Skip to content

İsviçre Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

İsviçre Vizesi İsviçre seyahatleri için alınması zorunlu olan vizeler arasında yer almaktadır. İsviçre muhteşem doğası ve refah seviyesi yüksek bir ülke olmasıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu noktada gitme planı yapan kişilerin de çok fazla olduğunu görebiliyoruz. İsviçre seyahatleriniz noktasında vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. 

İsviçre vize işlemleri ise ülke Schengen ülkelerinin içerisinde yer almakta olduğu için Schengen vize işlemleriyle aynı şekilde yapılmaktadır. Gidecek olan kişilerin bu noktada Schengen vizesi başvurusunu konsolosluk üzerinden yerine getirmesi gerekir. Bu şekilde aldığınız vizeden yana sorun yaşamayacağınız gibi aynı zamanda vize işlemlerinizi de daha rahat şekilde yürütebilme imkanına sahip olursunuz.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

İsviçre Vizesine Ne Zaman Başvurmalıyım?

İsviçre vize başvurusu yapılacağı sırada başvurunuzu ne zaman yapmanız gerektiğini özellikle merak edersiniz. Vizeyi sorunsuz bir şekilde alabilme adına başvuru yapılan zaman ciddi bir önem arz etmektedir. Vize başvuruları incelendiği zaman genellikle 5 ile 15 iş günü arasında sonuçlandığını görüyoruz. Fakat resmi tatillerde konsolosluklar çalışmadığı için ve herhangi bir ek belge istenilmesine karşılık sürecin doğru bir şekilde yönetilmesi gerekmektedir.

Başvuru işlemlerinizi planladığınız seyahat tarihinden en geç 1 ay önce yerine getirmeniz gerekir. Başvurunuz için gerekli evrakları tamamladığınız zaman başvuru işlemlerinizi yapabilmek için İsviçre vize randevusu almanız gerekmektedir. Bu şekilde vize başvurularınız için gerekli olan evrakları sunarak başvuru işlemlerinizi en iyi şekilde yerine getirebilme imkanınız bulunmaktadır.

İsviçre Vizesi İçin Gereken Belgeler

Vize işlemlerinin hem kısa süre içerisinde hem de sorunsuz bir şekilde yerine getirilebilmesi için evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde sunulması çok ciddi önem arz etmektedir. İsviçre vize evrakları ve belgeleri bu noktada incelenmiş olduğu zaman sizden bazı kişisel evraklar talep edilmekte olduğu gibi aynı zamanda sunmanız gereken mesleki ve ek evraklar da bulunmaktadır.

Başvurularınız sırasında özellikle pasaportunuzun dönüş tarihinizden sonra 3 ay daha aktif olması çok önemlidir. Başvuru formu ise mutlaka doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir.

Başvurularının kısa süre içerisinde onaylanarak seyahatini gerçekleştirmek isteyen kişilerin belirtmiş olduğumuz bu noktalara özellikle dikkat etmesi gerekir ve başvurularında bunları sunması gerekmektedir.

Vizesi İsviçre
İsviçre Vizesi

İsviçre Büyükelçiliği Vize

İsviçre Büyükelçiliği Vize işlemleriniz sırasında sizlere hizmet vermekte olan kurumların arasında yer almaktadır. Vize almak isteyen kişiler İsviçre Büyükelçiliği ile iletişime geçerek de vize alabilme imkanına sahip olur. Büyükelçilikler bunun dışında birçok göreve de sahiptir. Özellikle kendi ülkesinden olan vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda destek verme sırasında da görevli olduklarını görebiliyoruz. 

İsviçre vizesi alınması sırasında da başvuru yapan kişilerin genel anlamda başvurularını yerine getirmesi için randevu alması gerekmektedir. Aksi takdirde başvurularınızı yerine getirememe ihtimaliniz de bulunmaktadır. İsviçre seyahatleriniz için sizlere büyükelçilikte bilgi verildiği için resmi bir kurum ile iletişime geçebilme imkanına da sahip olursunuz. Vize işlemleriniz sırasında sizlere firmamız başvurularınızda destek olurken sizin adınıza başvuru sürecini de yönetmektedir.

İsviçre Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

İsviçre vize işlemleri için büyükelçilik üzerinden destek almak isteyen kişiler bu noktada iletişim bilgilerini de merak etmektedir. İsviçre Büyükelçiliği ülkemizde Ankara’da yer almaktadır. Büyükelçiliğin iletişim ve adres bilgileri ise şu şekildedir:

Adres: Atatürk Bulvarı No: 247 Kavaklıdere / Ankara

Büyükelçilikle iletişime geçmek isteyen kişiler bu bilgiler üzerinden iletişime geçebilmektedir. İsviçre vize başvuru işlemlerinizi ve büyükelçilikte yapacağınız diğer işlemleriniz için mutlaka randevu almanız gerekmektedir. Aksi takdirde işlemlerinizi yerine getirememe ihtimaliniz bulunmaktadır. Büyükelçilik İsviçre’nin ve Türkiye’nin resmi tatillerinde kapalıdır.

İsviçre Vizesi Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

İsviçre seyahatiniz için vize almak istediğiniz zaman vizenizin sonucunun ne zaman belli olacağını özellikle merak edersiniz. İsviçre vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun cevabına bakacak olursak; vizenin sonucunun genellikle 5 iş günü ile 15 iş günü arasında çıkabileceğini görebiliyoruz. Eksik evrak olması gibi durumlar ise genellikle sürecin uzamasına sebep olmaktadır.

Bu yüzden başvurularınızın kısa süre içerisinde sonuçlanması için eksiksiz evrak ile başvuru işlemlerinizi yerine getirmeniz gerekir. Bu şekilde başvurularınızı yaparken bir sorun yaşamayacağınız gibi başvurularınızın olumlu sonuçlanma imkanı da daha yüksek olacaktır. Firmamız üzerinden yapılan başvurularda bütün belgelerin eksiksiz ve doğru şekilde sunulmasına özellikle dikkat ediyoruz ve başvuru işlemlerinden sonra sonuçlanma sürecini takip ediyoruz.

Büyükelçiliği Vize İsviçre
İsviçre Büyükelçiliği Vize

İsviçre Konsolosluğu Vize

İsviçre Konsolosluğu Vize işlemlerinizi yerine getirebileceğiniz birimdir. İsviçre’nin doğal güzellikleri ve tarihi dokuları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler bu noktada seyahat edecekleri evrede ilk etapta eğer Schengen vizeleri yoksa vize başvurusu yapması gerekmektedir. İsviçre vize işlemleri yerine getirilmesi sırasında mutlaka vize işlemleriniz içi sizden gerekmekte olan belgeleri tamamlayarak yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şekilde vize işlemleriniz yerine getirilmektedir.

İsviçre Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsviçre vizesi almak isteyen kişiler bu vizeyi alacakları sırada başvurularını nasıl yerine getireceklerini özellikle merak etmektedir. Vize almak isteyen kişiler vize işlemlerini yerine getirebilmek için başvurularını yapacakları sırada nasıl yapacaklarını merak ederler. Vize başvuru işlemleri sırasında ilk etapta sizden talep edilmekte olan belgeleri bir araya getirmelisiniz sonrasında ise konsolosluktan randevu alarak vize için hazırladığınız evraklarınızı teslim etmeniz gerekmektedir. Vize başvuru işlemlerinizi ve vize alım işlemlerinizi bu şekilde yerine getirebilme imkanına sahip olursunuz. Firmamız ise sizin adınıza bu işlemlerin hepsini tamamlamaktadır.

İsviçre Konsolosluk Adres ve İletişim Bilgileri

İsviçre vize başvurusu için belirtmiş olduğumuz gibi konsolosluk ile iletişime geçmeniz gerekir. Konsolosluğun iletişim bilgileri ise şu şekildedir:

Adres: Büyük dere cd. No: 173 1. Levent Plaza, A Blo Kat: 3 Levent / İstanbul

Vize başvurularınız sırasında konsoloslukla iletişime geçmek istediğiniz evrede belirtmiş olduğumuz iletişim noktaları üzerinden iletişime geçerek süreç hakkında bilgi alabilme imkanına sahip olursunuz. Konsoloslukta bu noktada sizlere detaylı bilgi verilmektedir.

İsviçre Konsolosluğu Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

İsviçre vizesi kaç günde çıkar? Sorusu sıklıkla sorulmakta olan soruların arasında yer almaktadır. Vize almak isteyen kişiler başvurularını yerine getirdikten sonra ne yapması gerektiğini özelikle merak eder. Başvurularınız için belgeleri teslim ettiğiniz zaman genellikle 5 ile 15 iş günü arasında bir belge inceleme süreci olmaktadır. Sonrasında ise vizenin onaylanıp onaylanmadığı hakkında konsolosluk bilgi vermektedir.

Firmamız üzerinden başvurularını yerine getirecek olan kişiler başvuruları evresinde firmamızdan destek aldığı için bütün başvuru süreci en ince ayrıntısına kadar takip edilmektedir ve başvurunuz hakkında da sizlere bilgi verilmektedir.

Konsolosluğu Vize İsviçre
İsviçre Konsolosluğu Vize

İsviçre Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İsviçre aile arkadaş ziyareti vizesi, İsviçre seyahatlerini orada yaşayan ailesini veya arkadaşlarını görmek isteyen kişilerin alması gereken vizeler arasında yer almaktadır. Bu vizeyi almak isteyen kişiler başvuru işlemleri sırasında arkadaş veya akraba ziyareti için gitmekte olduğunu belgelerle beraber kanıtlaması gerekmektedir. Bu karşı taraftan gelen bir davet olabilmektedir. 

İsviçre vizesi almak isteyen kişiler başvuruları sırasında hangi tür vize talep etmekte olduğunu mutlaka belirtmesi gerekmektedir. Bu şekilde vize işlemleriniz daha kısa süre içerisinde tamamlanacağı gibi aynı zamanda vize işlemlerinizden yana sorun yaşama ihtimaliniz olmayacağını da görebilirsiniz. Firmamız sizin adınıza başvuru işlemlerini en iyi şekilde yerine getirebilme imkanını sunabilmektedir.

İsviçre Aile Vizesi Nasıl Alınır?

İsviçre vizesi işlemleri sırasında aile vizesi alacağınız noktada belirtmiş olduğumuz gibi bu vizeyi alabilmek için belgeleri sunmanız gerekmektedir. Aile veya arkadaş daveti gelmesi bu noktada vize alma sürecinizi hızlandıracak olan işlemler arasında yer almaktadır. Bu belgeleri tamamladıktan sonra ise İsviçre vize randevusu almanız gerekmektedir.

Bu randevuyu almanız sizlere başvuru sürecinizi hızlandıracak imkanları da beraberinde sunmaktadır. Randevu işlemlerinizi yerine getirme evresinde konsoloslukla iletişime geçmeniz gerekir. Fakat başvurusunu firmamız üzerimizden yerine getirmekte olan randevu işlemleri gibi ekstra işlemlerle uğraşmasına gerek kalmadan vize alma işlemlerini çok kısa süre içerisine yerine getirmektedir. Firmamız sizlere bu noktada en iyi şekilde hizmet vermektedir.

İsviçre Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Ücretleri

Vize işlemleri sırasında insanların en fazla merak etmiş olduğu noktalara baktığımız zaman özellikle ücretleri merak etmekte olduğunu görebiliyoruz. İsviçre vize ücreti ise vize türleriyle süreçlerine göre değişim gösterebilmektedir. Firmamızda sizlere hizmet verilmiş olduğu sırada vize ücretleri hakkında ve sizden talep edilmekte olan belgelerle ilgili gerekli olan bilgiler verilmektedir.

Bu bilgiler sayesinde başvurularınız ve başvuru süreciniz hakkında detayı bilgi alabilme imkanına sahip olursunuz. Aile vizesi başvurularınız sırasında da başvurularınızın onaylanması için sizlere gerekli işlemler en iyi şekilde sunulmaktadır. İsviçre seyahatiniz için vize alacağınız noktada firmamız sizlere en profesyonel şekilde hizmet verdiği için her zaman iletişime geçerek vize başvurularınızı sizin adınıza yapmamızı talep edebilirsiniz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İsviçre
İsviçre Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İsviçre Ticari Vize

İsviçre ticari vize işlemleri İsviçre’ye ticari bir seyahat için gidecek olan kişilerin alması gerekmekte olan vizelerden birisidir. Bu vizeyi alacak olan kişilerin genel anlamda ticari işlemlerini yerine getirmek için İsviçre’ye gideceğinden dolayı sunacağı evraklarda da bunu belirtmesi şartı aranmaktadır. Ticari vize alma işlemleri sırasında ve bu vizeye başvuru işlemleriniz noktasında gerekli ayrıntılara dikkat etmelisiniz. 

İsviçre turistik vize aksine ticari vizeler de sizin meslek kolunuzla ilgili ve İsviçre’ye neden gideceğinizle ilgili daha fazla belge talebinde bulunulabilmektedir. Bu belgeler eksiksiz bir şekilde yerine getirilmediği takdirde başvuru işlemlerinizi yerine getiremeyeceğiniz gibi aynı zamanda başvurularınız onaylanmayabilir. Bu yüzden ticari vize alabilmek için de bu alanda profesyonel olan firmalardan destek alma yoluna gidebilirsiniz.

İsviçre Ticari Vize Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İsviçre vizesi için başvurularınızı yerine getireceğiniz sırada bazı noktalara dikkat ederseniz vize başvurularınızın daha kısa süre içerisinde tamamlandığını ve daha olumlu sonuç alabildiğinizi görebilirsiniz. Vize başvurularında belgelerin eksiksiz hazırlanmasına dikkat edilmesi gerektiği gibi aynı zamanda başvuru yapacak olan kişiler başvuru formunu da doğru ve eksiksiz şekilde doldurması gerekir.

İsviçre, Schengen ülkeleri arasında yer almakta olan bir ülke olduğu için başvuru yapacak olan kişiler Schengen başvuru formunu doldurması gerekmektedir. İsviçre vize formu içerisinde yer alan soruları eksiksiz bir şekilde doldururken özellikle iletişim bilgileriniz gibi bilgilerinizi eksiksiz olarak girmeye özen göstermeniz gerekir.

İsviçre Ticari Vizesinin Ücreti Nedir?

Vize işlemleri sırasında ödemeniz gereken bazı tutarlar vardır ve bazı masraflarınız olabilmektedir. Bu noktada vizeye ne kadar bütçe ayırmanız gerektiğine de özellikle merak edersiniz. İsviçre vize ücreti incelenmiş olduğu zaman vize ücretinin sizin talep etmiş olduğunuz vizeye göre değişim göstereceğini söyleyebiliriz.

Bu yüzden vize alma noktasında ücreti ve hangi adımları takip etmeniz gerektiği hakkında bilgi almak istiyorsanız bunun için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Sizlere firmamızla iletişime geçtiğiniz noktada her zaman detaylı bilgi verildiği gibi vize başvuru işlemleriniz de yerine getirilebilmektedir. Vize başvurularınız sırasında sizlere hiçbir problem yaşatmadığımızı ve bu işlemleri çok rahat bir şekilde sizin adınıza yerine getirmekte olduğumuzu görebilirsiniz.

Ticari Vize İsviçre
İsviçre Ticari Vize

İsviçre Turistik Vize

İsviçre turistik vize, İsviçre’ye turist olarak giderek ülkeyi ziyaret etmek isteyen kişilerin alması gerekmekte olan vizedir. Bu vize belirli bir süre içerisinde verilirken bu süreç içerisinde ülkeden çıkış yapmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Vize almak isteyen kişilerin ise yerine getirmesi gereken bazı işlemler bulunmaktadır. İsviçre vize işlemleri mutlaka doğru bir şekilde yerine getirilmesi gereken işlemlerin arasında yer almaktadır.

Bu işlemler sayesinde vize başvurularınızı yerine getirebileceğiniz gibi bunun yanı sıra başvuru işlemlerinizi yapabilmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Firmamızda her zaman sizlere en profesyonel şekilde hizmet verilmekte olduğu için vize başvurularınız kısa süre içerisinde yapılır ve başvuru sizin adınıza da yerine getirilmektedir.

İsviçre Turistik Vizesinin Ücreti Nedir?

İsviçre seyahatinizde bütçenizden ne kadar bir tutar ayırmanız gerektiğini özellikle merak edersiniz. Bu noktada vize ücretlerine de dikkat edilmesi gerekmektedir. İsviçre vize ücreti noktasında sizin vizenizin süresine ve alacağınız vize türüne göre farklı ücret sunulabilmektedir. Bu evrede vize ücretleri hakkında bilgi almak ve nasıl başvuru yapacağınızı öğrenebilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizlere hem vize alım noktasında hem de işlemlerinizi nasıl yapabileceğiniz evresinde detaylı bilgiler sunmaya özellikle dikkat ediyoruz. Bu şekilde sizlere sunulmakta hizmetimizden faydalanabileceğiniz gibi buna ek olarak sizlerin adına başvuru yaptığımız için sizin vize işlemleri için ekstra bir işlem yapmanıza ve yorulmanıza gerek kalmayacaktır.

İsviçre Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Vize alım işlemleri sırasında bütün belge ve evrakların eksiksiz şekilde sunularak başvuruların yerine getirilmesi ciddi bir önem arz etmektedir. İsviçre vize evrakları ve belgeleri incelenmiş olduğu zaman belge ve evrak olarak sizlerden kişisel evraklar istenildiği gibi bunun yanı sıra meslek belgeleri de talep edilebilmektedir. 

İsviçre vizesi noktasında bütün evrakların eksiksiz olarak sunulması sizlere vizenizin kısa süre içerisinde onaylanmasının imkanını vermektedir. Vize başvuru yapıldıktan sonra başvurunuzun sonuçlanması 5 ile 15 iş günü arasında sürebilmektedir. Bu evrede vize başvuru yapacak olan kişiler başvurusunu yapacağı süreci ayarlarken buna dikkat ederek ayarlamalıdır. Ek olarak başvurularınızı yapacağınız sırada gitmeyi planladığınız tarihten en az bir ay önce başvurunuzu yapmanız gerekir.

Turistik Vize İsviçre
İsviçre Turistik Vize

İsviçre Vize Başvurusu

İsviçre vize başvurusu, İsviçre’ye seyahat planı yapmış olduğunuz takdirde mutlaka almanız gereken vizeler arasında yer almaktadır. Vizeyi alma evresinde bazı süreçlerden geçersiniz ve vizenizi alabilmek için bu süreçleri tamamlamanız çok önemlidir. Özellikle vize almak için sizden talep edilen evrakları mutlaka eksiksiz bir şekilde sunmalısınız.

Aksi takdirde vizenizin onaylanma süreci uzayabileceği gibi bunun yanı sıra onaylanmama ihtimali de çok yüksektir. İsviçre vize evrakları ve belgeleri eksiksiz şekilde tamamlandığı takdirde bir sorun yaşamadan seyahatiniz için vize alabildiğinizi görebilirsiniz. Firma olarak sizlere hizmetlerimizi sunduğumuz evrede vize işlemlerinizin sorunsuz ilerlemesi için gerekli evraklar hakkında bilgi vermekte olduğumuz gibi sizin adınıza başvuru işlemlerinizi de yerine getiriyoruz.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Randevu Alma

İsviçre vize randevusu İsviçre konsolosluğu veya büyükelçiliği üzerinden alınması gerekmektedir. Vize noktasında ülkemizde yetkili olan kurumlar bu şekildedir. Vize almak isteyen kişiler gerekli belge ve evraklarını tamamladıktan sonra randevularını alarak vize başvurularında bulunabilmektedir. İsviçre vize işlemleri kapsamında başvurularınızı yaptıktan sonra sizlere 5 ile 15 iş günü arasında olumlu veya olumsuz şekilde bir geri dönüş olacaktır.

Yalnız konsolosluk ve büyükelçilikler hem ülkemizin hem de İsviçre’nin resmi tatillerinde tatil olduğu için başvurunuzu yapacağınız sırada bunu da baz alarak başvuru işlemlerinizi yerine getirmeye dikkat etmeniz gerekir. Başvurunuza kısa süre içerisinde geri dönüş olması için bütün belgeleri eksiksiz şekilde sunulması gerekmektedir. İsviçre Vize Başvurusu yazımız devam ediyor.

İsviçre Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Vize işlemleri sırasında en fazla merak edilmekte olan noktalardan birisi; vize ücretlerinin ne şekilde olduğudur. İsviçre vize ücreti incelendiği zaman bu vize ücretinin alacağınız vize süresine ve türüne göre değişim gösterebilmekte olduğunu görüyoruz. Bu yüzden vize ücretleri ve başvuru süreçleri hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilmektedir.

Firmamız sizlere bu noktada bilgi verdiği sırada merak ettiğiniz her alanda en iyi şekilde bilgi verebilmektedir. Aynı zamanda başvuru işlemleriniz sizin yerinize yapılmakta olduğu gibi başvurunuz yapıldıktan sonra vizenizin sonuçlanma süreci de en ince ayrıntısına kadar takip edilerek bu sonuçlanma süreci hakkında da sizlere detaylı bilgi verilir ve başvurunuzun sonucu direk sizlere bildirilir.

Vize Başvurusu İsviçre
İsviçre Vize Başvurusu

İsviçre Vize Evrakları Ve Belgeleri

İsviçre vize evrakları ve belgeleri tam olduğu takdirde yapacağınız vize başvurularının en kısa süre içerisinde onaylanmakta olduğunu görebilirsiniz. Vize işlemleri sırasında en önemli noktalardan birisi; başvurularını yapacak olan kişilerin bütün belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde sunmasıdır. Belgelerde eksiklik olduğu takdirde süreç uzayabileceği gibi aynı zamanda onaylanmama imkanını da bulunmaktadır. 

İsviçre vizesi almak isteyen kişiler bu noktada vizelerini alacakları sırada firmamızla iletişime geçerek vize başvurularını firmamız üzerinden yerine getirebilmektedir. Firmamızda sizlere hizmet verilmiş olduğu noktada vize başvurularınız için gerekli olan evraklar tam olarak sizlere belirtilirken bunun yanı sıra sizin adınıza başvuru işlemleri de tam olarak yapılabilmektedir.

İsviçre Vizesi Alınacağı Sırada Dikkat Edilmesi Gerekenler

İsviçre’ye seyahat etmek isteyen kişiler bu seyahatlerini yerine getirecekleri sırada başvurularını tam olarak yapabilmek ve başvuru işlemlerinden yana sorun yaşamama adına dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. İsviçre vize başvurusu yapılacağı sırada bu işlemlerin yerine getirilebilmesi için her zaman doğru evrakların sunulması gerekir.

Aynı zamanda önemli olan noktalardan birisi; vize başvurusu için başvuru formunun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmasıdır. Bu başvuru formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulduğu takdirde sonrasında sorun yaşama ihtimaliniz daha düşük olacaktır. Aynı zamanda İsviçre vize işlemleri başvuru formunda yer alan bilgilerle yerine getirilebildiğinden dolayı bütün bilgileri doğru bir şekilde girmelisiniz. Özellikle iletişim bilgilerinizin doğru olmasına dikkat etmelisiniz.

İsviçre Vizesi Başvurusu Nereye Yapılmaktadır?

İsviçre’ye gidebilmek için alacağınız vizenin başvurusunu yapacağınız evrede başvuru işlemlerinin nereye yapılacağını özellikle merak edersiniz. İsviçre Konsolosluğu vize işlemleri sırasında yetkili olan kurumlardan birisi olarak geçmektedir. Bu vizeyi alma sırasında başvurularınızı konsolosluklar üzerinden yerine getirmeniz gerekmektedir.

Başvurularınızı konsolosluklar üzerinden yerine getirmeden önce ise randevu almanız gerekmektedir. Randevu işlemlerinizi aldıktan sonra başvurularınızı da yapabilirsiniz. Bu noktada hizmet vermekte olan firmamız ise başvuru işlemlerinizi yapma sırasında sizlere her zaman adım adım her noktada bilgi vermekte olduğu gibi aynı zamanda başvurularınızı en doğru şekilde yapabilmenize katkı sağlamaktadır. Başvuru işlemleri de sizin adınıza yapıldığı için ekstra vakit ayırmanıza gerek kalmamaktadır.

Vize Evrakları Ve Belgeleri İsviçre
İsviçre Vize Evrakları Ve Belgeleri

İsviçre Vize Formu

İsviçre vize formu, İsviçre’ye gitmek isteyen kişilerin seyahatleri evresinde vize alabilme adına doldurması gereken evrakların içerisinde yer almaktadır. Başvurularınızı yerine getirmek istediğiniz zaman bu başvuru formunu tam olarak doldurmanız gerekirken aynı zamanda başvuru formunun doğru ve eksiksiz doldurulması da çok önemlidir. 

İsviçre vizesi almak isteyen kişiler vize alım işlemlerini yerine getirecekleri sırada en fazla sorun yaşamış olduğu alanlardan birisi; başvuru formunun doldurulması evresidir. Burada bazı bölümlerin yanlış doldurulması sizlere vize alma sırasında sorun çıkarabilmektedir. Firmamız ise sizlere vize başvuru imkanı sunduğu sırada en iyi şekilde sunduğu için başvurularınızı rahatlıkla yerine getirebilmeniz mümkündür ve başvuru işlemleriniz sizin adınıza da firmamız tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

İsviçre Vizesi Nasıl Alınmaktadır?

İsviçre vize işlemleri yerine getirileceği sırada bu işlemleri yerine getirmek isteyen kişiler ilk etapta vize için kendilerinden talep edilen belge ve evrakların en doğru şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu başvuru noktasında sizlere önem arz etmekte olan noktaların arasında yer almaktadır. Vize başvuru işlemlerinizi yerine getireceğiniz sırada talep etmiş olduğunuz evrakların doğru şekilde hazırlanmış olması çok önem arz etmektedir. 

İsviçre vize başvurusu yapmak isteyen kişiler başvurularını yerine getirebilmek için bizimle iletişime geçebilme imkanına sahiptir. Bu noktada bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde vize başvurularınız en iyi şekilde yapılabileceği gibi aynı zamanda sizin adınıza başvuru yapıldığı için bir problem yaşamadan başvurularınızı yerine getirebilirsiniz.

İsviçre Vizesi Ücretleri Nedir?

Vize işlemlerinizi yerine getireceğiniz sırada en fazla dikkat edeceğiniz noktalar arasında; vize ücretleri yer almaktadır. Hangi alanda ve ne uzunlukta vize alacak olursanız olun vize ücretleri değişim gösterebilmektedir. İsviçre vize ücreti incelenmiş olduğu zaman bu noktada vize ücretinin dediğimiz gibi değişim göstermekte olduğunu görebilirsiniz.

Fakat vize ücretleri ve başvuruların nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler bu noktada bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilme imkanına sahip olmaktadır. Sizlere bu noktada en iyi şekilde ve geniş çaplı en doğru bilgiyi vermeye dikkat ediyoruz. Firmamızdan bilgi alacak olan kişiler bu yüzden sorun yaşamadan bilgi alabilme imkanına sahiptir ve vize başvurularınızın olumlu ilerlemesi için her noktada sizlere destek vermeye dikkat ediyoruz.

Vize Formu İsviçre
İsviçre Vize Formu

İsviçre Vize İşlemleri

İsviçre vize işlemleri birçok kişinin gözünde büyüyen ve nasıl yapacağını düşünmesine sebep olan işlemler arasında yer almaktadır. Romansça, Almanca, İtalyanca ve Fransızcanın resmi olarak konuşulduğu ülkede farklı kültürlerin bir arada olduğunu görebilirsiniz. Bunun yanı sıra gerek doğal güzellikleri gerekse iş dünyasının merkezi olmasıyla yine kendisine çekmekte olan bir yanı bulunmaktadır. 

İsviçre vizesi ise seyahatleriniz sırasında sunmanız gerekmekte olan bir vizedir. İsviçre, Schengen ülkelerinin içerisinde yer almakta olduğu için vize işlemlerinizi Schengen vize başvurusu şeklinde yapmanız gerekmektedir. Bu evrede vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilmeniz için sizlere hizmet vermekte olan profesyonel firmalardan destek alma yoluna gidebilirsiniz. Firmamız vize başvurularınız ve başvurularınızın takibi sırasında sizlere ihtiyaç duyduğunuz desteği tam olarak sunmaktadır.

İsviçre Vize İşlemleri İçin Gereken Evraklar

İsviçre vize evrakları ve belgeleri noktasında vize alabilmeniz için sunmanız gereken evraklar şu şekildedir:

 • Seyahatinizden sonra en az 3 ay daha aktif olan pasaport
 • Kimliğinizin fotokopisi
 • Biyometrik fotoğraf
 • Çalışan kişiler için SGK hizmet dökümü
 • Öğrenciyseniz öğrenci belgesi
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Ulaşım için gidiş dönüş biletleriniz
 • Konaklama için rezervasyon bilgileriniz
 • İsviçre vize formu
 • Vize başvuru dilekçesi

İsviçre vize başvurusu yapacağınız noktada sizlerden talep edilmekte olan bu belgeleri sunmanız vize başvurunuzun kısa süre içerisinde onaylanması açısından ciddi önem arz etmektedir. Belgelerinizi başvuru sırasında teslim etmeniz gerekir.

İsviçre Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Planladığınız İsviçre seyahatiniz için vize başvurusu yaptığınız zaman özellikle İsviçre vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun yanıtını da merak edersiniz. İsviçre vizesine başvuru yapılmasından sonra konsolosluk vize başvurularına 5 ile 15 iş günü içerisinde geri dönüş yapmaktadır. Başvuru yapan kişiler bu noktada başvurularının tarihlerini buna göre belirlemesi daha iyi sonuç almalarına yardımcı olacaktır.

Başvurularınızı seyahatinizden en az 1 ay önce yapmaya özen göstermeniz gerekir. Firmamız üzerinden başvuru yapmak isteyen kişilerin başvuru tarihleri buna göre belirlenirken aynı zamanda sizin adınıza başvuru yapıldığı için siz ekstra bir şekilde yapmak zorunda kalmadan sizin adınıza vize başvurularınız kurumumuz tarafından yerine getirilmektedir.

Vize İşlemleri İsviçre
İsviçre Vize İşlemleri

İsviçre Vize Randevusu

İsviçre vize randevusu, vize başvurusunda bulunacağınız zaman mutlaka almanız gereken bir randevu olduğunu söylemeliyiz. Bu randevuyu almadan önce vize için gerekli bütün belgelerinizi eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekir.

İsviçre, Schengen ülkeleri arasında yer almakta olan bir ülkedir. Bu yüzden başvuru işlemleri sırasında insanların Schengen başvurusu için gerekli olan evrakları eksiksiz yerine getirmesi gerekir ve bunlara ek olarak İsviçre konsolosluğu vize işlemleri için sizden ek belge talep edebilme imkanına sahiptir.

Vize başvuruları birçok kişi için sıkıntılı geçen bir süreç olabildiği için vize başvurusu yapacak olan kişilerin bu noktada uzman bir ekipten destek alması gerekebilir. Firma olarak sizlere profesyonel bir şekilde destek vermeye özen gösteriyoruz.

İsviçre Vizesi İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

İsviçre vize başvurusu noktasında ilk olarak belirtmiş olduğumuz gibi belgelerinizi eksiksiz bir şekilde sunmaya dikkat etmeniz gerekir. Sürecin en kısa süre içerisinde tamamlanabilmesi için bütün belgelerin eksiksiz şekilde sunulması çok önemlidir. Eğer belgelerinizi hazırladıysanız İsviçre vizesi için başvuru işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz.

Firmamız bu noktada sizlere destek verdiği evrede belgeler hakkında detaylı bir şekilde destek vermekte olduğu gibi aynı zamanda sizin adınıza başvuru işlemlerini de yerine getirmektedir.

Başvuru işlemleri sizin adınıza yerine getirildiğinden dolayı vize alma işlemleriniz sırasında bir sıkıntı yaşamazsınız ve en kısa süre içerisinde alabilme imkanına sahip olurken bunun için ekstra bir vakit ayırmanıza da gerek kalmayacaktır.

İsviçre Vize Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İsviçre vizesine başvuru yaparak seyahatinizi yerine getirmek istediğiniz noktada dikkat etmeniz gereken etmenlerden birisi; bütün belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamak olduğu gibi aynı zamanda İsviçre vize formu doldurulacağı sırada da bunu eksiksiz bir şekilde doldurmaktadır.

Vize başvuru formunuzu eksiksiz şekilde doldurduğunuz takdirde ve bütün belgelerinizi tam olarak sunduğunuz zaman hiçbir sorunla karşılaşmadan vize alabilme imkanına sahip olursunuz.

Vize başvuru ve alım işlemleri noktasında sıkıntı yaşamama ve bu süreci daha rahat bir şekilde geçirebilme adına firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Sizlere en kısa süre içerisinde vize başvurusu yapabilme imkanı sağladığımız gibi aynı zamanda başvuru süreciniz de detaylı bir şekilde takip edilir.

Vize Randevusu İsviçre
İsviçre Vize Randevusu

İsviçre Vize Ücreti

İsviçre vize ücreti seyahatler sırasında vize alınacağı zaman en fazla merak edilmekte olan noktalar arasında yer almaktadır. Vize ücreti incelenmekte olduğu zaman alacağınız vizenin süresine ve vizenin türüne göre değişim göstermekte olduğunu da görebilirsiniz. Vize alma işlemleriniz sırasında ücret hakkında bilgi almak isteyen ve sürecin nasıl ilerlediğini görmek isteyen kişiler firmamızla iletişime geçebilme imkanına sahiptir. 

İsviçre vizesi noktasında her zaman profesyonel şekilde hizmet vermeye özen gösteriyoruz. Vize alım noktasında sizlere yardımcı olurken vize başvuru sonrasında sürecin nasıl ilerlediği hakkında da sizlere detaylı bilgi sunmaya özen gösteriyoruz. Vize ücretini ve diğer bilgileri öğrenmek isteyen kişiler bu yüzden bizimle iletişime geçerek bütün bilgileri alabilmektedir.

İsviçre Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Vize işlemleri sırasında en fazla önem arz eden noktalara baktığımız zaman; başvuru formu bu noktada önem arz eden noktalar arasında yer almaktadır. Başvuru formu doğru bir şekilde doldurulduğu takdirde başvuru süreci daha hızlı şekilde ilerleyecektir. İsviçre vize formu doldurulması sırasında sizden talep edilmekte olan bütün bilgileri eksiksiz şekilde girmeniz gerekmektedir.

Bunun yanı sıra başvuru formundaki bilgilerin doğru şekilde girilmesi de önemlidir. Özellikle iletişim bilgileri gibi bilgilerinizin girilmesi gerekir. İsviçre vize işlemleri yapacak olan kişiler başvuru formu olarak ise; İsviçre bir Schengen ülkesi olduğu için Schengen vizesi doldurması gerekmektedir.

İsviçre Vizesinin Çıkma Süreci

Vize alınacağı sırada en fazla önem arz eden konulardan birisi de vizelerin çıkma sürecidir. Bir vize başvurusu yapacağınız sırada vizenin çıkma sürecini de baz alarak başvuru işlemlerinizi şekillendirmeniz gerekmektedir. İsviçre vizesi kaç günde çıkar? Sorusu bu noktada insanların merak ettiği ve öğrenmek istediği noktalar arasında yer alıyor.

Vizenin çıkma ve başvuruların sonuçlanma sürecine baktığımız zaman genel anlamda 5 ile 15 iş günü arasında sonuca bağlanmakta olduğunu görebiliyoruz. Bu şekilde başvuru işlemlerinizi en geç 1 ay öncesine kadar yapmanız gerekmektedir. En erken ise 3 ay öncesine kadar yerine getirebilmeniz mümkündür. Başvuru sürecinizin yönetimi ve tam olarak takip edilmesi sırasında firmamızdan gerekli olan desteği alarak başvurularınızın yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Vize Ücreti İsviçre
İsviçre Vize Ücreti

İsviçre Vizesi Dilekçe Örneği

İsviçre vizesi dilekçe örneği sizlere İsviçre’ye seyahatleriniz sırasında vize başvurusu yapmanız gerektiği zaman dilekçenizi en doğru şekilde yapabilme imkanı sunmaktadır. Dilekçe yazmak önem arz eden ve dikkat edilmesi gereken noktaların arasında yer almaktadır. Dilekçe örneği ise sizlere dilekçenizi en doğru şekilde yazdığınız takdirde başvurularınızdan daha kısa sürede ve daha olumlu bir sonuç alma imkanını vermektedir. 

İsviçre vizesi alınması sırasında bu şekilde vize taleplerinizde bulunabilirsiniz. Firmamız ise sizlere hizmet vermiş olduğu evrede her zaman en iyi şekilde hizmet vermekte olduğu gibi bunun yanı sıra başvuru işlemlerinizin tamamlanması için dilekçe ve başvuru formu gibi belgelerin hazırlanmasında kurumumuz sizlere destek sağlamaktadır.

İsviçre Vizesi Dilekçe Örneği Başvuru Formu

İsviçre vize işlemleri sırasında önem arz etmekte olan noktalardan birisi ise; başvuru formunun doğru ve eksiksiz şekilde doldurulmasıdır. Bu şekilde başvuru işlemlerinizi yerine getireceğiniz sırada formu doğru bir şekilde doldurmanız gerektiği gibi aynı zamanda formda sizden talep edilmekte olan bilgileri de eksiksiz şekilde girmeniz gerekmektedir. 

İsviçre vize formu, Schengen formu olarak da bilinmektedir. İsviçre, Schengen ülkelerinin arasında yer almakta olduğu için vize başvuruları sırasında Schengen vizesi işlemlerine tabii tutulmaktadır. Formun doğru bir şekilde doldurulabilmesi için sizden talep edilen bütün imkanları en iyi şekilde değerlendirmeniz gerekir. Firmamız sizlere başvuru formunun doldurulması sırasında da gerekli olan desteği sunmaktadır.

İsviçre Vizesi Belgeleri

İsviçre vize evrakları ve belgeleri tamamlanmadan vize başvurularınızı yerine getiremeyeceğiniz için öncelikle vize için gerekli olan belgeleri tamamlamanız gerekmektedir. Vize için gerekli olan belgeler ise şu şekildedir:

 • Seyahatinizden 6 ay sonrasına kadar geçerli olan pasaport
 • 35 x 45 mm biyometrik fotoğraf
 • Vize için başvuru formu
 • Vize talep dilekçesi
 • Çalışıyorsanız SGK hizmet dökümü
 • Öğrenciler için öğrenci belgeleri
 • Hesap hareketleri dökümü
 • Seyahat için sağlık sigortası

İsviçre seyahatleriniz sırasında vize almak isteyen kişiler vize alım işlemleri için bu evrakları sunması gerekir. Konsolosluk sizden farklı belgeler talep etme yoluna da gidebilmektedir. Bu yüzden belgeleri ve süreci iyi bir şekilde takip etme yoluna gitmeniz gerekmektedir.

Vizesi Dilekçe Örneği İsviçre
İsviçre Vizesi Dilekçe Örneği

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsviçre vizesi kaç günde çıkar? Sorusu özellikle vize işlemleri sırasında sıkıntı yaşamak istemeyen ve başvurularını tam olarak zamanında yapmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla sorulmakta olan sorular içerisinde yer almaktadır. İsviçre vizesi almak isteyen bir kişi başvuru işlemlerinden yana sorun yaşamama adına başvurularını en az 1 ay öncesine kadar yerine getirmiş olması gerekmektedir.

İsviçre vize başvurusu sonrasında sonuçlanma süreci ise genellikle 5 ile 15 iş günü arasında değişim göstermektedir. Bu süreç içerisinde vize başvurunuzun sonucu firmamız tarafından en ince ayrıntısına kadar takip edilir ve bir güncelleme olduğu zaman sizlere gerekli olan bilgiler verilmektedir. Ek olarak sizlere vize başvurusu noktasında belgeler ve sizin adınıza başvuru yapmak için de gerekli bilgiyi sunuyoruz.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar Masrafı Ne Kadardır?

Vize işlemleri sırasında en fazla merak edilmekte olan noktalara baktığımız zaman özellikle vize ücretlerinin insanlar tarafından çok fazla merak edilmekte olduğunu görebiliyoruz. İsviçre vize ücreti evresinde birçok kişi ciddi soru işaretleri yaşarken aynı zamanda vizenin alınmaması durumunda problemler de olabileceğini görebiliyoruz.

Vize ücretleri ise alacağınız vize türüne ve vize sürecine göre değişim gösterebilmektedir. İsviçre vizesi işlemleri sırasında sizlere destek vermekte olduğumuz gibi aynı zamanda vize hakkında merak ettiğiniz soruları da yanıtlıyoruz. Bu yüzden bizimle iletişime geçerek vize masraflarının ne kadar olduğu ve vize işlemlerinizin nasıl yapılacağı hakkında bilgi alabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Vize başvurularının doğru zamanda ve doğru yere yapılması çok büyük bir önem arz etmektedir. İsviçre seyahatiniz için vize almak istediğiniz zaman da başvuru işlemlerinizi doğru bir şekilde yerine getirmeniz gerekmektedir. İsviçre Konsolosluğu vize başvurularını kabul etmekte olan kurumlar arasında yer alıyor.

Vize başvuru yapmak isteyen kişiler bu başvuru işlemlerini konsolosluk üzerinden yerine getirebilme imkanına sahiptir. Bunun yanı sıra başvuru işlemlerinizi yapacağınız sırada randevu alarak yapmanız gerekmektedir. Firmamız ise bu noktada sizlere hizmetlerini sunduğu sırada sizin hiçbir şekilde ek uğraş içerisine girmenizi istemediği için başvuru işlemleri sizin yerinize tamamlamaktadır. Bu şekilde başvuru sürecinizde sizin çok fazla uğraşmanıza gerek kalmaz.

Vizesi Kaç Günde Çıkar İsviçre
İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar

TLS Contact İsviçre Vizesi

TLS contact İsviçre vizesi başvurusu yapmış olduğunuz sırada her zaman başvuru işlemlerinizi en kısa süre içerisinde sonuçlanmasını isteyeceğiniz gibi bunun yanı sıra başvuru işlemlerinizi nasıl ve ne zaman yapmanız gerektiği hakkında da detaylı bilgi almak istersiniz. Vize başvurularınızın geciktirilmeden yapılması ve doğru bir şekilde yerine getirilmesi çok ciddi önem arz eder. 

İsviçre vize işlemleri sırasında bu işlemleri yapmak isteyen kişiler her zaman en doğru şekilde yerine getirmek istemektedir. Vize işlemlerinizi yapacağınız evrede ilk olarak sizden talep edilmekte olan belgeleri eksiksiz şekilde tamamlayarak gerekli başvurularınızı buna göre yerine getirmeniz gerekir. Bu şekilde başvuru yaparken onay alma ihtimaliniz daha yüksek olacaktır.

İsviçre Vizesinin Onaylanması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

İsviçre vizesi almak isteyen kişiler bu vizeyi alacakları sırada her zaman onaylanmasını istediği gibi aynı zamanda sürecin de olabildiğince kısa sürmesini istemektedir. Bu noktada vizenin onaylanması için belirttiğimiz gibi belgelerinizi eksiksiz bir şekilde sunmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra başvuru formunuzu da eksiksiz doldurmanız gerektiği gibi vize dilekçesini de doğru şekilde yazmanız gerekmektedir. 

İsviçre vize formu noktasında doldurmanız gereken form İsviçre, Schengen ülkelerinin arasında yer aldığı için Schengen başvuru formunu doldurarak teslim etmeniz gerekmektedir. Başvuru formunu eksiksiz ve doğru şekilde doldurduğunuz takdirde süreciniz daha hızlı şekilde tamamlanacaktır. Başvuru formunda özellikle iletişim bilgilerinizi doğru şekilde girmeniz gerekir.

İsviçre Vizesi Ne Zaman Onaylanır?

İsviçre vizesi kaç günde çıkar? Sorusu vize başvurusu yapacak olan kişiler tarafından sıklıkla merak edilmekte olan noktalar arasında yer almaktadır. Vize başvuruları yapıldıktan sonra sonuçlanma süresi genellikle 5 iş günü ile 15 iş günü arasında değişim göstermektedir. Vize başvurularınızı yerine getireceğiniz sırada gitme seyahatinizden önce bunu hesaba katarak başvurularınızı yerine getirmeniz gerekmektedir.

Başvurularınızı en az 1 ay öncesinden yapmaya dikkat etmelisiniz. Ortalama olarak 2 ay öncesinden başvuru yapmanız sizlere bu noktada daha iyi süreç taşıyacak ve daha iyi bir başvuru yapabilme imkanını verecektir. İsviçre vizesini almak isteyen kişiler firmamız üzerinden başvuru yapacağı sırada bu süreçler baz alınarak başvurular yerine getirilebilmektedir.

İsviçre’nin Vize İstemediği Ülkeler

ArnavutlukMikronezya
Avrupa Birliği VatandaşlarıPalau
AzerbaycanPeru
Bosna HersekDominika
ErmenistanSaint Lucia
GürcistanSaint Vincent ve Grenadinler
KaradağKiribati
Kuzey MakedonyaTuvalu
MoldovaSamoa
RusyaVanuatu
SırbistanTonga
UkraynaTrinidad ve Tobago
Cape VerdeGrenada
BAEKolombiya
Doğu TimorMarshall Adaları
İsviçre’nin Vize İstemediği Ülkeler

İsviçre Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus8,57 milyon
Para Birimiİsviçre Frangı
Resmi DiliAlmanca, Fransızca, Romanşça, İtalyanca
DiniHristiyan
Telefon Kodu+41
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriFondü – Raclette – Bagel
Gezilecek YerlerJet d’Eau – Old Town Bern – Bern Katedrali – Bundeshaus – Einsteinhaus – Lugano Gölü
BaşkentBern 
ŞehirleriAarau – Basel – Bern – Chur – Dübendorf – Cenevre – Kriens – Lozan
Yüz Ölçümü41.285 km2
Zaman DilimiUTC+1 (OAZD)
İnternet Alan Adı.ch
KurucusuII. Julius
BaşkanıGuy Parmelin
Asgari Ücret4 bin 100 İsviçre frangı
İklimiOrta derecede kontinentaldir.
Asker Sayısı147,075
Komşu ÜlkeleriAlmanya – Fransa – İtalya – Avusturya 
Kuruluş Tarihi12 Eylül 1848
İsviçre Hakkında Genel Bilgiler
İsviçre
İsviçre
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sıkça Sorulan Sorular

İsviçre Vizesi Alma Şartları Nelerdir?

İsviçre seyahatiniz ne amaç ile olursa olsun Bordo pasaport sahibi kişiler vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Vize başvurusu için gerekli evrak ve online form gibi kriterleri tamamlayıp İsviçre Vize Randevusu alarak İşlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Randevu günü tüm evrak, form, dilekçe ve rezervasyonların eksiksiz hazır olması gerekmektedir. Vize işlemlerinizde gidiş amacınızı ve bulunduğunuz statüyü kanıtlamanız gerekmektedir. Tüm İsviçre vize işlemleriniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden destek alabilirsiniz.

İsviçre Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli?

İsviçre vizesi alabilmek için İsviçre Konsolosluğu Vize Bölümü gerekçelerinizi, bulunduğunuz statüyü ve maddi durumunuzu kanıtlayan belgeleri beyan etmenizi ister. Seyahat amacınız turistik bir seyahat ise; otel ve uçak rezervasyonlarınızı muhakkak sunmanız gerekmektedir. Ticari amaçla seyahat ediyor iseniz; ticari davetiyeniz olmak zorundadır. Tüm başvuru türleri için gerekli detaylı listesine ulaşmak İçin Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden hızlı bir şekilde destek alabilir, başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İsviçre Vizesi İle Başka Ülkelere Gidebilir Miyim?

İsviçre Avrupa ülkelerinden schengen kurallarına bağlı bir ülkedir. Schengen vizesi ile tüm Avrupa ülkelerini ziyaret edebilmektesiniz; ama en önemli kural ilk giriş ülkeniz ve seyahat programınızda en çok konaklama yapacağınız ülkedir. Bu kurala bağlı olarak vize başvurusu yapacağınız ülkeyi belirleyebilirsiniz. Alınan vize ile başka ülkelere seyahat etme nedeninizi de açıkça belirtmeli ve evraklar ile desteklemelisiniz. İsviçre Vizesi İle ilk adım olarak İsviçre’ye giriş yapıp daha sonrasında diğer Avrupa ülkelerinde dolaşım yapabilirsiniz. Avrupa ülkeleri vize kurallarını öğrenmek için Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

İsviçre Büyükelçiliğine Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

İsviçre Büyükelçiliği vize başvuru işlemleri hakkında görev merci değildir. Büyükelçilikler ülke vatandaşlarının pasaport yenileme, kayıp pasaport sistem işleme ve evrak takibi yapmakla yetkilidir. İsviçre Büyükelçiliği yurt dışında yaşayan kendi ülke vatandaşlarının sosyal, ekonomik, siyasi ve güvenlik durumu hakkında hizmet vermekte olup, ülkeler arası bağlarını düzenlemektedir. Büyükelçiliklerden direk İsviçre Vizesi Başvurusu işlemleri yapılamamaktadır. Başvurularınızı yetkili olan Long vize başvuru Ve Randevu Merkezimizden rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İsviçre Büyükelçiliğinin Yetki Alanları Nedir?

İsviçre Büyükelçiliği, yabancı ülkede yaşayan ya da seyahat eden kendi öz benlikteki vatandaşlarından sorumludur ve her türlü karşılaştıkları evraksal ya da siyasi durumda destek vermektedir. Vatandaşlarının haklarının korunması, bağlı bulunduğu hükümete politik ve ticari bağlamda düzenli olarak bilgilendirilmesi, vatandaşlarının evrak takibi gibi işlemler büyükelçiliklerin görevleri arasındadır. Tüm Elçilik randevuları, evrak takibi ve İsviçre Vize Randevusu işlemlerinizi yetkili olan Long Vize Başvuru Merkezimizden rahatlık ile gerçekleştirebilir, uzman kadromuzdan tam destek alabilirsiniz.

İsviçre Büyükelçiliğine Randevu Nasıl Alabilirim?

Büyükelçilikler genellikle büyük şehirlerde yer alır ve büyük ve önemli evrak takibi ve ülkeler arası siyasi düzeni sağlamaktadır. Büyükelçilikler bulundukları ülkelerde, uluslararası ilişkilerin kurulması ve kendi ülkesi ile bulunduğu ülke arasındaki bağın ve siyasi düzenin güçlendirilmesi görevini üstlenirler. İsviçre Büyükelçiliği ile ilgili evrak ve dosya takibiniz için tüm görüşmelerde randevu alınması zorunluluğu bulunmamaktadır. Randevusu olmayan görüşmeleri kabul etmemektedir. Tüm elçilik görüşmeleri ve evrak takibi konularında Long Vize Başvuru Ve randevu Merkezimizden randevu desteği alabilir, İsviçre Vize İşlemleri için de başvuru bilgilerine sahip olabilirsiniz.

İsviçre Konsolosluğuna Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

İsviçre Konsolosluğu ya da İsviçre Büyükelçiliği Vize Bölümü direk şahsi başvuru ve dosya teslimi almamaktadır. Önceden randevu alınmalısı zorunlu bir kuraldır ve gerekli koşullar başvuru yapılmadan önce eksiksiz sağlanmalıdır. Başvuru türünüze göre İsviçre Vize Evrakları Ve Belgeleri , doldurulması zorunlu başvuru formları farklılık göstermektedir. Tüm başvuru işlemlerinizi Long Vize Başvuru ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Merkezimiz uzmanları ile hazırlanan evrak ve formlar ile başvurunuzu sorunsuz ve eksiksiz olarak tamamlayabilirsiniz.

İsviçre Konsolosluğunun Yetki Alanları Nedir?

İsviçre Konsolosluğu doksan gün kalış süresini aşan uzun dönemli oturum vize başvuruları yani, aile birleşimi, çalışma vizesi başvurularını kabul eden, evrak takibi yapan ve karar vermekle yetkili makamdır. İsviçre Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibi ile yüz yüze mülakat yapmak ve dil sınavı ile seviye belirleme hakkına sahiptir. Uzun süreli Vize Başvuruları için gerekli olan İsviçre Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Merkezimizi uzmanlarımız ile rahatlıkla gerçekleştirebilir, başvuru işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

İsviçre Konsolosluğuna Turistik Vize Almak İçin Başvuru Yapabilir Miyim?

İsviçre Konsolosluğu uzun süreli kalış yani; 90 günü aşan oturum vizesi, evlilik vizesi, çalışma vizesi ve aile birleşimi vize başvurularını alır, değerlendirir ve karar verir. Doksan günden az kalış süreli ticari, İsviçre Turistik Vize ,kültürel ve kongre gibi diğer başvuru işlemleri için hizmet vermemektedir. Kısa süreli tüm vize başvurularında Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden hizmet alabilir, uzun dönemli vize başvurularınız içinde tüm detaylı bilgiye uzman kadromuzdan ulaşabilirsiniz. Aldığınız profesyonel hizmet ile birlikte başvurularınızı sorunsuz ve kısa zamanda gerçekleştirebilirsiniz.

İsviçre Davetiyesi Dilekçe Şeklinde Olabilir Mi?

İsviçre Aile Arkadaş vizesi başvurusunda makama sunulacak olan davetiye belediye onaylı olması gerekmektedir. Dilekçe şeklinde yazılan davetiye mektubu başvuru için uygun olmaktadır ve davetiye gönderen kişi ile gidecek kişinin soyadı tutması mecburi değildir. Uzaktan akraba ya da, arkadaşınız tarafından gönderilebilir. Sunulan davetiyenin açıklayıcı gidiş amacını ve davet edilen kişi ile bağın detaylı anlatılması gerekmektedir. Davetiye sunulması vizenizin garanti çıkacağı anlamına gelmez. Davetiye sunulan başvuruların sonuçlanması süresi ve İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar tüm sorularınızın yanıtlarını Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından öğrenebilirsiniz.

İsviçre Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusunda Davetiye Zorunlu Mudur?

İsviçre seyahatiniz Aile ve arkadaş ziyareti ise; İsviçre’de muhakkak davetiye isteyebileceğiniz bir akrabanız ya da tanıdığınızın olması gerekmektedir. Davetiye dilekçe şeklinde hazırlanabilir. Davet mektubunda davet eden kişinin bilgileri , davet nedeni , kalış süreniz mutlaka yazmalı ve imzası bulunmalıdır. Davetiyenin orijinali ya da mail çıktısı başvuruda evraklar arasında sunulmalıdır. Davetiye gönderen kişinin İsviçre’de çalışıyor ve kurulu bir düzeni olması gerekmektedir. Long Vize Merkezimizden Başvuru evrak listesi, İsviçre Vize Formu ve davetiye detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Davetiye hangi başvurularda kullanılmalıdır?

İsviçre vizesi başvurusu yaparken İsviçre’deki kişi ile uzak ya da yakından akrabalığınız var ise; davetiye mektubu istenerek vize başvurusu yapılabilir. İsviçre’deki kişi ile soyadı tutması mecburi olmadığı gibi arkadaş ya da aile dostunuz da olabilir. Bu durumda da aile arkadaş ziyareti vizesi başvurusu yapabilir, başvuruda davet mektubu kullanabilirsiniz. İsviçre vizesi başvurunuzda davetiye kullanmak, vizenizin onaylanacağı anlamına gelmez. Sadece konaklama ve İsviçre de bir tanıdığınız olduğunu ibraz etmeniz anlamına gelmektedir. Başvurunuzda daha olumlu bir etki yaratmaktadır ve gidiş amacınızı bir belge ile kanıtlamanızı sağlar. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz ile iletişime geçip, başvuru evrakları arasında davetiye yanında İsviçre Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detay bilgi alıp başvurunuza ekleyebilirsiniz.

İsviçre Ticari Vize Başvurusu Yaparken İş Yeri Sahibi Olmak Zorunda Mıyım?

İsviçre Büyükelçiliği Vize Bölümü Ticari başvuruları değerlendirirken, ticari bir davetiyenin bulunması kriterini zorunlu tutmuştur. Başvuru işlemlerinde beyan edilen evraklar arasında İsviçre’deki şirketten kaşeli imzalı davet mektubu sunulması zorunludur. Sunulan evraklar arasındaki ticari davetiyeyi gönderen firmanın gerçekliğine, davet edilen firma ile davet eden şirket arasındaki iş ilişkisine ve davet edilen kişinin çalıştığı şirketteki pozisyonuna bakılır. Davet edilen kişi şirket sahibi ya da şirket çalışanı yani şirket içinde bir pozisyona dahil olmak zorundadır. Şirketteki konumunu kanıtlayan evraklar, maddi durum evrakları ile şahsi durumunu kanıtlayan evrakları hazırlamalıdır. Detaylı İsviçre Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi ve işlem prosedürlerine Long Vize Başvuru Merkezi ve Randevu Merkezinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İsviçre Ticari Başvurusunu Nereden Yapabilirim?

İsviçre’ye ticari vize başvurusu yapabilmek için öncelikle İsviçre’deki bir firmadan ticari davetiye mektubuna sahip olmanız gerekmektedir. Ticari vize Başvuruları direk İsviçre Konsolosluğu Vize Bölümünden yapılamamaktadır. Başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için ilk öncelikle randevu alınması zorunluluğu bulunmaktadır. Randevu gününe kadar tüm evrakların, gidiş amacınızı kanıtlayan tüm belgelerin hazırlanması ve vize başvuru formlarının eksiksiz doldurulup hazırlanması gerekmektedir. Tüm işlemleriniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilir, gerekli evrak listesi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ticari Davetiyenin Standartları Nelerdir?

İsviçre’ye ticari bir seyahat için yani bir iş görüşmesi ya da stant ziyareti yapmanız gerekiyor ise; mutlaka ticari davetiyenizin olması zorunludur. Ticari Davetiye kuralları arasında en önemlisi İsviçre‘de ki firmadan şirket antetli kâğıdına kaşeli imzalı gelmesi gerekmektedir. Davetiye mektubu içeriğinde davet edilen kişinin kimlik bilgileri, kalış süresi ve kalış amacı yazmalıdır. Davet mektubunun orijinali sunulacağı gibi mail çıktısı olarak da başvuruda ibraz edilebilir. Vize Başvurusu yapan kişi evrakları arasına niyet mektubu ekler ise; gidiş amacını açıkça izah etmiş olur. İsviçre Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detaylı bilgi için Long Vize Danışmanlık Vize Randevu Merkezimizden destek alabilir, başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

İsviçre Turistik Vize Başvurusunda Oteli Satın Almak Zorunda Mıyım?

İsviçre seyahatiniz kısa süreli gezi ve ziyaret amaçlı ise; evraklarınız arasında uçak ve otel rezervasyonunuzun beyan edilmesi zorunludur. Rezervasyonlarınızın alacağınız gün sonuna kadar opsiyonlu olması gerekmektedir. Otel konaklamanızı satın almanız zorunlu değildir; ama İsviçre Büyükelçiliği Vize Bölümü otel opsiyonunuzu gerçekliğini teyit etmek isteyebilir. Otelinizin ve uçağınızın satın alınması vize işlem karar verme sürecinde olumlu etki sağlamaktadır. Detaylı rezervasyon bilgisi ve İsviçre Vize İşlemleri için Long Vize Başvuru Merkezimiz uzman kadrosundan destek alabilirsiniz.

Uzun Süreli İsviçre Turistik Vize Alabilir Miyim?

Kısa süreli yurt dışı seyahat planlaması yaparken gidiş amacınız ne olursa olsun vize başvuru yaparken ülkede ne kadar kalmak istediğinizi belgeler ile beyan etmeniz gerekmektedir. İlk defa vize başvurusu yapıyor iseniz büyük çoğunlukla beyan ettiğiniz süre kadar vize onayı verilmektedir. Uzun süreli vize alabilmek için o ülkeye ne sıklıkta seyahat edeceğinizi ve maddi durumunuzun yeterliliğini kanıtlamanız ve belgeleri beyan etmeniz gerekmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz uzman kadrosu ile İsviçre Vize Evrakları Ve Belgeleri konusunda liste alabilir, yapılan analiz ve değerlendirmeler sonucunda uzun süreli vize alma konusunda tam destek alabilirsiniz.


İsviçre Turistik Vize Başvuru Yapmak İçin Çalışıyor Olmamız Gerekli Midir?

İsviçre ticari ya da turistik vize başvurusu yaparken kendinizi kanıtlayan evraklar ile bulunduğunuz statütüyü kanıtlayan yani; iş, öğrencilik gibi kanıtlayan evraklarınızı sunmanız ve İsviçre Vize Formu İlgili bölümleri işaretlemeniz gerekmektedir. Bu tür evraklar bir nevi Türkiye’ye döneceğinizi kanıtlayan evraklar olmaktadır. Bulunduğunuz statüde çalışan olmak vize onay durumunuzu olumlu yönde etkileyecek ve seyahat sonrası tekrar işinize döneceğinizin ifadesi olarak görülecektir. Çalışmayan bir yetişkinin vize alma durumu biraz sıkıntılı olabilir. Bu durumda uygun koşullarda sponsor kullanması gerekebilir. Tüm başvuru prosedürleri hakkında bilgi almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Neler Gereklidir?

İsviçre seyahatlerinizde gidiş amacınız ne olursa olsun bordo pasaport sahiplerinin vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru yapmadan önce hangi vize türüne ihtiyacınız olduğunu önceden belirlemeniz ve gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Uzun dönemli oturum başvuruları ile kısa dönemli yani İsviçre Ticari Vize ya da İsviçre Turistik Vize Başvuruları evrakları farklılık göstermektedir. Seyahat türünüze göre ayarlanmış evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden rahatça ulaşabilir, başvurunuzu sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurumu Nereden Yapabilirim?

İsviçre Vizesi Başvurularında gidiş amacınıza göre gerekli tüm evraklar eksiksiz hazırlanmalı ve İsviçre Vizesi Formu ayrıntıları ile hatasız doldurulduktan sonra ilgili makama teslim edilmelidir. Evraklar teslim edilirken ve biometrik parmak izi verilmelidir. Parmak izi verilmesi ve evrakların beyan edilmesi ile birlikte vize değerlendirme süreci başlamış olmaktadır. Evrakların teslim edilmesi ve biometri kaydının oluşturulabilmesi için önceden randevu alınması gerekmektedir. Uzman kadromuzla hazırlan evraklarınız ile birlikte Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz desteği ile en kısa zamanda başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu İçin Randevuyu Nereden Alabilirim?

İsviçre’ye seyahatiniz ne amaçla olursa olsun, uzun dönemli kalış ve kısa dönemli ziyaret vizeleri fark etmeksizin vize başvurusunda bulunmadan önce mutlaka randevu almanız şarttır. Randevu tarihiniz seyahat tarihinizden en az 20 iş günü öncesine alınmış olması uygun olacaktır. Online form doldurulmadan randevu alınamamaktadır. Randevudan önce İsviçre Vizesi için gerekli evraklarını tamamlamış olmanız ve online başvuru formunu eksiksiz doldurmuş olması gerekmektedir. Gidiş amacınızı ispatlayan gerekli evrak listesi ve randevu hizmetleri için  Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden destek alabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusunda Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

İsviçre Vizesi başvurusu yaparken seyahat amacınızı kanıtlayan belgelerin eksiksiz, güncel ve mümkün olduğu kadar orijinal olarak sunmanız gerekmektedir. İsviçre Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunacak iseniz; İsviçre’deki akrabanızdan ya da arkadaşınızdan davet mektubu almanız ve başvuruda sunmanız gerekmektedir. Sunulan davet mektubu orijinal ya da düzgün bir mail çıktısı olabilir. Ayrıca yanında davet gönderen kişinin ek evraklarının olması gerekmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzman kadrosundan davetiye kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, başvurunuzu sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Gidiş Amacını Kanıtlayan Belgeler Nelerdir?

İsviçre vizesi başvurusu yapmak için gidiş amacınızı evraklar, rezervasyonlar ve niyet mektubunuz ile desteklemeniz gerekmektedir. İsviçre’de bir ticari görüşme yapacak ya da bir fabrika eğitiminde bulunacak iseniz; mutlaka İsviçre’deki firmadan bir ticari davet mektubu almanız gerekmektedir ve davet eden firma ile ticari bağınızı kanıtlamanız gerekmektedir. Gidiş amacınız kısa süreli gezi amaçlı ise; otel uçak rezervasyonunuz olmalı ve otel opsiyonunuzun uzun rezervli olanını seçmeniz gerekmektedir. Long Vize Başvuru Merkezimizden Tüm kanıtlayan evraklar listesini temin edebilir, İsviçre Vize Formu içerisinde de gerekli işaretlemeyi yapıp tamamlayarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Başvurusu Evrakları Orijinal Mi Olmalıdır?

İsviçre Vizesi başvuru form ve evraklarını eksiksiz ve doğru sunmak ne kadar önemli ise; sunulan evrakların güncel ve aslı ibraz edilmiş olması da bir o kadar önemlidir. Evrakların hepsinin orijinal olması mümkün olmasa da banka dökümleri, gidiş amacınızı kanıtlayan davetiyeler, iş yeri evraklarınızın büyük çoğunluğunun aslının eklenmesi ve güncel olması başvuruda olumlu dönüşler almanızı sağlamaktadır. Eksik ve hatalı evrak ile başvuru yapmak işlem sürecinizi uzatacağı gibi, sonucun olumsuz gelme olasılığını da yükseltecektir. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden güncel ve detaylı evrak listesi isteyebilir, gidiş amacınızı açıklayan İsviçre Vize Dilekçe Örneği hakkında tam destek alabilirsiniz.

Vize Başvuru Formumu Hangi Dilde Doldurmalıyım?

İsviçre vizesi başvuru formu bilgisayar ortamında online sistem üzerinden İngilizce doldurulmalıdır. Elle doldurulan, karalama ya da düzeltme yapılan başvuru formları kabul edilmemektedir. Online form doldurulmadan randevu alınamamaktadır. Seyahat gerekçenizi sunduğunuz evraklar ile başvuru formunda doldurulan bilgiler birbirini tutmalıdır. Eksiksiz ve sorunsuz İsviçre Vizesi başvurusu yapmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezi uzmanlarımızdan destek alabilir, online formu doldurulup kısa sürede randevu işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İsviçre Başvuru Formunu Nereden Doldurabilirim?

İsviçre vizesi başvurusu yapmak bilgisayar ortamında online sistem üzerinden account açılarak doldurulmuş formlar kabul edilmektedir. Hatasız ve tam olarak doldurulmuş başvuru formu vize sonuçlanma süresini hızlandırmak adına önemlidir. Başvuru formunda verilen bilgiler ve sunduğunuz evraklar karşılaştırılarak denk gelmemesi halinde vize başvurusu yapılamamaktadır. Teslim edilemeyen evrakların tamamlanması ve düzeltilmesi halinde tekrar randevu alınarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Long Vize başvuru Ve Randevu Merkezinden eksiksiz form doldurmak ve İsviçre Vize Ücreti hakkında destek alabilirsiniz.

Kalış Süresine Göre Başvuru Formu Değişiklik Gösterir Mi?

İsviçre’ye doksan günden fazla kalış süreli uzun dönem başvurularda yani; oturum vizeleri ile kısa süreli kalış başvurularında formları ve doldurulma şekli farklılık gösterir. Uzun dönemli kalış başvuru formları İngilizce ya da İsveççe doldurulmalı ve iki nüsha halinde sunulmalıdır. Bu sebeple İsviçre Vizesi Evrakları Ve Belgeleri listesinde değişiklik göstermektedir. İsviçre seyahatiniz ne amaçla olursa olsun mutlaka randevu almanız gerekmektedir. Hangi başvuru için ne evrak gerekli, hangi form doldurulmalı gibi sorularınızın yanıtlarına Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin Uzmanlarından destek alabilir, başvuru şartları hakkında detaylı bilgi alarak vize işlemlerinizi sorunsuz başlatabilirsiniz.

İsviçre Vize İşlemi Prosedürleri Nedir?

İsviçre’ye seyahatiniz öncesinde vize işlemleri için planlama yapmanız ve sonuçlanma süresini dikkate alarak vize işlemlerinize mümkün olduğunca erken başlamanız gerekmektedir. Seyahat amacınıza göre evrak ve online vize başvuru formunuzu eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir. İsviçre başvuru formunda beyan ettiğiniz bilgiler ile sunduğunuz evraklar birini doğrulamalıdır. Hazırlanan evrakları teslim etme ve işlem sürecini başlatmak için İsviçre Vize Randevusu da almanız gerekmektedir. Gerekli Evrak listesi ve randevu desteği almak için Long Vize Başvuru Merkezimize ulaşabilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurumu En Erken Ne Zaman Yapabilirim?

İsviçre Ticari Vize ve İsviçre Turisti Vize Başvurularınızı yani 90 günden az kısa süreli kalış vize başvurularınız için seyahat tarihinizden en erken 6 ay öncesinde randevu alıp başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Erken yapılan vize başvurularda planlamanızın gerisinde kalmadan sorunsuz işlemlerinizi tamamlama şansına sahip olabilirsiniz. İsviçre seyahat tarihinize yakın zamanda başvuru yapmak zorunda kalınır ise randevu bulma ve vize sonuçlanma süresinde geç kalmanıza neden olabilir. Erken başvuru ve randevu işlemleri hakkında Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilir, başvurularınızı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İsviçre Vize Ücretleri Nedir?

İsviçre seyahatinizde gerekli vize için türü ne olursa olsun bir bedel ödenmektedir ve bu bedeller başvuru türü ile kalış sürenize göre değişiklik göstermektedir. Doksan günden az kalış kısa süreli ziyaret vize başvuruları ve doksan günden fazla kalış süreli oturum başvuruları için ödenecek olan İsviçre Konsolosluğu Vize harç bedelleri ve vize ücretleri farklılık göstermektedir. Tüm başvuru türleri için ödenmesi geren ücret listesine listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilir, uzman kadrosundan gerekli evrak listesi ve dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz.

İsviçre Seyahat Tarihimden Ne Kadar Önce Başvuru Randevusu Alabilirim?

İsviçre seyahatlerinizde gerekli olan vize için önceden randevu alıp başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru yapabilmek için en önemli kurallardan biri olan randevu alma zorunluluğudur. İsviçre’ye seyahat tarihinizden 6 ay öncesine randevu alıp, başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. İsviçre vize randevusu alabilmek için online başvuru formunun doldurulup tamamlanması gerekmektedir. İsviçre Vize İşlemleri Ve Randevu süreçleri hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak için Long Vize Başvuru Merkezimizden hizmet alabilirsiniz.

İsviçre Randevusunu İkametim Olmayan Bir şehirden Alabilir Miyim?

Türkiye’nin birçok şehrinde hizmet veren Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi İsviçre randevu işlemlerinizi hızlı ve güvenilir şekilde tamamlamaktadır. İsviçre vize randevu ve başvurularında ikamet zorunluluğu ve kısıtlaması olmadan isteğiniz şubemizden randevu alıp vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Uzman kadromuz ile birlikte tüm evraklarınızı eksiksiz hazırlayıp, online başvuru formunu hatasız doldurup İsviçre Vizesi İşlemlerinizi güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Randevu Günü Başvuruda Olmak Zorunda Mıyım?

İlk defa Avrupa Vizesi başvurusu yapıyor iseniz; parmak izi kaydınızın oluşturulabilmesi için İsviçre vize başvurusu randevu günü evrak tesliminde şahsen bulunma zorunluluğunuz vardır. Oluşturulan parmak izi kaydınız 5 yıl boyunca birçok Avrupa ülkesi vizelerinde geçerli sayılacaktır ve alınan vize üzerinde VIS ibaresi bulunacaktır.’’Vıs ‘’ ibaresi olan pasaportlarda bundan sonraki vize başvurularında şahsen bulunmanıza gerek olmadan Long Vize Başvuru Merkezi tarafından İsviçre Vize Başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

İsviçre Vize Ücretleri Listesine Nereden Ulaşırım?

90 günden fazla uzun dönem kalış vizesi ya da 90 günden kısa kalış vizesi ,sürelerine göre İsviçre Büyükelçiliği Vize Harç bedelleri ve hizmet bedelleri farklılık göstermektedir. Ücretler başvuru sırasında alınmaktadır ve sonradan havale işlemi kabul edilmemektedir. Tüm güncel İsviçre vizesi ücret detaylarına ve başvuruda ihtiyacınız olacak İsviçre Vizesi Evrakları Ve Belgeleri listesine Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarına ulaşarak öğrenebilir ve geç kalmadan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İsviçre Vizesi Bedelini Banka Havale İşlemiyle Gerçekleştirebilir Miyim?

İsviçre vizesi başvurusu yapılırken Konsolosluk harç bedelleri ve hizmet bedelleri ödemelerinin yapılması gerekmektedir. Elçilikler bu giderler hakkında resmi bilgilendirme yapıp, randevu gününden önce vize başvuru harç bedeli talep etmemektedir. İsviçre vize ücretleri randevu günü başvuru sırasında elden teslim alınmaktadır. Banka havalesi, çek, senet gibi ödeme şekilleri ile ücreti asla kabul edilmemektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak İsviçre Ticari Vize Ve Almanya oturum vizesi harç bedelleri detaylarını öğrenebilirsiniz.

İsviçre Vize ücretleri Yaşa Göre Değişiyor Mu?

İsviçre Vizesi ücretleri seyahat edecek kişinin yaş durumu, kalış süresi ve vize başvuru türüne göre değişmektedir. 0-5 / 5-12 / 12-65 / ve 65 yaş üstü kişilerin ücretleri birbirine oranla farlılık göstermektedir. Yaş grubuna göre başvuru yapan kişilerin kalış süresi ve vize başvuru türü de ücretlendirmede farklılık sağlamaktadır. Vize ücretleri başvuru sırasında yani randevu günü alınmakta olup, başvuruda İsviçre Vize Formu Ve gidiş amacınızı kanıtlayan evraklarınızı da teslim etmeniz gerekmektedir. Tüm detaylı güncel listeler için Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Vize Talep Dilekçesi Ne demektir?

İsviçre vize başvurusu yaparken gerekli evrakların eksiksiz ve doğruyu yansıtacak şekilde sunulması, online başvuru formunun hatasız doldurulması yanı sıra gidiş amacınızı ve seyahat planınızı anlatan bir dilekçe yazmak, başvuru sonucunuzu olumlu anlamda etkilemesine olanak sağlayacaktır. İsviçre vizesi talep dilekçesi sunulan evrakları destekleyici özet niteliğindedir. İsviçre Büyükelçiliği Vize Bölümüne hitaben yazılacak olan bu vize talep dilekçesi için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden her dilde destek alabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Talep Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

İsviçre vizesi talep dilekçesi seyahat planınızı açıklayan ve başvuru evraklarınızı destekleyen önemli evraklarından biridir. Vize Talep Dilekçesi İngilizce olabileceği gibi bazı durumlar da Türkçe dilekçede kabul edilebilmektedir. Vize Talep Dilekçesi olmaması eksik evrak olarak sayılmaz ve başvurunuzu tamamen olumsuz etkilemez fakat başvuru da bir sponsorluk durumu var ise; mutlaka sponsorluk dilekçesi olmalıdır. Başvurunuzda sunulan evraklarda açıklanması gereken bir durum var ise mutlaka dilekçe yazarak desteklenmelidir. Long Vize Başvuru Merkezimizin Uzman Kadrosundan vize talep dilekçesi ve İsviçre Vize Formu hakkında detaylı destek alabilirsiniz.

İsviçre Vize Reddi İtirazı Nasıl Yapılır?

İsviçre; Avrupa ülkeleri arasında en çok turist alan ve ülke ekonomisine katkı sağlayan Türk nüfusu yoğunluğu barındıran ülkelerden biridir. Bu sebeple her yıl en çok başvuru yapılan ve turist alan ülkeler arasında ilk sıralardadır. Türk Turizmini büyük çoğunluğunun ilgisini çekmektedir. Yoğun başvuru alan İsviçre Konsolosluğu Vize Bölümü için vize sonuçlarında olumsuz gelme olasılığı da yaşanabilmektedir. İsviçre aile arkadaş ziyareti vize başvurularının sonucunun olumsuz gelme durumunda elçilik davetiye gönderen kişiden ek teminat beyan etmenizi isteyebilir. Teminatı gerçekleştiren vize sonuçları olumlu hale gelir. İsviçre Vize İşlemleri Ve itiraz dilekçeleri hakkında detaylı bilgi İçin Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

İsviçre Acil Vize Başvurusu Var Mı?

İsviçre’ye kısa süreli vize başvurusunda bulunmak için seyahat edeceğiniz tarihten 6 ay öncesinde randevu alabilir, işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Ani gelişen seyahatleriniz de İsviçre Vize Başvurusu yapmakta geç kalabilirsiniz ve bu tarz durumlarda Long Vize Başvuru Merkezimizden erken başvuru randevu desteği alabilirsiniz. Erken Randevu işlemleri ile sadece randevu tarihinizde oynama yapabilirsiniz. Başvuru gününü öne çekmek ya da dolu olan takvimlerde randevuda öncelik sağlamak adına yapılan işlemdir. Yapılan bu işlem vize sonucunuzun garanti olumlu çıkması anlamanı gelmemektedir. Vizenizin sonuçlanma süresinde değişiklik yapmamakla birlikte, garanti vize anlamına gelmemektedir.

İsviçre Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

İsviçre vize başvurularında başvuru türüne ve gidiş amacınıza göre vize sonuçlanma süreçleri farklılık göstermektedir. Ticari seyahat vize başvuruları ortalama bir hafta ile 10 iş günü arasında sonuçlanırken, Aile arkadaş ziyareti vizeleri ortalama 15 iş gününü bulmaktadır. İsviçre Konsolosluğu Vize bölümünden aile birleşimi başvurusu yapıyor iseniz ortalama 1 ile 3 ay arasında elçiliğin yoğunluğuna göre sonuçlanma süresi değişmektedir. Vize sonuçlanma süreleri hakkında en doğru bilgiye ulaşmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden destek alabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Sonuçlanmasını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Yurt dışı seyahat planlaması yaparken, vize sonuçlanma süresini, aniden gelişebilecek bir aksaklığı da dikkate almanız gerekmektedir. Olası ani gelişen durumları düşünerek İsviçre vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken yapmanızda fayda vardır. İsviçre vizesi başvurusunda eksik, yanlış ve hatalı evrak ibraz etmekte vize sonuçlanma süresinde aksaklığa yol açabilmekte ve başvuru sonucunun olumsuz gelme olasılığını arttırabilmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından İsviçre Vize Randevusu desteği alarak işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Tls Contact İsviçre Yetkileri Nelerdir?

Tls Contact İsviçre Online formu doldurulmuş, sistem üzerinden randevusu alınmış, vize evraklarını teslim alan, parmak izi dosyası oluşturan ve bunları İsviçre Konsolosluğu Vize Bölümüne ileten kurumdur. İsviçre Vize Randevusu almadan online form doldurulmadan başvuru işlemlerini gerçekleştirememektedir. Başvurularınız da geç kalmadan, hatasız düzgün doldurmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden hızlı bir şekilde destek alıp, başvurunuzu sorunsuzca başlatabilirsiniz.

Tls Contact İsviçre Vizesi Sonucunu Belirmekte Yetkili Midir?

Tls Contact İsviçre Vizesi Başvuru merciinin başvuru sonucuna onay ya da ret verme yetkisine sahip değildir. Dosyaları teslim alma, tasnif etme, parmak izi kaydı oluşturma ve evrakları gerekli mercilere iletme yetkisine sahiptir. Eksik ya da yanlış evrak ile başvuru yapmanıza izin vermemek ve sunulan evrakları teslim almamak görevleri arasındadır. Randevusu olmayan hiç bir evrakı işleme almamakla yetkilidir. Sorunsuz bir İsviçre Vize İşlemi yapmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilir, tüm başvuru koşullarını öğrenebilirsiniz.

Tls Contact İsviçre Randevu Almadan İşlem Yapar Mı?

İsviçre’ye seyahat planlaması yaparken vize başvuru ve sonuçlanma süresini de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Herhangi bir neden ile yaşanılan aksaklıktan ötürü İsviçre Vizesi başvuru ve sonuçlanma sürenizde geç kalabilir, seyahat planınız aksayabilir. Planlanmış tüm programlarınızda aksaklık yaşamamak adına vize başvurusunun ilk adımı olarak randevu alma zorunluluğunun unutulmamasıdır. Olası aksaklıklara neden olmadan Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden hızlı bir şekilde İsviçre Vize Randevusu Alabilirsiniz.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu