Skip to content

Küba Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Küba Vizesi için bilmeniz gerekenleri derlediğimiz yazımızdan edinebilir, ayrıca Long Vize Turizm personellerimizle iletişime geçebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları umumi (bordo) pasaport sahibi iseler Küba’ya gidebilmek için vize almak zorundadır. Pasaportlar içerisinden Diplomatik (siyah), ve hizmet (gri) ,hususi (yeşil) pasaporta sahip kişiler 180 gün içerisinden 90 günü aşmamak kaydıyla Küba’ya vizesiz giriş yapabilir.

Küba vize ile ilgili bilmeniz gerekenlere bakacak olursak birçok vize türüne göre daha kısa sürede sonuçlanan bir süreç olduğunu söyleyebiliriz. Kişinin pasaportuna işlenen bir vize türünden ziyade ülkeye giriş izni veren imzalı bir izin kağıdı şeklindedir ve bir gün içerisinde düzenlenebilmektedir.

Küba Cumhuriyeti’nin vize başvurusunda ve seyahat sırasında en dikkat ettiği evrak pasaporttur. Eğer pasaportunuz eskiyse ve yıpranmışsa Küba vize başvurusu kabul edilmemektedir. Bir şekilde vize almayı başarsanız dahi ülkeye girişinize izin verilmeyebilir. Önlem amaçlı olarak Küba vizesine başvurmadan önce pasaportunuzu yenileyebilirsiniz.

Küba aktarmalı olarak başka bir ülke uçuş yapıyorsanız havalimanından 72 saate kadar ayrılmamanıza müsaade edilebilmektedir. Yalnız havaalanından 1 günlük konaklama için bile ayrılmış olsanız vize almanız gerekmektedir.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Küba Vizesinde Hazırlamanız Gerekenler

Küba vize işlemleri için sayfalarca evrak toparlamanız gerekmemektedir. Pasaport, vize ücreti, uçak bileti ve fotoğraf vize başvurusu için gerekli olan belgelerdir. Pasaportunuzun yurt dışına çıkış tarihinizden sonra da en az 6 ay geçerliliğinin olduğuna dikkat etmelisiniz. Küba Ankara Büyükelçiliği’ne vize talep dilekçesi yazıp, pasaportunuzun aslı ve fotokopisi, otel rezervasyonu ve uçak bileti rezervasyonu, zorunlu seyahat sigortanızı ve biyometrik fotoğrafınızı gibi evraklarınız hazır olduğu takdirde başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkündür. Dilerseniz bu işlemleri Long Vize Turizm aracılığıyla çok daha pratik şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Küba vize başvurusunda bulunurken başvurunuzun Küba’nın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi tatil günlerine denk gelmemesine dikkat etmelisiniz. Küba Ankara Büyükelçiliği o tarihlerde kapalı olduğu için işlem yapamazsınız.

Küba’nın resmi tatil olduğu tarihler;

 •  1-2 Ocak: Küba Milli Günü (Küba Devrimi’nin Yıldönümü),
 • 1 Mayıs: İşçi Bayramı,
 • 25-27 Temmuz: Ulusal Direniş Günü,
 • 10 Ekim: Bağımsızlık Günü,
 • 25 Aralık: Noel,
 • 31 Aralık: Yeni Yıl.
Vizesi Küba
Küba Vizesi

Küba Büyükelçiliği Vize

Küba Büyükelçiliği Vize işlemlerin sonucunu öğrendiğiniz son yetkili merkezdir. Küba Büyükelçiliği hakkında merak edilen her bilgiyi sayfamızdan temin edebilirsiniz. En doğru ve kapsamlı bilgi için Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçmeniz vize başvuru sürecindeki eksik bilgilerinizin tamamlanmasını sağlamaktadır.

Her ülkenin vize işlemleri sırasında yapılmasını istediği bazı prosedürleri vardır. Küba’ da bu ülkelerden biridir. Bu prosedürlerin eksik veya hatalı gerçekleştirilmesi sürecin uzamasına ya da red cevabı almanıza neden olacaktır. İşte bu olumsuz durumla karşı karşıya kalmamanız için Küba Büyükelçiliği vize işlemlerinde vize merkezi olan Long Vize Turizm ile yola çıkmanız ve süreci yönetmeniz doğru bir karar olacaktır.

Küba Büyükelçiliği’nin Görev Ve Yetkileri

Küba Büyükelçiliği‘nin görev ve yetkileri hakkında bilmek istediğiniz ne varsa sayfamızda bulmanız mümkündür. Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşayan Kübalı vatandaşların pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri için başvurdukları kurumdur. Yani kendi vatandaşlarının her türlü ihtiyaçlarına cevap vermekle mükelleftir. Hatta onlar için yetkili mercilerle görüşme hakkına sahiptir. Daha sonra vize başvurularının sonucunun belli olduğu son yargı kurumudur.

Küba vize işlemleri için başvuran başvuru sahiplerinin başvurularını titizlikle kontrol edip eksik, hatalı ya da yalan beyan ile sunulan evrak ve belgelerin saptamasını yapmak, gerekli gördüğü takdirde ek evrak ve belge talep etme hakkına sahiptir. Bununla yetinmeyip ek süre talebinde de bulunabilir. Tüm bu işlemler sizlerin başvuru sürecinizi uzatmakla kalmayıp seyahatinizin zamanın değişmesine yol açabilir. İşinde uzman Long Vize Turizm’in siz değerli müşterilerine tavsiyesi, başvurunuzu ziyaretinizden haftalar öncesinden başlatmanızdır.

Küba vize evrakları ve belgeleri neler olduğunu güncel bir şekilde belirleyip kamuoyuna duyurmalıdır. Küba vize başvurusu için verdiğiniz her dosyadaki belge ve evraklarınızı güvenle saklayıp muhafaza etmelidir. Küba vatandaşları için pasaport yenileme yetkisi de yine Küba Büyükelçiliği ‘ne aittir.

Küba Büyükelçiliği Vize Başvuru Ücreti

Küba vize ücreti en merak edilen konulardan biridir. Ama bu yaptığınız seyahatin türüne, süresine ve aldığınız zamana göre değişkenlik göstermektedir. Ücretlerle ilgili detaylı bilgiler için bizlere ulaşabilirsiniz.

Büyükelçiliği Vize Küba
Küba Büyükelçiliği Vize

Küba Konsolosluğu Vize

Küba Konsolosluğu Vize hakkında bilmek istediğiniz ayrıntıları firmamıza ulaşarak öğrenebilirsiniz. Küba konsolosluğu Küba’ya seyahat etmek için gelenlere belirli kriterler sunar. Bu kriterler ara ara güncellenmekte olup Long Vize Turizm danışmanları tarafından siz değerli müşterilerimize aktarılır.

Evrak ve belge eksikliğinde hassas olan konsolosluk, bazen ek belgeler de isteyebilmektedir. Küba’ya seyahat etmek için konsolosluğun belirttiği kriterlerde evraklarınızı tam ve eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Aksi halde vizeniz ret yanıtı alır ve siciliniz bundan olumsuz etkilenir. Bir sonraki yurt dışı seyahatlerinizde sorun yaşamak istemiyorsanız vizenizin olumlu çıkması için belgelerinizi hassasiyetle hazırlamalısınız. Bu sıkıntılı sürecinizde firmamız sizlere yardım ederek süreci hızlandıracaktır.

Küba Konsolosluğunun Görevleri

Küba konsolosluğunun en önemli görevi Küba vizesi almak isteyenler için olumlu veya olumsuz bir yanıt vermektir. Konsolosluğun görevleri Küba’ya seyahat etmek isteyenler için aşağıda sıralanmıştır.

 • Küba vizesi başvurularını detaylı kontrol etmek
 • Küba vize başvuru evraklarında eksik belge olup olmadığını belirleyip bildirmek
 • Türkiye’de yaşayan Küba vatandaşlarının isteklerine cevap vermek
 • Küba seyahatleri ile ilgili güncel bilgileri duyurmak
 • Küba konsolosluğuna teslim edilen kişisel evrakların korunmasını sağlamak
 • Küba vizesi isteğinde bulunan kişiler için gerektiğinde ek belge istemek

Küba Konsolosluğu Vizesine Nasıl Başvurulur?

Küba vize başvurusu için nerden başlayacağını bilmeyen ve kafasında bir sürü sorun olanlar için firmamız Long Vize Turizm yardımcı olacaktır. Öncelikle hangi amaçla Küba’ya gidileceği belirlendikten sonra kaç gün kalınacağı belirlenmelidir. Küba vize türünüz ve tarihlerinizi belirledikten sonra ise gerekli evrak ve belgelerle vize ücretinizi yatırmanız gerekmektedir.

Güncel belge ve evraklar için firmamıza ulaşabilirsiniz. Bu süreçte Küba vizesi randevusu alarak konsoloslukta parmak izi vermeniz de gerekmektedir. Bunun için online olarak randevu talebinde bulunmak ve randevunun çıkmasını beklemek gerekir. Randevu çıktıktan sonra ise tam günü ve saatinde konsoloslukta olmak gereklidir. Küba’ya seyahatinizin 1 ay öncesinde vize başvurularınızı yapmaya başlamanız gerekmektedir. 

Küba vize işlemleri sonuç bulması ortalama olarak 1 ayı bulabilmektedir. Tüm bu evrak koşturmacasıyla vakit kaybetmek ve strese girmek istemiyorsanız uzman firmamıza başvurabilir ve işlemlerinizin hız kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Konsolosluğu Vize Küba
Küba Konsolosluğu Vize

Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi hakkında merak ettiğiniz ne varsa sayfamızda bulmak mümkündür. Başvuru vize türlerinden biri olan Küba aile ve arkadaş ziyareti vizesi hakkında en doğru ve güncel bilgileri öğrenmek içinLong Vize Turizm şirketine başvurabilirsiniz. Long Vize Turizm olarak sizleri sevdiklerinize kavuşturmaktan memnuniyet duyarız. Küba’ da yaşayan sevdiklerinize kavuşmadan en sorunsuz adres olan firmamız sizlerin bu konudaki hassasiyetinizin farkında olup aynı hassasiyetle işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. 

Küba vize işlemleri yakından takip edip her ayrıntıyı siz değerli müşterilerimizle paylaşmaktayız. Küba Büyükelçiliği aile ve arkadaş ziyareti vize işlemleriniz için bazı gerekçeler sunmaktadır. Küba aile arkadaş ziyareti vizesi kısa süreli bir vize türüdür.

Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi için Gerekli Bilgiler

Küba aile arkadaş ziyareti vizesi için gerekli bilgileri çin sayfamızı takip etmeye devam etmelisiniz. Bu vize türü Küba ‘da ikamet eden Küba vatandaşları ile vatandaşlık alan aile ve arkadaşların arasında gerçekleşir. İlk ihtiyacınız olan şey Küba ülke sınırları içerisinde yaşayan birinden davetiye mektubu almaktır.

Bu davetiye mektubu ön başvuru mahiyetindedir. Daha sonra pasaportunuzun 10 yıldan fazla olmamasına dikkat etmelisiniz. Hiçbir yerinde yırtık veya yıpranma olmamalı. Özellikle fotoğrafınızdaki yüzünüz net bir şekilde görülüyor olmalıdır. Ama eğer bir pasaportunuz yoksa mutlaka kayıtlı olduğunuz semtin karakolunda parmak iziniz ve kişisel bilgilerinizle kayıt yaptırıp bir pasaport sahibi olabilirsiniz. Ardından Kore Büyükelçiliği’nin sizler için hazırladığı formu dikkatli bir şekilde doldurmalısınız. 

Küba aile arkadaş ziyareti vizesi otuz günü (30) kapsamaktadır. Eğer ziyaretinizde bir uzama yaşanırsa mutlaka Kore Konsolosluğu’na bildirmenizde yarar vardır.

Ziyaretçilere gönderilen davetiye mektubunda nerede ve kimlerle kalacağınız açık adres ile belirtilmeli

Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar

Küba vizesi kaç günde çıkar sorusuna net bir cevap vermek mümkün değildir. Başvuru vizeniz ortalama 5 ile 10 iş günü arasında belli olmaktadır. Ama bu ortalama bir zaman dilimidir. Kore Büyükelçiliği’nin yoğunluğuna ve tatil günlerine göre değişmektedir. Üstelik Kore Büyükelçiliği sizlerden ek bir belge ve evrak talebinde bulunabilir. Bu ek belge ve evrak başvuru sürecini uzatabilir.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Küba
Küba Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi

Küba Ticari Vize

Küba Ticari Vize; iş, toplantı, fuar, seminer, konferans gibi resmi iş bağlantıları ile Küba ‘ ya gidecek olan vatandaşların alması gereken vize türüdür. Pasaportunuzla birlikte şahsen vize Merkezi’ni ziyaret etmeniz başvurunuzu tamamlamamız için yeterli olacaktır.  Başvurularınızı 1 hafta öncesinden yapmanız tavsiye edilmektedir.  

Küba vizesi başvurunuzun sonuçlanmasını Küba Büyükelçiliği Konsolosluğu tarafından belirlemektedir. Küba vize başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz yer Long Vize Turizm merkezimizdir.

Küba Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

 1. Pasaport:  En az 6 ay geçerliliği vardır. Renkli taranmış pasaport nüshası gerekmektedir.
 2. Fotoğraf: Küba başvuru işlemlerinde kullanılacak 1 adet biyometrik fotoğraf olması gerekiyor. Arka fonu beyaz ve 45 x 60 mm boyutlarında olması gerekmektedir.
 3. Küba Vize Formu: Başvuru formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde başvuru formuna doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu için yazılan bilgilerin güncel olması gerekir. Formda beyan edilen bilgilerin seyahatin nedenlerini kanıtlayıcı belgelerle desteklemesi gerekmektedir. Bu konuda Long vize Turizm olarak bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.
 4. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Nüfus cüzdanı fotokopisinin vize başvuru evrakları arasında bulunması gerekir.
 5. Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonu: Küba seyahatince bulunacak vatandaşların hazırlamış olduğu belgelerde yer alan Uçak bileti rezervasyonun da gidiş ve dönüş tarihleri gerekmektedir.
 6. Seyahat Evrakları: Seyahat sağlık sigortası, Ulaşım rezervasyonu, Konaklama rezervasyonu. Seyahat sürenizi kapsayan seyahat sağlık sigortası işlemlerinizi başvuru evrakları arasında yer alması gerekmektedir.
 7. Şirket Evrakları: Vergi Levhası Fotokopisi, İmza Sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesi Formu, Şirket Banka Hesap Dökümü, Faaliyet Belgesi Fotokopisi
 8. Davetiye: Küba ticari vize başvuru işlemlerinin yapılabilmesi için davetiye zorunlu bir belgedir. Davetiye gönderen kişinin Küba pasaportu ve Nüfus Cüzdanı fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır.

Küba Vize Türleri:  

Küba vize işlemleriniz vize türlerine göre ayarlanmaktadır. Küba vize türleri;

 • Küba turistik vize
 • Küba ticari vize
 • Küba çalışma vizesi
 • Küba aile arkadaş ziyareti vizesi
 • Küba öğrenci vizesi
 • Küba transit vize
 • Küba basın vizesi
Ticari Vize Küba
Küba Ticari Vize

Küba Turistik Vize

Küba Turistik Vize, devletin resmi makamlarınca ülkesine seyahat edecek yabancılara verdiği ve pasaportlarına işlediği izin belgesine verilen addır. Küba Turistik Vize hakkında aradığınız her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

Küba Vizesi seyahatinde bulunacak Umuma Mahsus yani Bordo pasaport sahibi kişilerin Küba Turistik Vize almaları gerekir.  Küba Turistik Vize pasaportun dışında verilen bir belgedir ve T.C. vatandaşlarının ülkeye girişleri için vize kartları çıkartmaları şarttır. Başvuruyu yapan kişilerin yetkili Küba Vize servisinin mührünün olduğu Küba Büyükelçiliğinin barkod numarasının olduğu seyahat kartları ile Küba’ya girişlerini gerçekleştirmektedirler. Küba Vize başvurularının değerlendirilmesi Küba Büyükelçiliğine aittir. Türkiye’de yaşayan yabancı vatandaşlar Küba Vize başvurularında ikamet izinlerini de belgelemeleri gerekir.

Küba Büyükelçiliği vize başvurusu için pasaport mutlaka istenmektedir.  Yıpranmış pasaportlarla yapılan vize başvuruları ret edilebilir.  Yıpranmış pasaportla turist vizesi alınsa da Küba havaalanında pasaportunuzla ilgili sorun yaşanabilmekte, yolcunun ülkeye girişine izin verilmeme ihtimali bulunmaktadır.  Bu nedenle başvuru sahibinin ülkeye girişi öncesinde pasaportunu yenilemesinde fayda vardır. Küba turistik vize 6 aylık hazırlanan bir karttır. Küba turist vizesiyle başvuru yapan vatandaşların Küba’da konaklama yapacağı süre 30 gündür. Küba’da 30 günden fazla konaklamak isteyen T.C. vatandaşları Küba’da gerekli mercilere başvuru yaparak Küba turist vizelerini 30 gün daha uzatabilirler.

Küba Turistik Vize için Gerekli Evraklar

Küba vize evrakları ve belgeleri nelerdir? Küba seyahati için ihtiyaç duyulan belgeler vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Ancak Küba turistik vize için başlıca belgelerin ilkinde vize başvuru formu, renkli olarak taratılmış seyahat sonrası için en az 6 ay geçerli pasaport fotokopisi(kişisel bilgileri içeren sayfa olmalı), gidiş dönüş uçak bileti gelmektedir. Türkiye’de oturum izni olan yabancıların oturum izni belgelerini başvuru sırasında beyan etmeleri gereklidir.

 • Pasaport:  Pasaport fotokopisi evrakların arasına eklenmelidir. Pasaportun seyahat sonrası için en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
 • Fotoğraf: Küba turistik vize başvurusu için istenilen biyometrik fotoğrafın standartları; İstenen fotoğrafın 6 aydan daha eski olmaması gerekmektedir. Fotoğraf, 45 mm genişlik ve 60 mm yüksekliğe sahip olmalı ve beyaz arka fonda çekilmelidir. 1 adet biyometrik fotoğraf bu standartlara uyularak hazırlanmalıdır.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Küba’ya gitmek isteyen kişilerin nüfus cüzdanı fotokopilerinin de evrakları arasında olması gerekmektedir.
 • Uçak Bileti Rezervasyonu:  Küba seyahatiniz için hazırladığınız dokümanlarda bulunan gidiş ve dönüş tarihlerini kapsamalıdır.
Turistik Vize Küba
Küba Turistik Vize

Küba Vize Başvurusu

Küba Vize Başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgiler için firmamıza danışabilirsiniz. Küba seyahatleri için vize başvuruları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkili turizm, seyahat firmamız vasıtasıyla kabul edilmektedir.

Renkli pasaport fotokopinizi firmamıza göndermeniz ya da pasaportunuzla beraber bizzat Vize Merkezi’ni ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Pasaportunuz elimize ulaştıktan sonra aynı gün içinde vize başvurunuzu gerçekleştirecek, Küba turistik vize kartınızı tarafınıza 1 gün sonra iletilecektir.

Küba Vize Başvurunuzu Long Vize Turizm adına sitemizden veya ofisimizden online olarak gerçekleştirmekteyiz. Ne var ki Küba vize başvuru işlenmeleri sırasında yaşanan aksilikler sizin bu güzel ülkeye yapacağınız seyahati engelleyebilir. İşte bu aksilikleri ortadan kaldıran Long Vize Turizm sizlere başvuru hakkında bilmeniz gerekleri aktarmaktadır.

İstanbul’da ikamet ediyorsanız vize Merkezi’nden Küba vizenizi 1-2 iş günü içinde alma şansınız vardır. Pasaportunuzla birlikte vize merkezimize uğrayabilirsiniz. Latin Amerika ülke vizeleri konusunda uzman olan temsilcilerimizden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Küba Vize Başvurusu İşlemleri

Küba vizesi pasaportun dışında verilen bir belgedir. Türkiye’de bulunan yabancılar Küba vize başvurularında İkamet Tezkerelerini de ibraz etmek zorundadırlar. Küba, T.C. vatandaşlarının vize başvurusu için sadece pasaport istemektedir. Bu nedenle pasaport Küba Vize Başvuru İşlemlerinde oldukça mühimdir. Tahrip edilmiş veya yırtılmış pasaportla yapılan Küba Vize Başvuruları kabul etmemektedir. Tahrip edilmiş veya yırtılmış pasaportla Küba turistik vize kartını alsanız bile uçuş aktarmalarında ya da Küba Cumhuriyeti sınırından geçerken ülkeye girmenizde sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu gibi bir durumda Küba vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzu yenileme önerisini yapabiliriz. Pasaportunuzun geçerlilik süresi vize almak için yaptığınız başvuru tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.

Küba’dan 72 saate kadar hava alanından ayrılmadan transit geçeceğiniz durumlarda Küba Konsolosluğu vize istememektedir. Fakat hava limanından ayrılmak durumunda olduğunuz durumlarda Küba’da 1 günlükte olsa konaklayacağınız durumlarda vize almanız şart olacaktır. Küba’da kapı vizesi veya benzeri bir vize türü bulunmamaktır.

Uyarı!

Küba Vize Formu Küba’ya Amerika üzerinden seyahat edecek yolcuları kapsamamaktadır. Amerika’dan Küba’ya seyahat edecek vatandaşların Küba vizelerini Amerika Birleşik Devletleri Washington Küba Konsolosluğundan ya da ilgili hava yolu firmalarından şahsen almaları gerekmektedir. Türkiye’den alacağınız Küba vizesi, Küba’ya doğrudan yapacağınız seyahatlerde ya da Amerika dışındaki ülkelerden yapacağınız seyahatlerde geçerli sayılacaktır.

Vize Başvurusu Küba
Küba Vize Başvurusu

Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri 2021

Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri hatalı ve eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. İhtiyaç duyduğunuz tüm belge ve evrakların neler olduğunu sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Long Vize Turizm vize merkezi sizlerin vize işlemleri sürecindeki her ihtiyacınıza cevap verecek düzeyde bilgi ve donanıma sahiptir. Bu bağlamda vize başvuru işlemleri için irtibat kurabileceğiniz en doğru adres Long Vize Turizm’dir.

Küba Büyükelçiliği her sene Küba vizesi için gerekli belge ve evrak güncellemesi yapmaktadır. Başvuru sahipleri güncellemeleri iyi takip etmek zorundadır. Aksi halde vize başvuruları uzayabilir veya da red cevabı alabilirler.

Küba Konsolosluğu’nun yetkin kıldığı bir firma vasıtasıyla başvuruları yapmak daha sağlıklı olur. Bunun için de en doğru adres Long Vize Turizm‘dir. Siz değerli müşterilerimiz yapacağı seyahatin tadını çıkartırken Long Vize Turizm de sizin başvuru sürecinizi titizlikle takip etmektedir.

Küba Vize Türleri

Küba vize türleri başvuru sahiplerinin vize alma sürecinde belirledikleri ilk adımdır. Yapacakları ziyaretin amacını belirleyip bu amaç doğrultusunda uygun vize türüne başvurmaları gerekmektedir. Vize başvuruları için gerekli olan belge evraklar da amacına uygun olarak temin edilir. Her vize türü için istenen belgeler arasında değişkenlik söz konusudur. Bunu için en güncel ve doğru bilgiyi Long Vize Turizm vize merkezinden edinebilirsiniz.

 • Küba Turizm Vizesi
 • Küba Sağlık Vizesi
 • Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Küba Eğitim Vizesi
 • Küba Çalışma Vizesi
 • Küba Ticaret Vizesi

Küba Vize Evraklar Ve Belgeler

Küba vize evrakları ve belgeleri en merak edilen konular arasındadır. Sizler için gerekli belge ve evrakların derlemesini yaptık

 • Pasaport (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli olmalı)
 • Fotoğraf (istenilen ebatlarda iki biyometrik fotoğrafınız ve arka fonun beyaz olmalı)
 • Nüfus cüzdanı örneği
 • Uçak bileti rezervasyonu
 • Seyahatinize ilişkin belgeler (kalacak yer gibi)
 • Başvuru formu ve başvuru dilekçesi
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Nüfus kayıt örneği
 • Maddi durum belgeleriniz
 • Diğer hususlar

Yukarıda verilen bilgiler doğrultuda Küba Büyükelçiliği sizlerden ek belge ve evrak talebinde bulunabilir.

Belgeleri Ve Evrakları Vize Küba
Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri

Küba Vize Formu

Küba Vize Formu vize başvuru sürecindeki en önemli unsurdur. Aynı zamanda Küba Devleti’ne vize başvurunuzu resmileştiren bir belgedir. Başvuru sürecinin en önemli ayağıdır başvuru formu. Orada vereceğiniz her bilginin doğruluğundan ve güncelliğinden emin olmalısınız. Aksi halde yalan beyanda bulunduğunuz takdirde hakkınızda cezai işlem başlamasına neden olabilir ve vize başvurunuzun kabulünde de Küba vize formu oldukça önem arz etmektedir. İşte bu kadar önemli bir adımda alacağınız destek başvuru sahiplerinin ziyaretlerini kolaylaştırmakla kalmayıp onların iş yükünü de hafifletecektir. Bu süreçte yanınıza yer almaktan memnunluk duyan Long Vize Turizm şirketi olarak uzman ekibiyle karşınıza çıkmaktadır. Bu süreçte aklınıza takılan soruları Long Vize Turizm danışmanlarına ulaşıp cevap alabilirsiniz.

Küba Vize Formu Hakkında

Küba vize formu hakkında öğrenmek istediğiniz ne varsa sayfamızdan güvenle öğrenebilirsiniz.

Long Vize Turizm şirketi sizler adına Küba vize başvuru formunu doldurmaktadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun kişisel bilgilerinizle sizlerden istediğimiz Küba vize evrakları ve belgeleri kargo yoluyla bizlere ulaştırdığınız sürece, vize başvuru işlemleriniz başlamış olacaktır.

Küba Büyükelçiliği tarafından hazırlanan Küba başvuru formu sizden istenilen bilgiler doğrultusunda doldurulmalıdır. Özellikle seyahat amacınıza uygun vize türünü belirlemelisiniz. Vize türünüzle bağlantılı olarak Küba Büyükelçiliği’nin talep edeceği belgeler farklılık göstermektedir.

Küba Vize Formunda Neler Vardır?

Küba vizesi formunda neler vardır diye merak ediyorsanız okumaya devam etmelisiniz. Öncelikli vize başvurunuzu seyahatinizden en az iki hafta öncesinden yapmalısınız. Aksi halde süreç uzadığında seyahatiniz aksayabilir.

Diplomatik Pasaport, Hususi Pasaport, Hizmet Pasaportu sahipleri vize işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar. Ama aynı muaflık Umuma Mahsus Pasaport sahipleri için geçerli değildir. Küba vize formunda sorularını soruları aşağıda sizler için derledik.

 • Güncelliğinden ve doğruluğundan emin olduğunuz kişisel bilgileriniz hakkında sorulan sorular
 • Başvuru sahiplerine her alandan ulaşımı sağlayan iletişim bilgileri
 • Pasaportunuza ait bazı önemli hususlar( pasaport numaralarınız ve pasaport türünüz gibi)
 • Ekonomik bilgileriniz.( maddi dokümanlarınız)
 • Aile bireylerinize ait ayrıntılı bilgiler
 • Seyahatinize hakkında bilgiler ( kalacağınız yer, seyahatinizi karşılayacak para miktarı gibi)
 • Mesleki statünüz hakkında bilinmesi gerekenler
Formu Vize Küba
Küba Vize Formu

Küba Vize İşlemleri

Küba Vize İşlemleri Küba’ya yapılması düşünülen gezilerle ilgili gerekli olan belgelerin gerektiği şartları taşıyacak şekilde toparlama sürecidir. Küba Vize İşlemleri için üç yol yapılması gerekmektedir. Başlangıç olarak Küba’ya seyahat yapacak olan kişiler Türkiye’de yer alan Küba temsilciliklerine şahsi olarak yapabilirler. İkinci yol ise Küba Konsolosluğu Büyükelçiliği yerine aracı kurumlar olabilecek yetkili olan firmalar ya da vize merkezleri aracılığıyla yapmaktır. Üçüncü yol internetten başvuru yapmaktır. Bizler Long Vize Turizm olarak işimizi yıllardır başarıyla sürdüren bir firmayız.

1. Ankara Küba Büyükelçiliği’ne Şahsi Olarak ve Posta Yoluyla Başvuru

Aşağıda anlattığımız Küba vizesi için gerekli belgeleri ve Küba vize ücreti hazırlayıp çalışma saatleri içinde Ankara Küba Büyükelçiliği’ne bizzat gidip başvuru yapmanız gerekmektedir. Ya da dokümanlarınızı postalayarak başvuruda bulunabiliyorsunuz. Eğer belgelerinizi posta yoluyla yollamayı seçti iseniz vizenizin size geri gönderilebilmesi için dosyanızın içine bir de kendinden adresli bir zarf yerleştirmeniz gerekmektedir.

2. Yetkili Turizm Firmaları Aracılığı İle Başvuru

Çoğu turizm firmasının Küba Büyükelçiliği ile akreditasyonu bulunuyor. Yanınıza Pasaport, biyometrik  fotoğraf ve vize ücreti ile Long Turizm şirketimize gelip başvuru yapabiliyorsunuz.

3. İnternetten Online Başvuru

Üçüncü bir seçenek olarak internetten online başvuru yapmanız için size şirketimiz yardımcı olacaktır. Taraması yapılmış dosyalarınızı ve vize ücretini ödediğinize dair dekontunuzu bize göndermeniz yeterlidir.

Küba Vize İşlemleri için Gerekli Evraklar

 • Uçak bileti ve otel rezervasyonu dokümanı
 • Vize bedeli ücreti (Şahsen başvuru yapacaksanız bankadan alınacak ödeme dekontu; firmamız direk nakit kabul ediyor.)
 • Pasaportun aslı
 • Pasaportun fotokopisi (En az 6 ay geçerliliği olmalı)
 • 2 adet Fotoğraf (45 mm-60 mm ölçülerinde.)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Seyahat sigortası (Seyahat süresini kapsamalı)
 • Vize dilekçesi (Bizzat kendiniz Ankara’daki Küba konsolosluğuna başvuracaksınız. Bu konuda firmamız sizlere yardımcı oluyor)

Gerçekten de, az zahmetle alınabilecek sayılı vizeler arasındadır. SGK bildirgeleri, banka hesap cüzdanları, otel rezervasyonları gibi dokümanlar istemiyorlar. Gerekli olan evrakların eksiksiz ve hatasız şekilde hazırlanmasından sonra Küba vizesi için başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Küba vizesi geçerliliği 6 ay süren bir turistik kart özelliği taşır. Ayrıca beyan edilmiş olan pasaportla birlikte ayrı bir belge olarak verilen Küba vizesi ile en fazla yapılacak olan seyahat 6 ay içerisinde 30 gündür. Bu süre zarfında seyahat etmezseniz Küba vizeniz geçerliliğini kaybedecektir. Tekrar Küba seyahatine gidilmek istendiğinde 

Küba Vize İşlemleri yapılması gerekecektir. Bu durumun dikkate alınarak Küba vize işlemleri yapılırken dikkat dilmesi gerekecektir.

Vize İşlemleri Küba
Küba Vize İşlemleri

Küba Vize Randevusu

Küba Vize Randevusu işlemlerini hakkında detaylı bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz. Long Vize Turizm olarak gerekli tüm hizmeti sizlere sağlıyoruz.

Küba vizesi başvuruları iki şekilde gerçekleştirilir. Kolay ve hızlı biçimde hizmet verilen Küba vizelerinde, şahsi başvuru ya da aracılar ile başvuru yapılabilir. Vize alacak kişinin izni ve imzası ile tur operatörleri, seyahat acente çalışanları, şirket çalışanları, seyahat edecek kişi için işlemleri ve başvuruları gerçekleştirebilir. Bizler de bu anlamda en iyi şirket hizmetini sizlere sunmaktayız. Küba’ya ilk kez gidecek ve vize alması gereken kişilerin şahsi başvuru yapmaları önerilir. Daha önceden vize alanlar ve sık seyahat edenler için bizzat başvuru gerekmemektedir.

Küba vizesi başvuruları, Ankara’da bulunan Küba Konsolosluğu’ndan yapılır. Bölge ayrımı yapılmaksızın, tüm illerde ikamet eden kişiler Küba vizesi için başvuru yapabilirler. Küba Konsolosluğu resmi web sayfası üzerinden çevrimiçi biçimde randevu alınabilir.

Küba vize başvurusunu direk yapacak kişiler, internet üzerinden online yapabilirler. Vize başvurusunu aracı kurumlar ile yapmak isteyen kişilerin randevuları Long Vize Turizm tarafından alınır. Randevu sisteminden, alınacak vize türüne göre işlem yapılabilir.

Küba Vize Randevusu İçin Gerekli Evraklar

Küba seyahati için ihtiyaç duyulan belgeler vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Ancak Küba Turistik Vize için başlıca belgelerin ilkinde vize başvuru formu, renkli olarak taratılmış seyahat sonrası için en az 6 ay geçerli pasaport fotokopisi(kişisel bilgileri içeren sayfa olmalı), gidiş dönüş uçak bileti gelmektedir. Türkiye’de oturum izni olan yabancıların oturum izni belgelerini başvuru sırasında beyan etmeleri gereklidir.

 • Pasaport: Pasaport fotokopi evrakların arasına eklenmelidir. Pasaportun seyahat sonrası için en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
 • Fotoğraf: Küba turistik vize başvurusu için istenilen biyometrik fotoğrafın standartları; İstenen fotoğrafın 6 aydan daha eski olmaması önemlidir. Fotoğraf, 45 mm genişlik ve 60 mm yüksekliğe sahip olmalı ve beyaz arka fonda çekilmelidir. 1 adet biyometrik fotoğraf bu standartlara uyularak hazırlanmalıdır.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi:  Küba’ya gitmek isteyen kişilerin nüfus cüzdanı fotokopilerinin de evrakları arasında olması en önemli unsurlardandır.
 • Uçak Bileti Rezervasyonu Küba seyahatiniz için hazırladığınız dokümanlarda bulunan gidiş ve dönüş tarihlerini kapsaması gereklidir.
Vize Randevusu Küba
Küba Vize Randevusu

Küba Vize Ücreti

Küba Vize Ücreti hakkında detaylı bilgi için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Karayiplerde bulunan ada ülkesi Küba, doğal güzellikleriyle herkesin düşlerini süslüyor. Küba’ya gitmek için Küba ücretinizin diğer evrak ve belgelerinizle beraber yatırılması gerekmektedir. Aksi halde vizeniz kabul edilmeyecektir. Uğraşlarınızın boşa çıkmaması için vize ücretinizi yatırmayı unutmayınız.

Küba vize ücretleri için en güncel ve en doğru bilgiyi firmamız Long Vize Turizm’den elde edebilirsiniz. Küba vizesi almak isteyenler önce vize türünü belirlemelidir. Seçtikleri vize türü ve süresi vize ücretinin belirlenmesini etkilemektedir.

Küba Vize Ücreti Vize Türleri

Küba vizesi için bazı türü örneklerini sizler için sunduk. Bunlardan birini seçip sürenizi de belirledikten sonra ücret bilginizi Long Vize Turizm firmamızdan öğrenebilirsiniz.

 • Küba ticari vize
 • Küba turistik vize
 • Küba aile-arkadaş vizesi
 • Küba Konferans vizesi
 • Küba Vizesinin Sonuçlanma Süresi

Küba Vizesi Başvurusu işlemlerinizin sonuçlanma süresi

Küba Konsolosluğu’nun yoğunluk ve tatil günlerine göre farklılık göstermektedir. Küba Konsolosluğu’nun tatil günlerini ayrıntılı öğrenmek isterseniz firmamıza ulaşabilirsiniz. Personellerimiz konsolosluğun en güncel bilgilerini alır ve siz değerli müşterilerimize aktarır. Vize sonuçlanma süresi net olmasa da 1 ay içerisinde sonuçlanması en muhtemel durumdur.

Küba Vizesi Hakkında Bazı Ayrıntılar

Küba vizesi için ayrıntılı bilgiler almak istiyorsanız tüm bilgileri firmamız ve personellerimiz sizlere iletecektir. Sadece bize ulaşmanız ile süreci sizin adınıza yönetip vizenizin olumlu olmasını sağlayabilmekteyiz. Seyahat sırasında yapacağınız işlemlerde kullandığınız ücretler tamamen size aittir. Küba vize ücreti sadece vize için ödenen ücrettir.

Küba vizesi almak için evraklarınızın ve belgelerinizin tam, doğru ve eksiksiz olması çok önemlidir. Konsolosluk eksik evrak gördüğünde sizden ek evrak isteyebilir veya vizenizi direk reddedebilir. Vizenizin reddi sicilinize işler ve bir sonraki yurt dışı seyahatlerinize de engel olur. Çünkü diğer ülkeler vizenizdeki ret yanıtını görebilir ve bazı önlemler alabilir. Bu tarz sıkıntılarla uğraşmamak, vakit kaybı yaşamamak ve vizenizin eksiksiz olduğuna emin olmak adına bize başvurabilirsiniz.

Müşteri odaklı çalışmalarımız ile yıllardır bu alanda müşterilerimizden tam not alıyoruz. Vizelerle alakalı Türkiye’de en başarılı hizmeti veren firmamız siz değerli müşterilerimizin daima yanındadır.

Vize Ücreti Küba
Küba Vize Ücreti

Küba Vizesi Dilekçe Örneği

Küba Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detaylı bilgiler öğrenmek için bizlere ulaşabilirsiniz. Küba vizesi almak isteyenler dilekçe örneğini doldurup Küba Konsolosluğu’na teslim etmek zorundadır. Dilekçenizde yazılan bilgiler Küba vizesi formunda yazılanlarla örtüşmelidir. Yanlış ifadeler ve eksik bilgiler vizenizin iptal edilmesine sebep olur. Bu yüzden yetkili merkez olan Long Vize Turizm firmamızdan yardım talebinde bulunabilirsiniz. Küba vizesi dilekçenizde yer alan bilgilerin İngilizce ifade edilmesi gerekmektedir.

Küba Vizesi Dilekçe Örneğinde Yazmanız Gereken Önemli Bilgiler

Küba dilekçenizde seyahat masraflarıyla ilgili karşılamayı sizin yapacağınızı belirtmeniz çok önemlidir. Küba vize evrakları ve belgeleri nelerdir? Bunu evraklarla ve banka hesap dökümleriyle ispatlamanız yerinde olur. Küba seyahatinizin türünü ve kaç gün süreceğini dilekçenizde tarihleriyle beraber kesin bir dille ifade etmeniz gerekmektedir.  Dilekçenizde Küba’da sürekli kalmayıp döneceğiniz tarihi yazmanız çok önemlidir. Eğer seyahat sürenizden daha uzun süre kalmanız gerekirse tekrar konsolosluktan izin almanız gerekmektedir.

Küba Dilekçesi Yazarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Küba vizesi için doldurmanız gereken dilekçe tam ve eksiksiz olmalıdır. Dilekçenizin başında Küba Konsolosluğuna ibaresi yer almalıdır ve dilekçenin sağ alt bölmesinde isim-soy isim ve imzanızın yer alması çok önemlidir.

Sol üst tarafta ise dilekçeyi yazdığınız tarih yer almalıdır. Dilekçede yanlış bilgiler veya hatalı bilgiler ifade ederseniz vizeniz reddedilir. Bu durum sicilinize işleyip bir sonraki yurt dışı seyahatlerinizi etkilemektedir. Bu tarz olumsuz ve sıkıntılı süreçlerle uğraşmak istemiyorsanız yetkili merkezimiz Long Vize Turizm yardımıyla işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Küba Vize Sonucu Kaç Günde Çıkar?

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar? Küba’ya seyahat etmek isteyenlerin merak ettiği sorulardan biri de vize işlemlerinin ne zaman sonuçlanacağıdır. Bu süre kesin olmamakla beraber ortalama bir ayı bulmaktadır. Ancak Küba Konsolosluğu’ndaki bilgiler ışığında bu süreç bazen gecikebilir bazen de daha erken olabilir.

Yoğunluk yaşanan dönemler ve tatil günleri vize sonucunun ne zaman çıkacağını etkilemektedir. Bu yüzden seyahat edeceğiniz yerin tatil günlerini net bir şekilde bilmek net bir sonuç zamanı edinmemizi sağlar. Bizler en güncel konsolosluk bilgilerini gerekli yerlerden edinerek siz değerli müşterilerimize aktarırız ve sürecin hızlanmasını sağlarız.

Vizesi Dilekçe Örneği Küba
Küba Vizesi Dilekçe Örneği

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar sorununun en kapsamlı yanıtı sayfamızda bulunur. Merak ettiğiniz soruların cevapları için sayfamızı takip ediniz. Küba vize başvurusu için öncelikle doğru bir firma ile anlaşmalısınız. İşinizin nasıl kolaylaştırdığını sizler de göreceksiniz Long Vize Turizm şirketi olarak siz kıymetli müşterilerimizden tek beklentisi yapmakta olduğunuz seyahatinize odaklanmanız olacaktır.

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar Vize Başvurusu Hakkında Bilinmeyen Her Şey

Küba vizesi başvurusu hakkında bilinmeyen her şey sayfamızda bulmak mümkündür. Küba vizesi başvurusunda bulunmak isteyen başvuru sahipleri için ilk yapılacak adım pasaportunu kontrol etmektir.

Seyahate çıkacağını pasaport yırtılmamış veya herhangi bir yerinde deforme olmamış bir şekilde olmalıdır ve daha önemlisi yüzünüzün netliğini tehlikeye atacak bir fotoğrafınız olmamalıdır. Diğer bir yandan seyahatiniz sırasında kullanacağınız pasaportunuz seyahatinizden sonra 6 ay geçerliliği olmalıdır.

Aksi bir durumda sıkıntıya girebilirsiniz. Bu süreçte en doğru adım pasaportunuzu yenilemek olacaktır. Ama eğer herhangi bir pasaporta sahip değilseniz kayıtlı olduğunuz semtin karakolunda parmak iziniz ve yanında kişisel bilgilerinizle bir pasaport temin edebilirsiniz.

Pasaport işini hallettikten sonra sırada vize türünüzü belirlemek kalıyor. Vize türünüz seyahatinizi yapacağınız amaca göre şekil alır. Hatta başvuru formunuzu doldururken vize türünüze göre doldurmanız gerekmektedir. Vize türünün önemi hem başvuru ücretlerinde hem başvuru formunda hem de başvuru açıklama sürecinde oldukça büyük bir rol oynamaktadır.

Küba Vize Başvuru Sonucu İçin Kaç Gün Gerekli

Küba vize başvurusu sonucu için kaç gün gerekli sorusunu merak ediyorsanız bizleri okumaya devam etmelisiniz. Küba vizesi başvurusunda bulunurken Küba Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen firma ile anlaşmalısınız. Bu sayede başvurunuzun sorunsuz ve dertsiz yürütülmesine yarar sağlayacaktır.

Küba vize başvurunuz ortalama 7 ile 10 iş gününü kapsamaktadır. Bu sürenin değişkenliği başvuru sahibinin yapacağı vizenin türüne, yapacağı ziyaret süresine göre değişkenlik gösterebilir. Aynı zamanda Küba Büyükelçiliği başvuru sahiplerinden ek belge talebinde bulunacağı gibi ek süre talebinde bulunabilir. Tüm bunlar başvuru sürecinizin süresini etkilemektedir. Tüm bu önem arz eden durumlarda içinde uzman ve profesyonel bir ekiple çalışmak adına Long Vize Turizm firma şirketi ile başvuru sürecinizin takibini yapabilirsiniz.

Vize Başvurusu Kaç Günde Çıkar Küba
Küba Vize Başvurusu Kaç Günde Çıkar

Küba Vizesi Nasıl Alınır

Küba Vizesi Nasıl Alınır sorusuna en net ve en kapsamlı cevabı sayfamız aracılığıyla bulabilirsiniz. Küba vizesi almak diğer ülkelere göre daha kolaydır. Küba vizesi, e-visa şeklinde A5 formatında özel bir kağıttır ve diğer pasaportlar gibi pasaport üzerinde yapıştırılmadan ayrı bir belge olarak pasaporta iliştirilir.

Küba Vizesi Nasıl Alınır? Kimler Küba Vizesi Alabilir?

Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaportlarına sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 gün içinde 90 günü geçmemek şartıyla Küba’ya vizesiz seyahat edebilmektedir.

Küba’ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları ise vize almak zorundadır ve vize başvurusunda bulunarak kolaylıkla da vize alabilirler. Küba vize başvurusu yapmak için üç farklı seçenek vardır.

Küba Vizesi Almak İçin Nereye Başvurulur?

 1. Ankara’daki Küba Büyükelçiliği’ne Bizzat ve Posta Yoluyla Başvuru: Gereken belgeler hazırlanıp vize ücreti ödendikten sonra çalışma saatleri içinde Ankara Küba Büyükelçiliği’ne şahsen gidip veya hazırlanan evrakları posta yoluyla göndererek başvuru yapılabilir. Eğer belgelerin posta yoluyla göndermek tercih edilirse vizenin kişiye geri gönderilmesi için hazırlanan dosyanın içine bir de üzerinde kendinden adresi olan bir zarf da eklenmesi gerekir.
 2. Yetkili Tur Şirketleri Aracılığıyla Başvuru: Pasaport, biyometrik fotoğraf ve vize ücreti ile yetkili tur şirketlerinden herhangi birine giderek vize başvurusu yapılır.
 3. İnternet Üzerinden Online Başvuru: Yetkili tur şirketlerine gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden başvuru yapılabilecek vize şirketleri de mevcuttur. Gerekli evrakları ve Küba vize ücreti ödendiğine dair dekontu göndererek başvuru yapılabilir. Ancak evrak ve belgelerde eksiklik olmaması adına en doğru bilgiyi acentemiz Long Vize Turizm’den elde edebilirsiniz.

Küba Vizesi Almak İçin Yapılacak Aşamalar

Küba vizesi almak için Küba Konsolosluğu’na şahsen giderek veya acentemiz aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapmadan önce yapılacak olan seyahatin amacı belirlenmeli, buna uygun vize türüne (Turist Vizesi, Ticari Vize, Çalışma Vizesi, Aile Ziyareti Vizesi, Basın Vizesi, Öğrenci Vizesi, Transit Vizesi) karar verilerek başvuru yapılmalıdır.

Başvuru sonrasında ise gerekli evraklar hazırlanmalı ve iletilmelidir. Sonrasında konsolosluk hizmet bedeli ödenmelidir. En son aşama ise, bir gün ile birkaç saat içinde değişebilen süre zarfında Küba vizesine sahip olmak olacaktır.

Vizesi Nasıl Alınır Küba
Küba Vizesi Nasıl Alınır

Küba’nın Vize İstemediği Ülkeler

BeninMalezya
Bosna HersekKaradağ
Kuzey MakedonyaSırbistan
GrenadaSaint Vincent ve Grenadinler
BarbadosDominika
Antigua ve BarbudaBelarus
MoğolistanRusya
Saint Kitts ve NevisSaint Lucia
SingapurVietnam
Küba’nın Vize İstemediği Ülkeler

Küba Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus11,34 milyon (2018)
Para BirimiKüba Pezosu
Resmi Diliİspanyolca
Dini%60’ı Katolik %24’ü Ateist, %5’i Protestan
Telefon Kodu+53
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriArroz Con Pollo – Ajiaco – Croquetas – Tamal en Cazuela – Yuca Fingers – Medianoche
Gezilecek YerlerHabana Vieja – Varadero – Trinidad – Guardalavaca – Playa Paraiso, Cayo Largo del Sur – Cayo Coco
BaşkentHavana
ŞehirleriHavana – Santiago de Cuba – Guantánamo – Pinar del Río – Sancti Spíritus – Artemisa
Yüz Ölçümü109.884 km2
Zaman DilimiUTC-5
İnternet Alan Adı.cu
KurucusuFidel Castro
BaşkanıMiguel Díaz-Canel
Asgari Ücret28 Euro
İklimiTropik
Asker Sayısı85,000
Komşu ÜlkeleriHaiti – Bahamalar – Jamaika – Amerika Birleşik Devletleri – Meksika
Kuruluş Tarihi10 Ekim 1868
Küba Hakkında Genel Bilgiler
Küba
Küba
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

Küba Vizesi Nasıl Alınır 2021?

Küba Vizesi için yapılacak işlemler ülkemiz vatandaşlarının Küba seyahatlerinden önce yapması zorunlu olan işlemlerdir. Küba vizesi ülkemizde Küba Büyükelçiliği üzerinden verilmekte olup vize alınması oldukça zor olan bir ülkedir. Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken bir çok önemli husus bulunmakta ve doğru yapılmadığı takdirde olumsuz sonuç alma ihtimali yükselmektedir. Küba vize başvurusu için gerekli Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi ile dikkat edilmesi gereken hususları hakkında detaylı bilgiye firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Küba Vize Başvurusu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Küba Vizesi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağız vize evrak ve belgeleridir. Vize evrakları kişilerin iş, meslek, yaş gibi durumlarına göre farklılıklar göstermektedir. Başvurunuz için gerekli olan evraklar, bu faktörler göz önüne alınarak hazırlanmalıdır. Vize başvurunuz esnasında seyahat amacınıza, kişisel durumunuza ve bunun gibi birçok etkene bağlı olarak istenen evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlayarak elçiliğe sunulması gerekir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Küba Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir?

Küba Vizesi, ülkemiz vatandaşlarından Küba’ ya seyahat planı yapan bordo pasaport hamilleri ile ülkede 90 günden fazla kalmayı planlayan diğer pasaport hamili kişilerden istenmektedir. Küba seyahatinden önce belirtilen bu durumlarda vize işlemleri yapılması zorunlu olmaktadır. Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Küba ticari vize veya Küba turistik vize gibi seyahat amacı fark etmeksizin vize işlemleri bütün bordo pasaport hamilleri tarafından yapılmalıdır. Küba vize işlemleri ve dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili detayları firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden öğrenebilirsiniz.

Küba Büyükelçiliği Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Küba Büyükelçiliği Vize başvuruları için yetkili mercidir. Küba vize işlemleriniz elçilikten alacağınız vize randevusu ile vize başvurunuzu kabul etmekte ve vize başvurunuzu sonuçlandırmaktadır. Küba Büyükelçiliği Vize bölümü, vize başvuru sahiplerinin, vize randevusu alması sonrasında evrak ve belgelerini kabul ederek vize işlemlerinin yürütülmesini aşamasında yetkili olmaktadır. Yapacağınız Küba Vize Başvurusu sonrasında elçilik vize başvurunuzu değerlendirerek vize başvurunuzu olumlu veya olumsuz olarak sonuçlandırmaktadır. Vize başvurunuzda hatasız ve eksiksiz bir başvuru yaparak olumlu bir sonuç elde etmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilir ve başvurunuzu en doğru şeklide gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Büyükelçiliği Vize Randevusu Verir Mi?

Küba Büyükelçiliği Vize bölümü, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yapacağı vize başvurusunda yetkili merci olmasından ötürü vize işlemleri elçilik üzerinden gerçekleştirilmektedir. Küba Vize İşlemleri bu merci tarafından yürütüldüğü için başvuru işlemlerinin her aşamasında da yine elçilik sorumludur. Dolayısı ile Küba vize randevusu elçilik üzerinden alınmaktadır. Ancak vize işlemleri oldukça meşakkatli olmasından ötürü sıklıkla sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bu nedenle profesyonel bir hizmet almak başvuru sağlığı açısından önem arz etmektedir. Küba vize randevunuzu hemen almak ve vize işlemlerinizi kolayca en doğru yöntem ile gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Küba Büyükelçiliği Vize Formu İçin Ücret Ödenir Mi?

Küba Büyükelçiliği Vize işlemleri için yetkili merci olması ile birlikte vize başvurusu için gerekli evrak ve belgelerini kabul etmekle sorumludur. Vize başvurusu yapabilmeniz için gerekli olan evraklar arasında en önemlilerinden birisi vize formudur. Küba Vize Formunun elçiliğe sunacağınız vize evraklarının arasında olmaması vize başvurunuzun kabul edilmemesine sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra vize formuna elçilikten ve firmamız Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak vize işlemleri için gerekli olan evrak listesi ile vize formuna ücretsiz olarak hemen sahip olmanız mümkündür.

Küba Konsolosluğu Vize İşlemleri Yapar Mı?

Küba Konsolosluğu Vize işlemleri ile ilgilenen kurum olmamak ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize işlemleri Küba Büyükelçiliği Vize bölümünden yapılmaktadır. Küba ülkesinin ülkemizdeki yetkili dış temsilciliği Küba Büyükelçiliği olmasından ötürü vize başvuruları bu merci üzerinden randevu esasına dayalı olarak gerçekleştirilmektedir. Küba vize işlemlerinizi gerçekleştirmek ve elçiliğin istemiş olduğu evrakların listesine ulaşmak için firmamız Long Vize Başvuru ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak vize işlemleriniz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Küba Konsolosluğu Vize Randevusu Verir Mi?

Küba Konsolosluğu Vize işlemleri ile ilgili yetkili merci olmamasından ötürü vize başvurusu yapacak olan vatandaşlarımızın vize işlemleri Küba Büyükelçiliği üzerinden gerçekleştirilir. Bu nedenle konsolosluğun vize randevusu verme yetkisi bulunmamaktadır. Küba Vizesi başvuru adımları, vize dilekçesi, vize formu ve başvuru ücretleri gibi bilgilere konsolosluktan ulaşılamamaktadır. Küba vize randevusu almak ve Küba vizesi ile ilgili detaylı bilgilerin tamamına firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi tarafından kolayca ulaşabilir ve başvurularınızı güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Konsolosluğu Vize Başvuru Sonucuna İtiraz Kabul Eder Mi?

Küba Konsolosluğu Vize İşlemleri ile ilgilenen kurum değildir. Küba’nın ülkemizdeki yetkili dış temsilciliğinin Küba Büyükelçiliği olmasından ötürü vize randevusu elçilik tarafından verilir ve vize başvurusu yine elçilik tarafından kabul edilir. Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Küba Turistik Vize veya Küba Ticari Vize işlemlerinizin tamamı elçilik üzerinden gerçekleştirilmektedir. Vize başvurunuzun sonucuna itiraz hakkınız bulunmaktadır. Ancak bu itirazı yine başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz elçilik üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Küba vizesine dair merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz bu ve bunun gibi sorularınız için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, ülkemiz vatandaşlarından bordo pasaporta sahip kişilerin, Küba’ da bulunan Aile üyesi, arkadaşı veya burada ki tanıdık kişileri ziyaret edebilmeleri için kullanılan bir vize türüdür. Küba ziyaret vizesine başvuru yapılabilmesi için Küba’ da yaşayan aile üyesi veya arkadaşlardan konsolosluk onaylı bir davetiye mektubu alınması gereklidir. Alınacak olan davetiye mektubu ile birlikte diğer Küba Vize Evrakları ve Belgeleri de hazırlanarak başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Küba vize işlemlerinizde profesyonel bir destek almak ve vize başvurularınızı gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve vize işlemlerinizi güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvuruları Nereden Yapılır?

Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine ülkemiz vatandaşları için Ankara’da bulunan Küba Büyükelçiliği Vize bölümünden başvuru yapılmaktadır. Küba vize randevunuzun alınmasının ardından hazırlayacağınız vize evrakları ve belgeleri ile birlikte başvuru gerçekleştirilebilmektedir. Ancak şahsen başvuru yapılması zorunlu değildir. Küba ziyaret vizesine başvuru yaparken dikkat edilmesi gereken bir çok önemli husus bulunması, başvuru sahiplerinin profesyonel bir hizmet alması gerekliliğini arttırmaktadır. Küba vize başvurunuz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih etmeniz vize başvurunuzun en güvenli ve en doğru şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Bu hizmetten faydalanabilmek için ise bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine Başvuru Yaparken Randevu Almak Gerekir Mi?

Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine başvuru yapabilmek için vize başvuru işlemlerinin ilk adımı olan Küba Vize Randevusunun alınması şarttır. Küba vize başvurularında elçilik yoğunluk yaşanmaması ve vize evraklarının takibinin daha kolay sağlanması adına randevu usulü ile çalışmaktadır. Küba vize evrakları ve belgeleri vize randevunuzun oluşturulmasının ardından hazırlanması gereklidir. Bu nedenle vize işlemlerinin ilk adımı vize randevusu almaktır. Küba vize randevunuzu firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak hemen alabilir ve vize işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Küba Ticari Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nelerdir?

Küba Ticari Vizesi alırken dikkat edilmesi gereken durumlar Küba’dan gelecek olan davetiyedir. Küba’dan gelen davetiye ya oradan bir firmayla iş yapacağınızı yazması gerekmektedir ya da orada bulunan fuardan fuar giriş bileti olması gerekmektedir. Gelen davetiye ile birlikte Küba Büyükelçiliği Vize Randevusu oluşturulup Küba Ticari Vizesine başvuru yapılır. Bunun yanı sıra vize başvurusunda bazı iş yeri evraklarının da hazırlanarak elçiliğe sunulması gereklidir. Küba vize randevunuzu almak ve ticari vize işlemlerinizi başlatmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Küba Ticari Vize Alırken Davetiye Kullanmam Şart mı?

Küba Ticari Vize Başvurusu yaparken davetiye olması zorunlu bir koşuldur. Davetiye olmaması durumunda vize başvurunuzun türü ticari vize işlemlerine girmemektedir. Küba’ dan gelen davetiyede sizlerin orada ne tür bir iş yapacağınız kaç gün kalmanız gerektiğinin belirtilmesi gerekmektedir. Davetiye içeriğinin doğru olması yapılacak vize başvurusu açısından önem arz etmektedir. Bu açıdan vize başvuru işlemleriniz için profesyonel bir hizmet almanız faydalı olacaktır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi İle Küba Vizesi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir ve ticari vize başvurunuzu en doğru şeklide gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Ticari Vize Evrakları Nelerdir?

Küba Ticari Vize işlemleri için elçilikten yapılacak olan vize başvurusunda, diğer vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Bunun yanı sıra başvuru yapacağınız ticari vize, kendi içinde de kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, birçok faktöre bağlı olarak oluşmakta ve kişilerin yaşı, çalışma durumları gibi etkenler belirleyici olmaktadır . Küba ülkesine seyahatiniz için yapacağınız ticari vize işlemlerinde gerekli olan Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Küba Turistik Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Küba Turistik Vizesi, vatandaşlarımızın turistik amaçlı seyahatleri için başvuru yapması gerekli olan vize türüdür. Bu nedenle herhangi vize davetiyesine gerek yoktur. Davetiye mektupları genellikle Küba Ticari Vize, Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Çalışma Vizesi gibi vize türlerinde kullanılmaktadır. Küba ülkesine gerçekleştireceğiniz vize başvurusu için en önemli belge vize dilekçesi ve Küba vize formudur. Vize dilekçesinde seyahatinin turistik amaçlı yapıldığına dair inandırıcı olmanız gereklidir. Küba vize başvurusunda vize dilekçesinin doğru hazırlanması ve diğer gerekli evrak ve belgelerin listesine ulaşmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Küba Turistik Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir?

Küba Turistik Vize başvuruları için ülkemiz vatandaşlarından bordo pasaport sahibi kişiler ile 90 günün üzerinde kalacak olan diğer pasaport hamili kişilerin tamamı başvuru gerçekleştirebilmektedir. Küba seyahatlerinizde turistik amaçlı gittiğinizi belirten Küba Vize Dilekçesi ile vize formu hazırlanması, bunun yanı sıra diğer Küba vize evraklarınızın eksiksiz hazır olması durumunda vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Küba vize başvurunuza dair detaylı bilgiye sahip olmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilir ve profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Küba Turistik Vize Nasıl Alınır?

Küba Turistik Vize başvuru sahipleri öncelikli olarak Küba Büyükelçiliğinden Vize randevusu alması gerekmektedir. Alınan vize randevusuna istinaden Küba Büyükelçiliğinin istemiş olduğu evraklar hazırlanır .Bu evrakların içinde en önemlisi vize dilekçesidir. Yazılan vize dilekçesinde neden turistik gitmek istediğinizi Küba’ ya gittiğinizde ne yapacağınızı belirtmeniz gerekmektedir. Vize dilekçesinin doğru hazırlanması, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması ihtimalini arttırmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Küba vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Küba Vize Başvuru işlemleri ülkemiz vatandaşlarının Küba seyahatlerinden önce yapması zorunlu olan işlemlerdir. Küba vize işlemleri ülkemizde Küba Büyükelçiliği üzerinden gerçekleştirilmekte olup vize alınması oldukça zor olan bir ülkedir. Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken bir çok önemli husus bulunmakta ve doğru yapılmadığı takdirde olumsuz sonuç alma ihtimali yükselmektedir. Küba vize başvurusu için gerekli Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi ile dikkat edilmesi gereken hususları hakkında detaylı bilgiye firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Küba Vize Başvurusu Yapılırken Gereken Hususlar Nelerdir?

Küba Vize Başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağız vize evrakları dır. Vize evrakları kişilerin iş, meslek, yaş gibi durumlarına göre farklılıklar göstermektedir. Başvurunuz için gerekli olan evraklar, bu faktörler göz önüne alınarak hazırlanmalıdır. Vize başvurunuz esnasında seyahat amacınıza, kişisel durumunuza ve bunun gibi birçok etkene bağlı olarak istenen evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlayarak elçiliğe sunulması gerekir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Küba Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Vize Başvurusunda Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Küba Vize Başvurusu, ülkemiz vatandaşları için Küba Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Küba vize işlemleri randevu esasına bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde şahsen elçilikte bulunmaları gerekmemektedir. Vize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile elçiliğe gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuzun gerçekleştirilmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız sizlerin adınıza Küba Vize Randevusu alarak vize işlemlerinizi gerçekleştirmekle yetkili olmaktadır.

Küba Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Küba Vizesi için Küba Büyükelçiliğinden yapılacak olan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içinde kişilere göre farklı evrak ve belgeler gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları ya da yaşları gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir. Vize başvurunuz için gerekli olan en önemli evraklar Küba Vizesi Dilekçesi ile Küba vize formudur. Küba ülkesine seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunda gerekli olan Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Küba Vizesi Gerekli Evrak Listesini Nereden Öğrenebilirim?

Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri, Küba Büyükelçiliği tarafından belirlenmektedir. Küba vize başvuru evrakları birçok faktöre göre değişiklikler içermektedir. Evraklarda ki değişiklikler, başvuru yapacağınız vize türüne, başvuru sahibinin özel durumlarına, meslek durumunuza ve yaşına göre oluşur. Küba Vize Başvurunuzda hangi evraklara ihtiyacınız olduğu bu faktörlerin bir araya gelmesiyle belirlenir. Vize başvuru evraklarının güncel listesine firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile kolayca ulaşabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri Ne Zaman Hazırlamalıyım?

Küba vize başvuru işlemlerini kabul eden Küba Büyükelçiliği Vize bölümü, vize işlemleri için randevu esası ile evrak kabul etmektedir. Küba vize başvuru işlemleri, vize randevunuzun alınması ile başlar. Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken önemli husus, başvuru evraklarının güncel olmasıdır. Bu nedenle vize randevusunun alınmasının ardından evrak ve belgelerin hazırlanması ve tamamen güncel olması gereklidir. Güncel Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Küba Vize Formunu Nereden Alabilirim?

Küba Vize Formu elçiliğin istemiş olduğu vize evraklar ve belgeleri arasında en önemli evraklardan birisidir. Küba vize işlemleri yaparken vize türü fark etmeksizin Küba ziyaret vizesi, Küba ticari vize veya Küba Turistik Vize başvurularının tamamında elçiliğe teslim edilmesi gereken bir evraktır. Küba vize formunun bulunmaması başvuru esnasında evrak kabulünün yapılmamasına yani vize başvurusunun kabul edilmemesine neden olmaktadır. Vize formu Küba’nın yetkili bir başvuru merkezinin olmamasından ötürü başvurunun yapıldığı elçilikten ya da firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden temin edilebilmektedir. Vize formu tamamen ücretsiz olması ile birlikte firmamız ile iletişime geçmeniz halinde sahip olabilirsiniz.

Küba Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Küba Vize Formu elçiliğin istemiş olduğu ve vize başvurunuzun yapılabilmesi için mecburen gerekli olan bir evrak olmaktadır. Vize formuna büyükelçilik veya firmamız üzerinden sahip olabilirsiniz. Ancak vize formu kurallara uygun ve elçiliğin belirtmiş olduğu şekilde doldurulmalıdır. Vize formunu doldururken dikkat etmeniz gereken ana kural elçiliğin istemiş olduğu dilde doldurulması ve istenen bilgiler dahilinde doldurulmasıdır. Küba Vizesi Dilekçe Örneğini ve Küba vize formunu en doğru şekilde hazırlamak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilir ve istenilen evrakları en doğru şekilde hazırlayarak vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Vize Formu Ücretli Midir?

Küba Vize Formu elçiliğin vize başvurusu yapacak kişilerin teslim etmesini zorunlu kıldığı bir evrak olmaktadır. Vize formu başvuru yapacak kişilerin hazırlayacağı diğer evraklardan ayrı olarak elçilik üzerinden temin edilebilmektedir. Ancak elçilik vize başvurusu için mecburen gerekli olan bu belgeyi, başvuru sahiplerine vize randevusunun alınmasının ardından ücretsiz olarak temin etmektedir. Yani vize formuna sahip olmak için herhangi bir ücret ödenmemektedir. Küba Vize Ücretleri listesi veya vize evrakları ile ilgili detaylı bilgilere firmamızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize formuna hemen ücretsiz bir şekilde sahip olmak için elçilikten vize randevusu alabilir ya da firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçerek sahip olabilirsiniz.

Küba Vize İşlemleri Nasıl Yapılır 2021?

Küba Vize İşlemleri ülkemiz vatandaşlarının Küba seyahatlerinden önce yapması zorunlu olan işlemlerdir. Küba vize işlemleri ülkemizde Küba Büyükelçiliği üzerinden gerçekleştirilmekte olup vize alınması oldukça zor olan bir ülkedir. Vize işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bir çok önemli husus bulunmakta ve doğru yapılmadığı takdirde olumsuz sonuç alma ihtimali yükselmektedir. Küba vize başvurusu için gerekli Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi ile dikkat edilmesi gereken hususları hakkında detaylı bilgiye firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Küba Vize İşlemleri Gerçekleştirilirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Küba Vize İşlemleri yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağız vize başvuru belgeleridir. Vize evrakları kişilerin iş, meslek, yaş gibi durumlarına göre farklılıklar göstermektedir. Başvurunuz için gerekli olan evraklar, bu faktörler göz önüne alınarak hazırlanmalıdır. Küba vize işlemleri esnasında seyahat amacınıza, kişisel durumunuza ve bunun gibi birçok etkene bağlı olarak istenen evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlayarak elçiliğe teslim edilmesi gerekir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Küba Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Vize İşlemlerinde Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Küba Vize İşlemleri, ülkemiz vatandaşları için Küba Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Vize işlemleri randevu usulüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde şahsen elçilikte bulunmaları gerekmemektedir. Küba vize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile elçiliğe gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuzun gerçekleştirilmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız sizlerin adınıza Küba Vize Randevusu alarak vize işlemlerinizi gerçekleştirmekle yetkili olmaktadır.

Küba Vize Randevusu Nereden Alınır?

Küba Vize Randevusu, vize işlemleri yapmak isteyen başvuru sahiplerinin gerçekleştirmesi gereken ilk işlemdir. Küba Vizesi için yetkili merci Küba Büyükelçiliği olmasından ötürü vize işlemleri randevu esasına dayalı olarak yürütülmektedir. Bu nedenle vize randevusu başvurunun gerçekleştirildiği elçilik tarafından verilmektedir. Vize randevunuzun alınmasının ardından gerekli evrak ve belgelerin hazırlanması ile başvuru yapmanız mümkündür. Küba vize randevunuzu hemen almak ve vize evraklarınızı hazırlayarak başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Küba Vize Randevusu Almak Zorunlu Mudur?

Küba Vize Randevusu almak vize işlemlerinin ilk adımı olmak ile birlikte başvurunun yapıldığı elçilik üzerinden alınmaktadır. Küba Vize İşlemlerini ve vize başvurularını kabul eden elçilik yine vize randevusunu vermekle yükümlü olan mercidir. Küba büyükelçiliği vize başvurularında randevu usulü ile çalışmakta olduğu için vize randevusunun alınması mecburidir. Vize başvurularında randevu usulünün kullanılması vize başvurularında yoğunluk yaşanmasını ve evrak takibinde karışıklıkların önlenmesi için uygulanmaktadır. Vize randevunuzu almak ve vize işlemlerinizi gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayabilir ve profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Küba Vize Randevusunda Bulunmak Zorunda Mıyım?

Küba Vize Başvurusu, ülkemiz vatandaşları için Küba Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Küba vize işlemleri randevu esasına bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde şahsen elçilikte bulunmaları gerekmemektedir. Vize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile elçiliğe gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuzun gerçekleştirilmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız sizlerin adınıza Küba vize randevusu alarak, Küba Vize Başvurularınızı gerçekleştirmekle yetkili olmaktadır.

Küba Vize Ücreti Ne Kadar?

Küba Vize Ücreti, vize başvurusunun yapıldığı elçilik tarafından belirlenmekte ve bazı etkenlere bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Vize başvuru ücretleri başvuru yapacağınız vize türü, vize süresi, kişilerin yaş ve iş durumları gibi bazı etkenlere bağlı olarak belirlenmektedir. Küba’ ya yapacağınız seyahatinizden önce gerçekleştirmek zorunda olduğunuz Küba Vize İşlemleri için başvuru öncesinde randevunuzun alınmasının ardından vize ücreti ödenerek gerekli evraklar hazırlanır ve vize başvurunuz gerçekleştirilmelidir. Bütün bu adımları en doğru şekilde gerçekleştirmek ve vize ücretlerinin güncel listesi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Küba Vize Ücreti Nereye Ödenir?

Küba Vize Ücreti, vize başvurularını kabul eden elçilik tarafından belirlenmekte olup, vize ücreti vize başvurusuna gitmeden önce ödenmektedir. Küba Vize Randevunuzun oluşturulmasının ardından gerekli evrak ve belgelerinin hazırlanır ve daha sonra vize ücreti ödenerek vize başvurusuna gidilir. Vize ücreti başvuru öncesinde bankaların ilgili hesabına yatırılarak işlem dekontu hazırlanan diğer vize evrakları ile birlikte elçiliğe başvuru esnasında verilir. Küba vize ücretinizi öğrenmek ve vize ücretinizin ödenmesinde profesyonel bir hizmet almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayabilirsiniz.

Küba Vize Ücreti Red Alınması Durumunda Geri Ödenir Mi?

Küba Vize Ücreti, elçiliğin almış olduğu ve başvuru sonucuna göre iadesi mümkün olmayan ücrettir. Vize başvurusu öncesinde ilgili banka hesabına yatırılan ücretler başvuru durumunuza göre elçilik tarafından belirtilmekte olup, başvuru sonucuna göre geri iadesi yapılmamaktadır. Bu neden vize başvurunuzun olumlu çıkması adına doğru ve hatasız bir başvuru yapılması önem arz etmektedir. Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri en doğru şekilde hazırlanarak vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması ihtimalinin artırılması, ödeyeceğiniz vize ücretinin yanmasının önüne geçecektir. Vize işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibat kurabilirsiniz.

Küba Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Doldurulur?

Küba Vizesi Dilekçe Örneği elçiliğin istemiş olduğu ve vize başvurunuzun yapılabilmesi için mecburen gerekli olan bir evrak olmaktadır. Vize dilekçe örneğine büyükelçilik veya firmamız üzerinden sahip olabilirsiniz. Ancak vize talep dilekçesi kurallara uygun ve elçiliğin belirtmiş olduğu şekilde hazırlanmalıdır. Vize dilekçesi hazırlarken dikkat etmeniz gereken ilk kural elçiliğin istemiş olduğu dilde yazılması ve istenen bilgiler dahilinde doldurulmasıdır. Küba vizesi dilekçe örneğini ve Küba Vize Formunu en doğru şekilde hazırlamak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilir ve istenilen evrakları en doğru şekilde hazırlayarak vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Vizesi Dilekçe Örneği Ücretli Midir?

Küba Vizesi Dilekçe Örneği elçiliğin vize başvurusu yapacak kişilerin teslim etmesini zorunlu kıldığı bir evrak olmaktadır. Vize talep dilekçesi örneği başvuru yapacak kişilerin hazırlayacağı diğer evraklardan ayrı olarak elçilik üzerinden temin edilebilmektedir. Ancak elçilik vize başvurusu için mecburen gerekli olan bu belgeyi, başvuru sahiplerine vize randevusunun alınmasının ardından ücretsiz olarak temin etmektedir. Yani vize talep dilekçesine sahip olmak için herhangi bir ücret ödenmemektedir. Küba Vize Ücretleri listesi veya vize evrakları ile ilgili detaylı bilgilere firmamızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize talep dilekçesinin örneğine hemen ücretsiz bir şekilde sahip olmak için elçilikten vize randevusu alabilir ya da firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçerek sahip olabilirsiniz.

Küba Vizesi Dilekçe Örneğini Nereden Alabilirim?

Küba Vize Dilekçe Örneği elçiliğin istemiş olduğu vize evraklar ve belgeleri arasında en önemli evraklardan birisidir. Küba vize işlemleri yaparken vize türü fark etmeksizin Küba ziyaret vizesi, Küba ticari vize veya Küba Turistik Vize başvurularının tamamında elçiliğe teslim edilmesi gereken bir belgedir. Küba vize talep dilekçesinin bulunmaması başvuru esnasında evrak kabulünün yapılmamasına yani vize başvurusunun kabul edilmemesine neden olmaktadır. Vize talep dilekçesi örneği Küba’nın yetkili bir başvuru merkezinin olmamasından ötürü başvurunun yapıldığı elçilikten ya da firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden temin edilebilmektedir. Küba vize talep dilekçesinin örneği ve Küba vize formunun tamamen ücretsiz olması ile birlikte firmamız ile iletişime geçmeniz halinde sahip olabilirsiniz.

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Küba vize işlemleri Küba Büyükelçiliği aracılığı ile gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu usulüne dayalı olmaktadır. Küba Vize İşlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Randevu günü hazırlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve elçiliğe teslim edilerek başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama bir hafta ile 15 gün kadar sürmektedir. Küba vizesi kaç günde çıkar ve Küba vizesi nasıl alınır konusunda firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi tarafından detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Küba Vizesi Kaç Günlük Çıkar?

Küba vizesi için ülkemiz vatandaşlarından bordo pasaport hamili kişiler başvuru yapabilmektedir. Vize işlemleri için Küba Büyükelçiliğinden alacağınız vize randevusu başvuru işlemlerinin ilk adımı olmaktadır. Küba Vize Randevu gününe kadar gerekli evraklarınızın hazırlanıp randevu gününde elçiliğe sunulması gereklidir. Daha sonra vize başvurunuzun sonuçlanması süreci başlar. Vizenizin olumlu sonuçlanması halinde sizlere verilen seyahat süresi kişilere göre farklı sebeplerden dolayı değişkenlik gösterebilmekte olup vize süreniz 30 güne kadar çıkabilmektedir. Küba vizesi kaç günde çıkar ve Küba vizesi nasıl alınır konusunda firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi tarafından detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Küba Vize Evrakları Ve Belgelerini Ne Zaman Hazırlamalıyım?

Küba vize başvuru işlemlerini kabul eden Küba Büyükelçiliği, vize işlemleri için randevu sistemi ile evrak ve belge kabul etmektedir. Küba vize işlemleri, vize randevunuzun alınması ile başlar. Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken önemli husus, başvuru evraklarının güncel olmasıdır. Bu nedenle vize randevusunun alınmasının ardından evrak ve belgelerin hazırlanması ve tamamen güncel olması gereklidir. Küba vizesi kaç günde çıkar ve Küba Vizesi Nasıl Alınır konusunda firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi tarafından detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Küba Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Küba vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle Küba Büyükelçiliği aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Küba Büyükelçiliği Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu sistemi ile çalışmaktadır. Küba vizesi nasıl alınır sorusu için vize randevusu yine büyükelçilik mercii üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Küba vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Küba Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Küba Vize İşlemleri, ülkemiz vatandaşları için Küba Büyükelçiliğinden gerçekleştirilmektedir. Küba büyükelçiliği vize başvuruları randevu esasına bağlı olarak çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Küba Vize Randevusu alındıktan sonra vize evrakları güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde elçiliğe teslim edilir. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek ve Küba vizesi nasıl alınır öğrenmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayabilirsiniz.

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Küba Vizesi için bilmeniz gerekenleri derlediğimiz yazımızdan edinebilir, ayrıca Long Vize Turizm personellerimizle iletişime geçebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları umumi (bordo) pasaport sahibi iseler Küba’ya gidebilmek için vize almak zorundadır. Pasaportlar içerisinden Diplomatik (siyah), ve hizmet (gri) ,hususi (yeşil) pasaporta sahip kişiler 180 gün içerisinden 90 günü aşmamak kaydıyla Küba’ya vizesiz giriş yapabilir.

Küba vize ile ilgili bilmeniz gerekenlere bakacak olursak birçok vize türüne göre daha kısa sürede sonuçlanan bir süreç olduğunu söyleyebiliriz. Kişinin pasaportuna işlenen bir vize türünden ziyade ülkeye giriş izni veren imzalı bir izin kağıdı şeklindedir ve bir gün içerisinde düzenlenebilmektedir.

Küba Cumhuriyeti’nin vize başvurusunda ve seyahat sırasında en dikkat ettiği evrak pasaporttur. Eğer pasaportunuz eskiyse ve yıpranmışsa Küba vize başvurusu kabul edilmemektedir. Bir şekilde vize almayı başarsanız dahi ülkeye girişinize izin verilmeyebilir. Önlem amaçlı olarak Küba vizesine başvurmadan önce pasaportunuzu yenileyebilirsiniz.

Küba aktarmalı olarak başka bir ülke uçuş yapıyorsanız havalimanından 72 saate kadar ayrılmamanıza müsaade edilebilmektedir. Yalnız havaalanından 1 günlük konaklama için bile ayrılmış olsanız vize almanız gerekmektedir.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Küba Vizesinde Hazırlamanız Gerekenler

Küba vize işlemleri için sayfalarca evrak toparlamanız gerekmemektedir. Pasaport, vize ücreti, uçak bileti ve fotoğraf vize başvurusu için gerekli olan belgelerdir. Pasaportunuzun yurt dışına çıkış tarihinizden sonra da en az 6 ay geçerliliğinin olduğuna dikkat etmelisiniz. Küba Ankara Büyükelçiliği’ne vize talep dilekçesi yazıp, pasaportunuzun aslı ve fotokopisi, otel rezervasyonu ve uçak bileti rezervasyonu, zorunlu seyahat sigortanızı ve biyometrik fotoğrafınızı gibi evraklarınız hazır olduğu takdirde başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkündür. Dilerseniz bu işlemleri Long Vize Turizm aracılığıyla çok daha pratik şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Küba vize başvurusunda bulunurken başvurunuzun Küba’nın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi tatil günlerine denk gelmemesine dikkat etmelisiniz. Küba Ankara Büyükelçiliği o tarihlerde kapalı olduğu için işlem yapamazsınız.

Küba’nın resmi tatil olduğu tarihler;

 •  1-2 Ocak: Küba Milli Günü (Küba Devrimi’nin Yıldönümü),
 • 1 Mayıs: İşçi Bayramı,
 • 25-27 Temmuz: Ulusal Direniş Günü,
 • 10 Ekim: Bağımsızlık Günü,
 • 25 Aralık: Noel,
 • 31 Aralık: Yeni Yıl.
Vizesi Küba
Küba Vizesi

Küba Büyükelçiliği Vize

Küba Büyükelçiliği Vize işlemlerin sonucunu öğrendiğiniz son yetkili merkezdir. Küba Büyükelçiliği hakkında merak edilen her bilgiyi sayfamızdan temin edebilirsiniz. En doğru ve kapsamlı bilgi için Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçmeniz vize başvuru sürecindeki eksik bilgilerinizin tamamlanmasını sağlamaktadır.

Her ülkenin vize işlemleri sırasında yapılmasını istediği bazı prosedürleri vardır. Küba’ da bu ülkelerden biridir. Bu prosedürlerin eksik veya hatalı gerçekleştirilmesi sürecin uzamasına ya da red cevabı almanıza neden olacaktır. İşte bu olumsuz durumla karşı karşıya kalmamanız için Küba Büyükelçiliği vize işlemlerinde vize merkezi olan Long Vize Turizm ile yola çıkmanız ve süreci yönetmeniz doğru bir karar olacaktır.

Küba Büyükelçiliği’nin Görev Ve Yetkileri

Küba Büyükelçiliği‘nin görev ve yetkileri hakkında bilmek istediğiniz ne varsa sayfamızda bulmanız mümkündür. Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşayan Kübalı vatandaşların pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri için başvurdukları kurumdur. Yani kendi vatandaşlarının her türlü ihtiyaçlarına cevap vermekle mükelleftir. Hatta onlar için yetkili mercilerle görüşme hakkına sahiptir. Daha sonra vize başvurularının sonucunun belli olduğu son yargı kurumudur.

Küba vize işlemleri için başvuran başvuru sahiplerinin başvurularını titizlikle kontrol edip eksik, hatalı ya da yalan beyan ile sunulan evrak ve belgelerin saptamasını yapmak, gerekli gördüğü takdirde ek evrak ve belge talep etme hakkına sahiptir. Bununla yetinmeyip ek süre talebinde de bulunabilir. Tüm bu işlemler sizlerin başvuru sürecinizi uzatmakla kalmayıp seyahatinizin zamanın değişmesine yol açabilir. İşinde uzman Long Vize Turizm’in siz değerli müşterilerine tavsiyesi, başvurunuzu ziyaretinizden haftalar öncesinden başlatmanızdır.

Küba vize evrakları ve belgeleri neler olduğunu güncel bir şekilde belirleyip kamuoyuna duyurmalıdır. Küba vize başvurusu için verdiğiniz her dosyadaki belge ve evraklarınızı güvenle saklayıp muhafaza etmelidir. Küba vatandaşları için pasaport yenileme yetkisi de yine Küba Büyükelçiliği ‘ne aittir.

Küba Büyükelçiliği Vize Başvuru Ücreti

Küba vize ücreti en merak edilen konulardan biridir. Ama bu yaptığınız seyahatin türüne, süresine ve aldığınız zamana göre değişkenlik göstermektedir. Ücretlerle ilgili detaylı bilgiler için bizlere ulaşabilirsiniz.

Büyükelçiliği Vize Küba
Küba Büyükelçiliği Vize

Küba Konsolosluğu Vize

Küba Konsolosluğu Vize hakkında bilmek istediğiniz ayrıntıları firmamıza ulaşarak öğrenebilirsiniz. Küba konsolosluğu Küba’ya seyahat etmek için gelenlere belirli kriterler sunar. Bu kriterler ara ara güncellenmekte olup Long Vize Turizm danışmanları tarafından siz değerli müşterilerimize aktarılır.

Evrak ve belge eksikliğinde hassas olan konsolosluk, bazen ek belgeler de isteyebilmektedir. Küba’ya seyahat etmek için konsolosluğun belirttiği kriterlerde evraklarınızı tam ve eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Aksi halde vizeniz ret yanıtı alır ve siciliniz bundan olumsuz etkilenir. Bir sonraki yurt dışı seyahatlerinizde sorun yaşamak istemiyorsanız vizenizin olumlu çıkması için belgelerinizi hassasiyetle hazırlamalısınız. Bu sıkıntılı sürecinizde firmamız sizlere yardım ederek süreci hızlandıracaktır.

Küba Konsolosluğunun Görevleri

Küba konsolosluğunun en önemli görevi Küba vizesi almak isteyenler için olumlu veya olumsuz bir yanıt vermektir. Konsolosluğun görevleri Küba’ya seyahat etmek isteyenler için aşağıda sıralanmıştır.

 • Küba vizesi başvurularını detaylı kontrol etmek
 • Küba vize başvuru evraklarında eksik belge olup olmadığını belirleyip bildirmek
 • Türkiye’de yaşayan Küba vatandaşlarının isteklerine cevap vermek
 • Küba seyahatleri ile ilgili güncel bilgileri duyurmak
 • Küba konsolosluğuna teslim edilen kişisel evrakların korunmasını sağlamak
 • Küba vizesi isteğinde bulunan kişiler için gerektiğinde ek belge istemek

Küba Konsolosluğu Vizesine Nasıl Başvurulur?

Küba vize başvurusu için nerden başlayacağını bilmeyen ve kafasında bir sürü sorun olanlar için firmamız Long Vize Turizm yardımcı olacaktır. Öncelikle hangi amaçla Küba’ya gidileceği belirlendikten sonra kaç gün kalınacağı belirlenmelidir. Küba vize türünüz ve tarihlerinizi belirledikten sonra ise gerekli evrak ve belgelerle vize ücretinizi yatırmanız gerekmektedir.

Güncel belge ve evraklar için firmamıza ulaşabilirsiniz. Bu süreçte Küba vizesi randevusu alarak konsoloslukta parmak izi vermeniz de gerekmektedir. Bunun için online olarak randevu talebinde bulunmak ve randevunun çıkmasını beklemek gerekir. Randevu çıktıktan sonra ise tam günü ve saatinde konsoloslukta olmak gereklidir. Küba’ya seyahatinizin 1 ay öncesinde vize başvurularınızı yapmaya başlamanız gerekmektedir. 

Küba vize işlemleri sonuç bulması ortalama olarak 1 ayı bulabilmektedir. Tüm bu evrak koşturmacasıyla vakit kaybetmek ve strese girmek istemiyorsanız uzman firmamıza başvurabilir ve işlemlerinizin hız kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Konsolosluğu Vize Küba
Küba Konsolosluğu Vize

Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi hakkında merak ettiğiniz ne varsa sayfamızda bulmak mümkündür. Başvuru vize türlerinden biri olan Küba aile ve arkadaş ziyareti vizesi hakkında en doğru ve güncel bilgileri öğrenmek içinLong Vize Turizm şirketine başvurabilirsiniz. Long Vize Turizm olarak sizleri sevdiklerinize kavuşturmaktan memnuniyet duyarız. Küba’ da yaşayan sevdiklerinize kavuşmadan en sorunsuz adres olan firmamız sizlerin bu konudaki hassasiyetinizin farkında olup aynı hassasiyetle işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. 

Küba vize işlemleri yakından takip edip her ayrıntıyı siz değerli müşterilerimizle paylaşmaktayız. Küba Büyükelçiliği aile ve arkadaş ziyareti vize işlemleriniz için bazı gerekçeler sunmaktadır. Küba aile arkadaş ziyareti vizesi kısa süreli bir vize türüdür.

Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi için Gerekli Bilgiler

Küba aile arkadaş ziyareti vizesi için gerekli bilgileri çin sayfamızı takip etmeye devam etmelisiniz. Bu vize türü Küba ‘da ikamet eden Küba vatandaşları ile vatandaşlık alan aile ve arkadaşların arasında gerçekleşir. İlk ihtiyacınız olan şey Küba ülke sınırları içerisinde yaşayan birinden davetiye mektubu almaktır.

Bu davetiye mektubu ön başvuru mahiyetindedir. Daha sonra pasaportunuzun 10 yıldan fazla olmamasına dikkat etmelisiniz. Hiçbir yerinde yırtık veya yıpranma olmamalı. Özellikle fotoğrafınızdaki yüzünüz net bir şekilde görülüyor olmalıdır. Ama eğer bir pasaportunuz yoksa mutlaka kayıtlı olduğunuz semtin karakolunda parmak iziniz ve kişisel bilgilerinizle kayıt yaptırıp bir pasaport sahibi olabilirsiniz. Ardından Kore Büyükelçiliği’nin sizler için hazırladığı formu dikkatli bir şekilde doldurmalısınız. 

Küba aile arkadaş ziyareti vizesi otuz günü (30) kapsamaktadır. Eğer ziyaretinizde bir uzama yaşanırsa mutlaka Kore Konsolosluğu’na bildirmenizde yarar vardır.

Ziyaretçilere gönderilen davetiye mektubunda nerede ve kimlerle kalacağınız açık adres ile belirtilmeli

Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar

Küba vizesi kaç günde çıkar sorusuna net bir cevap vermek mümkün değildir. Başvuru vizeniz ortalama 5 ile 10 iş günü arasında belli olmaktadır. Ama bu ortalama bir zaman dilimidir. Kore Büyükelçiliği’nin yoğunluğuna ve tatil günlerine göre değişmektedir. Üstelik Kore Büyükelçiliği sizlerden ek bir belge ve evrak talebinde bulunabilir. Bu ek belge ve evrak başvuru sürecini uzatabilir.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Küba
Küba Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi

Küba Ticari Vize

Küba Ticari Vize; iş, toplantı, fuar, seminer, konferans gibi resmi iş bağlantıları ile Küba ‘ ya gidecek olan vatandaşların alması gereken vize türüdür. Pasaportunuzla birlikte şahsen vize Merkezi’ni ziyaret etmeniz başvurunuzu tamamlamamız için yeterli olacaktır.  Başvurularınızı 1 hafta öncesinden yapmanız tavsiye edilmektedir.  

Küba vizesi başvurunuzun sonuçlanmasını Küba Büyükelçiliği Konsolosluğu tarafından belirlemektedir. Küba vize başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz yer Long Vize Turizm merkezimizdir.

Küba Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

 1. Pasaport:  En az 6 ay geçerliliği vardır. Renkli taranmış pasaport nüshası gerekmektedir.
 2. Fotoğraf: Küba başvuru işlemlerinde kullanılacak 1 adet biyometrik fotoğraf olması gerekiyor. Arka fonu beyaz ve 45 x 60 mm boyutlarında olması gerekmektedir.
 3. Küba Vize Formu: Başvuru formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde başvuru formuna doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu için yazılan bilgilerin güncel olması gerekir. Formda beyan edilen bilgilerin seyahatin nedenlerini kanıtlayıcı belgelerle desteklemesi gerekmektedir. Bu konuda Long vize Turizm olarak bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.
 4. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Nüfus cüzdanı fotokopisinin vize başvuru evrakları arasında bulunması gerekir.
 5. Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonu: Küba seyahatince bulunacak vatandaşların hazırlamış olduğu belgelerde yer alan Uçak bileti rezervasyonun da gidiş ve dönüş tarihleri gerekmektedir.
 6. Seyahat Evrakları: Seyahat sağlık sigortası, Ulaşım rezervasyonu, Konaklama rezervasyonu. Seyahat sürenizi kapsayan seyahat sağlık sigortası işlemlerinizi başvuru evrakları arasında yer alması gerekmektedir.
 7. Şirket Evrakları: Vergi Levhası Fotokopisi, İmza Sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesi Formu, Şirket Banka Hesap Dökümü, Faaliyet Belgesi Fotokopisi
 8. Davetiye: Küba ticari vize başvuru işlemlerinin yapılabilmesi için davetiye zorunlu bir belgedir. Davetiye gönderen kişinin Küba pasaportu ve Nüfus Cüzdanı fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır.

Küba Vize Türleri:  

Küba vize işlemleriniz vize türlerine göre ayarlanmaktadır. Küba vize türleri;

 • Küba turistik vize
 • Küba ticari vize
 • Küba çalışma vizesi
 • Küba aile arkadaş ziyareti vizesi
 • Küba öğrenci vizesi
 • Küba transit vize
 • Küba basın vizesi
Ticari Vize Küba
Küba Ticari Vize

Küba Turistik Vize

Küba Turistik Vize, devletin resmi makamlarınca ülkesine seyahat edecek yabancılara verdiği ve pasaportlarına işlediği izin belgesine verilen addır. Küba Turistik Vize hakkında aradığınız her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

Küba Vizesi seyahatinde bulunacak Umuma Mahsus yani Bordo pasaport sahibi kişilerin Küba Turistik Vize almaları gerekir.  Küba Turistik Vize pasaportun dışında verilen bir belgedir ve T.C. vatandaşlarının ülkeye girişleri için vize kartları çıkartmaları şarttır. Başvuruyu yapan kişilerin yetkili Küba Vize servisinin mührünün olduğu Küba Büyükelçiliğinin barkod numarasının olduğu seyahat kartları ile Küba’ya girişlerini gerçekleştirmektedirler. Küba Vize başvurularının değerlendirilmesi Küba Büyükelçiliğine aittir. Türkiye’de yaşayan yabancı vatandaşlar Küba Vize başvurularında ikamet izinlerini de belgelemeleri gerekir.

Küba Büyükelçiliği vize başvurusu için pasaport mutlaka istenmektedir.  Yıpranmış pasaportlarla yapılan vize başvuruları ret edilebilir.  Yıpranmış pasaportla turist vizesi alınsa da Küba havaalanında pasaportunuzla ilgili sorun yaşanabilmekte, yolcunun ülkeye girişine izin verilmeme ihtimali bulunmaktadır.  Bu nedenle başvuru sahibinin ülkeye girişi öncesinde pasaportunu yenilemesinde fayda vardır. Küba turistik vize 6 aylık hazırlanan bir karttır. Küba turist vizesiyle başvuru yapan vatandaşların Küba’da konaklama yapacağı süre 30 gündür. Küba’da 30 günden fazla konaklamak isteyen T.C. vatandaşları Küba’da gerekli mercilere başvuru yaparak Küba turist vizelerini 30 gün daha uzatabilirler.

Küba Turistik Vize için Gerekli Evraklar

Küba vize evrakları ve belgeleri nelerdir? Küba seyahati için ihtiyaç duyulan belgeler vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Ancak Küba turistik vize için başlıca belgelerin ilkinde vize başvuru formu, renkli olarak taratılmış seyahat sonrası için en az 6 ay geçerli pasaport fotokopisi(kişisel bilgileri içeren sayfa olmalı), gidiş dönüş uçak bileti gelmektedir. Türkiye’de oturum izni olan yabancıların oturum izni belgelerini başvuru sırasında beyan etmeleri gereklidir.

 • Pasaport:  Pasaport fotokopisi evrakların arasına eklenmelidir. Pasaportun seyahat sonrası için en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
 • Fotoğraf: Küba turistik vize başvurusu için istenilen biyometrik fotoğrafın standartları; İstenen fotoğrafın 6 aydan daha eski olmaması gerekmektedir. Fotoğraf, 45 mm genişlik ve 60 mm yüksekliğe sahip olmalı ve beyaz arka fonda çekilmelidir. 1 adet biyometrik fotoğraf bu standartlara uyularak hazırlanmalıdır.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Küba’ya gitmek isteyen kişilerin nüfus cüzdanı fotokopilerinin de evrakları arasında olması gerekmektedir.
 • Uçak Bileti Rezervasyonu:  Küba seyahatiniz için hazırladığınız dokümanlarda bulunan gidiş ve dönüş tarihlerini kapsamalıdır.
Turistik Vize Küba
Küba Turistik Vize

Küba Vize Başvurusu

Küba Vize Başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgiler için firmamıza danışabilirsiniz. Küba seyahatleri için vize başvuruları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkili turizm, seyahat firmamız vasıtasıyla kabul edilmektedir.

Renkli pasaport fotokopinizi firmamıza göndermeniz ya da pasaportunuzla beraber bizzat Vize Merkezi’ni ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Pasaportunuz elimize ulaştıktan sonra aynı gün içinde vize başvurunuzu gerçekleştirecek, Küba turistik vize kartınızı tarafınıza 1 gün sonra iletilecektir.

Küba Vize Başvurunuzu Long Vize Turizm adına sitemizden veya ofisimizden online olarak gerçekleştirmekteyiz. Ne var ki Küba vize başvuru işlenmeleri sırasında yaşanan aksilikler sizin bu güzel ülkeye yapacağınız seyahati engelleyebilir. İşte bu aksilikleri ortadan kaldıran Long Vize Turizm sizlere başvuru hakkında bilmeniz gerekleri aktarmaktadır.

İstanbul’da ikamet ediyorsanız vize Merkezi’nden Küba vizenizi 1-2 iş günü içinde alma şansınız vardır. Pasaportunuzla birlikte vize merkezimize uğrayabilirsiniz. Latin Amerika ülke vizeleri konusunda uzman olan temsilcilerimizden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Küba Vize Başvurusu İşlemleri

Küba vizesi pasaportun dışında verilen bir belgedir. Türkiye’de bulunan yabancılar Küba vize başvurularında İkamet Tezkerelerini de ibraz etmek zorundadırlar. Küba, T.C. vatandaşlarının vize başvurusu için sadece pasaport istemektedir. Bu nedenle pasaport Küba Vize Başvuru İşlemlerinde oldukça mühimdir. Tahrip edilmiş veya yırtılmış pasaportla yapılan Küba Vize Başvuruları kabul etmemektedir. Tahrip edilmiş veya yırtılmış pasaportla Küba turistik vize kartını alsanız bile uçuş aktarmalarında ya da Küba Cumhuriyeti sınırından geçerken ülkeye girmenizde sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu gibi bir durumda Küba vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzu yenileme önerisini yapabiliriz. Pasaportunuzun geçerlilik süresi vize almak için yaptığınız başvuru tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.

Küba’dan 72 saate kadar hava alanından ayrılmadan transit geçeceğiniz durumlarda Küba Konsolosluğu vize istememektedir. Fakat hava limanından ayrılmak durumunda olduğunuz durumlarda Küba’da 1 günlükte olsa konaklayacağınız durumlarda vize almanız şart olacaktır. Küba’da kapı vizesi veya benzeri bir vize türü bulunmamaktır.

Uyarı!

Küba Vize Formu Küba’ya Amerika üzerinden seyahat edecek yolcuları kapsamamaktadır. Amerika’dan Küba’ya seyahat edecek vatandaşların Küba vizelerini Amerika Birleşik Devletleri Washington Küba Konsolosluğundan ya da ilgili hava yolu firmalarından şahsen almaları gerekmektedir. Türkiye’den alacağınız Küba vizesi, Küba’ya doğrudan yapacağınız seyahatlerde ya da Amerika dışındaki ülkelerden yapacağınız seyahatlerde geçerli sayılacaktır.

Vize Başvurusu Küba
Küba Vize Başvurusu

Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri 2021

Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri hatalı ve eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. İhtiyaç duyduğunuz tüm belge ve evrakların neler olduğunu sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Long Vize Turizm vize merkezi sizlerin vize işlemleri sürecindeki her ihtiyacınıza cevap verecek düzeyde bilgi ve donanıma sahiptir. Bu bağlamda vize başvuru işlemleri için irtibat kurabileceğiniz en doğru adres Long Vize Turizm’dir.

Küba Büyükelçiliği her sene Küba vizesi için gerekli belge ve evrak güncellemesi yapmaktadır. Başvuru sahipleri güncellemeleri iyi takip etmek zorundadır. Aksi halde vize başvuruları uzayabilir veya da red cevabı alabilirler.

Küba Konsolosluğu’nun yetkin kıldığı bir firma vasıtasıyla başvuruları yapmak daha sağlıklı olur. Bunun için de en doğru adres Long Vize Turizm‘dir. Siz değerli müşterilerimiz yapacağı seyahatin tadını çıkartırken Long Vize Turizm de sizin başvuru sürecinizi titizlikle takip etmektedir.

Küba Vize Türleri

Küba vize türleri başvuru sahiplerinin vize alma sürecinde belirledikleri ilk adımdır. Yapacakları ziyaretin amacını belirleyip bu amaç doğrultusunda uygun vize türüne başvurmaları gerekmektedir. Vize başvuruları için gerekli olan belge evraklar da amacına uygun olarak temin edilir. Her vize türü için istenen belgeler arasında değişkenlik söz konusudur. Bunu için en güncel ve doğru bilgiyi Long Vize Turizm vize merkezinden edinebilirsiniz.

 • Küba Turizm Vizesi
 • Küba Sağlık Vizesi
 • Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Küba Eğitim Vizesi
 • Küba Çalışma Vizesi
 • Küba Ticaret Vizesi

Küba Vize Evraklar Ve Belgeler

Küba vize evrakları ve belgeleri en merak edilen konular arasındadır. Sizler için gerekli belge ve evrakların derlemesini yaptık

 • Pasaport (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli olmalı)
 • Fotoğraf (istenilen ebatlarda iki biyometrik fotoğrafınız ve arka fonun beyaz olmalı)
 • Nüfus cüzdanı örneği
 • Uçak bileti rezervasyonu
 • Seyahatinize ilişkin belgeler (kalacak yer gibi)
 • Başvuru formu ve başvuru dilekçesi
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Nüfus kayıt örneği
 • Maddi durum belgeleriniz
 • Diğer hususlar

Yukarıda verilen bilgiler doğrultuda Küba Büyükelçiliği sizlerden ek belge ve evrak talebinde bulunabilir.

Belgeleri Ve Evrakları Vize Küba
Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri

Küba Vize Formu

Küba Vize Formu vize başvuru sürecindeki en önemli unsurdur. Aynı zamanda Küba Devleti’ne vize başvurunuzu resmileştiren bir belgedir. Başvuru sürecinin en önemli ayağıdır başvuru formu. Orada vereceğiniz her bilginin doğruluğundan ve güncelliğinden emin olmalısınız. Aksi halde yalan beyanda bulunduğunuz takdirde hakkınızda cezai işlem başlamasına neden olabilir ve vize başvurunuzun kabulünde de Küba vize formu oldukça önem arz etmektedir. İşte bu kadar önemli bir adımda alacağınız destek başvuru sahiplerinin ziyaretlerini kolaylaştırmakla kalmayıp onların iş yükünü de hafifletecektir. Bu süreçte yanınıza yer almaktan memnunluk duyan Long Vize Turizm şirketi olarak uzman ekibiyle karşınıza çıkmaktadır. Bu süreçte aklınıza takılan soruları Long Vize Turizm danışmanlarına ulaşıp cevap alabilirsiniz.

Küba Vize Formu Hakkında

Küba vize formu hakkında öğrenmek istediğiniz ne varsa sayfamızdan güvenle öğrenebilirsiniz.

Long Vize Turizm şirketi sizler adına Küba vize başvuru formunu doldurmaktadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun kişisel bilgilerinizle sizlerden istediğimiz Küba vize evrakları ve belgeleri kargo yoluyla bizlere ulaştırdığınız sürece, vize başvuru işlemleriniz başlamış olacaktır.

Küba Büyükelçiliği tarafından hazırlanan Küba başvuru formu sizden istenilen bilgiler doğrultusunda doldurulmalıdır. Özellikle seyahat amacınıza uygun vize türünü belirlemelisiniz. Vize türünüzle bağlantılı olarak Küba Büyükelçiliği’nin talep edeceği belgeler farklılık göstermektedir.

Küba Vize Formunda Neler Vardır?

Küba vizesi formunda neler vardır diye merak ediyorsanız okumaya devam etmelisiniz. Öncelikli vize başvurunuzu seyahatinizden en az iki hafta öncesinden yapmalısınız. Aksi halde süreç uzadığında seyahatiniz aksayabilir.

Diplomatik Pasaport, Hususi Pasaport, Hizmet Pasaportu sahipleri vize işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar. Ama aynı muaflık Umuma Mahsus Pasaport sahipleri için geçerli değildir. Küba vize formunda sorularını soruları aşağıda sizler için derledik.

 • Güncelliğinden ve doğruluğundan emin olduğunuz kişisel bilgileriniz hakkında sorulan sorular
 • Başvuru sahiplerine her alandan ulaşımı sağlayan iletişim bilgileri
 • Pasaportunuza ait bazı önemli hususlar( pasaport numaralarınız ve pasaport türünüz gibi)
 • Ekonomik bilgileriniz.( maddi dokümanlarınız)
 • Aile bireylerinize ait ayrıntılı bilgiler
 • Seyahatinize hakkında bilgiler ( kalacağınız yer, seyahatinizi karşılayacak para miktarı gibi)
 • Mesleki statünüz hakkında bilinmesi gerekenler
Formu Vize Küba
Küba Vize Formu

Küba Vize İşlemleri

Küba Vize İşlemleri Küba’ya yapılması düşünülen gezilerle ilgili gerekli olan belgelerin gerektiği şartları taşıyacak şekilde toparlama sürecidir. Küba Vize İşlemleri için üç yol yapılması gerekmektedir. Başlangıç olarak Küba’ya seyahat yapacak olan kişiler Türkiye’de yer alan Küba temsilciliklerine şahsi olarak yapabilirler. İkinci yol ise Küba Konsolosluğu Büyükelçiliği yerine aracı kurumlar olabilecek yetkili olan firmalar ya da vize merkezleri aracılığıyla yapmaktır. Üçüncü yol internetten başvuru yapmaktır. Bizler Long Vize Turizm olarak işimizi yıllardır başarıyla sürdüren bir firmayız.

1. Ankara Küba Büyükelçiliği’ne Şahsi Olarak ve Posta Yoluyla Başvuru

Aşağıda anlattığımız Küba vizesi için gerekli belgeleri ve Küba vize ücreti hazırlayıp çalışma saatleri içinde Ankara Küba Büyükelçiliği’ne bizzat gidip başvuru yapmanız gerekmektedir. Ya da dokümanlarınızı postalayarak başvuruda bulunabiliyorsunuz. Eğer belgelerinizi posta yoluyla yollamayı seçti iseniz vizenizin size geri gönderilebilmesi için dosyanızın içine bir de kendinden adresli bir zarf yerleştirmeniz gerekmektedir.

2. Yetkili Turizm Firmaları Aracılığı İle Başvuru

Çoğu turizm firmasının Küba Büyükelçiliği ile akreditasyonu bulunuyor. Yanınıza Pasaport, biyometrik  fotoğraf ve vize ücreti ile Long Turizm şirketimize gelip başvuru yapabiliyorsunuz.

3. İnternetten Online Başvuru

Üçüncü bir seçenek olarak internetten online başvuru yapmanız için size şirketimiz yardımcı olacaktır. Taraması yapılmış dosyalarınızı ve vize ücretini ödediğinize dair dekontunuzu bize göndermeniz yeterlidir.

Küba Vize İşlemleri için Gerekli Evraklar

 • Uçak bileti ve otel rezervasyonu dokümanı
 • Vize bedeli ücreti (Şahsen başvuru yapacaksanız bankadan alınacak ödeme dekontu; firmamız direk nakit kabul ediyor.)
 • Pasaportun aslı
 • Pasaportun fotokopisi (En az 6 ay geçerliliği olmalı)
 • 2 adet Fotoğraf (45 mm-60 mm ölçülerinde.)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Seyahat sigortası (Seyahat süresini kapsamalı)
 • Vize dilekçesi (Bizzat kendiniz Ankara’daki Küba konsolosluğuna başvuracaksınız. Bu konuda firmamız sizlere yardımcı oluyor)

Gerçekten de, az zahmetle alınabilecek sayılı vizeler arasındadır. SGK bildirgeleri, banka hesap cüzdanları, otel rezervasyonları gibi dokümanlar istemiyorlar. Gerekli olan evrakların eksiksiz ve hatasız şekilde hazırlanmasından sonra Küba vizesi için başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Küba vizesi geçerliliği 6 ay süren bir turistik kart özelliği taşır. Ayrıca beyan edilmiş olan pasaportla birlikte ayrı bir belge olarak verilen Küba vizesi ile en fazla yapılacak olan seyahat 6 ay içerisinde 30 gündür. Bu süre zarfında seyahat etmezseniz Küba vizeniz geçerliliğini kaybedecektir. Tekrar Küba seyahatine gidilmek istendiğinde 

Küba Vize İşlemleri yapılması gerekecektir. Bu durumun dikkate alınarak Küba vize işlemleri yapılırken dikkat dilmesi gerekecektir.

Vize İşlemleri Küba
Küba Vize İşlemleri

Küba Vize Randevusu

Küba Vize Randevusu işlemlerini hakkında detaylı bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz. Long Vize Turizm olarak gerekli tüm hizmeti sizlere sağlıyoruz.

Küba vizesi başvuruları iki şekilde gerçekleştirilir. Kolay ve hızlı biçimde hizmet verilen Küba vizelerinde, şahsi başvuru ya da aracılar ile başvuru yapılabilir. Vize alacak kişinin izni ve imzası ile tur operatörleri, seyahat acente çalışanları, şirket çalışanları, seyahat edecek kişi için işlemleri ve başvuruları gerçekleştirebilir. Bizler de bu anlamda en iyi şirket hizmetini sizlere sunmaktayız. Küba’ya ilk kez gidecek ve vize alması gereken kişilerin şahsi başvuru yapmaları önerilir. Daha önceden vize alanlar ve sık seyahat edenler için bizzat başvuru gerekmemektedir.

Küba vizesi başvuruları, Ankara’da bulunan Küba Konsolosluğu’ndan yapılır. Bölge ayrımı yapılmaksızın, tüm illerde ikamet eden kişiler Küba vizesi için başvuru yapabilirler. Küba Konsolosluğu resmi web sayfası üzerinden çevrimiçi biçimde randevu alınabilir.

Küba vize başvurusunu direk yapacak kişiler, internet üzerinden online yapabilirler. Vize başvurusunu aracı kurumlar ile yapmak isteyen kişilerin randevuları Long Vize Turizm tarafından alınır. Randevu sisteminden, alınacak vize türüne göre işlem yapılabilir.

Küba Vize Randevusu İçin Gerekli Evraklar

Küba seyahati için ihtiyaç duyulan belgeler vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Ancak Küba Turistik Vize için başlıca belgelerin ilkinde vize başvuru formu, renkli olarak taratılmış seyahat sonrası için en az 6 ay geçerli pasaport fotokopisi(kişisel bilgileri içeren sayfa olmalı), gidiş dönüş uçak bileti gelmektedir. Türkiye’de oturum izni olan yabancıların oturum izni belgelerini başvuru sırasında beyan etmeleri gereklidir.

 • Pasaport: Pasaport fotokopi evrakların arasına eklenmelidir. Pasaportun seyahat sonrası için en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
 • Fotoğraf: Küba turistik vize başvurusu için istenilen biyometrik fotoğrafın standartları; İstenen fotoğrafın 6 aydan daha eski olmaması önemlidir. Fotoğraf, 45 mm genişlik ve 60 mm yüksekliğe sahip olmalı ve beyaz arka fonda çekilmelidir. 1 adet biyometrik fotoğraf bu standartlara uyularak hazırlanmalıdır.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi:  Küba’ya gitmek isteyen kişilerin nüfus cüzdanı fotokopilerinin de evrakları arasında olması en önemli unsurlardandır.
 • Uçak Bileti Rezervasyonu Küba seyahatiniz için hazırladığınız dokümanlarda bulunan gidiş ve dönüş tarihlerini kapsaması gereklidir.
Vize Randevusu Küba
Küba Vize Randevusu

Küba Vize Ücreti

Küba Vize Ücreti hakkında detaylı bilgi için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Karayiplerde bulunan ada ülkesi Küba, doğal güzellikleriyle herkesin düşlerini süslüyor. Küba’ya gitmek için Küba ücretinizin diğer evrak ve belgelerinizle beraber yatırılması gerekmektedir. Aksi halde vizeniz kabul edilmeyecektir. Uğraşlarınızın boşa çıkmaması için vize ücretinizi yatırmayı unutmayınız.

Küba vize ücretleri için en güncel ve en doğru bilgiyi firmamız Long Vize Turizm’den elde edebilirsiniz. Küba vizesi almak isteyenler önce vize türünü belirlemelidir. Seçtikleri vize türü ve süresi vize ücretinin belirlenmesini etkilemektedir.

Küba Vize Ücreti Vize Türleri

Küba vizesi için bazı türü örneklerini sizler için sunduk. Bunlardan birini seçip sürenizi de belirledikten sonra ücret bilginizi Long Vize Turizm firmamızdan öğrenebilirsiniz.

 • Küba ticari vize
 • Küba turistik vize
 • Küba aile-arkadaş vizesi
 • Küba Konferans vizesi
 • Küba Vizesinin Sonuçlanma Süresi

Küba Vizesi Başvurusu işlemlerinizin sonuçlanma süresi

Küba Konsolosluğu’nun yoğunluk ve tatil günlerine göre farklılık göstermektedir. Küba Konsolosluğu’nun tatil günlerini ayrıntılı öğrenmek isterseniz firmamıza ulaşabilirsiniz. Personellerimiz konsolosluğun en güncel bilgilerini alır ve siz değerli müşterilerimize aktarır. Vize sonuçlanma süresi net olmasa da 1 ay içerisinde sonuçlanması en muhtemel durumdur.

Küba Vizesi Hakkında Bazı Ayrıntılar

Küba vizesi için ayrıntılı bilgiler almak istiyorsanız tüm bilgileri firmamız ve personellerimiz sizlere iletecektir. Sadece bize ulaşmanız ile süreci sizin adınıza yönetip vizenizin olumlu olmasını sağlayabilmekteyiz. Seyahat sırasında yapacağınız işlemlerde kullandığınız ücretler tamamen size aittir. Küba vize ücreti sadece vize için ödenen ücrettir.

Küba vizesi almak için evraklarınızın ve belgelerinizin tam, doğru ve eksiksiz olması çok önemlidir. Konsolosluk eksik evrak gördüğünde sizden ek evrak isteyebilir veya vizenizi direk reddedebilir. Vizenizin reddi sicilinize işler ve bir sonraki yurt dışı seyahatlerinize de engel olur. Çünkü diğer ülkeler vizenizdeki ret yanıtını görebilir ve bazı önlemler alabilir. Bu tarz sıkıntılarla uğraşmamak, vakit kaybı yaşamamak ve vizenizin eksiksiz olduğuna emin olmak adına bize başvurabilirsiniz.

Müşteri odaklı çalışmalarımız ile yıllardır bu alanda müşterilerimizden tam not alıyoruz. Vizelerle alakalı Türkiye’de en başarılı hizmeti veren firmamız siz değerli müşterilerimizin daima yanındadır.

Vize Ücreti Küba
Küba Vize Ücreti

Küba Vizesi Dilekçe Örneği

Küba Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detaylı bilgiler öğrenmek için bizlere ulaşabilirsiniz. Küba vizesi almak isteyenler dilekçe örneğini doldurup Küba Konsolosluğu’na teslim etmek zorundadır. Dilekçenizde yazılan bilgiler Küba vizesi formunda yazılanlarla örtüşmelidir. Yanlış ifadeler ve eksik bilgiler vizenizin iptal edilmesine sebep olur. Bu yüzden yetkili merkez olan Long Vize Turizm firmamızdan yardım talebinde bulunabilirsiniz. Küba vizesi dilekçenizde yer alan bilgilerin İngilizce ifade edilmesi gerekmektedir.

Küba Vizesi Dilekçe Örneğinde Yazmanız Gereken Önemli Bilgiler

Küba dilekçenizde seyahat masraflarıyla ilgili karşılamayı sizin yapacağınızı belirtmeniz çok önemlidir. Küba vize evrakları ve belgeleri nelerdir? Bunu evraklarla ve banka hesap dökümleriyle ispatlamanız yerinde olur. Küba seyahatinizin türünü ve kaç gün süreceğini dilekçenizde tarihleriyle beraber kesin bir dille ifade etmeniz gerekmektedir.  Dilekçenizde Küba’da sürekli kalmayıp döneceğiniz tarihi yazmanız çok önemlidir. Eğer seyahat sürenizden daha uzun süre kalmanız gerekirse tekrar konsolosluktan izin almanız gerekmektedir.

Küba Dilekçesi Yazarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Küba vizesi için doldurmanız gereken dilekçe tam ve eksiksiz olmalıdır. Dilekçenizin başında Küba Konsolosluğuna ibaresi yer almalıdır ve dilekçenin sağ alt bölmesinde isim-soy isim ve imzanızın yer alması çok önemlidir.

Sol üst tarafta ise dilekçeyi yazdığınız tarih yer almalıdır. Dilekçede yanlış bilgiler veya hatalı bilgiler ifade ederseniz vizeniz reddedilir. Bu durum sicilinize işleyip bir sonraki yurt dışı seyahatlerinizi etkilemektedir. Bu tarz olumsuz ve sıkıntılı süreçlerle uğraşmak istemiyorsanız yetkili merkezimiz Long Vize Turizm yardımıyla işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Küba Vize Sonucu Kaç Günde Çıkar?

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar? Küba’ya seyahat etmek isteyenlerin merak ettiği sorulardan biri de vize işlemlerinin ne zaman sonuçlanacağıdır. Bu süre kesin olmamakla beraber ortalama bir ayı bulmaktadır. Ancak Küba Konsolosluğu’ndaki bilgiler ışığında bu süreç bazen gecikebilir bazen de daha erken olabilir.

Yoğunluk yaşanan dönemler ve tatil günleri vize sonucunun ne zaman çıkacağını etkilemektedir. Bu yüzden seyahat edeceğiniz yerin tatil günlerini net bir şekilde bilmek net bir sonuç zamanı edinmemizi sağlar. Bizler en güncel konsolosluk bilgilerini gerekli yerlerden edinerek siz değerli müşterilerimize aktarırız ve sürecin hızlanmasını sağlarız.

Vizesi Dilekçe Örneği Küba
Küba Vizesi Dilekçe Örneği

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar sorununun en kapsamlı yanıtı sayfamızda bulunur. Merak ettiğiniz soruların cevapları için sayfamızı takip ediniz. Küba vize başvurusu için öncelikle doğru bir firma ile anlaşmalısınız. İşinizin nasıl kolaylaştırdığını sizler de göreceksiniz Long Vize Turizm şirketi olarak siz kıymetli müşterilerimizden tek beklentisi yapmakta olduğunuz seyahatinize odaklanmanız olacaktır.

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar Vize Başvurusu Hakkında Bilinmeyen Her Şey

Küba vizesi başvurusu hakkında bilinmeyen her şey sayfamızda bulmak mümkündür. Küba vizesi başvurusunda bulunmak isteyen başvuru sahipleri için ilk yapılacak adım pasaportunu kontrol etmektir.

Seyahate çıkacağını pasaport yırtılmamış veya herhangi bir yerinde deforme olmamış bir şekilde olmalıdır ve daha önemlisi yüzünüzün netliğini tehlikeye atacak bir fotoğrafınız olmamalıdır. Diğer bir yandan seyahatiniz sırasında kullanacağınız pasaportunuz seyahatinizden sonra 6 ay geçerliliği olmalıdır.

Aksi bir durumda sıkıntıya girebilirsiniz. Bu süreçte en doğru adım pasaportunuzu yenilemek olacaktır. Ama eğer herhangi bir pasaporta sahip değilseniz kayıtlı olduğunuz semtin karakolunda parmak iziniz ve yanında kişisel bilgilerinizle bir pasaport temin edebilirsiniz.

Pasaport işini hallettikten sonra sırada vize türünüzü belirlemek kalıyor. Vize türünüz seyahatinizi yapacağınız amaca göre şekil alır. Hatta başvuru formunuzu doldururken vize türünüze göre doldurmanız gerekmektedir. Vize türünün önemi hem başvuru ücretlerinde hem başvuru formunda hem de başvuru açıklama sürecinde oldukça büyük bir rol oynamaktadır.

Küba Vize Başvuru Sonucu İçin Kaç Gün Gerekli

Küba vize başvurusu sonucu için kaç gün gerekli sorusunu merak ediyorsanız bizleri okumaya devam etmelisiniz. Küba vizesi başvurusunda bulunurken Küba Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen firma ile anlaşmalısınız. Bu sayede başvurunuzun sorunsuz ve dertsiz yürütülmesine yarar sağlayacaktır.

Küba vize başvurunuz ortalama 7 ile 10 iş gününü kapsamaktadır. Bu sürenin değişkenliği başvuru sahibinin yapacağı vizenin türüne, yapacağı ziyaret süresine göre değişkenlik gösterebilir. Aynı zamanda Küba Büyükelçiliği başvuru sahiplerinden ek belge talebinde bulunacağı gibi ek süre talebinde bulunabilir. Tüm bunlar başvuru sürecinizin süresini etkilemektedir. Tüm bu önem arz eden durumlarda içinde uzman ve profesyonel bir ekiple çalışmak adına Long Vize Turizm firma şirketi ile başvuru sürecinizin takibini yapabilirsiniz.

Vize Başvurusu Kaç Günde Çıkar Küba
Küba Vize Başvurusu Kaç Günde Çıkar

Küba Vizesi Nasıl Alınır

Küba Vizesi Nasıl Alınır sorusuna en net ve en kapsamlı cevabı sayfamız aracılığıyla bulabilirsiniz. Küba vizesi almak diğer ülkelere göre daha kolaydır. Küba vizesi, e-visa şeklinde A5 formatında özel bir kağıttır ve diğer pasaportlar gibi pasaport üzerinde yapıştırılmadan ayrı bir belge olarak pasaporta iliştirilir.

Küba Vizesi Nasıl Alınır? Kimler Küba Vizesi Alabilir?

Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaportlarına sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 gün içinde 90 günü geçmemek şartıyla Küba’ya vizesiz seyahat edebilmektedir.

Küba’ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları ise vize almak zorundadır ve vize başvurusunda bulunarak kolaylıkla da vize alabilirler. Küba vize başvurusu yapmak için üç farklı seçenek vardır.

Küba Vizesi Almak İçin Nereye Başvurulur?

 1. Ankara’daki Küba Büyükelçiliği’ne Bizzat ve Posta Yoluyla Başvuru: Gereken belgeler hazırlanıp vize ücreti ödendikten sonra çalışma saatleri içinde Ankara Küba Büyükelçiliği’ne şahsen gidip veya hazırlanan evrakları posta yoluyla göndererek başvuru yapılabilir. Eğer belgelerin posta yoluyla göndermek tercih edilirse vizenin kişiye geri gönderilmesi için hazırlanan dosyanın içine bir de üzerinde kendinden adresi olan bir zarf da eklenmesi gerekir.
 2. Yetkili Tur Şirketleri Aracılığıyla Başvuru: Pasaport, biyometrik fotoğraf ve vize ücreti ile yetkili tur şirketlerinden herhangi birine giderek vize başvurusu yapılır.
 3. İnternet Üzerinden Online Başvuru: Yetkili tur şirketlerine gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden başvuru yapılabilecek vize şirketleri de mevcuttur. Gerekli evrakları ve Küba vize ücreti ödendiğine dair dekontu göndererek başvuru yapılabilir. Ancak evrak ve belgelerde eksiklik olmaması adına en doğru bilgiyi acentemiz Long Vize Turizm’den elde edebilirsiniz.

Küba Vizesi Almak İçin Yapılacak Aşamalar

Küba vizesi almak için Küba Konsolosluğu’na şahsen giderek veya acentemiz aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapmadan önce yapılacak olan seyahatin amacı belirlenmeli, buna uygun vize türüne (Turist Vizesi, Ticari Vize, Çalışma Vizesi, Aile Ziyareti Vizesi, Basın Vizesi, Öğrenci Vizesi, Transit Vizesi) karar verilerek başvuru yapılmalıdır.

Başvuru sonrasında ise gerekli evraklar hazırlanmalı ve iletilmelidir. Sonrasında konsolosluk hizmet bedeli ödenmelidir. En son aşama ise, bir gün ile birkaç saat içinde değişebilen süre zarfında Küba vizesine sahip olmak olacaktır.

Vizesi Nasıl Alınır Küba
Küba Vizesi Nasıl Alınır

Küba’nın Vize İstemediği Ülkeler

BeninMalezya
Bosna HersekKaradağ
Kuzey MakedonyaSırbistan
GrenadaSaint Vincent ve Grenadinler
BarbadosDominika
Antigua ve BarbudaBelarus
MoğolistanRusya
Saint Kitts ve NevisSaint Lucia
SingapurVietnam
Küba’nın Vize İstemediği Ülkeler

Küba Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus11,34 milyon (2018)
Para BirimiKüba Pezosu
Resmi Diliİspanyolca
Dini%60’ı Katolik %24’ü Ateist, %5’i Protestan
Telefon Kodu+53
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriArroz Con Pollo – Ajiaco – Croquetas – Tamal en Cazuela – Yuca Fingers – Medianoche
Gezilecek YerlerHabana Vieja – Varadero – Trinidad – Guardalavaca – Playa Paraiso, Cayo Largo del Sur – Cayo Coco
BaşkentHavana
ŞehirleriHavana – Santiago de Cuba – Guantánamo – Pinar del Río – Sancti Spíritus – Artemisa
Yüz Ölçümü109.884 km2
Zaman DilimiUTC-5
İnternet Alan Adı.cu
KurucusuFidel Castro
BaşkanıMiguel Díaz-Canel
Asgari Ücret28 Euro
İklimiTropik
Asker Sayısı85,000
Komşu ÜlkeleriHaiti – Bahamalar – Jamaika – Amerika Birleşik Devletleri – Meksika
Kuruluş Tarihi10 Ekim 1868
Küba Hakkında Genel Bilgiler
Küba
Küba
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

Küba Vizesi Nasıl Alınır 2021?

Küba Vizesi için yapılacak işlemler ülkemiz vatandaşlarının Küba seyahatlerinden önce yapması zorunlu olan işlemlerdir. Küba vizesi ülkemizde Küba Büyükelçiliği üzerinden verilmekte olup vize alınması oldukça zor olan bir ülkedir. Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken bir çok önemli husus bulunmakta ve doğru yapılmadığı takdirde olumsuz sonuç alma ihtimali yükselmektedir. Küba vize başvurusu için gerekli Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi ile dikkat edilmesi gereken hususları hakkında detaylı bilgiye firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Küba Vize Başvurusu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Küba Vizesi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağız vize evrak ve belgeleridir. Vize evrakları kişilerin iş, meslek, yaş gibi durumlarına göre farklılıklar göstermektedir. Başvurunuz için gerekli olan evraklar, bu faktörler göz önüne alınarak hazırlanmalıdır. Vize başvurunuz esnasında seyahat amacınıza, kişisel durumunuza ve bunun gibi birçok etkene bağlı olarak istenen evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlayarak elçiliğe sunulması gerekir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Küba Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir?

Küba Vizesi, ülkemiz vatandaşlarından Küba’ ya seyahat planı yapan bordo pasaport hamilleri ile ülkede 90 günden fazla kalmayı planlayan diğer pasaport hamili kişilerden istenmektedir. Küba seyahatinden önce belirtilen bu durumlarda vize işlemleri yapılması zorunlu olmaktadır. Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Küba ticari vize veya Küba turistik vize gibi seyahat amacı fark etmeksizin vize işlemleri bütün bordo pasaport hamilleri tarafından yapılmalıdır. Küba vize işlemleri ve dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili detayları firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden öğrenebilirsiniz.

Küba Büyükelçiliği Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Küba Büyükelçiliği Vize başvuruları için yetkili mercidir. Küba vize işlemleriniz elçilikten alacağınız vize randevusu ile vize başvurunuzu kabul etmekte ve vize başvurunuzu sonuçlandırmaktadır. Küba Büyükelçiliği Vize bölümü, vize başvuru sahiplerinin, vize randevusu alması sonrasında evrak ve belgelerini kabul ederek vize işlemlerinin yürütülmesini aşamasında yetkili olmaktadır. Yapacağınız Küba Vize Başvurusu sonrasında elçilik vize başvurunuzu değerlendirerek vize başvurunuzu olumlu veya olumsuz olarak sonuçlandırmaktadır. Vize başvurunuzda hatasız ve eksiksiz bir başvuru yaparak olumlu bir sonuç elde etmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilir ve başvurunuzu en doğru şeklide gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Büyükelçiliği Vize Randevusu Verir Mi?

Küba Büyükelçiliği Vize bölümü, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yapacağı vize başvurusunda yetkili merci olmasından ötürü vize işlemleri elçilik üzerinden gerçekleştirilmektedir. Küba Vize İşlemleri bu merci tarafından yürütüldüğü için başvuru işlemlerinin her aşamasında da yine elçilik sorumludur. Dolayısı ile Küba vize randevusu elçilik üzerinden alınmaktadır. Ancak vize işlemleri oldukça meşakkatli olmasından ötürü sıklıkla sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bu nedenle profesyonel bir hizmet almak başvuru sağlığı açısından önem arz etmektedir. Küba vize randevunuzu hemen almak ve vize işlemlerinizi kolayca en doğru yöntem ile gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Küba Büyükelçiliği Vize Formu İçin Ücret Ödenir Mi?

Küba Büyükelçiliği Vize işlemleri için yetkili merci olması ile birlikte vize başvurusu için gerekli evrak ve belgelerini kabul etmekle sorumludur. Vize başvurusu yapabilmeniz için gerekli olan evraklar arasında en önemlilerinden birisi vize formudur. Küba Vize Formunun elçiliğe sunacağınız vize evraklarının arasında olmaması vize başvurunuzun kabul edilmemesine sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra vize formuna elçilikten ve firmamız Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak vize işlemleri için gerekli olan evrak listesi ile vize formuna ücretsiz olarak hemen sahip olmanız mümkündür.

Küba Konsolosluğu Vize İşlemleri Yapar Mı?

Küba Konsolosluğu Vize işlemleri ile ilgilenen kurum olmamak ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize işlemleri Küba Büyükelçiliği Vize bölümünden yapılmaktadır. Küba ülkesinin ülkemizdeki yetkili dış temsilciliği Küba Büyükelçiliği olmasından ötürü vize başvuruları bu merci üzerinden randevu esasına dayalı olarak gerçekleştirilmektedir. Küba vize işlemlerinizi gerçekleştirmek ve elçiliğin istemiş olduğu evrakların listesine ulaşmak için firmamız Long Vize Başvuru ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak vize işlemleriniz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Küba Konsolosluğu Vize Randevusu Verir Mi?

Küba Konsolosluğu Vize işlemleri ile ilgili yetkili merci olmamasından ötürü vize başvurusu yapacak olan vatandaşlarımızın vize işlemleri Küba Büyükelçiliği üzerinden gerçekleştirilir. Bu nedenle konsolosluğun vize randevusu verme yetkisi bulunmamaktadır. Küba Vizesi başvuru adımları, vize dilekçesi, vize formu ve başvuru ücretleri gibi bilgilere konsolosluktan ulaşılamamaktadır. Küba vize randevusu almak ve Küba vizesi ile ilgili detaylı bilgilerin tamamına firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi tarafından kolayca ulaşabilir ve başvurularınızı güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Konsolosluğu Vize Başvuru Sonucuna İtiraz Kabul Eder Mi?

Küba Konsolosluğu Vize İşlemleri ile ilgilenen kurum değildir. Küba’nın ülkemizdeki yetkili dış temsilciliğinin Küba Büyükelçiliği olmasından ötürü vize randevusu elçilik tarafından verilir ve vize başvurusu yine elçilik tarafından kabul edilir. Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Küba Turistik Vize veya Küba Ticari Vize işlemlerinizin tamamı elçilik üzerinden gerçekleştirilmektedir. Vize başvurunuzun sonucuna itiraz hakkınız bulunmaktadır. Ancak bu itirazı yine başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz elçilik üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Küba vizesine dair merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz bu ve bunun gibi sorularınız için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, ülkemiz vatandaşlarından bordo pasaporta sahip kişilerin, Küba’ da bulunan Aile üyesi, arkadaşı veya burada ki tanıdık kişileri ziyaret edebilmeleri için kullanılan bir vize türüdür. Küba ziyaret vizesine başvuru yapılabilmesi için Küba’ da yaşayan aile üyesi veya arkadaşlardan konsolosluk onaylı bir davetiye mektubu alınması gereklidir. Alınacak olan davetiye mektubu ile birlikte diğer Küba Vize Evrakları ve Belgeleri de hazırlanarak başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Küba vize işlemlerinizde profesyonel bir destek almak ve vize başvurularınızı gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve vize işlemlerinizi güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvuruları Nereden Yapılır?

Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine ülkemiz vatandaşları için Ankara’da bulunan Küba Büyükelçiliği Vize bölümünden başvuru yapılmaktadır. Küba vize randevunuzun alınmasının ardından hazırlayacağınız vize evrakları ve belgeleri ile birlikte başvuru gerçekleştirilebilmektedir. Ancak şahsen başvuru yapılması zorunlu değildir. Küba ziyaret vizesine başvuru yaparken dikkat edilmesi gereken bir çok önemli husus bulunması, başvuru sahiplerinin profesyonel bir hizmet alması gerekliliğini arttırmaktadır. Küba vize başvurunuz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih etmeniz vize başvurunuzun en güvenli ve en doğru şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Bu hizmetten faydalanabilmek için ise bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine Başvuru Yaparken Randevu Almak Gerekir Mi?

Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine başvuru yapabilmek için vize başvuru işlemlerinin ilk adımı olan Küba Vize Randevusunun alınması şarttır. Küba vize başvurularında elçilik yoğunluk yaşanmaması ve vize evraklarının takibinin daha kolay sağlanması adına randevu usulü ile çalışmaktadır. Küba vize evrakları ve belgeleri vize randevunuzun oluşturulmasının ardından hazırlanması gereklidir. Bu nedenle vize işlemlerinin ilk adımı vize randevusu almaktır. Küba vize randevunuzu firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak hemen alabilir ve vize işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Küba Ticari Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nelerdir?

Küba Ticari Vizesi alırken dikkat edilmesi gereken durumlar Küba’dan gelecek olan davetiyedir. Küba’dan gelen davetiye ya oradan bir firmayla iş yapacağınızı yazması gerekmektedir ya da orada bulunan fuardan fuar giriş bileti olması gerekmektedir. Gelen davetiye ile birlikte Küba Büyükelçiliği Vize Randevusu oluşturulup Küba Ticari Vizesine başvuru yapılır. Bunun yanı sıra vize başvurusunda bazı iş yeri evraklarının da hazırlanarak elçiliğe sunulması gereklidir. Küba vize randevunuzu almak ve ticari vize işlemlerinizi başlatmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Küba Ticari Vize Alırken Davetiye Kullanmam Şart mı?

Küba Ticari Vize Başvurusu yaparken davetiye olması zorunlu bir koşuldur. Davetiye olmaması durumunda vize başvurunuzun türü ticari vize işlemlerine girmemektedir. Küba’ dan gelen davetiyede sizlerin orada ne tür bir iş yapacağınız kaç gün kalmanız gerektiğinin belirtilmesi gerekmektedir. Davetiye içeriğinin doğru olması yapılacak vize başvurusu açısından önem arz etmektedir. Bu açıdan vize başvuru işlemleriniz için profesyonel bir hizmet almanız faydalı olacaktır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi İle Küba Vizesi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir ve ticari vize başvurunuzu en doğru şeklide gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Ticari Vize Evrakları Nelerdir?

Küba Ticari Vize işlemleri için elçilikten yapılacak olan vize başvurusunda, diğer vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Bunun yanı sıra başvuru yapacağınız ticari vize, kendi içinde de kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, birçok faktöre bağlı olarak oluşmakta ve kişilerin yaşı, çalışma durumları gibi etkenler belirleyici olmaktadır . Küba ülkesine seyahatiniz için yapacağınız ticari vize işlemlerinde gerekli olan Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Küba Turistik Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Küba Turistik Vizesi, vatandaşlarımızın turistik amaçlı seyahatleri için başvuru yapması gerekli olan vize türüdür. Bu nedenle herhangi vize davetiyesine gerek yoktur. Davetiye mektupları genellikle Küba Ticari Vize, Küba Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Çalışma Vizesi gibi vize türlerinde kullanılmaktadır. Küba ülkesine gerçekleştireceğiniz vize başvurusu için en önemli belge vize dilekçesi ve Küba vize formudur. Vize dilekçesinde seyahatinin turistik amaçlı yapıldığına dair inandırıcı olmanız gereklidir. Küba vize başvurusunda vize dilekçesinin doğru hazırlanması ve diğer gerekli evrak ve belgelerin listesine ulaşmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Küba Turistik Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir?

Küba Turistik Vize başvuruları için ülkemiz vatandaşlarından bordo pasaport sahibi kişiler ile 90 günün üzerinde kalacak olan diğer pasaport hamili kişilerin tamamı başvuru gerçekleştirebilmektedir. Küba seyahatlerinizde turistik amaçlı gittiğinizi belirten Küba Vize Dilekçesi ile vize formu hazırlanması, bunun yanı sıra diğer Küba vize evraklarınızın eksiksiz hazır olması durumunda vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Küba vize başvurunuza dair detaylı bilgiye sahip olmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilir ve profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Küba Turistik Vize Nasıl Alınır?

Küba Turistik Vize başvuru sahipleri öncelikli olarak Küba Büyükelçiliğinden Vize randevusu alması gerekmektedir. Alınan vize randevusuna istinaden Küba Büyükelçiliğinin istemiş olduğu evraklar hazırlanır .Bu evrakların içinde en önemlisi vize dilekçesidir. Yazılan vize dilekçesinde neden turistik gitmek istediğinizi Küba’ ya gittiğinizde ne yapacağınızı belirtmeniz gerekmektedir. Vize dilekçesinin doğru hazırlanması, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması ihtimalini arttırmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Küba vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Küba Vize Başvuru işlemleri ülkemiz vatandaşlarının Küba seyahatlerinden önce yapması zorunlu olan işlemlerdir. Küba vize işlemleri ülkemizde Küba Büyükelçiliği üzerinden gerçekleştirilmekte olup vize alınması oldukça zor olan bir ülkedir. Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken bir çok önemli husus bulunmakta ve doğru yapılmadığı takdirde olumsuz sonuç alma ihtimali yükselmektedir. Küba vize başvurusu için gerekli Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi ile dikkat edilmesi gereken hususları hakkında detaylı bilgiye firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Küba Vize Başvurusu Yapılırken Gereken Hususlar Nelerdir?

Küba Vize Başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağız vize evrakları dır. Vize evrakları kişilerin iş, meslek, yaş gibi durumlarına göre farklılıklar göstermektedir. Başvurunuz için gerekli olan evraklar, bu faktörler göz önüne alınarak hazırlanmalıdır. Vize başvurunuz esnasında seyahat amacınıza, kişisel durumunuza ve bunun gibi birçok etkene bağlı olarak istenen evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlayarak elçiliğe sunulması gerekir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Küba Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Vize Başvurusunda Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Küba Vize Başvurusu, ülkemiz vatandaşları için Küba Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Küba vize işlemleri randevu esasına bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde şahsen elçilikte bulunmaları gerekmemektedir. Vize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile elçiliğe gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuzun gerçekleştirilmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız sizlerin adınıza Küba Vize Randevusu alarak vize işlemlerinizi gerçekleştirmekle yetkili olmaktadır.

Küba Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Küba Vizesi için Küba Büyükelçiliğinden yapılacak olan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içinde kişilere göre farklı evrak ve belgeler gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları ya da yaşları gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir. Vize başvurunuz için gerekli olan en önemli evraklar Küba Vizesi Dilekçesi ile Küba vize formudur. Küba ülkesine seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunda gerekli olan Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Küba Vizesi Gerekli Evrak Listesini Nereden Öğrenebilirim?

Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri, Küba Büyükelçiliği tarafından belirlenmektedir. Küba vize başvuru evrakları birçok faktöre göre değişiklikler içermektedir. Evraklarda ki değişiklikler, başvuru yapacağınız vize türüne, başvuru sahibinin özel durumlarına, meslek durumunuza ve yaşına göre oluşur. Küba Vize Başvurunuzda hangi evraklara ihtiyacınız olduğu bu faktörlerin bir araya gelmesiyle belirlenir. Vize başvuru evraklarının güncel listesine firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile kolayca ulaşabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri Ne Zaman Hazırlamalıyım?

Küba vize başvuru işlemlerini kabul eden Küba Büyükelçiliği Vize bölümü, vize işlemleri için randevu esası ile evrak kabul etmektedir. Küba vize başvuru işlemleri, vize randevunuzun alınması ile başlar. Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken önemli husus, başvuru evraklarının güncel olmasıdır. Bu nedenle vize randevusunun alınmasının ardından evrak ve belgelerin hazırlanması ve tamamen güncel olması gereklidir. Güncel Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Küba Vize Formunu Nereden Alabilirim?

Küba Vize Formu elçiliğin istemiş olduğu vize evraklar ve belgeleri arasında en önemli evraklardan birisidir. Küba vize işlemleri yaparken vize türü fark etmeksizin Küba ziyaret vizesi, Küba ticari vize veya Küba Turistik Vize başvurularının tamamında elçiliğe teslim edilmesi gereken bir evraktır. Küba vize formunun bulunmaması başvuru esnasında evrak kabulünün yapılmamasına yani vize başvurusunun kabul edilmemesine neden olmaktadır. Vize formu Küba’nın yetkili bir başvuru merkezinin olmamasından ötürü başvurunun yapıldığı elçilikten ya da firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden temin edilebilmektedir. Vize formu tamamen ücretsiz olması ile birlikte firmamız ile iletişime geçmeniz halinde sahip olabilirsiniz.

Küba Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Küba Vize Formu elçiliğin istemiş olduğu ve vize başvurunuzun yapılabilmesi için mecburen gerekli olan bir evrak olmaktadır. Vize formuna büyükelçilik veya firmamız üzerinden sahip olabilirsiniz. Ancak vize formu kurallara uygun ve elçiliğin belirtmiş olduğu şekilde doldurulmalıdır. Vize formunu doldururken dikkat etmeniz gereken ana kural elçiliğin istemiş olduğu dilde doldurulması ve istenen bilgiler dahilinde doldurulmasıdır. Küba Vizesi Dilekçe Örneğini ve Küba vize formunu en doğru şekilde hazırlamak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilir ve istenilen evrakları en doğru şekilde hazırlayarak vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Vize Formu Ücretli Midir?

Küba Vize Formu elçiliğin vize başvurusu yapacak kişilerin teslim etmesini zorunlu kıldığı bir evrak olmaktadır. Vize formu başvuru yapacak kişilerin hazırlayacağı diğer evraklardan ayrı olarak elçilik üzerinden temin edilebilmektedir. Ancak elçilik vize başvurusu için mecburen gerekli olan bu belgeyi, başvuru sahiplerine vize randevusunun alınmasının ardından ücretsiz olarak temin etmektedir. Yani vize formuna sahip olmak için herhangi bir ücret ödenmemektedir. Küba Vize Ücretleri listesi veya vize evrakları ile ilgili detaylı bilgilere firmamızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize formuna hemen ücretsiz bir şekilde sahip olmak için elçilikten vize randevusu alabilir ya da firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçerek sahip olabilirsiniz.

Küba Vize İşlemleri Nasıl Yapılır 2021?

Küba Vize İşlemleri ülkemiz vatandaşlarının Küba seyahatlerinden önce yapması zorunlu olan işlemlerdir. Küba vize işlemleri ülkemizde Küba Büyükelçiliği üzerinden gerçekleştirilmekte olup vize alınması oldukça zor olan bir ülkedir. Vize işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bir çok önemli husus bulunmakta ve doğru yapılmadığı takdirde olumsuz sonuç alma ihtimali yükselmektedir. Küba vize başvurusu için gerekli Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi ile dikkat edilmesi gereken hususları hakkında detaylı bilgiye firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Küba Vize İşlemleri Gerçekleştirilirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Küba Vize İşlemleri yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağız vize başvuru belgeleridir. Vize evrakları kişilerin iş, meslek, yaş gibi durumlarına göre farklılıklar göstermektedir. Başvurunuz için gerekli olan evraklar, bu faktörler göz önüne alınarak hazırlanmalıdır. Küba vize işlemleri esnasında seyahat amacınıza, kişisel durumunuza ve bunun gibi birçok etkene bağlı olarak istenen evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlayarak elçiliğe teslim edilmesi gerekir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Küba Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Vize İşlemlerinde Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Küba Vize İşlemleri, ülkemiz vatandaşları için Küba Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Vize işlemleri randevu usulüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde şahsen elçilikte bulunmaları gerekmemektedir. Küba vize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile elçiliğe gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuzun gerçekleştirilmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız sizlerin adınıza Küba Vize Randevusu alarak vize işlemlerinizi gerçekleştirmekle yetkili olmaktadır.

Küba Vize Randevusu Nereden Alınır?

Küba Vize Randevusu, vize işlemleri yapmak isteyen başvuru sahiplerinin gerçekleştirmesi gereken ilk işlemdir. Küba Vizesi için yetkili merci Küba Büyükelçiliği olmasından ötürü vize işlemleri randevu esasına dayalı olarak yürütülmektedir. Bu nedenle vize randevusu başvurunun gerçekleştirildiği elçilik tarafından verilmektedir. Vize randevunuzun alınmasının ardından gerekli evrak ve belgelerin hazırlanması ile başvuru yapmanız mümkündür. Küba vize randevunuzu hemen almak ve vize evraklarınızı hazırlayarak başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Küba Vize Randevusu Almak Zorunlu Mudur?

Küba Vize Randevusu almak vize işlemlerinin ilk adımı olmak ile birlikte başvurunun yapıldığı elçilik üzerinden alınmaktadır. Küba Vize İşlemlerini ve vize başvurularını kabul eden elçilik yine vize randevusunu vermekle yükümlü olan mercidir. Küba büyükelçiliği vize başvurularında randevu usulü ile çalışmakta olduğu için vize randevusunun alınması mecburidir. Vize başvurularında randevu usulünün kullanılması vize başvurularında yoğunluk yaşanmasını ve evrak takibinde karışıklıkların önlenmesi için uygulanmaktadır. Vize randevunuzu almak ve vize işlemlerinizi gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayabilir ve profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Küba Vize Randevusunda Bulunmak Zorunda Mıyım?

Küba Vize Başvurusu, ülkemiz vatandaşları için Küba Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Küba vize işlemleri randevu esasına bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde şahsen elçilikte bulunmaları gerekmemektedir. Vize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile elçiliğe gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuzun gerçekleştirilmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız sizlerin adınıza Küba vize randevusu alarak, Küba Vize Başvurularınızı gerçekleştirmekle yetkili olmaktadır.

Küba Vize Ücreti Ne Kadar?

Küba Vize Ücreti, vize başvurusunun yapıldığı elçilik tarafından belirlenmekte ve bazı etkenlere bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Vize başvuru ücretleri başvuru yapacağınız vize türü, vize süresi, kişilerin yaş ve iş durumları gibi bazı etkenlere bağlı olarak belirlenmektedir. Küba’ ya yapacağınız seyahatinizden önce gerçekleştirmek zorunda olduğunuz Küba Vize İşlemleri için başvuru öncesinde randevunuzun alınmasının ardından vize ücreti ödenerek gerekli evraklar hazırlanır ve vize başvurunuz gerçekleştirilmelidir. Bütün bu adımları en doğru şekilde gerçekleştirmek ve vize ücretlerinin güncel listesi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Küba Vize Ücreti Nereye Ödenir?

Küba Vize Ücreti, vize başvurularını kabul eden elçilik tarafından belirlenmekte olup, vize ücreti vize başvurusuna gitmeden önce ödenmektedir. Küba Vize Randevunuzun oluşturulmasının ardından gerekli evrak ve belgelerinin hazırlanır ve daha sonra vize ücreti ödenerek vize başvurusuna gidilir. Vize ücreti başvuru öncesinde bankaların ilgili hesabına yatırılarak işlem dekontu hazırlanan diğer vize evrakları ile birlikte elçiliğe başvuru esnasında verilir. Küba vize ücretinizi öğrenmek ve vize ücretinizin ödenmesinde profesyonel bir hizmet almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayabilirsiniz.

Küba Vize Ücreti Red Alınması Durumunda Geri Ödenir Mi?

Küba Vize Ücreti, elçiliğin almış olduğu ve başvuru sonucuna göre iadesi mümkün olmayan ücrettir. Vize başvurusu öncesinde ilgili banka hesabına yatırılan ücretler başvuru durumunuza göre elçilik tarafından belirtilmekte olup, başvuru sonucuna göre geri iadesi yapılmamaktadır. Bu neden vize başvurunuzun olumlu çıkması adına doğru ve hatasız bir başvuru yapılması önem arz etmektedir. Küba Vize Evrakları Ve Belgeleri en doğru şekilde hazırlanarak vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması ihtimalinin artırılması, ödeyeceğiniz vize ücretinin yanmasının önüne geçecektir. Vize işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibat kurabilirsiniz.

Küba Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Doldurulur?

Küba Vizesi Dilekçe Örneği elçiliğin istemiş olduğu ve vize başvurunuzun yapılabilmesi için mecburen gerekli olan bir evrak olmaktadır. Vize dilekçe örneğine büyükelçilik veya firmamız üzerinden sahip olabilirsiniz. Ancak vize talep dilekçesi kurallara uygun ve elçiliğin belirtmiş olduğu şekilde hazırlanmalıdır. Vize dilekçesi hazırlarken dikkat etmeniz gereken ilk kural elçiliğin istemiş olduğu dilde yazılması ve istenen bilgiler dahilinde doldurulmasıdır. Küba vizesi dilekçe örneğini ve Küba Vize Formunu en doğru şekilde hazırlamak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilir ve istenilen evrakları en doğru şekilde hazırlayarak vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Vizesi Dilekçe Örneği Ücretli Midir?

Küba Vizesi Dilekçe Örneği elçiliğin vize başvurusu yapacak kişilerin teslim etmesini zorunlu kıldığı bir evrak olmaktadır. Vize talep dilekçesi örneği başvuru yapacak kişilerin hazırlayacağı diğer evraklardan ayrı olarak elçilik üzerinden temin edilebilmektedir. Ancak elçilik vize başvurusu için mecburen gerekli olan bu belgeyi, başvuru sahiplerine vize randevusunun alınmasının ardından ücretsiz olarak temin etmektedir. Yani vize talep dilekçesine sahip olmak için herhangi bir ücret ödenmemektedir. Küba Vize Ücretleri listesi veya vize evrakları ile ilgili detaylı bilgilere firmamızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize talep dilekçesinin örneğine hemen ücretsiz bir şekilde sahip olmak için elçilikten vize randevusu alabilir ya da firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçerek sahip olabilirsiniz.

Küba Vizesi Dilekçe Örneğini Nereden Alabilirim?

Küba Vize Dilekçe Örneği elçiliğin istemiş olduğu vize evraklar ve belgeleri arasında en önemli evraklardan birisidir. Küba vize işlemleri yaparken vize türü fark etmeksizin Küba ziyaret vizesi, Küba ticari vize veya Küba Turistik Vize başvurularının tamamında elçiliğe teslim edilmesi gereken bir belgedir. Küba vize talep dilekçesinin bulunmaması başvuru esnasında evrak kabulünün yapılmamasına yani vize başvurusunun kabul edilmemesine neden olmaktadır. Vize talep dilekçesi örneği Küba’nın yetkili bir başvuru merkezinin olmamasından ötürü başvurunun yapıldığı elçilikten ya da firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden temin edilebilmektedir. Küba vize talep dilekçesinin örneği ve Küba vize formunun tamamen ücretsiz olması ile birlikte firmamız ile iletişime geçmeniz halinde sahip olabilirsiniz.

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Küba vize işlemleri Küba Büyükelçiliği aracılığı ile gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu usulüne dayalı olmaktadır. Küba Vize İşlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Randevu günü hazırlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve elçiliğe teslim edilerek başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama bir hafta ile 15 gün kadar sürmektedir. Küba vizesi kaç günde çıkar ve Küba vizesi nasıl alınır konusunda firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi tarafından detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Küba Vizesi Kaç Günlük Çıkar?

Küba vizesi için ülkemiz vatandaşlarından bordo pasaport hamili kişiler başvuru yapabilmektedir. Vize işlemleri için Küba Büyükelçiliğinden alacağınız vize randevusu başvuru işlemlerinin ilk adımı olmaktadır. Küba Vize Randevu gününe kadar gerekli evraklarınızın hazırlanıp randevu gününde elçiliğe sunulması gereklidir. Daha sonra vize başvurunuzun sonuçlanması süreci başlar. Vizenizin olumlu sonuçlanması halinde sizlere verilen seyahat süresi kişilere göre farklı sebeplerden dolayı değişkenlik gösterebilmekte olup vize süreniz 30 güne kadar çıkabilmektedir. Küba vizesi kaç günde çıkar ve Küba vizesi nasıl alınır konusunda firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi tarafından detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Küba Vize Evrakları Ve Belgelerini Ne Zaman Hazırlamalıyım?

Küba vize başvuru işlemlerini kabul eden Küba Büyükelçiliği, vize işlemleri için randevu sistemi ile evrak ve belge kabul etmektedir. Küba vize işlemleri, vize randevunuzun alınması ile başlar. Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken önemli husus, başvuru evraklarının güncel olmasıdır. Bu nedenle vize randevusunun alınmasının ardından evrak ve belgelerin hazırlanması ve tamamen güncel olması gereklidir. Küba vizesi kaç günde çıkar ve Küba Vizesi Nasıl Alınır konusunda firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi tarafından detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Küba Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Küba vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle Küba Büyükelçiliği aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Küba Büyükelçiliği Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu sistemi ile çalışmaktadır. Küba vizesi nasıl alınır sorusu için vize randevusu yine büyükelçilik mercii üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Küba vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Küba Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Küba Vize İşlemleri, ülkemiz vatandaşları için Küba Büyükelçiliğinden gerçekleştirilmektedir. Küba büyükelçiliği vize başvuruları randevu esasına bağlı olarak çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Küba Vize Randevusu alındıktan sonra vize evrakları güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde elçiliğe teslim edilir. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek ve Küba vizesi nasıl alınır öğrenmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayabilirsiniz.

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu