Konsolosluğu Vize İsveç

İsveç Konsolosluğu Vize

İsveç Konsolosluğu vize başvurularını değerlendirmede yetkili İsveç Dış İşleri Bakanlığı’na bağlı organ olarak görev almaktadır. İsveç vizesi almak isteyen vatandaşlar yetkili vize merkezi olan Long Vize Turizm üzerinden İsveç vize başvurusu gerçekleştirilebilir. İsveç vize evrakları ve belgeleri  ile birlikte İsveç vize formu, İsveç vize randevusu almak için doğru ve eksiksiz olarak teslim edilmelidir. Formun İngilizce olarak doldurulmasına dikkat edilmelidir.

İsveç Konsolosluğu’nun Görevleri

İsveç Konsolosluğu, İsveç Dış İşleri Bakanlığı’na bağlı resmi bir kurumdur. Bununla birlikte diplomatik yetkilere sahip değildir. Türkiye içerisinde konumlanan kurum, ülkesinin menfaatlerini koruyarak İsveç ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için gerekli resmi süreçleri yürütür. İsveç Konsolosluğu’nun görev ve hedefleri; Türkiye Cumhuriyeti içerisindeki İsveç’in ticari menfaatlerini geliştirmek ve korumak, talepler doğrultusunda pasaport yenileme işlemlerini tamamlama, Türk devleti ile iletişim kurma, yurt dışında gerçekleşen doğum, ölüm ve diğer olaylara ilişkin bilgilendirme ve yönlendirmelerde bulunmak ile birlikte tıbbi, kanuni ve eğitim alanında yardım ve destekler sağlamaktır. 

isvec konsoloslugu vize 1 1

İsveç Konsolosluğu Vize Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

İsveç Konsolosluğu, vize sonuçlarını 5 ila 7 iş günü arasında açıklar. Bununla birlikte başvurduğunuz vize türüne ve ülkede ne kadar kalmayı istediğinize göre bu sürede oynama yaşanabilir. İsveç Konsolosluğu’nda yaşanan yoğunluğa ve tatil günlerine bağlı olarak vize sonuçlarının açıklanması farklılık gösterebilir.

Profesyonel Vize Hizmeti Alın

İsveç vizesini güvenilir ve en hızlı şekilde almak için Long Vize Turizm’in profesyonel ekibinden destek almak üzere bizimle iletişime geçin. Bu sayede süreci sizin adınıza deneyimli çalışanlarımız yönetir ve size her adımda başvurunuz ile ilgili bilgiler verir. Profesyonel ekibimiz belgelerinizi kontrol eder ve gerekli randevuları ayarlar. Vize ücretleri başta olmak üzere gerekli evrak ve dokümanları kapsayan kapsamlı bilgi için Long Vize Turizm’e danışarak, telefon numarası ya da eposta adresi üzerinden kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. Parmak izi kaydı olan kişilerin, yetkili vize merkezimize gelmesine gerek yoktur. Bunun yerine belgeleri kargo ile yollayabilir ve kolaylıkla İsveç vizesi alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bize danışın.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İsveç Konsolosluğuna Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

İsveç Konsolosluğu Vize ya da İsveç Büyükelçiliği Vize Bölümü direk şahsi başvuru almamaktadır.Randevu sistemi ile işlem yapmaktadırlar ve önceden randevu alınmalıdır.Randevu günü gerekli evraklar,başvuru formları ve gerekli koşullar sağlanmalıdır.Eksik, hatalı, tahrip olmuş evrak ve belgeler ile başvuru kabul edilmemektedir. Başvurularınızı yetkili olan Long vize başvuru Merkezimizden rahatlıkla gerçekleştirebilir, uzmanlarımız aracılığı ile hazırlanan evrak ve formlar ile başvurunuzu sorunsuz ve eksiksiz olarak tamamlayabilirsiniz.

İsveç Konsolosluğunun Yetki Alanları Nedir?

İsveç Konsolosluğu Vize uzun dönemli oturum vize başvuruları yani, aile birleşimi, çalışma vizesi, öğrenci vizesi başvurularını kabul ve karar vermekle yetkili mercidir. Başvurusu gerçekleşen dosya sahipleri ile gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibi ile yüz yüze mülakat ve dil sınavı yapmayı talep edebilir. Uzun süreli Vize Başvuruları için gerekli olan İsveç Vize Randevusu ve gerekli evrak listesi işlemlerinizi Long Vize Başvuru Merkezimizden temin etmek için rahatlıkla iletişime geçebilirsiniz.

İsveç Konsolosluğuna Turistik Vize Almak İçin Başvuru Yapabilir Miyim?

İsveç Konsolosluğu uzun süreli kalış yani 90 günü aşan, oturum vizesi, çalışma vizesi, aile birleşimi ve öğrenci vize başvurularını alır, değerlendirir ve olumlu olumsuz olarak karara bağlar.Konsolosluklardan direk İsveç Turistik Vize başvurusu ya da kısa süreli diğer seyahat başvuru işlemleri yapılamamaktadır.Başvuru işlemleri için randevu alınması zorunludur. Turistik başvuru İçin gerekli olan randevu ve evrak listesi hizmeti almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezi uzmanlarımızdan destek alabilir,işlemleriniz hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: