Vize İşlemleri Küba

Küba Vize İşlemleri

Küba Vize İşlemleri Küba’ya yapılması düşünülen gezilerle ilgili gerekli olan belgelerin gerektiği şartları taşıyacak şekilde toparlama sürecidir. Küba Vize İşlemleri için üç yol yapılması gerekmektedir. Başlangıç olarak Küba’ya seyahat yapacak olan kişiler Türkiye’de yer alan Küba temsilciliklerine şahsi olarak yapabilirler. İkinci yol ise Küba Konsolosluğu Büyükelçiliği yerine aracı kurumlar olabilecek yetkili olan firmalar ya da vize merkezleri aracılığıyla yapmaktır. Üçüncü yol internetten başvuru yapmaktır. Bizler Long Vize Turizm olarak işimizi yıllardır başarıyla sürdüren bir firmayız.

1. Ankara Küba Büyükelçiliği’ne Şahsi Olarak ve Posta Yoluyla Başvuru

Aşağıda anlattığımız Küba vizesi için gerekli belgeleri ve Küba vize ücreti hazırlayıp çalışma saatleri içinde Ankara Küba Büyükelçiliği’ne bizzat gidip başvuru yapmanız gerekmektedir. Ya da dokümanlarınızı postalayarak başvuruda bulunabiliyorsunuz. Eğer belgelerinizi posta yoluyla yollamayı seçti iseniz vizenizin size geri gönderilebilmesi için dosyanızın içine bir de kendinden adresli bir zarf yerleştirmeniz gerekmektedir.

2. Yetkili Turizm Firmaları Aracılığı İle Başvuru

Çoğu turizm firmasının Küba Büyükelçiliği ile akreditasyonu bulunuyor. Yanınıza Pasaport, biyometrik  fotograf ve vize ücreti ile Long Turizm şirketimize gelip başvuru yapabiliyorsunuz.

kuba vize islemleri 1

3. İnternetten Online Başvuru

Üçüncü bir seçenek olarak internetten online başvuru yapmanız için size şirketimiz yardımcı olacaktır. Taraması yapılmış dosyalarınızı ve vize ücretini ödediğinize dair dekontunuzu bize göndermeniz yeterlidir.

Küba Vize İşlemleri için Gerekli Evraklar
  • Uçak bileti ve otel rezervasyonu dokümanı
  • Vize bedeli ücreti (Şahsen başvuru yapacaksanız bankadan alınacak ödeme dekontu; firmamız direk nakit kabul ediyor.)
  • Pasaportun aslı
  • Pasaportun fotokopisi (En az 6 ay geçerliliği olmalı)
  • 2 adet Fotoğraf (45 mm-60 mm ölçülerinde.)
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Seyahat sigortası (Seyahat süresini kapsamalı)
  • Vize dilekçesi (Bizzat kendiniz Ankara’daki Küba konsolosluğuna başvuracaksınız. Bu konuda firmamız sizlere yardımcı oluyor)

Gerçekten de, az zahmetle alınabilecek sayılı vizeler arasındadır. SGK bildirgeleri, banka hesap cüzdanları, otel rezervasyonları gibi dokümanlar istemiyorlar. Gerekli olan evrakların eksiksiz ve hatasız şekilde hazırlanmasından sonra Küba vizesi için başvuruda bulunulması gerekmektedir. Küba vizesi geçerliliği 6 ay süren bir turistik kart özelliği taşır. Ayrıca beyan edilmiş olan pasaportla birlikte ayrı bir belge olarak verilen Küba vizesi ile en fazla yapılacak olan seyahat 6 ay içerisinde 30 gündür. Bu süre zarfında seyahat etmezseniz Küba vizeniz geçerliliğini kaybedecektir. Tekrar Küba seyahatine gidilmek istendiğinde Küba Vize İşlemleri yapılması gerekecektir. Bu durumun dikkate alınarak Küba vize işlemleri yapılırken dikkat dilmesi gerekecektir.

Detaylı bilgi için Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Küba Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Küba Vize İşlemleri ülkemiz vatandaşlarının Küba seyahatlerinden önce yapması zorunlu olan işlemlerdir. Küba vize işlemleri ülkemizde Küba Büyükelçiliği üzerinden gerçekleştirilmekte olup vize alınması oldukça zor olan bir ülkedir. Vize işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bir çok önemli husus bulunmakta ve doğru yapılmadığı takdirde olumsuz sonuç alma ihtimali yükselmektedir. Küba vize başvurusu için gerekli Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi ile dikkat edilmesi gereken hususları hakkında detaylı bilgiye firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Küba Vize İşlemleri Gerçekleştirilirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Küba Vize İşlemleri yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağız vize başvuru belgeleridir. Vize evrakları kişilerin iş, meslek, yaş gibi durumlarına göre farklılıklar göstermektedir. Başvurunuz için gerekli olan evraklar, bu faktörler göz önüne alınarak hazırlanmalıdır. Küba vize işlemleri esnasında seyahat amacınıza, kişisel durumunuza ve bunun gibi birçok etkene bağlı olarak istenen evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlayarak elçiliğe teslim edilmesi gerekir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Küba Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Vize İşlemlerinde Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Küba Vize İşlemleri, ülkemiz vatandaşları için Küba Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Vize işlemleri randevu usulüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde şahsen elçilikte bulunmaları gerekmemektedir. Küba vize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile elçiliğe gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuzun gerçekleştirilmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız sizlerin adınıza Küba Vize Randevusu alarak vize işlemlerinizi gerçekleştirmekle yetkili olmaktadır.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: