Vize Ücreti İsveç

İsveç Vize Ücreti

İsveç vize ücreti, İsveç vize başvurusu yapmak için ödenmesi gereken ücrettir. Vize için teslim edilmesi gereken evraklar ile birlikte vize ücretini ödenmediği takdirde İsveç vize randevusu alınamaz. Bu nedenle başvurduğunuz vizeye göre uygun tutarda ücretin ödenmesi, başvurunun kabul edilmesi için önemlidir. İsveç vizesi ile ilgili ücretler dahil olmak üzere merak ettiğiniz her şey için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

İsveç Vize Ücreti Hangi Faktörlere Bağlı Olarak Değişir?

İsveç vize türü, başvurduğunuz vize türü ve ülkede ne kadar süre kalmayı istediğinize bağlı olarak değişecektir. Buna ek olarak sahip olunan vatandaşlık türü ve yaş aralığı da vize ücretinin belirlenmesinde etkilidir.  0 – 12 yaş arasındaki çocukların başvuru ücretleri, diğerlerine göre daha uygundur.

isvec vize ucreti 1 1

İsveç Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

İsveç vize ücretinin doğru tutarda ödenmesi, başvurunuzun kabul edilmesi için önemlidir. İsveç vize ücretini ödemek için İsveç Konsolosluğu vize yetkili merkezi olan Long Vize Turizm ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Profesyonel ekibimiz ödenmesi gereken güncel İsveç vize ücretini doğru tutarlarda size iletecek ve aklınızdaki soruları cevaplayacaktır.

Birden Çok Ülke Seyahati İçin Hangi Ülkeye Başvurmalıyım?

Geziniz sırasında birden çok ülkeye girmeyi düşünüyorsanız ve bu ülkeler Schengen dolaşım serbestliğine sahip ise hangi ülkeden giriş yapacaksanız o ülkeye vize başvurusu yapmalısınız. İsveç vizesi almak için giriş yapacağınız ilk ülkenin İsveç olması gerekir. İsveç’e girdikten sonra serbest dolaşım bulunan diğer 26 Schengen ülkesine seyahat edebilirsiniz. Seyahatinizden 1 ay öncesinde vizeye başvurmuş olmak faydalıdır. Bu sayede seyahatinizi planladığınız şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ödediğim İsveç Vize Ücret Ret Alırsam İade Edilir Mi?

İsveç vizesi için ödenen vize ücreti, diğer Schengen bölgesindeki ülkelerin vize başvurularında olduğu gibi ret aldığınız takdirde iade edilmeyecektir. Planlarınızı bu bilgi doğrultusunda yapmanız önemlidir.

İsveç Vize Başvurusu Kart İle Ödenir Mi?

İsveç vize başvurusunu kart ile ödemeniz mümkündür. Aynı zamanda nakit olarak da ödeme sağlanabilir. Ödeme yöntemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İsveç Vizesi Ücret Listesine Nereden Ulaşırım?

90 Günden fazla kalış süreli uzun dönem vizesi ya da 90 günden az kalış süreli kısa dönem vizesi arasında İsveç Büyükelçiliği Vize Harç bedelleri ve hizmet bedelleri farklılık göstermektedir. Randevu günü evrak teslimi ile başvuru yapılırken vize ücreti elden teslim ederek vize sonuçlanma sürecine geçilmiş olur.Tüm güncel ücret detaylarına ve başvuruda ihtiyacınız olacak İsveç Vize Evrakları Ve Belgeleri listesine Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarına ulaşarak öğrenebilir ve geç kalmadan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İsveç Vize Bedelini Banka Havale İşlemiyle Gerçekleştirebilir Miyim?

İsveç vize başvurusu yapıldığı randevu günü Büyükelçilik harç bedelli ve hizmet bedeli ödemelerinin yapılması gerekmektedir. Elçilikler bu giderler hakkında resmi sitelerinde bilgilendirme yapıp, randevu gününden önce vize başvuru bedelini banka hesap numarasına yatırılmasını talep etmemektedir. Vize ücretlerini başvuru günü elden nakit alınmaktadır. Banka havalesi, çek, senet gibi ödeme şekilleri ile ödeme usulü kabul etmemektedir. Long Vize Başvuru Merkezini arayarak İsveç Ticari Vize Ve İsveç oturum vizesi harç bedelleri detaylarını öğrenebilirsiniz.

İsveç Vize ücretleri Yaşa Göre Değişiyor Mu?

İsveç Vize ücretleri Seyahat edecek kişinin yaş durumu ve vize başvuru türüne göre farklılık göstermektedir. 0-5 / 5-12 / 12-65 / ve 65 yaş üstü olarak ücretler sınıflandırmaya ayrılmıştır. Vize ücretleri başvuru sırasında yani randevu günü alınmakta olup, başvuru günü İsveç Vize Formu ve gidiş amacınızı kanıtlayan evraklarınızı da teslim etmeniz gerekmektedir.Başvuru ücretinde indirim yapılamamakta ve sonradan havale, eft yada banka çeki ile ödeme yapılamamaktadır.Yaş gruplarına göre ücret listesi ve hızlı randevu işlemleri hakkında destek almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden hizmet alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: