Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İzlanda

İzlanda Aile Arkadaş Ziyareti vizesi

İzlanda aile arkadaş ziyareti vizesi için yapılan başvurular arasında en ön plana çıkanlardan biri de aile ve arkadaş ziyareti vizesidir. Bu ülkede bulunan aile bireylerini, eşini ya da yakın akrabalarını ziyaret etmek isteyen kişiler,

planladıkları seyahatten önce Danimarka Büyükelçiliği ya da konsolosluklarına başvuru yaparak İzlanda aile/arkadaş ziyareti vizesi almak zorundadır. Türkiye ile İzlanda arasında bulunan anlaşmaya göre yalnızca diplomatik pasaport sahibi kişilerin ülkeye vizesiz girebilmeleri mümkündür. Bunun dışındaki kişiler, yapacakları ziyaret öncesinde mutlaka vize başvuru yapmalıdır. İzlanda için yapılan başvurular, bu ülkenin Schengen üye ülkesi olması nedeni ile aynı zamanda da Schengen için yapılmış bir başvuru olarak işlem görmektedir. Bu nedenle de İzlanda vizesinin şartları, bir derece daha zorlayıcıdır.

İzlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

Aile ve arkadaş ziyareti için İzlanda vize başvurusu yapacak olan kişiler, büyükelçilik ya da konsolosluk tarafından kendilerinden talep edilen evrakları hazırlamak ve sunmakla yükümlüdür. Aksi halde başvurunun kabul edilmesi mümkün değildir. Bu ülke için alınacak olan aile ve arkadaş vizesi için öncelikle davetiye ibraz edilmesi gereklidir. Ziyaret edecekleri kişi tarafından gönderilmiş olan davetiyenin, başvuru evrakları arasında yer alması büyük öneme sahiptir. Bunun dışında kullanım süresi 10 yılı aşmamış bir pasaport ve vize başvuru formu ile vize başvuru dilekçesinin de başvuru esnasında beyan edilmesi gereklidir.

Gerekli olan diğer evraklar hakkında bilgi almak ve dilerseniz firmamız vasıtası ile başvuru yapmak için Long Vize Turizm firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

izlanda aile arkadas ziyareti vizesi 1

Sağlık Sigortası Şartı

İzlanda için yapılacak olan vize başvurularında en az 30.000 Euro teminatı olan bir sağlık sigortasının bulunduğuna dair başvuru sahiplerinin poliçe ibraz etmeleri zorunludur. Düzenli sağlık sigortasına sahip olmayan kişiler, seyahat tarihlerini kapsayan sürelerde geçerliliği bulunan bir seyahat sigortası yaptırmalıdır. Ayrıca var olan sigorta, kişinin başına yurt dışında gelebilecek sağlık sorunlarını karışmayı da taahhüt etmelidir. İzlanda vizesi ile ilgili olarak aklınıza takılanları sormak ve daha geniş bilgi almak için Long Vize firmamıza iletişim kanallarımızdan ulaşmanız yeterlidir.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İzlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Davetiye Zorunlu Mu?

İzlanda’da aile yakınlarınız ya da bir arkadaşınızı ziyaret etmek isterseniz gerçekleştirmek isterseniz vizeye başvurmanız ve bu ziyaret sebebinizi kanıtlayan en önemli evrak davet mektubunuzu sunmanız gerekmektedir. Davetiye İzlanda makamından mühürlü imzalı olarak gelmeli ve aslının sunulması zorunludur. Davetiye ile başvuru yapıldıktan sonra İzlanda Konsolosluğu Vize Bölümü ilgili bölümlerden uygunluğunu teyit etmektedir. Davetiye kuralları ve nereden temin edilir gibi sorularınızın cevaplarına ulaşmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

İzlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Davetiye Nasıl Olmalıdır?

İzlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine başvuru yaparken mutlaka İzlanda’ da bulunan akraba ya da arkadaşınızdan davetiye gelmesi gerekmektedir. Bu Davetiye Belediyeden temin edilip mühürlü imzalı olmalıdır. Davetiye içerisinde davet eden kişinin tüm bilgileri ile davet edilen kişin bilgileri yazmaktadır. Davetiye gönderenin tüm bilgileri İzlanda Büyükelçiliği Vize Bölümü tarafından teyit edilir. Davetiye kuralları ve yanında sunulacak evrakların tamamı hakkında detaylı bilgiye Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilirsiniz.

İzlanda Ziyaret Vizesi Alırken Davetiyenin Aslı Gerekli Midir?

İzlanda’dan gelen davetiye mutlaka mühürlü, imzalı ve orijinal olmalıdır. Vize başvurusu yapılırken aslı ve bir nüshada fotokopisini eklemeniz gerekmektedir. Davetiyenin yanında davetiye gönderen kişinin ek evrakları da sunulmalıdır. Davetiye gönderenin oturum kartı ve pasaport fotokopisi de eklenmelidir. Tek başına davetiye ile başvuru gerçekleştirilememektedir. Başvuru evraklarınızı niyet dilekçesi ile desteklemeniz başvurunuz açısından önem teşkil eder. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden İzlanda Vize Dilekçe Örneği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: