Vizesi Liberya

Liberya Vizesi

Liberya vizesi, Liberya’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almak zorunda olduğu bir belgedir. Liberya Cumhuriyeti, Afrika’da yer alan ülkelerden birisidir. Türkiye’den her yıl birçok kişi çeşitli nedenlerle Liberya’ya seyahat etmektedir. Ancak Liberya ülkesine seyahat edecek bordo, yeşil ve gri pasaport sahipleri, uzun ve kısa süreli seyahatleri için vize almaları gerekir.

Yalnızca diplomatik pasaport sahipleri 90 günlük seyahatleri için vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur. Vize başvuruları, seyahat edilecek ülkenin Türkiye’de bulunan Büyükelçiliği’ne veya Konsolosluğu’na yapılır. Ancak Türkiye’de Liberya Büyükelçiliği veya Liberya Konsolosluğu bulunmamaktadır. Ancak iki ülke arasındaki ulusal ve ticari ilişkilerin devam etmesi için Liberya Dışişleri Bakanlığı’nca İstanbul’da görevlendirilmiş Liberya Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır.

Ancak kolay ve zahmetsiz bir şekilde vize başvurusu yapmak isteyen kişiler Long Vize Turizm aracılığı ile vize başvurularını gerçekleştirebilir. Long Vize Turizm şirketimiz, Liberya vize işlemleri için vize firması olarak görev yapmaktadır.

Liberya Vizesi Nasıl Alınır?

Liberya’ya seyahat edecek kişilerin, öncelik ve seyahat nedenlerini belirlemeleri gerekir. Seyahat nedenlerine uygun şekilde Konsolosluk tarafından talep edilen belgeleri ve evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamaları gerekir. Liberyaya gitmek için başvuru yapacak kişilerin halen geçerliliği bulunan bir pasaportlarının bulunmaları zorunludur.

Vize başvurusunda bulunan kişilerin, pasaportlarının yeterlilik süresine dikkat etmelidirler. Vize başvurusu için pasaportun en az 1 yıl geçerliliğinin bulunması gerekir. Liberya vize başvurusunda bulunan kişiler; turistik, ticari, aile ziyareti gibi seyahat nedenlerine uygun şekilde hazırladıkları evrakları ve belgeleri Liberya Fahri Konsolosluğu’na teslim etmelidirler.

liberya vize 1

Evraklar ve belgeler teslim edilmeden önce talep edilen vize ücretinin yatırılması zorunludur. Liberya vize başvurusu hakkında detaylı ve güncel bilgiler için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Long Vize Turizm, Liberya vize başvurularında profesyonel ve eğitimli personeli ile hizmet vermektedir.

Liberya Seyahati Uluslararası Aşı Kartı

Liberya vize başvurusunda bulunan kişilerin, ülkenin coğrafi konumundan dolayı görülebilecek olası hastalıklara karşı sarıhumma ve sıtma aşılarını yaptırmaları zorunludur. Ayrıca tifo, dizanteri, çocuk felci gibi hastalıklara karşı da aşı yaptırılması önerilir. Vize başvurusu yapan kişilerin seyahatleri boyunca uluslararası aşı kartını, yanında bulundurmaları gerekir. Liberya vize işlemleri hakkındaki tüm bilgilere Long Vize Turizm şirketimizin müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Liberya Vizesi Nasıl Alınır?

Liberya, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Liberya Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Liberya Konsolosluğundan öncelikli olarak Vize Randevusu alması gerekmektedir. Liberya Vize Randevusu alındıktan sonra Liberya Konsolosluğunun istemiş olduğu Evrak Listesi hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa takdim edilir ve Vize Başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayıp Liberya Konsolosluğundan Vize Başvuru İşlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Liberya Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Liberya Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Liberya Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Liberya Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için Liberya Vizesine Konsolosluktan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Liberya Konsolosluğu Randevu sistemi ile çalıştığı için öncelikli olarak randevu alınması gerekmektedir. Randevunuzu aldıktan sonra gerekli evrakların tamamlanması ile vize başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Liberya Konsolosluğundan Vize randevusu alıp Başvurunuzu gerçekleştirebilir. Liberya vize başvuru işlemleriniz için detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Liberya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Liberya vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Liberya Vize İşlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Liberya Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Liberya vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Liberya Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Liberya Konsolosluğu Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulü çalışmaktadır. Vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Liberya Vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Liberya Vizesi Nasıl Alınır öğrenmek için firmamızı arayabilirsiniz.

Liberya Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Liberya, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Liberya Vize İşlemleri yapmanız zorunlu bir prosedürdür. Vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek alacağınız vize ile Liberya seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız vize sadece Liberya seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Liberya’a giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Vize başvuru ve randevu işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. Liberya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi için gereken detayları firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: