Turistik Vize Küba

Küba Turistik Vize

Küba turistik vize, devletin resmi makamlarınca ülkesine seyahat edecek yabancılara verdiği ve pasaportlarına işlediği izin belgesine verilen addır. Küba Turistik Vize hakkında aradığınız her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

Küba Vizesi seyahatinde bulunacak Umuma Mahsus yani Bordo pasaport sahibi kişilerin Küba Turistik Vize almaları gerekir.  Küba Turistik Vize pasaportun dışında verilen bir belgedir ve T.C. vatandaşlarının ülkeye girişleri için vize kartları çıkartmaları şarttır. Başvuruyu yapan kişilerin yetkili Küba Vize servisinin mührünün olduğu Küba Büyükelçiliğinin barkod numarasının olduğu seyahat kartları ile Küba’ya girişlerini gerçekleştirmektedirler. Küba Vize başvurularının değerlendirilmesi Küba Büyükelçiliğine aittir. Türkiye’de yaşayan yabancı vatandaşlar Küba Vize başvurularında ikamet izinlerini de belgelemeleri gerekir.

Küba Büyükelçiliği vize başvurusu için pasaport mutlaka istenmektedir.  Yıpranmış pasaportlarla yapılan vize başvuruları ret edilebilir.  Yıpranmış pasaportla turist vizesi alınsa da Küba havaalanında pasaportunuzla ilgili sorun yaşanabilmekte, yolcunun ülkeye girişine izin verilmeme ihtimali bulunmaktadır.  Bu nedenle başvuru sahibinin ülkeye girişi öncesinde pasaportunu yenilemesinde fayda vardır. Küba turistik vize 6 aylık hazırlanan bir karttır. Küba turist vizesiyle başvuru yapan vatandaşların Küba’da konaklama yapacağı süre 30 gündür. Küba’da 30 günden fazla konaklamak isteyen T.C. vatandaşları Küba’da gerekli mercilere başvuru yaparak Küba turist vizelerini 30 gün daha uzatabilirler.

Küba Turistik Vize için Gerekli Evraklar

Küba vize evrakları ve belgeleri nelerdir? Küba seyahati için ihtiyaç duyulan belgeler vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Ancak Küba turistik vize için başlıca belgelerin ilkinde vize başvuru formu, renkli olarak taratılmış seyahat sonrası için en az 6 ay geçerli pasaport fotokopisi(kişisel bilgileri içeren sayfa olmalı), gidiş dönüş uçak bileti gelmektedir. Türkiye’de oturum izni olan yabancıların oturum izni belgelerini başvuru sırasında beyan etmeleri gereklidir.

kuba turistik vize 1

1. Pasaport:  Pasaport fotokopisi evrakların arasına eklenmelidir. Pasaportun seyahat sonrası için en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

2. Fotoğraf: Küba turistik vize başvurusu için istenilen biyometrik fotoğrafın standartları; İstenen fotoğrafın 6 aydan daha eski olmaması gerekmektedir. Fotoğraf, 45 mm genişlik ve 60 mm yüksekliğe sahip olmalı ve beyaz arka fonda çekilmelidir. 1 adet biyometrik fotoğraf bu standartlara uyularak hazırlanmalıdır.

3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Küba’ya gitmek isteyen kişilerin nüfus cüzdanı fotokopilerinin de evrakları arasında olması gerekmektedir.

4. Uçak Bileti Rezervasyonu:  Küba seyahatiniz için hazırladığınız dokümanlarda bulunan gidiş ve dönüş tarihlerini kapsamalıdır.

Detaylı bilgi için Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Küba Turistik Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Küba Turistik Vizesi, vatandaşlarımızın turistik amaçlı seyahatleri için başvuru yapması gerekli olan vize türüdür. Bu nedenle herhangi vize davetiyesine gerek yoktur. Davetiye mektupları genellikle Küba Ticari Vize, Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Çalışma Vizesi gibi vize türlerinde kullanılmaktadır. Küba ülkesine gerçekleştireceğiniz vize başvurusu için en önemli belge vize dilekçesi ve Küba vize formudur. Vize dilekçesinde seyahatinin turistik amaçlı yapıldığına dair inandırıcı olmanız gereklidir. Küba vize başvurusunda vize dilekçesinin doğru hazırlanması ve diğer gerekli evrak ve belgelerin listesine ulaşmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Küba Turistik Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir?

Küba Turistik Vize başvuruları için ülkemiz vatandaşlarından bordo pasaport sahibi kişiler ile 90 günün üzerinde kalacak olan diğer pasaport hamilli kişilerin tamamı başvuru gerçekleştirebilmektedir. Küba seyahatlerinizde turistik amaçlı gittiğinizi belirten Küba Vize Dilekçesi ile vize formu hazırlanması, bunun yanı sıra diğer Küba vize evraklarınızın eksiksiz hazır olması durumunda vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Küba vize başvurunuza dair detaylı bilgiye sahip olmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilir ve profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Küba Turistik Vize Nasıl Alınır?

Küba Turistik Vize başvuru sahipleri öncelikli olarak Küba Büyükelçiliğinden Vize randevusu alması gerekmektedir. Alınan vize randevusuna istinaden Küba Büyükelçiliğinin istemiş olduğu evraklar hazırlanır .Bu evrakların içinde en önemlisi vize dilekçesidir. Yazılan vize dilekçesinde neden turistik gitmek istediğinizi Küba’ ya gittiğinizde ne yapacağınızı belirtmeniz gerekmektedir. Vize dilekçesinin doğru hazırlanması, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması ihtimalini arttırmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Küba vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: