Turistik Vize İsveç

İsveç Turistik Vize

İsveç turistik vizesi İsveç’e turistik amaçlar ile giriş yapmak isteyen Türk vatandaşlarından umuma mahsus –bordo- pasaport sahibi olanların almak zorunda olduğu vize türüdür. Diğer pasaport türleri 180 günlük dönemlerdeki 90 güne kadar olan seyahatleri için vize almak durumunda değildirler. Aşağıdaki evraklar ile birlikte İsveç vizesi için İsveç vize formu da gerekmektedir. İsveç vize evrakları ve belgeleri başta olmak üzere süreç ile ilgili sorularınızı İsveç Konsolosluğu vize merkezi olan Long Vize Turizm aracılığı ile cevaplandırabilirsiniz.

İsveç Turistik Vize Gereken Belgeler Listesi

1. Turistik vize talep dilekçesi

Konsolosluğa hitaben, şirketin antetli kağıdına yazılan dilekçede ıslak imza ve kaşe yer almalıdır. İsveç Turistik Vize yazımız devam ediyor.

2. Pasaport

En az seyahat süresinden 6 ay sonrası için geçerliliği bulunan pasaport.

3. 2 tane biyometrik fotoğraf

Başvuran kişiye ait güncel, 35×45 boyutlarında, beyaz arka fona sahip gerekli kurallara uyan 2 adet biyometrik fotoğraf.

4. Başvuran kişiye ait Banka hesap özeti

Son 3 ayı kapsayan minimum olarak 5.000 TL tutarında bakiyeye sahip banka hesabının imza ve imza sirkülerine sahip özeti.

5. Gelir Belgeleri

Mevcut ise başvuran kişiye ait tapu, kira sözleşmesi, araba ruhsatı gibi gelir belgeleri.

6. Türkiye Cumhuriyeti kimlik fotokopisi ve Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

Nüfus kayıt örneğinde aile ve adres bilgileri yer almalıdır.

isvec turistlik vize 1

Şirket Sahibi Kişiler İçin Ek Belgeler

  • Şirket Evrakları

Vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri ve sicil gazete gibi güncel niteliğe sahip belgeler.

  • Banka Hesap Özeti

Son 3 ayı kapsayan, minimum olarak 5.000 TL tutarında bakiyeye sahip, imza, imza sirküleri ve kaşesi bulunan banka hesap özeti. İsveç Turistik Vize yazımız devam ediyor.

  • SGK ya da BAĞ-KUR Hizmet Dökümü

Şirket Çalışanı Kişiler İçin Ek Belgeler

  • Güncel Şirket Evrakları

Orijinal faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri ve sicil gazete gibi güncel niteliğe sahip belgeler.

  • Banka Hesap Özeti

Son 3 ayı kapsayan, minimum olarak 5.000 TL tutarında bakiyeye sahip, imza, imza sirküleri ve kaşesi bulunan banka hesap özeti.

  • Maaş Bordrosu

Son 3 ayı kapsayan, kaşe ve imzalı maaş bordrosu.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İsveç Turistik Vize Başvurusunda Oteli Satın Almak Zorunda Mıyım?

İsveç seyahatiniz gezmek,kültürel tarihi yerleri görmek amaçlı ise; evraklarınız arasında uçak ve otel rezervasyonunuzun olması zorunludur ve başvuruda en önemli evrak niteliğindedir.Kalacak yer bilgisi verilmeyen vize başvuruları kabul edilmemektedir.Sunulan otel rezervasyonunuzun konaklayacağınız gün sonuna kadar opsiyonlu olması gerekmektedir. Otel konaklamanızı satın almanız zorunlu değildir; ama İsveç Elçiliği Vize Bölümü otel opsiyonunuzu olup olmadığını teyit etmek isteyebilir. Detaylı rezervasyon bilgisi ve İsveç Vize İşlemleri için Long Vize Başvuru Merkezimizden Destek alabilirsiniz.

Uzun Süreli İsveç Turistik Vize Alabilir Miyim?

İlk defa yurt dışı vizesi alınırken davetiye veya otel konaklama süreniz kadar ya da Elçiliğin uygun görmesi halinde birkaç gün opsiyonlu vize verilir. Uzun süreli vize alabilmek için o ülkeye ne sıklıkta seyahat ettiğinize bakılır ve maddi durumunuzun yeterliliğini kanıtlamanız gerekmektedir.İlk vize başvurusunda uzun süreli vize almanız çok düşük olasılıkta dır. İsveç’e çok sık seyahat ediyorsanız ve Avrupa seyahatleriniz yoğunlukta ise; bunun pasaportunuzdaki vizeler ile kanıtlayarak, ek evrak ekleyerek uzun süreli vize talep edebilirsiniz. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz uzman kadrosu ile İsveç Vize Evrakları Ve Belgeleri konusunda liste ulaşabilir, yapılan analiz ve değerlendirmeler sonucunda uzun süreli vize alma konusunda tam destek alabilirsiniz.

İsveç Turistik Vize Başvuru Yapmak İçin Çalışıyor Olmamız Gerekli Midir?

İsveç vize başvurusu yaparken kendinizi kanıtlayan evraklar ile bulunduğunuz statütüyü kanıtlayan yani; iş, öğrencilik, gibi kanıtlayan evraklarınızı sunmanız ve İsveç Vize Formu İlgili bölümleri işaretlemeniz gerekmektedir. Çalışmayan bir kişi vize talebinde bulunurken mutlaka birinci derece aile bireylerinden maddi durumu ve statüsü yüksek olan kişiyi sponsor göstermelidir.Sponsor olacak kişinin iş statü evrakları ile maddi durum beyan evraklarını sunması gerekmektedir.Bu tür evraklar bir nevi Türkiye’ye döneceğinizi kanıtlayan evraklar olmaktadır. Bulunduğunuz statüde çalışan olmak vize onay durumunuzu olumlu yönde etkileyecek ve seyahat sonrası tekrar işinize döneceğinizin ifadesi olarak görülecektir.Sponsor evrak listesi ve İsveç başvuru koşullarını öğrenmek için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: