Vize Evrakları Ve Belgeleri Liberya

Liberya Vize Evrakları ve Belgeleri

Liberya vize evrakları ve belgeleri hazırlanırken, resmi prosedüre uygun Liberya Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde hazırlanmalıdır. Türkiye’de Liberya Konsolosluğu/Büyükelçiliği bulunmamaktadır. Vize işlemleri yürütülmesinde İstanbul’da faaliyet gösteren Liberya Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu görevlidir. Fahri Konsolosluk yetkilileri, vize başvurularında hangi evrakların ve belgelerin hazırlanması gerektiği konusunda tek yetkili mercidir.

Aynı zamanda başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması konusunda da tek yetkilidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından geçerli bir pasaporta sahip olan kişiler, Liberya ülkesine yapacakları seyahatlerde hangi amaçla seyahat edilecekse, seyahat türüne göre evrakların ve belgelerin hazırlanması gerekir. Örneğin; ticari amaçlarla seyahat gerçekleştirmek isteyen vatandaşların, Liberya ticari vizesi için gerekli olan evrakları ve belgeleri hazırlayıp teslim etmeleri gerekir.

Vize işlemlerinin bireysel olarak tüm aşamalarının sorunsuz bir şekilde tamamlanması çok zordur. Vize almak için seyahat firması olan Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alabilirsiniz ve şirketimiz başvuruları sizin adınıza gerçekleştirerek kısa sürede vizenin alınmasında hizmet vermektedir.

Liberya Vize Evrakları ve Belgeleri Nelerdir

Liberya vize başvurusu için istenen evraklar ve belgeler seyahat amacına göre farklılık arz eder. Aşağıda tüm seyahat türlerinde istenen evraklar ve belgeler belirtilmiştir.

Liberya vize formu

Liberya vize dilekçesi

Pasaport (pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olmak kaydıyla, en az 2 sayfasının boş olması ve sayfalarını eskimemiş/yıpranmamış olmasına dikkat edilir. Aksi takdirde başvuru reddedilir. Pasaportun, en az 1 yıl geçerliliğinin bulunması gerekir.

2 adet biyometrik fotoğraf (son 6 ay içerisinde beyaz fon üzerine çekilmiş, yüzü tanımlayacak nitelikte fotoğraf olmalıdır.)

liberya vize evraklari ve belgeleri 1

Ulusal aşı kartı (sıtma ve sarıhumma aşılarının yapılması zorunludur. Bu aşılarını yapıldığına dair aşı kartının seyahat süresince yanınızda bulundurmanız gerekir. Bu aşıların seyahat süresinden en az 10 gün öncesinden yaptırılması tavsiye edilir.)

Banka hesap ekstresi ve bankada seyahat sırasında ve sonrasında oluşacak masraflar için yeterli miktarda para bulunmalıdır.

T.C. kimlik fotokopisi

Ticari amaçla seyahat edecek olanlar veya Liberya’da bulunan aile/arkadaş ziyareti gerçekleştirecek olanlar, Liberya ülkesinde bulunan şirket, aile ya da arkadaş tarafından davet mektubunun Konsolosluğa gönderilmesi gerekir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Liberya Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Liberya Vize Başvurusu için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içindede kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları ve yaşları gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir. Liberya ülkesine seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunda gerekli olan bütün evrak ve belgeler için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Liberya Ticari Vize veya Liberya Turistik Vizesine dair detaylı bilgilere firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Liberya Vizesi Gerekli Evrak Listesini Nereden Öğrenebilirim?

Liberya Vize Evrakları Ve Belgeleri, Liberya Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Vize başvuru evrakları birçok unsura göre farklılıklar içermektedir. Evraklarda ki farklılıklar, başvuru yapacağınız vize türüne, başvuru sahibinin özel durumlarına, meslek durumunuza ve yaşınıza göre oluşur. Vize başvurunuzda hangi evraklara ihtiyacınız olduğu bu faktörlerin bir araya gelmesiyle belirlenir. Vize başvuru evraklarının güncel listesine Long Vize Turizm ile kolayca ulaşabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Liberya Ticari Vize veya Liberya Turistik Vizesine dair detaylı bilgilere firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Liberya Vize Evrakları Ve Belgeleri Nereye Verilir?

Liberya vize işlemleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için, Liberya Konsolosluğundan yapılmakta olup gerekli evrak ve belgeler yine Liberya konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Liberya Vize Randevusu ve Liberya vize başvuru işlemleri ile doğrudan konsolosluk ilgilenmekte olup hazırlanan evrak ve belgeler yine konsolosluğa sunulmaktadır. Liberya vize başvuru işlemleriniz ve vize randevunuz için yetkili başvuru merkezi olan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Liberya Vize Evrakları Ve Belgeleri Teslimi Ne Zaman Yapılır?

Liberya Vize Evrakları Ve Belgeleri, konsolosluk tarafından vize başvurusu olarak kabul edilmektedir. Liberya vize evrakları hazırlanmadan önce ilk olarak Liberya Vize Randevusu alınmalıdır. Liberya Vizesi randevusunun alınmasının ardından randevu tarihine kadar gerekli evraklar hazırlanır. Daha sonra hazırlanan evraklar ile oluşturulan başvuru dosyası randevu gününde konsolosluğa sunulur. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere vize başvurusu konusu da profesyonel bir hizmet sunmaktadır.

Liberya Vize Evrakları Ve Belgelerini Ne Zaman Hazırlamalıyım?

Liberya vize başvuru işlemlerini kabul eden Liberya Konsolosluğu, vize işlemleri için randevu usulü ile evrak kabul etmektedir. Liberya vize başvuru işlemleri, vize randevunuzun alınması ile başlar. Liberya Vize Başvurusunda dikkat edilmesi gereken önemli husus, başvuru evraklarının güncel olmasıdır. Bu nedenle Liberya vize randevusunun alınmasının ardından gerekli evrakların hazırlanması ve tamamen güncel olması gereklidir. Güncel evrak ve belge listesi için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: