Vizesi Kongo

Kongo Vizesi

Kongo vizesi, Kongo ülkesine çeşitli nedenlerden dolayı seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almak zorunda oldukları belgedir. Kongo’ya bordo, yeşil veya gri pasaport sahipleri 90 günden az seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Yalnızca siyah pasaport sahipleri 90 günden az seyahatleri için vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur. Kongo vizesi başvuruları Kongo Büyükelçiliği’ne, Kongo Konsolosluğu’na ya da Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından görevlendirilmiş görevli vize acentelerine yapılabilir.

Vize başvurusunda bulunan kişilerin, öncelikle Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından talep edilen evrakları ve belgeleri tamamlanması gerekir. Daha sonrasında gerekli bazı işlemlerinin yapılması gerekir. Vize başvurularını, vize başvurusu yapan kişi şahsen yapabilir. Bunun yanısıra Kongo vize başvurularını kısa sürede hiçbir sıkıntı yaşamadan Long Vize Turizm aracılığı ile de yapılabilir. Long vize turizm olarak, vize başvurularında prosedüre uygun şekilde uzman personelimiz ile hizmet vermekteyiz.

Kongo Vizesi Başvurusu

Kongo vize başvuruları, seyahat nedenine göre değişiklik göstermektedir. Kongo ülkesi, 90 günden az vize çeşitleri Kongo turistik vizesi, Kongo ticari vizesi ve Kongo diplomatik vize olarak sınıflandırmıştır. Vize başvurusunda bulunacak kişilerin seyahat nedenini belirledikten sonra seyahat nedenini uygun şekilde gerekli evraklar ve belgeleri tamamlaması gerekir. Kongo vize başvuru formu içerisinde geçen ad, soyad, anne adı, baba adı gibi bilgilerin büyük harflerle okunaklı bir şekilde yazılmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca vize başvurusu yapacak kişilerin tarihi geçmemiş pasaportlarının bulunması zorunludur. Vize başvurusunun olumlu neticelenmesi için Konsolosluk tarafından talep edilen vize türlerine göre gerekli evrakların ve belgelerin hazırlanması konusunda Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Vizesi Kongo

Kongo Vize Başvurusunda Başarılı Olmak İçin Ne Yapılmalı?

Kongo vize başvurusu yapmadan önce Long Vize Turizm ile irtibata geçmeniz daha faydalı olacaktır. Şirketimiz, vize işlemlerinde başvuru öncesinde ve başvuru esnasında herhangi bir sorunun ortaya çıkmaması için danışmanlık hizmeti vermektedir. Vize başvurusunda bulunacak kişilerin, seyahat tarihinden en az 15-20 gün öncesinden vize başvurusu yapmaları gerekir. Pasaporta vizenin işlenebilmesi için en az 2 sayfanın boş olmasına dikkat edilmelidir. Ticari nedenlerle seyahat edecek kişilerin daha öncesinde karşı taraftaki firmanın yetkili kişisinden davetiye mektubu alması gerekir.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Kongo Vizesi Nasıl Alınır?

Kongo, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Kongo Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Kongo Konsolosluğundan öncelikli olarak Kongo Vize Randevusu alması gerekmektedir. Randevu oluşturulduktan sonra Kongo Konsolosluğunun istemiş olduğu Evrak Listesi hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa takdim edilir ve Vize Başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayıp Kongo Konsolosluğundan Vize Başvuru İşlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Kongo Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Kongo Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Kongo Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için Kongo Vizesine Konsolosluktan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Kongo Konsolosluğu Randevu sistemi ile çalıştığı için öncelikli olarak randevu alınması gerekmektedir. Randevunuzu aldıktan sonra gerekli evrakların tamamlanması ile vize başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Kongo Konsolosluğundan Vize Randevusu alıp Başvurunuzu gerçekleştirebilir. Kongo vize başvuru işlemleriniz için detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Kongo Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kongo vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Kongo Vize İşlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kongo Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Kongo vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Kongo Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kongo Konsolosluğu, Kongo Vize Başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulü çalışmaktadır. Vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Kongo Vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Kongo Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Kongo, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Kongo Vize İşlemleri yapmanız zorunlu bir prosedür dür. Vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek alacağınız vize ile Kongo seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız vize sadece Kongo seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Kongo’ya giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Vize başvuru ve randevu işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek profesyonel bir hizmet alabilir ve Kongo Vizesi Nasıl Alınır öğrenebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: