Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Lüksemburg

Lüksemburg Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Lüksemburg Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi , Avrupa Birliği sınırları içerisinde yer alan schengen vizesine sahip bir ülkedir. Lüksemburg vatandaşlık hakkı elde etmiş veya yasal oturum izni bulunan akraba, arkadaş ziyaretleri için Lüksemburg aile arkadaş ziyareti vizesi alınması gerekir. 90 günden Lüksemburg seyahatleri için vize alınması zorunludur. Lüksemburg aile arkadaş ziyaretleri için gerekli işlemlerin ve evrakların yapılması zorunludur. Ayrıca Lüksemburg vize başvurusu yapan kişinin aile ve arkadaş ziyareti yaptığını kanıtlayan belgeleri de sunması gerekir. Lüksemburg aile arkadaş ziyareti vizelerinde, davetiye büyük önem taşır. Davetiye gönderen kişinin vizenin bitimi itibarıyla davet ettiği kişinin tekrar döneceğini de taahhüt etmesi zorunludur. Lüksemburg aile arkadaş ziyaret vizesi için gerekli belgeler ve detaylar hakkında bilgi sahibi olabilmek için Long Vize firması ile irtibata geçebilirsiniz.

Lüksemburg Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Evrakları

Lüksemburg Büyükelçiliği’ne verilecek aile/arkadaş ziyareti vize evraklarının eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir. Aksi takdirde vize işlemlerinin daha da uzamasına veya olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olur. Lüksemburg aile/arkadaş ziyareti vizesi için başvuru formunun talep edildiği gibi doldurduktan sonra Büyükelçiliğe teslim edilmesi gerekir. Lüksemburg vize formu, eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra gerekli evrakların tamamlanması işlemi başlar. Lüksemburg aile arkadaş ziyareti bize işlemleri için gerekli evraklar şunlardır:

  • En az 3 ay kullanım süresi bulunan pasaport
  • 2 adet 3,5 x 4,5 cm ebatlarında biyometrik fotoğraf
  • T.C. kimlik fotokopisi
  • Aile ve arkadaş ziyaretinde bulunacağına dair belge
  • Uçak rezervasyonu
  • Dilekçe

Lüksemburg aile arkadaş ziyareti vizesine dair güncel bilgiler için Long Vize Turizm firmasından bilgi alabilirsiniz. Firmamız yasal kurallar çerçevesinde prosedüre uygun bir şekilde evrakların hazırlanması ve diğer işlemler hakkında hizmet vermektedir.

luksemburg aile arkadas ziyaret visezi 1

Lüksemburg Vize İşlemleri İçin Hizmet

Lüksemburg vize işlemleri için personel hizmeti alınması, vize başvuru öncesinde doğru evrak temini, takibi için büyük önem arz etmektedir. Lüksemburg aile arkadaş ziyareti vizesi başvurularında doğru yönlendirme ve dosyanın hazırlanması için hizmet alınması doğru bir karar olacaktır. Long vize firması olarak işlemleri için hizmet sunmaktayız.

Detaylı bilgi almak için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Lüksemburg Davetiyesi Dilekçe Şeklinde Olabilir Mi?

Lüksemburg Aile Arkadaş Ziyareti vizesi başvurusunda bulunacak iseniz; akrabanız ya da arkadaşınızdan davetiye istemeniz gerekmektedir. Başvuruda sunulacak olan bu davetiyenin belediye onaylı olması ve makama orjinalinin ibraz edilmesi mecburidir. Dilekçe şeklinde yazılan davetiye kullanılamamaktadır, sadece belediye davetiyesinin yanında destekleyici nitelik taşır. Davetiye gönderen kişi ile gidecek kişinin birinci derece akraba olma mecburiyeti yoktur ve tanıdık akraba ya da arkadaşınız olması yeterlidir. Davetiye sunulması vizenizin garanti olumlu çıkacağı anlamına gelmez. Davetiye ile başvurulan vizelerin sonuçlanması süresi ve Lüksemburg Vizesi Kaç Günde Çıkar tüm sorularınızın tüm yanıtlarını Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından öğrenebilir, işlemlerinizi hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz.

Lüksemburg Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusunda Davetiye Zorunlu Mudur?

Lüksemburg’a aile, akraba yada arkadaşınızı ziyaret etmek için vize başvurusunda bulunacak iseniz; yurt dışındaki tanıdığınızdan muhakkak orjinal davetiye istemeniz gerekmektedir. Lüksemburg’da ki tanıdığınız davetiyeyi bulunduğu bölgedeki belediyelerden çıkartabilir. Lüksemburg Davetiyesinin orjinali ve fotokopisi başvuruda evraklar arasında sunulması gerekmektedir. Belediyeden davetiye talep edilebilmesi için davetiye çıkartan kişinin Lüksemburg’ da çalışan, işveren ve bir kurulu düzeni olan yani düzenli geliri olan bir statüde hizmet vermesi gerekmektedir. Lüksemburg’da devlet yardımı alan ya da geçici öğrenci vizesi olan kişilerin davetiye çıkartmasına belediye onay vermemektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden Başvuru evrak listesi, Lüksemburg Vize Formu ve davetiye detayları hakkında tam detaylı bilgi alabilirsiniz.

Davetiye hangi başvurularda kullanılmalıdır?

Lüksemburg vizesi başvurusu yaparken Lüksemburg’da ki kişi ile uzak ya da yakından akrabalığınız var ise; aile bireyleriniz den biri Lüksemburg’ da yerleşik bir hayata sahip ise; bu kişiler size davetiye gönderebilir ve başvurunuzda davetiyeyi beyan ederek davetiyeli olarak gerçekleştirebilirsiniz. Lüksemburg’da ki kişi ile akraba olma zorunluluğu yoktur. Arkadaş ya da aile dostu iseniz de ; bu durumda da başvuruda davetiye kullanma hakkına sahipsiniz. Belediye onaylı davetiye ile başvuru yapmak vizenizin garanti çıkacağı anlamanına gelmez. Sadece konaklama yapacağınızın yerin belgesi ve Lüksemburg da bir tanıdığınız olduğunu kanıtlamanız açısında önemli bir evrak niteliğindedir. Başvuru yaparken davetiye yanında Lüksemburg Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detay alıp, başvurunuza gerekçelerinizi anlatmak adına, ekleyip başvurunuzu detaylandırabilirsiniz.Tüm başvuru kuralları ve kanıtlayıcı belgeler hakkında bilgi almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden sınırsız destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: