Büyükelçiliği Vize Lesotho

Lesotho Büyükelçiliği Vize

Lesotho Büyükelçiliği vize işlemlerin yürütülmesinde, tüm evrakları inceleyerek karar verme yetkisi olan tek mercidir. Ülkemizde Lesotho Konsolosluğu/Büyükelçiliği bulunmamaktadır. Bu yüzden vize başvuruları, Türkiye dışındaki diğer ülkelerde bulunan Lesotho ülkesine ait Büyükelçilik/ Konsolosluklara yapılabilir. Ancak bu işlem çok zahmetli ve birçok aşamadan ibaret olduğundan yorucu olmaktadır. Bunun yerine yetkili seyahat firması vasıtasıyla başvurularınızı yaparak en kısa sürede vizenizi alabilirsiniz.

Seyahat firması olan Long Vize Turizm şirketi, ülke temsilcileri ve uzman personeli ile birlikte vize işlemlerinin tüm aşamalarını hızlı bir şekilde gerçekleştirerek, vizenin olumlu yönde sonuçlanması için profesyonel hizmet sunar. Vize başvuruları yapılırken, hangi amaçla seyahat ediliyorsa o seyahate yönelik evrakların ve belgelerin tanzim edilerek usulüne uygun olarak hazırlanması ve teslim edilme zorunluluğu bulunur. Evrakların hazırlanması sürecinde profesyonel destek alınması önem arz eder. Bunun için tüm işlemlerinizi tamamlayabilmek adına ve sizin adınıza işleri yürütmek üzere Long Vize şirketinden destek alabilirsiniz.

Lesotho Büyükelçiliği Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Türkiye ile Lesotho ülkesi arasında bazı kurallara bağlı olarak vize zorunluluğu bulunur. Umumi pasport, hizmet pasaportu, diplomatik pasaport, hususi pasaportlardan birine sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, vize işlemlerini yapma zorunluluğu bulunur. Lesotho vize başvurusu için geçerli bir pasaportun bulunması, pasaportun 10 yıldan eski olmaması, sayfalarının yıpranmış ve eskimiş olmaması, en az 2 sayfasının vize işleminin yapılabilmesi için boş olması ve seyahat tarihinden sonra en az 6 ay geçerliliğinin bulunması gerekir. Seyahat sırasında uluslararası aşı kartının bulunması gerekir. Lesotho ülkesine seyahat edebilmek için sarıhumma aşısı yapılması zorunludur. Bunun dışında çocuk felci, sıtma, tifo, hepatit A/B aşılarının yapılması önerilir.

lesotho buyukelciligi vize 1

Lesotho Vize Başvurularında Yetkili Seyahat Firması Aracı İle Başvuru Yapmanın Önemi

Lesotho vizesi için Türkiye’de Lesotho ülkesinin yetkili temsilcilikleri bulunmadığından Türkiye dışında Lesotho ülkesinin dış temsilciliklerinden başvuru yapılabilir. Yetkili seyahat firması olan Long Vize Turizm şirketi, vize işlemlerinde hukukun belirlediği sınırlar içerisinde hareket ederek tüm evrakların hazırlanması, teslimi, vize randevusu ve vize başvurusunun sonuçlanması aşamalarında profesyonel kadrosuyla resmi prosedürlere uygun olarak hızlı bir şekilde bu Lesotho vize işlemleri gerçekleştirerek, planlanan tarihte Lesotho ülkesine yapacağınız ziyaret için vize alınmasını sağlamaktadır.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Lesotho Büyükelçiliği Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Lesotho ülkesine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat edecekler için vize başvurusu büyükelçilikten yapılmamaktadır. Lesotho vize işlemleri ile ilgilenen merci Lesotho Konsolosluğu dur. Vize başvuruları konsolosluk üzerinden gerçekleştirilirken, Büyükelçilik Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili diplomasi işlemlerini yürütmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize işlemleri ve vize başvurusu hakkında detaylı bilgi alarak vize başvurunuzu güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Lesotho büyükelçiliği ve konsolosluk ile ilgili merak ettiklerinizi firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Lesotho Büyükelçiliğinden Vize İşlemleri Yapılıyor Mu?

Lesotho Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti ile Lesotho ülkesi arasındaki diplomasi ile ilgili konularda ilgilenir. Lesotho Vize Başvurusu, ülkemizden seyahat edecek vatandaşlar için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Vize başvuru işlemleri ile büyükelçilik herhangi şekilde ilgilenmemektedir. Vize işlemleri ile ilgili prosedürleri ve gerekli evrak listeleri ile ilgili bilgi almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden profesyonel ve kaliteli bir hizmet alabilirsiniz. Lesotho büyükelçiliği vize ve konsolosluk ile ilgili merak ettiklerinizi firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Lesotho Büyükelçiliği Vize Randevusu Alınır Mı?

Lesotho seyahatleri için vize başvuruları konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup vize işlemleri ile de yine konsolosluk ilgilenmektedir. Bu nedenle vize başvurusunun ilk adımı olan vize randevusu da Lesotho konsolosluğundan alınmaktadır. Lesotho Vize Randevusu almak ve vize işlemlerinizi gerçekleştirmek için profesyonel bir hizmet almanız vize işlemlerinizi kolaylaştıracaktır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizin adınıza vize randevunuzu alarak vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirir. Lesotho büyükelçiliği ve konsolosluk ile ilgili merak ettiklerinizi firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Lesotho Vize Ücreti Büyükelçiliğe Mi Ödenir?

Lesotho Vizesi almak için vize başvurularında ödenecek olan Vize Ücretleri büyükelçilik tarafından alınmamaktadır. Vize işlemleri ile büyükelçilik herhangi şekilde sorumlu olmamakta, vize başvuruları ve vize ile ilgili işlemlerde konsolosluk görevli olmaktadır. Bu durumdan ötürü vize ücreti büyükelçilik tarafından kabul edilmemektedir. Vize ücretleri başvuru öncesinde bankaya yatırılarak, işlem dekontu vize evrakları ile birlikte konsolosluğa sunulur. Güncel Lesotho Vize Ücretleri için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz. Lesotho büyükelçiliği ve konsolosluk ile ilgili merak ettiklerinizi firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Lesotho Büyükelçiliği Vize Sonucu İçin İtiraz Edilir Mi?

Lesotho vize başvuruları Lesotho Büyükelçiliği üzerinden kabul edilmemektedir. Lesotho vize başvuruları konsolosluk tarafından kabul edilerek, işlemler bu merci üzerinden devam ettirilmektedir. Vize başvuru sonucunun olumsuz gelmesi yani red almanız durumunda vize sonucuna itiraz hakkınız bulunmaktadır. Ancak bu itirazı vize başvurusunun gerçekleştirildiği konsolosluğa yapılması gerekmektedir. Lesotho Vize İtiraz Dilekçesi için detaylı bilgi almak adına firmamız Long Vize Turizmden profesyonel ve kaliteli bir hizmet alabilirsiniz. Lesotho büyükelçiliği ve konsolosluk ile ilgili merak ettiklerinizi firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: