Skip to content

Kuzey İrlanda Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Kuzey İrlanda Vizesi İngiltere, İskoçya, Galler vizesi ile Birleşik Krallık vizesinin bir parçasıdır. Kuzey İrlanda, İrlanda adasında bulunmasına rağmen resmi işlemlerde genelde Birleşik Krallık unvanını kullanmaktadır. İrlanda bağımsız bir cumhuriyet iken Kuzey İrlanda Birleşik Krallığa bağlı, özerk bir ülkedir. Bu bakımdan iki ülkenin vize işlemleri ayrı iki işlemdir. 

Kuzey İrlanda vizesi için Birleşik Krallık vizesi gerekmektedir. Kuzey İrlanda, Birleşik Krallık’a bağlı özerk bir ülke olduğu için Birleşik Krallık vizesi ile Kuzey İrlanda’ya seyahat edebilirisiniz. Kuzey İrlanda’ya Avrupa Birliği ülkeleri için geçerli Schengen vizesi ile gidemezsiniz.  

Kuzey İrlanda başvurusunu Long Vize Turizm ile kısa sürede halledebilirsiniz. Long Vize Turizm, Kuzey İrlanda vizesi için gerekli evrakları size iletir. Evraklarınızın eksiksiz ve hatasız olması için evrak takibinizi yapar. Sizin yerinize, tüm işlemleri hatasız ve hızlı bir şekilde gerçekleştirir. Disiplinli çalışmasıyla Kuzey İrlanda vizesi için gerekli evraklar konusunda titiz davranır. Long Vize Turizm Birleşik Krallık vizesi ve Kuzey İrlanda seyahatiniz için gerekli tüm evraklarda sizlere yardımcı olmakta, gerekli yönlendirmeleri yapmaktadır. 

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Kuzey İrlanda ve İngiltere için Tatil Günleri 

Kuzey İrlanda için özel günler ve İngiltere tatil günleri vize işlemleri için önemli günlerdir. Vize işlemleri bu günlerde gerçekleşmez.  

Kuzey İrlanda için özel günler:  

 • 17- 18 Mart günü: Aziz Patrick Günü 
 • 12 Temmuz: Boyne Savaşı (Orangemen Günü) 
 • 26 Ağustos: Yaz Banka Tatili 

İngiltere için tatil günleri: 

 • 1 Ocak: Yeni Yıl Günü 
 • 19 Nisan, Cuma: İyi Cuma 
 • 22 Nisan Pazartesi: Paskalya Pazartesi 
 • Mayıs ayının ilk pazartesi günü: Mayıs Günü Banka Tatili 
 • 27 Mayıs: Bahar Bankası Tatili 
 • 25 Aralık: Noel Günü 
 • 26 Aralık: Boks Günü 

Kuzey İrlanda Vize Başvurusunu Kimler Yapabilir? 

Kuzey İrlanda vizesi başvurusunu bordo pasaport olarak bilinen umuma mahsus pasaport, yeşil pasaport olarak bilinen hususi pasaport ve gri pasaport olarak bilinen hizmet pasaportu sahiplerinin tamamı yapmak zorundadır. Yalnızca belirli bir seyahat gününü geçirmeden siyah pasaport denilen diplomatik pasaport sahipleri vizesiz giriş hakkında sahiptir. 

Vizesi Kuzey İrlanda
Kuzey İrlanda Vizesi

Kuzey İrlanda Büyükelçiliği Vize

Kuzey İrlanda Büyükelçiliği Vize başvuruları İstanbul’da bulunan İngiliz Başkonsolosluğu’na yapılır. Kuzey İrlanda, bağımsız bir ülke olmadığı için Kuzey İrlanda Büyükelçiliği ile kastedilen İngiliz Başkonsolosluğudur. İrlanda vize işlemleri de İngiliz Başkonsolosluğu üzerinden yapılır. 

İrlanda Pasaportu ile Kuzey İrlanda’ya Gidebilir miyim? 

İrlanda bir adadır. Büyük Britanya adasının hemen kuzeyinde kalan İrlanda adasında birisi özerk diğeri tam bağımsız olan iki ülke bulunur. Kuzey İrlanda vizesi, resmi tüm işlemlerinde Birleşik Krallık Devletleri kapsamında olan özerk bir ülkedir. İrlanda ise Birleşik Krallık Devletleri’ne bağlı olmayan bağımsız bir ülkedir. İrlanda ile Kuzey İrlanda din nedeniyle birbirinden ayrılmış ama aynı kara parçası üzerinde olan bir millettir. 

Kuzey İrlanda’nın, İrlanda ile dil dışında resmi bir bağlantısı yoktur.  Bu bakımdan Kuzey İrlanda’ya gitmek isteyen ziyaretçiler İngiliz Başkonsolosluğu’ndan İngiltere vizesi alır, İrlanda’ya gitmek isteyen ziyaretçiler ise İrlanda Başkonsolosluğu üzerinden İrlanda vizesi alır.

İrlanda vizesi ile Kuzey İrlanda’ya ziyarette bulunamazsınız. Aynı şekilde İngiltere vizesi ile İrlanda’ya ziyarette bulunamazsınız. Ayrıca Birleşik Krallık Avrupa Birliği’nden ayrıldığı için Schengen vizesi Kuzey İrlanda ya da Birleşik Krallık Devletlerinin herhangi birisinde geçerli değildir. Kuzey İrlanda’ya gitmek için sadece İngiltere vizesi geçerlidir. 

Kuzey İrlanda Büyükelçiliği Vize Ne Kadar Süre ile Vize Alabilirim? 

Umuma Mahsus Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kuzey İrlanda’ya gitmek için İngiltere vizesi almalıdır. Long Vize Turizm, oldukça zorlu olan İngiltere vize işlerini sizler adına yürütmektedir.  Hangi vize çeşidine başvurursanız vurun, Long Vize Turizm danışmanları, tecrübeli ve titiz çalışmaları ile sizleri yönlendirmektedir.  

Long Vize Turizm çalışanları, herhangi bir acil durumda ya da İngiltere vize harç ücretlerinin değişim durumunda sizinle hemen iletişime geçmektedir. Bu bakımdan, vize işlemleriniz için istenen gerekli evrakları ve belgeleri çok hızlı, hatasız ve eksiksiz şekilde İstanbul İngiltere Başkonsolosluğuna iletilir. İngiltere Konsolosluğu yoğunluk durumuna göre 15 gün ila 30 gün arasında vize işlemine cevap vermektedir.

Kuzey İrlanda Büyükelçiliği Vize
Kuzey İrlanda Büyükelçiliği Vize

Kuzey İrlanda Konsolosluğu Vize

Kuzey İrlanda Konsolosluğu Vize işlemleri, Kuzey İrlanda Büyük Krallığa bağlı özerk bir devlet olduğu için İngiltere Başkonsolosluğu tarafından değerlendirir. Kuzey İrlanda konsolosluğu, Kuzey İrlanda dış işlerinde Birleşik Krallık unvanını kullandığı için yoktur, bunun yerine İngiltere Konsoloslukları Kuzey İrlanda ve diğer Birleşik Krallık devletlerine ziyaretleri konusunda tek yetkili merciidir.

Kuzey İrlanda Vize İşleri için Ne Yapmalıyım?

Kuzey İrlanda vizesi işlemleri için öncelikle 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olmalısınız. Bu pasaport geçerlilik süresi şartı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sahip olduğu tüm pasaport türleri için geçerlidir. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan, sonradan vatandaşlığa geçen ya da Türkiye’de oturum izni olan yabancılar için de Kuzey İrlanda vizesi işlemleri, Türk vatandaşlarına uygulandığı gibi uygulanmaktadır.

Kuzey İrlanda Vize Çeşitleri Nelerdir?

Kuzey İrlanda vize işlemleri, ülkeye gidiş amacına göre çeşitlenmektedir:

 • Kuzey İrlanda Turistik Vizesi: Bu vize Birleşik Krallık Devleti’ne bağlı Kuzey İrlanda’ya kısa süreli gezi, kültürel aktivite amaçlı giden ziyaretçilere verir. Genelde kısa dönem olarak verilen vizenin süresi 90 gün ile 6 ay arasında değişir.
 • Kuzey İrlanda Ticari Vizesi: Kuzey İrlanda’ya, akademik ya da ticari faaliyet amacıyla gitmek isteyen ziyaretçilere verilir. Bu vizede, istenen belgeler İngiltere turistik vizede istenen belgelere ek olarak birkaç belge fazladır.
 • Kuzey İrlanda Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi: Bu vize Birleşik Krallık Devleti’ne bağlı herhangi bir ülkedeki birinci ve ikinci derecedeki akraba, eş ve çocuk ziyaretleri için verilir. Bu vize türünde de akrabalığı ispat edici ek belgeler istenebilir.
 • Kuzey İrlanda Eğitim/Öğrenci Vizesi: Bu vize Birleşik Krallık Devleti’ne bağlı Kuzey İrlanda’da eğitim görmek isteyen kişiler tarafından talep edilir. Bu vizede, öğrencinin maddi ve mesleki durumuna bakılmaz ama ona sponsor olacak, söz verdiği tarihten sonra dönmesi ya da dönmemesi durumunda maddi tazminat alınacak bir bireyin referansı gerekir.

Kuzey İrlanda Konsolosluğu Vize İşlemleri Hangi Dilde Olmalıdır?

Kuzey İrlanda vizesi işlemleri, İngiltere vize işlemleri kapsamında değerlendirildiği için tüm belgelerin İngilizce olması istenir. Long Vize Turizm, tüm belge ve başvuruları sizin adınıza yapmakta ve sağlıklı bir vize başvuru süreci geçirmenizi temenni etmektedir.

Kuzey İrlanda Konsolosluğu Vize
Kuzey İrlanda Konsolosluğu Vize

Kuzey İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Kuzey İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Kuzey İrlanda Birleşik Krallık bünyesine bağlı olan özerk bir devlet olduğu için Birleşik Krallık Başkonsolosluğu’nun koyduğu kurallar ile verilir. Kuzey İrlanda eş ve arkadaş ziyareti vizesi için Kuzey İrlanda bölgesinde yakın akrabalarınız ikamet etmelidir.

Kuzey İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nedir?

Kuzey İrlanda aile ve arkadaş vizesi, İngiltere aile ziyareti vize kapsamındadır.  Bu bakımdan İngiltere aile ziyareti vize kuralları Kuzey İrlanda aile ve arkadaş vizesi içinde geçerlidir.

İngiltere aile ziyareti vizesi, Birleşik Krallık Devleti topraklarındaki anne, baba, kardeş, eş ve çocukları ziyaret; birinci ve ikinci derece akrabalar ile görüşme talebi ile verilen kısa süreli bir vizedir. Kuzey İrlanda aile ve arkadaş vizesi, Umuma Mahsus Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahibi olan ve Kuzey İrlanda Vizesi İşlemleri gitmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için zorunludur.

Kuzey İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi için Gereken Evraklar

Kuzey İrlanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi için gereken evraklar Long Vize Turizm güvencesiyle sizlere aktarılır. Long Vize Turizm danışmanları Kuzey İrlanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi almanız için hangi hususlara dikkat etmeniz gerektiğini sizlere anlatır.  Böylelikle evrak hatası ya da eksik evrak yüzünden geri çevirmeniz mümkün değildir.

Kuzey İrlanda aile ve arkadaş ziyareti, turistik vizeden farklı evraklar talep etmektedir.  Bunun en önemlisi davet eden kişinin akrabalığını kanıtlayan belgedir. Ayrıca pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Uzun süreli vize taleplerinde istenilen geçerlilik süresi uzayabilir. Bu tür ayrıntılarla meşgul olmamanız için Long Vize Turizm danışmanları sizin adınıza işlemleri yürütecektir.

Kuzey İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Süresi Ne Kadar?

İngiltere aile ziyareti vizesi, Kuzey İrlanda aile ve arkadaş ziyareti vizesini de içermektedir. Kuzey İrlanda aile ve arkadaş vizesi kısa dönemde 6 ay süreyle, uzun dönemde 1 yıl, 2 yıl, 5 yıl 10 yıl süreyle verilir.  Ziyaretçinin ziyaret süresi dolduğunda Birleşik Krallık Devleti topraklarından ayrılması beklenir.

Kuzey İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi
Kuzey İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Kuzey İrlanda Ticari Vize

Kuzey İrlanda Ticari Vize Birleşik Krallık İş Ziyaretçi vizesi olarak bilinir.  Bu durumu nedeni Kuzey İrlanda’nın Birleşik Krallığa bağlı özerk bir ülke olması ve resmi işlemlerinde Birleşik Krallık unvanını kullanımından kaynaklanmaktadır.  Kuzey İrlanda ticari vizesi alma şartları İngiltere ticari vize alma şartları ile aynıdır. 

Kuzey İrlanda Ticari Vize Nedir?  

Birleşik Krallık Devletleri’ne iş toplantısı, konferans, iş görüşmesi, uluslararası ticari faaliyet amacıyla ya da akademik araştırmasına veri toplamak ve bilgi sağlamak amacıyla gelmek isteyen ziyaretçiler İngiltere iş ziyaretçi vizesi almalıdır.  Kuzey İrlanda ticari vizesi, İngiltere iş ziyaretçi vizesi kapsamındadır. Kuzey İrlanda ticari vizesinin de içinde bulunduğu İngiltere iş ziyaretçi vizesi Birleşik Krallık Devleti topraklarına düzenli olarak seyahat edilmesinin nedenini içeren belgeler, kanıtlar bulundurmak zorundadır. 

Bu bakımdan İrlanda ticari vizesi evrakları kısa süreli turistik vize evraklarından farklıdır. Long Vize Turizm, İrlanda ticari vizesi almak isteyen misafirlerine en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Long Vize Turizm danışmanları ile İrlanda ticari vizesi evraklarının tam ve hatasız hazırlanır. Evrak hatası ya da evrak eksikliği yüzünden ret alma riskiniz Long Vize Turizm danışmanlarının özverili çalışmaları sayesinde sıfıra inmektedir. Kuzey İrlanda ticari vizesi evrakları, seyahat etmek isteyen kişinin meslek ve eğitim bilgilerini istemesi bakımından Kuzey İrlanda turistik vizesinden farklılık gösterir 

Kuzey İrlanda Vizesi için Hazırlanması Gereken Evraklar 

Kuzey İrlanda vizesi evraklarında genel vize şartlarından farklı olarak kişinin finansal durumunu gösteren ve mesleki durumunu bildiren dokümanları istenir. Finansal dokümanlar, Birleşik Krallık devletlerinden olan Kuzey İrlanda topraklarına gelmeden önceki aktif banka hesabına ait bilgilerdir.

Kuzey İrlanda ticari vizesi verilmesi için   ziyaretçiden son 3 aylık maaş bordrosu, son 6 aylık aktif banka hareketleri, birikim durumu ve çalıştığı şirkette ne zamandır çalıştığı gibi bilgiler istenir. Meslek ile ilgili evraklar, ziyaretçinin mesleği ve bu meslekteki konumu ile ilgilidir. Kuzey İrlanda uzun süreli ticari vize süresi 1 yıl, 2 yıl, 5 yıl 10 yıldır. Kısa süreli ticari vize süresi ise 6 aydır. 

Kuzey İrlanda Ticari Vize
Kuzey İrlanda Ticari Vize

Kuzey İrlanda Turistik Vize

Kuzey İrlanda Turistik Vize, Birleşik Krallık Başkonsolosluğu aracılığıyla verilmektedir. Kuzey İrlanda, Birleşik Krallık bünyesinde olan özerk bir ülkedir. Bu bakımdan Kuzey İrlanda Vizesi Başvuru ile ilgili bütün işlemler Birleşik Krallık çatısı altında gerçekleşir  

İngiltere Genel Ziyaretçi Vizesi Nedir? 

Birleşik Krallık Devleti çatısı altındaki bütün ülkelere eğlence, kültürel gezi, eğitim, gezi ya da turistik tatil amacıyla yapılan kısa süreli vizeye İngiltere Genel Ziyaretçi Vizesi denir. Birleşik Krallık devletine bağlı ülkeler Avrupa Birliği üyesi değildir.  Bu yüzden Schengen vizesi Kuzey İrlanda ve Birleşik Krallık Devletleri topraklarına girmek için kullanılamaz.  

İngiltere genel ziyaretçi vizesi ile Kuzey İrlanda’ya kısa süreli geziler düzenlenebilir. Long Vize Turizm, İngiltere genel ziyaretçi evraklarını sizlere en açık şekilde iletir. Kuzey İrlanda turistik vizenin başvurusu için gereken tüm belgelerin takibi Long Vize Turizm danışmanları tarafından yapılır. İngiltere, herhangi bir eksik veya hatalı evrakta direkt ret cevabı verdiği için Long Vize Turizm danışmanları işlerine büyük bir titizlikle yapar.  

Kuzey İrlanda’ya gitmek isteyen tüm ziyaretçiler genel ziyaretçi vizesi yaptırmakla yükümlüdür. Yalnızca siyah pasaport olarak bilinen diplomatik pasaport sahipleri 90 günü aşmayan ziyaretleri için vize almak zorunda değildir.  Bunun dışındaki bütün pasaport sahipleri genel ziyaretçi vizesi şartlarını taşımak zorundadır 

Kuzey İrlanda Turistik Vizenin Başvuru Merkezleri 

Kuzey İrlanda turistik vizenin başvuru merkezleri İngiltere Başkonsolosluk birimleridir. Yalnız Kuzey İrlanda turistik vizesi için başvuru şartları tamamlanmadan başvuru merkezlerine gidilememektedir. Long Vize Turizm, sizler adına Kuzey İrlanda turistik vize başvuru adımlarını tek tek ve büyük bir titizlikle yapmaktadır. 

Kuzey İrlanda Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar? 

Kuzey İrlanda turistik vizesi kaç günde çıkar? başvuruları aynı zamanda İngiltere genel ziyaretçi vizesi, en az 15 gün boyunca İngiltere Başkonsolosluğu birimleri tarafından incelenmektedir. İngiltere resmî tatilleri inceleme sürecine denk gelirse en az 15 gün olan süreç doğal olarak 20 ya da 30 güne çıkmaktadır.  Bu bakımdan Kuzey İrlanda turistik vizesi için en az 1 aylık başvuru süreci olabileceği bilinmelidir. Long Vize Turizm danışmanları tüm bu süreç boyunca sizlerin yanında olacaktır.  

Kuzey İrlanda Turistik Vize
Kuzey İrlanda Turistik Vize

Kuzey İrlanda Vize Başvurusu

Kuzey İrlanda Vize Başvurusu Birleşik Krallık Devleti birimleri üzerinden gerçekleştirilir. İrlanda ile Kuzey İrlanda iki farklı ülkedir. Kuzey İrlanda, Birleşik Krallık Devleti sınırlarındaki özerk bir bölgedir. Kuzey İrlanda’nın İrlanda ile dil dışında resmi hiçbir bağlantısı yoktur. 

Kuzey İrlanda Vize Başvuruları Nereye Yapılır? 

Kuzey İrlanda vizesi başvurusunu Birleşik Krallık Devleti Başkonsolosluğuna yapılır. Birleşik Krallık Devleti kanunlarına göre vize şartları düzenlenmiştir. İngiltere vizesi ile tüm Birleşik Krallık özerk ülkelerine kısa süreli olarak giriş yapabilirsiniz. 

Birleşik Krallık Devleti Başkonsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına da Türkiye Cumhuriyeti’nde oturum hakkı kazanmış yabancı uyruklu vatandaşlara da aynı şartlarda vize verir. Bu bakımdan Kuzey İrlanda bölgesini ziyaret etmek için Birleşik Krallık Devleti tarafından belirlenen şartları taşımanız yeterlidir. 

Long Vize Turizm danışmanları, Kuzey İrlanda vizesi başvurusu için gerekli olan tüm evrakları hatasız bir şekilde derlemeniz için sizlere yardımcı olacaktır.    

Kuzey İrlanda Vize Başvuruları Nasıl Yapılır? 

İngiltere vize başvurusu, Kuzey İrlanda vizesi başvurusunu kapsar. Bu bakımdan İngiltere vizesi almanız aynı zamanda Kuzey İrlanda vizesi almanız demektir. Kuzey İrlanda başvurusu için gereken tüm evrakları Long Vize Turizm danışmanlarına teslim ettiğinizde sizin adınıza İngiltere Başkonsolosluğu ile muhatap olacaktır. 

İngiltere vize başvurusunda, ülkeyi ziyaret amacınıza göre vize çeşitleri bulunmaktadır.  Örneğin turistik vize sadece gezi amaçlıdır, ticari vize sizin Kuzey İrlanda ile akademik ya da ticari ilişki içerisinde olduğunuzu belge ile ispat ettiğiniz zaman verilir.  Bu bakımdan Long Vize Turizm danışmanları Kuzey İrlanda başvurusu kapsamında hangi amaçla ülkeye gitmek istediğinizi sorar. Her vize türü için farklı evrak istenebilir.  Örneğin arkadaş ve eş ziyareti amacıyla Kuzey İrlanda bölgesine gitmek istediğinizde İngiltere Başkonsolosluğu sizden ziyaret ettiğiniz kişi ile akraba olduğunuza dair kanıt yani belge isteyecektir. 

Kuzey İrlanda Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır? 

Kuzey İrlanda vizesi başvuru sonuçları 15 ile 30 gün içerisinde Long Vize Turizm danışmanları tarafından sizlere iletilir.  İngiltere Büyükelçiliği gerek gördüğü takdirde sizleri mülakata davet edebilir.  Bu tür durumlar Long Vize Turizm tarafından sizlere anında iletilir. 

Kuzey İrlanda Vize Başvurusu
Kuzey İrlanda Vize Başvurusu

Kuzey İrlanda Vize Evrakları Ve Belgeleri

Kuzey İrlanda Vize Evrakları Ve Belgeleri Birleşik Krallık vize evrakları ve belgeleri ile aynıdır. Bu durumun nedeni Kuzey İrlanda vizesi diye bir vizenin olmamasıdır çünkü Kuzey İrlanda tıpkı Galler ve İskoçya gibi Birleşik Krallığa bağlı özerk bir ülke durumundadır. Kuzey İrlanda’ya İngiltere üzerinden geçilmesi zorunludur. 

Kuzey İrlanda Vize Evrakları Ve Belgeleri İşlemleri İçin İstenen Belgeler 

Kuzey İrlanda vize işlemleri Birleşik Krallık Başkonsolosluğu üzerinden yapılır. Birleşik Krallık vize başvurusunda istenilen evrakların eksik verilmesi mülakat olmadan direkt ret cevabının verilmesine neden olur. Böyle bir duruma düşmemeniz için Long Vize Turizm evraklarınızı titizlikle inceler. Kuzey İrlanda Vize Evrakları ve Belgeleri hatalı evrak ya da eksik evrak durumunda sizinle hemen irtibata geçen Long Vize Turizm danışanları sayesinde evrak yüzünden direkt ret cevabı almanız mümkün değildir.  

Birleşik Krallık vizesinde, kişinin öğrenim durumuna, iş durumuna, emeklilik durumuna ya da çalışıp/çalışmama durumuna göre istenilen evraklar farklılık gösterir. Ama her durumda, mutlaka olması gereken sekiz adet evrak bulunmaktadır: 

 1. Online başvuru yapıldığına dair evrak 
 2. Randevu bildiriminizin yapıldığına dair evrak 
 3. Vize ücretinin ödendiğine dair banka dekontu 
 4. Pasaport 
 5. Destekleyici belgeler 
 6. Uçak bileti ve otel rezervasyonu 
 7. Davet mektubu/ Davetiye (opsiyonel) 
 8. İş ve öğrenim durumunuza göre istenebilecek diğer belgeler 

Long Vize Turizm sizi tüm bu karmaşadan kurtarmak amacıyla belge ve evrak düzenlemesinin tüm sürecinden sizlerle olacaktır. 

Kuzey İrlanda Vizesinde Kimler Başvurmalıdır? 

Kuzey İrlanda vizesi yani Birleşik Krallık vizesine, Kuzey İrlanda’ya iş, turizm, eğitim, aile ziyareti, nişan / evlilik durumu nedenlerle gitmek isteyen herkes başvurabilir.  

Birleşik Krallık vizesi süresi 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıl olmak üzere değişkenlik gösterir. Diplomatik Pasaport yani siyah pasaport sahipleri vizesiz 90 günü aşmamak kaydıyla İngiltere’ye ve oradan da Kuzey İrlanda’ya giriş yapabilirler. Bunun dışında kalan Umuma Mahsus Pasaport (Bordo), Hizmet Pasaportu (gri) ve Hususi Pasaport (yeşil) sahipleri ziyaret nedenlerini bildirerek vize talebinde bulunmalıdır. Vize süresi en fazla 10 yıldır. 

Kuzey İrlanda Vize Evrakları Ve Belgeleri
Kuzey İrlanda Vize Evrakları Ve Belgeleri

Kuzey İrlanda Vize Formu

Kuzey İrlanda Vize Formu İngiltere konsolosluğu tarafınca hazırlanan bir belgedir. İrlanda’ya gitmek için İngiltere vizesi şart olduğundan tüm işlemler İstanbul’da bulunan İngiltere konsolosluğu ile yapılmalıdır. Kuzey İrlanda formunu İngiliz Konsolosluğu tarafından hazırlanır. Kuzey İrlanda’ya gitmek isteyen ziyaretçilerin bu formu doldurması gerekir. Kuzey İrlanda formunu İngiltere vize başvuru formu kapsamındadır. 

İngiltere vize başvuru formu online olarak doldurulur. 2007 Nisan ayına kadar Türkçe ve İngilizce doldurulan form, 2007 Nisan ayı itibarıyla sadece İngilizce olarak doldurulmaktadır. Üstelik İngiltere vize başvuru formu eksiksiz ve hatasız olarak doldurulmalıdır. Eğer evrak, eksik ya da hatalı doldurulmuş olursa İngiltere Konsolosluğu, ziyaretçiyi mülakatsız geri çevirebilir.

Bu bakımdan İngiltere vize başvuru formu tecrübeli ve uzman kişiler tarafından doldurulursa daha sağlıklı bir vize dönemi geçirilir. Bu aşamada devreye Long Vize Turizm girer. Long Vize Turizm deneyimli ve işinin ehli danışmanlarla Kuzey İrlanda için istenen tüm evrakları eksiksiz ve hatasız şekilde düzenler. Böylelikle hatalı evrak ya da eksik evrak yüzünden herhangi bir maddi zarar yaşamazsınız. 

Kuzey İrlanda Formu için Nereye Müracaat Etmem Gerekir? 

Kuzey İrlanda vize formu ile Kuzey İrlanda turistik gezi dilekçesi iki farklı belgedir. Kuzey İrlanda vize formunu yani İngiltere vize başvuru formu, konsolosluk tarafından hazırlanan ve sizin kısa cevaplar vereceğiniz bir formdur. Kuzey İrlanda turistik gezi dilekçesi ise yine İngiltere Konsolosluk vize birimine verilen ama tamamen sizin tarafından yazılan bir evraktır. Her ikisinin tek ortak noktası İngilizce olarak oluşturulma şartıdır.  

Kuzey İrlanda Vize Formunu Nasıl Doldurulur? 

Kuzey İrlanda vize formunun yani İngiltere vize başvuru formu İngiltere vizesi için en önemli evraklardan biridir. Teslim edilen evraklar içerisinde İngiltere vize başvuru formu çıktısı yoksa diğer evraklar da kabul edilmemektedir. Kuzey İrlanda vize formunu tamamen İngilizce hazırlanmış bir belgedir. Bu formda verdiğiniz bilgilerin gerçek ve doğru olması yasal bir zorunluluktur. Long Vize Turizm hizmetler, İngiltere vize başvurusu yani Kuzey İrlanda vize başvuru ile ilgili tüm bu zorlu evrakları sizinle birlikte hazırlamaktadır. 

Kuzey İrlanda Vize Formu
Kuzey İrlanda Vize Formu

Kuzey İrlanda Vize İşlemleri

Kuzey İrlanda Vize İşlemleri, İrlanda Başkonsolosluğundan değil, Birleşik Krallık Konsolosluğu üzerinden yürütülmektedir. Bu durumun nedeni ise Kuzey İrlanda’nın İskoçya, Galler gibi Birleşik Krallığa bağlı özerk bir ülke olmasıdır. Kuzey İrlanda, toprak parçası olarak İrlanda adasında yer almaktadır. Bunun dışında, İrlanda ve Kuzey İrlanda arasında resmî bir bağ yoktur. Kuzey İrlanda ziyaretçilerinin İngiltere üzerinden Kuzey İrlanda’ya geçmesi gerekmektedir. 

Kuzey İrlanda Vize İşlemleri Ne Kadar Sürer? 

Kuzey İrlanda vize işlemleri için Birleşik Krallık vize işlemlerini tamamlamak gerekir. Long Vize Turizm, bunu sizler yerine yapmaktadır. Long Vize Turizm çalışanlarımızın özverili ve disiplinli çalışmaları ile Kuzey İrlanda vizesi için gereken tüm evraklar size eksiksiz şekilde listelenir. Long Vize Turizm tarafından, ilettiğiniz evraklar titizlikle incelenir.

Evrak eksikliği ya da hatalı evrak gibi olumsuz durumların oluşmasını engellemek amaçlanır. Long Vize Turizm, İngiliz başkonsolosluğuna evraklarınızı tam ve hatasız olarak teslim eder. Teslim sürecinden sonra vize işlemleri İngiliz Başkonsolosluğunda en az 15 gün sürebilir. Bu süre zarfına, resmî tatil günleri de eklenebilir. Böylelikle süreç 15 – 30 gün arasında değişkenlik gösterebilir. Long Vize Turizm, tüm evraklarınızın işlenme sürecini takip eder. İşlem sonucunuzu size hemen bildirir. 

Kuzey İrlanda’ya Nasıl Gidilebilir? 

Kuzey İrlanda’ya doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Misafirlerin Birleşik Krallık üzerinden transit şekilde Kuzey İrlanda’ya geçmesi gerekir. İrlanda Cumhuriyeti’ne gidip oradan Kuzey İrlanda’ya girmek mümkün değildir.  

İngiltere üzerinden Kuzey İrlanda’ya gitmek için transit vize başvurusu Türkiye’de iken yapılır. Long Vize Turizm, bu işlemi de sizin adınıza yapacaktır. Böylelikle hiçbir sorun yaşamadan seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Kuzey İrlanda’ya Kimler Gidebilir? 

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Pasaport (Bordo), Hizmet Pasaportu (gri) ve Hususi Pasaport (yeşil) hamilleri hangi nedenle seyahat ediyor olurlarsa olsunlar İngiltere vizesi almak zorundadır. Yalnız Diplomatik Pasaport (siyah) hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartıyla İngiltere’ye gidebilirler. Bu durum Türkiye Cumhuriyet’i sınırları içinde oturum iznine sahip yabancıların İngiltere başvurusu için de geçerlidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 90 günlük kısa vize şartı uygulanır, aynı kural Türkiye’de oturum iznine sahip yabancılar için de geçerlidir. 

Kuzey İrlanda Vize İşlemleri
Kuzey İrlanda Vize İşlemleri

Kuzey İrlanda Vize Randevusu

Kuzey İrlanda Vize Randevusu, Birleşik Krallık Başkonsolosluğu’ndan online şekilde yapılmaktadır. Yalnız Birleşik Krallık Başkonsolosluğu’ndan vize randevusu almak için birtakım evrakların tamamlanması gerekmektedir.  

Kuzey İrlanda Vize Randevusu Nasıl Alınır? 

Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya gibi Birleşik Krallık’a bağlı özerk bir ülkedir.  Bu bakımdan Kuzey İrlanda vize randevusu, Birleşik Krallık Başkonsolosluğu’ndan alınmalıdır. Zaten Kuzey İrlanda’yı ziyaret etmek için Birleşik Krallık vizesi gerekmektedir. 

Birleşik Krallık vizesi için gereken tüm evraklar Long Vize Turizm tarafından size iletilmektedir. Long Vize Turizm çalışanları Birleşik Krallık vize sürecinin en iyi şekilde geçmesini sağlamak için titizlikle hizmet verir. Long Vize Turizm çalışanları sizin adınıza Kuzey İrlanda vize randevusunu gerçekleştirir. Long Vize Turizm, sizlerin vize süreci boyunca yanınızdadır.  

Birleşik Krallık vize randevusu, daha sonra istenilen evraklar da çıktı halinde bulunmalıdır.  Bu bakımdan son derece önemli bir işlemdir.  

Kuzey İrlanda Vize Randevusunu Kimler Alabilir? 

Kuzey İrlanda vize randevusunu evlilik, turistik gezi, iş amaçlı gezi, birinci dereceden akraba ziyareti gibi nedenlerle başvuran, reşit olan ve evrakları eksiksiz olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları alabilir.  

Kuzey İrlanda vize randevusunu, siyah pasaport olarak da bilinen diplomatik pasaport sahipleri almak zorunda değildir.  Bunun dışındaki Umuma Mahsus Pasaport (Bordo), Hizmet Pasaportu (gri) ve Hususi Pasaport (yeşil) sahipleri Kuzey İrlanda vize randevusunu almak zorundadır 

Kuzey İrlanda’ya Gitmek için Randevu Almak Şart mıdır? 

Kuzey İrlanda, Birleşik Krallık bünyesindeki özerk bir ülke olduğu için Kuzey İrlanda ya seyahat şartları Birleşik Krallık Göç ve Vize İdaresi tarafından belirlenir.   Birleşik Krallık Göç ve Vize İdaresi Birleşik Krallık bünyesindeki tüm ülkeler için Birleşik Krallık vizesini zorunlu tutar.  Kuzey İrlanda’ya gitmek için İngiltere üzerinden geçmeli, vize ve pasaport işlemlerini İngiltere üzerinden yapmalı ve bu şekilde Kuzey İrlanda’ya geçmelisiniz.  Birleşik Krallık vizesi, online randevu şartını zorunlu tuttuğu için Kuzey İrlanda’ya gidebilmek için Birleşik Krallık Başkonsolosluğu’ndan randevu almak bir zorunluluktur. Long Vize Turizm danışmanları sizler için bu süreci daha kolaylaştırmak adına randevu işlemleriyle bizzat ilgilenmektedir. 

Kuzey İrlanda Vize Randevusu
Kuzey İrlanda Vize Randevusu

Kuzey İrlanda Vize Ücreti

Kuzey İrlanda Vize Ücreti başvurulan vize süresine göre değişiklik gösterir. Ayrıca Kuzey İrlanda vize ücretini yıllık ya da yıl içinde sürekli değişmektedir. Kuzey İrlanda vize işlemleri İngiltere Konsolosluğu tarafından yapılır. Bu bakımda vize harçları Birleşik Krallık Göç İdaresi kanunlarına bağlıdır. Kuzey İrlanda her ne kadar İrlanda topraklarında olsa da resmi olarak Birleşik Krallık Devleti’ne bağlı özerk bir ülkedir. Bu yüzden Kuzey İrlanda gitmek için İngiltere vizesi alınmalıdır. 

İngiltere turistik vize ücretleri başvurulan vize süresine göre değişiklik göstermektedir. Bu değişiklerde dolar ve Euro kurları önem taşır. Long Vize Turizm, sizin yerinize tüm işlemleri takip etmektedir.  Long Vize Turizm danışmanları, güncel İngiltere vize harcı hakkında sizleri bilgilendirmek amacıyla 7/24 iletişim ağını açık tutmaktadır. Kuzey İrlanda vize işlemleri Long Vize Turizm ile en sağlıklı şekilde ilerlemektedir. 

Kuzey İrlanda’ya hangi amaçla gidildiği vizenin çeşidini belirler. İngiltere turistik vizesi Kuzey İrlanda’yı içine alan tüm Birleşik Krallık Devletlerine eğlence ve kültürel gezi amacıyla gitmek isteyen ziyaretçiler için kısa dönemli olarak verilir. Kuzey İrlanda’ya Akademik ya da iş amaçlı ziyaretler Kuzey İrlanda ticari vize kapsamındadır.  Birleşik Krallık devletlerinde ya da Kuzey İrlanda’da birinci ve ikinci dereceden akrabamız varsa onları ziyaret etmek için İngiltere aile Arkadaş vizesi edinmelisiniz. Tüm bu vize türlerinin vize harç ücretleri değişiklik göstermektedir. 

Kuzey İrlanda Vizesini Kimler Alabilir? 

Kuzey İrlanda vizesi Umuma Mahsus Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahipleri tarafından eğer pasaport geçerlilik süreleri en az 6 ay ise alınabilir. Siyah pasaport olarak bilinen diplomatik pasaport İngiltere vizesinden 90 gün muaf tutulur. İngiltere vizesinin kısa ve uzun dönem başvuruları bulunur. Bu bakım Kuzey İrlanda vizesi isteyen kişilerin gitme amaçları ve meslekleri önem taşır. 

Kuzey İrlanda Vize Ücretleri Ne Kadardır?

Long Vize Turizm, Kuzey İrlanda vize ücretinin takibi yaparak sizleri an be an bilgilendirir. Fiyat güncellemelerinden dolar ve Euro kurundan hemen haberiniz olur.  Kuzey İrlanda vize ücreti için Long Vize Turizm danışmanları ile irtibata geçmeniz yeterlidir. 

Kuzey İrlanda Vize Ücreti
Kuzey İrlanda Vize Ücreti

Kuzey İrlanda Vizesi Dilekçe Örneği

Kuzey İrlanda Vizesi Dilekçe Örneği İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’na yazılmalıdır. Kuzey İrlanda Birleşik Krallık Devletlerine bağlı olduğu için tüm vize işlemleri İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’ndan gerçekleşmektedir. 

İngiltere Birleşik Krallığına bağlı olan Kuzey İrlanda’ya gitmek için İngiltere turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Kuzey İrlanda vizesi dilekçesi, İngiltere turistik vizesi talep dilekçesi kapsamındadır. İngiltere turistik vizesi talep dilekçesi İngilizce yazılmalıdır. İngiltere turistik vizesi talep dilekçesinde olması gereken bilgiler mutlaka bulunmalıdır. 

İngiltere Başkonsolosluğu evrakta eksik veya hata durumunda başka bir değerlendirmeye almadan ziyaretçiye ret cevabı vermektedir. Bu bakımdan istenilen her evrak büyük bir titizlikle hazırlanmalıdır. Long Vize Turizm bu noktada devreye girmektedir. Sizin yerinize evrakları hazırlar, evrakları defalarca gözden geçirir, büyük bir titizlikle evraklarınızı tamamlar. Long Vize Turizm bu aşamalarda sizinle sürekli irtibat halinde kalarak evrakta hata ve kusur payını sıfıra indirir. 

İngiltere turistik vizesi talep dilekçesinde olması gereken bilgiler sizin çalışıp çalışmama durumunuza, çalışıyorsanız hangi güvence ile çalıştığınıza, çalışmıyorsanız gelir bilginize göre değişiklik göstermektedir. 

Kuzey İrlanda Vizesi Dilekçesi Neden Yazılır? 

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’na yazılan Kuzey İrlanda vizesi dilekçesi ziyaretçinin ülke ziyareti boyunca ikamet ettiği yerin belirlenmesi amacıyla ve ziyaret edilen ülkeden çıkış durumunun bilinmesi için yazılır. Bu bilgileri içeren İngiltere turistik vizesi talep dilekçesi ile kişi ziyaret ettiği ülkeden çıkış bilgilerini birinci ağızdan muhataba aktarır. 

Dilekçe yazarken tüm dil kurallarına uyulması, gramer hatası yapılmaması, bilginin eksik verilmemesi gerekir. Dilekçede yazılan bilgilerin hatalı ya da eksik olması durumunda İngiltere Başkonsolosluğu, ziyaretçiyi hiçbir değerlendirmeye almadan geri çevirme hakkına sahiptir. 

Bu bakımda Kuzey İrlanda’ya gitmek için kaleme alınan İngiltere turistik vizesi talep dilekçesinin alanında uzman ve tecrübeli kişiler tarafından yazılması önemlidir. Long Vize Turizm sizi bu zahmetlerden kurtararak hatasız bir dilekçe yazmayı vadeder. Uzman kadrosu ile Long Vize Turizm sağlıklı bir vize başvuru dönemi geçirmenizi garantiler. 

Kuzey İrlanda vizesi  yazımı için Long Vize Turizm danışmanlarına ulaşabilirsiniz. Sizler için  gerekli tüm donanım ve tecrübe, Long Vize Turizm danışmanlarında mevcuttur.

Kuzey İrlanda Vizesi Dilekçe Örneği
Kuzey İrlanda Vizesi Dilekçe Örneği

Kuzey İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kuzey İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar? sorusunun net bir cevabı yoktur. Kuzey İrlanda tıpkı Galler ve İskoçya gibi Birleşik Krallığa bağlı özerk bir ülkedir. İngiliz Başkonsolosluğunun yoğunluk durumuna göre Kuzey İrlanda vizesi yani Birleşik Krallık vizesi sonuç tarihi değişkenlik gösterir. 

Kuzey İrlanda’ya Nasıl Gidilir? 

Kuzey İrlanda’ya gitmek için İngiltere’ye geçip oradan Kuzey İrlanda’ya gitmelisiniz. İrlanda’dan Kuzey İrlanda’ya geçmeniz mümkün değildir. İrlanda Cumhuriyet bağımsız bir ülke iken Kuzey İrlanda Birleşik Krallık bünyesinde, özerk bir ülkedir. Bu bakımdan iki ayrı ülke kabul edilir.  

Kuzey İrlanda’yı ziyaret etmek için Birleşik Krallık vizesi alınması zorunludur. Siyah pasaport da denilen diplomatik pasaport sahipleri dışındaki diğer tüm pasaport hamilleri Kuzey İrlanda’ya gitmek için Birleşik Krallık vizesi almalıdır. Long Vize Turizm sizlere bu zorlu ve karmaşık başvuru sürecinde en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Long Vize Turizm, Kuzey İrlanda seyahatiniz için gerekli tüm başvuru belgelerini sizlerle birlikte hazırlamakta ve evrak eksikliğinden ret cevabı almanızı imkânsız hale getirmektedir. Long Vize Turizm ile, Kuzey İrlanda vizesi dolayısıyla Birleşik Krallık vizesi süreciniz oldukça kolay geçecektir. 

İrlanda Vizesi ile Kuzey İrlanda Vizesinin Farkı Nedir? 

İrlanda ile Kuzey İrlanda, aynı adada olmasına rağmen tarihlerinden gelen dinsel çatışmalar nedeniyle ayrılma ihtiyacı hissetmiş iki ülkedir. Kuzey İrlanda, dış işlerinde Birleşik Krallık unvanını kullanırken İrlanda, İrlanda Cumhuriyeti adı altında tam bağımsız bir devlettir. İrlanda vizesi ile yalnızca İrlanda’ya gidebilirken Kuzey İrlanda’ya gitmek için aldığınız Birleşik Krallık vizesi ile Birleşik Krallığa bağlı İngiltere’yi, İskoçya’yı ve Galler’i de gezebilirsiniz. Ayrıca Kuzey İrlanda turist vizesi başvuru sonucu ile Birleşik Krallık vize başvuru sonucu çıkış tarihleri farklılık göstermektedir. 

Kuzey İrlanda Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Kuzey İrlanda vizesi yani Birleşik Krallık vizesi en az 15 iş günü içinde sonlanır. Bu süreç bir aya kadar doğal bir uzama yaşayabilir. Birleşik Krallık vizesi, İngiltere’nin resmî tatil günlerinde işleme kapalıdır. Bu bakımdan Birleşik Krallık vize başvurusunda 1 aydan biraz daha fazla bir süreç ile karşılaşabilirsiniz. 

Kuzey İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar
Kuzey İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar

TLS Kuzey İrlanda Vizesi

TLS Kuzey İrlanda Vizesi Birleşik Krallık Başkonsolosluğu’nun vize işlemlerini üstlenen kurumun hizmetidir. TLS Kuzey İrlanda’nın da dahil olduğu Birleşik Krallık Devletlerine vize almak için ilgili devlette çalışan firmadır. 

TLS Kuzey İrlanda Vizesi Nedir? 

Birleşik Krallık Konsolosluğu vize işlemleri yaptırmak üzere firmalarla anlaşır. Bu firmalar konsolosluk ile birebir görüşür.  Birleşik Krallık Konsolosluğu, vize işlemleri için TLS firmasını muhatap alır. TLS firması Avrupa ülkelerine turistik ve diğer pek çok amaçla gitmek isteyen Türk vatandaşları ile gidilmek istenen ülke arasındaki köprüdür. 

Long Vize Turizm, sizin adınıza vize işlemlerini bu firma ile yürütür.  Kuzey İrlanda vizesi daha kapsamlı adıyla İngiltere vizesi doğrudan başkonsolosluk ile görüşerek alınamaz. 

Kuzey İrlanda vizesi, tek başına bir vize değildir.  Kuzey İrlanda, Birleşik Krallık Devletleri’ne bağlı olduğu için İngiltere vizesi Kuzey İrlanda vizesini de kapsar. Yani Birleşik Krallık vizesi var ise   Kuzey İrlanda’ya, İskoçya’ya, Galler’e tek bir vize ile giriş yapabilirsiniz. 

TLS Kuzey İrlanda Vizesi
TLS Kuzey İrlanda Vizesi

TLS Vizesinin Önemi Nedir? 

TLS özellikle Avrupa Birliği ülkeleri kapsamında çalışmaktadır.  Avrupa Birliği Schengen vizesi ile kendi birliği içerisindeki tüm ülkelere kısa süreli ziyaret hakkını verir.  İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılmasıyla İngiltere’ye bağlı hiçbir ülkeye Schengen vizesi ile gidemezsiniz. Yılların verdiği tecrübe ile TLS, İngiltere vizesi için gerekli atılımları yapmıştır. Bu bakımdan Birleşik Krallık Devletine bağlı herhangi bir ülkeye gitmek için TLS firması büyük önem taşır. 

Long Vize Turizm, sizi konsolosluk ile firma arasında mekik dokumaktan kurtarır.  Sizden teslim aldığı bütün belgeleri yeniden gözden geçirerek konsolosluğa iletir. Gerekli durumlarda TLS ile tam irtibat halinde olur. Bu şekilde, siz sağlıklı bir vize başvuru süreci geçirirsiniz. 

TLS Kuzey İrlanda Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? 

TLS Kuzey İrlanda vizesi, İngiltere vizesi olduğu için Birleşik Krallık tarafından verilir. Bu bakımdan Birleşik Krallık için geçerli olan zaman dilimi Kuzey İrlanda vizesi için de geçerlidir. Türkiye ve İngiltere’nin resmî tatillerine denk gelinmediği sürece Kuzey İrlanda’ya gitmek için verilen vizenin en az 15 gün işlem süreci bulunur.  Tatillere denk gelindiğinde bu süre bir ayı bulabilir. 

Kuzey İrlanda’nın Vize İstemediği Ülkeler

ABDGrenadaMauritiusSamoa
AndorraGuatemalaMeksikaSan Marino
Antigua ve BarbudaGüney KoreMikronezyaSeyşeller
ArjantinHondurasMonakoSingapur
AvustralyaHong KongNambiyaSolomon Adaları
BahamalarİsrailNauruŞili
BarbadosJaponyaNikaraguaTayvan
BelizeKanadaPalauTonga
BotsvanaKiribatiPanamaTrinidad ve Tobago
BrezilyaKosta RikaPapua Yeni GineTuvalu
BruneiMakaoParaguayUruguay
Doğu TimorMaldivlerSaint Kitts ve NevisVanuatu
DominikaMalezyaSaint LuciaVatikan
El SalvadorMarshall AdalarıSaint Vincent ve GrenadinlerYeni Zelanda
Kuzey İrlanda’nın Vize İstemediği Ülkeler

Kuzey İrlanda Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus1,882 milyon (2018)
Para Birimiİngiliz Sterlini
Resmi Diliİngilizce – İrlandaca
DiniKatolik
Telefon Kodu+44
Trafik Akış YönüSoldan
En Popüler YemekleriDublin Coddle – Bangers and Mash – Colcannon – Boxty – St. Patrick’s Day Popcorn
Gezilecek YerlerBelfast – Stormont – St Anne Katedrali – Büyük Opera Binası – Ulster Müzesi
BaşkentBelfast
ŞehirleriBelfast – Derry – Newry – Armagh – Lisburn
Yüz Ölçümü14.130 km²
Zaman DilimiUTC+0 (GMT)
İnternet Alan Adı.uk
KurucusuSir Edward Carson 
BaşkanıArlene Foster
Asgari Ücret1.500 Paund
İklimiIlıman
Asker Sayısı198.810
Komşu Ülkeleriİrlanda – Man Adası
Kuruluş Tarihi3 Mayıs 1921
Kuzey İrlanda Hakkında Genel Bilgiler
Kuzey İrlanda
Kuzey İrlanda
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sıkça Sorulan Sorular

Kuzey İrlanda Vizesi Nasıl Alınır?

Kuzey İrlanda vizesi almak isteyenler Kuzey İrlanda Konsolosluğu ve büyükelçiliğine giderek vizelerini alabilirler. Ancak bunun için bazı evrakların tamamlanması gerekecektir.

Kuzey İrlanda Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Kuzey İrlanda vize başvurusu yapmadan önce prosedürlere uygun evrakların bir araya getirilmesi gerekmektedir. Bu evraklar vizenin alınmasındaki en önemli adımdır.

Kuzey İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Kuzey İrlanda aile arkadaş ziyareti vizesi için vatandaşların bazı evraklar sunması gerekmektedir. Bu evraklar aile veya arkadaş olduğunu kanıtlar nitelikte olmalıdır.

Davetiyeli Kuzey İrlanda Vizesi?

Davetiyeli Kuzey İrlanda vizesi alabilmek vizenin daha hızlı sonuçlanmasını sağlamaktadır. Bu konuda Kuzey İrlanda’da yaşayan yakınlarınızdan sizi çağıran bir davetiye almanız gerekecektir.

Kuzey İrlanda Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kuzey İrlanda konsolosluğundan vize randevusu almak isteyenler evraklarıyla birlikte ülkemizde bulunan İrlanda konsolosluğuna giderek buradan vize randevularını alabilmektedir.

Kuzey İrlanda Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Kuzey İrlanda vize işlemleri ortalama olarak 3 haftadır. Bu süreç konsolosluğun yoğunluk durumuna göre daha da uzun sürebilmektedir.

Kuzey İrlanda Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kuzey İrlanda Büyükelçiliğine giderek vize randevunuzu alabilirsiniz. Gerekli evrakları da öncesinde hazırda bulundurmanız gerekecektir. Randevu gün ve tarihi sizlere başvurudan birkaç gün sonra bildirilecektir.

Kuzey İrlanda Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Kuzey İrlanda Büyükelçiliği, Kuzey İrlanda ülkesine gitmek isteyenler vize verme göreviyle yakından ilgilenir. Bunun yanında sorunu olan Kuzey İrlanda vatandaşlarına da yardım eder.

Kuzey İrlanda Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Kuzey İrlanda’ya ticari bir amaç için gidecek olanlar evrak ve belgelerini bu vize türüne göre ayarlamalıdır. Bu konuda yetkili vize firmamız sizlere hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini aktaracaktır.

Kuzey İrlanda Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Ticari vize alımında Kuzey İrlanda ülkesinde çalışacağınız kurumdan belge almanız gerekmektedir. Bu belgenin nasıl olacağı ile ilgili bilgileri vize firmamızdan alabilirsiniz.

Kuzey İrlanda Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Kuzey İrlanda turistik vizesi almak isteyen vatandaşlar bu ülkeye sadece turistik amaçla gideceklerini kanıtlamalıdır. Hangi evrakların teslim edileceğini vize firmamızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Kuzey İrlanda Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kuzey İrlanda turistik vizesi ortalama olarak 3 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun yoğunluk dönemleri ve tatil dönemleri bu sürecin gecikmesine neden olabilmektedir.

Kuzey İrlanda Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Kuzey İrlanda vize başvurusu Kuzey İrlanda Konsolosluğu’ndan, büyükelçiliğinden veya yetkili vize merkezlerinden yapılmaktadır. Yetkili vize firmamız tüm vatandaşlara bu konuda en profesyonel şekilde yardımcı olmaktadır.

Kuzey İrlanda Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kuzey İrlanda vize başvurusu yaparken evrak ve belgelerin eksiksiz olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü konsolosluk evrakları titizlikle incelemektedir.

Kuzey İrlanda Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Kuzey İrlanda vize başvuru formu doldurulurken birçok önemli detay vardır. Örnek formları inceleyerek bu süreci kolayca tamamlamak adına vize firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey İrlanda Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Kuzey İrlanda vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalıdır. Bu konuda sorun yaşanmaması adına yetkili vize firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Kuzey İrlanda Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Kuzey İrlanda vize başvuru formu doldurulurken İngilizce dilinde doldurmaya önem gösterilmelidir. Bunun dışında diğer önemli bilgiler için vize firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey İrlanda Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kuzey İrlanda vize işlemleri konsolosluğun prosedürlerine uygun olarak yapılmalıdır. Yetkili vize firmamız vatandaşlar adına birçok işlemi halledebilmektedir. Bu yüzden endişe etmeden bizlere danışabilirsiniz.

Kuzey İrlanda Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Kuzey İrlanda vize işlemleri yapılırken öncelikle evraklar konsolosluğun isteklerine göre hazırlanmalıdır. Aksi takdirde konsolosluk vizenize ret yanıtı verir.

Kuzey İrlanda Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kuzey İrlanda vize randevusu almak isteyenler konsolosluk veya büyükelçiliğine giderek talep etmelidir. Yetkili vize firmamız vatandaşlar adına randevu alarak kolaylıklar sağlamaktadır.

Kuzey İrlanda Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Kuzey İrlanda vize randevusu alırken ülkeye ne amaçla gidildiğini belirtmeniz gerekecektir. Gerekli evrak ve belgelerle konsolosluğa giderek randevunuzu alabilirsiniz.

Kuzey İrlanda Vize Ücreti 2021?

Kuzey İrlanda vize ücretleri vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Yetkili vize firmamız 2021 yılı için güncel vize ücret listesini sizlere aktaracaktır.

Kuzey İrlanda Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Kuzey İrlanda vize ücreti konsolosluk ve büyükelçiliğe gidilerek yatırılmaktadır. Burada yatırdığınız ücret karşılığında makbuzunu almayı unutmayınız. Aksi takdirde evraklarınız eksik kalacaktır.

Kuzey İrlanda Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Kuzey İrlanda vizesi almak isteyenler konsolosluğun istediği şekilde dilekçe doldurup teslim etmelidir. Firmamızın örnek vize dilekçeleri ile kolayca bu sorumluluktan kurtulabilirsiniz.

Kuzey İrlanda Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Kuzey İrlanda vizesi dilekçesi İngilizce dilinde doldurulmalıdır. Bunun yanında gerekli bilgilerin de eksiksiz olarak yazılması gerekecektir. Detaylı bilgiler için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kuzey İrlanda Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Kuzey İrlanda vize dilekçesi İngilizce dilinde yazılmalıdır. Bunun haricinde bazı bilgilerin de mutlaka vize dilekçesinde yer alması gerekecektir.

Kuzey İrlanda Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

Kuzey İrlanda vizesi için gerekli evrak ve belgeleri yetkili vize firmamızdan hemen öğrenebilirsiniz. Belgeler vize alımında çok önemlidir.

Kuzey İrlanda Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Kuzey İrlanda vizesi için birçok farklı doküman gerekebilir. Bu hangi vize türünü seçtiğinize bağlıdır. Güncel evrak listesini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kuzey İrlanda vizesi sonuçlanma zamanı değişiklik gösterebilmektedir. Bunun için ortalama 3 hafta gibi bir süre belirtilmiştir. Bu süreç bazen daha da geç olabilmektedir.

Kuzey İrlanda Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Kuzey İrlanda vizesi sonuçlanma zamanı seçilen vize türüne göre değişmektedir. Ancak ortalama sonuçlanma süresi 3 haftadır. Bu süreç konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir.

TLS Contact Kuzey İrlanda Vizesi İşlemleri?

TLS Contact vize işlemleri için yetkili vize merkezimizle iletişime geçerek hızlı bir şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Vize firmamız bu yükten sizleri kurtararak seyahate odaklanmanızı sağlar.

TLS Contact Kuzey İrlanda Vize Randevusu Nasıl Alınır?

TLS Contact Kuzey İrlanda vize randevusu almak isteyenler konsolosluğun yetki verdiği vize firmamızı arayarak hızlı ve kolay bir şekilde vize alabilirler.

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Kuzey İrlanda Vizesi İngiltere, İskoçya, Galler vizesi ile Birleşik Krallık vizesinin bir parçasıdır. Kuzey İrlanda, İrlanda adasında bulunmasına rağmen resmi işlemlerde genelde Birleşik Krallık unvanını kullanmaktadır. İrlanda bağımsız bir cumhuriyet iken Kuzey İrlanda Birleşik Krallığa bağlı, özerk bir ülkedir. Bu bakımdan iki ülkenin vize işlemleri ayrı iki işlemdir. 

Kuzey İrlanda vizesi için Birleşik Krallık vizesi gerekmektedir. Kuzey İrlanda, Birleşik Krallık’a bağlı özerk bir ülke olduğu için Birleşik Krallık vizesi ile Kuzey İrlanda’ya seyahat edebilirisiniz. Kuzey İrlanda’ya Avrupa Birliği ülkeleri için geçerli Schengen vizesi ile gidemezsiniz.  

Kuzey İrlanda başvurusunu Long Vize Turizm ile kısa sürede halledebilirsiniz. Long Vize Turizm, Kuzey İrlanda vizesi için gerekli evrakları size iletir. Evraklarınızın eksiksiz ve hatasız olması için evrak takibinizi yapar. Sizin yerinize, tüm işlemleri hatasız ve hızlı bir şekilde gerçekleştirir. Disiplinli çalışmasıyla Kuzey İrlanda vizesi için gerekli evraklar konusunda titiz davranır. Long Vize Turizm Birleşik Krallık vizesi ve Kuzey İrlanda seyahatiniz için gerekli tüm evraklarda sizlere yardımcı olmakta, gerekli yönlendirmeleri yapmaktadır. 

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Kuzey İrlanda ve İngiltere için Tatil Günleri 

Kuzey İrlanda için özel günler ve İngiltere tatil günleri vize işlemleri için önemli günlerdir. Vize işlemleri bu günlerde gerçekleşmez.  

Kuzey İrlanda için özel günler:  

 • 17- 18 Mart günü: Aziz Patrick Günü 
 • 12 Temmuz: Boyne Savaşı (Orangemen Günü) 
 • 26 Ağustos: Yaz Banka Tatili 

İngiltere için tatil günleri: 

 • 1 Ocak: Yeni Yıl Günü 
 • 19 Nisan, Cuma: İyi Cuma 
 • 22 Nisan Pazartesi: Paskalya Pazartesi 
 • Mayıs ayının ilk pazartesi günü: Mayıs Günü Banka Tatili 
 • 27 Mayıs: Bahar Bankası Tatili 
 • 25 Aralık: Noel Günü 
 • 26 Aralık: Boks Günü 

Kuzey İrlanda Vize Başvurusunu Kimler Yapabilir? 

Kuzey İrlanda vizesi başvurusunu bordo pasaport olarak bilinen umuma mahsus pasaport, yeşil pasaport olarak bilinen hususi pasaport ve gri pasaport olarak bilinen hizmet pasaportu sahiplerinin tamamı yapmak zorundadır. Yalnızca belirli bir seyahat gününü geçirmeden siyah pasaport denilen diplomatik pasaport sahipleri vizesiz giriş hakkında sahiptir. 

Vizesi Kuzey İrlanda
Kuzey İrlanda Vizesi

Kuzey İrlanda Büyükelçiliği Vize

Kuzey İrlanda Büyükelçiliği Vize başvuruları İstanbul’da bulunan İngiliz Başkonsolosluğu’na yapılır. Kuzey İrlanda, bağımsız bir ülke olmadığı için Kuzey İrlanda Büyükelçiliği ile kastedilen İngiliz Başkonsolosluğudur. İrlanda vize işlemleri de İngiliz Başkonsolosluğu üzerinden yapılır. 

İrlanda Pasaportu ile Kuzey İrlanda’ya Gidebilir miyim? 

İrlanda bir adadır. Büyük Britanya adasının hemen kuzeyinde kalan İrlanda adasında birisi özerk diğeri tam bağımsız olan iki ülke bulunur. Kuzey İrlanda vizesi, resmi tüm işlemlerinde Birleşik Krallık Devletleri kapsamında olan özerk bir ülkedir. İrlanda ise Birleşik Krallık Devletleri’ne bağlı olmayan bağımsız bir ülkedir. İrlanda ile Kuzey İrlanda din nedeniyle birbirinden ayrılmış ama aynı kara parçası üzerinde olan bir millettir. 

Kuzey İrlanda’nın, İrlanda ile dil dışında resmi bir bağlantısı yoktur.  Bu bakımdan Kuzey İrlanda’ya gitmek isteyen ziyaretçiler İngiliz Başkonsolosluğu’ndan İngiltere vizesi alır, İrlanda’ya gitmek isteyen ziyaretçiler ise İrlanda Başkonsolosluğu üzerinden İrlanda vizesi alır.

İrlanda vizesi ile Kuzey İrlanda’ya ziyarette bulunamazsınız. Aynı şekilde İngiltere vizesi ile İrlanda’ya ziyarette bulunamazsınız. Ayrıca Birleşik Krallık Avrupa Birliği’nden ayrıldığı için Schengen vizesi Kuzey İrlanda ya da Birleşik Krallık Devletlerinin herhangi birisinde geçerli değildir. Kuzey İrlanda’ya gitmek için sadece İngiltere vizesi geçerlidir. 

Kuzey İrlanda Büyükelçiliği Vize Ne Kadar Süre ile Vize Alabilirim? 

Umuma Mahsus Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kuzey İrlanda’ya gitmek için İngiltere vizesi almalıdır. Long Vize Turizm, oldukça zorlu olan İngiltere vize işlerini sizler adına yürütmektedir.  Hangi vize çeşidine başvurursanız vurun, Long Vize Turizm danışmanları, tecrübeli ve titiz çalışmaları ile sizleri yönlendirmektedir.  

Long Vize Turizm çalışanları, herhangi bir acil durumda ya da İngiltere vize harç ücretlerinin değişim durumunda sizinle hemen iletişime geçmektedir. Bu bakımdan, vize işlemleriniz için istenen gerekli evrakları ve belgeleri çok hızlı, hatasız ve eksiksiz şekilde İstanbul İngiltere Başkonsolosluğuna iletilir. İngiltere Konsolosluğu yoğunluk durumuna göre 15 gün ila 30 gün arasında vize işlemine cevap vermektedir.

Kuzey İrlanda Büyükelçiliği Vize
Kuzey İrlanda Büyükelçiliği Vize

Kuzey İrlanda Konsolosluğu Vize

Kuzey İrlanda Konsolosluğu Vize işlemleri, Kuzey İrlanda Büyük Krallığa bağlı özerk bir devlet olduğu için İngiltere Başkonsolosluğu tarafından değerlendirir. Kuzey İrlanda konsolosluğu, Kuzey İrlanda dış işlerinde Birleşik Krallık unvanını kullandığı için yoktur, bunun yerine İngiltere Konsoloslukları Kuzey İrlanda ve diğer Birleşik Krallık devletlerine ziyaretleri konusunda tek yetkili merciidir.

Kuzey İrlanda Vize İşleri için Ne Yapmalıyım?

Kuzey İrlanda vizesi işlemleri için öncelikle 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olmalısınız. Bu pasaport geçerlilik süresi şartı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sahip olduğu tüm pasaport türleri için geçerlidir. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan, sonradan vatandaşlığa geçen ya da Türkiye’de oturum izni olan yabancılar için de Kuzey İrlanda vizesi işlemleri, Türk vatandaşlarına uygulandığı gibi uygulanmaktadır.

Kuzey İrlanda Vize Çeşitleri Nelerdir?

Kuzey İrlanda vize işlemleri, ülkeye gidiş amacına göre çeşitlenmektedir:

 • Kuzey İrlanda Turistik Vizesi: Bu vize Birleşik Krallık Devleti’ne bağlı Kuzey İrlanda’ya kısa süreli gezi, kültürel aktivite amaçlı giden ziyaretçilere verir. Genelde kısa dönem olarak verilen vizenin süresi 90 gün ile 6 ay arasında değişir.
 • Kuzey İrlanda Ticari Vizesi: Kuzey İrlanda’ya, akademik ya da ticari faaliyet amacıyla gitmek isteyen ziyaretçilere verilir. Bu vizede, istenen belgeler İngiltere turistik vizede istenen belgelere ek olarak birkaç belge fazladır.
 • Kuzey İrlanda Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi: Bu vize Birleşik Krallık Devleti’ne bağlı herhangi bir ülkedeki birinci ve ikinci derecedeki akraba, eş ve çocuk ziyaretleri için verilir. Bu vize türünde de akrabalığı ispat edici ek belgeler istenebilir.
 • Kuzey İrlanda Eğitim/Öğrenci Vizesi: Bu vize Birleşik Krallık Devleti’ne bağlı Kuzey İrlanda’da eğitim görmek isteyen kişiler tarafından talep edilir. Bu vizede, öğrencinin maddi ve mesleki durumuna bakılmaz ama ona sponsor olacak, söz verdiği tarihten sonra dönmesi ya da dönmemesi durumunda maddi tazminat alınacak bir bireyin referansı gerekir.

Kuzey İrlanda Konsolosluğu Vize İşlemleri Hangi Dilde Olmalıdır?

Kuzey İrlanda vizesi işlemleri, İngiltere vize işlemleri kapsamında değerlendirildiği için tüm belgelerin İngilizce olması istenir. Long Vize Turizm, tüm belge ve başvuruları sizin adınıza yapmakta ve sağlıklı bir vize başvuru süreci geçirmenizi temenni etmektedir.

Kuzey İrlanda Konsolosluğu Vize
Kuzey İrlanda Konsolosluğu Vize

Kuzey İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Kuzey İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Kuzey İrlanda Birleşik Krallık bünyesine bağlı olan özerk bir devlet olduğu için Birleşik Krallık Başkonsolosluğu’nun koyduğu kurallar ile verilir. Kuzey İrlanda eş ve arkadaş ziyareti vizesi için Kuzey İrlanda bölgesinde yakın akrabalarınız ikamet etmelidir.

Kuzey İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nedir?

Kuzey İrlanda aile ve arkadaş vizesi, İngiltere aile ziyareti vize kapsamındadır.  Bu bakımdan İngiltere aile ziyareti vize kuralları Kuzey İrlanda aile ve arkadaş vizesi içinde geçerlidir.

İngiltere aile ziyareti vizesi, Birleşik Krallık Devleti topraklarındaki anne, baba, kardeş, eş ve çocukları ziyaret; birinci ve ikinci derece akrabalar ile görüşme talebi ile verilen kısa süreli bir vizedir. Kuzey İrlanda aile ve arkadaş vizesi, Umuma Mahsus Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahibi olan ve Kuzey İrlanda Vizesi İşlemleri gitmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için zorunludur.

Kuzey İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi için Gereken Evraklar

Kuzey İrlanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi için gereken evraklar Long Vize Turizm güvencesiyle sizlere aktarılır. Long Vize Turizm danışmanları Kuzey İrlanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi almanız için hangi hususlara dikkat etmeniz gerektiğini sizlere anlatır.  Böylelikle evrak hatası ya da eksik evrak yüzünden geri çevirmeniz mümkün değildir.

Kuzey İrlanda aile ve arkadaş ziyareti, turistik vizeden farklı evraklar talep etmektedir.  Bunun en önemlisi davet eden kişinin akrabalığını kanıtlayan belgedir. Ayrıca pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Uzun süreli vize taleplerinde istenilen geçerlilik süresi uzayabilir. Bu tür ayrıntılarla meşgul olmamanız için Long Vize Turizm danışmanları sizin adınıza işlemleri yürütecektir.

Kuzey İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Süresi Ne Kadar?

İngiltere aile ziyareti vizesi, Kuzey İrlanda aile ve arkadaş ziyareti vizesini de içermektedir. Kuzey İrlanda aile ve arkadaş vizesi kısa dönemde 6 ay süreyle, uzun dönemde 1 yıl, 2 yıl, 5 yıl 10 yıl süreyle verilir.  Ziyaretçinin ziyaret süresi dolduğunda Birleşik Krallık Devleti topraklarından ayrılması beklenir.

Kuzey İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi
Kuzey İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Kuzey İrlanda Ticari Vize

Kuzey İrlanda Ticari Vize Birleşik Krallık İş Ziyaretçi vizesi olarak bilinir.  Bu durumu nedeni Kuzey İrlanda’nın Birleşik Krallığa bağlı özerk bir ülke olması ve resmi işlemlerinde Birleşik Krallık unvanını kullanımından kaynaklanmaktadır.  Kuzey İrlanda ticari vizesi alma şartları İngiltere ticari vize alma şartları ile aynıdır. 

Kuzey İrlanda Ticari Vize Nedir?  

Birleşik Krallık Devletleri’ne iş toplantısı, konferans, iş görüşmesi, uluslararası ticari faaliyet amacıyla ya da akademik araştırmasına veri toplamak ve bilgi sağlamak amacıyla gelmek isteyen ziyaretçiler İngiltere iş ziyaretçi vizesi almalıdır.  Kuzey İrlanda ticari vizesi, İngiltere iş ziyaretçi vizesi kapsamındadır. Kuzey İrlanda ticari vizesinin de içinde bulunduğu İngiltere iş ziyaretçi vizesi Birleşik Krallık Devleti topraklarına düzenli olarak seyahat edilmesinin nedenini içeren belgeler, kanıtlar bulundurmak zorundadır. 

Bu bakımdan İrlanda ticari vizesi evrakları kısa süreli turistik vize evraklarından farklıdır. Long Vize Turizm, İrlanda ticari vizesi almak isteyen misafirlerine en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Long Vize Turizm danışmanları ile İrlanda ticari vizesi evraklarının tam ve hatasız hazırlanır. Evrak hatası ya da evrak eksikliği yüzünden ret alma riskiniz Long Vize Turizm danışmanlarının özverili çalışmaları sayesinde sıfıra inmektedir. Kuzey İrlanda ticari vizesi evrakları, seyahat etmek isteyen kişinin meslek ve eğitim bilgilerini istemesi bakımından Kuzey İrlanda turistik vizesinden farklılık gösterir 

Kuzey İrlanda Vizesi için Hazırlanması Gereken Evraklar 

Kuzey İrlanda vizesi evraklarında genel vize şartlarından farklı olarak kişinin finansal durumunu gösteren ve mesleki durumunu bildiren dokümanları istenir. Finansal dokümanlar, Birleşik Krallık devletlerinden olan Kuzey İrlanda topraklarına gelmeden önceki aktif banka hesabına ait bilgilerdir.

Kuzey İrlanda ticari vizesi verilmesi için   ziyaretçiden son 3 aylık maaş bordrosu, son 6 aylık aktif banka hareketleri, birikim durumu ve çalıştığı şirkette ne zamandır çalıştığı gibi bilgiler istenir. Meslek ile ilgili evraklar, ziyaretçinin mesleği ve bu meslekteki konumu ile ilgilidir. Kuzey İrlanda uzun süreli ticari vize süresi 1 yıl, 2 yıl, 5 yıl 10 yıldır. Kısa süreli ticari vize süresi ise 6 aydır. 

Kuzey İrlanda Ticari Vize
Kuzey İrlanda Ticari Vize

Kuzey İrlanda Turistik Vize

Kuzey İrlanda Turistik Vize, Birleşik Krallık Başkonsolosluğu aracılığıyla verilmektedir. Kuzey İrlanda, Birleşik Krallık bünyesinde olan özerk bir ülkedir. Bu bakımdan Kuzey İrlanda Vizesi Başvuru ile ilgili bütün işlemler Birleşik Krallık çatısı altında gerçekleşir  

İngiltere Genel Ziyaretçi Vizesi Nedir? 

Birleşik Krallık Devleti çatısı altındaki bütün ülkelere eğlence, kültürel gezi, eğitim, gezi ya da turistik tatil amacıyla yapılan kısa süreli vizeye İngiltere Genel Ziyaretçi Vizesi denir. Birleşik Krallık devletine bağlı ülkeler Avrupa Birliği üyesi değildir.  Bu yüzden Schengen vizesi Kuzey İrlanda ve Birleşik Krallık Devletleri topraklarına girmek için kullanılamaz.  

İngiltere genel ziyaretçi vizesi ile Kuzey İrlanda’ya kısa süreli geziler düzenlenebilir. Long Vize Turizm, İngiltere genel ziyaretçi evraklarını sizlere en açık şekilde iletir. Kuzey İrlanda turistik vizenin başvurusu için gereken tüm belgelerin takibi Long Vize Turizm danışmanları tarafından yapılır. İngiltere, herhangi bir eksik veya hatalı evrakta direkt ret cevabı verdiği için Long Vize Turizm danışmanları işlerine büyük bir titizlikle yapar.  

Kuzey İrlanda’ya gitmek isteyen tüm ziyaretçiler genel ziyaretçi vizesi yaptırmakla yükümlüdür. Yalnızca siyah pasaport olarak bilinen diplomatik pasaport sahipleri 90 günü aşmayan ziyaretleri için vize almak zorunda değildir.  Bunun dışındaki bütün pasaport sahipleri genel ziyaretçi vizesi şartlarını taşımak zorundadır 

Kuzey İrlanda Turistik Vizenin Başvuru Merkezleri 

Kuzey İrlanda turistik vizenin başvuru merkezleri İngiltere Başkonsolosluk birimleridir. Yalnız Kuzey İrlanda turistik vizesi için başvuru şartları tamamlanmadan başvuru merkezlerine gidilememektedir. Long Vize Turizm, sizler adına Kuzey İrlanda turistik vize başvuru adımlarını tek tek ve büyük bir titizlikle yapmaktadır. 

Kuzey İrlanda Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar? 

Kuzey İrlanda turistik vizesi kaç günde çıkar? başvuruları aynı zamanda İngiltere genel ziyaretçi vizesi, en az 15 gün boyunca İngiltere Başkonsolosluğu birimleri tarafından incelenmektedir. İngiltere resmî tatilleri inceleme sürecine denk gelirse en az 15 gün olan süreç doğal olarak 20 ya da 30 güne çıkmaktadır.  Bu bakımdan Kuzey İrlanda turistik vizesi için en az 1 aylık başvuru süreci olabileceği bilinmelidir. Long Vize Turizm danışmanları tüm bu süreç boyunca sizlerin yanında olacaktır.  

Kuzey İrlanda Turistik Vize
Kuzey İrlanda Turistik Vize

Kuzey İrlanda Vize Başvurusu

Kuzey İrlanda Vize Başvurusu Birleşik Krallık Devleti birimleri üzerinden gerçekleştirilir. İrlanda ile Kuzey İrlanda iki farklı ülkedir. Kuzey İrlanda, Birleşik Krallık Devleti sınırlarındaki özerk bir bölgedir. Kuzey İrlanda’nın İrlanda ile dil dışında resmi hiçbir bağlantısı yoktur. 

Kuzey İrlanda Vize Başvuruları Nereye Yapılır? 

Kuzey İrlanda vizesi başvurusunu Birleşik Krallık Devleti Başkonsolosluğuna yapılır. Birleşik Krallık Devleti kanunlarına göre vize şartları düzenlenmiştir. İngiltere vizesi ile tüm Birleşik Krallık özerk ülkelerine kısa süreli olarak giriş yapabilirsiniz. 

Birleşik Krallık Devleti Başkonsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına da Türkiye Cumhuriyeti’nde oturum hakkı kazanmış yabancı uyruklu vatandaşlara da aynı şartlarda vize verir. Bu bakımdan Kuzey İrlanda bölgesini ziyaret etmek için Birleşik Krallık Devleti tarafından belirlenen şartları taşımanız yeterlidir. 

Long Vize Turizm danışmanları, Kuzey İrlanda vizesi başvurusu için gerekli olan tüm evrakları hatasız bir şekilde derlemeniz için sizlere yardımcı olacaktır.    

Kuzey İrlanda Vize Başvuruları Nasıl Yapılır? 

İngiltere vize başvurusu, Kuzey İrlanda vizesi başvurusunu kapsar. Bu bakımdan İngiltere vizesi almanız aynı zamanda Kuzey İrlanda vizesi almanız demektir. Kuzey İrlanda başvurusu için gereken tüm evrakları Long Vize Turizm danışmanlarına teslim ettiğinizde sizin adınıza İngiltere Başkonsolosluğu ile muhatap olacaktır. 

İngiltere vize başvurusunda, ülkeyi ziyaret amacınıza göre vize çeşitleri bulunmaktadır.  Örneğin turistik vize sadece gezi amaçlıdır, ticari vize sizin Kuzey İrlanda ile akademik ya da ticari ilişki içerisinde olduğunuzu belge ile ispat ettiğiniz zaman verilir.  Bu bakımdan Long Vize Turizm danışmanları Kuzey İrlanda başvurusu kapsamında hangi amaçla ülkeye gitmek istediğinizi sorar. Her vize türü için farklı evrak istenebilir.  Örneğin arkadaş ve eş ziyareti amacıyla Kuzey İrlanda bölgesine gitmek istediğinizde İngiltere Başkonsolosluğu sizden ziyaret ettiğiniz kişi ile akraba olduğunuza dair kanıt yani belge isteyecektir. 

Kuzey İrlanda Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır? 

Kuzey İrlanda vizesi başvuru sonuçları 15 ile 30 gün içerisinde Long Vize Turizm danışmanları tarafından sizlere iletilir.  İngiltere Büyükelçiliği gerek gördüğü takdirde sizleri mülakata davet edebilir.  Bu tür durumlar Long Vize Turizm tarafından sizlere anında iletilir. 

Kuzey İrlanda Vize Başvurusu
Kuzey İrlanda Vize Başvurusu

Kuzey İrlanda Vize Evrakları Ve Belgeleri

Kuzey İrlanda Vize Evrakları Ve Belgeleri Birleşik Krallık vize evrakları ve belgeleri ile aynıdır. Bu durumun nedeni Kuzey İrlanda vizesi diye bir vizenin olmamasıdır çünkü Kuzey İrlanda tıpkı Galler ve İskoçya gibi Birleşik Krallığa bağlı özerk bir ülke durumundadır. Kuzey İrlanda’ya İngiltere üzerinden geçilmesi zorunludur. 

Kuzey İrlanda Vize Evrakları Ve Belgeleri İşlemleri İçin İstenen Belgeler 

Kuzey İrlanda vize işlemleri Birleşik Krallık Başkonsolosluğu üzerinden yapılır. Birleşik Krallık vize başvurusunda istenilen evrakların eksik verilmesi mülakat olmadan direkt ret cevabının verilmesine neden olur. Böyle bir duruma düşmemeniz için Long Vize Turizm evraklarınızı titizlikle inceler. Kuzey İrlanda Vize Evrakları ve Belgeleri hatalı evrak ya da eksik evrak durumunda sizinle hemen irtibata geçen Long Vize Turizm danışanları sayesinde evrak yüzünden direkt ret cevabı almanız mümkün değildir.  

Birleşik Krallık vizesinde, kişinin öğrenim durumuna, iş durumuna, emeklilik durumuna ya da çalışıp/çalışmama durumuna göre istenilen evraklar farklılık gösterir. Ama her durumda, mutlaka olması gereken sekiz adet evrak bulunmaktadır: 

 1. Online başvuru yapıldığına dair evrak 
 2. Randevu bildiriminizin yapıldığına dair evrak 
 3. Vize ücretinin ödendiğine dair banka dekontu 
 4. Pasaport 
 5. Destekleyici belgeler 
 6. Uçak bileti ve otel rezervasyonu 
 7. Davet mektubu/ Davetiye (opsiyonel) 
 8. İş ve öğrenim durumunuza göre istenebilecek diğer belgeler 

Long Vize Turizm sizi tüm bu karmaşadan kurtarmak amacıyla belge ve evrak düzenlemesinin tüm sürecinden sizlerle olacaktır. 

Kuzey İrlanda Vizesinde Kimler Başvurmalıdır? 

Kuzey İrlanda vizesi yani Birleşik Krallık vizesine, Kuzey İrlanda’ya iş, turizm, eğitim, aile ziyareti, nişan / evlilik durumu nedenlerle gitmek isteyen herkes başvurabilir.  

Birleşik Krallık vizesi süresi 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıl olmak üzere değişkenlik gösterir. Diplomatik Pasaport yani siyah pasaport sahipleri vizesiz 90 günü aşmamak kaydıyla İngiltere’ye ve oradan da Kuzey İrlanda’ya giriş yapabilirler. Bunun dışında kalan Umuma Mahsus Pasaport (Bordo), Hizmet Pasaportu (gri) ve Hususi Pasaport (yeşil) sahipleri ziyaret nedenlerini bildirerek vize talebinde bulunmalıdır. Vize süresi en fazla 10 yıldır. 

Kuzey İrlanda Vize Evrakları Ve Belgeleri
Kuzey İrlanda Vize Evrakları Ve Belgeleri

Kuzey İrlanda Vize Formu

Kuzey İrlanda Vize Formu İngiltere konsolosluğu tarafınca hazırlanan bir belgedir. İrlanda’ya gitmek için İngiltere vizesi şart olduğundan tüm işlemler İstanbul’da bulunan İngiltere konsolosluğu ile yapılmalıdır. Kuzey İrlanda formunu İngiliz Konsolosluğu tarafından hazırlanır. Kuzey İrlanda’ya gitmek isteyen ziyaretçilerin bu formu doldurması gerekir. Kuzey İrlanda formunu İngiltere vize başvuru formu kapsamındadır. 

İngiltere vize başvuru formu online olarak doldurulur. 2007 Nisan ayına kadar Türkçe ve İngilizce doldurulan form, 2007 Nisan ayı itibarıyla sadece İngilizce olarak doldurulmaktadır. Üstelik İngiltere vize başvuru formu eksiksiz ve hatasız olarak doldurulmalıdır. Eğer evrak, eksik ya da hatalı doldurulmuş olursa İngiltere Konsolosluğu, ziyaretçiyi mülakatsız geri çevirebilir.

Bu bakımdan İngiltere vize başvuru formu tecrübeli ve uzman kişiler tarafından doldurulursa daha sağlıklı bir vize dönemi geçirilir. Bu aşamada devreye Long Vize Turizm girer. Long Vize Turizm deneyimli ve işinin ehli danışmanlarla Kuzey İrlanda için istenen tüm evrakları eksiksiz ve hatasız şekilde düzenler. Böylelikle hatalı evrak ya da eksik evrak yüzünden herhangi bir maddi zarar yaşamazsınız. 

Kuzey İrlanda Formu için Nereye Müracaat Etmem Gerekir? 

Kuzey İrlanda vize formu ile Kuzey İrlanda turistik gezi dilekçesi iki farklı belgedir. Kuzey İrlanda vize formunu yani İngiltere vize başvuru formu, konsolosluk tarafından hazırlanan ve sizin kısa cevaplar vereceğiniz bir formdur. Kuzey İrlanda turistik gezi dilekçesi ise yine İngiltere Konsolosluk vize birimine verilen ama tamamen sizin tarafından yazılan bir evraktır. Her ikisinin tek ortak noktası İngilizce olarak oluşturulma şartıdır.  

Kuzey İrlanda Vize Formunu Nasıl Doldurulur? 

Kuzey İrlanda vize formunun yani İngiltere vize başvuru formu İngiltere vizesi için en önemli evraklardan biridir. Teslim edilen evraklar içerisinde İngiltere vize başvuru formu çıktısı yoksa diğer evraklar da kabul edilmemektedir. Kuzey İrlanda vize formunu tamamen İngilizce hazırlanmış bir belgedir. Bu formda verdiğiniz bilgilerin gerçek ve doğru olması yasal bir zorunluluktur. Long Vize Turizm hizmetler, İngiltere vize başvurusu yani Kuzey İrlanda vize başvuru ile ilgili tüm bu zorlu evrakları sizinle birlikte hazırlamaktadır. 

Kuzey İrlanda Vize Formu
Kuzey İrlanda Vize Formu

Kuzey İrlanda Vize İşlemleri

Kuzey İrlanda Vize İşlemleri, İrlanda Başkonsolosluğundan değil, Birleşik Krallık Konsolosluğu üzerinden yürütülmektedir. Bu durumun nedeni ise Kuzey İrlanda’nın İskoçya, Galler gibi Birleşik Krallığa bağlı özerk bir ülke olmasıdır. Kuzey İrlanda, toprak parçası olarak İrlanda adasında yer almaktadır. Bunun dışında, İrlanda ve Kuzey İrlanda arasında resmî bir bağ yoktur. Kuzey İrlanda ziyaretçilerinin İngiltere üzerinden Kuzey İrlanda’ya geçmesi gerekmektedir. 

Kuzey İrlanda Vize İşlemleri Ne Kadar Sürer? 

Kuzey İrlanda vize işlemleri için Birleşik Krallık vize işlemlerini tamamlamak gerekir. Long Vize Turizm, bunu sizler yerine yapmaktadır. Long Vize Turizm çalışanlarımızın özverili ve disiplinli çalışmaları ile Kuzey İrlanda vizesi için gereken tüm evraklar size eksiksiz şekilde listelenir. Long Vize Turizm tarafından, ilettiğiniz evraklar titizlikle incelenir.

Evrak eksikliği ya da hatalı evrak gibi olumsuz durumların oluşmasını engellemek amaçlanır. Long Vize Turizm, İngiliz başkonsolosluğuna evraklarınızı tam ve hatasız olarak teslim eder. Teslim sürecinden sonra vize işlemleri İngiliz Başkonsolosluğunda en az 15 gün sürebilir. Bu süre zarfına, resmî tatil günleri de eklenebilir. Böylelikle süreç 15 – 30 gün arasında değişkenlik gösterebilir. Long Vize Turizm, tüm evraklarınızın işlenme sürecini takip eder. İşlem sonucunuzu size hemen bildirir. 

Kuzey İrlanda’ya Nasıl Gidilebilir? 

Kuzey İrlanda’ya doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Misafirlerin Birleşik Krallık üzerinden transit şekilde Kuzey İrlanda’ya geçmesi gerekir. İrlanda Cumhuriyeti’ne gidip oradan Kuzey İrlanda’ya girmek mümkün değildir.  

İngiltere üzerinden Kuzey İrlanda’ya gitmek için transit vize başvurusu Türkiye’de iken yapılır. Long Vize Turizm, bu işlemi de sizin adınıza yapacaktır. Böylelikle hiçbir sorun yaşamadan seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Kuzey İrlanda’ya Kimler Gidebilir? 

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Pasaport (Bordo), Hizmet Pasaportu (gri) ve Hususi Pasaport (yeşil) hamilleri hangi nedenle seyahat ediyor olurlarsa olsunlar İngiltere vizesi almak zorundadır. Yalnız Diplomatik Pasaport (siyah) hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartıyla İngiltere’ye gidebilirler. Bu durum Türkiye Cumhuriyet’i sınırları içinde oturum iznine sahip yabancıların İngiltere başvurusu için de geçerlidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 90 günlük kısa vize şartı uygulanır, aynı kural Türkiye’de oturum iznine sahip yabancılar için de geçerlidir. 

Kuzey İrlanda Vize İşlemleri
Kuzey İrlanda Vize İşlemleri

Kuzey İrlanda Vize Randevusu

Kuzey İrlanda Vize Randevusu, Birleşik Krallık Başkonsolosluğu’ndan online şekilde yapılmaktadır. Yalnız Birleşik Krallık Başkonsolosluğu’ndan vize randevusu almak için birtakım evrakların tamamlanması gerekmektedir.  

Kuzey İrlanda Vize Randevusu Nasıl Alınır? 

Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya gibi Birleşik Krallık’a bağlı özerk bir ülkedir.  Bu bakımdan Kuzey İrlanda vize randevusu, Birleşik Krallık Başkonsolosluğu’ndan alınmalıdır. Zaten Kuzey İrlanda’yı ziyaret etmek için Birleşik Krallık vizesi gerekmektedir. 

Birleşik Krallık vizesi için gereken tüm evraklar Long Vize Turizm tarafından size iletilmektedir. Long Vize Turizm çalışanları Birleşik Krallık vize sürecinin en iyi şekilde geçmesini sağlamak için titizlikle hizmet verir. Long Vize Turizm çalışanları sizin adınıza Kuzey İrlanda vize randevusunu gerçekleştirir. Long Vize Turizm, sizlerin vize süreci boyunca yanınızdadır.  

Birleşik Krallık vize randevusu, daha sonra istenilen evraklar da çıktı halinde bulunmalıdır.  Bu bakımdan son derece önemli bir işlemdir.  

Kuzey İrlanda Vize Randevusunu Kimler Alabilir? 

Kuzey İrlanda vize randevusunu evlilik, turistik gezi, iş amaçlı gezi, birinci dereceden akraba ziyareti gibi nedenlerle başvuran, reşit olan ve evrakları eksiksiz olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları alabilir.  

Kuzey İrlanda vize randevusunu, siyah pasaport olarak da bilinen diplomatik pasaport sahipleri almak zorunda değildir.  Bunun dışındaki Umuma Mahsus Pasaport (Bordo), Hizmet Pasaportu (gri) ve Hususi Pasaport (yeşil) sahipleri Kuzey İrlanda vize randevusunu almak zorundadır 

Kuzey İrlanda’ya Gitmek için Randevu Almak Şart mıdır? 

Kuzey İrlanda, Birleşik Krallık bünyesindeki özerk bir ülke olduğu için Kuzey İrlanda ya seyahat şartları Birleşik Krallık Göç ve Vize İdaresi tarafından belirlenir.   Birleşik Krallık Göç ve Vize İdaresi Birleşik Krallık bünyesindeki tüm ülkeler için Birleşik Krallık vizesini zorunlu tutar.  Kuzey İrlanda’ya gitmek için İngiltere üzerinden geçmeli, vize ve pasaport işlemlerini İngiltere üzerinden yapmalı ve bu şekilde Kuzey İrlanda’ya geçmelisiniz.  Birleşik Krallık vizesi, online randevu şartını zorunlu tuttuğu için Kuzey İrlanda’ya gidebilmek için Birleşik Krallık Başkonsolosluğu’ndan randevu almak bir zorunluluktur. Long Vize Turizm danışmanları sizler için bu süreci daha kolaylaştırmak adına randevu işlemleriyle bizzat ilgilenmektedir. 

Kuzey İrlanda Vize Randevusu
Kuzey İrlanda Vize Randevusu

Kuzey İrlanda Vize Ücreti

Kuzey İrlanda Vize Ücreti başvurulan vize süresine göre değişiklik gösterir. Ayrıca Kuzey İrlanda vize ücretini yıllık ya da yıl içinde sürekli değişmektedir. Kuzey İrlanda vize işlemleri İngiltere Konsolosluğu tarafından yapılır. Bu bakımda vize harçları Birleşik Krallık Göç İdaresi kanunlarına bağlıdır. Kuzey İrlanda her ne kadar İrlanda topraklarında olsa da resmi olarak Birleşik Krallık Devleti’ne bağlı özerk bir ülkedir. Bu yüzden Kuzey İrlanda gitmek için İngiltere vizesi alınmalıdır. 

İngiltere turistik vize ücretleri başvurulan vize süresine göre değişiklik göstermektedir. Bu değişiklerde dolar ve Euro kurları önem taşır. Long Vize Turizm, sizin yerinize tüm işlemleri takip etmektedir.  Long Vize Turizm danışmanları, güncel İngiltere vize harcı hakkında sizleri bilgilendirmek amacıyla 7/24 iletişim ağını açık tutmaktadır. Kuzey İrlanda vize işlemleri Long Vize Turizm ile en sağlıklı şekilde ilerlemektedir. 

Kuzey İrlanda’ya hangi amaçla gidildiği vizenin çeşidini belirler. İngiltere turistik vizesi Kuzey İrlanda’yı içine alan tüm Birleşik Krallık Devletlerine eğlence ve kültürel gezi amacıyla gitmek isteyen ziyaretçiler için kısa dönemli olarak verilir. Kuzey İrlanda’ya Akademik ya da iş amaçlı ziyaretler Kuzey İrlanda ticari vize kapsamındadır.  Birleşik Krallık devletlerinde ya da Kuzey İrlanda’da birinci ve ikinci dereceden akrabamız varsa onları ziyaret etmek için İngiltere aile Arkadaş vizesi edinmelisiniz. Tüm bu vize türlerinin vize harç ücretleri değişiklik göstermektedir. 

Kuzey İrlanda Vizesini Kimler Alabilir? 

Kuzey İrlanda vizesi Umuma Mahsus Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahipleri tarafından eğer pasaport geçerlilik süreleri en az 6 ay ise alınabilir. Siyah pasaport olarak bilinen diplomatik pasaport İngiltere vizesinden 90 gün muaf tutulur. İngiltere vizesinin kısa ve uzun dönem başvuruları bulunur. Bu bakım Kuzey İrlanda vizesi isteyen kişilerin gitme amaçları ve meslekleri önem taşır. 

Kuzey İrlanda Vize Ücretleri Ne Kadardır?

Long Vize Turizm, Kuzey İrlanda vize ücretinin takibi yaparak sizleri an be an bilgilendirir. Fiyat güncellemelerinden dolar ve Euro kurundan hemen haberiniz olur.  Kuzey İrlanda vize ücreti için Long Vize Turizm danışmanları ile irtibata geçmeniz yeterlidir. 

Kuzey İrlanda Vize Ücreti
Kuzey İrlanda Vize Ücreti

Kuzey İrlanda Vizesi Dilekçe Örneği

Kuzey İrlanda Vizesi Dilekçe Örneği İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’na yazılmalıdır. Kuzey İrlanda Birleşik Krallık Devletlerine bağlı olduğu için tüm vize işlemleri İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’ndan gerçekleşmektedir. 

İngiltere Birleşik Krallığına bağlı olan Kuzey İrlanda’ya gitmek için İngiltere turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Kuzey İrlanda vizesi dilekçesi, İngiltere turistik vizesi talep dilekçesi kapsamındadır. İngiltere turistik vizesi talep dilekçesi İngilizce yazılmalıdır. İngiltere turistik vizesi talep dilekçesinde olması gereken bilgiler mutlaka bulunmalıdır. 

İngiltere Başkonsolosluğu evrakta eksik veya hata durumunda başka bir değerlendirmeye almadan ziyaretçiye ret cevabı vermektedir. Bu bakımdan istenilen her evrak büyük bir titizlikle hazırlanmalıdır. Long Vize Turizm bu noktada devreye girmektedir. Sizin yerinize evrakları hazırlar, evrakları defalarca gözden geçirir, büyük bir titizlikle evraklarınızı tamamlar. Long Vize Turizm bu aşamalarda sizinle sürekli irtibat halinde kalarak evrakta hata ve kusur payını sıfıra indirir. 

İngiltere turistik vizesi talep dilekçesinde olması gereken bilgiler sizin çalışıp çalışmama durumunuza, çalışıyorsanız hangi güvence ile çalıştığınıza, çalışmıyorsanız gelir bilginize göre değişiklik göstermektedir. 

Kuzey İrlanda Vizesi Dilekçesi Neden Yazılır? 

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’na yazılan Kuzey İrlanda vizesi dilekçesi ziyaretçinin ülke ziyareti boyunca ikamet ettiği yerin belirlenmesi amacıyla ve ziyaret edilen ülkeden çıkış durumunun bilinmesi için yazılır. Bu bilgileri içeren İngiltere turistik vizesi talep dilekçesi ile kişi ziyaret ettiği ülkeden çıkış bilgilerini birinci ağızdan muhataba aktarır. 

Dilekçe yazarken tüm dil kurallarına uyulması, gramer hatası yapılmaması, bilginin eksik verilmemesi gerekir. Dilekçede yazılan bilgilerin hatalı ya da eksik olması durumunda İngiltere Başkonsolosluğu, ziyaretçiyi hiçbir değerlendirmeye almadan geri çevirme hakkına sahiptir. 

Bu bakımda Kuzey İrlanda’ya gitmek için kaleme alınan İngiltere turistik vizesi talep dilekçesinin alanında uzman ve tecrübeli kişiler tarafından yazılması önemlidir. Long Vize Turizm sizi bu zahmetlerden kurtararak hatasız bir dilekçe yazmayı vadeder. Uzman kadrosu ile Long Vize Turizm sağlıklı bir vize başvuru dönemi geçirmenizi garantiler. 

Kuzey İrlanda vizesi  yazımı için Long Vize Turizm danışmanlarına ulaşabilirsiniz. Sizler için  gerekli tüm donanım ve tecrübe, Long Vize Turizm danışmanlarında mevcuttur.

Kuzey İrlanda Vizesi Dilekçe Örneği
Kuzey İrlanda Vizesi Dilekçe Örneği

Kuzey İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kuzey İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar? sorusunun net bir cevabı yoktur. Kuzey İrlanda tıpkı Galler ve İskoçya gibi Birleşik Krallığa bağlı özerk bir ülkedir. İngiliz Başkonsolosluğunun yoğunluk durumuna göre Kuzey İrlanda vizesi yani Birleşik Krallık vizesi sonuç tarihi değişkenlik gösterir. 

Kuzey İrlanda’ya Nasıl Gidilir? 

Kuzey İrlanda’ya gitmek için İngiltere’ye geçip oradan Kuzey İrlanda’ya gitmelisiniz. İrlanda’dan Kuzey İrlanda’ya geçmeniz mümkün değildir. İrlanda Cumhuriyet bağımsız bir ülke iken Kuzey İrlanda Birleşik Krallık bünyesinde, özerk bir ülkedir. Bu bakımdan iki ayrı ülke kabul edilir.  

Kuzey İrlanda’yı ziyaret etmek için Birleşik Krallık vizesi alınması zorunludur. Siyah pasaport da denilen diplomatik pasaport sahipleri dışındaki diğer tüm pasaport hamilleri Kuzey İrlanda’ya gitmek için Birleşik Krallık vizesi almalıdır. Long Vize Turizm sizlere bu zorlu ve karmaşık başvuru sürecinde en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Long Vize Turizm, Kuzey İrlanda seyahatiniz için gerekli tüm başvuru belgelerini sizlerle birlikte hazırlamakta ve evrak eksikliğinden ret cevabı almanızı imkânsız hale getirmektedir. Long Vize Turizm ile, Kuzey İrlanda vizesi dolayısıyla Birleşik Krallık vizesi süreciniz oldukça kolay geçecektir. 

İrlanda Vizesi ile Kuzey İrlanda Vizesinin Farkı Nedir? 

İrlanda ile Kuzey İrlanda, aynı adada olmasına rağmen tarihlerinden gelen dinsel çatışmalar nedeniyle ayrılma ihtiyacı hissetmiş iki ülkedir. Kuzey İrlanda, dış işlerinde Birleşik Krallık unvanını kullanırken İrlanda, İrlanda Cumhuriyeti adı altında tam bağımsız bir devlettir. İrlanda vizesi ile yalnızca İrlanda’ya gidebilirken Kuzey İrlanda’ya gitmek için aldığınız Birleşik Krallık vizesi ile Birleşik Krallığa bağlı İngiltere’yi, İskoçya’yı ve Galler’i de gezebilirsiniz. Ayrıca Kuzey İrlanda turist vizesi başvuru sonucu ile Birleşik Krallık vize başvuru sonucu çıkış tarihleri farklılık göstermektedir. 

Kuzey İrlanda Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Kuzey İrlanda vizesi yani Birleşik Krallık vizesi en az 15 iş günü içinde sonlanır. Bu süreç bir aya kadar doğal bir uzama yaşayabilir. Birleşik Krallık vizesi, İngiltere’nin resmî tatil günlerinde işleme kapalıdır. Bu bakımdan Birleşik Krallık vize başvurusunda 1 aydan biraz daha fazla bir süreç ile karşılaşabilirsiniz. 

Kuzey İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar
Kuzey İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar

TLS Kuzey İrlanda Vizesi

TLS Kuzey İrlanda Vizesi Birleşik Krallık Başkonsolosluğu’nun vize işlemlerini üstlenen kurumun hizmetidir. TLS Kuzey İrlanda’nın da dahil olduğu Birleşik Krallık Devletlerine vize almak için ilgili devlette çalışan firmadır. 

TLS Kuzey İrlanda Vizesi Nedir? 

Birleşik Krallık Konsolosluğu vize işlemleri yaptırmak üzere firmalarla anlaşır. Bu firmalar konsolosluk ile birebir görüşür.  Birleşik Krallık Konsolosluğu, vize işlemleri için TLS firmasını muhatap alır. TLS firması Avrupa ülkelerine turistik ve diğer pek çok amaçla gitmek isteyen Türk vatandaşları ile gidilmek istenen ülke arasındaki köprüdür. 

Long Vize Turizm, sizin adınıza vize işlemlerini bu firma ile yürütür.  Kuzey İrlanda vizesi daha kapsamlı adıyla İngiltere vizesi doğrudan başkonsolosluk ile görüşerek alınamaz. 

Kuzey İrlanda vizesi, tek başına bir vize değildir.  Kuzey İrlanda, Birleşik Krallık Devletleri’ne bağlı olduğu için İngiltere vizesi Kuzey İrlanda vizesini de kapsar. Yani Birleşik Krallık vizesi var ise   Kuzey İrlanda’ya, İskoçya’ya, Galler’e tek bir vize ile giriş yapabilirsiniz. 

TLS Kuzey İrlanda Vizesi
TLS Kuzey İrlanda Vizesi

TLS Vizesinin Önemi Nedir? 

TLS özellikle Avrupa Birliği ülkeleri kapsamında çalışmaktadır.  Avrupa Birliği Schengen vizesi ile kendi birliği içerisindeki tüm ülkelere kısa süreli ziyaret hakkını verir.  İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılmasıyla İngiltere’ye bağlı hiçbir ülkeye Schengen vizesi ile gidemezsiniz. Yılların verdiği tecrübe ile TLS, İngiltere vizesi için gerekli atılımları yapmıştır. Bu bakımdan Birleşik Krallık Devletine bağlı herhangi bir ülkeye gitmek için TLS firması büyük önem taşır. 

Long Vize Turizm, sizi konsolosluk ile firma arasında mekik dokumaktan kurtarır.  Sizden teslim aldığı bütün belgeleri yeniden gözden geçirerek konsolosluğa iletir. Gerekli durumlarda TLS ile tam irtibat halinde olur. Bu şekilde, siz sağlıklı bir vize başvuru süreci geçirirsiniz. 

TLS Kuzey İrlanda Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? 

TLS Kuzey İrlanda vizesi, İngiltere vizesi olduğu için Birleşik Krallık tarafından verilir. Bu bakımdan Birleşik Krallık için geçerli olan zaman dilimi Kuzey İrlanda vizesi için de geçerlidir. Türkiye ve İngiltere’nin resmî tatillerine denk gelinmediği sürece Kuzey İrlanda’ya gitmek için verilen vizenin en az 15 gün işlem süreci bulunur.  Tatillere denk gelindiğinde bu süre bir ayı bulabilir. 

Kuzey İrlanda’nın Vize İstemediği Ülkeler

ABDGrenadaMauritiusSamoa
AndorraGuatemalaMeksikaSan Marino
Antigua ve BarbudaGüney KoreMikronezyaSeyşeller
ArjantinHondurasMonakoSingapur
AvustralyaHong KongNambiyaSolomon Adaları
BahamalarİsrailNauruŞili
BarbadosJaponyaNikaraguaTayvan
BelizeKanadaPalauTonga
BotsvanaKiribatiPanamaTrinidad ve Tobago
BrezilyaKosta RikaPapua Yeni GineTuvalu
BruneiMakaoParaguayUruguay
Doğu TimorMaldivlerSaint Kitts ve NevisVanuatu
DominikaMalezyaSaint LuciaVatikan
El SalvadorMarshall AdalarıSaint Vincent ve GrenadinlerYeni Zelanda
Kuzey İrlanda’nın Vize İstemediği Ülkeler

Kuzey İrlanda Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus1,882 milyon (2018)
Para Birimiİngiliz Sterlini
Resmi Diliİngilizce – İrlandaca
DiniKatolik
Telefon Kodu+44
Trafik Akış YönüSoldan
En Popüler YemekleriDublin Coddle – Bangers and Mash – Colcannon – Boxty – St. Patrick’s Day Popcorn
Gezilecek YerlerBelfast – Stormont – St Anne Katedrali – Büyük Opera Binası – Ulster Müzesi
BaşkentBelfast
ŞehirleriBelfast – Derry – Newry – Armagh – Lisburn
Yüz Ölçümü14.130 km²
Zaman DilimiUTC+0 (GMT)
İnternet Alan Adı.uk
KurucusuSir Edward Carson 
BaşkanıArlene Foster
Asgari Ücret1.500 Paund
İklimiIlıman
Asker Sayısı198.810
Komşu Ülkeleriİrlanda – Man Adası
Kuruluş Tarihi3 Mayıs 1921
Kuzey İrlanda Hakkında Genel Bilgiler
Kuzey İrlanda
Kuzey İrlanda
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sıkça Sorulan Sorular

Kuzey İrlanda Vizesi Nasıl Alınır?

Kuzey İrlanda vizesi almak isteyenler Kuzey İrlanda Konsolosluğu ve büyükelçiliğine giderek vizelerini alabilirler. Ancak bunun için bazı evrakların tamamlanması gerekecektir.

Kuzey İrlanda Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Kuzey İrlanda vize başvurusu yapmadan önce prosedürlere uygun evrakların bir araya getirilmesi gerekmektedir. Bu evraklar vizenin alınmasındaki en önemli adımdır.

Kuzey İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Kuzey İrlanda aile arkadaş ziyareti vizesi için vatandaşların bazı evraklar sunması gerekmektedir. Bu evraklar aile veya arkadaş olduğunu kanıtlar nitelikte olmalıdır.

Davetiyeli Kuzey İrlanda Vizesi?

Davetiyeli Kuzey İrlanda vizesi alabilmek vizenin daha hızlı sonuçlanmasını sağlamaktadır. Bu konuda Kuzey İrlanda’da yaşayan yakınlarınızdan sizi çağıran bir davetiye almanız gerekecektir.

Kuzey İrlanda Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kuzey İrlanda konsolosluğundan vize randevusu almak isteyenler evraklarıyla birlikte ülkemizde bulunan İrlanda konsolosluğuna giderek buradan vize randevularını alabilmektedir.

Kuzey İrlanda Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Kuzey İrlanda vize işlemleri ortalama olarak 3 haftadır. Bu süreç konsolosluğun yoğunluk durumuna göre daha da uzun sürebilmektedir.

Kuzey İrlanda Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kuzey İrlanda Büyükelçiliğine giderek vize randevunuzu alabilirsiniz. Gerekli evrakları da öncesinde hazırda bulundurmanız gerekecektir. Randevu gün ve tarihi sizlere başvurudan birkaç gün sonra bildirilecektir.

Kuzey İrlanda Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Kuzey İrlanda Büyükelçiliği, Kuzey İrlanda ülkesine gitmek isteyenler vize verme göreviyle yakından ilgilenir. Bunun yanında sorunu olan Kuzey İrlanda vatandaşlarına da yardım eder.

Kuzey İrlanda Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Kuzey İrlanda’ya ticari bir amaç için gidecek olanlar evrak ve belgelerini bu vize türüne göre ayarlamalıdır. Bu konuda yetkili vize firmamız sizlere hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini aktaracaktır.

Kuzey İrlanda Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Ticari vize alımında Kuzey İrlanda ülkesinde çalışacağınız kurumdan belge almanız gerekmektedir. Bu belgenin nasıl olacağı ile ilgili bilgileri vize firmamızdan alabilirsiniz.

Kuzey İrlanda Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Kuzey İrlanda turistik vizesi almak isteyen vatandaşlar bu ülkeye sadece turistik amaçla gideceklerini kanıtlamalıdır. Hangi evrakların teslim edileceğini vize firmamızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Kuzey İrlanda Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kuzey İrlanda turistik vizesi ortalama olarak 3 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun yoğunluk dönemleri ve tatil dönemleri bu sürecin gecikmesine neden olabilmektedir.

Kuzey İrlanda Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Kuzey İrlanda vize başvurusu Kuzey İrlanda Konsolosluğu’ndan, büyükelçiliğinden veya yetkili vize merkezlerinden yapılmaktadır. Yetkili vize firmamız tüm vatandaşlara bu konuda en profesyonel şekilde yardımcı olmaktadır.

Kuzey İrlanda Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kuzey İrlanda vize başvurusu yaparken evrak ve belgelerin eksiksiz olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü konsolosluk evrakları titizlikle incelemektedir.

Kuzey İrlanda Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Kuzey İrlanda vize başvuru formu doldurulurken birçok önemli detay vardır. Örnek formları inceleyerek bu süreci kolayca tamamlamak adına vize firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey İrlanda Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Kuzey İrlanda vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalıdır. Bu konuda sorun yaşanmaması adına yetkili vize firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Kuzey İrlanda Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Kuzey İrlanda vize başvuru formu doldurulurken İngilizce dilinde doldurmaya önem gösterilmelidir. Bunun dışında diğer önemli bilgiler için vize firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey İrlanda Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kuzey İrlanda vize işlemleri konsolosluğun prosedürlerine uygun olarak yapılmalıdır. Yetkili vize firmamız vatandaşlar adına birçok işlemi halledebilmektedir. Bu yüzden endişe etmeden bizlere danışabilirsiniz.

Kuzey İrlanda Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Kuzey İrlanda vize işlemleri yapılırken öncelikle evraklar konsolosluğun isteklerine göre hazırlanmalıdır. Aksi takdirde konsolosluk vizenize ret yanıtı verir.

Kuzey İrlanda Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kuzey İrlanda vize randevusu almak isteyenler konsolosluk veya büyükelçiliğine giderek talep etmelidir. Yetkili vize firmamız vatandaşlar adına randevu alarak kolaylıklar sağlamaktadır.

Kuzey İrlanda Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Kuzey İrlanda vize randevusu alırken ülkeye ne amaçla gidildiğini belirtmeniz gerekecektir. Gerekli evrak ve belgelerle konsolosluğa giderek randevunuzu alabilirsiniz.

Kuzey İrlanda Vize Ücreti 2021?

Kuzey İrlanda vize ücretleri vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Yetkili vize firmamız 2021 yılı için güncel vize ücret listesini sizlere aktaracaktır.

Kuzey İrlanda Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Kuzey İrlanda vize ücreti konsolosluk ve büyükelçiliğe gidilerek yatırılmaktadır. Burada yatırdığınız ücret karşılığında makbuzunu almayı unutmayınız. Aksi takdirde evraklarınız eksik kalacaktır.

Kuzey İrlanda Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Kuzey İrlanda vizesi almak isteyenler konsolosluğun istediği şekilde dilekçe doldurup teslim etmelidir. Firmamızın örnek vize dilekçeleri ile kolayca bu sorumluluktan kurtulabilirsiniz.

Kuzey İrlanda Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Kuzey İrlanda vizesi dilekçesi İngilizce dilinde doldurulmalıdır. Bunun yanında gerekli bilgilerin de eksiksiz olarak yazılması gerekecektir. Detaylı bilgiler için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kuzey İrlanda Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Kuzey İrlanda vize dilekçesi İngilizce dilinde yazılmalıdır. Bunun haricinde bazı bilgilerin de mutlaka vize dilekçesinde yer alması gerekecektir.

Kuzey İrlanda Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

Kuzey İrlanda vizesi için gerekli evrak ve belgeleri yetkili vize firmamızdan hemen öğrenebilirsiniz. Belgeler vize alımında çok önemlidir.

Kuzey İrlanda Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Kuzey İrlanda vizesi için birçok farklı doküman gerekebilir. Bu hangi vize türünü seçtiğinize bağlıdır. Güncel evrak listesini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kuzey İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kuzey İrlanda vizesi sonuçlanma zamanı değişiklik gösterebilmektedir. Bunun için ortalama 3 hafta gibi bir süre belirtilmiştir. Bu süreç bazen daha da geç olabilmektedir.

Kuzey İrlanda Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Kuzey İrlanda vizesi sonuçlanma zamanı seçilen vize türüne göre değişmektedir. Ancak ortalama sonuçlanma süresi 3 haftadır. Bu süreç konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir.

TLS Contact Kuzey İrlanda Vizesi İşlemleri?

TLS Contact vize işlemleri için yetkili vize merkezimizle iletişime geçerek hızlı bir şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Vize firmamız bu yükten sizleri kurtararak seyahate odaklanmanızı sağlar.

TLS Contact Kuzey İrlanda Vize Randevusu Nasıl Alınır?

TLS Contact Kuzey İrlanda vize randevusu almak isteyenler konsolosluğun yetki verdiği vize firmamızı arayarak hızlı ve kolay bir şekilde vize alabilirler.

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu