Vizesi Nasıl Alınır Küba

Küba Vizesi Nasıl Alınır

Küba vizesi nasıl alınır sorusuna en net ve en kapsamlı cevabı sayfamız aracılığıyla bulabilirsiniz. Küba vizesi almak diğer ülkelere göre daha kolaydır. Küba vizesi, e-visa şeklinde A5 formatında özel bir kağıttır ve diğer pasaportlar gibi pasaport üzerinde yapıştırılmadan ayrı bir belge olarak pasaporta iliştirilir.

Küba Vizesi Nasıl Alınır? Kimler Küba Vizesi Alabilir?

Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaportlarına sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 gün içinde 90 günü geçmemek şartıyla Küba’ya vizesiz seyahat edebilmektedir. Küba’ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları ise vize almak zorundadır ve vize başvurusunda bulunarak kolaylıkla da vize alabilirler. Küba vize başvurusu yapmak için üç farklı seçenek vardır.

kuba vizesi nasil alinir 1

Küba Vizesi Almak İçin Nereye Başvurulur?

1) Ankara’daki Küba Büyükelçiliği’ne Bizzat ve Posta Yoluyla Başvuru

Gereken belgeler hazırlanıp vize ücreti ödendikten sonra çalışma saatleri içinde Ankara Küba Büyükelçiliği’ne şahsen gidip veya hazırlanan evrakları posta yoluyla göndererek başvuru yapılabilir. Eğer belgelerin posta yoluyla göndermek tercih edilirse vizenin kişiye geri gönderilmesi için hazırlanan dosyanın içine bir de üzerinde kendinden adresi olan bir zarf da eklenmesi gerekir.

2)Yetkili Tur Şirketleri Aracılığıyla Başvuru

Pasaport, biyometrik fotoğraf ve vize ücreti ile yetkili tur şirketlerinden herhangi birine giderek vize başvurusu yapılır.

3)İnternet Üzerinden Online Başvuru

Yetkili tur şirketlerine gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden başvuru yapılabilecek vize şirketleri de mevcuttur. Gerekli evrakları ve Küba vize ücreti ödendiğine dair dekontu göndererek başvuru yapılabilir. Ancak evrak ve belgelerde eksiklik olmaması adına en doğru bilgiyi acentamız Long Vize Turizm’den elde edebilirsiniz.

Küba Vizesi Almak İçin Yapılacak Aşamalar

Küba vizesi almak için Küba Konsolosluğu’na şahsen giderek veya acentamız aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapmadan önce yapılacak olan seyahatin amacı belirlenmeli, buna uygun vize türüne (Turist Vizesi, Ticari Vize, Çalışma Vizesi, Aile Ziyareti Vizesi, Basın Vizesi, Öğrenci Vizesi, Transit Vizesi) karar verilerek başvuru yapılmalıdır. Başvuru sonrasında ise gerekli evraklar hazırlanmalı ve iletilmelidir. Sonrasında konsolosluk hizmet bedeli ödenmelidir. En son aşama ise, bir gün ile birkaç saat içinde değişebilen süre zarfında Küba vizesine sahip olmak olacaktır.

Detaylı bilgi için Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Küba Vizesi Nasıl Alınır?

Küba Vizesi için yapılacak işlemler ülkemiz vatandaşlarının Küba seyahatlerinden önce yapması zorunlu olan işlemlerdir. Küba vizesi ülkemizde Küba Büyükelçiliği üzerinden verilmekte olup vize alınması oldukça zor olan bir ülkedir. Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken bir çok önemli husus bulunmakta ve doğru yapılmadığı takdirde olumsuz sonuç alma ihtimali yükselmektedir. Küba vize başvurusu için gerekli Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi ile dikkat edilmesi gereken hususları hakkında detaylı bilgiye firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Küba Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Küba vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle Küba Büyükelçiliği aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Küba Büyükelçiliği Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu sistemi ile çalışmaktadır. Küba vizesi nasıl alınır sorusu için vize randevusu yine büyükelçilik mercisi üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Küba vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Küba Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Küba Vize İşlemleri, ülkemiz vatandaşları için Küba Büyükelçiliğinden gerçekleştirilmektedir. Küba büyükelçiliği vize başvuruları randevu esasına bağlı olarak çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Küba Vize Randevusu alındıktan sonra vize evrakları güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde elçiliğe teslim edilir. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek ve Küba vizesi nasıl alınır öğrenmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: