Büyükelçilği Vize Lüksemburg

Lüksemburg Büyükelçiliği Vize

Lüksemburg Büyükelçiliği Vize Avrupa ülkelerinden olan Lüksemburg’a gitmek için vize alınması gerekir. Vize alınması işlemlerinde Long Vize Turizm şirketi Lüksemburg Konsolosluğu/Büyükelçiliği vize işlemleri yapan bir şirket olup, vize alınması konusunda tüm resmi işlemleri resmi usullere uygun şekilde hazırlanması, oluşacak sorunları hızlı bir şekilde çözen şirket olarak profesyonel hizmet vermektedir. Long vize, vize başvurularında Lüksemburg Büyükelçiliği Vize için istenilen tüm belgelerin hazırlanması hususunda en büyük destekçiniz olacak ve başvuru işlemlerinin tamamlanarak Lüksemburg vize randevusu alınması ve sonuçların başvuru yapanlara bildirilmesi gibi tüm prosedürleri etkin bir şekilde yerine getirir.

Lüksemburg Büyükelçiliğine Kimler Başvurabilir?

Lüksemburg vize başvurusu için gerekli tüm belgelerin belirlenmesi hususunda tek yetkili yer Lüksemburg Konsolosluğu/Büyükelçiliği olup, bu belgelerin doğru bir şekilde doldurulması ve tamamlanması başvurunun reddedilmemesi için önem arz etmektedir. Lüksemburg Büyükelçiliğine aşağıda belirtilen kişiler başvuru yapabilir:

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları
  • Türkiye’de bulunan ve ikamet eden yabancı uyruklu kişiler
  • Yetkili seyahat firmaları (long vize turizm şirketi)
  • Temsilci
  • Vize başvurusu yapacak kişinin kendisi

Türk vatandaşalar ve Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların Lüksemburg’a seyahat edebilmeleri için öncelikle schengen vizesi almaları zorunludur. Çünkü Lüksemburg schengen vizesi isteyen ve schengen ülkelerinden olan bir Avrupa Birliği üye ülkedir. Vize başvurusu yapmadan önce Lüksemburg’a giriş yaptıktan sonra Lüksemburg’da ve diğer schengen ülkelerine yapacakları seyahatin süresini belirlemeleri gerekir. Burada en önemli husus seyahat süresine göre en fazla kalacağı ülke hangisi ise o ülkenin konsolosluğuna ya da büyükelçiliğine başvuru yapılmasıdır. Eğer Lüksemburg ve diğer schengen ülkelerine yapılacak seyahat süresi aynıysa ilk giriş yapılacak ülkenin konsolosluğu/büyükelçiliğine başvuru için işlemler başlatılmalıdır.

luksemburg buyukelciligi vize 1


Lüksemburg Büyükelçiliği Vize Almak İçin Belirlenen Kısa Süreli Vize Çeşitleri

Lüksemburg vize işlemleri için belirlenen aşamalarda bazı usuller belirlenmiştir. Bunlardan birisi de Lüksemburg’a giriş yapılabilmesi için belirlenen vize çeşitleridir. Her bir vize çeşidine göre istenen belgeler birbirinden farklıdır. Kısa süreli Lüksemburg vize çeşitleri şunlardır:

Kısa süreli seyahatlerde yukarıda belirlenen vize çeşitlerine ilave olarak Schengen vizesi alınması zorunludur.

Detaylı bilgi almak için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Lüksemburg Büyükelçiliğine Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Lüksemburg Büyükelçiliği vize işlemleri ilgili hizmet vermemektedir. Büyükelçilikler görev yaptığı ülkede kendi başbakanını görev ve yetkilerini temsil etmektedir. Görevleri arasında kendi ülke vatandaşlarının pasaportlarını yenileme, askeri, kültürel durumunu analiz etmek ve kendi vatandaşlarının evrak takibi yapmakla görevlidir. Lüksemburg Büyükelçiliği yurt dışında yaşayan, kendi ülke vatandaşlarının ekonomik, siyasi ve güvenlik durumu hakkında hizmet vermekte olup, ülke bağları arasında düzenleme ve güçlendirmek ile de görevlidir. Her türlü durumda Ülkeler arası bağ ve iletişim görevindedir. Büyükelçilikler den direk Lüksemburg Vizesi Başvurusu yapılamamaktadır. Başvurularınızı Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi aracılığıyla güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Lüksemburg Büyükelçiliğinin Yetki Alanları Nedir?

Lüksemburg Büyükelçiliği, bulunduğu yabancı ülkede yaşayan ya da seyahat eden vatandaşlarının tüm haklarından sorumludur ve her türlü karşılaşılan durumda destek vermekle yetkili kurumdur. Kişilerin siyasi,sosyal, kültürel haklarının korunması ve bağlı bulunduğu hükümetin politik, siyasi ve ticari bağlamda düzenli olarak bilgilendirilmesi görevleri yanı sıra vatandaşlarının evrak teslim, takibi ve yürütülmesi gibi görevleri üstlenirler. Tüm Elçilik işlmeleri, evrak takibi ve Lüksemburg Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi uzmanları ile rahatlıkla gerçekleştirebilir, işlemlerinizi güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Lüksemburg Büyükelçiliğine Randevu Nasıl Alabilirim?

Büyükelçilikler bulundukları ülkedeki en yetkili mercidir ve görev aldığı ülkede kendi ülkelerinin başbakanı yetkilerini üstlenir ve gerçekleştirirler.Ülkeler arası bağlar için görev siyasi, ekonomik, kültürel bağı düzenleyen mercilerdir. Elçilikler bulundukları ülkelerde uluslararası ilişkilerin kurmak, siyasi politikalarda aracılık mekanizması yaratmak ve kendi ülkesi ile bulunduğu ülke arasındaki düzenin ve bağın güçlendirilmesi gibi görevleri üstlenir. Genel anlamda ülkeler arası evrak trafiğini düzenlemek ve sorun çözme ve karar verme birimidir. Vize başvuru süreçleri hakkında bilgi vermemekte ve başvuru almamaktadır. Tüm vize işlemleri ve Büyükelçilik işlemleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden randevu desteği alabilir, Lüksemburg Ticari Vize İşlemleri için de başvuru bilgilerine sahip olabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: