Vize Randevusu Küba

Küba Vize Randevusu

Küba Vize Randevusu işlemlerini hakkında detaylı bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz. Long Vize Turizm olarak gerekli tüm hizmeti sizlere sağlıyoruz.

Küba vizesi başvuruları iki şekilde gerçekleştirilir. Kolay ve hızlı biçimde hizmet verilen Küba vizelerinde, şahsi başvuru ya da aracılar ile başvuru yapılabilir. Vize alacak kişinin izni ve imzası ile tur operatörleri, seyahat acenta çalışanları, şirket çalışanları, seyahat edecek kişi için işlemleri ve başvuruları gerçekleştirebilir. Bizler de bu anlamda en iyi şirket hizmetini sizlere sunmaktayız. Küba’ya ilk kez gidecek ve vize alması gereken kişilerin şahsi başvuru yapmaları önerilir. Daha önceden vize alanlar ve sık seyahat edenler için bizzat başvuru gerekmemektedir.

Küba vizesi başvuruları, Ankara’da bulunan Küba Konsolosluğu’ndan yapılır. Bölge ayrımı yapılmaksızın, tüm illerde ikamet eden kişiler Küba vizesi için başvuru yapabilirler. Küba Konsolosluğu resmi web sayfası üzerinden çevrimiçi biçimde randevu alınabilir. Küba vize başvurusunu direk yapacak kişiler, internet üzerinden online yapabilirler. Vize başvurusunu aracı kurumlar ile yapmak isteyen kişilerin randevuları Long Vize Turizm tarafından alınır. Randevu sisteminden, alınacak vize türüne göre işlem yapılabilir.

Küba Vize Randevusu İçin Gerekli Evraklar

Küba seyahati için ihtiyaç duyulan belgeler vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Ancak Küba Turistik Vize için başlıca belgelerin ilkinde vize başvuru formu, renkli olarak taratılmış seyahat sonrası için en az 6 ay geçerli pasaport fotokopisi(kişisel bilgileri içeren sayfa olmalı), gidiş dönüş uçak bileti gelmektedir. Türkiye’de oturum izni olan yabancıların oturum izni belgelerini başvuru sırasında beyan etmeleri gereklidir.

kuba vize randevusu 1

1. Pasaport: Pasaport fotokopisi evrakların arasına eklenmelidir. Pasaportun seyahat sonrası için en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

2. Fotoğraf: Küba turistik vize başvurusu için istenilen biyometrik fotoğrafın standartları; İstenen fotoğrafın 6 aydan daha eski olmaması önemlidir. Fotoğraf, 45 mm genişlik ve 60 mm yüksekliğe sahip olmalı ve beyaz arka fonda çekilmelidir. 1 adet biyometrik fotoğraf bu standartlara uyularak hazırlanmalıdır.

3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi:  Küba’ya gitmek isteyen kişilerin nüfus cüzdanı fotokopilerinin de evrakları arasında olması en önemli unsurlardandır.

4. Uçak Bileti Rezervasyonu Küba seyahatiniz için hazırladığınız dokümanlarda bulunan gidiş ve dönüş tarihlerini kapsaması gereklidir.

Detaylı bilgi için Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Küba Vize Randevusu Nereden Alınır?

Küba Vize Randevusu, vize işlemleri yapmak isteyen başvuru sahiplerinin gerçekleştirmesi gereken ilk işlemdir. Küba Vizesi için yetkili merci Küba Büyükelçiliği olmasından ötürü vize işlemleri randevu esasına dayalı olarak yürütülmektedir. Bu nedenle vize randevusu başvurunun gerçekleştirildiği elçilik tarafından verilmektedir. Vize randevunuzun alınmasının ardından gerekli evrak ve belgelerin hazırlanması ile başvuru yapmanız mümkündür. Küba vize randevunuzu hemen almak ve vize evraklarınızı hazırlayarak başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Küba Vize Randevusu Almak Zorunlu Mudur?

Küba Vize Randevusu almak vize işlemlerinin ilk adımı olmak ile birlikte başvurunun yapıldığı elçilik üzerinden alınmaktadır. Küba Vize İşlemlerini ve vize başvurularını kabul eden elçilik yine vize randevusunu vermekle yükümlü olan mercidir. Küba büyükelçiliği vize başvurularında randevu usulü ile çalışmakta olduğu için vize randevusunun alınması mecburidir. Vize başvurularında randevu usulünün kullanılması vize başvurularında yoğunluk yaşanmasını ve evrak takibinde karışıklıkların önlenmesi için uygulanmaktadır. Vize randevunuzu almak ve vize işlemlerinizi gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayabilir ve profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Küba Vize Randevusunda Bulunmak Zorunda Mıyım?

Küba Vize Başvurusu, ülkemiz vatandaşları için Küba Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Küba vize işlemleri randevu esasına bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde şahsen elçilikte bulunmaları gerekmemektedir. Vize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile elçiliğe gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuzun gerçekleştirilmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız sizlerin adınıza Küba vize randevusu alarak, Küba Vize Başvurularınızı gerçekleştirmekle yetkili olmaktadır.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: