Vize Başvurusu İsviçre

İsviçre Vize Başvurusu

İsviçre vize başvurusu, İsviçre’ye seyahat planı yapmış olduğunuz takdirde mutlaka almanız gereken vizeler arasında yer almaktadır. Vizeyi alma evresinde bazı süreçlerden geçersiniz ve vizenizi alabilmek için bu süreçleri tamamlamanız çok önemlidir. Özellikle vize almak için sizden talep edilen evrakları mutlaka eksiksiz bir şekilde sunmalısınız. Aksi takdirde vizenizin onaylanma süreci uzayabileceği gibi bunun yanı sıra onaylanmama ihtimali de çok yüksektir. İsviçre vize evrakları ve belgeleri eksiksiz şekilde tamamlandığı takdirde bir sorun yaşamadan seyahatiniz için vize alabildiğinizi görebilirsiniz. Firma olarak sizlere hizmetlerimizi sunduğumuz evrede vize işlemlerinizin sorunsuz ilerlemesi için gerekli evraklar hakkında bilgi vermekte olduğumuz gibi sizin adınıza başvuru işlemlerinizi de yerine getiriyoruz.

İsviçre Vizesi Randevu Alma

İsviçre vize randevusu İsviçre konsolosluğu veya büyükelçiliği üzerinden alınması gerekmektedir. Vize noktasında ülkemizde yetkili olan kurumlar bu şekildedir. Vize almak isteyen kişiler gerekli belge ve evraklarını tamamladıktan sonra randevularını alarak vize başvurularında bulunabilmektedir. İsviçre vize işlemleri kapsamında başvurularınızı yaptıktan sonra sizlere 5 ile 15 iş günü arasında olumlu veya olumsuz şekilde bir geri dönüş olacaktır. Yalnız konsolosluk ve büyükelçilikler hem ülkemizin hem de İsviçre’nin resmi tatillerinde tatil olduğu için başvurunuzu yapacağınız sırada bunu da baz alarak başvuru işlemlerinizi yerine getirmeye dikkat etmeniz gerekir. Başvurunuza kısa süre içerisinde geri dönüş olması için bütün belgeleri eksiksiz şekilde sunulması gerekmektedir. İsviçre Vize Başvurusu yazımız devam ediyor.

isvicre vize basvurusu 1

İsviçre Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Vize işlemleri sırasında en fazla merak edilmekte olan noktalardan birisi; vize ücretlerinin ne şekilde olduğudur. İsviçre vize ücreti incelendiği zaman bu vize ücretinin alacağınız vize süresine ve türüne göre değişim gösterebilmekte olduğunu görüyoruz. Bu yüzden vize ücretleri ve başvuru süreçleri hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilmektedir. Firmamız sizlere bu noktada bilgi verdiği sırada merak ettiğiniz her alanda en iyi şekilde bilgi verebilmektedir. Aynı zamanda başvuru işlemleriniz sizin yerinize yapılmakta olduğu gibi başvurunuz yapıldıktan sonra vizenizin sonuçlanma süreci de en ince ayrıntısına kadar takip edilerek bu sonuçlanma süreci hakkında da sizlere detaylı bilgi verilir ve başvurunuzun sonucu direk sizlere bildirilir. İsviçre Vize Başvurusu yazımız devam ediyor.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İsviçre Vize Başvurusu İçin Neler Gereklidir?

İsviçre seyahatlerinizde gidiş amacınız ne olursa olsun bordo pasaport sahiplerinin vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru yapmadan önce hangi vize türüne ihtiyacınız olduğunu önceden belirlemeniz ve gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Uzun dönemli oturum başvuruları ile kısa dönemli yani İsviçre Ticari Vize ya da İsviçre Turistik Vize Başvuruları evrakları farklılık göstermektedir. Seyahat türünüze göre ayarlanmış evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden rahatça ulaşabilir, başvurunuzu sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurumu Nereden Yapabilirim?

İsviçre Vize Başvurularında gidiş amacınıza göre gerekli tüm evraklar eksiksiz hazırlanmalı ve İsviçre Vize Formu ayrıntıları ile hatasız doldurulduktan sonra ilgili makama teslim edilmelidir. Evraklar teslim edilirken ve biometrik parmak izi verilmelidir. Parmak izi verilmesi ve evrakların beyan edilmesi ile birlikte vize değerlendirme süreci başlamış olmaktadır. Evrakların teslim edilmesi ve biometri kaydının oluşturulabilmesi için önceden randevu alınması gerekmektedir. Uzman kadromuzla hazırlan evraklarınız ile birlikte Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz desteği ile en kısa zamanda başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Randevuyu Nereden Alabilirim?

İsviçre’ye seyahatiniz ne amaçla olursa olsun, uzun dönemli kalış ve kısa dönemli ziyaret vizeleri fark etmeksizin vize başvurusunda bulunmadan önce mutlaka randevu almanız şarttır. Randevu tarihiniz seyahat tarihinizden en az 20 iş günü öncesine alınmış olması uygun olacaktır. Online form doldurulmadan randevu alınamamaktadır.Randevudan önce İsviçre Vizesi için gerekli evraklarını tamamlamış olmanız ve online başvuru formunu eksiksiz doldurmuş olması gerekmektedir. Gidiş amacınızı ispatlayan gerekli evrak listesi ve randevu hizmetleri için  Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: