Vizesi Kaç Günde Çıkar İsveç

İsveç Vizesi Kaç Günde Çıkar

İsveç vizesi kaç günde çıkar sorusu, İsveç vize başvurusu yapanların aklındaki en önemli sorulardan biridir. Başvurduğunuz vize türü ve kalmayı istediğiniz süreye bağlı olarak İsveç vizesi sonuçlarının belli olma süresi değişkenlik gösterir. Bazı durumlarda İsveç Konsolosluğu vize prosedüründe sizden ek belge talebinde bulunur. İstenen ek belgelerin bir an önce doğru ve eksiksiz olarak teslim edilmesi de vize sürecini uzatacaktır.

Kısa Süreli Vize Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

Kısa süreli İsveç vizesine C Tipi Schengen vizesi denilmektedir. Bu vize türünün sonuçlarının belli olması 5 ila 7 iş günü arasında sürebilir. Kısa süreli vizeler 180 günlük periyotlar içerisinde İsveç’te 90 günü aşmayacak şekilde bulunmanızı sağlar. İsveç turistik vize, İsveç ticari vize ve İsveç aile arkadaş ziyareti vizesi, kültürel ve sportif amaçlar ile alınan vizeler, kısa süreli araştırma ve eğitim amaçlı alınan vizeler kısa süreli İsveç vizelerine örnek olarak verilebilir.

isvec vizesi kac gunde cikar 1

Ulusal Vize Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

Ulusal vize, İsveç’te 90 günden uzun süre kalmak için alınan vize türüdür. Ulusal vize türleri arasında Öğrenci Değişim ve Erasmus Vizesi, Çalışma İzni, Yüksek Lisans ve Doktora Vizesi bulunmaktadır. Kısa süreli vizeye göre, Ulusal vize sonuçlarının belli olması çok daha uzun sürecektir. D tipi vize olarak da bilinen Ulusal vize, 30 ila 90 iş günü arasında sonuçlanır.

Ne Zaman İsveç Vize Başvurusu Yapmalıyım?

İsveç vize başvurusunu yaparken, hangi vize türüne başvurduğunuza bağlı olarak önceden planlama yapmanız gerekir. Kısa süreli vize almak isteyenler, planladıkları seyahatten en az 1 ay önce başvuru işlemlerini tamamlamış olmalıdır. Ulusal vize için başvuru ise gereken evraklar doğru ve eksiksiz olarak tamamlandığında yapılmalıdır.

İsveç Vizesi Kaç Günde Çıkar Belirlenmesinde Etkili Unsurlar

İsveç vize sonuçlarının belirlenmesinde etkili en önemli unsur, kısa ya da uzun süreli vize türüne olan başvurudur. Konsolosluğun ek belge talebinde bulunması da süreci uzatacaktır. Bununla birlikte İsveç Konsolosluğu’nda yaşanan yoğunluklar ile tatil günleri de sonuçların ne zaman belirleneceğinde etkilidir.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İsveç Acil Vize Başvurusu Var Mı?

İsveç kısa süreli ya da uzun süreli oturum vize başvurularınızı seyahat edeceğiniz tarihten 6 ay öncesinde yapabilirsiniz. Ani gelişen seyahatleriniz de İsveç Vize Başvurusu yapmakta geç kalabilirsiniz ve en geç 15 gün içerisinde başvuru işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Merkezimiz aracılığı ile randevu işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Hızlı Randevu başvuru gününü öne çekmek ya da dolu olan takvimlerde randevuda öncelik sağlamak adına yapılan işlemdir. Başvurunuzu olumlu sonuçlandırma ya da çok hızlı sonuçlandırma anlamına gelmemektedir.Bu tarz durumlarda Long Vize Başvuru Merkezimizden Randevu randevu talep edebilir ve hızlı işlem desteği alabilirsiniz.

İsveç Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

İsveç vize başvurularında başvuru türüne ve gidiş amacınıza göre vize evrak listesi farklılık gösterdiği gibi sonuçlanma süreçleri farklılık göstermektedir. Ticari seyahat vize başvuruları ortalama bir hafta ile 15 gün arasında sonuçlanırken, Aile arkadaş ziyareti vizeleri ortalama 3 ile 10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. İsveç Konsolosluğu Vize bölümünden aile birleşimi başvurusu yapıyor iseniz; ortalama 3 ile 6 aya arasında uzun bir süreyi bulmaktadır. Hızlı sonuç almak ve vize başvuru prosedürleri hakkında en doğru bilgiye ulaşmak için Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

İsveç Vizesi Sonuçlanmasını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Yurt dışı seyahat planlaması yaparken; ziyaret amacınız ne olursa olsun, vize sonuçlanma süresini, aniden gelişebilecek bir aksaklığı da dikkate almanız gerekmektedir. Olası ani gelişen durumları düşünerek vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar sistemin kuralları bazında erken yapmanızda fayda olacaktır.İsveç başvurusu yaparken eksik, yanlış ve hatalı evrak sunmak vize sonuçlanma süresinde aksaklığa yol açacaktır.Tahrip edilmiş, karalanmış form ve geçersiz evrak beyan etmek vize sürecinizi büyük zamanlı aksatmasına neden olacaktır. Long Vize Başvuru Merkezinden İsveç Vize Randevusu desteği alarak profesyonel ekip ile hatasız ve eksiksiz başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: