Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Liberya

Liberya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Liberya aile arkadaş ziyareti vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Liberya ülkesinde bulunan ailesini ya da arkadaşlarını ziyaret etmek isteyenlerin almak zorunda oldukları vize çeşididir. Her yıl Türkiye’den birçok kişi Liberya ülkesine gitmek için vize başvurusunda bulunur. Aile/arkadaş ziyareti vizesi için İstanbul’da görevli Liberya Fahri Konsolosluğu’na müracaat edilmesi gerekir.

Vize başvurularının kısa sürede sonuçlanması, hızlı ve usulüne uygun olarak başvurunun tamamlanmasını isteyenler, İstanbul’a gitmeye gerek kalmadan Konsolosluk tarafından vize işlemleri konusunda yetkilendirilen Long Vize Turizm şirketimiz aracılığıyla vize başvurusu yaptırabilirsiniz. Long Vize şirketi olarak uzman personelimiz ve ülke temsilcileri ile birlikte vize başvuru işlemlerinin başvuru sahibi adına yürüterek, planlanan tarihte Liberya ülkesine seyahat etmek için herhangi bir sorunla karşılaşmadan, yasal mevzuatın belirlediği kurallar çerçevesinde hareket ederek kısa sürede olumlu yönde vize başvurularının sonuçlanmasında profesyonel hizmet vermektedir.

Liberya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi kaç Günde Sonuçlanır?

Liberya vize başvurusu için liberya aile arkadaş ziyareti vizesi gerçekleştirmek amacıyla Konsolosluk yetkilileri tarafından belirlenen evraklar ve belgeler, usulüne uygun olarak hazırlandıktan sonra Liberya Fahri Konsolosluğu’na teslim edilir. Konsolosluk yetkilileri başvuru evraklarını ve belgelerini inceleyerek olumlu/olumsuz yönde değerlendirmelerini yaparak sonuçlandırır.

Genellikle 1 hafta içerisinde başvurular sonuçlandırılır. Ekspress vize başvurularında ise 1-2 gün içerisinde başvurular değerlendirilerek sonuçlandırılır. Normal vize başvurularında sonuçlanma süresi ek evrak/belge talep edilmesi durumunda ya da başvurunun resmi tatillere denk geldiği zamanlarda bir miktar uzayabilmektedir. Bu yüzden planladığınız tarihte seyahat etmek için bir aksilik yaşanmaması için başvuruların 1 ay öncesinden yapılması tavsiye edilir.

liberya aile ziyaret vize 1

Liberya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Evrakları

Liberya vize işlemleri için istenen evrakların ve belgelerin prosedüre uygun olarak tanzim edilmesi, başvurunun olumlu yönde sonuçlanması için temel şartlardır. Liberya aile/arkadaş vizesi için aşağıda sıralanan evraklar ve belgeler istenir.1 yıl geçerliliği olan, son 10 yıl içerisinde alınmış olmak şartıyla sayfaları eskimemiş/yıpranmamış ve en az 2 sayfası boş olan bir pasaport,
T.C. nüfus cüzdan fotokopisi,
Liberya vize başvuru formu,
Dilekçe
Bankada seyahat sırasında ve sonrasındaki masraflar için yeterli düzeyde para bulunmalı
Son 3 aya ait banka hesap hareketlerini gösteren hesap ekstresi
Davet mektubu
2 adet biyometrik fotoğraf
Ulusal aşı kartı

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Liberya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Liberya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine Başvuru yapacak vize başvuru sahiplerinin öncelikli olarak Liberya’ dan gelen davetiyeye istinaden Liberya Konsolosluğundan Vize randevusu oluşturmalıdır. Vize başvuru sahibi kişisel evrakları ve gelen davetiye ile birlikte randevu günü başvurunuzu gerçekleştirebilir. Ziyaret vizesi için alacağınız vize davetiyesi Liberya’ da yaşayan ve oturumu olan aile üyeniz veya akrabanız yada arkadaşınız tarafından gönderilmelidir. Firmamız Long Vize Turizm ile yapacağınız Vize Başvurunuzda sizlere en iyi vize desteğini vermeye firma olarak hazırız. Profesyonel ve kaliteli bir hizmet almak için Long Vize Turizm ile iletişim kurabilir ve Liberya vizesi hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Liberya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesinde Davetiye Olmak Zorunda Mı?

Liberya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurunuz için Liberya’ da yaşayan ve oturumu bulunan aile üyesi veya arkadaşınızın bulunması gereklidir. Liberya Konsolosluğunu, vize başvurusunda Aile üyesi, akraba veya arkadaşınızı ziyarete gideceğinizi beyan etmeniz ve bu durumu kanıtlamanız için davetiye almanız gereklidir. Bu koşulun sağlanması ile ziyaret vizesi başvuru yapabilmektesiniz. Ziyaret vizesi için diğer gerekli Liberya Vize Evrak Ve Belgelerinin doğru ve eksiksiz tamamlanması vize başvuru sonucunun olumlu şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Liberya’ ya yapacağınız Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusu için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. Liberya ziyaret vizesi için gerekli bütün evrak listesi için firmamızı arayabilirsiniz.

Liberya Aile Arkadaş Ziyaretinde Davetiyesini Kimler Gönderebilir?

Liberya’ a yapacağınız ziyaret amaçlı seyahatleriniz için almanız gereken ziyaret vizesinin başvurusunda kullanacağınız davetiye Liberya’ da yaşayan ve oturumu olan aile üyeleri, akrabalar veya arkadaşlar tarafından gönderilebilir. Bu davetiyeler sadece ziyaret vizesi işlemlerinde kullanılabilmekte olup bu davetiye ile Liberya Ticari Vize veya Liberya Çalışma Vizesi gibi vize başvurularında kullanılamaz. Davetiye mektubunu gönderen kişilerin davetiyeyi bulunduğu ülkede konsolosluk tarafından onalı olmasıdır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuru işlemlerinize dair detaylı bilgilere ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Liberya vizesi nasıl alınır öğrenmek için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Liberya Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Kaç Günlük Verilir?

Liberya aile arkadaş ziyareti vizesi için ülkemiz vatandaşlarından herhangi pasaport hamili kişiler başvuru yapabilmektedir. Vize işlemleri için konsolosluktan alacağınız Liberya vize randevusu başvuru işlemlerinin ilk adımı olmaktadır. Vize randevu tarihinize kadar gerekli evraklarınızın hazırlanıp randevu gününde elçiliğe sunulması gereklidir. Daha sonra Liberya Vize Başvurunuzun sonuçlanması süreci başlar. Vizenizin olumlu sonuçlanması halinde sizlere verilen seyahat süresi kişilere göre farklı sebeplerden dolayı değişkenlik gösterebilmekte olup vize süreniz 90 güne kadar çıkabilmektedir. Başvuru işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet vermektedir.

Liberya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Liberya ülkesi konsolosluğundan alacağınız Liberya Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi ile Liberya’ da yaşayan aile üyeniz, akrabanız veya arkadaşınızı ziyarete gidebilirsiniz. Ancak alacağınız bu vize ile bu ülkeden başka bir ülkeye herhangi bir amaçla geçiş yapmanız mümkün değildir. Aynı zamanda bu ülkeye yapacağınız ticari veya turistik amaçlı seyahatleriniz için de ziyaret vizesi kullanmaz uygun olmamaktadır. Tabi ki ziyaret amaçlı seyahatleriniz için de Liberya Turistik Vize veya Liberya Ticari Vize başvurusunda bulunmanız mümkün değildir. Firmamız Long Vize Turizm ile vize işlemlerinizde profesyonel bir hizmet alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: