Konsolosluğu Vize Lüksemburg

Lüksemburg Konsolosluğu Vize

Lüksemburg Konsolosluğu Vize Lüksemburg Büyük Dukalığı, Almanya, Fransa ve Belçika ile komşu bir Avrupa ülkesidir. 621000 nüfusu olan küçük bir Batı Avrupa’da yer alan denize kıyısı olmayan bir ülke olup; başkenti Lüksemburg’dur. Gelişmiş bir ekonomiye sahiptir ve kişi başına düşen milli gelirleri yüksektir.

Almanca, Fransızca Ve Lüksemburgça olmak üzere 3 resmi dili bulunur. Bu ülkede yaşayanların çoğu dini inanış yönünden Roma Katolik Kilisesi’ne bağlıdır. Lüksemburg’a girişler vize almakla mümkündür. Long vize turizm şirketi vize başvuru merkezi olarak yetkili bir şirket olduğundan, Lüksemburg vize işlemleri için 2 Şubat 2020 tarihinde Avrupa Birliği kuralları gereği yeni kurallara belirlenmiş olup, bu kurallara göre vize işlemlerini yürütmektedir. Bu kurallar vize başvuru sürecini kolaylaştırmak yönünden olumlu kararlar olmuştur. Lüksemburg Dukalığı Büyükelçilik merkezi Ankara’da olup, Lüksemburg Konsolosluğu vize başvurularının değerlendirilmesi ve sonuçlarının belirlenmesi hususunda tek yetkilidir.

Lüksemburg Konsolosluğu Vizelerinden Kısa Süreli Vize İçin AB’nin Yeni Kuralları

2 Şubat 2020 tarihinde yürürlüğe giren Avrupa Birliği tarafından yeni kurallar belirlenmiş ve bu yeni kurallara hem vize başvuru sürecini basitleştirdi hem de bazı yeni kurallar ihdas etmiştir. Kurallar, ticari, iş ve turizm amaçlı seyahatleri kolaylaştırmıştır. Bu kurallar ise şunlardır:

luksemburg konsoloslugu vize 1
  • Daha önce vize başvuruları 3 ay öncesinden yapılmaktaydı. Bu süre 6 ay olarak değiştirilmiştir. Denizciler içinse 9 ay olarak belirlenmiştir.
  • Lüksemburg Vize Başvurusu için gerekli bilgiler ve belgeler tamamlandıktan sonra seyahat tarihinden en geç 15 gün öncesinden başvurular tamamlanmalıdır.
  • Vize başvurusu yapacak kişilere hem konsolosluktan hem de seyahat firmaları vasıtasıyla başvuru yapabilme imkânı getirilmiştir.
  • Lüksemburg vize formu doldurulması konusunda düzenleme yapılmıştır. Formların elle ya da elektronik ortamda doldurulabileceği ve imzalayabilme kolaylığı getirilmiştir.
  •  Vize başvurusu yapan kişilerin parmak izi alınacaksa her 59 ayda bir şahsen başvuru yapma şartı getirilmiştir.

Long vize şirketi olarak yeni kurallar çerçevesinde vize alabilmek için gerekli tüm prosedürleri hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi, olası engeller aşmada ve yasal usullere harfiyen uyarak her konuda sizlere en büyük desteği sağlıyoruz.

Detaylı bilgi almak için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Lüksemburg Konsolosluğuna Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Lüksemburg seyahatleriniz için gerekli olan vize işlemlerinizi Konsolosluk ya da Lüksemburg Büyükelçiliği Vize Bölümünden direk şahsi başvuru yapılamamakta ve randevusuz işlem gerçekleştirilememektedir. Vize başvurusu yapılabilmesi için öncesinde sistem üzerinden randevu alınmalı ve seyahat şeklinize göre randevu çeşidi belirlenmelidir. Randevu günü kadar belirlenen gerekli evraklar, formlar hazırlanarak başvuru koşulları sağlanmalıdır. Yanlış, hatalı ve tahrip olmuş evraklar ile başvuru kabul edilmemektedir. Tüm Lüksemburg türleri vize başvuru ve randevu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Uzman kadromuz aracılığı ile hazırlanan evrak ve formlar ile başvurunuzu sorunsuz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Lüksemburg Konsolosluğunun Yetki Alanları Nedir?

Lüksemburg Konsolosluğu 90 günü aşan uzun dönemli oturum vize başvuruları yani, aile birleşimi, çalışma vizesi, öğrenci vizesi gibi yaşamak için başvuruları kabul etmek ve olumlu olumsuz olarak karar vermekle yetkili mercidir. Teslim edilen oturum vizesi başvuru evrakları incelerken sonuçlanma süresi öncesinde konsolosluk vize görevlisi başvuruyu yapan kişi ile dil sınavı yapma hakkına sahiptir ve gerekli olan durumlarda sonuç kanaatine varabilmek için yüz yüze mülakat yapmayı talep edebilmektedir. Uzun süreli oturum vize başvuruları için gerekli olan Lüksemburg Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden ile rahatlıkla gerçekleştirebilir, her türlü sorunuza uzmanlarımızdan doğru ve net cevaplar bulabilirsiniz.

Lüksemburg Konsolosluğuna Turistik Vize Almak İçin Başvuru Yapabilir Miyim?

Lüksemburg Konsolosluğu uzun süreli kalış yani 90 günü aşan, oturum vizesi, çalışma vizesi, öğrenci vizesi ve aile birleşimi vize başvurularını kabul eder. Teslim edilen evraklara göre değerlendirir ve karar verir. 90 günden az kalış süreli kalış vize başvurularını kabul etmemektedir. Lüksemburg Turistik Vize başvurusu, ticari seyahat, kültürel aktivite ,konferans ya da kısa süreli diğer başvuru işlemleri almamaktadır. 90 gün altı tüm vize başvuruları; yani kısa süreli seyahat başvuruları İçin Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden hizmet alabilir, en doğru şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: