Vize Başvurusu Lüksemburg

Lüksemburg Vize Başvurusu

Lüksemburg Vize Başvurusu Ülkemizden Lüksemburg’a yapılan kısa süreli seyahatler için vize alınması zorunludur. Lüksemburg vize başvurusu vize talebinde bulunan kişinin, şahsi olarak takip etmesi gereken işlemlerdir. Vize başvurusu seyahat edilecek ülkenin Büyükelçiliği’ne veya başkonsolosluğuna yapılır. Vize hakkındaki olumlu veya olumsuz karar başvuru yapılan büyükelçiliğin veya başkonsolosluğun kararına bağlıdır. Lüksemburg vize başvurusu yapabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak zorunludur. Lüksemburg schengen bölgesine dâhil bir ülke olduğundan, vize başvuruları schengen vize kapsamında gerçekleştirilir. 90 günden az konaklamalı Lüksemburg schengen vizesi için sürecin ilerleme aşamaları hakkında bilgi sahibi olmak için Long Vize Turizm firmasından destek alabilirsiniz. Firmamız, Lüksemburg vizesi başvurusu hakkında detaylı bilgi ve birikime sahip eğitimli personeli ile hizmet vermektedir.

Lüksemburg Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Lüksemburg vize başvurusu, ülkenin Ankara’da bulunan Büyükelçiliği’ne yapılır. Başvuruyu vize talebinde bulunan kişinin gerçekleştirmesi gerekir. Lüksemburg vize başvurusu için başvuru formu tamamlanarak Lüksemburg büyükelçiliğe teslim edilir. Lüksemburg vize formu teslim edilirken evrakların tamamlanması ve teslim edilmesi için randevu talep edilir. Daha sonra tamamlanan evraklar Lüksemburg Büyükelçiliği’ne teslim edilir. İlk defa schengen vize başvurusunda bulunacak kişilerin parmak izi bilgisi alınır. Parmak izi bilgisi 5 yıl süreyle kayıt altında tutulabilir. Parmak izi bilgisinden bazı kişiler muaf tutulmaktadır. Parmak izi bilgisinden muaf tutulan şunlardır:

  • 12 yaşından küçük çocuklar
  • Resmi seyahatte bulunan devlet başkanları
  • Fiziksel olarak parmak izi vermesi mümkün olmayan kişiler
  • Kraliyet aile üyeleri

Vize ile ilgili tüm detaylar hakkında gerekli bilgilere Long Vize firması ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Firmamız, büyükelçilik tarafından yetki verildiği için güncel vize işlemleri ve evrakları hakkında her türlü desteği vermektedir.

luksemburg vize basvurusu 1

Lüksemburg Vize Başvuru Süresi

Lüksemburg seyahatleri için alınması zorunlu olan vize başvurularına seyahatten en az 15-20 gün öncesinden başlanması gerekir. Evrakların tamamlanması, teslim edilmesi gibi süreler göz önünde bulundurarak vize başvurusu yapılmalıdır. Lüksemburg vize başvurusu yapıldıktan sonra Lüksemburg Büyükelçiliği 1 ila 2 hafta arasında talebe cevap vermektedir. Lüksemburg vizesi başvuru süresi ve işlemlerin işleyiş sırası hakkında detaylı bilgi için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Lüksemburg Vize Başvurusu İçin Neler Gereklidir?

Lüksemburg’a seyahat amacınız ne olursa olsun, bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Lüksemburg seyahatiniz için gerekli olan vizenin hangisi olduğunu önceden belirlemeniz gerekmektedir. Başvuru türünüze göre evrak hazırlamalı ve önceden randevu kaydı oluşturmanız gerekmektedir. Başvuru türü Lüksemburg’da ki kalış sürenize ve amacınıza göre değişmektedir. 90 günü aşan uzun dönemli oturum vize başvuruları ile 90 günden az kısa dönemli vize başvuruları yani; Lüksemburg Ticari Vize ya da Polonya Turistik Vize Başvuruları gibi seyahatleriniz için farklı evraklar hazırlamanız gerekmektedir. Gerekli evraklar eksiksiz hazırlandıktan sonra teslim etmek için önceden mutlaka vize randevusu almanız gerekmektedir. Seyahat türünüze göre ayarlanmış evrak listesi ve dilekçe örneklerine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Lüksemburg Vize Başvurumu Nereden Yapabilirim?

Lüksemburg seyahatleriniz için gerekli olan vize için gerekli tüm evraklar hazırlanmalı, sistem üzerinden doldurulmuş Lüksemburg Vize Başvuru Formu hatasız doldurulmalı, vize talep dilekçeleri ve rezervasyonlar ayrıntıları ile tamamlandıktan sonra ilgili makama teslim edilmelidir.Evrak tesliminde biometrik parmak izi de alınmaktadır Tüm hazırlanan evrakların teslim edilip müracaat edilebilmesi için önceden zorunlu olarak Lüksemburg vize randevusu alınması gerekmektedir. Randevusu olmayan evrakların teslimi yapılamamktadır. Evrakların teslim edilmesi ile birlikte vize değerlendirme süreci başlamış olmaktadır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin desteği hazırlanan evrak ve başvuru formları ile birlikte en kısa zamanda başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Lüksemburg Vize Başvurusu İçin Randevuyu Nereden Alabilirim?

Lüksemburg’ a seyahatleriniz için gerekli uzun dönemli kalış yani 90 günden fazla kalışlı oturum vizeleri ve 90 günden az kısa dönemli ziyaret vizeleri fark etmeksizin vizeye başvuru yapabilmek için bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının ve Türkiye’de oturumu olan yabancı uyruklu vatandaşların önce mutlaka vize müracaat randevusu alması gerekmektedir. Randevudan önce Lüksemburg Vizesi için gerekli evrakların, belgelerin, dilekçelerin , uçuş ve konaklama rezervasyonların tamamlamış olması gerekmektedir. Sistem üzerinden başvuru formunun belirtilen dilde eksiksiz ve hatasız doldurmuş olması gerekmektedir. Gidiş amacınızı ispatlayan gerekli evrak listesi ve randevu hizmetleri için  Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilir, başvurunuzu sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: