Vize İşlemleri İsviçre

İsviçre Vize İşlemleri

İsviçre vize işlemleri birçok kişinin gözünde büyüyen ve nasıl yapacağını düşünmesine sebep olan işlemler arasında yer almaktadır. Romanşça, Almanca, İtalyanca ve Fransızca’nın resmi olarak konuşulduğu ülkede farklı kültürlerin bir arada olduğunu görebilirsiniz. Bunun yanı sıra gerek doğal güzellikleri gerekse iş dünyasının merkezi olmasıyla yine kendisine çekmekte olan bir yanı bulunmaktadır. İsviçre vizesi ise seyahatleriniz sırasında sunmanız gerekmekte olan bir vizedir. İsviçre, Schengen ülkelerinin içerisinde yer almakta olduğu için vize işlemlerinizi Schengen vize başvurusu şeklinde yapmanız gerekmektedir. Bu evrede vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilmeniz için sizlere hizmet vermekte olan profesyonel firmalardan destek alma yoluna gidebilirsiniz. Firmamız vize başvurularınız ve başvurularınızın takibi sırasında sizlere ihtiyaç duyduğunuz desteği tam olarak sunmaktadır.

İsviçre Vizesi İçin Gereken Evraklar

İsviçre vize evrakları ve belgeleri noktasında vize alabilmeniz için sunmanız gereken evraklar şu şekildedir:

  • Seyahatinizden sonra en az 3 ay daha aktif olan pasaport
  • Kimliğinizin fotokopisi
  • Biyometrik fotoğraf
  • Çalışan kişiler için SGK hizmet dökümü
  • Öğrenciyseniz öğrenci belgesi
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Ulaşım için gidiş dönüş biletleriniz
  • Konaklama için rezervasyon bilgileriniz
  • İsviçre vize formu
  • Vize başvuru dilekçesi

İsviçre vize başvurusu yapacağınız noktada sizlerden talep edilmekte olan bu belgeleri sunmanız vize başvurunuzun kısa süre içerisinde onaylanması açısından ciddi önem arz etmektedir. Belgelerinizi başvuru sırasında teslim etmeniz gerekir. İsviçre Vize İşlemleri yazımız devam ediyor.

isvicre vize islemleri 1

İsviçre Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Planladığınız İsviçre seyahatiniz için vize başvurusu yaptığınız zaman özellikle İsviçre vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun yanıtını da merak edersiniz. İsviçre vizesine başvuru yapılmasından sonra konsolosluk vize başvurularına 5 ile 15 iş günü içerisinde geri dönüş yapmaktadır. Başvuru yapan kişiler bu noktada başvurularının tarihlerini buna göre belirlemesi daha iyi sonuç almalarına yardımcı olacaktır. Başvurularınızı seyahatinizden en az 1 ay önce yapmaya özen göstermeniz gerekir. Firmamız üzerinden başvuru yapmak isteyen kişilerin başvuru tarihleri buna göre belirlenirken aynı zamanda sizin adınıza başvuru yapıldığı için siz ekstra bir şekilde yapmak zorunda kalmadan sizin adınıza vize başvurularınız kurumumuz tarafından yerine getirilmektedir. İsviçre Vize İşlemleri yazımız sonlandı.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İsviçre Vize İşlemi Prosedürleri Nedir?

İsviçre’ye seyahatiniz öncesinde vize işlemleri için planlama yapmanız ve sonuçlanma süresini dikkate alarak vize işlemlerinize mümkün olduğunca erken başlamanız gerekmektedir. Seyahat amacınıza göre evrak ve online vize başvuru formunuzu eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir. İsviçre başvuru formunda beyan ettiğiniz bilgiler ile sunduğunuz evraklar birini doğrulamalıdır.Hazırlanan evrakları teslim etme ve işlem sürecini başlatmak için İsviçre Vize Randevusu da almanız gerekmektedir. Gerekli Evrak listesi ve randevu desteği almak için Long Vize Başvuru Merkezimize ulaşabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurumu En Erken Ne Zaman Yapabilirim?

İsviçre Ticari Vize ve İsviçre Turisti Vize Başvurularınızı yani 90 günden az kısa süreli kalış vize başvurularınız için seyahat tarihinizden en erken 6 ay öncesinde randevu alıp başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Erken yapılan vize başvurularda planlamanızın gerisinde kalmadan sorunsuz işlemlerinizi tamamlama şansına sahip olabilirsiniz. İsviçre seyahat tarihinize yakın zamanda başvuru yapmak zorunda kalınır ise randevu bulma ve vize sonuçlanma süresinde geç kalmanıza neden olabilir. Erken başvuru ve randevu işlemleri hakkında Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilir, başvurularınızı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İsviçre Vize Ücretleri Nedir?

İsviçre seyahatinizde gerekli vize için türü ne olursa olsun bir bedel ödenmektedir ve bu bedeller başvuru türü ile kalış sürenize göre değişiklik göstermektedir. Doksan günden az kalış kısa süreli ziyaret vize başvuruları ve doksan günden fazla kalış süreli oturum başvuruları için ödenecek olan İsviçre Konsolosluğu Vize harç bedelleri ve vize ücretleri farklılık göstermektedir.Tüm başvuru türleri için ödenmesi geren ücret listesine listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilir, uzman kadrosundan gerekli evrak listesi ve dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: