Vizesi Küba

Küba Vizesi

Küba Vizesi işlemleri için bilmeniz gerekenleri derlediğimiz yazımızdan edinebilir, ayrıca Long Vize Turizm personellerimizle iletişime geçebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları umumi (bordo) pasaport sahibi iseler Küba’ya gidebilmek için vize almak zorundadır. Pasaportlar içerisinden Diplomatik (siyah), ve hizmet (gri) ,hususi (yeşil) pasaporta sahip kişiler 180 gün içerisinden 90 günü aşmamak kaydıyla Küba’ya vizesiz giriş yapabilir.

Küba vize ile ilgili bilmeniz gerekenlere bakacak olursak birçok vize türüne göre daha kısa sürede sonuçlanan bir süreç olduğunu söyleyebiliriz. Kişinin pasaportuna işlenen bir vize türünden ziyade ülkeye giriş izni veren imzalı bir izin kağıdı şeklindedir ve bir gün içerisinde düzenlenebilmektedir. Küba Cumhuriyeti’nin vize başvurusunda ve seyahat sırasında en dikkat ettiği evrak pasaporttur. Eğer pasaportunuz eskiyse ve yıpranmışsa Küba vize başvurusu kabul edilmemektedir. Bir şekilde vize almayı başarsanız dahi ülkeye girişinize izin verilmeyebilir. Önlem amaçlı olarak Küba vizesine başvurmadan önce pasaportunuzu yenileyebilirsiniz. Küba aktarmalı olarak başka bir ülke uçuş yapıyorsanız havalimanından 72 saate kadar ayrılmamanıza müsaade edilebilmektedir. Yalnız havaalanından 1 günlük konaklama için bile ayrılmış olsanız vize almanız gerekmektedir.

Küba Vizesinde Hazırlamanız Gerekenler

Küba vize işlemleri için sayfalarca evrak toparlamanız gerekmemektedir. Pasaport, vize ücreti, uçak bileti ve fotoğraf vize başvurusu için gerekli olan belgelerdir. Pasaportunuzun yurt dışına çıkış tarihinizden sonra da en az 6 ay geçerliliğinin olduğuna dikkat etmelisiniz. Küba Ankara Büyükelçiliği’ne vize talep dilekçesi yazıp, pasaportunuzun aslı ve fotokopisi, otel rezervasyonu ve uçak bileti rezervasyonu, zorunlu seyahat sigortanızı ve biyometrik fotoğrafınızı gibi evraklarınız hazır olduğu takdirde başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkündür. Dilerseniz bu işlemleri Long Vize Turizm aracılığıyla çok daha pratik şekilde gerçekleştirebilirisiniz. Küba vize başvurusunda bulunurken başvurunuzun Küba’nın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi tatil günlerine denk gelmemesine dikkat etmelisiniz. Küba Ankara Büyükelçiliği o tarihlerde kapalı olduğu için işlem yapamazsınız.

kuba vizesi 1

Küba’nın resmi tatil olduğu tarihler;

 1-2 Ocak: Küba Milli Günü (Küba Devrimi’nin Yıldönümü),

1 Mayıs: İşçi Bayramı,

25-27 Temmuz: Ulusal Direniş Günü,

10 Ekim: Bağımsızlık Günü,

25 Aralık: Noel,

31 Aralık: Yeni Yıl.

Detaylı bilgi için Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Küba Vizesi Nasıl Alınır?

Küba Vizesi için yapılacak işlemler ülkemiz vatandaşlarının Küba seyahatlerinden önce yapması zorunlu olan işlemlerdir. Küba vizesi ülkemizde Küba Büyükelçiliği üzerinden verilmekte olup vize alınması oldukça zor olan bir ülkedir. Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken bir çok önemli husus bulunmakta ve doğru yapılmadığı takdirde olumsuz sonuç alma ihtimali yükselmektedir. Küba vize başvurusu için gerekli Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi ile dikkat edilmesi gereken hususları hakkında detaylı bilgiye firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Küba Vize Başvurusu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Küba Vizesi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağız vize evrak ve belgeleridir. Vize evrakları kişilerin iş, meslek, yaş gibi durumlarına göre farklılıklar göstermektedir. Başvurunuz için gerekli olan evraklar, bu faktörler göz önüne alınarak hazırlanmalıdır. Vize başvurunuz esnasında seyahat amacınıza, kişisel durumunuza ve bunun gibi birçok etkene bağlı olarak istenen evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlayarak elçiliğe sunulması gerekir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Küba Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir?

Küba Vizesi, ülkemiz vatandaşlarından Küba’ ya seyahat planı yapan bordo pasaport hamilleri ile ülkede 90 günden fazla kalmayı planlayan diğer pasaport hamili kişilerden istenmektedir. Küba seyahatinden önce belirtilen bu durumlarda vize işlemleri yapılması zorunlu olmaktadır. Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Küba ticari vize veya Küba turistik vize gibi seyahat amacı fark etmeksizin vize işlemleri bütün bordo pasaport hamilleri tarafından yapılmalıdır. Küba vize işlemleri ve dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili detayları firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden öğrenebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: