Konsolosluğu Vize Lesotho

Lesotho Konsolosluğu Vize

Lesotho Konsolosluğu vize işlemleri yapıldıktan sonra başvurularının değerlendirilmesinde ayrıca hangi evraklar tanzim edilmesi gerektiği konusunda tek yetkili mercidir. Lesotho ülkesi, Güney Afrika ülkelerinden biri olup; bu ülkeye Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ticari faaliyetlerde bulunmak, iş toplantılarına katılmak, ekonomik platformlara katılmak, Lesotho ülkesinde yatırım yapmak, eğitim öğretimi tamamlamak, aile/arkadaş ziyareti veya Lesotho turistik vize amaçlı olmak üzere seyahat için başvuru yapılır. Seyahat nedenine göre vizeler verilir.

Turistik amaçlı yapılan seyahatlerde Lesotho turistik vize, ticari faaliyetlerde bulunmak, toplantılarına katılmak gibi aktiviteler için Lesotho ülkesine seyahat etmek isteyenlere Lesotho ticari vize, aile/arkadaş ziyareti yapmak isteyenlere ise Lesotho aile arkadaş ziyareti vizesi verilir. Lesotho ülkesinin kapı vizesi şeklinde bir uygulaması bulunmamaktadır. Umumi hizmet, hususi ve diplomatik pasaport olmak üzere tüm pasaportlarda vize başvurusu yapılması zorunludur. Türkiye’de Lesotho ülkesinin Konsolosluğu/Büyükelçiliği bulunmadığından hızlı bir şekilde vize alabilmek için seyahat acentesi olan Long Vize Turizm şirketi ile irtibata geçerek vize başvurusu yapabilirsiniz. Long Vize şirketi, ülke temsilcileri ve profesyonel kadrosuyla sizin adınıza tüm işlemleri yürüterek planladığınız tarihte seyahatinizi gerçekleştirmek için vize alınmasında profesyonel hizmet sunmaktadır.

Lesotho Konsolosluğu Vize İşlemlerinde Pasaport İçin Kurallar

Tüm pasaportlarda vize işlemi yapma zorunluluğu bulunduğundan resmi usullere uygun olarak geçerli pasaportun bulunması gerekir. Pasaport ile ilgili diğer şartlar ise şunlardır:

  • Pasaportun geçerli olması ve seyahat tarihinden sonra da en az 6 ay daha geçerliliğinin devam etmesi zorunludur.
  • Pasaportun; 10 yıldan eski olmaması, sayfalarının eskimiş ve yıpranmamış olmasına dikkat edilmelidir.
  • Vize işlemleri yapılabilmesi için pasaportun en az 2 sayfasının boş olması istenir.
lesotho konsoloslugu vize 1

Lesotho Vize Çeşitleri

Lesotho Konsolosluğu Vize Başvuruları Hangi Durumlarda Reddedilir?

Lesotho vize başvurusu için Lesotho Konsolosluğu/Büyükelçiliğin belirlediği evrakların ve belgelerin usulüne uygun şekilde resmi prosedüre göre düzenlenmesi ve teslim edilmesi esastır. Her bir belge resmi nitelik taşıdığından istenildiği şekilde tanzim edilmesi vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için gereklidir. Bazı durumlarda Lesotho vizesi almak için başvuran kişilerin başvuruları reddedilir. Bunun sebebi ise evrakların ve belgelerin resmiyete uygun olarak düzenlenmemiş olması, eksik bilgilerin yer alması, yanlış ve yanıltıcı bilgiler ile doldurulması, pasaportun 10 yıldan fazla eski olması gibi nedenlere bağlı olarak vize başvuruları Lesotho Konsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri tarafından değerlendirilerek uygun görülmemesi yönünde karar verilir.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Lesotho Konsolosluğu Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Lesotho Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat edecek olan kişilerin vize başvuru işlemlerini kabul eden mercidir. Lesotho Vize Başvuru işlemleri ile ilgili prosedürler Lesotho Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilir. Lesotho Konsolosluğu vize bölümü vize randevusu vererek, vize başvurularını ve vize başvuru evraklarını kabul etme ve vize başvurularını sonuçlandırma görevlerinden sorumludur. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuruları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak ve başvurularınızı güven içinde gerçekleştirebilirsiniz. Lesotho Konsolosluğu Vize işlemleri ile ilgili merak ettiklerinizi firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Lesotho Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılır Mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Lesotho seyahatlerinden önce alması gerekli olan Lesotho Vizesi için, vize başvuruları Lesotho Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Lesotho Konsolosluğundan vize başvurusu gerçekleştirebilmek için ilk olarak konsolosluktan vize randevusu almanız gereklidir. Vize randevunuzun alınmasının ardından vize başvurunuzu Lesotho Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurularında profesyonel bir destek almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamızdan Leostho vizesi nasıl alınır ve nelere dikkat edilmelidir öğrenebilirsiniz.

Lesotho Vizesi İçin Ücret Ödenir Mi?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Lesotho seyahatlerinden önce vize almaları zorunlu bir işlem olmak ile birlikte vize başvuruları için bazı yerine getirilmesi gereken prosedürler mevcuttur. Lesotho Vizesi almak için Lesotho Konsolosluğunun belirlemiş olduğu belli bir vize harç bedeli vardır. Bu vize harç bedelleri her başvuru sahibi tarafından ödenmek zorunda olup, vize ücretleri farklı durumlarda değişkenlik gösterebilmektedir. Güncel Lesotho Vize Ücretleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayabilirsiniz. Firmamızdan Leostho vizesi nasıl alınır ve nelere dikkat edilmelidir öğrenebilirsiniz.

Lesotho Konsolosluğundan Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Ülkemiz vatandaşlarından Lesotho’ a seyahat planlayanların vize işlemi yapmaları zorunlu iken vize başvuruları ülkemizde Lesotho Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Lesotho Konsolosluğu Vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ve evrak takibinin kolaylaştırılması için vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak gerçekleştirilir. Vize randevusu almanız durumunda vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Lesotho Vize Randevusu almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz. Firmamızdan Leostho vizesi nasıl alınır ve nelere dikkat edilmelidir öğrenebilirsiniz.

Lesotho Konsolosluğuna Vize Sonucu İçin İtiraz Edilebilir Mi?

Lesotho Vize İşlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvuru evrakları konsolosluk tarafından kabul edilir. Konsolosluk başvuru evraklarını değerlendirerek vize başvurusunu sonuçlandırmaktadır. Vize başvurunuzun olumsuz yani red alması gibi durumlarda vize sonucuna itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Bu işlem için Lesotho Vize İtiraz Dilekçesi hazırlamanız gerekmektedir. İtiraz dilekçeniz yine konsolosluk tarafından kabul edilmektedir. Firmamız Long Vize Turizm ile vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamızdan Leostho vizesi nasıl alınır ve nelere dikkat edilmelidir öğrenebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: