Konsolosluğu Vize Liberya

Liberya Konsolosluğu Vize

Liberya Konsolosluğu vize işlemlerinde başvuru sahipleri tarafından ya da yetkili seyahat firmaları aracıyla yapılan vize başvurularını değerlendirilmesinde, olumlu ya da olumsuz yönde karar vermede tek yetkili kurumdur. Ancak Batı Afrika ülkesi olan Liberya Cumhuriyeti’nin Türkiye’de resmi Konsolosluğu/Büyükelçiliği bulunmamaktadır. 

Vize işlemlerini yürütmek üzere İstanbul’da Liberya Fahri Konsolosluğu görevlidir. Vize başvurusu için şahsen yapılacak başvurularda Liberya Fahri Konsolosluğu’na müracaat edilmesi zorunludur. Ancak buna gerek kalmadan zahmetsiz bir şekilde vize başvurusunu yapmanız mümkündür. Liberya Konsolosluğu vize başvurularında ,seyahat firması olan Long Vize Turizm şirketimize başvurmanız halinde şirketimiz, ülke temsilcileri ve vize alanında uzman personeli ile birlikte vize başvurularını sizin adınıza gerçekleştirerek planladığınız tarihte seyahatinizi gerçekleştirmek üzere vize alınmasını sağlar.

Long Vize şirketimiz, birçok dünya ülkesine yapılacak seyahatlerde vize işlemleri için profesyonel hizmet sunmakla beraber yasal mevzuatın dışına çıkmadan tüm işlemleri usulüne uygun olarak gerçekleştirir. Liberya vizesi için şirketimizin müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Liberya Vizesi Nasıl Alınır – Liberya Konsolosluğu Vize

Liberya vize başvurusu için gerekli işlemlere başlamadan önce öncelikle Liberya Cumhuriyeti’ne hangi amaçla seyahat edileceğine ve bu seyahat süresinin ne kadar olacağına karar verilmelidir. Karar sürecinden sonra seyahat süresi ve amacını belirten dilekçenin, başvuru formunun ve diğer evrakların tanzim edilmesi ile birlikte başvuru işlemleri başlatılır. Başvuru sırasında geçerli bir pasaportun bulunması zorunludur. Umumi, hususi ve hizmet pasaportu bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, vize başvurusu yapmak durumundadır.

Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması vize işlemlerinin yapılabilmesi için en az 2 sayfasının boş bulunmalıdır. Pasaportun sayfalarının yıpranmamış/eskimemiş olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Aksi takdirde vize başvurusu olumsuz yönde sonuçlanır. Başvuru evraklarının Liberya Konsolosluğu vize teslim edilmesinden sonra online randevu alınarak belirtilen gün ve saatte Konsolosluk yetkilileri ile mülakat yapmak üzere istenilen yerde bulunmanız gerekir.

liberya konsoloslugu vize 1

Liberya vizesi için zorunlu olan işlemlerden bir tanesi de sarıhumma ve sıtma aşısının yapılmasının zorunlu olmasıdır. Bu aşıları havalimanında ya da sınır kapısında yaptırmanız mümkündür. Ancak bu aşıların seyahat tarihinden en az 10 gün önce yaptırılması tavsiye edilir. Sarıhumma ve sıtma aşısının yapıldığına dair ulusal aşı kartının, seyahat süresince yanınızda bulundurmanız gerekir. Vize konusunda detaylı bilgi almak için şirketimizin müşteri temsilcilerini arayabilir, personelimiz gerekli bilgilendirmeleri tarafınıza yapmaktan memnuniyet duyarlar.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Liberya Konsolosluğu Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Liberya Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat edecek olan kişilerin vize başvuru işlemlerini kabul eden mercidir. Liberya Vize Başvuru işlemleri ile ilgili prosedürler Liberya Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilir. Liberya Konsolosluğu vize bölümü vize randevusu vererek, vize başvurularını ve vize başvuru evraklarını kabul etme ve vize başvurularını sonuçlandırma görevlerinden sorumludur. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuruları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak ve başvurularınızı güven içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Liberya Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılır Mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Liberya seyahatlerinden önce alması gerekli olan Liberya Vizesi için, vize başvuruları Liberya Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Liberya Konsolosluğundan vize işlemlerini gerçekleştirebilmek için ilk olarak konsolosluktan vize randevusu almanız gereklidir. Liberya Vize Randevunuzun alınmasının ardından vize başvurunuzu Liberya Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Liberya vize başvurularında profesyonel bir destek almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Liberya Vizesi İçin Ücret Ödenir Mi?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Liberya seyahatlerinden önce vize almaları zorunlu bir işlem olmak ile birlikte vize işlemleri için bazı yerine getirilmesi gereken prosedürler mevcuttur. Liberya Vizesi almak için Liberya Konsolosluğunun belirlemiş olduğu belli bir vize harç bedeli vardır. Bu vize harç bedelleri her başvuru sahibi tarafından ödenmek zorunda olup, vize ücretleri farklı durumlarda değişkenlik gösterebilmektedir. Güncel Liberya vize ücretleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayabilirsiniz.

Liberya Konsolosluğundan Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Ülkemiz vatandaşlarından Liberya’ a seyahat planlayanların vize işlemi yapmaları zorunlu iken vize başvuruları ülkemizde Liberya Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Liberya Konsolosluğu Vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ve evrak takibinin kolaylaştırılması için Liberya Vize İşlemleri randevu usulüne dayalı olarak gerçekleştirilir. Vize randevusu almanız durumunda vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Liberya vize randevusu almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz. Liberya vizesine dair gerekli detayları öğrenmek için firmamız ile iletişim kurabilirsiniz.

Liberya Konsolosluğuna Vize Sonucu İçin İtiraz Edilebilir Mi?

Liberya Vize Başvuruları konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvuru evrakları konsolosluk tarafından kabul edilir. Konsolosluk vize evraklarını değerlendirerek vize işlemlerini sonuçlandırmaktadır. Liberya Vize başvurunuzun olumsuz yani red alması gibi durumlarda vize sonucuna itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Bu işlem için Liberya vize itiraz dilekçesi hazırlamanız gerekmektedir. Liberya Vize İtiraz Dilekçeniz yine konsolosluk tarafından kabul edilmektedir. Firmamız Long Vize Turizm ile vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: