Vizesi İzlanda

İzlanda Vizesi

İzlanda Vizesi Başvuru Ve Randevu 2021 bu ülkeye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapmaları gereken vize türüdür. Ancak Türkiye ile İzlanda arasında kısmi vize muafiyeti uygulaması vardır. Bu uygulamaya göre bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları değil, yalnızca bordo pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almalıdır.

Siyah, yeşil ve gri pasaport sahipleri 90 günü aşmayan ziyaretleri için bu ülkeye vizesiz olarak girebilirler. İzlanda vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin başvurularını kabul etmekle yükümlü olan makam Danimarka Büyükelçiliği ya da Danimarka konsolosluklardır. İzlanda, vize işlemlerini yapması için Danimarka temsilciliklerine tam yetki vermiştir. Ayrıca temsilcilikler tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri de İzlanda için yapılacak olan vize başvurularına aracılık etmektedir.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

İçindekiler

İzlanda Vizesi Hakkında

İzlanda, Avrupa Birliği ülkesi olmasa da Schengen üye ülkeleri arasındadır. Bu ülkeye ziyaret planlayan kişiler bu nedenle kısa süreli C Tipi vize başvurusunda bulunmalıdır. İzlanda vize işlemleri sırasında alınmak istenilen vize türünün ayrıca belirtilmesi gereklidir. İzlanda için vize alan kişiler, bu vizeleri ile Schengen üyesi olan diğer ülkelere de ek bir işleme gerek kalmadan girebilirler. Ancak bunun şartı, seyahatin İzlanda’dan başlamış olmasıdır. Yani bir kişi İzlanda için vize alıp, İzlanda’dan sonra diğer Schengen ülkelerine de ziyarette bulunabilir. Ancak İzlanda vizesi olmasına rağmen, seyahatine başka herhangi bir ülkeden başlayamaz.

Vize Başvurusu Neden Reddedilir?

İzlanda’nın Schengen ülkesi olması nedeni ile vize başvurularında sıkı protokoller uygulamaktadır. Bu nedenle de vize başvurularının reddedilmesi bu ülke açısından sık görülen bir durum. Vize başvurusu konusunda en belirgin neden başvuru evraklarında eksiklik bulunmasıdır. Başvuru sahiplerinin gerekli evrakları teslim etmemesi halinde vize başvurusu reddedilir.

Ayrıca başvuru sahibinin ülkeyi terk etmeyeceği konusunda şüpheler oluşursa, bu da vize başvurusunun reddine neden olur. Dilerseniz vize başvuru işlemlerinizi Long Vize Turizm firmamız aracılığı ile yapabilir ve bu süreçte karşınıza çıkabilecek olumsuzluklara karşı kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Bu konuda uzun yıllardan beri faaliyet gösteren firmamızın sunmuş olduğu hizmetler hakkında daha detaylı bilgi almak için Long Vize ile irtibata geçebilirsiniz.

Vizesi İzlanda
İzlanda Vizesi

İzlanda Büyükelçiliği Vize

İzlanda Büyükelçiliği vize işlemi yapmak mümkün değildir. Çünkü Türkiye’de İzlanda adına vize başvurularını almak ve değerlendirmek ile sorumlu olan temsilcilik Danimarka Büyükelçiliği’dir. Danimarka Büyükelçiliği üzerinden vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, öncesinden randevu almalı ve İzlanda Vize Randevusu saatinde kendilerine belirtilen yerde olmalıdır.

Danimarka Büyükelçiliği Pazartesi gününden Perşembe gününe kadar sabah 10.00 ila 11.00 saatleri arasında Türkçe, Danca ve İngilizce olarak yapılacak başvuruları kabul etmektedir. Saat 15.00 ila 16.00 arasında ise Arapça, Türkçe ve Danca vize başvuru hizmetlerini kabul etmektedir. Büyükelçilik Cuma günleri vize başvurusu kabul etmemektedir.

İzlanda Büyükelçiliği Vize Seyahat Merkezi

İzlanda vize başvurusu yapmak isteyenlerin başvurabilecekleri bir diğer kanal ise vize firmalarıdır. Son dönemlerde popülerliği artan vize firmaları, vize başvuruları esnasında oluşabilecek aksaklıkları bildiklerinden dolayı önceden tedbir alarak sürecin aksaklığa uğramasına engel olmaktadır. Sektörün öncü firmalarından biri olan Long Vize Turizm firmamız da bu konuda uzun yıllardan beri elde etmiş olduğu deneyimi müşterileri ile paylaşmaktadır.

Firmamızın sunmuş olduğu kolaylaştırıcı hizmetlerden yararlanmak ve aklınıza takılan konularda bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Long Vize firmamız, başta İzlanda vizesi olmak üzere çok sayıda ülkenin vize başvuruları için aracılık yapmaktadır.

Gelir Yeterliliği Şartı

İzlanda vizesi almak isteyen kişilerin sağlamaları gereken yeterliliklerden biri de planlanan seyahati finanse edebilecek kadar yeterli gelire sahip olmalarıdır. Gelir durumu yeterli olmayan ya da işsiz olan kişilerin vize başvuruları kabul edilmemektedir. Gelir durumunu beyan etmek için kişiler çalıştıkları kurumun yetkilisi tarafından imzalanmış bir maaş bordrosunu ve en az son 3 aya ait banka hesap dökümlerini başvuru evrakları arasında sunmalıdır.

Başvurunun yapıldığı esnada, hesapta 3 aydır sabit olan en az 5.000 liranın bulunması, başvurunun olumlu sonuç alması bakımından önemlidir. Kişi eğer seyahate şirket ya da bir devlet kurumu adına çıkacaksa ve masrafları bu kurumlar tarafından karşılanacaksa, şirket ya da kurum yetkililerinin masrafların karşılanacağını taahhüt ettiklerine dair bir dilekçe yazmaları ve ıslak olarak imzalamaları gereklidir.

Büyükelçiliği Vize İzlanda
İzlanda Büyükelçiliği Vize

İzlanda Konsolosluğu Vize

İzlanda Konsolosluğu Vize almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bu başvurularını Danimarka Büyükelçiliği ya da Danimarka konsoloslukları aracılığı ile yapabilirler. Türkiye’de İzlanda için vize başvurularını kabul etme, değerlendirme ve karar vermek yetkisi Danimarka makamlarına aittir. Bu temsilcilikler üzerinden başvuru yapmak isteyen kişiler, başvuru öncesinde randevu almak zorundadır.

Randevu saati, başvuru sahibi açısından bağlayıcıdır. Başvuru saatini kaçıran kişilerin yeniden randevu almaları gereklidir. Ayrıca İzlanda vize başvurusu yapmak isteyen kişiler başvurularını büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş olan firmalar aracılığı ile de yapabilirler. Firmaların sunmuş olduğu avantajlar ve süreci hızlandırmaları nedeni ile günümüzde çok sayıda kişi tarafından tercih edilir hale gelmişlerdir.

Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

İzlanda Konsolosluğu vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin kendilerinden talep edilen bir takım evrakları hazırlama ve beyan etme yükümlülükleri vardır. Bu yükümlülüğün yerine getirilmemesi, vize başvurusunun işleme alınmamasına ya da reddedilmesine neden olur. Başvuru yapacak kişiler her şeyden önce vize başvuru dilekçesi ve İzlanda vize formu eksiksiz bir şekilde hazırlayarak büyükelçilik ya da konsolosluklara sunmalıdır.

Bunun dışında kullanım süresi 10 yılını doldurmamış ve seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmak da zorunludur. Bunun dışında başvurun yapılacak vize türüne göre başvuru evrakları da değişmektedir. Dilerseniz Long Vize Turizm firmamız ile görüşebilir ve talep ettiğiniz vize türüne göre gerekli olan belgeleri öğrenebilirsiniz.

Sağlık Sigortası Mecburiyeti

Schengen üyesi olan tüm ülkelerde olduğu gibi İzlanda’da da vize almak için sağlık sigortasına sahip olmak zorunludur. Bu sigorta en az 30.000 Euro teminatlı ve yurtdışında meydana gelebilecek hastalıklarda ortaya çıkacak masrafları ödemeyi taahhüt eder nitelikte olmalıdır. Devamlı sağlık sigortası sahibi olmayan kişiler ise seyahat sürelerini kapsayan bir seyahat sigortası yaptırmalıdır.

Siz de başvurularınızı Long Vize aracılığı ile yapabilir ve vize sürecinin zorluklarından kurtulabilirsiniz. Firmamızın sunmuş odluğu hizmetler hakkında bilgi almak ve başvuru işlemlerinizi başlatmak için bizimle internet sitemiz üzerinden ya da internet sitemizde bulunan numaralarımızdan  irtibata geçebilirsiniz.

Konsolosluğu Vize İzlanda
İzlanda Konsolosluğu Vize

İzlanda Aile Arkadaş Ziyareti vizesi

İzlanda aile arkadaş ziyareti vizesi için yapılan başvurular arasında en ön plana çıkanlardan biri de aile ve arkadaş ziyareti vizesidir. Bu ülkede bulunan aile bireylerini, eşini ya da yakın akrabalarını ziyaret etmek isteyen kişiler, planladıkları seyahatten önce Danimarka Büyükelçiliği ya da konsolosluklarına başvuru yaparak İzlanda aile/arkadaş ziyareti vizesi almak zorundadır.

Türkiye ile İzlanda arasında bulunan anlaşmaya göre yalnızca diplomatik pasaport sahibi kişilerin ülkeye vizesiz girebilmeleri mümkündür. Bunun dışındaki kişiler, yapacakları ziyaret öncesinde mutlaka vize başvuru yapmalıdır. İzlanda için yapılan başvurular, bu ülkenin Schengen üye ülkesi olması nedeni ile aynı zamanda da Schengen için yapılmış bir başvuru olarak işlem görmektedir. Bu nedenle de İzlanda vizesinin şartları, bir derece daha zorlayıcıdır.

İzlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

Aile ve arkadaş ziyareti için İzlanda vize başvurusu yapacak olan kişiler, büyükelçilik ya da konsolosluk tarafından kendilerinden talep edilen evrakları hazırlamak ve sunmakla yükümlüdür. Aksi halde başvurunun kabul edilmesi mümkün değildir. Bu ülke için alınacak olan aile ve arkadaş vizesi için öncelikle davetiye ibraz edilmesi gereklidir.

Ziyaret edecekleri kişi tarafından gönderilmiş olan davetiyenin, başvuru evrakları arasında yer alması büyük öneme sahiptir. Bunun dışında kullanım süresi 10 yılı aşmamış bir pasaport ve vize başvuru formu ile vize başvuru dilekçesinin de başvuru esnasında beyan edilmesi gereklidir. Gerekli olan diğer evraklar hakkında bilgi almak ve dilerseniz firmamız vasıtası ile başvuru yapmak için Long Vize Turizm firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Sağlık Sigortası Şartı

İzlanda için yapılacak olan vize başvurularında en az 30.000 Euro teminatı olan bir sağlık sigortasının bulunduğuna dair başvuru sahiplerinin poliçe ibraz etmeleri zorunludur. Düzenli sağlık sigortasına sahip olmayan kişiler, seyahat tarihlerini kapsayan sürelerde geçerliliği bulunan bir seyahat sigortası yaptırmalıdır. Ayrıca var olan sigorta, kişinin başına yurt dışında gelebilecek sağlık sorunlarını karışmayı da taahhüt etmelidir. İzlanda vizesi ile ilgili olarak aklınıza takılanları sormak ve daha geniş bilgi almak için Long Vize firmamıza iletişim kanallarımızdan ulaşmanız yeterlidir.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İzlanda
İzlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

İzlanda Ticari Vize

İzlanda Ticari vize almak isteyen kişiler bu işlemlerini, yapacakları faaliyet doğrultusunda gerçekleştirmelidir. İzlanda’da özel amaçlarla alınan vizelerin başında İzlanda ticari vize gelmektedir. Bu vize, İzlanda’ya ticari amaçlarla seyahat etmek isteyen kişilerin almak zorunda oldukları vize türüdür. Ticari vize almak isteyen kişiler başvurularını dilerlerse Danimarka Büyükelçiliği ya da bu ülkenin konsolosluklarından yapabilirler.

Ancak zorlu başvuru süreci ile uğraşmak istemeyen kişilerin vize firmaları aracılığı ile başvuru yapmaları da mümkündür. Başvuru merkezleri, sürecin nasıl işlediğine dair daha yetkin bilgilere sahip olduklarından dolayı, başvurunun kısa süre içerisinde sonuçlanmasında önemli role sahiptir.

İzlanda Ticari Vize Davetiye Şartı

Ticari amaçlarla İzlanda vize başvurusu yapacak olan kişilerin, başvurularını yapabilmeleri için bu ülkeden gönderilmiş olan bir davetiyeyi ibraz etmeleri zorunludur. Davetiye, İzlanda’da bulunan bir firmadan, üniversiteden ya da devlet kurumundan gönderilmiş olmalıdır. Ayrıca davetiye üzerinde hem göndere kuruma ait bilgiler, hem de davet edilen yani seyahati yapacak olan kişiye ait bilgiler eksiksiz olarak yer almalıdır.

Davetiyede gelecek kişinin bu ülkedeki ziyaretinin kaç gün süreceği, bu süreçte neler yapacağı ve ülkesin ne zaman geri döneceği de ifade edilmelidir. Davetiye şartını yerine getirmiş olan başvuru sahipleri, geriye kalan başvuru evraklarını da tamamlayarak ilgili temsilcilikler ya da firmalar yolu ile başvurularını yapabilirler.

Gerekli Olan Ek Belgeler

İzlanda vize evrakları ve belgeleri yanı sıra, bu vize türüne özel olarak talep edilen bazı evraklar da vardır. Eğer seyahat edecek kişi, bu seyahati bağlı bulunduğu şirket adına yapacaksa, şirket yetkilileri tarafından bu durumun beyan edildiği ve ıslak imza ile imzalanmış bir dilekçenin de başvuru esnasında sunulması gereklidir.

Eğer seyahat edecek olan kişinin kendisi iş yeri sahibi ise bu durumda iş yerine ait ticaret sicil bilgisi ve en az son 3 aya ait faaliyetleri gösterir belgeler sunulmalıdır. Vize işlemlerinizi Long Vize Turizm aracılığı ile yaparak sürecin daha kolay geçmesini temin edebilirsiniz. Long Vize firmamız ile internet sitemiz üzerinden ya da burada bulunan telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Ticari Vize İzlanda
İzlanda Ticari Vize

İzlanda Vize Başvurusu

İzlanda vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, bu işlemlerini Danimarka Büyükelçiliği ve konsoloslukları aracılığı ile yapabilirler. İzlanda vize başvuruları konusunda Danimarka temsilciliklerini görevlendirmiştir. Her ne kadar İzlanda, Avrupa ülkesi olmasa da Schengen üye ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle de İzlanda için vize başvurusunda bulunan kişiler, aynı zamanda Schengen vizesi için başvuruda bulunmuş kabul edilirler.

Diplomatik temsilcilikler dışında, bu temsilcilikler tarafından yetkilendirilmiş olan vize firmaları vasıtasıyla başvuru yapabilmek de mümkündür. Vize başvuru merkezleri, başvuru yapmak isteyen kişiler adına başvuru yapar ve sürecin sorunsuz bir şekilde yürütülebilmesi için gerekli olan adımları atar.

İzlanda Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İzlanda vizesi almak isteyen kişilerin en çok merak ettikleri konulardan biri de başvuruların kaç gün içerisinde sonuçlanacağıdır. Danimarka Büyükelçiliği ya da konsoloslukları tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi halinde İzlanda vize başvuru işlemleri maksimum 10 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Ancak evraklarda eksiklik olması ya da temsilciliklerin sunulan evrakları yeterli görmeyerek ek evraklar talep etmesi durumunda süreç uzayabilir. İzlanda vize işlemleri konusunda uzamaya neden olacak bir diğer durum ise araya girecek olan resmi tatiller ve bayramlardır. Temsilcilikler her iki ülkenin de resmi tatillerinden kapalı olacağından dolayı, bu dönemlere denk gelen başvuruların sonuçlanması uzayabilmektedir. Oluşabilecek tüm bu olumsuzluklar göz önüne alınarak başvuru işlemleri en azından 10 gün önceden yapılmalıdır.

Vize Merkezlerinin Avantajları

Vize başvuru işlemi, özellikle de ilk defa yapacak olan kişiler için karmaşık gelen bir süreçtir. Bu sürecin nasıl yönetileceğini bilmeyen başvuru sahipleri genellikle ya ret cevabı almakta ya da onay alıncaya kadar çok fazla zaman kaybetmektedir. Vize firmaları ise sürekli olarak bu konuda faaliyet gösterdiklerinden dolayı sürecin nasıl işlediğine hâkimdir.

Bu nedenle de başvuruların kısa süre içerisinde sonuca ulaşması açısından başvuru sahiplerine avantaj sağlar. Bu alanın öncü firmalarından biri olan Long Vize Turizm olarak biz de başta İzlanda vizesi olmak üzere pek çok ülkenin vize başvurularında sizlere yardımcı oluyoruz. Long Vize firmamızdan hizmet almak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Vize Başvurusu İzlanda
İzlanda Vize Başvurusu

İzlanda Vize Evrakları Ve Belgeleri

İzlanda vize evrakları ve belgeleri için başvurmayı düşünen kişiler, Danimarka Büyükelçiliği ya da konsoloslukları tarafından kendilerinden talep edilen evrakları hazırlayarak başvuru esnasında sunmakla yükümlüdür. Başvuru evraklarında eksiklik olması ya da kasıtlı olarak hatalı bilgi verilmesi durumunda başvurular kabul edilmeyecektir.

Dosyaların hatasız ve eksiksiz olarak hazırlanması için dilerseniz bu konuda bilgi ve birikime sahip olan Long Vize Turizm firmamızın deneyimlerinden yararlanabilir ve profesyonel çalışanlarımızın sizlere sağlayacağı destekler ile vize başvurunuzu sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Alanında en saygın firmalar arasında yer alan firmamız, ardında bırakmış olduğu binlerce mutlu müşteriden almış olduğu ilhamla gelecekte de aynı şekilde hizmet vermek için gayret etmektedir.

Vize Başvuru Formu ve Başvuru Dilekçesi

İzlanda vize başvurusu yapacak olan kişilerin ilk hazırlaması gereken evrakların başında vize başvuru formu yer almaktadır. Bu forma Danimarka Büyükelçiliği’nin internet sitesinden ulaşmak mümkündür. Türkçe olarak da doldurma imkânı bulunan formda başvuru sahiplerinden talep edilen her bilgi eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Formun doldurulması esnasında tükenmez kalem kullanmak mecburidir.

18 yaşını oldurmamış olan çocukların başvuruları için formlar ebeveynleri tarafından doldurulur ve imzalanır. Gerekli olan bir diğer evrak ise başvuru dilekçesidir. Başvurunun yapılacağı makama hitaben yazılması gereken bu dilekçede seyahatin hangi tarihler arasında olacağı ve hangi faaliyetler için yapılacağı açıkça bildirilmelidir. Ayrıca seyahat için gerekli olan paranın hangi yollardan karşılanacağı konusunda da dilekçede bilgiye yer verilmelidir.

Diğer Evraklar

İzlanda vize evrakları ve belgeleri başvurulacak vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin İzlanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi için alınacağı zaman ya da ticari vize alınacağı zaman davetiyenin de ibraz edilmesi gereklidir. Ancak turistik vizeler için bu durum söz konusu değildir. Yine ticari vize almak isteyen kişiler, şirketlerine ait faaliyet raporlarını sunmak zorundadır.

Dilerseniz Long Vize firmamızı arayarak almak istediğiniz vize türünü belirtebilir ve buna göre gerekli olan evraklar hakkında bilgi alabilirsiniz. Firmamıza internet sitemiz üzerinden ya da internet sitemizde bulunan telefon numaralarımızdan ulaşım sağlayabilir ve dilediğiniz her konuda ücretsiz olarak bilgi alabilirsiniz.

Vize Evrakları Ve Belgeleri İzlanda
İzlanda Vize Evrakları Ve Belgeleri

İzlanda Vize Formu

İzlanda vize formu bu ülkeye muhtelif amaçlarla seyahat gerçekleştirmeyi düşünen kişilerin, vize başvuru işlemlerini başlatmaları için atılması gereken ilk adımdır. İzlanda adına vize başvurularını kabul etme ve onaylama konusunda tam yetkili olan kuruluş Danimarka Büyükelçiliği ve ona bağlı konsolosluklar olduğundan dolayı, İzlanda vizesi için gerekli olan başvuru formunun bu temsilciliklerin internet sitesinden alınmaları gereklidir.

İndirilen başvuru formunda istenilen tüm bilgiler eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Başvuru formu doldurulurken Türkçe, Danca ve İngilizce dillerinden herhangi biri kullanılabilir. Vize başvuru formunda verilen tüm bilgiler daha sonra verilen bilgiler ile karşılaştırıp detaylı araştırmalara tabi tutulacağından dolayı, hatalı ve eksik bilgi vermemeye dikkat edilmelidir.

İzlanda Vize Başvurusu Neden Reddedilir?

Vize başvurularının reddedilmesi, özellikle İzlanda gibi Schengen üye ülkeleri için yapılan başvurularda daha sık görülen bir durum. İzlanda vize başvurusu yapan kişinin başvurusunun ret cevabı almasının en büyük nedeni kendisinden talep edilen belgelerde bir eksiklik olması ya da birbiri ile çelişen bilgilerin bulunmasıdır.

Bunun yanı sıra, yapılan değerlendirmeler sonucunda kişinin daha önceki durumlarına bakarak ülke güvenliğini tehdit edeceğine dair bir algı oluşursa, bu durumda da başvuru reddedilebilir. Son olarak da kişinin zamanında ülkeyi terk etmeyeceğine dair biz izlenime ulaşılırsa başvurusu ret cevabı alabilir. Tüm bu durumlar ile karşı karşıya kalmamak için vize başvurularınızı Long Vize Turizm aracılığı ile yapabilir ve sürecin sizin adınıza profesyonel bir biçimde yönetilmesini temin edebilirsiniz.

İzlanda Vize Formu Önemi

İzlanda vizesi, zorlu bir değerlendirme sürecine sahip olsa da çok uzun denilemeyecek bir zaman diliminde sonuca ulaşır. İstenilen tüm evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi ve kişiden beklenen yeterliliklerin sağlanması durumunda vize başvurusu 10 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak evraklarda eksiklik olması ya da Danimarka makamlarının sunulan belgeleri yeterli görmeyerek ek evrak talebinde bulunması bu sürenin uzamasına neden olabilir.

Dilerseniz vize başvurularınızı Long Vize üzerinden yapabilir ve ret alma ihtimalinizi en düşük seviyeye indirebilirsiniz. Firmamızdan alacağınız hizmetler sayesinde, sürecin daha hızlı ilerlediğine şahit olacaksınız.

Vize Formu İzlanda
İzlanda Vize Formu

İzlanda Vize İşlemleri

İzlanda vize işlemleri bu ülke için bir seyahat planlayan bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almaları gereken vizedir. Vize almaksızın bordo pasaport sahiplerinin bu ülkeye girmeleri mümkün değildir. İzlanda bir Schengen ülkesi olması nedeni ile vize şartları ve değerlendirmeleri oldukça zorlayıcıdır. Bu nedenle de sürecin iyi yönetilmesi gereklidir.

Vize firmaları, sağlamış oldukları kolaylıklar nedeni ile son dönemlerde vize almak isteyen kişiler tarafından sıkça tercih edilir hale gelmişlerdir. Bu konuda yılların getirmiş olduğu bir deneyime sahip olan Long Vize Turizm firmamız da başta İzlanda olmak üzere tüm ülkelerin vizesini almanız için sizlere profesyonel hizmet veriyor. Dilerseniz vize başvurularınızı firmamız üzerinden yapabilir ve sorunsuz vize başvurusu deneyimi yaşayabilirsiniz.

Vize Başvuru Formu

İzlanda vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, başvurularını Danimarka Büyükelçiliği ve konsoloslukları aracılığı ile yapabilirler. İzlanda için vize başvurularını almak konusunda Danimarka makamları tam yetkilidir. İzlanda vize işlemleri başlatmak için öncelikle Danimarka Büyükelçiliği’nin internet sitesin de bulunan İzlanda vize başvuru formunun indirilmesi ve doldurulması gereklidir.

Formu Türkçe olarak doldurmak da mümkündür. Başvuru sahipleri, formda kendilerinden talep edilen tüm bilgileri eksiksiz olarak doldurmakla yükümlüdür. Aksi durumlarda başvuru reddedilmektedir. İzlanda vize formu doldurulurken tükenmez kalem kullanılmalı ve okunulabilir bir yazı kullanılmalıdır. Eğer başvuru sahipleri 18 yaşından küçük ise formları ebeveynleri tarafından doldurulup imzalanmalıdır.

Başvuru Esnasında Bulunmak Zorunlu Mu?

İzlanda vize başvurusu yapacak olan kişiler bu işlemlerini kendileri doğrudan temsilcilikler üzerinden yapabilirler. Ayrıca Long Vize gibi firmalar üzerinden de başvuru yapabilirler. Başvurularını kendileri yapacak olan kişilerin, sürecin her aşamasını takip etmeleri ve her aşamada temsilciliklerde hazır bulunmaları zorunludur.

Ancak vize firmaları vasıtası ile başvuru yapan kişilerin sürekli olarak bulunmasına gerek yoktur. Sadece Schengen üyesi ülkelere ilk defa vize başvurusu yapacak olan kişiler, başvuru öncesinde bir defa temsilciliğe gelerek parmak izi örneği bırakmalıdır. İzlanda vizesi açısından parmak izi bırakmak zorunludur. Ancak daha önce parmak izi bırakmış olan kişilerin başvuru esnasında bulunmalarına gerek yoktur. 

Vize İşlemleri İzlanda
İzlanda Vize İşlemleri

İzlanda Vize Randevusu

İzlanda vize randevusu almak isteyen kişiler, başvuru işlemlerini yapabilmek için Danimarka Büyükelçiliği ya da konsolosluklarından randevu almalıdır. Oluşabilecek yoğunlukların önüne geçebilmek için bu ülkeye yapılacak olan vize başvuruları randevu şartına bağlanmıştır. İzlanda vize randevusu alan kişiler, randevu saatinde ilgili temsilcilikte bulunmalıdır.

Aksi halde randevu ve başvuru hakları yanacağından dolayı yeniden randevu almaları gerekecektir. Bu da sürecin uzamasına neden olacak bir durumdur. Vize sürecinin daha sorunsuz bir şekilde ilerlemesi ve her aşamanın takip edilmesi konusunda vize firmaları kaliteli hizmetler vermektedir. Vize başvuru konusunda sağlamış oldukları kolaylıklar nedeni ile günümüzde çok sayıda insan vize başvurularını bu yolla yapmaktadır.

Pasaport Şartları

İzlanda vize başvuru yapacak olan kişilerin öncelikle bir pasaporta sahip olmaları gereklidir. Bu ülke için yapılacak vize başvurularından diplomatik siyah pasaport sahipleri muaftır. Bunun dışında bulunan diğer pasaport sahipleri başvuru esnasında pasaportlarını ibraz etmek ile yükümlüdür. Başvuru sahibinin pasaportunun maksimum son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması ve seyahat tarihinin bitiminden itibaren de en az 6 ay daha geçerliliğinin bulunması gereklidir.

Ayrıca pasaporta vizenin işlenebilmesi için en az 2 adet boş yaprağın bulunması da önemlidir. Dilerseniz vize başvuru işlemlerinizi Long Vize Turizm firmamız aracılığı ile yapabilir ve firmamızın bu konuda sunmuş olduğu avantajlı hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Firmamıza internet sitemiz üzerinden ya da internet sitemizde yer alan iletişim numaralarımızdan ulaşmanız mümkündür.

İzlanda Vize Randevu İşlemleri

Davetiye, bazı vize çeşitleri için bir zorunluluktur. Ancak bütün vizeler için gerekli değildir. İzlanda Turistik Vize almak isteyen kişilerin davetiye belirtmelerine gerek yoktur. Ancak ticari vize ve aile ziyareti vizesi almak isteyen kişiler, mutlaka ziyaret edecekleri kişi ya da kurumdan gönderilmiş olan bir davetiye ile başvuru yapmalıdır. Bu davetiyede hem davet eden kişinin, hem de seyahati gerçekleştirecek olan kişinin irtibat bilgileri ve kimlik bilgileri bulunmalıdır.

Davet eden kişi eğer İzlanda vatandaşı ise vatandaşlığına dair bilgileri de davetiyede yer almalıdır. Daha kolay bir vize deneyimi yaşamak için Long Vize firmamız ile görüşmeniz yeterlidir.

Vize Randevusu İzlanda
İzlanda Vize Randevusu

İzlanda Vize Ücreti

İzlanda vize ücreti için başvuru yapacak kişilerin, başvuru öncesinde vize ücret bedeli için bir miktar ödeme yapmaları gereklidir. Ancak bu ücret hakkında kesin bir bilgi vermek mümkün değildir.  Zira başvuru yapılacak olan vize türüne göre ücretler de değişiklik göstermektedir. İzlanda vize başvurusu bizzat olarak yapmayıp vize firmalarını tercih eden kişilerin hizmet bedeli de ödemeleri gerektiğinden dolayı fiyatlar sabit değildir.

Vize firmalarının ücreti de firmadan firmaya göre değişmektedir. Vize başvuru ücretleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve almak istediğiniz vize türünü belirterek ücretler hakkında bilgi sahibi olmak için Long Vize Turizm firmamız ile irtibata geçmeniz mümkündür.

İzlanda Vize Ücreti Nasıl Yatırılır?

İzlanda vize başvurusu için ödenmesi gereken ücret, başvuru şekline bağlı olarak iki şekilde yapılabilir. Başvurularını kendileri doğrudan büyükelçilik ya da konsolosluklara yapan kişiler, İzlanda vizesi vermek konusunda tam yetkili olan Danimarka Büyükelçiliği’ne ait banka hesaplarına bu ücreti yatırmalıdır. Para yatırma işlemi sonunda mutlaka dekont alınmalıdır.

Zira başvuru ücretinin ödendiğine dair dekontun başvuru evrakları arasında bulunması gereklidir. Başvurusunu vize firmaları kanalıyla yapacak olan kişilerin İzlanda vize ücreti ise firmalar tarafından ödenerek, dekont başvuru dosyasına eklenir. Bu durumda başvuru sahibi hizmet bedeli ve vize ücretini vize firmasına ait olan hesaplara aktarmalıdır.

Başvurunun Kabul Edilmemesi

Vize başvurularının ret edilmesi ile kabul edilmemesi birbirinden farklı durumlardır. Ret işlemi, yapılan değerlendirmelerin neticesinde verilen bir karardır. Kabul edilmeme durumu ise başvurunun değerlendirme sürecine hiç girmemesidir. Vize başvurusunun kabul edilmemesinin başlıca nedenlerinden biri, başvuru sahibinin işsiz olması ya da başvuru evrakları arasında bir eksikliğin bulunmasıdır.

İşsiz olan kişiler, doğrudan göçmen statüsünde kabul edildiklerinden dolayı, normal yollarla vize başvurusu yapmaları mümkün değildir. Vize başvuru sürecinde başınıza gelebilecek olumsuzluklara karı kendinizi güvenceye almak ve bu süreci sorunsuz olarak atlatmak için başvurunuzu Long Vize firmamız üzerinden yapabilirsiniz. Bu konuda uzun yıllardan beri profesyonel kadrosu ile hizmet veren firmamız ile iletişime geçerek başvuru işlemleriniz için ilk adımı atabilirsiniz.

Vize Ücreti İzlanda
İzlanda Vize Ücreti

İzlanda Vizesi Dilekçe Örneği

İzlanda vizesi dilekçe örneği bu ülkeye değişik amaçlarla gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri öncesinde başvuru yapmaları ve onay almaları gereken bir vize türüdür. Siyah pasaport dışındaki pasaportlara sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu ülkeye vize olmaksızın girebilmeleri mümkün değildir.

Başvuru yapmak isteyen kişilerin ilk yapmaları gereken işlemlerden biri, Danimarka Büyükelçiliği ya da konsolosluklarına hitaben yazılmış bir başvuru dilekçesinin sunulmasıdır. Başvuru dilekçesinin Danimarka Büyükelçiliği’ne sunulmasının nedeni, İzlanda için vize başvurularını kabul etme konusunda Danimarka’nın tam yetkili olmasıdır. Vize dilekçesini kendisi yazmak isteyen kişiler internet üzerinden bulunan İzlanda vizesi dilekçe örneği metinlerinden yararlanabilir. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta, örnek alınan dilekçenin daha önce onay almış bir başvuruya ait olmasıdır.

İzlanda Vize Talep Dilekçesi

İzlanda vize başvurusu için hazırlanan dilekçenin amacına uygun ve eksiksiz olarak hazırlanması gereklidir. Dilekçe içerinde ilk olarak hangi vize türünün talep edildiği belirtilmelidir. İzlanda için genellikle İzlanda turistik vize, ticari vize ve aile/akraba ziyareti vizesi en çok başvuru alan kısa süreli vize türleridir. Bunun dışında seyahatin hangi amaçla yapılacağı, seyahat esnasında nerede konaklanacağı ve seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı gibi bilgiler de formda yer almalıdır.

Seyahatin hangi tarihler arasında gerçekleşeceği ve kişinin ülkeyi hangi tarihte terk edeceği de dilekçede bulunması gereken bir diğer husustur. İzlanda bir Schengen üye ülkesi olduğu için vize sahiplerinin diğer Avrupa ülkelerine seyahat etme hakları da vardır. Eğer bu hak kullanılacaksa, seyahat edilecek olan ikinci ülkenin de dilekçede belirtilmesi önemlidir.

İmza Uyuşmazlığı

Hazırlanan dilekçenin başvuru sahibi tarafından ıslak imza ile imzalanması ve daha sonra da gerekli makama verilmesi gereklidir. Ancak kişinin dilekçesinde yer alan imzası ile pasaportunda yer alan imzasının uyuşmaması durumunda vize sürecinde problemler meydana gelebilmektedir. Bu nedenle aynı imzanın kullanılmasına dikkat etmek önemlidir. Dilerseniz İzlanda vize başvurusu Long Vize Turizm aracılığı ile yapabilir ve sürecin zorluklarına karşı kendinizi koruyabilirsiniz. Long Vize firmamızın sunmuş olduğu profesyonel hizmetlerinden yaralanmak için bizi arayın.

Vizesi Dilekçe Örneği İzlanda
İzlanda Vizesi Dilekçe Örneği

İzlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İzlanda vizesi kaç günde çıkar? bu ülkeye seyahat planlayan diplomatik pasaport dışındaki pasaportlara sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapmaları ve seyahatlerinden önce onay almaları gereken bir vizedir. Diplomatik pasaport sahipleri 90 günü aşmayacak ziyaretlerinde bu ülkeye vize olmadan da girebilirler. Vize almak isteyenlerin en çok merak ettikleri konulardan biri, İzlanda vizesi kaç günde çıkar sorusudur.

Genel olarak İzlanda vizesi için yapılan başvurular, bir aksilik olmaması durumda maksimum 10 iş günü içinde sonuçlanır. Ancak başvuru esnasında evrakların eksik olması ya da sunulan evrakların yeterli görülmeyerek daha fazlasının talep edilmesi durumunda başvuru süresi uzayabilir. Vize başvuru sürecinde meydana gelebilecek aksaklıklar göz önüne alınarak en az 1 ay önceden başvuru yapılması, yaşanılacak mağduriyetlerin önüne geçmek açısından önemlidir.

İzlanda Vizesi Başvuru Dilekçesi

İzlanda vize başvurusu yapacak olan kişilerin öncelikli olarak yapmaları gereken şeylerden birisi, başvuracakları makama hitaben yazılmış olan bir başvuru dilekçesi ibraz etmeleridir. Eğer birden kişi birlikte başvuru yapacaksa bu durumda herkes için tek tek dilekçe yazılması zorunludur. Vize başvuru dilekçesinde seyahatin hangi amaçla yapıldığı ve kaç gün süreceği açık olarak beyan edilmelidir.

Ayrıca seyahat süreci boyunca nerelerde konaklama yapılacak ve bu yerlerde hangi faaliyetler yapılacak bunlar da belirtilmelidir. İzlanda’nın Schengen üye ülkesi olması nedeni ile buradan herhangi bir Schengen ülkesine geçiş yapılıp yapılmayacağı, yapılacaksa hangi ülkeye geçileceği de açıkça beyan edilmelidir. Eksik bilgi ya da kasıtlı olarak yanıltıcı bilgi verilen dilekçeler ile yapılan başvurular reddedilmektedir.

İzlanda Vizesi Kaç Günde Sonuçlandırılır?

Vize firmaları, sunmuş oldukları kolaylaştırıcı hizmetler sayesinde günümüzde vize almak isteyen çok sayıda kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu konuda oldukça deneyimli çalışanlara sahip olan Long Vize Turizm firmamız da vize başvuru sürecinin en başından en sonuna kadar her adımda müşterilerimize destek vererek, sorunsuz bir şekilde vize almalarını sağlamaktadır.

Dilerseniz başvurularınızı Long Vize üzerinden yaparak işlerinizin kolaylaşmasını sağlayabilirsiniz. Firmamız ve sunmuş olduğumuz hizmetlerimiz ihtiyaç duyduğunuz her anda sizlerin bir telefon kadar yakınında.

Vizesi Kaç Günde Çıkar İzlanda
İzlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar

VFS Global İzlanda Vizesi

VFS Global İzlanda Vizesi almak ve bu ülkeye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, başvuru işlemlerini Danimarka Büyükelçiliği ve Danimarka konsoloslukları aracılığı ile doğrudan yapabilirler. Ancak zorlu başvuru süreci ile uğraşmak istemeyen ve profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyan kişiler için vize merkezlerinden hizmet almak da popüler hale gelmiş bir uygulamadır.

Bu vize merkezleri arasında en çok bilinenlerden biri olan VFS aracılığı ile VFS Globas İzlanda vizesi almak mümkündür. Bu alanda uzun yıllardan beridir faaliyet gösteren VFS, bünyesindeki deneyimli çalışanlar sayesinde vize başvuru yapan kişiler adına bu süreci yönetmekte ve İzlanda vize işlemleri can sıkıcı bir süreç olmaktan çıkmasını sağlamaktadır. Bu firmanın sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanabilmek için internet sitesi üzerinden ya da internet sitesinde yer alan telefon numaralarından irtibat sağlamak mümkündür.

VFS Global Vizesi İzlanda
VFS Global İzlanda Vizesi

VFS İzlanda Vizesi

İzlanda, Avrupa ülkesi olmasa da Scengen üye ülkelerinden biridir. Bu nedenle de bu ülkeden alınacak olan vize ile diğer Schengen üye ülkelerine girmekte de kullanılması mümkündür. Ancak bu hususta dikkat edilmesi gereken şey, alınacak vize ile diğer ülkelere girilecekse seyahatin İzlanda’dan başlama zorunluluğudur. İzlanda için alınacak vize ile tüm Avrupa ülkelerine girilebilmesi nedeni ile bu vizenin başvuru ve değerlendirme şartları oldukça sıkı tutulmaktadır. Bu nedenle de İzlanda vize başvurusu yapacak olan kişiler kendilerinden ne talep edildiğini iyi bilmeli ve talep edilen gereklilikleri yerine getirmelidir.

Long Vize Turizm Vize Merkezi

Vize merkezleri arasında oldukça önemli bir yere sahip olan merkezlerden biri de Long Vize Turizm firmasıdır. Müşteri memnuniyetini hedefleyen hizmet anlayışı ile her yıl binlerce kişinin vize işlemlerine aracılık eden bu firmadan alacağınız profesyonel hizmetler sayesinde, vize başvuru sürecinde yaşayabileceğiniz problemlerin önüne geçebilmeniz mümkündür.

Long Vize ve merkezinin sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanmak için irtibat numaraları üzerinden bu firma ile iletişim sağlayabilir, vize süreci ile ilgili aklınıza takılan konularda bilgi alabilir ve dilerseniz vize başvuru işlemlerinizin başlatılması için talepte bulunabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz her anda firmamız sizlerin hizmetindedir.

İzlanda’nın Vize İstemediği Ülkeler

ArnavutlukGrenada
AzerbaycanKiribati
Avrupa Birliği VatandaşlarıKolombiya
Bosna HersekMarshall Adaları
Birleşik Arap EmirlikleriMikronezya
ErmenistanPalau
GürcistanPeru
KaradağSaint Lucia
Kuzey MakedonyaSaint Vincent ve Grenadinler
MoldovaSamoa
RusyaTonga
SırbistanTrinidad ve Tobago
Cape VerdeTuvalu
Doğu TimorUkrayna
DominikaVanuatu
İzlanda’nın Vize İstemediği Ülkeler

İzlanda Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus364.134 (2020)
Para Birimiİzlanda Kronu
Resmi Diliİzlandaca
DiniHristiyan
Telefon Kodu+354
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriSkyr – Icelandic Meat Soup – Hákarl – Icelandic Hot Dogs – Reykjavik Fish and Chips
Gezilecek YerlerMavi Göl – Jökulsárlón – Viking Denizcilik Müzesi – Gullfoss Şelalesi – Hallgrímskirkja Kilisesi
BaşkentReykjavík
ŞehirleriReykjavik – Kópavogur – Hafnarfjörður – Akureyri – Garðabær – Keflavík – Mosfellsbær
Yüz Ölçümü103.000 km²
Zaman DilimiUTC+0 (GMT)
İnternet Alan Adı.is
KurucusuNaddoddr 
BaşkanıGuðni Th. Jóhannesson
Asgari Ücret2.200 Dolar
İklimi
Asker Sayısı4.418
Komşu ÜlkeleriNorveç – İskoçya
Kuruluş Tarihi17 Haziran 1944
İzlanda Hakkında Genel Bilgiler
İzlanda
İzlanda
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

İzlanda Vizesi Alma Şartları Nelerdir?

İzlanda’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları vizeye tabi tutulmaktadır. Yeşil ve gri pasaport sahipleri vizeden 90 güne kadar muaftır Seyahatiniz günü birlik dahi olsa İzlanda Vizesi olmayan kişiler ülke topraklarına kabul edilmemektedir. Vize almak için gereken evrak ve belgeleri makama sunmanız gerekmektedir. Beyan edilen bu evraklar ülkedeki statünüzü, maddi imkânlarınızı ve İzlanda’yı ziyaret sebeplerinizi kanıtlamanız gerekmektedir. İzlanda vizesi için gerekli tüm vize evrakları ve belgeleri listesi ve detaylı bilgiye Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize sonuçlanma süreleri başvuru yoğunluğuna, vize türü ve kalış sürenize göre değişiklik göstermektedir. 90 günden fazla kalış yani oturum vizelerinde İzlanda Vize Başvurusu 3 ile 6 ay arasında sonuçlanırken, 90 günden az yani kısa süreli seyahatlerinizin vize sonuçlanma süresi 3 iş günü ile 15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. 15 iş gününde sonuçlanmayan pasaportların dönüş süresi ilgili makamlara yönlendirilmesi sebebiyle uzamaktadır. Vize başvurularınızda hızlı ve sorunsuz şekilde sonuca ulaşabilmek için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden bilgi ve destek alabilirsiniz.

İzlanda Vize İçin Gerekli Evraklara Nereden Ulaşabilirim?

İzlanda vizesi başvurularında seyahat amacınızı kanıtlayan evrakların güncel, mümkün olduğunca aslı ve kaşeli imzalı olarak sunulmasına özen gösterilmelidir. Hazırlanan evraklar İzlanda Vize Randevusu günü elden teslim edilmelidir. Posta ya da kargo yolu ile başvuru yapılamamaktadır. Eksik hatalı evrak ile başvuru sağlanmamakla birlikte, zaman açısından aksaklığa sebep olacaktır. Eksiksiz, tam İzlanda Vize evrakları detaylı listesini Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden temin edebilirsiniz.

İzlanda Büyükelçiliğine Direk Vize Başvurusu Yapabilir Miyim?

İzlanda Büyükelçiliği kendi ülke vatandaşlarının oturum kartı yenileme, pasaport değiştirme, kayıp pasaportlarda yeni pasaport temin etme ve evrak takibi yapmakla görevlidir. İzlanda Büyükelçiliği yurt dışında yaşayan, kendi ülke vatandaşlarının haklarını koruyan, sosyal, ekonomik ve güvenlik durumu hakkında hizmet veren, ülkeler arası bağları sağlayan mercidir. Büyükelçilikler direk İzlanda Vizesi başvurusu almamaktadır. Bütün büyükelçilik işlemlerinizi firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

İzlanda Büyükelçiliği Vize Bölümünün Yetki Alanları Nedir?

İzlanda Büyükelçiliği; kendi vatandaşlarından ve yabancı ülkede yaşayan ya da seyahat eden vatandaşlarının haklarından sorumludur. Vatandaşının karşılaştığı her türlü durumda destek ve hizmet vermek durumundadır. Kişilerin hukuki haklarının korunması, bağlı bulunduğu hükümetin politik, siyasi ve ticari bağlamda kurallar üzerinde bilgilendirilmesi, vatandaşlarının elçilik evrak takibi gibi görevler büyükelçiliklerin sorumluluğundadır. Bütün büyükelçilik randevuları, evrak arşivi ve İzlanda Vize Randevusu işlemlerinizi firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilir, işlemlerinizi eksiksiz tamamlayabilirsiniz.

İzlanda Büyükelçiliği Vize Randevu Nasıl Alabilirim?

Büyükelçilikler genellikle büyük şehirlerde yer alan ve. En önemli görevleri üstlen, ülkeler arası bağ ve düzeni sağlayan yetkili merciidir. Elçilikler bulundukları ülkelerde uluslararası ilişkilerin kurulması, korunması ve kendi ülkesi ile bulunduğu ülke arasındaki kuralların düzenlenmesi görevini üstlenir. Ülkeler arası görev elçisidir. Tüm işlemlerinizde firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden randevu desteği alabilir, İzlanda Ticari Vize İşlemleri için de başvuru bilgilerine sahip olabilirsiniz.

İzlanda Konsolosluğu Vize Bölümüne Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

İzlanda Konsolosluğu ve İzlanda Büyükelçiliği Vize Bölümü direk randevusuz ve evraksız başvuru almamaktadır. Önceden başvuru türünüze göre randevu alınmalı ve istenen tüm evraklar, formlar koşullar sağlanmalıdır. Başvuru türünüze göre tüm prosedürleri firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahatlıkla öğrenebilir, merkezimiz ile hazırlanan evrak ve formlar ile başvurunuzu hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz. İzlanda Konsolosluğu Vizesine dair merak ettiğiniz her şeyi firmamızdan öğrenebilirsiniz.

İzlanda Konsolosluğunun Yetki Alanları Nedir?

İzlanda Konsolosluğu Vize bölümü uzun dönemli oturum başvuruları, aile birleşimi, çalışma vizesi, oturum kartı başvurularını yenileme kabul edip, karara bağlayan yetkili merciidir. Evrak teslimi ve karar verme sürecinde başvuru sahibi ile yüz yüze görüşme mülakatı ve dil derece belirleme sınavı yapmayı talep edebilir. 90 günü aşan tüm başvuru işlemlerinizde zorunlu olan İzlanda Vize Randevusu işlemlerinizi firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimiz hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İzlanda Vizesine dair merak ettiğiniz her şeyi firmamızdan öğrenebilirsiniz.

İzlanda Konsolosluğuna Turistik Vize Almak İçin Başvuru Yapabilir Miyim?

İzlanda Konsolosluğu uzun süreli vizelerde; yani 90 günü aşan oturum vizesi, çalışma vizesi ve aile birleşimi gibi başvuruları evraklarını teslim alan, değerlendiren, karar veren ve gerekli durumlarda İzlanda’daki görevli makamlara evrakları ileten mercidir. Konsolosluktan İzlanda Turistik Vize başvurusu ya da 90 günden az olan kısa süreli seyahat başvuruları yapılamamaktadır. Turistik vize başvuruları için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz. İzlanda Vizesine dair merak ettiğiniz her şeyi firmamızdan öğrenebilirsiniz.

İzlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Davetiye Zorunlu Mu?

İzlanda’da aile yakınlarınız ya da bir arkadaşınızı ziyaret etmek isterseniz gerçekleştirmek isterseniz vizeye başvurmanız ve bu ziyaret sebebinizi kanıtlayan en önemli evrak davet mektubunuzu sunmanız gerekmektedir. Davetiye İzlanda makamından mühürlü imzalı olarak gelmeli ve aslının sunulması zorunludur. Davetiye ile başvuru yapıldıktan sonra İzlanda Konsolosluğu Vize Bölümü ilgili bölümlerden uygunluğunu teyit etmektedir. Davetiye kuralları ve nereden temin edilir gibi sorularınızın cevaplarına ulaşmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

İzlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Davetiye Nasıl Olmalıdır?

İzlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine başvuru yaparken mutlaka İzlanda’ da bulunan akraba ya da arkadaşınızdan davetiye gelmesi gerekmektedir. Bu Davetiye Belediyeden temin edilip mühürlü imzalı olmalıdır. Davetiye içerisinde davet eden kişinin tüm bilgileri ile davet edilen kişin bilgileri yazmaktadır. Davetiye gönderenin tüm bilgileri İzlanda Büyükelçiliği Vize Bölümü tarafından teyit edilir. Davetiye kuralları ve yanında sunulacak evrakların tamamı hakkında detaylı bilgiye Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilirsiniz.

İzlanda Ziyaret Vizesi Alırken Davetiyenin Aslı Gerekli Midir?

İzlanda’dan gelen davetiye mutlaka mühürlü, imzalı ve orijinal olmalıdır. Vize başvurusu yapılırken aslı ve bir nüshada fotokopisini eklemeniz gerekmektedir. Davetiyenin yanında davetiye gönderen kişinin ek evrakları da sunulmalıdır. Davetiye gönderenin oturum kartı ve pasaport fotokopisi de eklenmelidir. Tek başına davetiye ile başvuru gerçekleştirilememektedir. Başvuru evraklarınızı niyet dilekçesi ile desteklemeniz başvurunuz açısından önem teşkil eder. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden İzlanda Vize Dilekçe Örneği hakkında bilgi alabilirsiniz.

İzlanda Ticari Amaçla Seyahatlerde Davetiye Zorunlu Mudur?

İzlanda’da bir iş görüşmesi, bir fuar gezisi ya da kısa süreli makine bakım onarım işi için gidilecek ise; mutlaka davet mektubu ya da fuar bileti almanız gerekmektedir. Davetiye İzlanda Konsolosluğu Vize bölümüne hitaben yazılmış olmalı, gitme nedeniniz, kişisel bilgileriniz ve seyahat tarihlerinizi belirtilmelidir. Davetiyeyi gönderen firma ile başvuruda bulunan kişinin iş sektörleri birbirine uyumlu olmalıdır. Ticari Davetiye kuralları hakkında tüm bilgiyi firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından sağlayabilirsiniz.

Ticari Davetiye Nasıl Olmalıdır?

Grup iş toplantıları, şirket içi görüşmeleri gibi amaçlar ile İzlanda’ya gitmeniz gerekiyor ise; mutlaka ticari davetiyenizin olması gerekmektedir. Ticari davetiye şirket logolu kağıda kaşeli imzalı olmalıdır. Şahsi ve şirket evraklarınız ile birlikte davet mektubunuzu da İzlanda Vize Randevusu Günü evraklarınız arasında sunmanız gerekmektedir. Eksiksiz ve hızlı vize randevu işlemleriniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

İzlanda Ticari Vize İçin Bir yerde Çalışan Olmam Şart Mı?

İzlanda Ticari Vize başvurularında sunulan davet mektubunun gidiş amacınızı, şirketteki konumunuzu ve kalış tarihlerinizi belirtmesi gerekmektedir. Gidiş amacınızı kanıtlayan şirket evraklarınızı da eklemeniz gerekmektedir Ticari vizeye başvurmanız için muhakkak çalışan ya da işveren olmanız gerekmektedir. Çalışmayan ya da o iş kolu ile alakası olmayan kişiler davetiye sunsalar bile Ticari vize başvurusuna uygun değillerdir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden destek alarak İzlanda Vize İşlemlerinizi başlatabilir ve işlemlerinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

İzlanda Turist Vizesi Başvuru Koşulları Nelerdir?

İzlanda seyahatleriniz gezip, görmek, eğlenmek yani tatil amaçlı ise; vize başvuru tipiniz turistik olacaktır. Bu turistik seyahatiniz için makama kanıtlayıcı tüm belgeleri sunmanız gerekmektedir. Eksiksiz başvuru vize sonuçlanma süresi ve kararın olumlu gelmesi açısından önemli bir etkendir. En önemli evraklar olan otel ve uçak rezervasyonlarınızı satın alma mecburiyeti yoktur. Gerçek bir rezervasyon ile de başvuru gerçekleştirilebilir. Tam Detaylı İzlanda Vize Evrakları Ve Belgeleri Listesi için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilirsiniz.

İzlanda Turistik seyahat için Otel Rezervasyonu Göstermek Zorunda Mıyım?

Tüm yurt dışı seyahatlerinizde gidiş amacınızı, kendinizi tanıtan evraklar ve konaklama belgelerinizi sunmanız gerekmektedir. Bir eksik dahi olsa başvuru yapma durumunuz sıkıntıya girer. Özellikle gezi amaçlı yapılan vize başvurularında konaklama ve seyahat aracı mutlaka belirtilip belgelenmelidir. Otel ya da uçak rezervasyonu olmayan bir başvuru dosyası işleme alınmaz. Rezervasyon desteği ve İzlanda Vize Ücreti listesine ulaşabilmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kimler İzlanda Turistik Vizesine Başvurabilir?

İzlanda’ya seyahat sebebiniz ne olursa olsun vize alınmalı ve istenilen prosedürler mutlaka yerine getirilmelidir. Yurt dışı yasağı olan, adli yargı süreci takibinde aranması bulunan kişiler vize başvurusunda bulunamamaktadır. Maddi durumunu yeterli derecede kanıtlayan, Türkiye’de bir statü sahibi olan, seyahat amacını kanıtlayabilen bordo pasaport sahibi herkes vize başvurusunda bulunabilirler. İzlanda Vize İşlemlerinizi hızlı şekilde başlatmak, gerekli evrak listesine ulaşmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu İçin Neler Gereklidir?

İzlanda Vize Başvurusu İzlanda’da akrabalarını görmek ya da gezmek amacı ile gidecek olan bordo pasaport sahiplerinin vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru evrakları arasında gidiş amacını kanıtlayan kişisel, maddi ve konaklama evraklarının bulunması gerekmektedir. Uzun dönemli oturum başvuruları ile kısa dönemli vize başvuruların yani İzlanda Ticari Vize ya da İzlanda Oturum Vize Başvuruları evrakları, başvuru yöntemleri, form ve dilekçeleri değişkenlik göstermektedir. Vize türünü ve seyahat şartlarına göre özel hazırlanmış evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahatça ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurumu Nereden Yapabilirim?

İzlanda Vize Başvurusu, İzlanda seyahati için hazırlanması gereken İzlanda Vize Formu bilgisayar ortamında özel sistem üzerinden İngilizce olarak, eksiksiz doldurulduktan sonra, çıktı alınarak ilgili makama teslim edilmelidir. Evrak teslimi sırasında biometrik parmak izi kaydı oluşturulur. Tüm veriler sisteme işlendikten sonra vize değerlendirme ve başvuru süreci başlamış olur. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimiz desteği ile en kısa zamanda başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve sorunsuz olarak başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu İçin Randevuyu Nereden Alabilirim?

İzlanda’ya seyahat nedeniniz ve vize türünüz ne olursa olsun, uzun dönemli ya da kısa dönemli vize olması fark etmeksizin önce mutlaka vize randevusu almanız zorunlu bir kuraldır. Randevudan önce İzlanda Vizesi için gerekli tüm evrakların eksiksiz tamamlamış olması ve başvuru formunun online ortamda hatasız doldurmuş olması gerekmektedir. Seyahat amacınızı ve şartlarını kanıtlayan gerekli evrak listesi ve randevu hizmetleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden profesyonel bir destek alabilirsiniz.

İzlanda Ticari Vize Evrak Listesine Nereden Ulaşabilirim?

Yurt dışı seyahat planınız ticari iş görüşmeleri, standa fuar ziyaretleri veya kısa süreli makine montaj ve eğitimiz ise, bu bir Ticari Vize başvurusu dur. Belirtilen kanıtlayıcı İzlanda vize evrakları ve belgeleri arasında İzlanda’da bulunan şirketten gönderilen davet mektubu ve konaklama rezervasyonu en önemli detaydır. Otel ve uçak rezervasyonlarınızın opsiyonlu olması ve davetiyenizin kaşeli imzalı olması gerekmektedir. Hazırlanan bu evrakların yanı sıra, kişisel ve iş yerinizdeki statünüzü kanıtlayan evrakların da vize başvurusunda teslim edilmesi gerekmektedir. Ticari vize evrak listesi ve İzlanda Vize Formu hakkında bilgi almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin uzman çalışanlarına ulaşabilirsiniz.

İzlanda Turistik Vize Evrak Listesine Nereden Ulaşabilirim?

Yurt dışı seyahatlerinizi gezip, görmek ve başka kültürleri tanımak adına planlıyor iseniz, bu bir kısa süreli turistik vize başvurusu dur ve konaklama belgesi en önemli detaydır. Bu tarz planlamalarda otel ve uçak rezervasyonlarınızın önceden ayarlanması ve uygun koşulların sağlanması gerekmektedir. Oluşturulan bu rezervasyonlar, kişisel bilgiler, maddi durum ve bulunulan statünüzün kanıtlayıcı evraklar vize başvurusunda teslim edilmesi gerekmektedir. Gerekli İzlanda vize evrakları ve belgeleri ile İzlanda Vizesi Ücreti listesine ulaşabilmek için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinin uzman çalışanlarından profesyonel bir destek alabilirsiniz.

Eksik Evraklarımı Başvurudan Sonra Tamamlayabilir Miyim?

İzlanda vizesi başvuru işlemlerinde en önemli kural, eksiksiz ve seyahat amacınızı kanıtlayan belgeleri sunmaktır. Eksik ve hatalı evrak ile başvuru yapılamayacağı gibi, bu hatalar vize başvuru süresini ve sonucunu olumsuz olarak etkileyebilmektedir. İzlanda Vize Randevusu günü evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi zamanlamanız açısından da önemlidir. Sonradan evrak tamamlanması durumu yoktur. Hızlı ve sorunsuz vize başvuru işlemi yapmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İzlanda Vize Formunu Nereden Temin Edebilirim?

İzlanda vizesi başvurularında başvuru formu bilgisayar ortamında hazırlanmış olanlar kabul edilmektedir. Eksiksiz ve hatasız bir şekilde İngilizce olarak doldurulmuş ve gerçeği beyan eden başvuru formu vize sonuçlanma süresini sorunsuz geçirmek adına önemlidir. Başvuru formunda verilen bilgiler ile makama sunulan evraklar birbiri arasında tutarlı olmalıdır. Long Vize başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden online başvuru formunu temin edebilir ve İzlanda Vize Ücreti ile vize harç bedellerinin güncel listesine ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Başvurusunda Kalış Süresine Göre Başvuru Formu Değişiklik Gösterir Mi?

Uzun dönemli oturum başvuruları, çalışma vize talebi ve evlilik vizeleri başvuruları formları farklıdır. Kısa süreli kalış; yani 90 günden az kalınacak olan vize başvurularında formlar ve hazırlanma yöntemleri farklılık göstermektedir. Tüm başvuru formlarının ortak özelliğinin İngilizce doldurulmasıdır. Bu sebeple de İzlanda Vizesi Evrakları Ve Belgeleri uzun ve kısa dönem başvurularında farklılık göstermektedir. Hangi tür başvuru için ne evraklar gerekli, hangi form doldurulmalı gibi sorularınızın tüm cevaplarına Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden sahip olabilir ve başvuru işlemlerinizi hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz.

İzlanda Vize Formunu Hangi Dilde Doldurmalıyım?

İzlanda vizesi formu özel sistem üzerinden bilgisayar ortamında İngilizce olarak doldurulmalıdır. Elle düzeltme yapılmış, karalanmış ya da elle doldurulmuş başvuru formları kabul edilmemektedir. Seyahat gerekçenizi kanıtlayan belgeler ile online formatta doldurulan vize başvuru formunda bulunan bilgilerin birbirleri ile tutarlı olması gerekmektedir. Eksiksiz ve hatasız bir İzlanda Vizesi başvurusu yapmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan profesyonel bir destek alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İzlanda Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanıyor?

İzlanda uzun dönem başvuruları ve kısa süreli vize başvurularının değerlendirme ve sonuçlanma süreli farklılık göstermektedir. Hiç bir vize başvurusu aynı gün neticelenmemektedir. Vize randevu günü teslim edilen evraklar İzlanda Konsolosluğu Vize bölümü tarafından değerlendirmeye alınır. İzlanda Vizesi İşlemleri sürecinde uzun dönem başvuruları daha geç sonuçlanmaktadır. 3 ile 6 ay arasında değerlendirilmede neticeye ulaşılırken, kısa süreli vize başvuruları 3 iş günü ile 10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. İzlanda vizesi kaç günde çıkar ve vize başvuru şartları nelerdir öğrenmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İzlanda Vize İşlemleri İçin Parmak izi Vermek Zorunda Mıyım?

Avrupa ülkelerine ilk gidişte vize talebinde bulunan bordo pasaport sahipleri vize başvurusu yaparken mutlaka parmak izi vererek sistem kaydının oluşturulmaları gerekmektedir. Parmak izi için başvuruda şahsen bulunulması zorunlu bir görevdir. Parmak izi kaydı olmayan kişilerin evrakları işleme alınamamaktadır. Noterden verilen vekaletname ile parmak izi kaydı oluşturulamamaktadır. İzlanda Vizesi işlemleri ile vize başvurusu için gerekli evrak listesine firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak ulaşabilirsiniz.

İzlanda Seyahatim İçin Hangi Vize Türüne Başvurmalıyım?

İzlanda’daki kalış süreniz 90 günü aşmıyor, aile ya da arkadaşınızı ziyaret etmek için planlanmış ise; mutlaka davetiye sunulmalı ve İzlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine başvurulması gerekmektedir. Gezmek farklı kültürler görmek, ticari bir iş görüşmesi için planlanan seyahatlerde İzlanda turistik vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Diğer tüm vize tipleri ve evrak listesi ile İzlanda Vize İşlemleri hakkında detaylı bilgiye firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden öğrenebilirsiniz.

Seyahat Tarihimden Ne Kadar Önce Başvuru Randevusu Alabilirim?

İzlanda vizesi başvurularında seyahat tarihinizden 6 ay öncesinden randevu alıp başvurunuzu gerçekleştirebilmektesiniz. Erken başvuru yaparak olası sorunlarda zamanında müdahale etme şansına sahip olabilirsiniz. İzlanda Vize İşlemleri ve vize randevu süreçleri hakkında detaylı bilgi almak ve İzlanda vizesine dair gerekli bütün bilgilere ulaşmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinin uzman çalışanlarından profesyonel bir destek alabilirsiniz.

İzlanda Vize Randevusu İkametim Olmayan Bir şehirden Alabilir Miyim?

Birçok bölgede şubesi bulunan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi İzlanda vizesi randevusu işlemlerinizde de hızlı ve güvenilir başvuru ve randevu hizmeti sunmaktadır. Vize başvurularınız da ikametinize ait bölgeden randevu alıp başvuru yapılma kuralı vardır. Bölgeniz dâhilinde olmayan yerden başvuru yapılamamaktadır. İkametinize yakın başvuru merkezimizden İzlanda Vizesi İşlemlerinizi başlatabilir en kısa zaman da vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İzlanda vizesine dair gerekli bütün bilgilere ulaşmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinin uzman çalışanlarından profesyonel bir destek alabilirsiniz.

İzlanda Vize Randevusu Günü Başvuruda Olmak Zorunda Mıyım?

İlk defa Avrupa seyahati için vize talebinde bulunuyor ise; biometrik parmak izi alınması zorunluluğundan dolayı, randevu günü şahsen başvuruda bulunulması gerekmektedir. Noterden verilen vekalet ile başka kişiler sizin adınıza parmak izi kaydınızı oluşturamamaktadır. Bu parmak izi 5 yıl boyunca kayıtlarda tutulacak olmasına rağmen her İzlanda Vize Başvurusunda parmak izi tekrar tekrar alınır ve sistem yenilenir. Başvurularda problem yaşamamak ve sonuçlanan pasaportlarınızın teslim alınmasında olanak sağlayan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile İzlanda vizesi başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

İzlanda Vize Ücretleri Listesine Nereden Ulaşırım?

90 günü aşan oturum vizeleri ile 90 günden az olan seyahat vizelerinde başvuru sürelerine göre İzlanda büyükelçiliği vize harç bedelleri ve hizmet bedelleri farklılık göstermektedir. Tüm güncel elçilik harç bedelleri tablosuna ve başvuruda hazır olması gereken İzlanda Vizesi Evrakları Ve Belgeleri listesini Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarına ulaşarak öğrenebilir ve aksaklık yaşamadan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İzlanda vize işlemlerine ve gerekli bütün prosedürler hakkından detaylı bilgi sahibi olmak için firmamızı arayabilirsiniz.

İzlanda Vize Ücreti Taksitli Olarak Ödeyebilir Miyim?

İzlanda vizesi harç ve başvuru bedelleri başvuru ve randevu günü elden tahsil edilmektedir. Banka havalesi veya taksitle ödeme kabul edilmemektedir. İzlanda Vize Randevu günü evrak teslimi ve parmak izi kaydı oluşturulduktan sonra ödeme elden peşin tahsil edilmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından gerekli evrak listesi ve ücret tablosu hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. İzlanda vize işlemlerine ve gerekli bütün prosedürler hakkından detaylı bilgi sahibi olmak için firmamızı arayabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Harç Bedeli Ne Zaman Ödeniyor?

İzlanda vizesi başvurularında alınacak vize hangi tür olursa olsun, bir bedel ödenmek zorundadır. Kısa süreli seyahat vizesi ya da uzun dönemli oturum vizesi başvurularında İzlanda Vize Ücreti randevu günü, başvuru esnasında ödenmektedir. Hiç bir başvuru türünde önceden banka havalesi ile ödeme alınmamaktadır. Randevu günü evraklar teslim edilirken vize harç bedelleri elden tahsil edilmektedir. Detaylı başvuru prosedürleri hakkında bilgi almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilirsiniz. İzlanda vize işlemlerine ve gerekli bütün prosedürler hakkından detaylı bilgi sahibi olmak için firmamızı arayabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Başvuru türü ne olursa olsun, gidiş amacınızı ve planınızı anlatan, bu sebeple vize talep ettiğinizi vurgulayan bir niyet mektubu yazmak, başvurucu sonucunun olumlu anlamda yönlenmesine katkı sağlayacaktır. İzlanda Büyükelçiliği Vize bölümüne hitaben yazılan bu dilekçe elle ya da bilgisayar ortamında yazılabilir. Yazılan dilekçenin kişi tarafından imzalanması önemli bir detaydır. Dilekçe örneklerini Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından temin edebilirsiniz. İzlanda vizesi ile ilgili bütün detaylara sahip olmak için firmamızı arayabilirsiniz.

Vize Talep Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

İzlanda vizesi talep dilekçesi gidiş amacınızı anlatan, kalış sürenizi belirten, tekrar ülkenize döneceğinizi belirten ve başvuru evraklarınızı destekleyen önemli evraklardan birisidir. İzlanda Vizesi Talep Dilekçesi İngilizce olabileceği gibi Almanca olması daha da artı sağlamaktadır ve olmaması eksik evrak olarak sayılır. İzlanda Vizesi Dilekçe Örneği başvuruyu destekleyici ve sunulan evrakların özeti şeklindedir. İzlanda vize formuna firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilirsiniz. İzlanda vizesi ile ilgili bütün detaylara sahip olmak için firmamızı arayabilirsiniz.

İzlanda Vizesi İtiraz Dilekçesine nereden Ulaşabilirim?

İzlanda Türk vatandaşlarını bünyesinde bulunduran ve yoğunlukla Türk nüfusuna sahip olan ülkelerden biridir. Tarih ve doğa faktörleri yüzünden gezmek için en çok tercih edilen ülkelerdendir. Yoğun vize talebi alan İzlanda, vize sonucunun olumsuz gelme durumunda ek evraklar beyan ederek itiraz etme hakkına sahipsiniz. Long Vize Başvuru ve Randevu Merkezi uzmanlarından itiraz süresi, durumu anlatan itiraz dilekçesinin Dışişleri Bakanlığına iletilmesi, kanıtlayıcı ek evrak listesi ve İzlanda Vizesi İşlemleri hakkında destek alabilirsiniz. İzlanda vizesi ile ilgili bütün detaylara sahip olmak için firmamızı arayabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Kaç Günde Çıkartılır?

İzlanda vizesi kaç günde çıkar başvurularında başvuru türüne ve kalış sürenize göre sonuçlanma süreleri farklılık göstermektedir. 90 günden az olan seyahatleriniz yani; Turistik, ticari, kültürel gibi vize başvuruları ortalama 3 iş günü ile 10 iş günü arasında sonuçlanıyor. İzlanda Konsolosluğu Vize bölümünden aile birleşimi, çalışma ve oturum vize başvurusu yapıyor iseniz 3 ile 6 aya arasında İzlanda Dışişleri Bakanlığından onaylanarak sonuçlanmaktadır. Başvuru türüne göre vize sonuçlanma süreleri hakkında detaylı bilgi almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezine ulaşabilirsiniz. İzlanda vizesi ile ilgili öğrenmeniz gereken bütün detaylara firmamızdan ulaşabilirsiniz.

İzlanda Vizesi Sonuçlanmasını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Yurt dışı Seyahat planlaması yaparken vize işlem süresini de dikkate almanız gerekmektedir. Olası aksaklılar vize başvurusunda geç kalmanıza neden olabilir. Başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken yapmanızda fayda vardır. Eksik ya da hatalı evrak beyan etmekte vize sonuçlanma süresini olumsuz etkileyerek geciktirecektir. Long Vize Başvuru Ve Rande İşlemleri Merkezinden İzlanda Vize Randevusu desteği alarak işlemlerinizi sorunsuz olarak hızlandırabilirsiniz. İzlanda vizesi ile ilgili öğrenmeniz gereken bütün detaylara firmamızdan ulaşabilirsiniz.

İzlanda Acil Vize Başvurusu Var Mı?

İzlanda Vizesi Bölümü kurallarınca 90 günden az kalış süreli vize başvurularınızda, seyahat tarihinizden tarihten 6 ay öncesinde başvuruda bulunma hakkına sahipsiniz. Ayrıca ani gelişen durumlarda İzlanda vize başvuru randevusu almakta yoğunluktan dolayı sorun yaşayabilirsiniz. Prime Time hizmeti İzlanda Vizesi İçin bulunmamaktadır. Bu tarz durumlarda Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden acil randevu desteği alabilirsiniz. İzlanda vizesi ile ilgili öğrenmeniz gereken bütün detaylara firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Vfs İzlanda Vize Başvurularında Karar Verme Yetkisi Var Mıdır?

90 Günden az kalış süreli, Turistik, ticari, kültürel, konferans gibi seyahatlerinizde evrak teslim alan, parmak izi biometrisi oluşturan, evrakları tasnif edip elçiliğe ileten kurumdur. Vfs İzlanda Vizesi Bölümü çalışanlarının vize sonucuna olumlu ya da olumsuz etkisi yoktur. Evrak kabul etme ve resmi prosedürü gerçekleştirme yetkisine sahiptir. Eksiksiz evraklar ile vize sürecinizi başlatıp sorunsuz vize süreci geçirmek adına Long Vize Danışmanlık Merkezinden detaylı destek alıp, İzlanda vizesi başvurusu işlemlerinizi başlatabilirsiniz. İzlanda vize başvurusuna dair merak ettiğiniz bütün detaylar için firmamızı arayabilirsiniz.

Vfs Global İzlanda Vizesi Bölümüne Evrakları Randevu Almadan Teslim Edebilir Miyim?

İzlanda vizesi başvurusunda seyahat nedeninizi kanıtlayan tüm evrakların eksiksiz, güncel ve mümkün olduğunca ıslak imzalı ibraz etmeniz gerekmektedir. İzlanda vize evrakları Vfs İzlanda vizesi bölümüne teslim etmek için önceden vize başvuru randevusu alınması gerekmektedir ve randevusu olmayan hiçbir dosyaya işlem alınmamaktadır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden en kısa zamana İzlanda Vize Randevusu almak için bilgi ve destek alabilirsiniz. İzlanda vize başvurusuna dair merak ettiğiniz bütün detaylar için firmamızı arayabilirsiniz.

Vfs Global İzlanda Vizesi Bölümünün Görevi Nedir?

Vfs İzlanda Vizesi bölümü karar verme yetkisine olumlu ya da olumsuz etkileme durumuna sahip değildir. Evrak teslim alıp tasnif etmek, parmak izi dosyası oluşturmak, sisteme kişi ve pasaport bilgilerini depolamak, sunulan evrakları konsolosluğa iletmek ile yetkilidir. Başvurunuzun sorunsuz ve hızlı ilerlemesini sağlamak ve İzlanda Vize Başvurusu işlemlerinizde aksaklığa yol açmamak adına Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilirsiniz. İzlanda vize başvurusuna dair merak ettiğiniz bütün detaylar için firmamızı arayabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top