Vize Başvurusu Kiribati

Kiribati Vize Başvurusu

Kiribati vize başvurusu İngiltere Devletler Topluluğunun bir parçası olan bu ada ülkesine gitmek isteyen kişilerin seyahatlerinden önce başvurarak almak zorunda oldukları bir vizedir. Adı çok fazla duyulmamış olmasına rağmen bu ülkenin vize şartları pek çok gelişmiş ülkenin vize şartlarından zordur. Zira bu ülkeye girişlerde İngiltere vize şartları uygulanmaktadır. Kiribati vize başvurusu yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvurularını almakla yetkili olan makam, İngiltere’nin Ankara Büyükelçiliği’dir. Ayrıca İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu da bu konuda başvuruları kabul etmektedir. Ancak Kiribati vizesi almanın en kolay yolu, vize merkezleri aracılığı ile başvuru yapmaktır. Sürecin işleyişine daha hâkim olan bu firmalardan alınacak destekle vize başvuru sürecinin uzamasının ve olumsuz cevap almasının önüne geçmek büyük ölçüde mümkündür.

Kiribati Vize Başvurusu İçin Maddi Yeterlilik Şartı

Dünya üzerinde çok sayıda ülkede aranan bir şart olan maddi yeterlilik şartı, Kiribati için de geçerlidir. Bu ülkeye seyahat etmek isteyen kişiler, Kiribati vize işlemleri esnasında gelir durumlarını beyan eden belgeleri de sunmakla yükümlüdür. Gelir beyanı için ya kişinin çalıştığı kurumun yetkilileri tarafından ıslak olarak imzalanmış bir maaş bordrosuna ya da kişinin son 6 aylık banka döküm bilgilerine ihtiyaç vardır. Ancak maaş bordrosu sunan herkesin başvurusunun kabul edilmediğini de söylemek gerekir. Bordo sahiplerinin seyahat süresince oluşabilecek masrafları karşılayabilecek derecede bir geliri olduğuna yetkili makamlar ikna edilmelidir. Bordro sunmuş olsalar bile geliri yeterli görünmeyen kişilerin başvuruları olumsuz cevap almaktadır.

kiribati vize basvurusu 1

Vize Başvurusu Neden Reddedilir?

İngiltere’nin ve dolayısıyla Kiribati’nin vize başvuru esnasında talep ettikleri şartlar oldukça fazladır. Bu nedenle de vize başvurularında en çok ret veren ülkelerden biri İngiltere’dir. Vize başvurusunun reddedilmesinin temel nedeni, talep edilen vize evrakları ve belgelerinde eksiklik olması ya da yanlış bilgi beyan edilmesidir. Ayrıca kişi ülke güvenliği açısından tehdit olarak algılanacak bir geçmişe sahipse, bu da başvurusunun reddine neden olacaktır. Vize başvuru işlemlerinizi takılmadan yapabilmek için Long Vize Turizm firmamız ile irtibata geçmeniz yeterlidir. Deneyimli çalışanlarımız ile başvuru sürecinizin başından sonuna kadar Long Vize olarak sizlere memnun kalacağınız hizmetler sunuyoruz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Kiribati Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kiribati Vize Başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kiribati konsolosluğu vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Vize randevusu alındıktan sonra vize evrakları güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Kiribati Vize Başvurusu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Kiribati Vize Başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağız vize evrakları dır. Bu Vize Evrakları kişilerin İş Ve Meslek durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Bu Meslekler Çalışan,İşveren, Çiftçi,Emekli,Kamu Çalışanı,Ev Hanımı,Öğrenci,Avukat ve Eczacı olarak sınıflandırabiliriz. Bunun yanı sıra diğer gerekli evraklar da başvuru sahibinin yaşı ve özel durumlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini Arayarak Kiribati Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kiribati Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Kiribati Vize Başvurusu için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içindede kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları ve yaşları gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir. Kiribati ülkesine seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunda gerekli olan bütün Kiribati vize evrakları ve belgeleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kiribati Vize Başvurusunda Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Kiribati Vize Başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Kiribati Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Kiribati Vize İşlemleri randevu usulüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde şahsen konsoloslukta bulunmaları gerekmektedir. Vize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Turizm vize başvurularında sizlere profesyonel bir hizmet sunar.

Kiribati Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Kiribati vize başvurusu yetkili bir başvuru merkezinin bulunmaması nedeniyle Kiribati Konsolosluğu tarafından kabul edilir. Kiribati Konsolosluğu vize başvurularını ve Kiribati başvuru evraklarını değerlendirerek, vize başvurularını sonuçlandırmaktadır. Vize başvuru işlemleri ile vizenizin sonuçlanma süresi sabit bir süreç olmamak ile birlikte ortalama olarak 7 gün ile 15 gün arasında sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Kiribati vizesi başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: