Turistik Vize Lüksemburg

Lüksemburg Turistik Vize

Lüksemburg Turistik Vize Lüksemburg, birçok doğal güzelliğe sahip görülmesi gereken ülkelerden birisidir. Schengen bölgesi kapsamında yer alan Lüksemburg’a turistik geziler için vize alınması gerekir. Lüksemburg schengen vizesi ile diğer schengen ülkelerine de seyahat edilebilir. Lüksemburg turistik vize başvuruları, Lüksemburg Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Vize ile ilgili olumlu veya olumsuz kararı Büyükelçilik vermektedir. Ancak Lüksemburg turistik vize başvurularını olumlu sonuçlanabilmesi için gerekli evrakların ve şartların eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi zorunludur. Evraklar teslim edildikten sonra Lüksemburg vize ücreti ödenmesi gerekir. Lüksemburg vize işlemleri için ödenecek ücret 0-6 yaş arası çocukları kapsamaz. Lüksemburg turistik vize başvurusu için Long vize şirketimiz ile irtibata geçerek başvuru yapabilirsiniz. Firmamız vize başvuruları konusunda hizmet vermektedir.

Lüksemburg Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Lüksemburg turistik seyahati planlayan kişilerin, bazı evrakları tamamlaması gerekir. Evrakların tamamlanıp Lüksemburg Büyükelçiliği’ne teslim edilmelidir. Öncelikle Lüksemburg turistik vize başvurusu için başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru formunu, vize talebinde bulunan kişinin doldurması gerekir. Ayrıca başvuru formunda imzalanması istenilen bölgelere, kişinin ıslak imzası ile imza atması şarttır. Lüksemburg turistik vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

  • En az 3 ay süresi bulunan pasaport
  • Vize talep dilekçesi
  • 2 tane 3,5 x 4,5 cm boyutlarında biyometrik fotoğraf
  • T.C. kimlik fotokopisi
  • Otel rezervasyonu
  • Gidiş-dönüş uçak bileti
  • Seyahat sağlık sigortası

Lüksemburg turistik vizesi için gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi için şirketimiz personeli ile irtibata geçebilirsiniz. Long vize turizm olarak yasal prosedüre uygun işlemlerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması için hizmet vermekteyiz.

luksemburg turistik vize 1

Lüksemburg Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar?

Lüksemburg vize başvurularını olumlu yönde sonuçlanabilmesi için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle vize işlem sürecinin daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde ilerleyebilmesi için long vize firması müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz. Turistik vizenin olumlu sonuçlanabilmesi için öncelikle başvuru formunun talep edilen şekilde doldurulması gerekir. Daha sonra gerekli evrakların tamamlanıp vize ücreti ödenmelidir. Evraklar tamamlandıktan sonra Lüksemburg vize randevusu talep edilmelidir. Vize başvurularında güncel bilgiler ile ilgili bilgi almak için firmamıza ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Lüksemburg Turistik Vize Başvurusunda Oteli Satın Almak Zorunda Mıyım?

Lüksemburg’ a kısa süreli seyahat etmek yani;gezip, görmek, eğlenmek, farklı kültürler tanımak için ise; vize başvuru evraklarınız arasında uçak ve otel rezervasyonunuzun olması mecburidir. Seyahat planlarınızı yaparken için kalacak yer durumunuzu mutlaka önceden belirlemeniz ve başvuruda evrak ile kanıtlamanız gerekmektedir.Ayrıca vize başvurusunda seyahat planınızı anlatan bir dilekçenin olması evrak değerlendirme aşaması için çok önemlidir.Konaklama evrağı olan otel rezervasyonunuzun kalacağınız gün kadar opsiyonlu yada satın alınmış olması gerekmektedir. Otel konaklamanızı satın alma zorunluluğu bulunmamaktadır; ama Lüksemburg Elçiliği Vize Bölümü sunduğunuz otel opsiyonunuzun gerçekliğini teyit edecektir. Karşılığı olmayan otel rezervasyonları başvuru sonucunu güvensizlik sebebi ile olumsuz sonuçlanmasına sebebiyet verebilmektedir. Satın alınmış uçak otel konaklamaları başvuruda asıl evrak niteliği açısından daha güvenli olarak değerlendirilir. Detaylı rezervasyon bilgisi ve Lüksemburg Vize İşlemleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Uzun Süreli Lüksemburg Turistik Vize Alabilir Miyim?

Lüksemburg’a sürekli seyahat ediyor iseniz başvurunuzda geniş tarih aralığında vize talep edebilirsiniz. Uzun süreli vize alabilmenin en önemli kurallarından biri ülkeye ne sıklıkta ve ne amaçla seyahat etmek istemeniz ve bunu evraklar ile kanıtlamanız gerekmektedir. Sözel olarak talep etmek kayıt altına alınamayacağından dolayı, bu talebinizi muhakkak belgeler ile de kanıtlamanız gerekmektedir. İlk defa yurt dışına seyahat edecek iseniz ve bu ilk Lüksemburg seyahatiniz ise; vize başvurusu sonucunuz seyahat süreniz kadar ya da Elçiliğin uygun görmesi halinde ortalama 15 günlük vize verilir. Uzun süreli vize alabilmek için gidiş sebepleriniz yanında, maddi durumunuzun yeterliliğini de evraklar ile kanıtlamanız gerekmektedir. Lüksemburg vize başvurusu yaparken uzun süreli vize isteğinizi mutlaka niyet mektubu ile açıklamanız ve başvuruda sunmanız gerekmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimiz uzman kadrosu ile Lüksemburg Vize Evrakları Ve Belgeleri konusunda liste alabilir, yapılan analiz ve değerlendirmeler sonucunda uzun süreli vize alma konusunda tam destek alabilirsiniz.

Lüksemburg Turistik Vize Başvuru Yapmak İçin Çalışıyor Olmamız Gerekli Midir?

Lüksemburg vize bölümüne başvuru yaparken çalışma durumunuzu, maddi durumunuzu ve gidiş amacınızı kanıtlayan evrakları sunmanız gerekmektedir.Vize başvurularında bulunduğunuz hayat geçim standartlarınızı kanıtlayan belgeleri sunmanız çok önemlidir. Çalışan konumda iseniz tüm çalışma evraklarınızı, işveren konumunda iseniz iş yeri kanıt belgelerinizi, öğrenci konumunda iseniz öğrenci belgeleri ve sponsor evraklarınızı başvuruda sunmanız gerekmektedir. Sunulan evraklar ile Lüksemburg Vize Formu İlgili bölümleri doğru orantılı şekilde işaretlemeniz gerekmektedir. Bu tür evraklar aracılığı ile Türkiye’ye döneceğinizi beyan etmiş olmanız anlamanına gelmektedir. Bulunduğunuz statüde çalışan, işveren, emekli konumunda olmanız vize onay durumunuzu olumlu yönde etkileyecek unsurlar arasındadır ve seyahat sonrası tekrar bulunduğunuz statüye döneceğinizin ifadesi olarak görülecektir. Tüm iş statülerine göre hazırlanması gereken evrak listesi hakkında Long Vize Başvuru Randevu İşlemleri Merkezimizden bilgi alabilir, İşlemlerinizi sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: