Vize Evrakları Ve Belgeleri Lüksemburg

Lüksemburg Vize Evrakları Ve Belgeleri

Lüksemburg vize evrakları ve belgeleri Lüksemburg’a seyahat etmek isteyen işçi, memur, şirket çalışanı, öğrenci, akraba-arkadaş-aile ziyareti gibi durumlara göre kişinin statüsüne göre evrak ve belge temini yapılarak, usulüne göre hazırlanması istenmektedir. Lüksemburg vize başvurusu için gerekli olan belgelerin neler olduğu konusunda tek yetkili Lüksemburg Konsolosluğu / Büyükelçiliği’dir. Vize alabilme konusunda Lüksemburg büyükelçiliği tarafından vize başvuru takibi ve işlemleri konusunda Long Vize Turizm şirketimiz, evrakların temini ve hazırlanması hususunda prosedüre göre işlemlerin yapılmasında tecrübeli personelimiz en büyük destekçiniz olacaktır.  Lüksemburg vize evrakları ve belgeleri hazırlanırken Konsolosluk/Büyükelçilik ’in belirlediği kurallara göre doldurulup tanzim edilmesi esastır.

Vize Dilekçesi Hazırlanırken Dikkat Edilecek Hususlar

Lüksemburg vize dilekçesi doldurulurken; Lüksemburg’a seyahat etme sebebi ve süresi, vize işlemlerinde tüm masrafların karşılanacağının belirlenmesi, Lüksemburg’a giriş yaptıktan sonra Lüksemburg ve diğer schengen ülkelerinden belirlenen süre içerisinde dönülmesinin taahhüt edilmesi gerekir. Ayrıca dilekçede adres ve iletişim bilgilerinin başvuru sahibine ait olması ve doğru bilgiler içermesi, imzanın başvuru sahibi tarafından atılması şarttır. Long vize seyahat acentesinin web sitesi üzerinden dilekçe örneklerini indirebilir ve dilekçe doldurulurken yapılması gerekenlere göre dilekçeyi hazırlayabilirsiniz.

luksemburg vize evraklari ve belgeleri 1

Lüksemburg Vize Evrakları Ve Belgeleri Nelerdir?

Lüksemburg’a Lüksemburg turistik vize, Lüksemburg ticari vize ve Lüksemburg aile/arkadaş ziyareti vizesi ile giriş yapılmaktadır. Kısa süreli seyahatlerde ise ayrıca schengen vizesi alınması zorunludur. Her bir vize çeşidine göre istenen evraklar farklıdır. Tüm vizelerde ortak olan ve istenen belgeler ise şunlardır:

  • Dilekçe (yukarıda belirtilen usullere göre doldurulması gerekir.)
  • Pasaport (geçerlilik süresi olan ve Lüksemburg’a dönüş tarihinden itibaren 3ay da ha geçerliliğinin olması gerekiyor.)
  • Biyometrik fotoğraf (2 adet olacak ve son 6 ay içerisinden çekilmiş fotoğraflar olmalıdır)
  • Banka dökümü (banka ekstresinin son 3 ay ya da isteğe göre son 6 ay içerisindeki hesap hareketlerini içermelidir.)
  • Lüksemburg’a gidecek kişiler içerisinde 18 yaşından küçük bireyler için muvafakatname hazırlanması zorunludur.
  • Lüksemburg Vize başvuru formu (4-5 sayfalık formun belirlenen kurallar göre doldurulması, bilgilerin doğru olması ve imzalanması gerekir.)

Detaylı bilgi almak için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Lüksemburg Vize Başvurusunda Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

Lüksemburg Vizesi başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken bazı kriterler vardır. Seyahat amacınızı kanıtlayan belgelerin eksiksiz ve mümkün olduğu kadar orijinal olarak sunmanız en önemli faktörlerdir. Başvuru türünüz Lüksemburg Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi ise; Lüksemburg’daki akrabanızdan , aile dostunuz ya da arkadaşınızdan belediye onaylı davetiye istemeniz gereklidir ve seyahat amacınızı kanıtlayan en önemli evrak niteliğindedir. Bu davetiyenin orijinalini yani aslının ibraz edilmesi gerekmektedir ve davet eden kişinin kimlik bilgileri, oturum ya da vatandaşlık belgelerinin fotokopileri muhakkak ek evrak olarak sunulmalıdır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden davetiye kuralları hakkında detaylı bilgi ulaşabilirsiniz.

Gidiş Amacını Kanıtlayan Belgeler Nelerdir?

Lüksemburg vize başvurusu yapmak için seyahat sebebinizi evraklar ile kanıtlamanız ve desteklemeniz gerekmektedir. Lüksemburg’da bir firma ile ticari görüşme yapacak ya da bir fuar stant ziyaretinde bulunacak iseniz; mutlaka Lüksemburg’da ki firmadan bir ticari davet mektubu ya da fuar giriş bileti almanız gerekmektedir. Davet mektubu firmanın şirket antetli kağıdına kaşeli imzalı olması gerekmektedir. Seyahat amacınız kısa süreli gezi amaçlı ise; otel uçak rezervasyonunuz olmalı ve otel opsiyonunuzun karşılığının olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Tüm kanıtlayan evraklar ile birlikte Lüksemburg Vize Formu içerisinde de gidiş amacınızı ve sunduğunuz diğer evrakların karşılığı olan yerlere gerekli işaretlemeyi yaparak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Tüm Vize işlemleriniz de Long Vize Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi Başvurusu Evrakları Orijinal Mi Olmalıdır?

Lüksemburg vize başvuru evraklarını eksiksiz ve hatasız sunmak ne kadar önemli ise; ibraz edilen evrakların güncel ve orjinalinin ibraz edilmiş olması da bir o kadar önemlidir. Evrakların hepsinin orijinal olması mümkün değil ise; banka dökümleri, gidiş amacınızı kanıtlayan davetiyeler, iş yeri kanıt evraklarınızın büyük çoğunluğunun aslının ve kaşeli imzalı olarak eklenmesi başvuru inceleme aşamasında olumlu kanaat almanızı sağlamaktadır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden güncel ve detaylı evrak listesi isteyebilir, gidiş amacınızı açıklayan Lüksemburg Vize Dilekçe Örneği hakkında tam destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: