Vizesi Dilekçe Örneği İsveç

İsveç Vizesi Dilekçe Örneği

İsveç vizesi dilekçe örneği dilekçesinde yer alması gereken bilgiler şu şekilde sıralanabilir:

 • İsveç vizesi dilekçe örneği İsveç’e hangi amaçla giriş yapmak istediğinizi açık ve tam olarak belirtmeli ve eksiksiz bir biçimde yazmalısınız. Ticari amaçlı yapılan gezilerde iş ile ilgili bilgiler ya da turistik amaçlı gezilerde tur ile ilgili tüm bilgiler verilmelidir.
 • İsveç’te kalacağınız süre zarfında masraflarınızı eksiksiz bir şekilde karşılayacağınızı belirten ibarelere yer vermelisiniz. Konaklama, ulaşım, yeme ve içme gibi ihtiyaçlarınızı herhangi bir problem yaşamadan ödeyebileceğinizi göstermek önemlidir. İsveç Ticari Vize ve İsveç Turistik Vize dilekçelerinde harcamalarınızı tahmin ederek bunları ödeyebileceğinizi belgelemelisiniz.

İsveç vizesi ile ilgili diğer sorularınız için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Turistik ya da Ticari İsveç Vizesi Dilekçe Örneği

isvec vizesi dilekce ornegi 1
 • İsveç’e giriş ve çıkış tarihleri
 • Ziyaretin amacı (diplomatik, turistik, ziyaret, konser, ticari, ölüm…)
 • İsveç gezinize varsa sponsorunuza ait bilgiler, yok ise masrafları karşılayabileceğinize dair ibare, sponsorunuz başkası ise ad, soyad, unvan bilgileri
 • Dilekçeyi Yazdığınız Günün Tarihi
 • İsim ve soyad
 • İmza
 • Telefon numarası
 • Ev Adresi
 • Geri döneceğinizi belirten taahhüt cümleleri
 • Özellikle ticari amaçlı yapılan geziler için maaş bilgisi ve maaşı kanıtlayan nitelikle evraklar
 • İsveç Vizesi Dilekçe Örneği yazımızın sonuna geldik.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İsveç Vize Talep Dilekçesi Ne demektir?

İsveç vize başvurusu yaparken,başvuru türünüz ne olursa olsun gerekli evrakların eksiksiz ve doğruyu yansıtacak şekilde sunulması yanında, gidiş amacınızı, seyahat planınızı ve kişi statü bilgilerinizi özetleyen bir dilekçe yazmak, başvuru sonucunuzu olumlu anlamda etkilemesine olanak sağlayacaktır. Niyet mektubunuzun İngilizce yazılması başvuru şartlarını desteklemekte ve standartları tamamlamanız açısından önemli rol oynayacaktır. İsveç Büyükelçiliği Vize Bölümüne hitaben yazılacak olan bu vize talep dilekçesi için Long Vize Danışmanlık Ve başvuru Merkezimizden her dilde destek alabilirsiniz.

Vize Talep Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

İsveç vize talep dilekçesi seyahat planınızı açıklayan ve başvuru evraklarınızı destekleyen önemli evraklardan birisidir. Dilekçe içeriği seyahat amacınızı,konaklama bilgilerinizi, kalış tarih aralığınızı ve kişisel statünüz hakkında özet olması sebebiyle başvuru seyrinde olumlu dönüşlere sebebiyet vermektedir. Vize Talep Dilekçesi İngilizce olabileceği gibi İsveççe olması daha da artı sağlamaktadır. Vize Talep Dilekçesi olmaması eksik evrak olarak kabul edilmez ve başvurunuzu tamamen olumsuz etkilemez fakat;18 yaşından küçük çocuk başvurularında bir sponsorluk durumu olduğu için; mutlaka sponsorluk dilekçesi olmalıdır. Başvuru Merkezimizin Uzman Kadrosundan vize talep dilekçesi ve İsveç Vize Formu hakkında detaylı destek alabilirsiniz.

İsveç Vize Reddi İtirazı Nasıl Yapılır?

İsveç; Avrupa ülkeleri arasında en çok turist alan ve Türk vatandaşı nüfusu barındıran ülkelerden biridir. Bu sebeple her yıl en çok başvuru yapılan ülkeler arasında ilk sıralardadır. Türk Turizmini büyük çoğunlukta barındırmaktadır. Yerleşik hayatta bulununan ve ülke ekonomilerine destek olan birçok vatandaşımız bulunmaktadır.Yoğun başvuru alan İsveç için vize sonuçlarının olumsuz gelme olasılığı da yaşanabilmektedir. Vize sonucunun olumsuz gelme durumunda sonuca itiraz etme hakkına sahipsiniz. Vize ret itiraz başvuruları İsveç’teki Dış İşleri Bakanlığına mail veya dilekçe gönderimi aracılığı ile yapılmaktadır. İsveç Vize İşlemleri Ve itiraz dilekçeleri hakkında detaylı bilgi İçin Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: