Vize Evrakları Ve Belgeleri İsveç

İsveç Vize Evrakları Ve Belgeleri

İsveç vize evrakları ve belgeleri, İsveç vizesi almak isteyenlerden talep edilen dokümanlardır. Bu belgeler eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilmez ise İsveç vize başvurusu reddedilir. Profesyonel bir şekilde yürütülen İsveç vize işlemleri için İsveç büyükelçiliği vize yetkili merkezi olarak görev yapan Long Vize Turizm’den destek alabilirsiniz. Farklı vize türlerine göre istenen evraklarda değişiklik gözlense de her vize için gereken dokümanlar bulunmaktadır.  Daha fazla bilgi için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

İsveç Vize Evrakları Ve Belgeleri Listesi

Tüm İsveç vizesi türleri için herkesten ortak olarak talep edilen belgeler aşağıda sıralandığı gibidir.

1. Başvuru formu

Vize başvurusu için formun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması önemlidir. Ebeveyn pasaportuna kayıtlı reşit olmayan çocuklar için de form, gereken şekilde doldurulup teslim edilmelidir. İsveç Vize Evrakları Ve Belgeleri yazımız devam ediyor.

2. Pasaport

İsveç seyahati dönüşünden itibaren en az 3 ay süre ile geçerliliği bulunan pasaportta aynı zamanda 2 adet boş sayfa bulunmalıdır. Pasaportta bulunan kimlik bilgileri sayfası ve mevcut ise son 3 sene içerisinde alınan Schengen vizelerinin fotokopileri de verilmelidir.

isvec vize evraklari ve belgeleri 1 1

3. 2 tane biyometrik fotoğraf

Başvuru yapan kişinin son 6 ay içerisinde çekilen 35×40 mm boyutlarında, beyaz fon önünde çekilen biyometrik fotoğrafların %70 – 80’i yüzü kapsamalıdır. Aynı zamanda omuz ve başların da yer alması gereken fotoğraf, yakın çekim olmalıdır.

4. Sağlık sigortası

Schengen ülkelerinin hepsi için geçerli olan bu zorunluluk, kişinin ayakta ya da yatarak tüm tedavi masraflarını karşılayacak şekilde, hastalık ya da ölüm olması halinde ülkeye dönüş masraflarını da kapsayarak en az 30.000 Euro teminatlı seyahat sigortası yapılmalıdır.

5. Uçak ve otel rezervasyonları

Vize almadan önce uçak bileti satın almanıza gerek yoktur ancak uçak ve otel rezervasyonlarına dair belgeler başvuru dosyasına eklenebilir.

6. Seyahat masraflarını karşılayan kişiye dair evraklar

– Banka hesabı: Son 3 ayı kapsayan banka hareketleri kaşe ve ıslak imzalı olmalıdır.

– Maaş bordrosu: Son 3 ayın dahil olduğu maaş bordrosu, vize için gereken evraklar arasında yer alır.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İsveç Vize Başvurusunda Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

İsveç Vizesi başvurusu yaparken seyahat amacınızı kanıtlayan belgeleri eksiksiz ve mümkün olduğu kadar aslına bağlı orijinal olarak sunmanız gerekmektedir. İsveç Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunacak iseniz; İsveç’deki akrabanızdan ya da arkadaşınızdan davetiye almanız gerekmektedir. Bu davetiyenin orjinalini sunabileceğiniz gibi mail taraması olarakta sunabilmektesiniz. Davetiye yanında davetiye gönderen kişilerden ek evrakta talep edilmektedir.Bu ek evrakların başvuruda sunulamaması,başvuru kabulünü ertelemektedir. Long Vize başvuru Merkezimizden davetiye kuralları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İsveç’e Gidiş Amacını Kanıtlayan Belgeler Nelerdir?

İsveç’e gidiş amacınız ne olursa olsun vize başvurusu yapmak için gidiş amacınızı evraklar ve belgeler ile desteklemeniz gerekmektedir. İsveç’de bir ticari görüşme yapacak ya da bir makine kurulumunda bulunacak iseniz; mutlaka İsveç’deki firmadan bir ticari davet mektubu almanız gerekmektedir. Gidiş amacınız kısa süreli gezi amaçlı ise; otel uçak rezervasyonunuz olmalı ve otel opsiyonunuzun uzun rezervli olanını seçmeniz gerekmektedir.Elçilik gerekli gördüğü durumlarda otel rezervasyonunuzu teyit etmek isteyebilir. Davetiye kullanılan başvurularda davet eden kişinin ülkede ki bulunduğu konumda araştırılmaktadır. Tüm kanıtlayan evraklar ile İsveç Vize Formu içerisinde de gerekli işaretlemeyi yaparak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.Tüm başvuru işlemlerinizin sorularına yanıt bulmak için Long Vize Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

İsveç Vizesi Başvurusu Evrakları Orijinal Mi Olmalıdır?

İsveç Vize Başvuru evraklarını eksiksiz ve doğru sunmak ne kadar önemli ise; sunulan evrakların güncel ve aslı ibraz edilmiş olması da bir o kadar önemlidir. Başvuru evraklarının hepsinin orijinal olması mümkün olmasa da banka dökümleri, gidiş amacınızı kanıtlayan davetiyeler, İş yeri evraklarınızın büyük çoğunluğunun aslının eklenmesi başvuruda olumlu sonuç almanızda büyük önem taşımaktadır. Randevu günü evraklar teslim edilirken gidiş amacınızı anlatan niyet mektubu eklemenizde Büyükelçilik görevlilerinin evraklarını inceleme ve yorumlamasında destek sağlayacaktır. Long Vize Başvuru Merkezinden güncel ve detaylı evrak listesi isteyebilir, gidiş amacınızı açıklayan İsveç Vize Dilekçe Örneği hakkında tam destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: