vizesi
 • Avrupa Birliği ve İsviçre vatandaşlığı olmayanlar için vize

türleri de bulunur. Uzun süreli vize türleri ve ücretleri için danışmanlarımız size gereken bildirmeleri yapacaktır.

İskoçya Vize Başvurum Ne Kadar Sürede Sonuçlanır

İskoçya vize başvurunuz ortalama olarak 20 ila 25 gün arasında sonuçlanır. İskoçya Konsolosluğu’ndaki yoğunluğa ve tatil günlerine bağlı olarak bu süre farklılık gösterebilir. Dönemsel yoğunluklar ile ilgili bilgileri Long Vize Turizm danışmanlarından öğrenebilirsiniz.

İskoçya Vize Ücreti Hakkında Detaylar

İskoçya’da kalmayı düşündüğünüz süreye göre ödemeniz gereken tutarda değişiklik olacaktır. Toplam meblağı TL ya da döviz cinsinden ödeyebilir, detaylı bilgileri güncel olarak danışanlarımızdan edinebilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyacınız olan sağlık sigortası, biyometri işlem bedeli, hizmet bedeli ve danışmanlık bedeli bu ücretin içerisine dahil değildir. İskoçya vize başvurunuz için acentemize gelmenize gerek yoktur. Sizden istediğimiz belgeleri kargo ile yollayarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Danışanımız sizin için vize sürecini titizlik ile takip eder ve her aşamasında sizi bilgilendirir. İskoçya vize ücreti ile alakalı sorularınız, vize ücreti ile ilgili detaylar ve merak ettikleriniz için Long Vize Turizm’e danışabilirsiniz.

Vize Ücreti İskoçya
İskoçya Vize Ücreti

İskoçya Vizesi Dilekçe Örneği

İskoçya Vizesi Dilekçe Örneği almak için kişisel evraklarınız ile birlikte davet mektubu gerekmektedir. Böylelikle ziyaret edeceğiniz yakınınız ile ilgili ayrıntıları bilgileri İskoçya Konsolosluğu’na iletir,  seyahatiniz ile ilgili taahhüt verirsiniz.

İskoçya Vizesi Dilekçe Örneği Evrak Listesi

İskoçya vize evrakları ve belgeleri farklı vize türleri için ortak olsa da Aile / Arkadaş Ziyareti Vizesi için gereken bazı ekstra evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar İngilizce dilinde ve aksi belirtilmediği takdirde orijinal olarak ibraz edilir.

 1. Pasaport
 2. Seyahatin bitiş tarihinden itibaren 6 ay boyunca geçerli olan pasaportun 2 sayfası boş olmalıdır. (10 seneden eski pasaportlar kabul edilmez.)
 3. Vize formu
 4. İskoçya vize formu eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalıdır
 5. Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi
 6. 2 tane biyometrik fotoğraf
 7. 35×45 mm ölçülerinde, beyaz arka fonda biyometrik fotoğraf koşullarına göre çekilen 2 fotoğraf
 8. Sponsor olacak kişilerin belgeleri, çalışıyorsa: İmza sirküleri fotokopisi, son vergi yılına ait Vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi ve son 3 ayı kapsayan Faaliyet belgesi fotokopisi
 9. Yalnızca 1. Dereceden yakın akrabalar sponsor olabilir.
 10. Başvuran kişiye sponsor olacak kişinin yazacağı davet mektubu, İngilizce dilinde ve ıslak imzalı olmalıdır.
 11. Seyahat Sağlık Sigortası
 12. Nüfus Kayıt Örneği
 13. Uçak Rezervasyonu
 14. Banka Hesap Cüzdanı

İskoçya Vize İşlemleri Nasıl Gerçekleşir

İskoçya vize Birleşik Krallık kapsamında değerlendirilmektedir ve İskoçya’ya seyahat etmeyi isteyen Türk vatandaşlarının bu vizeyi almaları gerekir. Türkiye’de, İskoçya Büyükelçiliği ya da İskoçya Başkonsolosluğu bulunmamaktadır. Bu sebeple vize süresi ile ilgili olarak İngiltere Büyükelçiliğinden ve İngiltere Başkonsolosluğundan yararlanmak gerekiyor.

İngiltere, İngiltere Ankara Büyükelçiliği ile İstanbul Başkonsolosluğu vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Bu sebeple İskoçya Vize Başvurusuİskoçya vizesi dilekçe örneği İskoçya Vize Randevusu ve İskoçya Vize Evrakları ve Belgeleri için Long Vize Turizm’den profesyonel bir yardım alabilirsiniz.

Vizesi Dilekçe Örneği İskoçya
İskoçya Vizesi Dilekçe Örneği

TLS Contact İskoçya Vizesi

TLS Contact İskoçya Vizesi hakkında en kapsamlı bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. İskoçya vizesi almak son derece karmaşık ve uzun bir süreci beraberinde getirir. İskoçya vize başvurusu ret aldığı takdirde vize dosyanıza 10 yıl boyunca kırmızı kart işlenir. Bu nedenle vize sürecini maksimum titizlik ve özen ile yönetmek önemlidir. TLS Contact İskoçya vizesi için vize merkezlerden biri olarak Long Vize Turizm ile iş ortaklıklarına sahiptir. İskoçya vize işlemleri için Long Vize Turizm’den destek alarak sürecin profesyonel olarak yönetilmesini sağlayabilirsiniz.

TLS Contact İskoçya Vizesi Profesyonel Vize Hizmeti

Long Vize Turizm’in deneyimli ekibi, sürecin detaylı ve zor sorumluluğunu sizin yerinize üstlenir.

Long Vize Turizm;

 • Seyahat amacınıza göre vize türünüzü belirlemenizi sağlar.
 • Gereken evrak ve belgeleri iletir.
 • Teslim ettiğiniz evrak ve belgelerin doğruluğunu kontrol eder.
 • Vize formunu iletir.
 • Vize türüne göre formu nasıl dolduracağınız ile ilgili bilgiler verir.
 • Evraklarınızın tercümesini gerçekleştirir.
 • Ödemeniz gereken İskoçya vize ücreti hususunda bilgilendirme yapar.
 • Dilekçe yazımında yardımcı olur.
 • Davet mektubu hususunda gerekli ayrıntıları belirtir.
 • Vize randevunuzu ayarlar.
 • Mülakatınız ile alakalı detayları verir.
 • Sorularınızı cevaplar.

İskoçya Vizesine Nasıl Başvurabilirim?

Vize başvurunuzdan olumlu sonuç almak istiyorsanız İskoçya Konsolosluğu tarafından belirlenen evrak ve belgeleri eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekir. Aynı zamanda doldurduğunuz vize formu, eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalıdır. Belgelerin İngilizce dilinde olması gerekir, aksi halde konsolosluk tarafından reddedilirler.

İskoçya vizesine doğru şekilde başvurmak için pek çok ayrıntıyı göz önünde bulundurmanız gerekir. İskoçya vizesi, başvuruları Long Vize Turizm üzerinden alır. Acentemize başvurarak bu zorlu ve detaylı sürecin profesyonel ekip tarafından yönetilmesini sağlayabilirsiniz. İskoçya vize başvurusu, ekibimiz tarafından sizin adınıza yapılacaktır.

İskoçya Vize Sonucu Ne Kadar Sürede Belli Olur?

İskoçya vize sonucunuz, ortalama olarak 21 günde belli olur. Ancak İskoçya Konsolosluğu’ndaki yoğunluk, tatil günleri ve ek belge talebi gibi durumlara göre süre değişiklik gösterebilir. Ek belge istenirse, belgelerin bir an önce hazırlanıp teslim edilmesi gerekir. Vize süreci ile ilgili kapsamlı bilgi için Long Vize Turizm ile iletişime geçin.

İskoçya Vizesi Tls Contact
Tls Contact İskoçya Vizesi

İskoçya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İskoçya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Sorusunun cevabına bu sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. İskoçya vize başvurusu değerlendirmelerini Birleşik Krallık Konsolosluğu yapmaktadır. Turistik vize, aile ziyareti vizesi ve ticari vizeler için yapılan başvurular 21 gün içinde sonuçlanmaktadır.

Oturum izni başvurularıysa diğer vizelere göre daha uzun sürelerde sonuçlanıyor. Belgelerde yanlışlık ya da eksiklik olması durumunda Birleşik Krallık Konsolosluğu ek belge talebinde bulunabiliyor. Bu sebeple planladığınız seyahatte bir aksaklık olmaması için İskoçya vize randevusu seyahatten en az 1 ay önce alınması gerekir. Ayrıntılı bilgi için Long Vize Turizm’e danışabilirsiniz.

İskoçya Vizesi Kaç Günde Çıkar Başvurusu Nasıl Yapılır?

İskoçya’ya seyahat edebilmek için öncesinde yapılacak vize başvurusu için doldurulması gereken evraklar bulunmaktadır. İskoçya vize evrakları ve belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlayarak acentemize teslim etmeniz gerekmektedir. Sizin yerinize evrak süreci ve her türlü konuda destek sağlayarak en kısa sürede vize alınmasını gerçekleştirmekteyiz. Başvuru evraklarının teslim edilebilmesi için sistemden randevu almak gerekmektedir. Randevu yeri ile vize türü seçilerek randevu alma işlemi gerçekleştirilir.

Sistem uygun olan en uygun gün ile saati önermektedir. Öneri, başvuru sahibi tarafından onaylandığı takdirde randevu alma işlemi tamamlanır. Randevu tarihi onayından sonra vize türüne uygun olarak ekrana hazırlanıp tamamlanması gereken belgeler sunulur. Bu aşamadan sonra ise ekrana ödeme sistemi gelir. Peşin ya da taksitli olarak kredi kartı ile ödeme yapıldıktan sonra başvuru sahibinin tüm bilgileri İskoçya Konsolosluğu vize incelemesi için e- mail adresine gönderilmektedir.

En Kolay Vize Alma Yolu

İskoçya vizesinin en kolay şekilde alabilmek için Long Vize Turizm’e başvurun. Vize alma sürecindeki yüksek başarısı, profesyonel ekibi ve kaliteli hizmet anlayışıyla yıllardır sektörde hizmet veren Long Vize Turizm, süreçle ilgili her şeyi en yakından takip ederek sıkıntısız bir vize süreci geçirmenizi sağlar.

Doğru zamanda randevu alımı ile belgelerin doğru ve hızlı tamamlanması başta olmak üzere her türlü vize alma işlemini gerçekleştirir. Vize sürecinde sizleri habersiz bırakmaz her aşamayı bilgilendirerek takibini yapmanızı sağlar. İskoçya vizesi ve diğer tüm soru veya sorunlarınız için Long Vize Turizm’e başvurabilirsiniz.

Vizesi Kaç Günde Çıkar İskoçya
İskoçya Vizesi Kaç Günde Çıkar

İskoçya’nın Vize İstemediği Ülkeler

ABDGrenadaMauritiusSamoa
AndorraGuatemalaMeksikaSan Marino
Antigua ve BarbudaGüney KoreMikronezyaSeyşeller
ArjantinHondurasMonakoSingapur
AvustralyaHong KongNambiyaSolomon Adaları
BahamalarİsrailNauruŞili
BarbadosJaponyaNikaraguaTayvan
BelizeKanadaPalauTonga
BotsvanaKiribatiPanamaTrinidad ve Tobago
BrezilyaKosta RikaPapua Yeni GineTuvalu
BruneiMakaoParaguayUruguay
Doğu TimorMaldivlerSaint Kitts ve NevisVanuatu
DominikaMalezyaSaint LuciaVatikan
El SalvadorMarshall AdalarıSaint Vincent ve GrenadinlerYeni Zelanda
İskoçya’nın Vize İstemediği Ülkeler

İskoçya Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus5,454 milyon (2019)
Para Birimiİngiliz Sterlini
Resmi Diliİskoçça – İngilizce
DiniHristiyan 
Telefon Kodu+44
Trafik Akış YönüSoldan
En Popüler YemekleriHaggis – İskoç Somonu ve Mezgit – İskoç Viskisi – İskoç Yumurtası
Gezilecek YerlerStirling Castle – St. Giles Cathedral, Edinburgh – Edinburgh Castle – Melrose Abbey – Glen Coe
BaşkentEdinburgh
ŞehirleriGlasgow – Edinburgh – Aberdeen – Dundee – Perth – Invernes – Glenrothes
Yüz Ölçümü77.910 km²
Zaman DilimiUTC0 (GMT)
İnternet Alan Adı.uk
KurucusuSir William Wallace
BaşkanıNicola Sturgeon
Asgari Ücret1556 Dolar
İklimiIlıman – Okyanusal
Asker Sayısı
Komşu Ülkeleriİngiltere – Atlantik Okyanusu
Kuruluş TarihiMS 843
İskoçya Hakkında Genel Bilgiler
İskoçya
İskoçya
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

İskoçya Vizesi Nasıl Alınır?

İskoçya Vizesi ve vize işlemleri ülkemizden seyahat edecek olan vatandaşların yapmak zorunda oldukları işlemlerdir. İskoçya vize işlemleri yetkili vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvuruları randevu usulüne bağlı olarak yapılmaktadır. Vize işlemlerinin ilk aşaması vize randevunuzun alınmasıdır. Daha sonra randevu gününe kadar olan süreçte İskoçya Vize Evrakları Ve Belgeleri güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde başvuru merkezine sunularak vize başvuru sonucu beklenmeye başlanır. İskoçya vize başvuru işlemlerine dair daha detaylı bilgi sahibi olmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

İskoçya Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

İskoçya vize başvuru işlemleri, yetkili vize başvuru merkezinin yoğunluk yaşanmaması adına randevu usulü ile gerçekleştirilmektedir. İskoçya vizesi için randevu alınmasının ardından vize evrakları ve belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanır ve başvuru ücreti ödenerek vize işlemleri gerçekleştirilir. Bu aşamadan sonra vize başvurunuzun sonuçlanma süresi başlamış olur. İskoçya vize işlemlerinin tamamlanmasının ardından 15 günlük bir süreçte vize başvurunuzun sonuçlanması sürmektedir. İskoçya Vizesi Kaç Günde Çıkar ve vize işlemleri nelerdir öğrenmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

İskoçya Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

İskoçya Vize İşlemleri ülkemizden seyahat edecek olan vatandaşların yapmaları zorunda oldukları işlemlerdir. İskoçya vize başvuru işlemleri yetkili vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvuruları randevu usulüne bağlı olarak yapılmaktadır. Vize işlemlerinin ilk aşaması vize randevunuzun oluşturulmasıdır. Daha sonra randevu gününe kadar olan süreçte İskoçya vize evrak ve belgeleri güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde başvuru merkezine teslim edilir. İskoçya vizesi nasıl alınır öğrenmek ve İskoçya Vize Başvurunuzu güven içerisinde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

İskoçya Büyükelçiliğinden Vize İşlemleri Yapılıyor Mu?

İskoçya Büyükelçiliği Vize işlemleri ülkemizde büyükelçilik üzerinden gerçekleştirilememektedir. İskoçya birleşik krallığa bağlı bir ülke olmasından ötürü, İskoçya’ ya yapacağınız seyahatleriniz için İngiltere vizesine başvuru yapmanız yani İngiltere vizesi almanız gereklidir. Bu nedenle vize başvurunuz İngiltere vizesi ile aynı koşullara sahip olmakta ve aynı başvuru merkezinden gerçekleştirilmektedir. Birleşik krallık ülkelerinin vize başvuruları ülkemizde yetkili vize başvuru merkezi ile başvuru merkezine girme yetkisi olan firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi üzerinden gerçekleştirilmektedir. İskoçya Vizesine ait bütün detaylara ve bilmeniz gereken önemli koşullara Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz.

İskoçya Büyükelçiliği Vize Randevusu Alınır Mı?

İskoçya Büyükelçiliği Vize işlemleri ile ilgilenmemekte olup, vize başvuruları ülkemizde Birleşik Krallık ülkelerinin tamamının vize işlemleri ile ilgilenen yetkili başvuru merkezinden ve bu başvuru merkezine girmekle yetkili olan firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi üzerinden alınabilmektedir. İskoçya Vize Formu ve vize dilekçesi gibi gerekli vize başvuru evraklarına firmamız Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz. Ayrıca İskoçya vizesi ile ilgili dikkat edilmesi ve bilmeniz gereken bütün vize koşullarına yine firmamızı arayarak ulaşabilir ve vize başvurunuzu en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İskoçya Vize Ücreti Büyükelçiliğe Mi Ödenir?

İskoçya Büyükelçiliği Vize başvuruları ülkemizde bütün birleşik krallık ülkelerinin vize başvurularını kabul eden yetkili başvuru merkezi ile firmamız Long Vize Turizm üzerinden yapılabilmektedir. Büyükelçiliğin vize işlemleri ile ilgilenmemesi ve başvuru kabul etmemesi nedeniyle vize başvuru ücretleri de yine büyükelçiliğe ödenmemektedir. İskoçya Vize Evrak Ve Belgeleri ile İskoçya vize ücreti başvuru işlemlerinde yetkili başvuru merkezine ya da firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi tarafından kabul edilebilmektedir. İskoçya vizesi ile ilgili bütün detaylı bilgilere firmamızdan ulaşabilirsiniz.

İskoçya Konsolosluğu Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

İskoçya Konsolosluğu Vize işlemlerinden sorumlu kurum olmamaktadır. İskoçya bir birleşik krallık ülkesi olmasından ötürü vize işlemleri İngiltere vizesi olarak yapılmakta ve yetkili başvuru merkezi üzerinden işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Bu nedenle İskoçya Konsolosluğunun bir vize bölümü bulunmamaktadır. İskoçya Vize Başvurusu ve İngiltere Vizesi almak için yetkili başvuru merkezi ile başvuru merkezine girme yetkisi bulunan firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimize başvurabilirsiniz. İskoçya vize işlemlerine dair bütün merak ettiklerinizi ve vize başvurusu ile ilgili detayları firmamızdan öğrenebilirsiniz.

İskoçya Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılır Mı?

İskoçya Konsolosluğu Vize başvuruları ülkemizde konsolosluk üzerinden gerçekleştirilememektedir. İskoçya birleşik krallığa bağlı bir ülke olmasından ötürü, İskoçya’ ya yapacağınız seyahatleriniz için İngiltere vizesine başvuru yapmanız yani İngiltere vizesi almanız gereklidir. Bu nedenle vize başvurunuz İngiltere vizesi ile aynı koşullara sahip olmakta ve aynı başvuru merkezinden gerçekleştirilmektedir. Birleşik krallık ülkelerinin vize başvuruları ülkemizde yetkili vize başvuru merkezi ile başvuru merkezine girme yetkisi olan firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi üzerinden gerçekleştirilmektedir. İskoçya Vize İşlemlerine ait bütün detaylara ve bilmeniz gereken önemli koşullara Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz.

İskoçya Vizesi İçin Ücret Ödenir Mi?

İskoçya Konsolosluğu Vize işlemleri ülkemizde bütün birleşik krallık ülkelerinin vize başvurularını kabul eden yetkili başvuru merkezi ile firmamız Long Vize Turizm üzerinden yapılabilmektedir. Konsolosluğun vize işlemleri ile ilgilenmemesi ve başvuru kabul etmemesi nedeniyle vize başvuru ücretleri de yine konsolosluğa ödenmemektedir. İskoçya vize evrak ve belgeleri ile İskoçya Vize Ücreti başvuru işlemlerinde yetkili başvuru merkezine ya da firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi tarafından kabul edilebilmektedir. İskoçya vizesi ile ilgili bütün detaylı bilgilere firmamızdan ulaşabilirsiniz.

İskoçya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

İskoçya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, İskoçya’ nın birleşik krallık ülkesi olmasından ötürü İngiltere vizesi olarak da bilinmektedir. İskoçya ziyaret vizesi ülkemizde yetkili başvuru merkezinden ve başvuru merkezine girmekle yetkili olan firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden alınabilmektedir. Ziyaret vizesi için en önemli detay İskoçya’ da bulanan, oturumu veya vatandaşlığı bulunan aile üyesi ya da arkadaşınızdan alacağınız davetiyenizin bulunmasıdır. Ziyaret vize davetiyesi ile İskoçya Ticari Vizesine ya da diğer vize türlerine başvuru yapılamaz. Bu ve bunun gibi İskoçya vizesine dair detaylara ulaşabilmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. İskoçya vizesine dair merak ettiğiniz bütün sorularınıza firmamızın uzman çalışanlarından cevap alabilir ve vize işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İskoçya Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Kaç Günlük Verilir?

İskoçya aile ve arkadaş ziyareti vizesi, başvurunuzu gerçekleştirdikten ve vizenizin onaylanmasının ardından 6 aylık olarak verilmektedir. İskoçya vizesine başvurunuzun onaylanması için ise İngiltere vize kurallarına uygun olarak eksiksiz ve hatasız bir başvuru yapılması önem teşkil etmektedir. Ziyaret vizesi evrakları arasında önemli yer tutan İskoçya Vizesi Dilekçe Örneğinin doğru hazırlanması, konsolosluk onaylı davetiye mektubunun bulunması ve vize formunun istenildiği gibi hazırlanması gerekmektedir. İskoçya vizesi ile ilgili bütün detayları ve bilmeniz gerekenleri en doğru şekilde öğrenmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. İskoçya vizesine dair merak ettiğiniz bütün sorularınıza firmamızın uzman çalışanlarından cevap alabilir ve vize işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İskoçya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

İskoçya aile arkadaş ziyareti vizesi için İskoçya’ nın Birleşik Krallığa bağlı bir ülke olması sebebiyle başvurular İngiltere vizesi olarak yapılmaktadır. Yani İngiltere vizesi almanız gereklidir ve bu nedenle İngiltere vize işlemleri yapılmak zorundadır. İngiltere Vizesi alınması sonucunda da birleşik krallığa bağlı bütün ülkelere seyahat edilebilmektedir. Birleşik Krallık dört ülkeden meydana gelmektedir. Bu ülkeler İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda ve İngilteredir. İskoçya aile arkadaş ziyareti vizesi için alacağınız İngiltere vizesi ile bu dört ülkeye seyahat edilebilmektedir. İskoçya Vize İşlemleri ve vize detayları ile ilgili bilmeniz gerekenleri firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden öğrenebilirsiniz. İskoçya vizesine dair merak ettiğiniz bütün sorularınıza firmamızın uzman çalışanlarından cevap alabilir ve vize işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İskoçya Ticari Vize Nasıl Alınır?

İskoçya Ticari Vize, İskoçya’ nın birleşik krallık ülkesi olmasından ötürü İngiltere vizesi olarak da bilinmektedir. İskoçya ticari vizesi ülkemizde yetkili başvuru merkezinden ve başvuru merkezine girmekle yetkili olan firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden alınabilmektedir. Ticari vize için en önemli detay İskoçya’ da görüşme yapacağınız iş yerinden alınacak davetiye ya da gitme amacınıza göre değişen fuar veya etkinlik biletinizin olmasıdır. Ticari vize davetiyesi ile İskoçya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine ya da diğer vize türlerine başvuru yapılamaz. Bu ve bunun gibi İskoçya vizesine dair detaylara ulaşabilmek için firmamız Long Vize Turizmi arayarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

İskoçya Ticari Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nelerdir?

İskoçya Ticari Vize başvurusunda bulunurken dikkat edilmesi gereken bir çok prosedür ve unsur bulunmaktadır. İskoçya vize başvuruları yetkili başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilmekte ve başvuru merkezinin belirlediği İskoçya Vize Evrak Ve Belgeleri ile başvuru yapılmaktadır. Ticari vize işlemlerinde en önemli unsur seyahat amacınıza uygun davetiyeniz veya fuar, seminer gibi etkinlik biletinizin olmasıdır. Ayrıca vize formunun ve vize dilekçesinin de amaca uygun olarak belirtilen bir şekilde belirlenmesidir. İskoçya Vizesi ile ilgili bütün detaylı bilgilere firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile sahip olabilir ve vize başvurunuzu güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İskoçya vizesi ile ilgili merak ettiğiniz bütün sorularınızın cevabına firmamızın deneyimli çalışanlarından ulaşabilir ve vize başvuru işlemlerinizi güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

İskoçya Ticari Vize Alırken Davetiye Kullanmam Şart mı?

İskoçya Ticari Vizesi başvurusu yapabilmeniz ve olumlu bir sonuç alabilmeniz için İskoçya’ da görüşme yapacağınız iş yerinden gelen bir davetiye, eğer seminer veya fuar için gidiyorsanız yine etkinlik davetiyesi ve etkinlik için biletinizin bulunması gerekmektedir. İskoçya vize başvuruları yetkili başvuru merkezi üzerinden yapıldığı için gerekli bütün vize evraklarınız ile beraber, bu belirtilen davetiye ve biletlerinizi başvuru merkezine sunmanız gereklidir. İskoçya vizesi dilekçe örneği ve İskoçya Vize Formu gibi gereken diğer evrak ve belgelere firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezine ulaşabilirsiniz. İskoçya vizesi ile ilgili merak ettiğiniz bütün sorularınızın cevabına firmamızın deneyimli çalışanlarından ulaşabilir ve vize başvuru işlemlerinizi güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

İskoçya Turistik Vize Nasıl Alınır?

İskoçya Turistik Vize birleşik krallık ülkesine yapacağınız seyahatlerde almak gerçekleştirmek zorunda olduğunuz işlemlerdir. Birleşik krallığa bağlı İskoçya’ ya seyahatleriniz için diğer birleşik krallık ülkelerinde olduğu gibi İngiltere Vizesi alınması gerekmektedir. Birleşik Krallığa bağlı olan İskoçya ülkesi için alacağınız İngiltere vizesine ülkemizde yetkili başvuru merkezinden müracaat edilmektedir. Vize başvuru işlemleri için gerekli olan İskoçya Vize Evrak Ve Belgeleri ile İskoçya vize ücretleri hakkında daha fazla detaylı bilgi sahibi olmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz. İskoçya vize işlemleriniz hakkındaki sorularınızın cevabına firmamızın deneyimli çalışanlarından ulaşabilir ve vize başvuru işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İskoçya Vize Şartları Nelerdir?

İskoçya Turistik Vize şartları İngiltere vize şartları ile aynı koşulları taşımaktadır. Bunun nedeni İskoçya’ nın bir birleşik krallık ülkesi olmasından kaynaklıdır ve İskoçya seyahatleriniz için İngiltere vizesi almanız gerekmektedir. İngiltere alınması zor bir vize olmasından ötürü dikkat edilmesi gereken bir çok konu mevcuttur. Öncelikli olarak vize randevunuzun oluşturulmasından sonra vize evraklarınızın güncel olarak hazırlanması ve eksiksiz bir evrak dosyası ile başvuru yapılması gereklidir. İskoçya Vize İşlemleri ve gerekli prosedürleri daha detaylı öğrenerek vize işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. İskoçya vize işlemleriniz hakkındaki sorularınızın cevabına firmamızın deneyimli çalışanlarından ulaşabilir ve vize başvuru işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İskoçya Turistik Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir?

İskoçya Turistik Vizesine ülkemiz vatandaşlarından Türkiye Cumhuriyeti pasaport çeşitlerinden herhangi birine sahip olan herkes başvuru yapabilmektedir. Ülkemiz ile herhangi bir vize muafiyet anlaşması bulunmayan birleşik krallık ülkeleri için pasaport türü fark etmeksizin herkesin vize işlemleri yapması gereklidir. Turistik vize başvuruları için ana koşulun seyahat amacınızın turistik amaçlı olmasıdır. İskoçya’ ya gezi, tatil, müze ve ören yerlerini görmek veya doğal keşif yapmak amacı ile seyahat etmeniz turistik vize başvurusu yapmanızı gerektirmektedir. İskoçya Ticari Vize veya ziyaret vizesinden daha farklı bir prosedür içermesinden ötürü vize işlemleri daha farklı olmaktadır. İskoçya vize işlemleri ile ilgili bütün bu konularda detaylı bilgiye firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilirsiniz. İskoçya vize işlemleriniz hakkındaki sorularınızın cevabına firmamızın deneyimli çalışanlarından ulaşabilir ve vize başvuru işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İskoçya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İskoçya Vize Başvurusu ülkemizden seyahat edecek olan vatandaşların yapmaları zorunda oldukları işlemlerdir. İskoçya vize başvuru işlemleri yetkili vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvuruları randevu usulüne bağlı olarak yapılmaktadır. Vize işlemlerinin ilk aşaması vize randevunuzun alınmasıdır. Daha sonra randevu gününe kadar olan süreçte İskoçya Vize Evrakları Ve Belgeleri güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde başvuru merkezine sunularak vize başvuru sonucu beklenmeye başlanır. İskoçya vize işlemlerine dair daha detaylı bilgi sahibi olmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz. İskoçya vize işlemlerinizi güven içerisinde gerçekleştirmek ve merak ettiklerinizi en doğru şeklide öğrenmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinin alanında uzman çalışanlarından profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

İskoçya Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

İskoçya Vize Başvurusu için gerekli vize evrak ve belgeleri yetkili vize başvuru merkezi tarafından belirtilen evrak listesinden oluşmaktadır. Vize evrak ve belgeleri başvuru yapacağınız vize türüne göre değişkenlik gösterebildiği gibi başvuru sahiplerinin kişisel durumlarına göre de farklılıklar gösterebilmektedir. Genel olarak istenen evrakların arasında İskoçya Vize Formu, vize dilekçesi çalışma durumunuzu gösteren belgeler, pasaport, biyometrik fotoğraf ve vize türüne bağlı olarak davetiye mektubu yer almaktadır. Vize işlemleri ile ilgili diğer bilmeniz gereken evraklar ile vize ücretleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

İskoçya Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

İskoçya vize başvurusu, yetkili başvuru merkezinin yoğunluk yaşanmaması adına randevu usulü ile gerçekleştirilmektedir. İskoçya Vize Randevusunun alınmasının ardından vize evrakları ve belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanır ve başvuru ücreti ödenerek vize işlemleri gerçekleştirilir. Bu aşamadan sonra vize başvurunuzun sonuçlanma süresi başlamış olur. İskoçya vize işlemlerinin tamamlanmasının ardından 15 günlük bir süreçte vize başvurunuzun sonuçlanması sürmektedir. Vize başvuru işlemleri ile ilgili bilmeniz gereken ve merak ettiğiniz diğer hususlar için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz. İskoçya vize işlemlerinizi güven içerisinde gerçekleştirmek ve merak ettiklerinizi en doğru şeklide öğrenmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinin alanında uzman çalışanlarından profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

İskoçya Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İskoçya vize evrakları ve belgeleri yetkili vize başvuru merkezi tarafından belirtilen evrak listesinden oluşmaktadır. Vize evrak ve belgeleri başvuru yapacağınız vize türüne göre değişkenlik gösterebildiği gibi başvuru sahiplerinin kişisel durumlarına göre de farklılıklar gösterebilmektedir. Genel olarak istenen evrakların arasında İskoçya Vizesi Dilekçe Örneği, vize formu, çalışma durumunuzu gösteren belgeler, pasaport, biyometrik fotoğraf ve vize türüne bağlı olarak davetiye mektubu yer almaktadır. Vize işlemleri ile ilgili diğer bilmeniz gereken evraklar ile vize ücretleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz. İskoçya vize işlemlerinizi güven içerisinde gerçekleştirmek ve merak ettiklerinizi en doğru şeklide öğrenmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinin alanında uzman çalışanlarından profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

İskoçya Vizesi Gerekli Evrak Listesini Nereden Öğrenebilirim?

İskoçya Vizesi için hazırlamanız gereken vize başvuru evrakları ve vize başvuruları yetkili başvuru merkezi tarafından kabul edilmektedir. İskoçya Vize Başvurusu için gerekli olan vize evrakları ve belgeleri, başvuru yapacağınız vize türü ile kişisel durumunuza göre değişkenlik göstermektedir. Gerekli vize evrak ve belgelerinin listesine yetkili başvuru merkezi ile firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İskoçya vize işlemlerinizi güven içerisinde gerçekleştirmek ve merak ettiklerinizi en doğru şeklide öğrenmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinin alanında uzman çalışanlarından profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. Bunun ile birlikte başvuru işlemlerinde sizlerin gelmesine gerek kalmadan vize başvuru işlemleriniz yine firmamız tarafından gerçekleştirilir.

İskoçya Vize Evrakları Ve Belgelerini Ne Zaman Hazırlamalıyım?

İskoçya Vize Evrakları ve Belgeleri, yetkili vize başvuru merkezi aracılığı ile belirlenmekte olup, vize evrakları güncel olarak hazırlanmalıdır. İskoçya Vize İşlemleri başvuru merkezinin yoğunluğunun azaltılması ve karışıklıkların önlenmesi için randevu sistemi ile çalışmaktadır. İskoçya vize randevusunun alınmasının ardından, randevu gününe kadar olan süreçte vize evrak ve belgeleri güncel olarak hazırlanarak randevu gününde başvuru merkezine sunulmalıdır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçerek vize evrakları ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. İskoçya vize işlemlerinizi güven içerisinde gerçekleştirmek ve merak ettiklerinizi en doğru şeklide öğrenmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinin alanında uzman çalışanlarından profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

İskoçya Vize Formu Nasıl Doldurulur?

İskoçya Vize Formu, vize başvurusu yapmanız için mecburen gerekli olan bir evraktır. Vize başvurunuzun kabul edilmesi ve olumlu sonuçlanabilmesi için vize formunun eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulması gereklidir. Vize formunu doldururken dikkat edilmesi gereken en önemli husus vize formunun başvuru merkezinin istediği dilde ve istediği doğru bilgilerle doldurulmasıdır. İskoçya vize evrakları ve belgeleri arasında en önemli belgelerden biri olan vize formunda seyahat amacınız, gidiş ve dönüş tarihleri, kişisel bilgileriniz gibi bilgiler yer almaktadır. İskoçya Vizesi ile ilgili diğer detaylı bilgilere firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

İskoçya Vize Formu Ücretli Midir?

İskoçya Vize Formu, vize başvuru evrak ve belgeleri arasında en önemli belgelerden birisi olmaktadır ve vize başvurunuzun başvuru merkezi tarafından kabul edilebilmesi için vize formunun bulunması gereklidir. Vize formu, İskoçya Turistik Vize, ziyaret vizesi, ticari vize gibi bütün vize başvurularında hazırlanması gereken bir evraktır. Vize formu başvuru yapacağınız yetkili vize başvuru merkezinden ve firmamız tarafından ücretsiz olarak temin edilmektedir. Vize başvuru formuna ve vize diğer gerekli vize evrakları ile ilgili detaylı bilgiye sahip olmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

İskoçya Vize Formunun Olmaması Eksik Evrak Sayılır Mı?

İskoçya Vize Formu, vize başvurusu yapılması adına mecburi olarak gerekli olan bir evraktır. İskoçya Vize Randevusunun alınmasının ardından randevu gününe dek hazırlanan evraklar ile birlikte vize formu da başvuru merkezine teslim edilir. Vize formunun bulunmaması veya eksik hazırlanması durumunda başvuru merkezi randevu gününde evraklarınızı ve vize başvurunuzu kabul etmemektedir. İskoçya vize işlemleri ile ilgili daha fazla detaylı bilgi alarak, en doğru ve en güvenli vize başvurusunu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilir ve profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

İskoçya Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İskoçya Vize İşlemleri için gerekli vize evrak ve belgeleri yetkili vize başvuru merkezi tarafından belirtilen evrak listesinden oluşmaktadır. Vize evrak ve belgeleri başvuru yapacağınız vize türüne göre değişkenlik gösterebildiği gibi başvuru sahiplerinin kişisel durumlarına göre de farklılıklar gösterebilmektedir. Genel olarak istenen evrakların arasında İskoçya Vize Formu, vize dilekçesi çalışma durumunuzu gösteren belgeler, pasaport, vesikalık fotoğraf ve vize türüne bağlı olarak davetiye mektubu yer almaktadır. Vize işlemleri ile ilgili diğer bilmeniz gereken evraklar ile vize ücretleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz. İskoçya vizesi ile ilgili profesyonel bir hizmeti firmamızdan alabilirsiniz.

İskoçya Vize İşlemleri Nereden Yapılır?

İskoçya Vize Başvurusu ülkemizden seyahat edecek olan vatandaşların yapmaları zorunda oldukları işlemlerdir. İskoçya vize başvuru işlemleri yetkili vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvuruları randevu usulüne bağlı olarak yapılmaktadır. Vize işlemlerinin ilk aşaması vize randevunuzun alınmasıdır. Daha sonra randevu gününe kadar olan süreçte İskoçya Vize Evrakları Ve Belgeleri güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde başvuru merkezine sunularak vize başvuru sonucu beklenmeye başlanır. İskoçya vize işlemlerine dair daha detaylı bilgi sahibi olmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz. İskoçya vize işlemleri firmamız Long Vize Turizmden ve yetkili başvuru merkezi üzerinden yapılabilmektedir.

İskoçya Vize İşlemlerine Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

İskoçya Vize İşlemleri ülkemizden seyahat edecek olan vize herhangi pasaport hamili kişilerin, seyahat öncesinde yapmak zorunda oldukları işlemlerdir. İskoçya vize işlemleri ve vize başvuruları ülkemizde yetkili vize başvuru merkezi tarafından kabul edilmekte olup posta veya kargo yolu ile ya da e posta yolu ile evrak kabul edilmemektedir. Vize başvurunuza kendiniz gelmeniz gerekmektedir. Ancak firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile yapacağınız vize başvurularında bizzat bulunmanız gerekli değildir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden alacağınız profesyonel hizmet ile vize başvurunuz sizin adınıza güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. İskoçya Vize Ücretleri, vize evrakları ve gerekli koşulları ile ilgili detaylı bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.

İskoçya Vize Randevusu Nereden Alınır?

İskoçya Vize Randevusu ve vize işlemleri ülkemizde yetkili başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilmektedir. İskoçya Vizesi için başvuruların gerçekleştirildiği yetkili vize başvuru merkezi, vize başvurularındaki yoğunluğu azaltmak ve evrak takibinin daha kolay şekilde yapılmasını sağlamak adına randevu usulü ile çalışmaktadır. Bu nedenle İskoçya vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için vize randevusu alınması zorunludur. Vize başvurunuzu gerçekleştirmek için gerekli olan vize randevusu yetkili vize başvuru merkezi ve firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile üzerinden alınabilmektedir.

İskoçya Vizesi İçin Randevu Almak Zorunlu Mudur?

İskoçya Vize Başvurusu ülkemizden seyahat edecek olan vatandaşların yapmaları zorunda oldukları işlemlerdir. İskoçya vize başvuru işlemleri yetkili vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvuruları randevu usulüne bağlı olarak yapılmaktadır. Vize işlemlerinin ilk aşaması vize randevunuzun alınmasıdır. Daha sonra randevu gününe kadar olan süreçte İskoçya Vize Evrakları Ve Belgeleri güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde başvuru merkezine sunularak vize başvuru sonucu beklenmeye başlanır. İskoçya vize işlemlerine dair daha detaylı bilgi sahibi olmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz. İskoçya vize randevusu firmamız Long Vize Turizmden ve yetkili başvuru merkezi üzerinden alınabilmektedir.

İskoçya Vize Randevusunda Kendim Bulunmak Zorunda Mıyım?

İskoçya Vize Randevusu ve vize işlemleri ülkemizden seyahat edecek olan vize herhangi pasaport hamili kişilerin, seyahat öncesinde yapmak zorunda oldukları işlemlerdir. İskoçya vize işlemleri ve vize başvuruları ülkemizde yetkili vize başvuru merkezi tarafından kabul edilmekte olup posta veya kargo yolu ile ya da e posta yolu ile evrak kabul edilmemektedir. Vize randevusu kendiniz gelmeniz gerekmektedir. Ancak firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile yapacağınız vize başvurularında bizzat bulunmanız gerekli değildir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden alacağınız profesyonel hizmet ile vize başvurunuz sizin adınıza güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. İskoçya Vize Ücretleri, vize evrakları ve gerekli koşulları ile ilgili detaylı bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.

İskoçya Vize Ücreti Ne Kadar?

İskoçya Vize Ücreti, birçok unsura bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Vize ücretleri konsolosluk tarafından belirlenir ve yetkili başvuru merkezi tarafından vize başvurusunda alınır. Vize ücretlerini belirleyen çeşitli unsurların bulunması, sabit bir ücret olmamasına neden olmaktadır. Vize başvurusunda ödeyeceğiniz vize başvuru ücreti, başvuru yapacağınız vize türü, vize süresi, çalışma ve iş durumunuz ile özel durumlarınız gibi faktörler göz önüne alınarak belirlenmektedir. İskoçya Vizesi başvuru ücretleri ve vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgiye firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

İskoçya Vize Ücreti Ne Zaman Ödenir?

İskoçya Vize Ücreti, vize başvurusunun yapıldığı yetkili vize başvuru merkezi tarafından kabul edilmektedir. Vize işlemlerini randevu esasına dayalı olarak gerçekleştiren başvuru merkezi, vize randevusunu vererek sizlerden bu süreç içerisinde vize evraklarınızı güncel olarak hazırlamanızı ister. İskoçya Vize Randevusu gününde hazırlanan vize evrakları ve başvuru dosyası ile başvuru merkezine gidilerek vize ücreti ödenir ve evrak teslimi yapılır. İskoçya vize işlemleri ile ilgili merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken bütün bilgiler için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

İskoçya Vize Ücreti Nereye Ödenir?

İskoçya Vize Ücretleri, vize vermekle yetkili olan konsolosluk tarafından belirlenmektedir. İskoçya vize başvuruları konsolosluk tarafından değerlendirilse de vize başvuruları yetkili başvuru merkezi tarafından kabul edilmektedir. Vize başvuru işlemleri için ödeyeceğiniz vize ücretleri, başvuru merkezine vize randevu gününde teslim edilmektedir. İskoçya Konsolosluğu Vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgilere sahip olmak ve vize ücretlerinin güncel ve detaylı listesini elde etmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

İskoçya Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

İskoçya Vizesi Dilekçe Örneği, vize başvurusu yapmanız için mecburen gerekli olan bir evraktır. Vize başvurunuzun eksik evrak nedeniyle reddedilmemesi ve olumlu sonuçlanabilmesi için vize dilekçesi eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulması gereklidir. Vize dilekçesi doldururken dikkat edilmesi gereken en önemli husus vize dilekçesinin konsolosluğun istediği dilde ve istediği doğru bilgilerle doldurulmasıdır. İskoçya vize evrakları ve belgeleri arasında en önemli belgelerden biri olan vize dilekçesinde seyahat amacınız, gidiş ve dönüş tarihleri, kişisel bilgileriniz ve gibi bilgiler yer almaktadır. İskoçya Vizesi ile ilgili diğer detaylı bilgilere firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

İskoçya Vize Dilekçesinin Olmaması Eksik Evrak Sayılır Mı?

İskoçya Vizesi Dilekçe Örneği, vize başvurusu yapılması adına mecburi olarak gerekli olan bir evraktır. İskoçya Vize Randevusunun alınmasının ardından randevu gününe dek hazırlanan evraklar ile birlikte vize dilekçesi de başvuru merkezine teslim edilir. Vize dilekçesinin bulunmaması veya eksik hazırlanması durumunda başvuru merkezi ve konsolosluk tarafından eksik evrak olarak işlem görür. İskoçya vize işlemleri ile ilgili daha fazla detaylı bilgi alarak, en doğru ve en güvenli vize başvurusunu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilir ve profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

İskoçya Vizesi Dilekçe Örneği Doldurulurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İskoçya Vizesi Dilekçe Örneği, vize işlemleri için gerekli olan ve önem teşkil eden evraklardan birisidir. Bu nedenle dikkatli, hatasız ve özenli bir şekilde hazırlanması gereklidir. Vize dilekçesi hazırlanırken en önemli husus konsolosluğun istediği dilde yazılmasıdır. Dilekçede belirtilen bilgilerin doğru olması da dikkat edilmesi gereken bir unsur olmaktadır. İskoçya Vize Formu ile vize dilekçesi farklı evraklar olmakta ve iki evrakta başvuru dosyasında yer almak zorundadır. Vize dilekçesinin örneğine firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden sahip olabilirsiniz.

Tls Contact İskoçya Vizesi Nedir?

Tls Contact İskoçya Vize Başvuru Merkezi İskoçya Konsolosluğunun evrak alma bölümüdür. Tls Contact sizlerin vize başvurusunda bir danışmanlık sağlamaz sadece evraklarınızı almakla hükümlüdür. Firmamız Long Vize Turizmi arayarak İskoçya Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Firmamız sizlerin yapacağı İskoçya vize başvurusunda ve vize işlemlerinde, yetkili vize başvuru merkezi olan Tls Contact üzerinden vize randevunuzu alma, gerekli vize başvuru şartlarının sağlanması ve vize işlemlerinde gerekli olan vize evraklarınızın hazırlanması ile vize başvurularınızı sizin adınıza gerçekleştirmektedir. Tls Contact İskoçya Vizesine dair merak ettiğiniz herşeyi firmamızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Tls Contact İskoçya’nın Adresi Neresidir?

Tls Contact Türkiye’nin 3 büyük şehrinde yer almaktadır bu şehirler Ankara, İstanbul ve İzmir Olmak üzere faaliyet göstermektedir. Tls Contact İskoçya Vize İşlemleri İçin Firmamız Long Vize Merkezini arayarak destek alabilirsiniz. Firmamız sizlerin başvuruya gelmesine gerek kalmadan vize başvuru işlemlerinizi ve vize randevu işlemlerinizi sizlerin adınıza Tls Contact üzerinden gerçekleştirmektedir.

İskoçya Vize Evrakları Nelerdir?

İngiltere Vize Evrakları İngiltere’ye seyahat edecek vize başvuru sahiplerinin İskoçya Konsolosluğuna sunmuş olduğu kişisel evraklardır. İskoçya Vize Evrakları vize memurlarının önem verdiği hususlardan olup, evrakların orijinal ve düzgün şekilde sunulması gerekmektedir. Firmamız sizlerin yapacağı İskoçya vize başvurusunda ve vize işlemlerinde, yetkili vize başvuru merkezi olan Tls Contact üzerinden vize randevunuzu alma, gerekli vize başvuru şartlarının sağlanması ve vize işlemlerinde gerekli olan vize evraklarınızın hazırlanması ile vize başvurularınızı sizin adınıza gerçekleştirmektedir. Tls Contact İskoçya Vizesine dair merak ettiğiniz her şeyi firmamızı arayarak öğrenebilirsiniz.

İskoçya Vizesi Kaç Günde Çıkar Ne Zaman Sonuçlanır?

İskoçya vize başvuru işlemleri, yetkili vize başvuru merkezinin yoğunluk yaşanmaması adına randevu usulü ile gerçekleştirilmektedir. İskoçya vizesi için randevu alınmasının ardından vize evrakları ve belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanır ve başvuru ücreti ödenerek vize işlemleri gerçekleştirilir. Bu aşamadan sonra vize başvurunuzun sonuçlanma süresi başlamış olur. İskoçya vize işlemlerinin tamamlanmasının ardından 15 günlük bir süreçte vize başvurunuzun sonuçlanması sürmektedir. İskoçya vizesi nasıl alınır ve İskoçya Vize Randevusu ne zaman alınır öğrenmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

İskoçya Vize Randevusu Kaç Gün Sonraya Verilir?

İskoçya vize işlemleri ülkemizde yetkili vize başvuru merkezi tarafından kabul edilmekte olup vize başvuru sonucunu konsolosluk teyit etmektedir. Başvuru merkezi vize başvuru evrakları ile İskoçya Vize Ücretini kabul ederken vize randevusu ile işlem yapmaktadır. Vize randevusu başvuru merkezinde yoğunluk yaşanmasını önlemek ve evrak takibinin kolayca sağlanması için uygulanır. Bu nedenle vize randevusu başvuru merkezinin yoğunluğuna göre bir hafta ile 15 gün sonrasına verilmektedir. İskoçya vizesi kaç günde çıkar öğrenmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

İskoçya Vizesi Kaç Günlük Çıkar?

İskoçya vize başvurusu yetkili vize başvuru merkezi aracılığı ile gerçekleştirilip, İskoçya Konsolosluğu Vize bölümü tarafından değerlendirilir. Vize başvuru işlemlerinizin tamamlanmasının ardından konsolosluk vize evrak ve belgelerinizi inceleyerek başvurunuzu sonuçlandırır. Başvurunun değerlendirilmesi işleminin ardından eğer ki olumlu bir sonuç alınır ise vize süreniz genel olarak en az 6 aylık verilmektedir. İskoçya vizesi kaç günde çıkar ve İskoçya vize işlemleri nelerdir öğrenmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu