Vizesi İsviçre

İsviçre Vizesi

İsviçre vizesi, İsviçre seyahatleri için alınması zorunlu olan vizeler arasında yer almaktadır. İsviçre muhteşem doğası ve refah seviyesi yüksek bir ülke olmasıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu noktada gitme planı yapan kişilerin de çok fazla olduğunu görebiliyoruz. İsviçre seyahatleriniz noktasında vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. İsviçre vize işlemleri ise ülke Schengen ülkelerinin içerisinde yer almakta olduğu için Schengen vize işlemleriyle aynı şekilde yapılmaktadır. Gidecek olan kişilerin bu noktada Schengen vizesi başvurusunu konsolosluk üzerinden yerine getirmesi gerekir. Bu şekilde aldığınız vizeden yana sorun yaşamayacağınız gibi aynı zamanda vize işlemlerinizi de daha rahat şekilde yürütebilme imkanına sahip olursunuz.

İsviçre Vizesine Ne Zaman Başvurmalıyım?

İsviçre vize başvurusu yapılacağı sırada başvurunuzu ne zaman yapmanız gerektiğini özellikle merak edersiniz. Vizeyi sorunsuz bir şekilde alabilme adına başvuru yapılan zaman ciddi bir önem arz etmektedir. Vize başvuruları incelendiği zaman genellikle 5 ile 15 iş günü arasında sonuçlandığını görüyoruz. Fakat resmi tatillerde konsolosluklar çalışmadığı için ve herhangi bir ek belge istenilmesine karşılık sürecin doğru bir şekilde yönetilmesi gerekmektedir. Başvuru işlemlerinizi planladığınız seyahat tarihinden en geç 1 ay önce yerine getirmeniz gerekir. Başvurunuz için gerekli evrakları tamamladığınız zaman başvuru işlemlerinizi yapabilmek için İsviçre vize randevusu almanız gerekmektedir. Bu şekilde vize başvurularınız için gerekli olan evrakları sunarak başvuru işlemlerinizi en iyi şekilde yerine getirebilme imkanınız bulunmaktadır.

isvicre vizesi 1

İsviçre Vizesi İçin Gereken Evraklar

Vize işlemlerinin hem kısa süre içerisinde hem de sorunsuz bir şekilde yerine getirilebilmesi için evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde sunulması çok ciddi önem arz etmektedir. İsviçre vize evrakları ve belgeleri bu noktada incelenmiş olduğu zaman sizden bazı kişisel evraklar talep edilmekte olduğu gibi aynı zamanda sunmanız gereken mesleki ve ek evraklar da bulunmaktadır. Başvurularınız sırasında özellikle pasaportunuzun dönüş tarihinizden sonra 3 ay daha aktif olması çok önemlidir. Başvuru formu ise mutlaka doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir. Başvurularının kısa süre içerisinde onaylanarak seyahatini gerçekleştirmek isteyen kişilerin belirtmiş olduğumuz bu noktalara özellikle dikkat etmesi gerekir ve başvurularında bunları sunması gerekmektedir.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İsviçre Vizesi Alma Şartları Nelerdir?

İsviçre seyahatiniz ne amaç ile olursa olsun Bordo pasaport sahibi kişiler vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Vize başvurusu için gerekli evrak ve online form gibi kriterleri tamamlayıp İsviçre Vize Randevusu alarak İşlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.Randevu günü tüm evrak, form, dilekçe ve rezervasyonların eksiksiz hazır olması gerekmektedir. Vize işlemlerinizde gidiş amacınızı ve bulunduğunuz statüyü kanıtlamanız gerekmektedir. Tüm İsviçre vize işlemleriniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden destek alabilirsiniz.

İsviçre Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli?

İsviçre vizesi alabilmek için İsviçre Konsolosluğu Vize Bölümü gerekçelerinizi, bulunduğunuz statüyü ve maddi durumunuzu kanıtlayan belgeleri beyan etmenizi ister. Seyahat amacınız turistik bir seyahat ise; otel ve uçak rezervasyonlarınızı muhakkak sunmanız gerekmektedir. Ticari amaçla seyahat ediyor iseniz; ticari davetiyeniz olmak zorundadır. Tüm başvuru türleri için gerekli detaylı listesine ulaşmak İçin Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden hızlı bir şekilde destek alabilir, başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İsviçre Vizesi İle Başka Ülkelere Gidebilir Miyim?

İsviçre Avrupa ülkelerinden schengen kurallarına bağlı bir ülkedir. Schengen vizesi ile tüm Avrupa ülkelerini ziyaret edebilmektesiniz; ama en önemli kural ilk giriş ülkeniz ve seyahat programınızda en çok konaklama yapacağınız ülkedir. Bu kurala bağlı olarak vize başvurusu yapacağınız ülkeyi belirleyebilirsiniz. Alınan vize ile başka ülkelere seyahat etme nedeninizi de açıkça belirtmeli ve evraklar ile desteklemelisiniz. İsviçre Vizesi İle ilk adım olarak İsviçre’ye giriş yapıp daha sonrasında diğer Avrupa ülkelerinde dolaşım yapabilirsiniz. Avrupa ülkeleri vize kurallarını öğrenmek için Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: