Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İsveç

İsveç Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İsveç Aile Arkadaş Ziyareti vizesi İsveç’teki aile ya da akrabalarını ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları tarafından alınan vize türüdür. Her vize türü için istenen İsveç vize evrakları ve belgeleri ile birlikte İsveç’teki yakınınız tarafından yazılan bir davet mektubu da olmalıdır. İsveç Aile Arkadaş Ziyareti vizesi almak isteyen vatandaşlar, davet mektubuyla ilgili ayrıntılı bilgiyi bizimle iletişime geçerek alabilir. Gereken belgeler ve ücretsiz İsveç vize formu, İsveç Büyükelçiliği vize merkezi olan Long Vize Turizm’den elde edilebilir.

İsveç Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gereken Evraklar

1. İngilizce yazılış vize talep dilekçesi.

2. Pasaport

– En az seyahat tarihinden 3 ay sonrası için geçerli olmalıdır.

3. 2 tane biyometrik fotoğraf

İsveç Vize Başvurusu yapan kişiye ait son zamanlarda çekilen, 45×35 mm boyutlarında, beyaz arka fona sahip kurallara uygun olarak çekilen biyometrik fotoğraf teslim edilmelidir.

4. Davet Mektubu

– İsveç’te oturma iznine sahip aile veya arkadaşlarınız tarafından ya da İsveç vatandaşı yakınlarınız tarafından yazılan davet mektubu. Davet mektubu şunları kapsamalıdır: Yazan kişisinin ismi, soyadı, İsveç’te kalmayı düşündüğünüz süre, ziyaret amacınız, seyahatinizin sponsorunun kim olacağı ve geri döneceğinize dair ibare.

5. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

– Aile ve adres bilgilerinin yer alması gerekmektedir.

6. Gelir Belgeleri

– Mevcut ise kira sözleşmesi, araç ruhsatı ya da tapu fotokopileri

7. Kimlik fotokopisi

isvec aile arkadas ziyareti vizesi 1 1

Şirket Sahibi Kişiler İçin Ek Belgeler

  • Şirkete İlişkin Dokümanlar

Şirkete ait vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri ve sicil gazete gibi güncel niteliğe sahip belgeler.

  • Banka Hesap Özeti

Son 3 ayı kapsayan, minimum olarak 4.000 TL tutarında bakiyeye sahip, imza, imza sirküleri ve kaşesi bulunan banka hesap özeti.

  • SGK ya da BAĞ-KUR Hizmet Dökümü

Şirket Çalışanı Kişiler İçin Ek Belgeler

  • Güncel Şirket Evrakları

Şirkete ait vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri ve sicil gazete gibi güncel niteliğe sahip belgeler.

  • Banka Hesap Özeti

Son 3 ayı kapsayan, minimum olarak 4.000 TL tutarında bakiyeye sahip, imza, imza sirküleri ve kaşesi bulunan banka hesap özeti.

  • Maaş Bordrosu

Son 3 ayı kapsayan, kaşe ve imzalı maaş bordrosu.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İsveç Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Almak İçin Davetiye Şart Mı?

Seyahatiniz için gerekli olan vize İsveç Ticari Vize değil de bir akraba ya da aile dostunuzu ziyaret etmek ise; belediye onaylı davetiye getirtmeniz gerekmektedir. İsveç’den davet eden kişi akrabanız,aile dostunuz ya da bir arkadaşınız olabilir. Davet eden kişi ile bağınız mektup içeriğinde belirtmesi gerekmektedir.Davetiye mektubu haricinde davetiye gönderen kişinin aile durumu ve iş durumunu kanıtlayan ek evraklarda mutlaka sunulmalıdır.İsveç oturumu olan yada vatandaşı olan kişiler davetiye mektubu yollayabilirler. Çalışmayan bir kişi davetiye gönderemez.Davetiye şartları ve yanında sunulması gereken evraklar hakkında tüm bilgiyi Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezi uzmanlarımızdan temin edebilirsiniz.

Aile Arkadaş Davetiye Örneğine Nereden Ulaşabilirim?

İsveç’deki akrabanız ya da aile dostunuzu ziyaret etmek için davetiye sunmanız İsveç Vizesi başvurusu için en önemli ayrıntıdır. Davetiyenin eksiksiz, açıklama yapılarak ve hatasız doldurulması gerekmektedir.Davet gönderen kişinin imzası ve gelirini gösteren bilgiler ile kimlik detayları da yanında sunulmalıdır.Mail ortamında davetiye gönderimi gerçekleştirilebilir.Gelen davetiye bilgileri başvuru formunda doldurduğunuz bilgiler ile tutarlı olmalıdır. Davetiye örneği ve doldurma püf noktaları için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden destek alabilir, en kısa zamanda başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akraba Ziyaretinde Sunduğum Davetiyede Soyadı Tutmak Zorunda Mı?

İsveç Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi seyahatinizi bir aile dostu ya da bir akrabanızı ziyaret etmek için planlıyor iseniz; yurt dışından davet mektubu almanız gerekmektedir. Davet mektubu gönderen kişi ile soyadı tutması zorunlu değildir ama yakın akraba olması vize sonucunuz da daha artı bir durum sağlar.Davetiyeniz de yakınlık dereceniz, kalış süreniz ve kalış amacınız belirtilmiş olmalıdır. Başvuru için gelen davetiye uygunluk analizi ve İsveç Vize Evrakları Ve Belgeleri hakkında detaylı bilgiye Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz Uzmanlarından destek alabilir, işlemleriniz aksamadan başvurunuzu yapabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: