Ticari Vize Lüksemburg

Lüksemburg Ticari Vize

Lüksemburg Ticari Vize Lüksemburg ile Türkiye arasında güçlü ticari ilişkiler bulunmaktadır. Bu nedenle her yıl birçok kişi Lüksemburg’a ticari işlemler için seyahat eder. Lüksemburg schengen vizesi, 90 günden az kalacak kişiler için zorunludur. Lüksemburg ticari vize ile Lüksemburg’a seyahat etmek mümkündür. Bordo pasaport sahibi kişiler, Lüksemburg vize başvurusu yapabilir. Yeşil pasaportu, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport sahibi kişiler ise Lüksemburg’a vizesiz giriş yapabilirler. Lüksemburg, schengen ülkeleri kapsamında bulunan bir ülkedir. Lüksemburg’a seyahat edecek kişiler, Lüksemburg’da diğer schengen ülkelerine geçiş yapabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus hangi ülkede daha fazla kalınacaksa o ülkeye vize talebinde bulunulması gerekir. Lüksemburg ticari vize işlemleri ve evrakları gerekli detaylı bilgi için Long vize firmasından yardım alabilirsiniz.

Lüksemburg Vize Başvuru Formu

Lüksemburg’a ticari işlemler için gidecek kişilerin başvuru formunu eksiksiz doldurması önemlidir. Başvuru dosyasında bulunması gereken evraklardan birisi de başvuru formudur. Başvuru formunun doğru bilgilerle ve okunaklı bir şekilde doldurulması gerekir. Lüksemburg vize formu için istenilen bölgelere ıslak imzanın başvuru sahibi tarafından atılmalıdır. Başvuru formunun dikkatli bir şekilde doldurulması, Lüksemburg ticari vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanması için büyük önem taşır. Ayrıca Lüksemburg ticari başvuru evrakları içerisinde yer alması gereken diğer bir belgede talep dilekçesidir. Bu talep dilekçesinde seyahat amacınızı İngilizce olarak detaylı bir şekilde anlatılması gerekir.

Lüksemburg ticari vize, ortalama 2-3 hafta kadar sürmektedir. Başvuru yapacak kişilerin bu süreyi göz önünde bulundurması gerekir. Lüksemburg vize için gerekli evrakların ve başvuru formunun özenle hazırlanması gerekir. Prosedüre uygun şekilde evrakların tamamlanması için Long Vize Turizm firması ile irtibata geçebilirsiniz.

luksemburg ticari vizesi 1

Lüksemburg Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Lüksemburg ticari vize, Lüksemburg’da yapılacak iş toplantıları, ticari işbirlikleri, ticari toplantılar için alınan vize türüdür. Ancak bu vizenin alınabilmesi için bazı evrakların tamamlanması gerekir. Lüksemburg ticari vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

  • Pasaport
  • T.C. kimlik fotokopisi
  • Dilekçe
  • Başvuru formu
  • 2 tane biyometrik fotoğraf
  • Ticari davetiye
  • Ticari davette bulunan kişinin pasaport ve kimlik fotokopisi
  • Vergi levhası tabelası
  • Otel ve uçak rezervasyonu

Lüksemburg vizesi için Lüksemburg vize evrakları ve belgeleri hakkında bilgi almak için firmamız bünyesinde çalışan ülke temsilcileri ile irtibata geçebilirsiniz. 

Detaylı bilgi almak için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular


Lüksemburg Ticari Vize Başvurusu Yaparken İş Yeri Sahibi Olmak Zorunda Mıyım?

Lüksemburg Büyükelçiliği Vize Bölümüne Ticari seyahat başvurusu yapılırken sunulan evraklar arasında Ticari gidiş sebebinizi kanıtlayan evraklar olması durumundadır. Vize değerlendirme sürecinde ticari davetiyenin karşılığının olması gerekmektedir. Davetiye gönderen firmanın gerçekliğine ve giden kişin davet edilen şirketteki pozisyonun gerçekliği incelenir. Davetiyenin Lüksemburg’ da ki firmadan şirket antetli kağıdına kaşeli imzalı olması gerekmektedir.Davet edilen kişi, davet gönderilen firmada şirket sahibi ya da şirket çalışanı olmak zorundadır ve bunu yasal evraklar ile kanıtlamak zorundadır. Şirketteki konumunu kanıtlamalı, şirketler arası ticari ilişkisi , şahsi durumunu, maddi durumunu ve ailevi evrakları da ayrıca hazırlamalıdır. Detaylı evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilir, tüm vize kuralları hakkında detayları öğrenebilirsiniz.

Lüksemburg Ticari Başvurusunu Nereden Yapabilirim?

Lüksemburg’ a ticari vize başvurusu yapabilmek için öncelikle davet gönderen firmadan kaşeli imzalı ve açıklamalı içeriği olan bir ticari davetiyeye sahip olmanız gerekmektedir. Davetiye mektubunun açıklayıcı, nedenleri, amaçları ve sunulan evraklar ile birbirini tutarlı olmalıdır. Ticari davetiye gönderen firma ile gönderilen firmanın iş kolunun birbirine denk olması, iş ilişkilerinin gerçekleşmiş ya da gerçekleşecek olması gerekmektedir. Ticari vize Başvuruları direk Lüksemburg Konsolosluğu Vize Bölümünden şahsen yapılamamaktadır. Başvuru işlemlerinizi sorunsuz gerçekleştirebilmek ve ihtiyacınız olan evrak listesine ulaşabilmek adına Long Vize Danışmanlık Ve Başvuru İşlemleri Merkezinden hizmet alabilirsiniz.

Ticari Davetiyenin Standartları Nelerdir?

Lüksemburg’ a ticari bir seyahat için yani bir iş görüşmesi ya da fuar ziyareti yapmanız gerekiyor ise; mutlaka vize başvurunuzda bunu kanıtlayıcı olarak karşı taraftaki şirketten davet mektubunuzun ve fuar biletinizin olması gerekmektedir. Lüksemburg‘da ki ticari iş görüşmesi yapacağınız firmadan gelecek mektubunun içeriğinde; davet edilen kişinin kimlik bilgileri, kalış süresi ve kalış amacı mutlaka açıklayıcı şekilde yazmalıdır. Vize Başvurusu yapan kişi evrakları arasına gidiş amacını ve ticari ilişkisini anlatan niyet mektubu ekler ise; gidiş amacını açıkça izah etmiş ve desteklemiş olur. Sunulan davetiye, hazırlanan kanıtlayıcı evraklar ve başvuru formları birbiri ile tutarlı olmalı ve mümkün olduğunca orjinalleri ibraz edilmelidir. Lüksemburg Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detaylı bilgi için Long Vize Danışmanlık Vize Randevu İşlemleri Merkezimizden hizmet alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: