Vizesi İzlanda

İzlanda Vizesi

İzlanda vizesi bu ülkeye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapmaları gereken vize türüdür. Ancak Türkiye ile İzlanda arasında kısmi vize muafiyeti uygulaması vardır. Bu uygulamaya göre bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları değil, yalnızca bordo pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almalıdır. Siyah, yeşil ve gri pasaport sahipleri 90 günü aşmayan ziyaretleri için bu ülkeye vizesiz olarak girebilirler. İzlanda vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin başvurularını kabul etmekle yükümlü olan makam Danimarka Büyükelçiliği ya da Danimarka konsolosluklardır. İzlanda, vize işlemlerini yapması için Danimarka temsilciliklerine tam yetki vermiştir. Ayrıca temsilcilikler tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri de İzlanda için yapılacak olan vize başvurularına aracılık etmektedir.

İzlanda Vizesi Başvurusu

İzlanda, Avrupa Birliği ülkesi olmasa da Schengen üye ülkeleri arasındadır. Bu ülkeye ziyaret planlayan kişiler bu nedenle kısa süreli C Tipi vize başvurusunda bulunmalıdır. İzlanda vize işlemleri sırasında alınmak istenilen vize türünün ayrıca belirtilmesi gereklidir. İzlanda için vize alan kişiler, bu vizeleri ile Schengen üyesi olan diğer ülkelere de ek bir işleme gerek kalmadan girebilirler. Ancak bunun şartı, seyahatin İzlanda’dan başlamış olmasıdır. Yani bir kişi İzlanda için vize alıp, İzlanda’dan sonra diğer Schengen ülkelerine de ziyarette bulunabilir. Ancak İzlanda vizesi olmasına rağmen, seyahatine başka herhangi bir ülkeden başlayamaz.

izlanda vizesi 1

Vize Başvurusu Neden Reddedilir?

İzlanda’nın Schengen ülkesi olması nedeni ile vize başvurularında sıkı protokoller uygulamaktadır. Bu nedenle de vize başvurularının reddedilmesi bu ülke açısından sık görülen bir durum. Vize başvurusu konusunda en belirgin neden başvuru evraklarında eksiklik bulunmasıdır. Başvuru sahiplerinin gerekli evrakları teslim etmemesi halinde vize başvurusu reddedilir. Ayrıca başvuru sahibinin ülkeyi terk etmeyeceği konusunda şüpheler oluşursa, bu da vize başvurusunun reddine neden olur. Dilerseniz vize başvuru işlemlerinizi Long Vize Turizm firmamız aracılığı ile yapabilir ve bu süreçte karşınıza çıkabilecek olumsuzluklara karşı kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Bu konuda uzun yıllardan beri faaliyet gösteren firmamızın sunmuş olduğu hizmetler hakkında daha detaylı bilgi almak için Long Vize ile irtibata geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

İzlanda Vizesi Alma Şartları Nelerdir?

İzlanda’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları vizeye tabi tutulmaktadır. Yeşil ve gri pasaport sahipleri vizeden 90 güne kadar muaftır Seyahatiniz günü birlik dahi olsa İzlanda Vizesi olmayan kişiler ülke topraklarına kabul edilmemektedir. Vize almak için gereken evrak ve belgeleri makama sunmanız gerekmektedir. Beyan edilen bu evraklar ülkedeki statünüzü, maddi imkânlarınızı ve İzlanda’yı ziyaret sebeplerinizi kanıtlamanız gerekmektedir. İzlanda vizesi için gerekli tüm vize evrakları ve belgeleri listesi ve detaylı bilgiye Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize sonuçlanma süreleri başvuru yoğunluğuna, vize türü ve kalış sürenize göre değişiklik göstermektedir. 90 günden fazla kalış yani oturum vizelerinde İzlanda Vize Başvurusu 3 ile 6 ay arasında sonuçlanırken, 90 günden az yani kısa süreli seyahatlerinizin vize sonuçlanma süresi 3 iş günü ile 15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. 15 iş gününde sonuçlanmayan pasaportların dönüş süresi ilgili makamlara yönlendirilmesi sebebiyle uzamaktadır. Vize başvurularınızda hızlı ve sorunsuz şekilde sonuca ulaşabilmek için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden bilgi ve destek alabilirsiniz.

İzlanda Vize İçin Gerekli Evraklara Nereden Ulaşabilirim?

İzlanda vizesi başvurularında seyahat amacınızı kanıtlayan evrakların güncel, mümkün olduğunca aslı ve kaşeli imzalı olarak sunulmasına özen gösterilmelidir. Hazırlanan evraklar İzlanda Vize Randevusu günü elden teslim edilmelidir. Posta ya da kargo yolu ile başvuru yapılamamaktadır. Eksik hatalı evrak ile başvuru sağlanmamakla birlikte, zaman açısından aksaklığa sebep olacaktır. Eksiksiz, tam İzlanda Vize evrakları detaylı listesini Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden temin edebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: