Skip to content

Litvanya Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Litvanya Vizesi; Litvanya’ya seyahat etmek herkesin en büyük hayallerinden biridir. Herkes farklı ülkelere farklı nedenlerle gitmek ister. Bazen kültürel geziler için bazense iş için yurt dışına çıkmak gerekir. Litvanya son dönemlerde en sık tercih edilen yurt dışı gezi mekanlarından biridir. Her ne kadar bir süredir yurt dışı gezileri durdurulsa da evde kalınan bu dönemlerde sık sık yeni gezi planlamalı yapılıyor ve karantina sonrasında gezmek için yeni rotalar oluşturuluyor. Litvanya’ya gezmeye gidecek olan kişiler daha çok bahar ve yaz aylarını tercih ederler. Gezi planlaması için hazırlanan rotalardan sonra gezi için gereken resmi evraklar toparlanmalıdır.

Yurt dışı gezileri için öncelikle pasaport sahibi olmanız gerekir. Ardından o ülke için vize sahibi olmalısınız. Tüm dünyaya yapacağınız tüm ziyaretlerde alacağınız vizeler için tüm işlemler için uzman kadromuzla sizi destekliyoruz. Long Vize olarak her aşamada sizinle iletişimde olup vize sürecini sizi hiç yormadan tamamlayarak hiçbir aksilik olmadan sizi yolculuğa hazırlıyoruz. Bu sayede siz sadece gezinizi düşünüyorsunuz diğer resmi işler için stres yapmanıza gerek kalmıyor.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Litvanya Vizesi İşlemleri

Litvanya Vizesi almak isteyen kişilerin Litvanya ziyaretlerinin sebebini belirtmeleri gerekir. Çünkü vize işlemleri yapılacak gezinin nedenlerine göre değişir. Eğitim, gezi, iş ya da kalıcı olarak gitmek isteyebilirsiniz. Konsolosluk vize sürenizi gidiş sebebinize göre değiştirebilir. Litvanya vize işlemleri için zaman ayırmanız gerekmektedir. Fakat yoğun iş temposu nedeniyle fırsat bulup belgeleri düzenlemeye fırsat bulamayıp gidip evraklarınızla işlem yapamayabilirsiniz. Bunun için Long Vize Turizm olarak tüm işlemlerinizde size yardım ediyoruz. Hazırlamanız gereken tüm evrakları sizinle beraber adım adım takip ediyoruz.

Litvanya Vizesi Dilekçe Örneği

Litvanya Vizesi Dilekçe Örneği ; vize almak resmi bir iş olduğu için konsolosluğa vize dilekçesiyle başvurmak gerekir. Dilekçenizde Litvanya’ya ne amaçla gitmek istediğinizi belirtmeniz gerekir. Gezi için mi eğitim için mi ya da iş için mi gideceğinizi bildirmelisiniz. Ayrıca hangi tarihler arasında Litvanya’da bulunacağınızı belirtmelisiniz. Vize süreniz talep ettiğiniz bu tarihlere göre ayarlanacaktır. Dilekçenin sonunda iletişim bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak belirtmelisiniz. Aksi taktirde vizelerinizle ilgili dönüşlerde sizinle iletişim kurulamaz.

Vizesi Litvanya
Litvanya Vizesi

Litvanya Büyükelçiliği Vize

Litvanya Büyükelçiliği Vize Litvanya Cumhuriyeti‘ne yapacağınız seyahatler için Schengen vizesi sahibi olmanız gerekmektedir. Litvanya seyahatiniz için vize işlemlerini de Litvanya Büyükelçiliği yürütmektedir. Özellikle ilk defa vize alacaksanız bu işlemler size oldukça karışık gelecektir. Tüm bu karışıklıkta size yardımcı olmak için uzman kadromuzla size hizmet vermekteyiz.

Litvanya Vize Evrakları Ve Belgeleri-Litvanya Büyükelçiliği Vize

İstenilen her evrak için evraklara nasıl ulaşacağınız konusunda sizi yönlendireceğiz ve evrak toplama ve tamamlama işlemlerini Long Vize ekibi olarak sizi yormadan tamamlamış olacağız.. Gün içerisindeki aşırı yoğunluğunuz, iş yerinden izin alamama ya da şehir dışında olma durumlarından dolayı vize işlemlerine kendiniz koşturamayabilirsiniz.

Vize için gereken evraklar bazen kafanızı karıştırabilir. Çünkü vize işlemleri için kimlik fotokopinizden, pasaportunuzun orijinal haline kadar pek çok evrak ve belge istenir. İstenilen biyometrik fotoğrafların son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekir. Biyometrik fotoğrafınız hatalı veya yanlış çekilmiş olursa vize alamazsınız. Fotoğrafınız sizin tanınmanıza olanak sağlaması gerekir. Tüm evrak işlemlerinizde Long vize turizm ekibi olarak baştan sona kadar sizinle ilerliyoruz. İlk önce gereken evrak listesini size gönderiyoruz. Böylece hazırlamanız gereken evrakları toplu olarak görerek bir an önce hazırlıklara başlıyorsunuz. Litvanya Büyükelçiliği vize işlemleriniz için gereken Litvanya vize evrakları ve belgeleri başvuru öncesinde kontrol ederek olası eksikleri önceden fark edip tamamlıyoruz. 

Litvanya Vizesi Kaç Günde Çıkar

Seyahat öncesinde halledilmesi gereken en önemli iş belki de vize işlemidir. Çünkü seyahat planlamanız ve programınız ne kadar iyi olursa olsun vizeniz olmadığı sürece ülkeye giriş çıkış yapamayacaksınız. Bu nedenle seyahat nedeni ve tarihi belirlendikten sonra ilk olarak Litvanya vize işlemleri başlamak gerekir. Seyahatinize 90 gün kaldığında vize başvurunuzu yapabilirsiniz. 90 günden daha uzak bir tarihte olan seyahatlerinizin başvurusu için beklemeniz gerekmektedir. Aynı zamanda vize işlemlerinin sonuçlanması 15 iş gününü bulabileceği için seyahatinize birkaç gün kala başvuru yapmamanız gerekir. Yolculuktan en az 2 hafta önce başvuru yapmanız gerekiyor. Başvuru süreci evraklarınızın resmi idarelere ulaşmasıyla başlayacaktır. Tüm bu süreci başarılı sürdürmek ve sonuçlandırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Büyükelçiliği Vize Litvanya
Litvanya Büyükelçiliği Vize

Litvanya Konsolosluğu Vize

Litvanya Konsolosluğu Vize başvurusu nasıl yapılır? Konsolosluklar iki ülke arasındaki ticari, ekonomik ve kültürel ilişkilerin yolunda gitmesi ve artması için çalışırlar. Vize sürecinde daha önce vize alıp almadığınız önemlidir. Eğer İlk defa Schengen vizesi alacaksanız Litvanya Konsolosluğu üzerinden işlem yapmanız gerekir. Konsolosluklar vize verme yetkisine sahip olmasalar bile bu süreci yönetirler. Her ilde konsolosluk bulunmadığı için civar illerdeki vatandaşlarda en yakın illerdeki konsolosluklarla irtibata geçerler. İlk defa vize alacakların bu konsolosluk ziyareti bir nevi mülakat yerine sayılacaktır. Bu süreci başarılı bir şekilde tamamlamak için Long vize turizm ekibi olarak sizi yönlendiriyoruz. Litvanya konsolosluğu vize işlemleri için randevu almanız gerekir. Randevu sayesinde hem işlemler esnasında sıra beklememiş olursunuz hem de işlem gününü kendi programınıza uygun olarak seçebilirsiniz.

Litvanya Vizesi-Litvanya Konsolosluğu Vize

Litvanya seyahati yapacak olan yani Litvanya vizesi almak isteyen kişilerin Litvanya tarafından belirtilmiş olan pek çok koşulu yerine getirmesi gerekir. Bu koşulların eksik olması durumunda vize verilmeyecek yani ülkeye giriş yapılamayacaktır. Litvanya Schengen vizesi sahibi olunmasını istemektedir. Schengen vizesi sayesinde vatandaşlar 90 günü aşmayacak şekilde Litvanya ziyaretini gerçekleştirebilir. Schengen vizesi en fazla 90 günlük bir izin vermektedir. Eğer seyahatiniz 90 günden daha uzun sürecekse Ankara’da yer alan Litvanya Büyükelçiliği’ne ya da İstanbul’da bulunan Litvanya Başkonsolosluğu’na müracaat edilmelidir. Seyahat planlamanızı yaparken 90 gün kuralını göz önünde bulundurmanız gerekir. Vize sürecinin başlaması için istenilen Litvanya vize evrakları ve belgeleri tamamlamanız gerekir. Bu evraklar seyahat içeriğinize ve detaylarına göre değişir. Tüm evrak listeleri için Longvize uzman kadromuz sizi bilgilendirecektir.

Litvanya Vize Ücreti

Vizenizle ilgili yapacağınız tüm işlemler gideceğiniz ülkeye ve seyahatinizin detaylarına göre değişmektedir. Vize başvurusu sürecinde eksik ya da yanlış bilgi vermemeniz gerekir. Aksi taktirde vize işleminiz olumsuz sonuçlanacaktır. Vize sonucunuzun olumsuz değerlendirilmesi bir sonraki vize başvurularınızda da göz önünde bulundurulacak ve yurt dışı işlemleriniz olumsuz etkilenecektir. Bu nedenle vize işlemlerinde profesyonel uzman bir ekiple beraber çalışmanız bu süreci başarılı bir şekilde yönetmeniz gerekir. Ödeyeceğiniz Litvanya vize ücreti ve diğer tüm detayları firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Konsolosluğu Vize Litvanya
Litvanya Konsolosluğu Vize

Litvanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Litvanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi nasıl alınır? Bazı çeşitli sebeplerden dolayı aile ve arkadaşlarınızdan farklı ülkelerde olabilirsiniz. Onları ziyaret edebilmek için bulundukları ülkelere gidebilmek için çeşitli prosedürleri yerine getirmeniz gerekiyor. Litvanya’da yaşayan aile/ arkadaşlarınızı ziyaret etmek için yapacağınız seyahatlerinde T.C. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi olmanız gerekir. Sadece pasaport yeterli değildir. Vizenizin de olması şartı aranmaktadır. Eğer pasaportunuz yeşil veya diplomatik bir pasaportsa kısa süreli olarak vizeden muaf tutulursunuz. Fakat genelde kullanılan bordo pasaport olduğu için Litvanya bu pasaport sahipleri için Schengen vizesi ister.

Litvanya aile arkadaş ziyareti vizesi için Schengen vizenizin olması gerekir. Ayrıca Litvanya aile/arkadaş ziyareti vizesi alabilmek için başvuru evraklarında bu durumun belirtilmesi gerekir. Eğer aileniz tarafından çağırılıyorsanız ya da acil bir durum söz konusuysa bu karşı taraf tarafından talep edilmeli ve belgelenmelidir. Başvuru formlarınızda ziyarete gideceğiniz adres ve ziyaret tarihleriniz detaylı olarak belirtilmelidir.

Litvanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Randevu

Litvanya vize işlemleri yapılabilmesi için tamamlanan evraklarınızın konsolosluklara ulaştırılması gerekir. Bütün bu süreç için Long Vize Turizm firması olarak her adımda yanınızda oluyoruz. Sadece size belirttiğimiz belgeleri hazırlayıp bize göndermeniz ve uzaktan süreci takip etmeniz yeterlidir. Bu süreçte tüm yükünüzü hafifletiyoruz. Evraklarınızı iletmek için randevu almaya ihtiyacınız vardır. Bu işlemi sizler için Long vize uzman kadromuz yapmaktadır. Randevu alınmayan işlemlerde sıra bekleme sorunu olacağı için konsolosluklarda uzun zamanlar harcanabilir. Randevu sayesinde ise istediğiniz gün ve saati seçtiğiniz için hiç vakit kaybetmeden işlemleriniz tamamlanır. Randevu sistemi sayesinde seyahatiniz öncesinde geç kalmadan vize işlemleriniz tamamlanır ve Litvanya vizesi sahibi olursunuz.

Litvanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Litvanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Vize sahibi olmak belli bir süreçtir. İstediğiniz dakika gidip vize satın alamazsınız. Evraklarınızı uzman kadromuz inceledikten sonra vize süreci için onaya gönderirler. Bu ön kontrol sayesinde vize almanız garantilenir. Eksiksiz ve uygun bir şekilde gönderilen evrakların olumlu sonuç vermemesi için hiçbir sebep yoktur. Evrakların teslim edilmesinden sonra 7-15 iş günü içerisinde vize sonucunuz belli olmuş olacaktır. Olumlu veya olumsuz kesin dönüş tarafınıza bildirilecektir.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Litvanya
Litvanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Litvanya Ticari Vize

Litvanya Ticari Vize vize almadan ziyaret kabul etmez. Orada gezebilmek için Schengen vizesi sahibi olmanız gerekir. Bu vize sayesinde Litvanya’daki işlerinizi rahatça halledebilirsiniz. En çok karşılaşılan seyahat sebepleri de ticari amaçlı olanlardır. İş seyahatleri sık sık farklı ülkelere yapılarak iş ilişkileri geliştirilir. Firmanız için toplantılara, fuarlara ya da orada yeni ortaklıklar kurmak için şirket ziyaretlerine girmeniz gerekebilir. Bunun için vize başvurunuzun ticari amaçlı olduğunu belirtmeniz gerekiyor. Long vize firması olarak bizi arayarak vize alma işlemlerinizi kolayca başlatabilirsiniz.

İlk adımda gerekli olan belgeleri tamamlamamız gerekir. Seyahatiniz için gereken tüm belgeleri liste olarak size gönderiyoruz. Belgeleri tamamlama sürecinde de her adımda sizi takip ederek süreci sizin için kolaylaştırıyoruz. Belgelerde eksik olmaması, hatalı bir işlem olmaması gerekmektedir. Litvanya vize evrakları ve belgeleri tamamlayıp bize ulaştırdığınızda süreci hızlandırmak için bir an önce başvuru sürecini başlatıp olumlu sonuçlarla sizi yolculuğunuza hazırlıyoruz.

Litvanya Vize Randevusu-Litvanya Ticari Vize

Long vize turizm olarak vize alma sürecinin her aşamasında sizinle beraber hareket ediyoruz. Hatta pek çok aşamada işlemleri sizin yerinize hallederek sizi yormuyoruz. Vize alabilmek için evraklarınızı konsolosluklara teslim etmeniz gerekir. Evrak teslim işlemi içinde randevu oluşturmalısınız. Randevular yoğunluklara göre verilmektedir. Uygun randevu bulmanız için biz sizin yerine uygun saatleri takip ederek size en uygun randevu günü ve saatini alıyoruz. Böylece günlerce boş randevu tarihi ayarlamakla uğraşmanıza gerek kalmıyor ve Litvanya vize randevusu alınıyor.

Litvanya Vizesi Dilekçe Örneği

Litvanya Vizesi Dilekçe Örneği nasıl yazılır? Dilekçeler her resmi kurumdan bir şey istendiğinde yazılan resmi belgelerdir. Kişilerin taleplerini resmi bir dille yazarak imzaladıkları bu evraklar resmi makamlarca incelenir ve dilekçe talebine uygun dönüş yapılır. Vize dilekçelerinde de dilekçeyi yazan kişinin yani vize başvurusu yapan kişinin ıslak imzası ve iletişim bilgileri kesinlikle bulunmalıdır. Aksi taktirde dilekçe geçersiz sayılacak ve vize işlemleri gerçekleşmeyecektir. Vize dilekçelerinde Litvanya’ya gidecek kişiler vize isteklerini resmi olarak bu evraklar aracılığıyla bildirirler. Litvanya Ticari Vize alacak kişilerin de vize dilekçelerinde gidiş amaçları açıklanmalı ve firma bilgilerine yer verilmelidir. Vize süresinin de belirlenebilmesi için hangi tarihler arasında Litvanya’da bulunacaklarını da belirtmelidirler.

Ticari Vize Litvanya
Litvanya Ticari Vize

Litvanya Turistik Vize

Litvanya Turistik Vize ; yurt dışı gezilerinin en büyük sebebi turistik gezilerdir. Gezginler sık sık yurt dışı seyahatleriyle yeni ülkeler ve yeni kültürler keşfederler. Long vize firmamıza gelen taleplerin çoğu turistik vize işlemleri içindir. Turistik seyahatleriniz için de Litvanya vizesi talep etmektedir. Aksi taktirde seyahat izniniz olmayacaktır. Turistik gezileri tek başınıza yapabileceğiniz gibi kalabalık bir grup halinde ya da ailecek de yapabilirsiniz. Bu detaylar vize başvuru sürecinde belirtilmesi gereken önemli detaylardır. Sizler için hazırlayacağımız vize evraklarınızda seyahat detaylarınızı da belirteceğimiz için kiminle gideceğinizi belirtmeniz gerekiyor. Gezilerinizi eğer bir tur firması aracılığıyla yapacaksanız tur şirketinden de evraklar alarak vize başvuru dosyanıza eklemeliyiz. Turun başlangıç ve bitiş tarihleri de başvuru formuna eklenmelidir.

Litvanya Konsolosluğu Vize

Devletler diğer devletlerin büyük kentlerine resmi işlemler için konsolosluk kurarlar. Bu konsolosluklar aracılığıyla ülkeleri için vize, vatandaşlık, pasaport yenileme gibi işlemleri yaparlar. Litvanya turistik vize için sizin adınıza Litvanya konsolosluğuna biz başvuru yapıyoruz. Böylece sizin rutin işleriniz aksamıyor ve bu konu için yorulmuyorsunuz. Litvanya turistik vize başvurularınız hakkında karar verecek olan yetkili merci Litvanya Büyükelçiliği Ankara’dır. Buradan gelecek olumlu sonuç sonrasında Litvanya vizesi sahibi olabilir ve Litvanya ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvuru evraklarınızın hepsi eksiksiz olarak ulaştırıldığında başvurusu süreciniz başlatılır ve yoğunluk durumuna göre en kısa zamanda olumlu ya da olumsuz bir dönüş yapılır.

Litvanya Turistik Vize Formu

Vize almak için gereken pek çok evrağın yanı sıra bu evraklar içerisinde en önemlilerinden bir tanesi de vize formudur. Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi için tüm evraklarınızın eksiksiz ve doğru bir şekilde konsolosluklara iletilmesi gerekir. Vize formunuzda Litvanya’ya gidiş amacınızı kiminle ya da kimlerle gittiğinizi, hangi tarihler arasında orada bulunacağınızı ve konaklama yerinizi belirtmeniz gerekiyor. Eğer seyahat edecek kişi 18 yaşından küçükse Litvanya vize formu velisi tarafından doldurulmalıdır. Tüm bu süreci başından sonuna kadar Long Vize Turizm ekibi olarak takip ederek sizi yormuyoruz. Bu süreçte hiçbir aksilik yaşamamanız için tecrübeli kadromuz belgelerinizi kontrol ederek başvurunuzu gerçekleştiriyor.

Turistik Vize Litvanya
Litvanya Turistik Vize

Litvanya Vize Başvurusu

Litvanya Vize Başvurusu ; yurt dışı gezileri için pek çok ülke vize ister. Vizeler o ülkelere giriş iznidir ve o ülkede ne kadar süre kalabileceğinizi belirler. Litvanya da seyahat için vize gerektiren ülkelerdendir. Litvanya Schengen vizesi şartı aramaktadır. Vizelerin belirli süreleri vardır. Litvanya da Schengen vizesinde maksimum 90 gün izin verir. Eğitim, çalışma ve staj gibi durumlarda seyahat süresi 90 günü aşar. Bu durumda 90 günden fazla kalacağınız durumlarda Litvanya vizesinin başvurularını direk olarak İstanbul ya da Ankara Konsolosluğu veya Ankara Litvanya Büyükelçiliği’ne yapılır. Bu süreçlerde sürekli bir evrak hazırlama telaşı, bir yoğunluk olacağından Long Vize ekibi bu süreci sizin için takip ederek vizenizi almanız konusundaki tüm işlemleri hallediyor. Bu sayede Litvanya vize başvurusu için işinizden ya da günlük aktivitelerinizden mahrum kalmamış oluyorsunuz.

Litvanya Vize Ücreti

Litvanya Vize Ücreti ;Vize almak belli bir ücrete tabidir. Bu ücret belli kriterlere göre değişir. Litvanya’ya gitmek için vize başvurusu yaptığınızda öncelikle yaşınızı belirtmeniz gerekir. Yaşınız ücretinizde değişikliğe sebep olacaktır çünkü çocuklar ve yetişkinler için farklı fiyatlar yansıtılır. Hangi ülkenin vatandaşlığı olduğunuz da belirlenecek ücret için önemlidir. Türk vatandaşlığı olmanız ya da çifte vatandaş olmanız belirlenecek fiyat üzerinde etkilidir. Tüm vize fiyatları için ekibimiz size detaylı bilgilendirmeyi yapacak sizin için en uygun koşullarda vizeyi almanızı sağlayacaktır. Long Vize Turizm ekibi olarak gerekli kriterleri sizin için belirleyerek en uygun fiyatı size ileteceğiz.

Litvanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Litvanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Litvanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Seyahat gününde vizeniz hazır olmalıdır. Aksi taktirde havaalanında geçişiniz yapılmayacak ve bütün gezi planınız boşa gidecektir. Vize başvurularına ne kadar erken başlarsanız sizler için o kadar iyi olacaktır. Bu tür işlemleri son günlere bırakmamak gerekir. Çünkü resmi daireler resmi izinlerde çalışmazlar. Ayrıca bu dairelerin yoğunluğuna göre de vize alma süreciniz uzayabilir. Genellikle evraklarınızı teslim ettikten sonra işlemleriniz başlar. Sizin için tüm bu süreci büyük bir özenle her gün takip ediyoruz. Vize işlemleri herhangi bir sorun olmadığı taktirde 7-15 gün içerisinde tamamlanmış olur. Bu sürecin uzamaması veya bir aksilik olmaması için uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Vize Başvurusu Litvanya
Litvanya Vize Başvurusu

Litvanya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Litvanya Vize Evrakları Ve Belgeleri gibi vize alabilmek için belirli şartları yerine yetirmeniz gerekir. Bu şartları sağladığınızı ispat etmek için de pek çok belgeyi hazırlayarak bize ulaştırmalısınız. Litvanya vizesi için istenilen evrakları adım adım beraber topladıktan sonra sizi hiç yormadan tüm evraklarınızı düzenleyip randevunuzu alıp başvurunuzu yapıyoruz.

Vizeyi alacak kişilere ve seyahat sebebine göre istenilen belgeler değişmektedir. Örneğin öğrenciyseniz ve eğitim için yurt dışına gidiyorsanız eğitim ve okul bilgilerinizi içeren belgeleri vize başvurusuna eklemeniz gerekir. Aynı zamanda iş için gidilen gezilerde de iş yeri evrakları istenilen belgeler arasındadır. Tüm bu karmaşık belge işlerini sizler için biz tamamlıyoruz. Bu işlemleri yaparken her adımda sizinle iletişimde olarak Long Vize ekibi olarak güvenle bu süreci yönetiyoruz. Evrak listesi oldukça uzun bir listedir. Bu evrak listesi seyahatinizin planına göre değişmektedir. Size özel istenen vize belgelerini Long Vize Turizm ekibi olarak tek tek listeleyerek işinizi kolaylaştırıyoruz. Vize başvurusu için istenilen bazı evraklar şunlardır:

1. Vize başvurusu yapan kişi tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulmuş ve imzalanmış başvuru formu.
2. Pasaportunuzun orijinal hali. Pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalıdır ve en az 3 ay daha geçerlilik süresine sahip olmalıdır.
3. 2 adet biyometrik fotoğraf. Biyometrik fotoğraflarınız son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.
4. Schengen vizesi alabilmek için seyahat sağlık sigortanızı gösteren belge.

Litvanya Vizesi Dilekçe Örneği

Litvanya vize evrakları ve belgeleri içerisinde en önemli olanlarından bir tanesi de Litvanya vizesi dilekçe örneğidir Dilekçeniz resmi olarak isteğinizi ve talebinizi kuruma aktarmak için yazılır. Islak imzanızla beraber vize talebinizi ve neden ihtiyaç duyduğunuzu dilekçe sayesinde iletmiş olursunuz.

Litvanya Vize Formu

Vize almak için seyahat detaylarının belirtilmesi ve belgelenmesi gerekiyor. Tüm bu detayları en ince ayrıntısına kadar belirttiğiniz belge de vize formudur. Litvanya vize formu üzerinde kimlik bilgileriniz, çalışma ve eğitim durumunuz, seyahat nedeniniz, seyahat süreniz, konuklama yeriniz, seyahati kaç kişiyle gerçekleştireceğiniz gibi pek çok detay yer almaktadır. Vize formunun doğru bilgilerle eksiksiz doldurulup imzalı olarak iletilmesi gerekmektedir.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Litvanya
Litvanya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Litvanya Vize Formu

Litvanya Vize Formu; almak için seyahat planınızın detaylı olarak bildirilmesi gerekir. Tüm seyahat detaylarınızın belirtildiği toplu bir forum vardır. Litvanya seyahatleriniz için de Litvanya vize formu doldurmanız ve evrak dosyanıza eklemeniz gerekir. Litvanya vize formu kesinlikle doğru bilgilerle doldurulmalı ve eksiksiz olarak tamamlanıp imzalanmalıdır. Aksi taktirde vize alma süreciniz olumsuz sonuçlanacaktır. Litvanya vize formu üzerinde kimlik bilgileriniz, ikamet bilgileriniz en başta yer alır. Ayrıca vize formunda iletişim bilgilerinizi de eksiksiz olarak doldurmanız gerekir. Formun ikinci kısmındaysa seyahat detaylarınız yer alır. Bu detaylarda seyahatinizin başlangıç ve bitiş tarihini, seyahat amacınızı, eğer bir davet üzerine oraya gidiyorsanız davet eden bilgilerinizi belirtmeniz gerekiyor.

Litvanya Vizesi Kaç Günde Çıkar

Gidiş amacınıza göre gideceğiniz tarih de önceden belli olur. Çok ani ziyaretler olmadığı sürece özel günler, resmi tatiller ve bayram dönemlerinde ziyaret etmeyi planlıyorsanız bu tarihlerden bir süre önce vize işlemlerinize başlamanız gerekir. Yolculuk tarihinizden en fazla 90 gün öncesinde işlemlere başlayabilirsiniz. Yani 1 yıl sonraki seyahatiniz için şimdiden Litvanya vize başvurusu yapamazsınız. En fazla 90 gün sonra yapacağınız seyahat için başvuruları son günlere bırakmamanız gerekir.

Vizenin gecikmesi durumunda seyahatinizi iptal etmek zorunda kalabilirsiniz. Vize evraklarının toparlanıp dosyalanması ve daha sonra resmi makamlara iletilmesiyle beraber başvuru süreciniz resmi olarak başlamış olur. Bu süreç tamamen yoğunluğa bağlı olarak 7 gün ile 15 gün arasında değişmektedir. Yani bir gecikme yaşanmaması için seyahatinizden en az 16 gün öncesinde evraklarınızı teslim etmiş olmanız gerekir. Long vize ekibi olarak gecikme yaşamamanız için tüm süreci adım adım yürütüyor olacağız.

Litvanya Vize Formu Litvanya Vize Türleri

Bir ülkeye gitmek için en geçerli sebep aile ve arkadaşlardır. Yurt dışında yaşayan ailelerle ilgili acil durumlar söz konusu olduğunda ya da bayram gibi özel günlerde onların yanında olmak gerekir. Özellikle bayram öncesi dönemlerde Litvanya aile arkadaş ziyareti vizesi başvurularında bir yoğunluk yaşanır. Bu yoğun süreçte Long Vize Turizm ekibi olarak tüm adımlarda size destek olarak vize sürecinizin hızlı ve olumlu bir şekilde sonuçlanmasını sağlıyoruz.

Vize Formu Litvanya
Litvanya Vize Formu

Litvanya Vize İşlemleri

Litvanya Vize İşlemleri gibi aklınızda gideceğiniz hangi ülke olursa olsun bu isteğiniz için uzman kadromuzla Long Vize ekibi olarak var gücümüzle çalışıyoruz. Gitmek istediğiniz her ülke için size vize işlemleri konusunda yardımcı oluyoruz. Gerekli olan Litvanya vize evrakları ve belgeleri liste halinde size gönderiyoruz. Böylece hangi evrakı nereden nasıl edinebileceğiniz konusunda yardımcı oluyoruz. Bu sayede evrakları toparlama ve hazırlama süreci hızlanmış oluyor. Litvanya vize işlemleri konusu hakkında ki her soru için destek ekibimizi arayabilirsiniz.

Litvanya Vize İşlemleri Litvanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gezi planlaması yaparken biletinizin uygun fiyatlara gelmesi için biletinizi seyahatinizden çok daha erken tarihlerde alabilirsiniz. Biletleri aldıktan sonra vize işlemlerine başladığınızda yolculuk tarihine kadar bunu yetiştirmeniz zor olabilir. Fakat profesyonel kadromuzla Long Vize Turizm firması olarak tüm vize işlemlerinizi eksiksiz ve zamanında tamamlayarak sizi bu stresten kurtarıyoruz. Vize belgeleri Litvanya Konsolosluğuna iletildiğinde vize alım süreci başlamış olur. Bu süreç yaklaşık olarak 7-10 gün arasında değişmektedir. Bu sürecin sürekli olarak takipçisi olarak yaşanabilecek tüm gecikmelerin önüne geçiyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli unsur vize başvurularının gezi tarihinden en az 15 gün yapılmasıdır.

Başvuruyu yapabilmek için de istenilen tüm evraklar eksiksiz olarak Litvanya Konsolosluğuna gönderilmelidir. Tüm bu işlemleri sizler için güvenle ve hızla yapıyoruz. Size sadece gezinizin planını yapmak ve tadını çıkarmak kalıyor. Gezi öncesinde vize işlemleriyle kendinizi yormadan tüm enerjinizi gezinize harcayabilirsiniz.

Litvanya Vize Formu

Litvanya başvurusu formunu almadan önce hangi amaçla bu ülkeyi ziyaret edeceğinizi kesin olarak belirtmeniz gerekmektedir. Doldurmanız gereken form da bu gidiş nedenine göre değişecektir. Vize başvuru formlarında kişilerin o ülkede neler yapacaklarını, nerede kalacaklarını, katılacakları toplantı ya da etkinlikleri belirtmeleri gerekir. Litvanya vize başvurusu formlarındaki detaylı soruları yanıtlarken tüm planınız hazır olmalıdır. Gidiş amacınız ticari ise hangi firmadan gittiğinizi, orada hangi firmayla ne iş görüşeceğinizi, nerede kalacağınızı kaç gün süreceğini belirtmeniz gerekiyor. Bu formlarda kesinlikle yanlış beyanlarda bulunulmamalıdır. Aksi taktirde vize işlemleri gerçekleşmeyecektir. Vize olmadı için de Litvanya’ya gidiş sağlanamaz. Olumsuz sonuç almayacağınızı garanti ederek tüm evrakları usulüne uygun bir şekilde hazırlayarak vize almanızı sağlıyoruz.

İşlemleri Vize Litvanya
Litvanya Vize İşlemleri

Litvanya Vize Randevusu

Litvanya Vize Randevusu son dönemlerde dünyayı etkisi altına alan virüs nedeniyle yurt dışı giriş çıkışları kapatıldı. Yurt dışına uçuşların yasaklanmasıyla beraber pek çok seyahat iptal edildi. Bu süreçte pek çok kişi yeni seyahatlerini planlıyor. Yaz aylarının da gelmesiyle beraber yeni gezi rotaları oluşturuluyor.

Yurt dışı gezileri için öncelikle bir pasaportunuzun olması gerekir. Eğer pasaportunuz yoksa öncelikle pasaport alma işlemlerinizi tamamlamak gerekir. Bu süreçte de Long Vize Turizm ailesi olarak size destek olmaktan memnuniyet duyarız. Tabi ki yurt dışına çıkmaz için sadece pasaport yeterli değildir. Pasaportunuz varsa bile pek çok ülke ziyaret için vize ister. Vize almak istediğinizde hazırlamanız gereken pek çok evrakın yanı sıra Litvanya vize başvurusu için Litvanya Vize randevusu almanız gerekir. Tüm vize işlem süreçlerinizi adım adım takip ettiğimiz için sizlere vize randevusunu alma konusunda da destek sağlıyoruz. Litvanya vize işlemleri geciktirmeden seyahatinizden önce vizenizi alabilmeniz için vize randevunuzu oluşturuyoruz.

Litvanya Vizesi Kaç Günde Çıkar

Evraklarınızın kurumlara ulaşmasının ardından vize başvurusu süreciniz başlamış olur. Vize almak öyle birkaç saat içerisinde gerçekleşen bir fiil değil. Bu nedenle kesinlikle seyahatten haftalar önce işlemler tamamlanmalıdır. Long Vize hizmetleri sayesinde vize başvuru sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Seyahat stresinin yanı sıra bir de vize işlemlerinin yoğunluğuyla ilgilenmenize gerek kalmaz. Evraklarınızı ilettikten sonra süreci adım adım sizler için takip ediyoruz. Vize alma süreci başvuruların yoğunluğuna göre değişmektedir. Genellikle 15 günü geçmese bile işi riske atmadan daha erken başvuru yapmak doğru olacaktır. Firmamız tüm riskleri en aza indirerek sorunsuz vize alma güvencesi verir. Bunun için seyahatinizden 15-20 gün önce bizimle iletişime geçmeniz gerekir.

Litvanya Vize Randevusu Nasıl Alınır? Litvanya Vize Formu

Vize başvurularında en önemli evraklardan bir tanesi de Litvanya vize formu; vizenizi alıp alamayacağınız büyük olasılıkla bu formda yer alan bilgilere bağlıdır. Bu form seyahatinizin özeti olarak kabul edilir. Neden gittiğiniz, nasıl gittiğiniz ne amaçla orada bulunacağınız ne kadar süre o ülkede kalacağınız, nerede konaklayacağınız, seyahat sürecinde ülkenin nerelerine gideceğiniz detaylı bir şekilde formda belirtilir.

Vize Randevusu Litvanya
Litvanya Vize Randevusu

Litvanya Vize Ücreti

Litvanya Vize Ücreti; yurt dışında bir ülkeye gitmek için vize almanız gerekir. Vize işlemleri ücretli olarak yapılır ve ücret ödemeden vize alamazsınız. Vize için ödemeniz gereken ücret seyahatinizin detaylarına göre değişmektedir. Litvanya vize ücreti de oraya ne amaçla gittiğine göre farklılık gösterir. Litvanya seyahatinizin pek çok sebebi olabilir. Turistik gezi için, aile ya da arkadaş ziyareti için, iş gezileriniz için, ticari bir amaç için, eğitim için ya da oturmak için.

Tüm bu farklı sebepler sonucunda farklı vize ücretleri oluşacaktır. Vize ücretleri sadece gidiş amacınıza göre değişmez. Yaşınız da bu konuda önemlidir. Yetişkinler ve çocuklar için farklı ücretler uygulanır. Seyahat için kaç gün Litvanya’da kalacağınız önemlidir. Ülkeye giriş ve çıkış tarihinizi net olarak bilmeniz ve belirtmeniz gerekiyor. Ülkede kalacağınız gün sayısı arttıkça vize ücretinde de artış meydana gelecektir. Long vize turizm ekibimizle iletişime geçtiğinizde seyahatinizin detaylarını öğrenerek size yansıtılacak olan vize ücretini söylüyoruz. Bu sayede seyahatiniz için gerekli olan bütçeyi ayarlamış oluyorsunuz.

Litvanya Vize Randevusu

Vize işlemlerinin bir an önce başlatılabilmesi için tüm evraklar tamamlanıp resmi dairelere yani konsolosluklara iletilir. Bunun için Litvanya vize randevusu oluşturmanız gerekir. Tüm bu süreçte Long vize ekibi olarak sizinle berber hareket ederek yükünü hafifletiyoruz. Randevu sayesinde işlemleriniz çok daha hızlı bir şekilde tamamlanarak vize başvuru süreciniz başlamış olur.

Litvanya Vize Formu-Litvanya Vize Ücreti

Yurt dışına seyahat etmek için öncelikli olarak bir pasaporta daha sonra da o ülkeye giriş giriş vizeye ihtiyacınız vardır. Vize almak size o ülkeye giriş çıkışı ve ülke içerisindeki işlemlerinizi halletmenizi sağlayacaktır. Seyahat öncesinde seyahat telaşı yaşarken bir de vize işlemlerine vakit ayıramayabilirsiniz. Çünkü Litvanya vize işlemleri hızlı ve kolay işler değildir. Uzun bir belge listesi vardır. Tüm belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanması imzalanması ve konsolosluklara gönderilmesi gerekir. Bu belgelerden en önemlisi de tüm seyahat ve yolculuk detaylarınızı içinde barındıran vize formunuzdur. Vize formunuzda Litvanya’ya gidiş amacınız, kalacağınız süre, kiminle beraber gittiğiniz, ne zaman gidip döneceğiniz belirtilmelidir.

Vize Ücreti Litvanya
Litvanya Vize Ücreti

Litvanya Vizesi Dilekçe Örneği

Litvanya Vizesi Dilekçe Örneği ; dilekçe dileğinizi belirten resmi bir dille yazılan resmi dilek evraklarıdır. Resmî kurumlarda yapacağınız pek çok işlem için imzalı olarak dilekçe sunmanız gerekir. Vize alabilmek için de bir dilekçe yazmanız gerekir. Litvanya vizesi dilekçe örneği için firmamız size yardımcı olacak ve en doğru şekilde dilekçenizi hazırlamanız için elinden geleni yapacaktır. Dilekçenizi yazmaya başlamadan önce seyahatinizin detaylarını bilmeniz ve Long vize ekibiyle paylaşmanız gerekiyor. Tüm bu detaylar yazılacak olan dilekçenin içerisini değiştiriyor. Dilekçe içerisinde Litvanya’ya gidiş amacınızı belirtmeniz gerekir. Çünkü verilecek vize, Litvanya vize ücreti gidiş amacınıza göre değişecektir. Dilekçe içerisinde seyahat tarihleri, iletişim bilgileriniz yer almak zorundadır.

Litvanya Vize Evrakları Ve Belgeleri-Litvanya Vizesi Dilekçe Örneği

Resmi işlemlerin olmazsa olmazları evrak ve belgelerdir. Vize işlemlerinde hazırlamanız gereken Litvanya vize evrakları ve belgeleri uzunca listeleri vardır. Seyahat amacınızın belgelenmesi önemlidir. Eğitim için gidilen seyahatlerde öğrenci belgeleri ve okuldan imzalı evraklar başvuru dosyasına eklenmelidir. Aynı zamanda iş için gidiliyorsa şirket belgeleri dosyalanarak belgelenmelidir. Bu karmaşık süreci sizler için kolay bir hale getiriyor ve her adımda size destek oluyoruz. Long vize turizm uzman kadrosuyla vize başvurunuzu olumlu sonuçlandırmak için çalışıyoruz. Vize alma sürecinde bir yoğunluk yaşamamanız için de süreci planlayarak size destek sunuyoruz. Hazırlamanız gereken her evrak ve belgeyi liste halinde size gönderiyoruz. İstenilen biyometrik fotoğraf, vize formu, vize dilekçesi, pasaport gibi evrak ve belgelerinizi tamamladığınızda kontrol ederek eksikleri bir an önce tamamlayıp başvurucu sürecine hızla başlanmasını sağlıyoruz.

Litvanya Vize Ücreti

Sadece turistik bir gezi için gidiyorsanız farklı, ticari bir durum için gidiyorsanız farklı fiyatlar uygulanır. Gidiş amacınıza göre farklı belgeler istenebilir. Vize ücretinin içerisinde farklı kalemlerde istenilen ücretler de vardır. Tüm bu ücretlerin tutarını seyahatinizin detayları belirler. Gidiş amacınız, kalacağınız gün sayısı, vatandaşlık durumunuz vize ücretini değiştirecek faktörlerdir. Aynı zamanda yaşınız, mesleğiniz, çalışma durumuz da vize ücretinde etkili olan faktörlerin başında gelir. Size yansıtılacak toplam ücreti net bir şekilde öğrenebilmek için tüm seyahat detaylarınızla birlikle bizi arayabilir ve ziyaret edebilirsiniz.

Vizesi Dilekçe Örneği Litvanya
Litvanya Vizesi Dilekçe Örneği

Litvanya Vizesi Kaç Günde Çıkar

Litvanya Vizesi Kaç Günde Çıkar sorusunu Litvanya’ya seyahat edecek herkes araştırır. Çünkü bu süreye göre vize işlemlerini tamamlamaları gerekir. Özellikle ilk kez yurt dışına gidecek olan kişiler bu süreçte epey zorlanabilir. Bu zorlukları sizi hiç yormadan profesyonel olarak çözmek için Long Vize Turizm ailesi olarak yurt dışı seyahatinizden önce yanınızdayız. Vize almak için belirli bir süre gerekir. Aynı gün içerisinde tüm evrakları toparlamanız mümkün değildir. Bu belgeleri toplamak belli bir zaman alacağı gibi aynı zamanda belgeleri teslim ederek başvuru sürecini başlattıktan sonra da onay sürecini beklemeniz gerekecek.

Litvanya vizesi onay süresi 1 hafta ya da 2 hafta arasında bir süre kadar sizi bekletecektir. Bu süreç boyunca evraklarınızda herhangi bir eksik ya da aksilik olursa vize süreciniz baştan başlamak zorunda kalabilir ya da vizeniz onaylanmaz. Bu tür olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak için uzman kadromuzla olumlu sonuçlarınıza yardım ederek garanti sonuçlar için çalışıyoruz.

Litvanya Vizesi Dilekçe Örneği

Litvanya vize evrakları ve belgeleri ;vize belgelerinden bir tanesi de vize dilekçesidir. Litvanya’ya vize almak istiyorsanız belgeleriniz arasında ıslak imzalı dilekçenizin olması gerekir. Dilekçeyi yazarken yine Litvanya’ya gidiş amacını göz önünde bulundurmalısınız. Eğer ticari bir amaçla çalıştığınız şirket tarafından Litvanya’ya gönderiliyorsanız dilekçe şirket yetkiliniz tarafından yazılmalı, dilekçede gidiş sebebiniz, kalacağınız süre belirtilmeli ve firma yetkilisi tarafından kaşelenip imzalanmalıdır. Eğer bir tur firmasıyla beraber turistik gezi amaçlı gidecekseniz bu tur firması dilekçe üzerinde turun tarihlerini belirtmelidir. Eğer gezinizi tek başınıza değil de başkalarıyla beraber yapacaksanız gezinizde sizinle beraber olacak kişileri de dilekçede belirtmeniz gerekir.

Litvanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Litvanya Vize Ücreti

Vize alabilmek için belli bir ücret ödemek gerekir. Bu ücretin miktarı yaşınıza ve gidiş durumunuza göre değişmektedir. Kalabalık gruplar halinde gidildiğinde kişi başı vize ücreti ödenir. Litvanya vize ücreti sürekli olarak güncellenmektedir. Vize için gereken ücretleri öğrenmek ve güncel bilgileri almak için Long vize ekibimizle iletişime geçebilir ve bir an önce vize işlemlerinize başlayabilirsiniz. Ekibimiz konuyla alakalı size hizmet vermekten memnun olacaktır.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Litvanya
Litvanya Vizesi Kaç Günde Çıkar

VFS Litvanya Vizesi

VFS Litvanya Vizesi; genel anlamda sizin adınıza vize işlemlerini yürüten ve süreci sizin için yakından takip eden diplomatik yetkili aracı kurumdur. Vfs Litvanya vizesi için sizin adınıza süreci hızlandırarak evraklarınızı doğru ve eksiksiz şekilde konsolosluklara ulaştırmayı hedefler. Vfs schengen vizesi için dünya çapında yetkilendirilmiş bir kurumdur. Gerekli şartları sağladığınızda ve bu şartları doğru bir şekilde belgelediğinizde vize almanıza hiçbir engel yoktur. Olası bir durumda reddedilen vize başvurunuz için 8 iş günü içerisinde itiraz etme hakkınız vardır.

Reddedilen vize başvurunuz için 8 iş günü içerisinde bizzat itiraz dilekçenizle başvurmanız gerekir. Long vize turizm ekibi olarak itiraz dilekçesi yazarken de itiraz başvurucu sürecinde de desteğimiz devam edecektir. Vize başvuru sürecinde oluşabilecek gecikmeleri ve süreçleri göz önünde bulundurarak işlemlerinizi seyahatinize çok yakın bir tarihe bırakmamanız gerekir. Aksi taktirde seyahatinizi ertelemek ya da iptal etmek zorunda kalabilirsiniz. Seyahatinize 90 günden daha fazla bir süre varsa vize işlemlerinize başlayamazsınız. 90 günden daha erken süre kalan seyahatleriniz için vize başvurusunda bulunmanız gerekir.

Vfs Litvanya Vizesi- Litvanya Vize Ücreti

Vize sahibi olmak ücretlidir. Vize almak isteyen hemen hemen herkes ücrete tabidir. Litvanya vize ücreti seyahatin koşullarına ve seyahat edecek kişiye göre farklı ücretler yansıtılır. Ödemeniz gereken vize ücreti seyahatinizin planına göre değişmektedir. Ülke vatandaşlığınız, yaşınız, mesleğiniz ne amaçla o ülkeye gideceğiniz ne kadar süre orada kalacağınız vize ücretini değiştiren etkilerdir. Size yansıtılacak olan vize ücretini Long vize ekibimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Litvanya Vize Randevusu

Vize almak resmi bir iştir. Resmi dairelerde oluşabilecek yoğunlukları engellemek ve iş akışını kolaylaştırmak için randevu sistemi ile çalışılır. Randevu almak işlerinizi kolaylaştırır. Size uygun gün ve saate göre sizin için en erken randevuyu almak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu sayede Litvanya vize işlemleri için gittiğinizde randevusuz olarak bekleyen vatandaşlardan daha öncelikli olursunuz. Randevusuz olarak da işlem yapılmasına olanak sunulmuştur fakat randevulu kişilerden sonra sıra size geleceği için uzun saatler beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Litvanya Vizesi En Kolay Nasıl Alınır
En Kolay Litvanya Vizesi Nasıl Alınır

Litvanya’nın Vize İstemediği Ülkeler

ArnavutlukKiribati
AzerbaycanKolombiya
Bosna HersekMarshall Adaları
ErmenistanMikronezya
GürcistanPalau
KaradağPeru
Kuzey MakedonyaSaint Lucia
MoldovaSaint Vincent ve Grenadinler
RusyaSamoa
SırbistanTonga
Cape VerdeTrinidad ve Tobago
Avrupa Birliği VatandaşlarıTuvalu
Birleşik Arap EmirlikleriUkrayna
Doğu TimorVanuatu
DominikaGrenada
Litvanya’nın Vize İstemediği Ülkeler

Litvanya Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus2.793.694
Para BirimiEuro (€, EUR)
Resmi DiliLitvanca
DiniHıristiyan 
Telefon Kodu+370
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriCepelinai – Kepta Duona – Burokėlių Sriuba – Tuzibarsciai – Grybukai 
Gezilecek YerlerOld Town – Katedral Meydanı – Gediminas Kulesi – Uzupis Cumhuriyeti – St. Annes Kilisesi
BaşkentVilnius
ŞehirleriVilnius – Klaipėda – Panevėžys – Mažeikiai – Visaginas – Kretinga – Rokiškis – Zarasai
Yüz Ölçümü65.300 km2
Zaman DilimiUTC+02.00 (DAZD)
İnternet Alan Adı.lt
KurucusuGediminas
BaşkanıGitanas Nausėda
Asgari Ücret555,00 EUR /ay (Tem 2019)
İklimiIlıman İklimi – Karasal İklimi
Asker Sayısı8.850
Komşu ÜlkeleriPolonya – Letonya – Belarus
Kuruluş Tarihi16 Şubat 1918
Litvanya Hakkında Genel Bilgiler
Litvanya
Litvanya
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

Litvanya Vizesi Nasıl Alınır?

Litvanya vizesi almak isteyenler Litvanya Konsolosluğu veya büyükelçiliğine giderek vize başvurusunda bulunabilirler. Evrak ve belgelerin prosedürlere uygunluğuna da çok dikkat edilmelidir.

Litvanya Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Litvanya vizesi alırken en fazla dikkat edilmesi gereken nokta evrak ve belgelerin tamamlanmasıdır. Bu uğraşlı işlerden kurtulmak adına yetkili vize merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Litvanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Litvanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak isteyenler vize merkezimiz aracılığıyla hemen bu sürece dahil olabilirler. Bunun için vize firmamızı aramanız yeterlidir.

Davetiyeli Litvanya Vizesi?

Davetiyeli Litvanya vizesinde gidilecek kişi karşı taraftan bir davetiye mektubu gönderir. Bu sayede vatandaşlar ülkeye çok daha kolay bir şekilde giriş yapabilir.

Litvanya Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Litvanya konsolosluğundan vize randevusu alabilmek için konsoloslukla iletişime geçmek gerekir.  Bu sayede vize randevunuzun gün ve tarihi sizlere bildirilecektir.

Litvanya Konsolosluğunda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Litvanya vize işlemleri ortalama olarak 15 veya 20 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süreç bazı yoğunluk dönemlerinde çok daha fazla sürebilmektedir.

Litvanya Büyükelçiliğinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Litvanya Büyükelçiliğinden vize randevusu alabilmek için büyükelçilikle iletişime geçmeniz gerekecektir. Vize randevusu vize işlemlerinin tamamlanması için mecburi bir işlemdir.

Litvanya Büyükelçiliğinin Görevleri Nelerdir?

Litvanya Büyükelçiliği, Litvanya ülkesine gidecek olan vatandaşların tüm vize işlemleriyle ilgilenmektedir. Bunun yanında büyükelçilik zor durumda olan Litvanya vatandaşlarına yardım eder.

Litvanya Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Litvanya ticari vizesi almak isteyenler evraklarını buna uygun şekilde hazırlamalıdır. Hangi evrakların ve belgelerin hazırlanması gerektiği konusunda vize merkezimize danışabilirsiniz.

Litvanya Ticari Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Litvanya ticari vizesi almak için çalıştığınız kurumdan sizi çağıran bir davetiye almanız gerekmektedir. Bu belgenin nasıl alınacağı hususunda vize merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Litvanya Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Litvanya turistik vizesi almak isteyen vatandaşlar bu ülkeye turistik bir amaçla gidileceğini kanıtlamalıdır. Bu ülkede harcama yapacak miktarda paranın da hesap dokümanlarında bulunması gerekmektedir.

Litvanya Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Litvanya turistik vizesi vize işlemlerinin eksiksiz bir şekilde tamamlanmasının ardından ortalama olarak 15 gün içerisinde sonuç almaktadır.

Litvanya Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Litvanya vize başvurusu Litvanya Konsolosluğu’ndan veya büyükelçiliğinden yapılmaktadır. Ayrıca yetkili vize firmamız tüm vize sürecini vatandaşlar adına yöneterek büyük rahatlama sağlar.

Litvanya Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Litvanya vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta belgelerin kusursuzca hazır hale getirilmesidir. Evraklar titizlikle incelenerek sonuçlar bildirilir.

Litvanya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Litvanya vize başvuru formu doldurulurken birçok önemli detay vardır. Bu detayları vize firmamızdan talep ederek kolayca bu yükten kurtulabilirsiniz.

Litvanya Vize Başvuru Formu Hangi Dille Doldurulmalıdır?

Litvanya vize başvuru formu İngilizce dilinde doldurulmalıdır. Bu konuda sorun yaşamamanız için yetkili vize firmamızın çalışmalarından her saniye faydalanabilirsiniz.

Litvanya Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Litvanya vize başvuru formu doldurulurken İngilizce dili kullanılmalıdır. Bunun yanında formdaki diğer istenen bilgiler de doğru şekilde yazılmalıdır.

Litvanya Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Litvanya vize işlemleri konsolosluğun istediği şekilde gerçekleştirilmelidir. Bu konuda yetkili vize firmamız tüm vatandaşlara yardımcı olarak sürecin tüm yükünü üstlenmektedir.

Litvanya Vize İşlemleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Litvanya vize işlemleri yapılırken en önemli detay evrak ve belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Bu konuda firmamızdan destek alabilirsiniz.

Litvanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Litvanya vize randevusu almak isteyenler konsolosluk veya büyükelçiliğine giderek talep etmelidir. Bunun dışında vize merkezimiz de tüm vatandaşlar adına vize randevusu alabilmektedir.

Litvanya Vize Randevusu Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Litvanya vize randevusu alırken ülkeye ne amaçla gidildiğini belirtmeniz gerekecektir. Gerekli evrak ve belgelerle konsolosluğa giderek vize randevunuzu alabilirsiniz.

Litvanya Vize Ücreti 2021?

Litvanya vize ücretleri belirli şartlara göre değişiklik göstermektedir. Yetkili vize firmamızdan 2021 yılı için güncel vize ücret listesini arayarak hemen öğrenebilirsiniz.

Litvanya Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Litvanya vize ücreti konsolosluk ve büyükelçiliğe nakit olarak veya kredi kartı yoluyla yapılabilmektedir. Ödeme yaptıktan sonra makbuzunuzu alarak evraklarınızın arasına ekleyebilirsiniz.

Litvanya Vizesi Dilekçe Örneği Nedir?

Litvanya vizesi almak isteyenler konsolosluğun istediği şekilde dilekçe doldurup teslim etmelidir. Dilekçe örneği bu konuda yükünüzü hafifletecektir. Bunun için vize merkezimizden faydalanabilirsiniz.

Litvanya Vizesi Dilekçe Nasıl Yazılmalıdır?

Litvanya vizesi dilekçesi İngilizce dilinde yazılmalıdır. İngilizce konusunda sıkıntı yaşıyorsanız yetkili vize firmamızdan yardım alabilirsiniz. Firmamız yıllardır en profesyonel şekilde vize konusunu çözümlendirmektedir.

Litvanya Vize Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Litvanya vize dilekçesi İngilizce dilinde yazılmalıdır ve vize formuyla örtüşen bilgiler içermelidir. Aksi takdirde vize başvurunuz ret yanıtı alabilir.

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler 2021?

Litvanya vizesi için gerekli evrak ve belgeler her yıl güncellenmektedir. Bunun için en doğru bilgileri yetkili vize firmamızı arayarak edinebilirsiniz.

Litvanya Vizesi Gerekli Dokümanlar Nelerdir?

Litvanya vizesi için birçok farklı doküman gerekebilir. Bu hangi vize türünü seçtiğinize bağlıdır. Güncel doküman listesini yetkili vize firmamızdan hemen öğrenerek bu sürece dâhil olabilirsiniz.

Litvanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Litvanya vizesi sonuçlanma zamanı değişiklik gösterebilmektedir. Bunun için seyahat zamanından ortalama 15 gün önce başvuru yapmak gerekir. Ortalama 15-20 gün içerisinde vize sonuçlanmaktadır.

Litvanya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Litvanya vizesi sonuçlanma zamanı seçilen vize türüne göre değişse de ortalama olarak en geç 15 gün içerisinde sonuç almaktadır. Konsolosluğun tatil günleri bu sürecin biraz daha gecikmesine neden olmaktadır.

VFS Global Litvanya Vizesi İşlemleri?

Vfs Global vize işlemleri için yetkili vize merkezimizle iletişime geçerek hızlı bir şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Vize firmamız tüm süreç boyunca vatandaşlara yardımcı olarak bu süreci takip eder.

VFS Global Litvanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vfs Global Litvanya vize randevusu almak isteyenler vize merkezimiz aracılığıyla bu durumu kolayca halledebilmektedir. Bu yüzden endişe etmeden bizleri arayabilirsiniz.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu