Büyükelçiliği Vize İsveç

İsveç Büyükelçiliği Vize

İsveç Büyükelçiliği vize, İsveç vizesi vermek ile yetkili organdır. İsveç Dış İşleri Bakanlığı’na bağlı İsveç Büyükelçiliği’ne Long Vize Turizm aracılığı ile başvuruda bulunabilir. İsveç vize işlemleri Long Vize Turizm tarafından titizlikle gerçekleştirilir. İsveç vize başvurusu yapmak isteyen Türk vatandaşları Long Vize Turizm’e telefon ya da eposta adresi ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilir. İsveç vize türüne bağlı olarak gereken İsveç vize evrakları ve belgeleri profesyonel ekibimiz tarafımızdan öğrenilebilir. Ekibimiz, sizin için İsveç vize randevusu almak ile birlikte süreci de yakından takip ederek sizi her adımda bilgilendirir. Bu sayede vize başvurunuz ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olursunuz.

Büyükelçilikten İsveç Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

Vize için gereken evraklar eksiksiz ve doğru olarak tamamlandıktan sonra İsveç vizesi almak ortalama olarak 5 ila 7 iş günü arasında sürer. İsveç Büyükelçiliği’ndeki yoğunluğa göre geri dönüş süresi daha uzayabilir ya da tatile denk geldiğinde daha uzun sürede vize alınabilir. Bazı durumlarda İsveç Büyükelçiliği ek belge talebinde bulunur. Bu gibi hallerde ek belgenin bir an önce büyükelçiliğe iletilmesi gerekir ve vize alma süresi uzayabilir. İsveç Büyükelçiliği vize yazımız devam ediyor.

isvec buyukelciligi vize 1

İsveç Büyükelçiliği Tatil Günleri

İsveç Büyükelçiliği tarafından her sene tatil sayılan günler arasında aşağıdaki tarihler yer almaktadır.

  • Yeni Yıl – 1 Ocak
  • Kutsal Cuma
  • Paskalya Bayramı (her sene değişmektedir.)
  • İşçi Bayramı – 1 Mayıs
  • Cumhuriyet Bayramı – 29 Ekim
  • Noel Tatili – 24 & 25 Aralık
  • Yılbaşı Tatili – 31 Aralık
  • Kurban Bayramı
  • Ramazan Bayramı

İsveç Büyükelçiliği Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsveç Büyükelçiliği, vize başvurularını Long Vize Turizm üzerinden kabul eder. Turistik vize, Ticari vize, Arkadaş / Aile ziyaret vizesi, Sportif ve Kültürel Faaliyetlere Katılım vizesi, Tıbbi tedavi vizesi ve diğer vizeler başta olmak üzere kısa süreli C tipi Schengen vizeler ile D tipi uzun süreli Schengen vizeler dahildir. İsveç vizesi için başvuru yapmak için Long Vize Turizm’in profesyonel ekibi ile iletişime geçerek, destek alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İsveç Büyükelçiliğine Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

İsveç Büyükelçiliği vize başvurusu ile ilgili işlem yapmamaktadır. Büyükelçilikler ülke vatandaşlarının pasaport yenileme ve evrak takibi işlemlerine bakmakla görevlidir. İsveç Büyükelçiliği yurt dışında yaşayan, kendi ülke vatandaşlarının sosyal, ekonomik, siyasi ve güvenlik durumu hakkında hizmet vermekte olup; ülkeler arası bağlarını düzenlemektedir. Büyükelçiliklerden direk İsveç Vize Başvurusu işlemi yapılamamaktadır. Elçilik işlemleriniz ile ilgi tüm işlemleriniz için önceden randevu almanız gerekmektedir.Başvurularınızı yetkili olan Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İsveç Büyükelçiliğinin Yetki Alanları Nedir?

İsveç Büyükelçiliği, bulunduğu yabancı ülkede yaşayan ya da seyahat eden vatandaşlarından sorumludur ve her türlü karşılaşılan durumda destek vermektedir. Kişilerin haklarının korunması ve bağlı bulunduğu hükümetin politik, siyasi ve ticari bağlamda düzenli olarak bilgilendirilmesi, vatandaşlarının evrak takibi gibi işlemleri büyükelçiliğe aittir. Tüm Elçilik randevuları, evrak takibi ve İsveç Vize Randevusu işlemlerinizi yetkili olan Long Vize Başvuru Merkezimiz uzmanlarından bilgi alıp, başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İsveç Büyükelçiliğine Randevu Nasıl Alabilirim?

Büyükelçilikler genellikle büyük şehirlerde yer alır ve büyük ve önemli kurumlar büyükelçiliklerdir. Elçilikler bulundukları ülkelerde uluslararası ilişkilerin kurulması ve kendi ülkesi ile bulunduğu ülke arasındaki siyasi, ekonomik ve kültürel bağın güçlendirilmesi görevini üstlenir. Büyükelçilikler randevu sistemine dayalı olarak çalışmaktadır ve randevusuz işlem ve evrak kabul etmemektedir. Bu tarz görüşmeler adına Long Vize Başvuru Ve randevu Merkezimizden randevu desteği alabilir, İsveç Ticari Vize İşlemleri için de başvuru bilgilerine sahip olabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: