Ticari Vize İsviçre

İsviçre Ticari Vize

İsviçre ticari vize işlemleri İsviçre’ye ticari bir seyahat için gidecek olan kişilerin alması gerekmekte olan vizelerden birisidir. Bu vizeyi alacak olan kişilerin genel anlamda ticari işlemlerini yerine getirmek için İsviçre’ye gideceğinden dolayı sunacağı evraklarda da bunu belirtmesi şartı aranmaktadır. Ticari vize alma işlemleri sırasında ve bu vizeye başvuru işlemleriniz noktasında gerekli ayrıntılara dikkat etmelisiniz. İsviçre turistik vize aksine ticari vizeler de sizin meslek kolunuzla ilgili ve İsviçre’ye neden gideceğinizle ilgili daha fazla belge talebinde bulunulabilmektedir. Bu belgeler eksiksiz bir şekilde yerine getirilmediği takdirde başvuru işlemlerinizi yerine getiremeyeceğiniz gibi aynı zamanda başvurularınız onaylanmayabilir. Bu yüzden ticari vize alabilmek için de bu alanda profesyonel olan firmalardan destek alma yoluna gidebilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İsviçre vizesi için başvurularınızı yerine getireceğiniz sırada bazı noktalara dikkat ederseniz vize başvurularınızın daha kısa süre içerisinde tamamlandığını ve daha olumlu sonuç alabildiğinizi görebilirsiniz. Vize başvurularında belgelerin eksiksiz hazırlanmasına dikkat edilmesi gerektiği gibi aynı zamanda başvuru yapacak olan kişiler başvuru formunu da doğru ve eksiksiz şekilde doldurması gerekir. İsviçre, Schengen ülkeleri arasında yer almakta olan bir ülke olduğu için başvuru yapacak olan kişiler Schengen başvuru formunu doldurması gerekmektedir. İsviçre vize formu içerisinde yer alan soruları eksiksiz bir şekilde doldururken özellikle iletişim bilgileriniz gibi bilgilerinizi eksiksiz olarak girmeye özen göstermeniz gerekir. İsviçre Ticari Vize yazımız devam ediyor.

isvicre ticari vize 1

İsviçre Vizesinin Ücreti Nedir?

Vize işlemleri sırasında ödemeniz gereken bazı tutarlar vardır ve bazı masraflarınız olabilmektedir. Bu noktada vizeye ne kadar bütçe ayırmanız gerektiğine de özellikle merak edersiniz. İsviçre vize ücreti incelenmiş olduğu zaman vize ücretinin sizin talep etmiş olduğunuz vizeye göre değişim göstereceğini söyleyebiliriz. Bu yüzden vize alma noktasında ücreti ve hangi adımları takip etmeniz gerektiği hakkında bilgi almak istiyorsanız bunun için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Sizlere firmamızla iletişime geçtiğiniz noktada her zaman detaylı bilgi verildiği gibi vize başvuru işlemleriniz de yerine getirilebilmektedir. Vize başvurularınız sırasında sizlere hiçbir problem yaşatmadığımızı ve bu işlemleri çok rahat bir şekilde sizin adınıza yerine getirmekte olduğumuzu görebilirsiniz. İsviçre Ticari Vize yazımız sona ermiştir.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İsviçre Ticari Vize Başvurusu Yaparken İş Yeri Sahibi Olmak Zorunda Mıyım?

İsviçre Büyükelçiliği Vize Bölümü Ticari başvuruları değerlendirirken, ticari bir davetiyenin bulunması kriterini zorunlu tutmuştur. Başvuru işlemlerinde beyan edilen evraklar arasında İsviçre’deki şirketten kaşeli imzalı davet mektubu sunulması zorunludur.Sunulan evraklar arasındaki ticari davetiyeyi gönderen firmanın gerçekliğine, davet edilen firma ile davet eden şirket arasındaki iş ilişkisine ve davet edilen kişinin çalıştığı şirketteki pozisyonuna bakılır. Davet edilen kişi şirket sahibi ya da şirket çalışanı yani şirket içinde bir pozisyona dahil olmak zorundadır. Şirketteki konumunu kanıtlayan evraklar, maddi durum evrakları ile şahsi durumunu kanıtlayan evrakları hazırlamalıdır. Detaylı İsviçre Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi ve işlem prosedürlerine Long Vize Başvuru Merkezi ve Randevu Merkezinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İsviçre Ticari Başvurusunu Nereden Yapabilirim?

İsviçre’ye ticari vize başvurusu yapabilmek için öncelikle İsviçre’deki bir firmadan ticari davetiye mektubuna sahip olmanız gerekmektedir. Ticari vize Başvuruları direk İsviçre Konsolosluğu Vize Bölümünden yapılamamaktadır.Başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için ilk öncelikle randevu alınması zorunluluğu bulunmaktadır.Randevu gününe kadar tüm evrakların, gidiş amacınızı kanıtlayan tüm belgelerin hazırlanması ve vize başvuru formlarının eksiksiz doldurulup hazırlanması gerekmektedir. Tüm işlemleriniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilir, gerekli evrak listesi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ticari Davetiyenin Standartları Nelerdir?

İsviçre’ye ticari bir seyahat için yani bir iş görüşmesi ya da stant ziyareti yapmanız gerekiyor ise; mutlaka ticari davetiyenizin olması zorunludur. Ticari Davetiye kuralları arasında en önemlisi İsviçre‘de ki firmadan şirket antetli kâğıdına kaşeli imzalı gelmesi gerekmektedir. Davetiye mektubu içeriğinde davet edilen kişinin kimlik bilgileri, kalış süresi ve kalış amacı yazmalıdır. Davet mektubunun orjinali sunulacağı gibi mail çıktısı olarak da başvuruda ibraz edilebilir. Vize Başvurusu yapan kişi evrakları arasına niyet mektubu ekler ise; gidiş amacını açıkça izah etmiş olur. İsviçre Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detaylı bilgi için Long Vize Danışmanlık Vize Randevu Merkezimizden destek alabilir, başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: