Vize Formu İsveç

İsveç Vize Formu

İsveç vize formunu İsveç vizesi almak isteyen vatandaşlar tarafından eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Form, doğru bir şekilde tamamlandıktan sonra İsveç vize evrakları ve belgeleri ile birlikte Long Vize Turizm’e teslim edilir. İngilizce bilmiyorsanız ve İngilizce ile ilgili destek almak için bizden yardım alabilirsiniz. 2 sayfadan meydana gelen vize formu olmaksızın İsveç vize başvurusu gerçekleştirilemez. İsveç vize formunu aynı zamanda Schengen vize formudur. Diğer 26 Schengen ülkesine girmek isteyen herkes bu ortak vize formunu doldurmak durumundadır.

İsveç Vize Formunda Neler Sorulur?

İsveç vize formunda öncelikli olarak kişisel bilgilerinizi vermeniz istenir. Kişisel bilgiler arasında isim, soyisim, doğum tarihi, doğum yeri, vatandaşlık, cinsiyet ve medeni durum yer alır. Daha sonra pasaport bilgilerini belirtmeniz gerekmektedir. Pasaport türü ve detaylarını yazdıktan sonra seyahat bilgileri kısmı bulunur. Bu bölümde seyahat amacınız, ne kadar süre ile İsveç’te kalmak istediğiniz gibi sorular bulunmaktadır. Telefon numarası ve email adresi gibi iletişim bilgileri, formdaki uygun yere yazılmalıdır. İsveç’e biri tarafından davet ediliyorsanız davet eden taraf ile ilgili ayrıntılar da istenmektedir.

isvec vize formu 1

İsveç Vize Formu İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

İsveç vize işlemleri tamamlanırken vize formu, en önemli belgelerden biri olarak dosyanızda yer alır. İsveç Konsolosluğu Vize merkezi olan Long Vize Turizm’den vize formunu ücretsiz olarak alabilirsiniz. İsveç vize formunu doldururken aşağıdaki unsurlara dikkat etmeniz önemlidir, aksi halde vize formu geçersiz sayılabilir.

  • İsveç vize formunun sağ tarafında bulunan ‘’For Official Use Only’’ kısmı yetkili birim tarafından doldurulmalıdır. Bu kısma herhangi bir işaretleme yapmayınız.
  • Vize formunun sağ üst köşesine vizeye başvuran kişinin vesikalık fotoğrafı yerleştirilir. Fotoğraf, biyometrik fotoğraf koşullarına uygun olmalıdır. Gerekli fotoğraf koşulları için Long Vize Turizm’den detaylı bilgi talep edebilirsiniz.
  • Form, Türkçe doldurulamaz. İngilizce bilmiyorsanız ekibimizden destek alarak formu doğru ve eksiksiz olarak doldurabilirsiniz.
  • Vize formunun alt kısmına ıslak imza atılmalı ve tarih doğru olarak girilmelidir. İmza attıktan sonra formda belirtilen bilgilerin doğruluğunu kabul etmiş olursunuz.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Vize Başvuru Formumu Hangi Dilde Doldurmalıyım?

İsveç vize başvuru formu bilgisayar ortamında İngilizce doldurulmalıdır. Çıktı alınıp el ile doldurulan, karalama ya da bitmiş form üzerinde düzeltme yapılan başvuru formları kabul edilmemektedir. Seyahat gerekçeniz için sunduğunuz evraklar ile başvuru formunda doldurduğunuz bilgiler birbiriyle tutarlı olmalıdır. Birbirini tutmayan bilgiler ve evraklar başvuru sürecinizi olumsuz olarak etkilemektedir. Gidiş amacınızı kanıtlayan İsveç Vizesi başvuru evraklarını eksiksiz ve sorunsuz hazırlamak ve İsveç Vizesi başvurusu yapmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezi uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

İsveç Başvuru Formunu Nereden Doldurabilirim?

İsveç vize başvurusunda kısa süreli ziyaret vizelerinde yada uzun dönemli kalış vize başvurularında, bilgisayar ortamında İngilizce dilinde doldurulmuş formlar kabul edilmektedir. Hatasız ve tam olarak doldurulmuş başvuru formu vize sonuçlanma süresini hızlandırmak adına önemlidir.Önceden alınmış randevu gününde sunulmak için hazırlanan başvuru formunda verilen bilgiler ve sunduğunuz evraklar karşılaştırılarak sonuçlanma süresinde olumlu olumsuz karar vermede büyük bir etkendir. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezin uzmanlarından eksiksiz form doldurmak ve İsveç Vize Ücreti hakkında destek alabilir, başvuru işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Kalış Süresine Göre Başvuru Formu Değişiklik Gösterir Mi?

İsveç’e 90 günden fazla kalış süreli uzun dönem başvuruları yani; oturum vizeleri ile 90 günden az ziyaret başvurularının formları ve doldurulma şekli farklılık gösterir. Uzun dönemli kalış başvuru formları İngilizce doldurulmalı ve iki nüsha halinde Konsolosluk makamına sunulmalıdır.Turistik yada ticari vize başvurularında ise tek nüsha şeklinde sunabilirsiniz. Vize başvuru türlerinden dolayı İsveç Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi ve form doldurma şekilleri değişiklik göstermektedir. Hangi başvuru için ne evrak gerekli, hangi form doldurulmalı gibi sorularınızın yanıtlarına Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin Uzmanlarından detaylı bilgi alıp başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: