Vizesi Lesotho

Lesotho Vizesi

Lesotho vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Lesotho ülkesine seyahat edebilmeleri için almak zorunda oldukları belgedir. Bir ülkeden başka bir ülkeye seyahat edebilmek için seyahat edilecek ülkenin belirlediği kurallara ve şartların yerine getirilmesi gerekir. Türkiye ile Lesotho ülkesi arasında vize zorunluluğu vardır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hususi, diplomatik, hizmet, umumi gibi pasaport hamili her vatandaşın Lesotho’ya yapacakları seyahatler için vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Seyahat türüne göre vize başvurularında değişiklik görülür. Bu nedenle seyahat edecek kişilerin, öncelikle seyahat nedeninin belirlenmesi ve buna uygun şekilde vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Lesotho vize başvurularında vize türüne göre bazı evrakların ve belgelerin hazırlanması gerekir. Lesotho vizesi için gerekli evraklar ve belgeler ve diğer işlemler için seyahat firması olan Long Vize Turizm şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Lesotho Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Lesotho vize başvurusu hakkında detaylı bilgi için Long Vize şirketimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Long vize turizm şirketi olarak, ülke temsilcileri ile vize başvurularında sürecin işleyişi ve olumlu sonuçlanması için deneyimli ve profesyonel personeli ile hizmet vermektedir. Vize başvuruları normalde ülkenin Türkiye’de bulunan Başkonsolosluğu’na veya Büyükelçiliği’ne yapılır. Ancak Lesotho ülkesinin Türkiye’de Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğu yoktur. Lesotho vize başvurusu Lesotho ülkesinin Büyükelçiliği’nin veya Başkonsolosluğu’nun bulunduğu ülkeler aracılığı ile posta yoluyla yapabilir. Vize başvurularını kolay ve zahmetsiz bir şekilde alabilmek için sizlerin yerine Long Vize Turizm şirketi, vize başvurularını yapmaktadır.

lesotho vizesi 1

Vize Başvurusu Pasaport Zorunlu mu? Vize başvurularında bulunan kişilerin, vize alabilmek için pasaportlarının olması gerekir. Pasaport, vize başvurularında bulunması gereken zorunlu evraklardan birisidir. Lesotho vize başvurularında bulunan kişilerin, en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaportlarının bulunmaları gerekir. Pasaport konusunda dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması gereklidir. Ayrıca vize başvurusunda bulunan kişilerin, pasaportlarında en az 2 sayfanın boş olmasına dikkat edilmelidir. Lesotho vize evrakları ve belgeleri arasında yer alan pasaportun, geçerlilik süresi bitmiş veya eskimiş ve yıpranmış ise vize başvurusu gerçekleştirilmez. Vize başvurularında gerekli olan pasaport hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm ile irtibata geçip müşteri hizmetlerimizden bilgi alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Lesotho Vizesi Nasıl Alınır?

Lesotho, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Lesotho Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Lesotho Konsolosluğundan öncelikli olarak Lesotho Vize Randevusu alması gerekmektedir.Randevu oluşturulduktan sonra Lesotho Konsolosluğunun istemiş olduğu Evrak Listesi hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa takdim edilir ve Vize Başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayıp Lesotho Konsolosluğundan Vize Başvuru İşlemlerini Gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz. Lesotho vize evrakları ve belgelerinin güncel listesi ile vize ücretlerinin bilgisine firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Lesotho Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Lesotho Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Lesotho Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için Lesotho Vizesine Konsolosluktan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Lesotho Konsolosluğu Randevu sistemi ile çalıştığı için öncelikli olarak randevu alınması gerekmektedir. Randevunuzu aldıktan sonra gerekli evrakların tamamlanması ile vize başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Lesotho Konsolosluğundan Vize Randevusu alıp başvurunuzu gerçekleştirebilir. Lesotho Vize Başvuru işlemleriniz için detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz. Lesotho vize evrakları ve belgelerinin güncel listesi ile vize ücretlerinin bilgisine firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Lesotho Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lesotho vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Lesotho Vize İşlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Lesotho vize evrakları ve belgelerinin güncel listesi ile vize ücretlerinin bilgisine firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Lesotho Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Lesotho vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Lesotho Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Lesotho Konsolosluğu Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulü çalışmaktadır. Vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Lesotho Vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Lesotho vize evrakları ve belgelerinin güncel listesi ile vize ücretlerinin bilgisine firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Lesotho Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Lesotho, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Lesotho vize işlemleri yapmanız zorunlu bir prosedürdür. Vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek alacağınız vize ile Lesotho seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız vize sadece Lesotho seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Lesotho’a giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Vize başvuru ve randevu işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. Lesotho Vize Evrakları Ve Belgelerinin güncel listesi ile vize ücretlerinin bilgisine firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: