Skip to content

İsrail Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

İsrail Vizesi hakkındaki en detaylı bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz. Özellikle hususi pasaport sahiplerinin İsrail’e gitmeleri için İsrail vizesi almaları gerekmektedir. İsrail Ora Doğu’da yer alan bir ülkedir. Etrafında Lübnan, Suriye, Ürdün ve Gazze gibi ülkeler yer almaktadır.

İsrail Vizesi alabilmeniz için birçok prosedürü yerine getirmeniz gerekmektedir. Özellikle evrakların hazırlanması gerekli yerlere sunulması ve sonucun beklenmesi derken 1 aylık bir süre geçmektedir. İsrail vize evrak ve belgeleri tam ve eksiksiz olmalıdır. Eğer belgelerde eksiklik yaşanırsa vizeniz red yanıtı alır. Evrak ve belgelerinizden ve yaptığını işlemlerden emin olmak için Long Vize Turizm olarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Banner Soru Sor
Soru Sorun
Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

İsrail Vizesi İşlemleri

İsrail vize almak isteyenler evraklarını İsrail Konsolosluğu’na teslim etmelidir. Bu evrakların teslim işlemleriyle firmamız yıllardır uğraşmaktadır. Eğer bizlere ulaşırsanız vizenizin olumlu olma şansı yükselir hem de zamandan tasarruf sağlarsınız. Çalışanlarımız sizler için en güncel ve en doğru bilgiyi verecektir. Çünkü hazırlanması gereken evrak ve belgeler de değişiklikler olabilmektedir.

Vize süresince yaşanan telaştan kurtulmak ve hızlı bir şekilde sonuca ulaşmak için bizlerle mutlaka irtibat kurun. Belgelerinizin hazırlanması sırasında sizlere yardımcı olan firmamız, evraklarınızı teslim İsrail Konsolosluğu’na teslim eder ve bekleme sürecini kısaltmış olur.

Sonuçlar İsrail Konsolosluğunda yaşanan yoğunluklara ve tatil sürelerine göre değişik zamanlarda çıkabilir. Ancak ortalama olarak 3 hafta içerisinde kesin sonuç alırsınız. Sonucun gelebilmesi gecikebileceğinden İsrail’e zamanında varmak için vize işlemlerinize 1 ay öncesinden başlamanız gerekmektedir. Firmamız mağdur olmamanız için elinden geleni yapmaktadır. Ancak vizeniz red yanıtı alırsa ücret iadesi yapılmayacağını hatırlatmamız gerekir.

Vize İşlemleri İçin Gerekli Belgeler

Vize işlemleri için belgeler hangi tür vize almak istediğinize göre değişmektedir. Bazen sizden ek belgeler de istenmektedir. Ancak temel olarak aşağıdaki belgelerin kesinlikle hazırlanması gerekmektedir.

 • Pasaportunuzun en az 1 yıl geçerli olması gereklidir.
 • İsrail Vize Formu
 • Son 3 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet 5×5 cm boyutlarında fotoğrafınız
 • Otel ve Uçak rezervasyonunuzu içeren biletler
 • Davetiye Mektubunuz (özellikle aile-arkadaş ziyaretlerinde)
 • T.C. Nüfus Cüzdanınız ve fotokopisi
Vizesi İsrail
İsrail Vizesi

İsrail Büyükelçiliği Vize

İsrail Büyükelçiliği Vize işlemleri için aradığınız ne varsa Long Vize Turizm firması olarak cevaplamaya hazırız. Vize alma işlemleriniz hassas bir süreç olup Long Vize Turizm şirketinin sizler için çalışan çalışanlarımız da aynı hassasiyetle işlemlerinizi gerçekleştirip takibini sizler adına yapmaktadır. İş yükünüz bu süreçte artacağından güvenilir bir vize merkezi ile anlaşmak yararınıza olacaktır. Vize işleri konusunda bir marka olan şirketimiz müşterilerimizden tam not almasıyla bir marka haline gelmiştir.

İsrail vize başvurusu için öncelikle vize amacınız belirlemek zorundasınız. Vize alma amacınız vize türünü belirlemede yardımcı olacağı gibi istenilen belge ve evraklar çeşitlilik kazanacaktır. Bu doğrultuda İsrail ülkesine yapacak olduğunuzu vize türünü belirledikten sonra başvuru aşamanıza geçmiş olacaksınız. İsrail Büyükelçiliği’ne vereceğiniz başvuru formu başvuru sürecinizi resmi olarak başlatmış olacaktır.

İsrail Büyükelçiliği Vize Hakkında Merak Edilenler

İsrail Büyükelçiliği hakkında merak edilenleri en doğru adres olan sayfamızdan temin edebilirsiniz. Long Vize Turizm İsrail vize işlemleri sürecinde sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyacaktır.

İsrail Büyükelçiliğince verilen karar dahilinde Umuma mahsus Bordo Pasaport sahipleri vize almaya mecburidir. Ama diğer yandan Hususi yeşil pasaport, gri hizmet pasaportu ve diplomatik siyah Pasaport sahipleri vize alma işlemlerinde muaf tutulmuştur. Elbette ki bu ziyaretler 180 gün içerisinde 90 günü aşmamalıdır. Aksi bir durum yaşadığınızda ziyaret süresinde bir değişim olduğunda bunu İsrail Büyükelçiliği’ne bildirmek muhakkak önem taşır.

Ziyaretinizi gerçekleştirmeden önce vize başvurunuzu 20 günden önce yapmalısınız. Seyahatinizin aksamaması için önce davranmakta yarar vardır. İsrail Büyükelçiliği vize başvurusunu her gün belli saatlerde kabul etmektedir. Her saat başı başvuru yapamayacağınızı bilmesiniz. Diğer yandan İsrail Büyükelçiliği yoğunluğu ve resmi tatil günlerini de hesaba katmalısınız. Vizeniz en geç 7 ile 10 iş gün arasında açıklanmaktadır.

İsrail Büyükelçiliği’nin yoğunluğunu resmi tatil günlerini müşterilerine haber veren Long Vize Turizm işlemlerinizin hızlı ilerlemesi için siz değerli müşterilerinin her zaman yanındadır.

İsrail Büyükelçiliği Vize Başvuru Süreci

İsrail Büyükelçiliği‘nce yetkin kılınan vize merkezleri tarafından başvuru süreciniz yürütülmektedir. Bu bağlamda size en çok fayda sağlayan ve işleminizi kolayca hayata geçiren bir firma ile anlaşmalısınız. Bunun için de en doğru adres müşteri memnuniyetini her zaman en üstte tutan Long Vize Turizmdir.

Büyükelçiliği Vize İsrail
İsrail Büyükelçiliği Vize

İsrail Konsolosluğu Vize

İsrail Konsolosluğu Vize, İsrail vize başvuru sonuçlarını değerlendiren ve en son kararı veren mercidir. Her ülkenin vize başvurusu sürecinde olduğu gibi İsrail Konsolosluğu’nda bazı prosedürleri vardır. Bu prosedürlere uymak oldukça önem arz etmektedir. İsrail vize başvurusunda oldukça hassas olan İsrail konsolosluğu herhangi hatalı belge veya eksik belge ve evrak durumunda başvurunuzu uzatabilir veya red cevabı verebilir. Bu da ziyaretinizi olumsuz yönde etkiler. Böyle bir olumsuzlukla karşılaşmamak adına İsrail Konsolosluğu tarafından yetkin kılınan alanında uzman ve profesyonel bir ekiple çalışan bir vize merkezi ile anlaşmanız gerekmektedir.

Bu bağlamda Long Vize Turizm siz değerli müşterilerini beklemektedir. Long Vize Turizm İsrail vize işlemleri hususunda yüksek müşteri memnuniyeti ile bir marka olmuştur. Vize sicil dosyanız için de İsrail konsolosluğunun vermiş olduğu yanıt önem arz eder. Vizenin reddi sicil dosyanıza kırmızı olarak işaretler bu da bir sonraki vize işlemlerinizi 10 yıl gibi uzun bir süreyi kapsayan durdurma yaşatır.

İsrail Konsolosluğu Vize Bölümünün Görevleri

İsrail Devleti konsolosluğu’ nun görevleri nelerdir sorusuna en kapsamlı yanıtı sayfamızdan bulabilirsiniz. Gerekli tüm bilgileri sizler için derleyip emrinize sunduk.

 • İsrail Vize işlemlerine yaptığınız başvurularınızı kontrol edip eksik evrak ve belgelerini saptamaktır.
 • İsrail Konsolosluğu gerekli görüldüğü takdirde sizlerden ek belge ve evrak talebinde bulunabilir
 • Türkiye topraklarında yaşayan İsrail Devleti vatandaşların gerekli her ihtiyacına cevap vermek adına üst makamlarla irtibata geçmektir.
 • Konsolosluğa verilen tüm belge ve evrakların kontrolü yine kendisine aittir.
 • İsrail vize başvurusu işlemleri için gerekli evrak ve belgelerinin güncellemesini yapmak ve sürekli güncel kalmak
 • İhtiyaç halinde diğer görevler

İsrail Konsolosluğu Vize Merkezinin Önemi

Yetkili vize merkezinin önemi vize alırken belli olur. İsrail vize başvurusu talebinde bulunan Türkiye vatandaşlarımızın bu süreci en sağlıklı ve rahat bir şekilde atlatması için bir vize merkezi ile anlaşması gerekmektedir. Bu süreçte her aklınıza takılan ne varsa rahatlıkla cevaplayan Long Vize Turizm, vize alma sürecinde siz değerli müşterileri için yardıma hazırdır. Vize formunu doğru doldurmanız konusunda İsrail Konsolosluğu’nun süreç içerisinde ek belge talebinde bulunması anında sizler için profesyonel bir takım arkadaşı gerekmektedir.

Konsolosluğu Vize İsrail
İsrail Konsolosluğu Vize

İsrail Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İsrail vize ile İsrail aile arkadaş ziyareti vizesini almak isteyen Türkiye vatandaşlarımızın en kapsamlı bilgiye ulaşabilecekleri sayfa burasıdır. Amacımız müşterilerimize en doğru ve en güvenilir seyahati hazırlamaktır. Bu doğrultuda çalışan Long Vize Turizm şirketi olarak her zaman yanınızda yer almaktan memnuniyet duyarız. 

İsrail vizesi almak için gerekli evrak ve belgelerin İsrail Konsolosluğu tarafından onaylanması gerekmektedir. Bu evrak ve belgelerdeki güncellemelerin takip edilmesi gerekmektedir. Aksi halde vize talebiniz süreci uzatmakla kalmayıp red cevabı almanıza neden olacaktır. İşte bu tarz olumsuzluklar ile karşılaşmamak adına süreci en az sizin kadar hassas takip eden yetkili firmamız ile anlaşmanız sağlıklı bir karar olacaktır. Bu bağlamda Long Vize Turizm sizlerin yanında olmaktan memnuniyet duyacaktır.

Kimler İsrail Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesini Alabilir?

Kimler İsrail Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi alabilir? Öncelikle vize başvurusunda bulunacak seyahat severin bir pasaporta ihtiyacı vardır. Eğer pasaportunuz bulunmuyorsa kayıtlı olduğunuz semtin karakolunda parmak izi ve kişisel bilgilerinizle pasaportunuzu temin edebilirsiniz. Daha sonra bir davet mektubuna ihtiyacınız olacaktır. İsrail ülke sınırları içerisinde birinci dereceden veya ikinci dereceden akrabanız bulunması önem arz etmektedir. 

İsrail Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde sizlerden akrabalığınızı ispatlamak adına bazı belgeler ve evraklar isteyebilir. İsrail’de bir arkadaşınız bulunması da sizlerin ziyaretinizi gerçekleştirmek adına geçerli bir neden teşkil etmektedir. Başvuru dosyanızda davet mektubunuzla birlikte ziyaret edeceğiniz kişinin açık adres bilgileri gerekmektedir.

İsrail Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsrail aile arkadaş ziyareti vizesini kaç günde çıkar? Sorunu merak ediyorsanız sayfamızı takip etmeye devam ediniz. Başvuru sonuçlarınız ortalama 7 ile 10 günü kapsayan bir süreçte açıklanır. Ama bu süreç Konsolosluğun yoğunluğuna, resmi tatil günlerine, Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu başvurusu sahiplerinin ek belge ve evraklarına göre değişmektedir. Sürecin doğru takibi ve hızlı yürütülmesi adına Long Vize Turizm her zaman yanınızdadır. Şubelerimize gelmeden kargo ile yolladığınız evrakları sizlerin adına yetkili yerlere ulaştırmaktadır.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İsrail
İsrail Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İsrail Ticari Vize

İsrail Ticari Vize; iş, toplantı, konferans gibi resmi iş bağlantıları ile İsrail’ e gidecek olan kişinin alması gereken vize türüdür. İsrail vize işlemleri seyahat amacına göre evraklarda değişkenlik göstermektedir.

İsrail ticari vizesi başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi İsrail Konsolosluğuna aittir. Bu vize türü için İsrail’e davet edilen kişinin şahsi bilgileri, iletişim bilgileri, seyahatin sebebi, seyahat tarihleri ve davet eden kişinin kimlik bilgisi, şirketteki görevi, firmanın unvanı ve  iletişim bilgisini içeren bilgilerin belirtilmesi gereklidir.

Zorunlu olarak davetiye, antetli kağıtta olmalı ve kaşeli olmalıdır. İsrail vizesi için başvuruya şahsen gelmeniz gerekmemektedir. Firmamız Long Vize Turizm sizler için evraklarınızı gerekli yerlere teslim eder.

İsrail ticari vizesi, çalışanlar ve şirket sahipleri olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Durumunuza uygun olan vize türünü seçerek hazırlanılması, gerekli evrakları tamamlayarak başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İsrail Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

 • Vize Talep Dilekçesi: Seyahat sebebine göre vize türü yazılmalı ve yapacak olduğunuz seyahatin tarihleri de eklenmelidir. 
 • Pasaport: Seyahat sonrası en az 1 yıl geçerliliği olmalıdır ve Aynı zaman da pasaport’un eski olmaması ve yıpranmış veya yırtık olmamasına dikkat edilmelidir
 • Kimlik fotokopisi: İsrail Konsolosluğu’na İsrail ticari vize müracaatı için başvuru sahibinin kimlik bilgilerinin beyanı gereklidir.
 • Fotoğraf: İsrail Ticari Vize başvurusu için kullanılacak 2 adet biometrik resmin daha önceki vize başvurularında kullanılmamış olması ve aynı zaman da 6 aydan da eski olmaması mecburidir.
 • Davetiye: İsrail’deki bağlantılı olan şirketin yazması gereken davet yazısıdır.
 •  Banka Hesap Cüzdanı fotokopisi veya Banka Hesap Dökümü:  En az 4000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza sirküleriyle beraber
 •  Türkiye’deki şirketten bir görev yazısı: Bulunduğu pozisyon ve görevinin ne olduğuna bir metin gereklidir.
 • Türkiye’deki şirketin içinde bulunduğu yıla ait Oda Sicil Kaydı

 İsrail’e gidecek olan kişi şirket ortağı veya sahibi ise; içinde bulunduğu yıla ait imza sirküleri gerekmektedir. Eğer şirket çalışanı ise son aylık  SGK hizmetli listesi. Detaylı bilgi için Long Vize Turizm firmamızdan bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.

İsrail Vize Türleri

 •   İsrail Turistik Vize
 •   İsrail Ticari Vize
 •   İsrail Çalışma Vizesi
 • İsrail Öğrenci Vizesi
 •   İsrail Aile-Akraba ziyareti vizesi
Ticari Vize İsrail
İsrail Ticari Vize

İsrail Turistik Vize

İsrail Turistik Vize başvurusu için diğer vize çeşitlerinden farklı olarak belirtilen tüm evrakları eksiksiz tamamlayıp başvuruyu İsrail Büyükelçiliği Vize veya İsrail Konsolosluğu’na bizzat yapmanız gerekmektedir. Long Vize Turizm firmamızı arayarak gerekli evrakların güncel olan bilgisini öğrenebilirsiniz.

İsrail turistik vizesi İsrail’de kısa süreli kalmak isteyen vatandaşlarımıza verilmektedir. İsrail turistik vizesi ile seyahat ettiğinizde İsrail’de çalışmanıza izin verilmez. İsrail turistik vizesi, düzenlendiği tarihten itibaren 3 ay boyunca geçerliliğini korumaktadır ve 1 ay kalma süresi veren bir vize türüdür. İstisnai durumlarda vizenin süresi seyahat edilecek süre kadar da verilebilir.

İsrail Vize İçin Gerekli Olan Evraklar

Seyahat sonrası için de en az 1 yıl geçerli pasaport, vize başvuru formu, son bir sene içinde çekilmiş 2 adet fotoğraf, ziyaret sırasında kalınacak otel rezervasyonu veya uçak rezervasyonu, birisinin yanında kalınacaksa da davet mektubu gibi evrakların tamamlanması gerekmektedir.

Tüm bu evraklar İsrail vizesi için gereken temek evraklardır. Yalnız kişinin statüsüne göre bu evraklara ek olarak evrak isteme durumu da olabilmektedir. Güncel evrak listesini Long Vize Turizm çalışanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

İsrail Turistik Vizeye Sahip Kişilerin Bilgisine

İsrail vizesi almış olan kişiler veya İsrail’e giriş-çıkış damgası bulunanlar İran, Kuveyt, Libya, Lübnan, Suriye, Sudan, Suudi Arabistan ve Yemen’e giriş yapamamaktadırlar. Bu vizeye veya damgaya sahip kişiler Gine-Bissau ülkesine giriş yapmak isterlerse hudut makamlarınca belirlenen bir mülakata tabi tutulurlar ve değerlendirme sonucu ülkeye girebilme izni alabilirler.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, diplomatik, hususi ve hizmet pasaportlarıyla 90 güne kadar olan İsrail seyahatlerinde vizeden muaf tutulabilirler. Ancak umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri İsrail’e giriş yapabilmek için vize almak zorundadırlar.

İsrail turist vizesi, B/2 ziyaretçi vizesi kategorisinde yer almaktadır. B/2 vizesi İsrail’de kısa süreli şekilde konaklamak isteyen (ziyaret, turizm, iş toplantısı veya İbranice ulpan’da bir eğitim için) kişilere verilen bir vize türüdür. B/2 ziyaretçi vizesi sahiplerinin çalışma izni olmaz ve çalışma izni olmadığı için kişilerin İsrail’de çalışmalarına izin verilmemektedir.   B/2 İsrail vizesi düzenlendiği tarihten itibaren 3 aya kadar olan süre boyunca geçerlidir.

Turistik Vize İsrail
İsrail Turistik Vize

İsrail Vize Başvurusu

İsrail Vize Başvurusu hakkında ulaşabileceğiniz en kapsamlı bilgiler sayfamızda mevcuttur. İsrail Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) pasaportuna sahip Türkiye vatandaşlarını vize prosedürüne tabi tutmaktadır. İsrail’e seyahat etmeyi düşünen vatandaşlarımızın, bu ülkeye seyahatleri öncesinde İsrail Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Bununla birlikte Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaportlarına sahip Türk vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan İsrail seyahatleri için İsrail vize başvurusu işlemlerine tabi tutulmamaktadır. İsrail vize başvurusuyla ilgili ayrıntılı bilgiler için Long Vize Turizm’den destek alabilirsiniz.

İsrail Vizesinde Ekstra Bilinmesi Gerekenler

Filistin’e seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının da İsrail vizesi almaları gerekmektedir. İsrail vizesi ile Filistin’e giriş yapılabilmektedir. Kudüs’e gitmek isteyen Türk vatandaşları ise İsrail Konsolosluğu’na vize başvurusu yaparak ülkeye giriş yapabilmektedirler. İsrail Vize Başvurusu yazımız devam ediyor.

İsrail Vize Başvuru İşlemleri

İsrail’e seyahat edecek vatandaşların İsrail vize başvurunda bulunurken seyahat amaçlarına uygun vize türünü belirleyerek başvuru yapmaları gerekmektedir. Hazırlayacakları vize evrakları vize türlerine göre değişmektedir. Seyahat amacına uygun vize türüne uygun olmayan vize evraklarının ibraz edilmesi vize reddine neden olabilecektir.

Vize türünüze uygunsuz bir faaliyet için seyahat ederseniz yakalandığınız taktirde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Örneğin, İsrail turistik vize ile İsrail’e seyahat ederek İsrail’de ticari bir faaliyette bulunduğunuz tespit edilirse sınır dışı edilerek bir daha İsrail’e giriş giriş yapmanız engellenecektir.

İsrail vizesine başvuru yapan kişiler vize başvuru formunda beyan ettikleri bilgilerin doğru olduğunu ve ülkede bulunacakları süre boyunca orada çalışmayacaklarını ve vizenin süresi bittiğinde Türkiye’ye geri döneceklerini onaylarlar. İsrail vizesi için konsolosluğa şahsen başvuru yapmak gerekli olmadığı gibi gerekli durumlarda konsolosluk tarafından başvuru yapan kişiler çağırılabilirler.

İsrail vize başvurusu işleminizi gerçekleştirebilmeniz için pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliğinin olması gerekmektedir. İsrail Konsolosluğu başvuru sahibinin vize işleri için görevlendirdiği yetkili temsilci aracılığıyla yapılan başvuruları da değerlendirmeye almaktadır.

İsrail Vize Başvuru Türleri

 • İsrail vize başvurusu için gerekli evraklar vize türüne ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre kategoriye ayrılır. İsrail vize türleri,
 • B/2 Ziyaretçi Vizesi (İsrail Ticari Vizesi, İsrail Turist Vizesi, İsrail Aile Ziyaret Vizesi)
 • A/1 Geçici Konaklama Vizesi
 • A/2 Öğrenci Vizesi
 • A/3 Din İnsanı Vizesi
 • B/1 Çalışma Vizesi
Vize Başvurusu İsrail
İsrail Vize Başvurusu

İsrail Vize Evrakları ve Belgeleri

İsrail Vize Evrakları Ve Belgeleri hakkında merak ettiğiniz ne varsa sayfamızda bulabilirsiniz. Vize işlemleri konusunda yetkili merkez olan Long Vize Turizm yetkili merkezi sizler için vize sürecinizi yönetmektedir.

Her ülkenin olduğu gibi vize işlerinde İsrail ülkesinin de bazı prosedürleri vardır. Bu prosedürleri yakın takip etmek, vize işlemleriniz için oldukça önem arz etmektedir. Doğru bir firma ile bu yola çıkarsanız vize işlemleriniz sırasında yaşayacağınız olumsuzlukları ortadan kaldırmış olacaksınız. Bunun içinde müşterilerinden her zaman tam not alan Long Vize Turizm firması ile irtibata geçmelisiniz.

İsrail Vize Evrakları ve Belgeleri Hakkında 

Vize evrakları ve belgeleri hakkında bilmeniz gereken ilk kıstas pasaportunuzun olmasıdır. Pasaportunuz yırtılmamış veya yıpranmamış olması mecburidir. Pasaportunuz 10 yıldan eski olmaması ve 2 sayfanın boş olması diğer önemli unsurlardandır.

İsrail ‘e seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ilk önce seyahat türlerini belirlemek zorundadır. Bu seyahat türleri doğrultusunda istenecek belge ve evraklar farklılık göstermektedir. Bunun yanında mesleki statünüz, maddi durumunuz da bize işlemleri sırasında oldukça önem arz etmektedir. Sizler için vize türlerini derledik:

 • İsrail Göç Vizesi
 • İsrail Geçici Konaklama Vizesi
 • İsrail Turizm Vizesi
 • İsrail Çalışma Vizesi
 • İsrail Öğrenci vizesi
 • İsrail Din Adamları Vizesi
 • İsrail Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Yukarıda belirtilen vize türlerinden birini seçtiğinizde vize başvurunuz başvuru dilekçesiyle resmiyet kazanmış olacaktır.

İsrail Vize Evrakları Ve Belgeleri Başvuruya Göre Sıralanışı

İsrail vize başvurusu İşlemlerinde gerekli olan evrak ve belgelerin sıralanışı şu şekildedir:

 • İsrail vize başvuru formu
 • İsrail vize başvuru dilekçesi
 • Pasaportunuz
 • İki biyometrik fotoğrafınız
 • Konaklama ile ilgili rezervasyon bilgileriniz
 • Maddi durum belgeleriniz
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Seyahatinize ilişkin bazı belgeler

İsrail vizesi için başvurunuzun tamamlanması evraklarınızın eksiksiz olması ile doğru orantılıdır. Bununla birlikte İsrail Konsolosluğu‘nda güncellenen ek belgeler de talep edilebilir.

Long Vize Turizm olarak tüm güncellemeleri yakından takip edip siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Ofisimiz gelmeden gerekli olan belgeleri kargo yoluyla çalışanlarımıza yollayıp işlem sürecini başlatabiliriz. Vize başvurularınız seyahatinizden ortalama 20 gün öncesinden olmasında fayda vardır.

Vize Evrakları Ve Belgeleri İsrail
İsrail Vize Evrakları Ve Belgeleri

İsrail Vize Formu

İsrail Vize Formu  hakkında merak ettiğiniz bütün detaylara sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Resmi adıyla İsrail Devleti Orta Doğu’da bulunan bir ülkedir. Asya ve Afrika kıtalarının kesiştiği noktada yer alan İsrail birçok vatandaş tarafından ziyaret edilir.

İsrail’e gidecek olan Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamilleri vizeye tabi iken, Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport hamilleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan ziyaretleri için vizeden muaf tutulur.

İsrail vize başvurusunda Long Vize Turizm şirketi olarak sizlere gerekli belge ve evrakların temininde yardımcı olup işlerinizin kısa sürede halledilmesini sağlıyoruz.

İsrail Vize Formu Ve Vize Türleri

İsrail’e gitmek için vize türleri farklıdır ve bu vizelerde istenen belgeler de değişiklik gösterir. Aşağıda bazı vize türlerini sizleri için sıraladık.

 • İsrail Göç Vizesi
 • İsrail Geçici Konaklama Vizesi
 • İsrail Öğrenci Vizesi
 • İsrail Din Adamı Vizesi
 • İsrail Aile Birleşimi Vizesi
 • İsrail Çalışma Vizesi (90 günden uzun kalınacaksa; Çalışma Vizesi, 90 günden kısa kalınacaksa; Ticari Vize)
 • İsrail Turistik Vizesi  (Turistik Vize, Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi)

İsrail Vizesi İçin Hazırlanması Gereken Temel Evraklar Şu Şekildedir:

 • İsrail Vize Başvurusu Formu
 • Vize talep dilekçesi
 • Pasaport (En az 1 yıl geçerli)
 • Varsa eski pasaportlar
 • Biometrik fotoğraf ( 2 adet 5*5 ölçülerinde)
 • Konaklama yeri rezervasyonları
 • Seyahat belgeleri (Bilet, rezervasyon vb.)
 • Hesap dökümleri (6 aylık)
 • Mali durumu gösteren tapu, araç ruhsatı vb. belgeler
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Ticari vize veya aile ve arkadaş ziyareti vizesi alacak olanlar için; davetiye
 • Ev hanımları için, evlilik cüzdanı fotokopisi, eşinin çalıştığı kuruma ait belgeler ve eşinin sponsor olacağına dair belgeler vb.

İsrail vize başvurusu yapmadan önce hazırlanması gereken evraklarla ilgili Konsolosluktan detaylı bilgi alınması önemlidir. Eksik veya hatalı evrak olması durumunda vize başvuru süreci aksayacaktır. Firmamız sizler için en güncel bilgileri alıp aktarmaktadır. 

İsrail vize başvurusu işlemlerinin sonuçlanması süreçte herhangi bir problem yaşanmaması halinde 7-15 iş günü sürmektedir. Bu nedenle başvurunun en geç seyahat tarihinden 20 gün, en erken 3 ay öncesinde yapılması gerekmektedir.

Vize Formu İsrail
İsrail Vize Formu

İsrail Vize İşlemleri

İsrail Vize İşlemleri için yeterli bilgiyi sayfamızdan bulabilirsiniz. İsrail Devleti, Batı Asya’da Akdeniz’in güneydoğu kıyısında bulunan ve Kızıldeniz’in kuzey kıyısında yer alan bir Ortadoğu ülkesidir. İsrail’de ekonominin ve teknolojinin merkezi sayılan Tel Aviv, başkenti ise resmi olarak Kudüs’tür.

İsrail’e vize alabilmek için gerekli prosedürlerini yerine getirmeniz gerekir. İsrail Başkonsolosluğuna İsrail vize başvuru formunu doldurup evrakları tamamlayarak işlemlere başlayabilirsiniz. Long Vize Turizm olarak işlemlerinizin tam ve doğru olması için yanınızdayız.

İsrail Vize İşlemlerinde Gereken Belgeler

İsrail vize evrakları ve belgeleri esasen hangi amaç için gittiğinizle doğru orantılıdır. Yapacağınız ziyaret; arkadaş ziyareti, akraba ziyareti, ticaret için… ise istenen evraklar değişebilir. Ancak aşağıda genel olarak istenen evraklar sıralanmıştır.

 • Pasaportunuzun en az 1 yıl geçerli olması gereklidir.
 • Vize Başvuru Formu
 • Son 3 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet 5×5 cm boyutlarında fotoğrafınız
 • Otel ve Uçak rezervasyonunuz
 • Davetiye Mektubunuz
 •  T.C. Nüfus Cüzdanınız ve fotokopisi
 • Konsolosluk duruma göre sizlerden ek evrak isteyebilir.

İsrail Vize İşlemleri Ne Zaman Sonuçlanır?

İsrail vize işlemleri ne zaman sonuçlanır? Sorusunu cevaplamadan önce, vize işlemlerinizin aksamaması adına evraklarınızın eksiksiz olması gereklidir. Bunun yanında otel ve uçak rezervasyonlarınızın tarihlerinin uyuşması lazımdır. Aksi halde eksik evraklarınızın olması demek, sürecin uzamasına hatta bazen başvurularınızın iptaline dahi neden olabilmektedir.

İsrail için vize işlemlerinin sonuçlanması ortalama olarak 7 ile 10 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. Herhangi bir aksiliğe karşı İsrail vize başvurusu en geç 20 gün evvelinden yapılmış olmalıdır. Bu süreçte resmi tatiller ve bayram tatillerini de gözetmeniz gerekmektedir. Tabi bu 7 ile 10 iş günü, İsrail Başkonsolosluğunun ve İsrail Büyükelçiliğinin yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bunları da göze alarak erkenden başvurmanız daha iyi olacaktır.

İsrail Vize İçin Nereye Müracaat Etmek Gerekir?

İsrail vizesi için müracaat edilecek olan yer; İsrail Büyükelçiliği ve İsrail Başkonsolosluklarının yanı sıra Long Vize Turizm temsilciliklerimiz sizler için işlemlerinizi kolaylıkla halledebilmektedir. Vize için başvurunuzdan itibaren süreci iyi bir şekilde yöneterek takip etmeniz gereklidir. Bunu da uzman kişiler aracılığıyla yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Vize müracaatlarının

Vize İşlemleri İsrail
İsrail Vize İşlemleri

İsrail Vize Randevusu

İsrail Vize Randevusu alabilmek için öncelikle gidiş belgelerinizin eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Sonrasında ise Ankara İsrail Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunup randevu alabilirsiniz. Randevular Büyükelçilikten e-posta ile bildirilmektedir sizlere. Vize randevularının çok gecikmemesi için sizler adına Long Vize Turizm işlemlerinizi yapabilmektedir.

Uzman ellere güvenli bir şekilde bırakmanız demek, sürecin bizler tarafından takip edilmesi ve sizlerin randevu almanızda şahsen bulunmanıza gerek olmaması demektir. Ancak randevu alındıktan sonra randevu yerine şahsen gitmeniz gerekmektedir. Biz Long Vize Turizm olarak bu hizmeti, sizleri yormadan hallediyoruz. Konsolosluk için hafta içi çalışma saatlerinde başvuruda bulunulması gerektiğini de hatırlatmış olalım.

İsrail Vize Randevusu Ne Zaman Sonuçlanır?

İsrail vizesi ne zaman sonuçlanır? hemen cevaplayalım. İsrail için vize sonuçları ortalama şekilde 5 ile 10 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Sizlerin seyahat tarihinizden en az on beş gün önce Büyükelçiliğe başvuruda bulunmuş olmanız gerekmektedir. İşlemlerinizin uzamaması veya bir aksilikle karşılaşmamak adına evraklarınız eksiksiz olmalıdır.

İsrail Vize Ücretleri Ne Kadar?

İsrail vize ücretleri, başvuru tipine göre değişiklik göstermektedir. Konsoloslukta bulunan bölümler vize ücretini temin etmektedirler. İsrail vize ücreti için sizlere Long Vize Turizm olarak yardımcı olmak isteriz. Her yıl düzenli olarak fiyatlar değiştiği için net bir fiyat belirlenmemiştir. Bir de tekli ve çoklu girişler için de fiyatlar değişebiliyor. Vizelerin geçerlik süreleri ise 90 güne kadardır. İsrail vize randevusu yazımız devam ediyor.

İsrail İçin Vize Başvurusunda Eksik Evrak Varsa Ne Olur?

İsrail için vize başvurusunda eksik evrak varsa; işlemlerinizin gerçekleşme süresi uzamaktadır. Hatta bazen işlemlerinizin iptali bile söz konusu olabilir. Bu yüzden başvuru randevusu almadan önce tüm evraklarınızın tam olduğuna emin olursanız işleriniz daha hızlı bir şekilde ilerler. Eğer seyahat planlarınızın bozulmasını istemiyorsanız bunlara dikkat etmelisiniz.

Evraklarınızın eksik olmasının yanı sıra tarihlerin güncel ve seyahat planlarınızla uyum içerisinde olmalıdır. Eğer eksik evraklarınız bulunursa, sizlere temsilcilikler tarafından bildirilmektedir. Son dakika herhangi bir orunla karşı karşıya kalmamak adına vize başvurularınızı on beş gün önceden yapmış olursanız aksilik olduğunda telafi etme lüksünüz bulunur. İsrail vize randevusu yazımız sona erdi.

Vize Randevusu İsrail
İsrail Vize Randevusu

İsrail Vize Ücreti

İsrail Vize Ücreti, diğer belgelerinizle beraber mutlaka yatırılmalıdır. Vize ücreti yatmadığı takdirde başvurunuz geçersiz olmaktadır. En güncel fiyat bilgilerini Long Vize Turizm firmamızdan alabilirsiniz. Alacağınız vize ücreti İsrail’de ne kadar süreyle kalacağınıza göre değişiklik göstermektedir. Vize ücretlerinizi kredi kartıyla ödemeniz mümkündür. İsrail vize başvurunuzdan red yanıtı gelmiş ise vize ücretiniz iade edilmeyecektir.

İsrail Vize Türleri 2021

İsrail vize ücreti, vizenizin türüne göre de değişiklik gösterebilmektedir. Bu vize türlerinden bazıları şöyledir: İsrail ticari vize, turistik vize, aile-arkadaş vizesi, konferans ve seminer vizesi, medikal tedavi vizesi, performans ya da turnuva vizesi gibi. Bu vize türlerinden birini seçmeniz halinde ücret bilginizi en doğru şekilde firmamızdan öğrenebilirsiniz. Vizenizin uzun süreli olması da fiyatlarınızın farklı olmasına neden olacaktır.

İsrail Vizesi Ne Zaman Sonuçlanır?

İsrail vizeniz İsrail Konsolosluğu’ndaki yoğunluk ve tatil günlerine göre değişmekte olup ortalama olarak bir ay içerisinde sonuçlanır. Hızlı bir şekilde sonuç almak için yine firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Firmamız sizlerden kargo yoluyla veya elden aldığı evrakların ayrıntılı incelemesini yaparak İsrail Konsolosluğu’na gönderir. Böylece İsrail vize başvurusu yapmak için şahsen gelmenize de gerek kalmaz. Özellikle çalışanlar ve vakti olmayanlar vize başvurularında bizden faydalanabilir.

İsrail Vize Ücreti Hakkında Detaylar

İsrail’e yapacağınız seyahatler için toplam ödeyeceğiniz miktarı TL cinsinden ya da döviz cinsinden ödeyebilirsiniz. Seyahatinizde yapacağınız sağlık sigortası, hizmet bedelleri, biometrik işlem bedelleri ve vatandaşlık belgeleri bu ücretlendirmenin dışındadır.

İsrail vize evrak ve belgeleri eksiksiz ve tam olmalıdır ki ilerleyen zamanda bir sorun çıkmasın. Bu süreçte İsrail vize ücretinin ödendiğine dair elinizde bir belge olması da şarttır. Herhangi bir olumsuz duruma karşı elinizde belge olması yararınızadır. İsrail evrakları içerisinde banka hesabınızdaki bilgilere ait belgede bulunmalıdır.

İsrail vize ücreti belgesiyle banka hesap bilgilerini içeren belgeler farklıdır ve birbirine karıştırılmamalıdır. İsrail vizesi için en doğru bilgileri eksiksiz bir şekilde Long Vize Turizm’den alabilirsiniz. Belgelerde yaşanan sıkıntılar vizenizin olumsuz etkilenmesini sağlar. Bu tarz sorunlarla uğraşmamak için firmamıza güvenerek yola çıkabilirsiniz.

Vize Ücreti İsrail
İsrail Vize Ücreti

İsrail Vizesi Dilekçe Örneği

İsrail Vizesi Dilekçe Örneği,  İsrail’e seyahat etmek isteyenlerin doldurması gereken zorunlu bir belgedir. İsrail vize formuİsrail vizesi dilekçe örneği gibi belgeler vizenin alınmasında çok önemli belgelerdir. Eksiksiz ve tam doldurulması vizenizin olumlu olmasını sağlar. İsrail vize dilekçesini yazarken doldurulması zorunlu alanlar vardır. İsrail vize dilekçesi hakkında ayrıntılı bilgiyi Long Vize Turizm firmamızdan edinebilirsiniz.

Dilekçede Yazılması Gereken Bazı Bilgiler

 • İsrail vizesi dilekçenizde seyahat masraflarınızı nasıl ödeyeceğinizi belirtmeniz İsrail vize başvuru işlemlerinin olumlu sonuç almasını sağlar.
 • İsrail vize formu ile İsrail vize dilekçesi içinde verilen bilgiler örtüşmelidir.
 • İsrail’e seyahat edeceğiniz tarih aralığı kesinlikle belirtilmelidir.
 • İsrail’e seyahat sebebi net ve doğru bir şekilde ifade edilmelidir. Gideceğini seyahatin türüne göre farklı çeşitlerde vizeler vardır. Örneğin; İsrail aile-arkadaş ziyareti vizesi, eğitim vizesi, turistik vizesi gibi.

İsrail Vizesi Dilekçe Örneği Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dilekçenizde kullandığınız dil ve yazı biçimi İsrail Konsolosluğu’nun belirlediği şekilde olmalıdır. Bu konuda en güncel bilgileri Long Vize Turizm’den alabilirsiniz. Yazılan metin bir dilekçe örneğinde olduğu gibi konsolosluğa itafen yazılmalı ve sol üste tarih atılmalıdır. İsrail’e seyahatten sonra geri dönüleceğinin dilekçede kesinlikle belirtilmesi gerekmektedir. İstenilen vize türü( ticari, turistik vb.) dilekçede mutlaka belirtilmelidir.

Dilekçenin sol aşağısına isim, soy isim ve imza atılması gerekir(İmzanız her yerde kullandığınızla aynı olmalıdır). Ev adresi ve telefon numarası da yine dilekçede olması gerekenlerdendir. İsrail vize dilekçesini neden yazdığınızı belirttikten sonra sizden ek evrak istenebilir. Tüm bu karmaşık işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız Long Vize Turizm firmamıza müracaatta bulunabilirsiniz.

İsrail Vize Sonucu Ne Zaman Açıklanır?

İsrail vize sonucu konsolosluktaki yoğunluk ve tatil günleri değişken olduğu için değişik zamanlar da açıklanabilir. Ama ortalama olarak bir ay içerisinde İsrail vize sonucunuz açıklanmış olur.

Vize sonucunuz red cevabı alırsa siciliniz bundan etkilenir ve vize ücretinin iadesi yapılmaz. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak adına firmamızdan yardım istemeniz tavsiyemizdir. Firmamız vizeniz için gereken işlemleri yaparak sizi büyük bir yükten kurtaracak hem de vizenizin olumlu olma şansını arttıracaktır.

Vizesi Dilekçe Örneği İsrail
İsrail Vizesi Dilekçe Örneği

İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar? Sorusu, vize işlemlerinde en sık sorulan sorular arasındadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İsrail’e giriş yapmak için vize almaları zorunludur. İsrail’e yapacağınız seyahatin çeşidine göre vize başvurusunda bulunmanız önemlidir. Bu konuda yaşayacağınız problemlerde ve evrak hazırlama sürecinde Long Vize Turizm çalışanlarımızdan yardım isteyebilirsiniz.

İsrail vizeleri; turistik vize, ticari vize, çalışma vizesi, öğrenci vizesi, aile ziyareti vizesi şeklinde değişiklik göstermektedir. Gerekli vizenin belirlenmesinden ve evrakların doğru hazırlanmasından sonra İsrail Konsolosluğu’na başvuruda bulunabilirsiniz.

İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar? – Başvuru İşlemleri

İsrail vize başvuru işlemlerinden önce pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliğinin olduğundan emin olmanız gerekmektedir. İsrail Konsolosluğu’nun vize başvurusu yapan kişiye atadığı yetkili kişi başvuruyu değerlendirmeye almaktadır. İsrail vizesinin sonuçlanma süresi 7-10 işi günü olarak belirlenmiştir.

Başvurunun sonuçlanma süresinin uzamaması için başvurunun İsrail ve Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi tatil günlerine denk gelmemesi tavsiye edilmektedir. Vize sonuçlanma günü dikkate alınarak seyahatten en az 15 gün önce vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir. İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar? yazımız devam ediyor.

İsrail Vize Türleri ve Başvuru Şartları

İsrail vize başvurusu için gerekli evrakları hazırlarken hangi vize türüne başvuru yaptığınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Evraklar vize çeşitlerine göre farklılık gösterebilmektedir. İsrail vizesi; B/2 ziyaretçi vizesi (içerisinde İsrail Turist Vizesi, İsrail Ticari Vize, İsrail Aile Ziyaret Vizesi bulunur.), A/1 geçici konaklama vizesi, A/2 öğrenci vizesi, A/3 din insanı vizesi, B/1 çalışma vizesi şeklinde kategorileşmiştir. Kısa süreli alınan İsrail vizesiyle İsrail’de 3 ay sınırında 30 gün kalabilirsiniz. Bu vize kategorilerinde başvurmanız gereken en uygun vize türünü belirlemeniz ve evraklarını hazırlamanız için Long Vize Turizm firmamızın hizmetinden yararlanabilirsiniz.

İstisnai durumlarda vizesiz olarak İsrail’de bulunma ihtimali olduğunu da görebiliriz. Bu ancak diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahiplerinin her bir sene için 90 günü aşmayacak şekilde olabilir. İsrail vize başvurunuzun tüm aşamalarını incelemek ve karar vermek İsrail Konsolosluğu’nun yetkisi dahilindedir.  

İsrail vizesi öncelerde kişilerin pasaportlarından ayrı bir belgeye basılabilmekteydi fakat İsrail vizesini ayrı belge şeklinde verilmemektedir. İsrail’e gidecek kişisin pasaportuna basılmaktadır. İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar? yazımızın sonuna geldik.

Vizesi Kaç Günde Çıkar İsrail
İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar

İsrail Vizesi Nasıl Alınır ?

İsrail Vizesi Nasıl Alınır? Sorusunun ayrıntılı cevaplarını sayfamızda bulabilirsiniz. İsrail vizesi alabilmek için İsrail vizesine başvuru yapmak isteyen vatandaşların İsrail Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu’na başvuru yapmaları gerekmektedir. Kişilerin başvuru noktalarına şahsen gitmeleri gerekmektedir.

İsrail vizesi için başvuru yapmadan önce vize türünüze göre hazırlayacağınız evraklar konusunda konsolosluktan detaylı bilgi almanız daha iyi olacaktır. Seyahat etme amacınıza göre değişiklik gösteren vize türlerinden birini seçip başvuru yapabilirsiniz. İsrail vize işlemlerinize göre evrak listeleri de değişebilmektedir. Başvuru türünüze göre erkenden evraklarınızı tamamlamanız da işiniz kolaylaştıracaktır.

İsrail vizesi başvurusu işlemlerinin sonuçlanması 7 ila 15 gün arasında açıklanmaktadır. Bilgilerin hatalı veya eksik doldurulması sonucunda vize de aksama gerçekleşebilir. Doğru ve güncel bilgileri paylaşmanız gerekiyor. Örneğin, seyahat süresi 90 günden uzun ise çalışma vizesi türüne girmektedir. Eğer ki 90 günden kısa ise ticari vize türüne girmektedir. Eğer ki İsrail de daha fazla kalmak istiyor, seyahatinizi uzatmak istiyorsanız İsrail’deki bölgesel nüfus müdürlüklerinden işinizi halledebiliyorsunuz. Detaylı bilgi için Long Vize Turizm den bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz. İsrail Vizesi Nasıl Alınır ? yazımızı okumaya devam edin.

İsrail Vizesi Türleri

 • İsrail seyahat amacınıza göre alınabilecek vizeler şu şekildedir sıralanmaktadır:
 • İsrail Göç Vizesi
 • İsrail Geçici Konaklama Vizesi
 • İsrail Öğrenci Vizesi
 • İsrail Din Adamı Vizesi
 • İsrail Aile Birleşimi Vizesi
 • İsrail Çalışma Vizesi İsrail Ziyaretçi Vizesi (Turistik Vize, Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi)

İsrail Vizesi Nasıl Alınır? – Genel Evrak Listesi

 • Pasaport: En az 1 yıl geçerliliği vardır. Aynı zaman da pasaport ’un eski olmaması ve yıpranmış veya yırtık olmamasına dikkat edilmelidir
 • İsrail vize formu: Seyahat amacına oldurulması gereken bilgiler ve kişisel bilgilerin arandığı belge.
 • Fotoğraf: 2 adet biyometrik fotoğraf (5 x 5 olması önemli)
 • Bilet: Konaklama yeri ve rezervasyonlarını içeren biletler
 • Davetiye: Bir tanıdığınız gelecekse davetiye ’ye ihtiyaç vardır. Ticari vize veya aile, arkadaş ziyareti vizesi için de davetiye gerekmektedir.
 • Banka Hesap Dökümü: Yeterli miktar da para olması gerekmektedir.
 • İş seyahati amacıyla gidenlerin şirketin resmi evraklarını da başvuruda yanında bulundurması gerekiyor.
Vizesi Nasıl Alınır İsrail
İsrail Vizesi Nasıl Alınır

İsrail’in Vize İstemediği Ülkeler

ABDEsvatiniKosta RikaSaint Kitts ve Nevis
AndorraFijiKuzey MakedonyaSaint Lucia
ArjantinFilipinlerLesothoSaint Vincent ve Grenadinler
ArnavutlukGrenadaMalaviSan Marino
Avrupa BirliğiGuatemalaMakaoSırbistan
AvustralyaGüney KoreMauritiusSingapur
BahamalarGüney AfrikaMeksikaSurinam
BarbadosHaitiMikronezyaŞili
BelizeGürcistanMoğolistanTayvan
Beyaz RusyaHondurasMonakoTongo
BolivyaHong KongOrta Afrika CumhuriyetiTrinidad ve Tobago
BrezilyaJamaikaPalauUkrayna
Dominik CumhuriyetiJaponyaPanamaUruguay
DominikaKanadaParaguayVanuatu
EkvadorKaradağPeruVatikan
El SalvadorKolombiyaRusyaYeni Zelanda
İsrail’in Vize İstemediği Ülkeler

İsrail Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus8,884 milyon (2018)
Para BirimiYeni İsrail Şekeli
Resmi Diliİbranice – Arapça
DiniYahudi
Telefon Kodu+972
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriHumus – Falafel – Patlıcanlı Mayonez Salatası – Malabi Tatlısı – Cholent – Şakşuka
Gezilecek YerlerDormition Manastırı – Müjde Kilisesi – Beit Guvrin-Maresha Ulusal Parkı – İsrail Ulusal İz 
BaşkentKudüs
ŞehirleriTel Aviv – Ramla – Or Yehuda – Nazareth – Kudüs – Hadera – Beit Shemesh – Aşdod – Akka
Yüz Ölçümü20.770 km2
Zaman DilimiUTC+2 (İZD)
İnternet Alan Adı.il
KurucusuTheodor Herzl
BaşkanıReuven Rivlin
Asgari Ücret4.650 İsrail Şekeli
İklimiAkdeniz
Asker Sayısı170.000
Komşu ÜlkeleriLübnan – Suriye – Ürdün – Mısır
Kuruluş Tarihi14 Mayıs 1948
İsrail Hakkında Genel Bilgiler
İsrail
İsrail
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

İsrail Vizesi Nasıl Alınır?

Bir Türk vatandaşı İsrail’e gidecek ise bordo pasaport ile gidebilirler. Yeşil, gri veya siyah pasaport olanlar ise 90 günlük süreyi aşmayacak şekilde vize almalarına gerek yoktur. 

İsrail Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Vize başvurusunda bulunduğunuzda öncelikle neden gitmek istediğinizi net bir şekilde ifade etmeniz gerekir. Bu sizin vize almanızı daha kolay hale getirecektir. Açık ve anlaşılır bir yazı ifadesi kullanmanız gerekir. Davet mektubunuz varsa oradaki bilgileri aynen geçirmelisiniz. Konaklama yerinizi, seyahat bilgilerinizi ve en önemlisi ne kadar süre kalacağınızı muhakkak bildirmelisiniz.

İsrail Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

İsrail’e yapılacak olan aile, arkadaş ziyareti için İsrail’de bulunan kişi tarafından davetiye mektubu gönderilmesi gerekmektedir. Konaklama adresi açık bir şekilde yazılmalıdır.

Davetiyeli İsrail Vizesi?

İsrail’de bulunan kişi tarafından davetiye mektubu gönderilmesi gerekmektedir. Bu davetiye mektubunda iletişim bilgileri, yakınlık derecesi, ziyaretin sebebi, ne kadar kalınacağı, evin açık adresi, anlaşılır ve net bir şekilde bildirilmesi gerekir.

İsrail Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İsrail Konsolosluğu diğer ülkelerin konsoloslukları gibi randevulu çalışmaz. Vize için başvuruda bulunan kişi, gerekli evraklarını eksiksiz bir şekilde konsolosluğa teslim etmeleri yeterlidir. İsrail İçişleri Bakanlığı, İsrail’e girişleri onaylayabilecek yetkiye sahiptirler.

İsrail Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Evraklarınızı eksiksiz bir şekilde tamamlamış iseniz, 7 ila 10 iş günü içerisinde vizeniz sonuçlanır. Ancak evraklarınızın tamamlanması için 1 ay öncesinden hazırlıkları, tüm evraklarınızı hazır etmeniz gerekir.

İsrail Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize randevusuna başvuracak olan kişi online olarak başvuruda bulunabilir. İsrail Konsolosluğu randevu ile çalışmamaktadır. Gerekli evraklarınızın hazır bulundurmanız ve başvuruda bulunmanız yeterlidir.

İsrail Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Konsolosluğun görevleri, Türkiye Devleti içerisinde bulunan ticari menfaatlerini geliştirmek, korumak, pasaport ile ilgili tüm işlemlerle ilgilenmek, kanuni, tıbbi ve eğitim alanında yardımda bulunmak, bağlı bulundukları ülkeler ile iletişim kurmak yurt dışında doğan, ölen vatandaşların yasal işlemlerini takip etmektir.

İsrail Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Ticaret için gidecek olan Türk vatandaşı, oradan gelen ticari bir görüşme olacağına dair davet mektubunu almaları gerekir. Dilekçedeki belirtilen ifadeler ile davet mektubundaki ifadeleri birbirleriyle örtüşmek zorundadır. Belgelerin doğruluğu önemlidir. İsrail’de bağlı bulunduğunuz firmanın tüm adres ve ticari bilgilerin belirtilmesi çok önemlidir.

İsrail Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Ülkeye giriş yapılacaksa ve giriş ticaret ile ilgili ise evet kesinlikle davet mektubu almak zorundasınız. Yapacağınız her bir anlaşma, ticari görüşme, konaklama, sunacağınız belgeler orantılı ve açık, anlaşılır bir şekilde yazılmalıdır. Aksi takdirde yapılan anlaşma geçersiz sayılır.

İsrail Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Turist olarak gitmek isteyen vatandaşımız, turist vizesi için gerekli evraklarını tamamlanması gerekir. Turistik vizesinde başvurulduğunda, otel bilgileri, uçak biletiniz, gidilecek yerlerin planlarının dokümanları, tahmini kalınacak olan süreyi belirtmelisiniz. Böylelikle vize almanız çok daha kolay olacaktır.

İsrail Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Eğer evraklarınız tam ve eksiksiz ise 7-10 iş gününde çıkacaktır. Aksilikler meydana gelmemesi için tüm evraklarınız açık, net ve tam olmalıdır.

İsrail Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Türkiye’de bulunan İsrail Konsolosluklarından bizzat randevu almadan gidip başvuruda bulunabilirsiniz. İsrail Konsoloslukları randevusuz çalışmaktadır. Online olarak da başvurabilirsiniz. Vaktim yok tüm evraklarla uğraşamam, vaktim kısıtlı diyorsanız Long Vize firması sizin için tüm vize işlemlerinizi tamamlayıp takip edecektir.

İsrail Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İsrail’e ne için gitmek istediğinizi bildirir bir ifade kullanmalısınız. Anlaşılır olmanız gerekir. Davet mektubunuz varsa oradaki bilgiler üzerinden dilekçenizde de aynı ifadeleri kullanabilirsiniz. Evraklarınızın eksiksiz ve tam olması gerekir.

İsrail Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Konsolosluklarda hazır olarak bulunan vize başvuru formları vardır. O form sizlere görevliler tarafından sunulacaktır. Dikkat etmeniz gereken açık, net ve anlaşılır ifadeler kullanmanız gerekir.

İsrail Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

İsrail Konsolosluğunda hazır olarak bulundurulan formlardan yararlanabilirsiniz. O formlarla maktudur. Size Konsolosluktaki görevliler tarafından verilecektir. Türkçe yazabilirsiniz.

İsrail Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

İfadelerinizi açık ve anlaşılır bir şekilde yazmalısınız. İsrail’e ne için gittiğinizi açık bir şekilde belirtmeniz gerekir. Eğer bir davet mektubunuz varsa onu baz alarak aynı ifadeleri kullanmanız gerekir.  Bilgilerin birbiriyle örtüşmesi, benzerlik göstermesi gerekir.

İsrail Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Öncelikle İsrail Konsolosluğundan ya bizzat veya online olarak ya da aracı bir firma ile başvuruda bulunmanız gerekir. Long vize firmasından yardım isteyebilirsiniz. Sizden istenen belgeleri eksiksiz ve tam olarak teslim etmelisiniz. Evraklarınızı hazırladıktan sonra konsolosluktan size verilen dilekçeyi ve başvuru formunu aynı bilgiler ve aynı ifadeler geçecek şekilde bilgileri aynen yazmalısınız. Bilgiler birbirleriyle örtüşmelidir.

İsrail Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Seyahat nedeniniz açık olarak belirtmeniz gerekir. Evraklarınızın ve vize için istenen belgelerin, ücretin eksiksiz ve tam olarak hazır bulunması gerekir. Aksi takdirde red alabilirsiniz.

İsrail Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İsrail Konsoloslukları randevusuz çalışmaktadır. Randevu almadan, hazırladığınız tüm evraklarınızla gidip vize için başvuruda bulunabilirsiniz.

İsrail Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

İsrail Konsoloslukları randevusuz çalışmaktadır. Online olarak da vize için başvuruda bulunabilirsiniz. Ya da Long Vize firmasından yardım talep edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken davet mektubunuz varsa muhakkak eklemelisiniz. Seyahat bilgilerinizi içeren tüm dokümanları temin etmiş olmalısınız.

İsrail Vize Ücreti 2021?

2021 yılı yeni belirlenen ücretlerini Long Vize firmasından öğrenebilirsiniz. Sizler için daha rahat bir ödeme kolaylığı sağlanacaktır. Ücretlendirmelere farklı kalemleri de dâhil etmek durumundasınız. Konaklama, seyahat planınız, rezervasyonlarınız, biletleriniz hepsi muhakkak doküman olarak hazır bulundurmalısınız.

İsrail Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Long Vize firması tarafından size detaylı bilgi verilecektir. Ancak bireysel olarak başvuruda bulunduğunuzda Konsoloslukların belirlediği bankalara yatırabilirsiniz.

İsrail Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

İsrail Konsolosluğu tarafından verilen vize için, neden vize almanız gerektiğine dair açık, net ve anlaşılır bir ifade ile yazdığınız dilekçedir. Bu dilekçe ile ülke girişi için size sağlanacak olan tüm kolaylıkları alabileceksiniz. Bu dilekçenizde neden İsrail’e gidiyorsunuz, ne kadar kalacaksınız, nerede konaklayacaksınız, hangi uçakla gidiş dönüş sağlayacaksınız gibi tüm bilgileri içermektedir.

İsrail Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

İsrail vizesi alacaksanız, dilekçenizin özenli bir şekilde doldurulmasına özen göstermek durumundasınız. Dilekçenizi Türkçe dilinde yazabilirsiniz. Açık net ve anlaşılır bir dilde yazılmalıdır. Böylece başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanması konusunda da önemli bir kazanım elde edebilirsiniz!

İsrail Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Elbette ki İsrail vizesi başvurunuz Türkçe dilinde yazabilirsiniz. Bununla birlikte İngilizce olarak da başvuruda bulunabilmenin mümkün olduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır. Bu noktada mutlaka profesyonel bir danışmanlık hizmeti almak faydanıza olacaktır.

İsrail Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

Hem şahsen hem de online olarak başvuruda bulunacaksanız, İsrail vize başvuru formu, 18 yaşını tamamlamış olmalısınız, pasaportunuzun en az 1 yıl geçerli olması gerekir. Farklı pasaportunuz var ise şahsen başvurmanız gerekir, biometrik resim, konaklama yeri rezervasyonları, seyahat belgeleri, mali durumunuzu gösterir belgeleri temin etmelisiniz. Banka hesap dökümleri,  nüfus kaydı örneği, sağlık sigortası belgesi, vize dilekçeniz açık, net ve anlaşılır olmak zorundadır. Eğer var ise davet mektubunuzu muhakkak ekleyin. Eğer evraklarınız eksik olursa başvurunuz kabul edilmeyecektir. 

İsrail Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Öncelikle vize başvuru formu, başvuru dilekçesi,  pasaport, biometrik fotoğraf, kalacağınız yerlerin adresleri, rezervasyon belgeleri, seyahat biletleri, banka hesap dökümleriniz 6 aylık, nüfus kayıt belgeniz, seyahat sağlık sigortası, tapu veya araç belgelerinize ait belgeleri eklemelisiniz. Davet mektubunuz varsa eklemeyi unutmayınız. Çalışanlar için 6 aylık maaş bordrosu, şirket sahibi olanlar eğer ticari, bir ziyaret için ise vergi levhasını, imza sirküleri, faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesini eklemelidirler. Ev hanımları için evlilik cüzdanı, eşinin çalıştığına dair belgeler.

İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsrail vizesi için başvurduğunuzda tüm evraklarınız hazır ve tam ise 7-10 iş günü içinde çıkmaktadır. Ancak evraklarınızın, dilekçenizin net ve açık, anlaşılır bir dilde yazılması gerekmektedir. Eksiksiz bir evrak dosyası hazırlamalısınız.

İsrail Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Şayet İsrail vizesi başvurusunda bulunacaksanız bu işlemi seyahatinizin çok öncesinde yapmanız faydanıza olacaktır. Zira bu sayede seyahat planınıza bir sorun yaşamamanız da mümkün olacaktır. Evraklarınız tam ise 7-10 iş günü içinde sonuçlanacaktır.

İsrail Vizesi Redde İtiraz?

Elbette ki İsrail redde itiraz vizesi taleplerini alanında uzman olan bir danışmalık bürosundan yaptırmanız bu vizeyi almanızı mümkün kılacaktır. Unutmamalısınız ki redde itiraz vizesi süreci son derece hassas bir süreç olarak karşımıza çıkmaktadır.

İsrail Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Standart İsrail vizesi başvurusuyla çalışma vizesi başvuru işlemlerinin birbirinden farklı özelliklere sahip olduğunu biliyoruz. Bundan dolayı çalışma vizesi başvurusunda çalışacağınız firmaya dair belgeler de talep edilmektedir.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu