Skip to content

Lüksemburg Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Lüksemburg Vizesi İnsanlar, çeşitli nedenlerden dolayı başka ülkelere seyahat ederler. Seyahat nedenleri arasında iş, gezi, ziyaret amaçlı olabilir. Ancak yabancı bir ülkeye seyahat edebilmek için bazı kurallar ve şartların yerine getirilmesi gerekir. Lüksemburg bir Avrupa ülkesi olup; schengen vizesi kapsamında yer alan ülkelerden birisidir. Lüksemburg’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, vize başvurusu yapması gerekir.

Bordo pasaport sahibi kişiler, 90 günden az Lüksemburg seyahatleri için Lüksemburg vizesi almaları zorunludur. Vize başvurusu seyahat edilecek ülkenin Büyükelçiliği’ne veya Başkonsolosluğu’na yapılır. Lüksemburg seyahatleri içinde Ankara’daki Lüksemburg Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapılabilir. Vize başvurusu yapan kişilerin bazı evrakları ve işlemleri tamamlaması gerekir. Birçok detaya sahip vize işlemleri için profesyonel destek alınmalıdır. Long Vize Turizm olarak vize işlemlerinde gerekli evrakların ve işlemlerin prosedüre uygun şekilde hazırlanması için profesyonel destek vermekteyiz.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Lüksemburg Vizesi Başvuru Nasıl Yapılır?

Lüksemburg seyahatleri için vize başvurusu yapmak için öncelikle başvuru formunun doldurulması gerekir. Lüksemburg vize formu eksiksiz bir şekilde açıklayıcı ve anlaşılır şekilde başvuru formunu ve ıslak imzayı vize başvurusu yapan kişinin şahsi olarak yapması gerekir. Başvuru formu doldurulup Lüksemburg Büyükelçiliği’ne teslim edilerek diğer evrakların tamamlanıp teslim edilmesi için vize randevusu talep edilir. Vize başvurusu yapan kişilerin vize randevusu talep etmeleri zorunludur. Randevu talep edildikten sonra vize için gerekli evrakların tamamlanması gerekir. Gerekli evraklar randevu gününde büyükelçiliğe teslim edilir. Bu esnada kişilerden parmak izi bilgisi alınır. Lüksemburg vize başvuru formunun eksiksiz bir şekilde tamamlanması için Long Vize firmasından yardım alabilirsiniz. İşlemlerin hızlı ve pratik şekilde tamamlanması için firmamızın sunduğu kaliteli ve güvenilir hizmetten faydalanabilirsiniz.

Vize İşlemleri İçin Profesyonel Desteğin Önemi

Vize işlemleri detay ve özen gösterilmesi gereken işlemlerdir. Belgelerin eksiksiz tamamlanması, sürecin daha hızlı ilerlemesini sağlayacaktır. Eksik veya yanlış belgeler, vize başvurusunu olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olabilir. Firmamız, Lüksemburg vize işlemleri ve belgelerini yasal prosedüre uygun bir şekilde tamamlanması için profesyonel ekipleriyle hizmet vermektedir. Ayrıca vize işlemleri hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Vizesi Lüksemburg
Lüksemburg Vizesi

Lüksemburg Büyükelçiliği Vize

Lüksemburg Büyükelçiliği Vize Avrupa ülkelerinden olan Lüksemburg’a gitmek için vize alınması gerekir. Vize alınması işlemlerinde Long Vize Turizm şirketi Lüksemburg Konsolosluğu/Büyükelçiliği vize işlemleri yapan bir şirket olup, vize alınması konusunda tüm resmi işlemleri resmi usullere uygun şekilde hazırlanması, oluşacak sorunları hızlı bir şekilde çözen şirket olarak profesyonel hizmet vermektedir. Long vize, vize başvurularında Lüksemburg Büyükelçiliği Vize için istenilen tüm belgelerin hazırlanması hususunda en büyük destekçiniz olacak ve başvuru işlemlerinin tamamlanarak Lüksemburg vize randevusu alınması ve sonuçların başvuru yapanlara bildirilmesi gibi tüm prosedürleri etkin bir şekilde yerine getirir.

Lüksemburg Büyükelçiliğine Kimler Başvurabilir?

Lüksemburg vize başvurusu için gerekli tüm belgelerin belirlenmesi hususunda tek yetkili yer Lüksemburg Konsolosluğu/Büyükelçiliği olup, bu belgelerin doğru bir şekilde doldurulması ve tamamlanması başvurunun reddedilmemesi için önem arz etmektedir. Lüksemburg Büyükelçiliğine aşağıda belirtilen kişiler başvuru yapabilir:

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları
 • Türkiye’de bulunan ve ikamet eden yabancı uyruklu kişiler
 • Yetkili seyahat firmaları (long vize turizm şirketi)
 • Temsilci
 • Vize başvurusu yapacak kişinin kendisi

Türk vatandaşalar ve Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların Lüksemburg’a seyahat edebilmeleri için öncelikle schengen vizesi almaları zorunludur. Çünkü Lüksemburg schengen vizesi isteyen ve schengen ülkelerinden olan bir Avrupa Birliği üye ülkedir. Vize başvurusu yapmadan önce Lüksemburg’a giriş yaptıktan sonra Lüksemburg’da ve diğer schengen ülkelerine yapacakları seyahatin süresini belirlemeleri gerekir. Burada en önemli husus seyahat süresine göre en fazla kalacağı ülke hangisi ise o ülkenin konsolosluğuna ya da büyükelçiliğine başvuru yapılmasıdır. Eğer Lüksemburg ve diğer schengen ülkelerine yapılacak seyahat süresi aynıysa ilk giriş yapılacak ülkenin konsolosluğu/büyükelçiliğine başvuru için işlemler başlatılmalıdır.


Lüksemburg Büyükelçiliği Vize Almak İçin Belirlenen Kısa Süreli Vize Çeşitleri

Lüksemburg vize işlemleri için belirlenen aşamalarda bazı usuller belirlenmiştir. Bunlardan birisi de Lüksemburg’a giriş yapılabilmesi için belirlenen vize çeşitleridir. Her bir vize çeşidine göre istenen belgeler birbirinden farklıdır. Kısa süreli Lüksemburg vize çeşitleri şunlardır:

 • Lüksemburg Ticari Vize
 • Lüksemburg Turistik Vize
 • Lüksemburg Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Kısa süreli seyahatlerde yukarıda belirlenen vize çeşitlerine ilave olarak Schengen vizesi alınması zorunludur.

Büyükelçilği Vize Lüksemburg
Lüksemburg Büyükelçiliği Vize

Lüksemburg Konsolosluğu Vize

Lüksemburg Konsolosluğu Vize Lüksemburg Büyük Dukalığı, Almanya, Fransa ve Belçika ile komşu bir Avrupa ülkesidir. 621000 nüfusu olan küçük bir Batı Avrupa’da yer alan denize kıyısı olmayan bir ülke olup; başkenti Lüksemburg’dur. Gelişmiş bir ekonomiye sahiptir ve kişi başına düşen milli gelirleri yüksektir.

Almanca, Fransızca Ve Lüksemburgça olmak üzere 3 resmi dili bulunur. Bu ülkede yaşayanların çoğu dini inanış yönünden Roma Katolik Kilisesi’ne bağlıdır. Lüksemburg’a girişler vize almakla mümkündür. Long vize turizm şirketi vize başvuru merkezi olarak yetkili bir şirket olduğundan, Lüksemburg vize işlemleri için 2 Şubat 2020 tarihinde Avrupa Birliği kuralları gereği yeni kurallara belirlenmiş olup, bu kurallara göre vize işlemlerini yürütmektedir. Bu kurallar vize başvuru sürecini kolaylaştırmak yönünden olumlu kararlar olmuştur. Lüksemburg Dukalığı Büyükelçilik merkezi Ankara’da olup, Lüksemburg Konsolosluğu vize başvurularının değerlendirilmesi ve sonuçlarının belirlenmesi hususunda tek yetkilidir.

Lüksemburg Konsolosluğu Vizelerinden Kısa Süreli Vize İçin AB’nin Yeni Kuralları

2 Şubat 2020 tarihinde yürürlüğe giren Avrupa Birliği tarafından yeni kurallar belirlenmiş ve bu yeni kurallara hem vize başvuru sürecini basitleştirdi hem de bazı yeni kurallar ihdas etmiştir. Kurallar, ticari, iş ve turizm amaçlı seyahatleri kolaylaştırmıştır. Bu kurallar ise şunlardır:

 • Daha önce vize başvuruları 3 ay öncesinden yapılmaktaydı. Bu süre 6 ay olarak değiştirilmiştir. Denizciler içinse 9 ay olarak belirlenmiştir.
 • Lüksemburg Vize Başvurusu için gerekli bilgiler ve belgeler tamamlandıktan sonra seyahat tarihinden en geç 15 gün öncesinden başvurular tamamlanmalıdır.
 • Vize başvurusu yapacak kişilere hem konsolosluktan hem de seyahat firmaları vasıtasıyla başvuru yapabilme imkânı getirilmiştir.
 • Lüksemburg vize formu doldurulması konusunda düzenleme yapılmıştır. Formların elle ya da elektronik ortamda doldurulabileceği ve imzalayabilme kolaylığı getirilmiştir.
 •  Vize başvurusu yapan kişilerin parmak izi alınacaksa her 59 ayda bir şahsen başvuru yapma şartı getirilmiştir.

Long vize şirketi olarak yeni kurallar çerçevesinde vize alabilmek için gerekli tüm prosedürleri hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi, olası engeller aşmada ve yasal usullere harfiyen uyarak her konuda sizlere en büyük desteği sağlıyoruz.

Konsolosluğu Vize Lüksemburg
Lüksemburg Konsolosluğu Vize

Lüksemburg Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Lüksemburg Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi , Avrupa Birliği sınırları içerisinde yer alan schengen vizesine sahip bir ülkedir. Lüksemburg vatandaşlık hakkı elde etmiş veya yasal oturum izni bulunan akraba, arkadaş ziyaretleri için Lüksemburg aile arkadaş ziyareti vizesi alınması gerekir. 90 günden Lüksemburg seyahatleri için vize alınması zorunludur. Lüksemburg aile arkadaş ziyaretleri için gerekli işlemlerin ve evrakların yapılması zorunludur. Ayrıca Lüksemburg vize başvurusu yapan kişinin aile ve arkadaş ziyareti yaptığını kanıtlayan belgeleri de sunması gerekir. Lüksemburg aile arkadaş ziyareti vizelerinde, davetiye büyük önem taşır. Davetiye gönderen kişinin vizenin bitimi itibarıyla davet ettiği kişinin tekrar döneceğini de taahhüt etmesi zorunludur. Lüksemburg aile arkadaş ziyaret vizesi için gerekli belgeler ve detaylar hakkında bilgi sahibi olabilmek için Long Vize firması ile irtibata geçebilirsiniz.

Lüksemburg Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Evrakları

Lüksemburg Büyükelçiliği’ne verilecek aile/arkadaş ziyareti vize evraklarının eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir. Aksi takdirde vize işlemlerinin daha da uzamasına veya olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olur. Lüksemburg aile/arkadaş ziyareti vizesi için başvuru formunun talep edildiği gibi doldurduktan sonra Büyükelçiliğe teslim edilmesi gerekir. Lüksemburg vize formu, eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra gerekli evrakların tamamlanması işlemi başlar. Lüksemburg aile arkadaş ziyareti vizesi işlemleri için gerekli evraklar şunlardır:

 • En az 3 ay kullanım süresi bulunan pasaport
 • 2 adet 3,5 x 4,5 cm ebatlarında biyometrik fotoğraf
 • T.C. kimlik fotokopisi
 • Aile ve arkadaş ziyaretinde bulunacağına dair belge
 • Uçak rezervasyonu
 • Dilekçe

Lüksemburg aile arkadaş ziyareti vizesine dair güncel bilgiler için Long Vize Turizm firmasından bilgi alabilirsiniz. Firmamız yasal kurallar çerçevesinde prosedüre uygun bir şekilde evrakların hazırlanması ve diğer işlemler hakkında hizmet vermektedir.

Lüksemburg Vize İşlemleri İçin Hizmet

Lüksemburg vize işlemleri için personel hizmeti alınması, vize başvuru öncesinde doğru evrak temini, takibi için büyük önem arz etmektedir. Lüksemburg aile arkadaş ziyareti vizesi başvurularında doğru yönlendirme ve dosyanın hazırlanması için hizmet alınması doğru bir karar olacaktır. Long vize firması olarak işlemleri için hizmet sunmaktayız.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Lüksemburg
Lüksemburg Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Lüksemburg Ticari Vize

Lüksemburg Ticari Vize Lüksemburg ile Türkiye arasında güçlü ticari ilişkiler bulunmaktadır. Bu nedenle her yıl birçok kişi Lüksemburg’a ticari işlemler için seyahat eder. Lüksemburg schengen vizesi, 90 günden az kalacak kişiler için zorunludur. Lüksemburg ticari vize ile Lüksemburg’a seyahat etmek mümkündür. Bordo pasaport sahibi kişiler, Lüksemburg vize başvurusu yapabilir. Yeşil pasaportu, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport sahibi kişiler ise Lüksemburg’a vizesiz giriş yapabilirler. Lüksemburg, schengen ülkeleri kapsamında bulunan bir ülkedir. Lüksemburg’a seyahat edecek kişiler, Lüksemburg’da diğer schengen ülkelerine geçiş yapabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus hangi ülkede daha fazla kalınacaksa o ülkeye vize talebinde bulunulması gerekir. Lüksemburg ticari vize işlemleri ve evrakları gerekli detaylı bilgi için Long vize firmasından yardım alabilirsiniz.

Lüksemburg Vize Başvuru Formu

Lüksemburg’a ticari işlemler için gidecek kişilerin başvuru formunu eksiksiz doldurması önemlidir. Başvuru dosyasında bulunması gereken evraklardan birisi de başvuru formudur. Başvuru formunun doğru bilgilerle ve okunaklı bir şekilde doldurulması gerekir. Lüksemburg vize formu için istenilen bölgelere ıslak imzanın başvuru sahibi tarafından atılmalıdır. Başvuru formunun dikkatli bir şekilde doldurulması, Lüksemburg ticari vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanması için büyük önem taşır. Ayrıca Lüksemburg ticari başvuru evrakları içerisinde yer alması gereken diğer bir belgede talep dilekçesidir. Bu talep dilekçesinde seyahat amacınızı İngilizce olarak detaylı bir şekilde anlatılması gerekir.

Lüksemburg ticari vize, ortalama 2-3 hafta kadar sürmektedir. Başvuru yapacak kişilerin bu süreyi göz önünde bulundurması gerekir. Lüksemburg vizesi için gerekli evrakların ve başvuru formunun özenle hazırlanması gerekir. Prosedüre uygun şekilde evrakların tamamlanması için Long Vize Turizm firması ile irtibata geçebilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2021

Lüksemburg ticari vize, Lüksemburg’da yapılacak iş toplantıları, ticari işbirlikleri, ticari toplantılar için alınan vize türüdür. Ancak bu vizenin alınabilmesi için bazı evrakların tamamlanması gerekir. Lüksemburg ticari vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

 • Pasaport
 • T.C. kimlik fotokopisi
 • Dilekçe
 • Başvuru formu
 • 2 tane biyometrik fotoğraf
 • Ticari davetiye
 • Ticari davette bulunan kişinin pasaport ve kimlik fotokopisi
 • Vergi levhası tabelası
 • Otel ve uçak rezervasyonu

Lüksemburg vizesi için Lüksemburg vize evrakları ve belgeleri hakkında bilgi almak için firmamız bünyesinde çalışan ülke temsilcileri ile irtibata geçebilirsiniz. 

Ticari Vize Lüksemburg
Lüksemburg Ticari Vize

Lüksemburg Turistik Vize

Lüksemburg Turistik Vize Lüksemburg, birçok doğal güzelliğe sahip görülmesi gereken ülkelerden birisidir. Schengen bölgesi kapsamında yer alan Lüksemburg’a turistik geziler için vize alınması gerekir. Lüksemburg schengen vizesi ile diğer schengen ülkelerine de seyahat edilebilir. Lüksemburg turistik vize başvuruları, Lüksemburg Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Vize ile ilgili olumlu veya olumsuz kararı Büyükelçilik vermektedir. Ancak Lüksemburg turistik vize başvurularını olumlu sonuçlanabilmesi için gerekli evrakların ve şartların eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi zorunludur. Evraklar teslim edildikten sonra Lüksemburg vizesi ücreti ödenmesi gerekir. Lüksemburg vize işlemleri için ödenecek ücret 0-6 yaş arası çocukları kapsamaz. Lüksemburg turistik vize başvurusu için Long vize şirketimiz ile irtibata geçerek başvuru yapabilirsiniz. Firmamız vize başvuruları konusunda hizmet vermektedir.

Lüksemburg Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Lüksemburg turistik seyahati planlayan kişilerin, bazı evrakları tamamlaması gerekir. Evrakların tamamlanıp Lüksemburg Büyükelçiliği’ne teslim edilmelidir. Öncelikle Lüksemburg turistik vize başvurusu için başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru formunu, vize talebinde bulunan kişinin doldurması gerekir. Ayrıca başvuru formunda imzalanması istenilen bölgelere, kişinin ıslak imzası ile imza atması şarttır. Lüksemburg turistik vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

 • En az 3 ay süresi bulunan pasaport
 • Vize talep dilekçesi
 • 2 tane 3,5 x 4,5 cm boyutlarında biyometrik fotoğraf
 • T.C. kimlik fotokopisi
 • Otel rezervasyonu
 • Gidiş-dönüş uçak bileti
 • Seyahat sağlık sigortası

Lüksemburg turistik vizesi için gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi için şirketimiz personeli ile irtibata geçebilirsiniz. Long vize turizm olarak yasal prosedüre uygun işlemlerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması için hizmet vermekteyiz.

Lüksemburg Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar?

Lüksemburg vizesi başvurularını olumlu yönde sonuçlanabilmesi için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle vize işlem sürecinin daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde ilerleyebilmesi için long vize firması müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz. Turistik vizenin olumlu sonuçlanabilmesi için öncelikle başvuru formunun talep edilen şekilde doldurulması gerekir. Daha sonra gerekli evrakların tamamlanıp vize ücreti ödenmelidir. Evraklar tamamlandıktan sonra Lüksemburg vize randevusu talep edilmelidir. Vize başvurularında güncel bilgiler ile ilgili bilgi almak için firmamıza ulaşabilirsiniz.

Turistik Vize Lüksemburg
Lüksemburg Turistik Vize

Lüksemburg Vize Başvurusu

Lüksemburg Vize Başvurusu Ülkemizden Lüksemburg’a yapılan kısa süreli seyahatler için vize alınması zorunludur. Lüksemburg vize başvurusu vize talebinde bulunan kişinin, şahsi olarak takip etmesi gereken işlemlerdir. Vize başvurusu seyahat edilecek ülkenin Büyükelçiliği’ne veya başkonsolosluğuna yapılır. Vize hakkındaki olumlu veya olumsuz karar başvuru yapılan büyükelçiliğin veya başkonsolosluğun kararına bağlıdır. Lüksemburg vize başvurusu yapabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak zorunludur. Lüksemburg schengen bölgesine dâhil bir ülke olduğundan, vize başvuruları schengen vize kapsamında gerçekleştirilir. 90 günden az konaklamalı Lüksemburg schengen vizesi için sürecin ilerleme aşamaları hakkında bilgi sahibi olmak için Long Vize Turizm firmasından destek alabilirsiniz. Firmamız, Lüksemburg vizesi başvurusu hakkında detaylı bilgi ve birikime sahip eğitimli personeli ile hizmet vermektedir.

Lüksemburg Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Lüksemburg vize başvurusu, ülkenin Ankara’da bulunan Büyükelçiliği’ne yapılır. Başvuruyu vize talebinde bulunan kişinin gerçekleştirmesi gerekir. Lüksemburg vize başvurusu için başvuru formu tamamlanarak Lüksemburg büyükelçiliğe teslim edilir. Lüksemburg vize formu teslim edilirken evrakların tamamlanması ve teslim edilmesi için randevu talep edilir. Daha sonra tamamlanan evraklar Lüksemburg Büyükelçiliği’ne teslim edilir. İlk defa schengen vize başvurusunda bulunacak kişilerin parmak izi bilgisi alınır. Parmak izi bilgisi 5 yıl süreyle kayıt altında tutulabilir. Parmak izi bilgisinden bazı kişiler muaf tutulmaktadır. Parmak izi bilgisinden muaf tutulan şunlardır:

 • 12 yaşından küçük çocuklar
 • Resmi seyahatte bulunan devlet başkanları
 • Fiziksel olarak parmak izi vermesi mümkün olmayan kişiler
 • Kraliyet aile üyeleri

Vize ile ilgili tüm detaylar hakkında gerekli bilgilere Long Vize firması ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Firmamız, büyükelçilik tarafından yetki verildiği için güncel vize işlemleri ve evrakları hakkında her türlü desteği vermektedir.

Lüksemburg Vize Başvuru Süresi

Lüksemburg seyahatleri için alınması zorunlu olan vize başvurularına seyahatten en az 15-20 gün öncesinden başlanması gerekir. Evrakların tamamlanması, teslim edilmesi gibi süreler göz önünde bulundurarak vize başvurusu yapılmalıdır. Lüksemburg vizesi başvurusu yapıldıktan sonra Lüksemburg Büyükelçiliği 1 ila 2 hafta arasında talebe cevap vermektedir. Lüksemburg vizesi başvuru süresi ve işlemlerin işleyiş sırası hakkında detaylı bilgi için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Vize Başvurusu Lüksemburg
Lüksemburg Vize Başvurusu

Lüksemburg Vize Evrakları Ve Belgeleri

Lüksemburg Vizesi Evrakları Ve Belgeleri Lüksemburg’a seyahat etmek isteyen işçi, memur, şirket çalışanı, öğrenci, akraba-arkadaş-aile ziyareti gibi durumlara göre kişinin statüsüne göre evrak ve belge temini yapılarak, usulüne göre hazırlanması istenmektedir. Lüksemburg vize başvurusu için gerekli olan belgelerin neler olduğu konusunda tek yetkili Lüksemburg Konsolosluğu / Büyükelçiliği’dir. Vize alabilme konusunda Lüksemburg büyükelçiliği tarafından vize başvuru takibi ve işlemleri konusunda Long Vize Turizm şirketimiz, evrakların temini ve hazırlanması hususunda prosedüre göre işlemlerin yapılmasında tecrübeli personelimiz en büyük destekçiniz olacaktır.  Lüksemburg vize evrakları ve belgeleri hazırlanırken Konsolosluk/Büyükelçilik ’in belirlediği kurallara göre doldurulup tanzim edilmesi esastır.

Vize Dilekçesi Hazırlanırken Dikkat Edilecek Hususlar

Lüksemburg vize dilekçesi doldurulurken; Lüksemburg’a seyahat etme sebebi ve süresi, vize işlemlerinde tüm masrafların karşılanacağının belirlenmesi, Lüksemburg’a giriş yaptıktan sonra Lüksemburg ve diğer schengen ülkelerinden belirlenen süre içerisinde dönülmesinin taahhüt edilmesi gerekir. Ayrıca dilekçede adres ve iletişim bilgilerinin başvuru sahibine ait olması ve doğru bilgiler içermesi, imzanın başvuru sahibi tarafından atılması şarttır. Long vize seyahat acentesinin web sitesi üzerinden dilekçe örneklerini indirebilir ve dilekçe doldurulurken yapılması gerekenlere göre dilekçeyi hazırlayabilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi Evrakları Ve Belgeleri Nelerdir?

Lüksemburg’a Lüksemburg turistik vize, Lüksemburg ticari vize ve Lüksemburg aile/arkadaş ziyareti vizesi ile giriş yapılmaktadır. Kısa süreli seyahatlerde ise ayrıca schengen vizesi alınması zorunludur. Her bir vize çeşidine göre istenen evraklar farklıdır. Tüm vizelerde ortak olan ve istenen belgeler ise şunlardır:

 • Dilekçe (yukarıda belirtilen usullere göre doldurulması gerekir.)
 • Pasaport (geçerlilik süresi olan ve Lüksemburg’a dönüş tarihinden itibaren 3ay da ha geçerliliğinin olması gerekiyor.)
 • Biyometrik fotoğraf (2 adet olacak ve son 6 ay içerisinden çekilmiş fotoğraflar olmalıdır)
 • Banka dökümü (banka ekstresinin son 3 ay ya da isteğe göre son 6 ay içerisindeki hesap hareketlerini içermelidir.)
 • Lüksemburg’a gidecek kişiler içerisinde 18 yaşından küçük bireyler için muvafakatname hazırlanması zorunludur.
 • Lüksemburg Vize başvuru formu (4-5 sayfalık formun belirlenen kurallar göre doldurulması, bilgilerin doğru olması ve imzalanması gerekir.)
Vize Evrakları Ve Belgeleri Lüksemburg
Lüksemburg Vize Evrakları Ve Belgeleri

Lüksemburg Vize Formu

Lüksemburg Vizesi Formu Lüksemburg’a gidebilmek için başvuru evraklarının belirlenmesi konusunda yetkili mercii Lüksemburg Konsolosluğu / Büyükelçiliği’dir. Başvuru evrakları belirlenirken kişinin kamu çalışanı, işçi, emekli, tarım alanında çalışan çiftçi, öğrenci gibi statülerine göre değişmektedir. Lüksemburg vizesi formu başvuru evrakları içerisinde istenen belgelerden bir tanesidir. Vize başvurusunda istenen bu belgenin usulüne uygun olarak doldurulması gerekir. Long vize turizm şirketi olarak tüm istenen belgelerin nasıl hazırlanacağı, usul ve esaslar göre doldurulması hususunda yetkili personelimiz her türlü kolaylığı sağlayarak bu sürecin sorunsuz bir şekilde tamamlanması konusunda sizler yardımcı olacaklardır. Long vize Konsolosluk/Büyükelçilik vize işlemlerinde seyahat firması olduğundan tüm resmi işlemleri bizzat takip edilmesi, aşama aşama yapılacak resmi işlemlerde yardımcı olmak ve başvurunun olumlu sonuçlanması konusunda en büyük destekçiniz olarak size hizmet etmekteyiz.

Lüksemburg Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Lüksemburg vizesi işlemleri içerisinde doldurulması zorunlu olan evraklardan biri olan Lüksemburg vize başvuru formu doldurulurken bazı bilgilerin öğrenilmesi ve usulüne uygun doldurulması gerekir. 4-5 sayfadan ibaret olan bu form doldurulurken aşağıda belirtilen hususlara dikkat edilerek doldurulması gerekir. Aksi takdirde başvuru evraklarının incelenmesi sırasında tespit edilen sorun nedeniyle reddedilme riski ile karşılaşabilirsiniz.

 • Web sayfamız üzerinden Lüksemburg vize başvuru formunu indiriniz.
 • Lüksemburg vizesi başvurusu yapacak kişilerin bu formu mavi ya da siyah tükenmez kalemle doldurabilirler. El ile yazılarak doldurulan formda yazılan bilgilerin okunaklı olmasına dikkat edilmelidir ve bilgiler gerçek bilgileri ihtiva etmelidir.
 • Form, bilgisayar ortamında da doldurulup imzalanabilir.
 • Resmi belge olan bu formda büyük harfler kullanılmalı, iletişim bilgileri ve adres bilgileri daha sonra tekrar gerekeceğinden gerekli tebliğlerin yapılması için doğru olmasına dikkat edilmelidir. Telefon numarası başvuru sahibine ait olmalıdır.
 • İstenen tüm bilgiler eksiksiz olmalıdır.
 • Formda imzalanması istenen yerler mutlaka imzalanmalıdır.
 • 18 yaşından küçükler için başvuru formu tanzim edilirken imza yerlerini anne ve babası imzalamalıdır. Ayrıca noter onaylı ve anne ya da baba tarafından imzalanan muvafakatname hazırlanması zorunludur.
 • Vize başvuru formu üzerinde fotoğraf kısmına yapıştırmak için istenilen zemin fonu ve boyutlarda biyometrik fotoğraf yapıştırmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraflar son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.
Formu Vize Lüksemburg
Lüksemburg Vize Formu

Lüksemburg Vize İşlemleri

Lüksemburg Vizesi İşlemleri Lüksemburg, schengen bölgesinde bulunan ülkeler arasındadır. Bordo pasaport sahipleri, Lüksemburg seyahatleri için vize başvurusu yapmaları gerekir. Lüksemburg schengen vizesi, 90 günden az kısa süreli seyahatler için alınır. Lüksemburg vize işlemleri için bazı prosedürlerin yerine getirilmesi gerekir. Vize başvurusu yapacak kişilerin başvuru formunu ve gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir.

Lüksemburg vize başvurusu, Lüksemburg Büyükelçiliği’ne yapılır. Her ülkenin vize işlem ve evrakları ülkenin isteklerine göre değişiklik gösterebilir. Lüksemburg vize işlemleri evrakların tesliminden sonra ortalama 1 ile 2 hafta kadar bir sürede olumlu veya olumsuz yönde sonuçlanır. Vize başvurusu yapacak kişilerin bu süreyi göz önünde bulundurarak işlemleri gerçekleştirmeleri gerekir. Lüksemburg Vize Formu ve işlemlerinin eksiksiz şekilde tamamlanması için profesyonel destek alınması önemlidir. Long vize şirketi olarak Lüksemburg vize işlemleri için profesyonel destek vermekteyiz.

Lüksemburg Schengen Vizesi

Lüksemburg schengen vizesi, Lüksemburg’a yapılacak 90 güne kadar konaklamalı seyahatler için alınması gereken vize türüdür. 90 günden uzun konaklamalı seyahatler için ise uzun süreli vize başvurusu yapılmalıdır. Lüksemburg Avrupa schengen bölgesi içerisinde yer alan 26 ülkeden birisidir.  Schengen bölgesi; Avustralya, İtalya, Belçika, Letonya, Finlandiya, Almanya, Norveç, Polonya, İsviçre, Portekiz, Malta, Fransa, Macaristan, Litvanya, Lihtenştayn, Yunanistan, Slovenya, İspanya İsveç, Danimarka, Estonya gibi Avrupa ülkelerini içerisine alır. Lüksemburg vizesi için vize prosedürleri; ziyaretin içeriği, amacı, süresi gibi etkenlere göre farklılık göstermektedir. Vize prosedürleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz.

Lüksemburg Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

Lüksemburg vizesi evrakları ve belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir. Seyahatin turistik, iş, aile ziyareti, eğitim gibi durumlara göre evraklarda değişiklik görülür. Lüksemburg vize işlemleri için gerekli evraklar şunlardır:

 • Pasaport
 • Dilekçe
 • Başvuru Formu
 • Banka Ekstresi
 • T.C. kimlik fotokopisi
 • 2 tane biyometrik fotoğraf
 • Otel ve uçak rezervasyon belgeleri

Lüksemburg vizesi için gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Firmamız evrakların tamamlanmasında ve sürecin hızlı bir şekilde ilerlemesinde profesyonel destek vermektedir. Lüksemburg vize başvurularında evrakların eksiksiz tamamlanması, vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasından büyük rol oynar.

Vize İşlemleri Lüksemburg
Lüksemburg Vize İşlemleri

Lüksemburg Vize Randevusu

Lüksemburg Vize Randevusu İnsanlar; ticari, turistik, eğitim gibi nedenlerden dolayı başka ülkeleri seyahat ederler. Ancak seyahat gerçekleştirebilmek için bazı prosedürlerin yerine getirilmesi gerekir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Lüksemburg vizesi için gerekli işlemleri ve evrakları yerine getirmesi gerekir. Lüksemburg vizesi başvurusu için seyahatin türüne göre farklı evraklar talep edilir. Lüksemburg schengen vizesi için 90 günden az kalacak, bordo pasaport sahibi kişilerin seyahat için vize başvurusu yapması zorunludur. Vize başvurusunu bazı diplomatik görevli kişiler dışında herkesin yapması zorunludur.

Lüksemburg vize başvurusu ülkenin Ankara’da bulunan Büyükelçiliği’ne yapılır. Ayrıca başvuru merkezinin Ankara İstanbul- İzmir’deki ofislerine de başvuru yapılması mümkündür. Başvuru işleminin yapılmasının ardından büyükelçilikten Lüksemburg vize randevusu talep edilmelidir. Vize randevusunun oluşturulması zorunludur. Lüksemburg vize başvuru dosyanızın eksiksiz bir şekilde tamamlanması için Long Vize Turizm firmasından destek alabilirsiniz. Firmamız deneyimli personelleri ile başvuru detayları hakkında sizleri bilgilendirecektir.

Lüksemburg Vizesi Randevusu Ne Zaman Yapılmalı?

Lüksemburg seyahatler için zorunlu olan Lüksemburg vize başvurusunda gerekli evrakların temini ve işlemler için belirli bir süre gerekmektedir. Lüksemburg vize başvurusu için öncelikle başvuru formunun doldurularak büyükelçiliğe teslim edilmesi gerekir. Lüksemburg vizesi formu tamamlandıktan sonra evrakların tamamlanması için ve evrakların teslimi için belirli bir süreye ihtiyaç vardır. Vize başvuruları, seyahatten en az 15 gün önce yapılmalıdır. Bazı durumlarda bu süre 1 aya kadar uzayabilir. Lüksemburg schengen vizesi için 6 ay öncesinden başvuru yapılabilir. Lüksemburg vize başvurusu sürecinin sağlıklı ilerleyebilmesi için Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz. Firmamız, Lüksemburg vize başvuru suresinin daha hızlı ilerleyebilmesi için profesyonel destek vermektedir.

Lüksemburg Vizesi Başvurularında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lüksemburg vizesi başvurularında olumlu sonuç alabilmek için bazı noktalara dikkat edilmelidir. Öncelikle Lüksemburg vize başvurularında karar mercii, Lüksemburg Büyükelçiliği’dir. Lüksemburg vize başvurularında olumlu sonuç alabilmek, seyahat türüne göre talep edilen evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir. Başvuru formunun anlaşılır bir yazı şekli ile doğru bilgiler içerecek şekilde doldurulmalıdır. Lüksemburg vize işlemleri için güncel bilgileri firmamızın uzman elemanlarından yardım alabilirsiniz.

Vize Randevusu Lüksemburg
Lüksemburg Vize Randevusu

Lüksemburg Vize Ücreti

Lüksemburg Vize Ücreti Ülkemizde, her yıl Lüksemburg ülkesine çeşitli nedenlerden dolayı insanlar seyahat etmektedir. Lüksemburg, schengen ülkeleri kapsamında bulunan bir ülkedir. Lüksemburg’a ticari, turistik, aile ziyareti gibi nedenlerle seyahat etmek isteyen kişiler, Lüksemburg schengen vizesi almalıdır. Ayrıca vize başvurusu yapan kişilerin bordo pasaport sahibi olması gerekir. Lüksemburg’a vizesiz geçiş yapma hakkı bulunan diplomatik pasaport, gri pasaport sahibi olan kişilerin vize başvurusu yapmasına gerek yoktur. Lüksemburg seyahatleri için vize başvurusu yapan kişilerin, bazı evrakları ve işlemleri tamamlaması gerekir. Lüksemburg vize ücreti, vize işlemlerinin olumlu sonuçlanabilmesi için ödenmesi gereken ücrettir. Lüksemburg’a seyahat edecek kişilerin gerekli evrakları tamamladıktan sonra vize ücretini ödemesi zorunludur. Lüksemburg vizesi ücreti ve diğer işlemler için Long Vize firmasından hizmet alabilirsiniz.

Lüksemburg Vize Ücreti İşlemleri

Lüksemburg seyahatleri için zorunlu olan Lüksemburg vizesi başvurularının ülkenin Büyükelçiliği’ne yapılır. Lüksemburg vize başvuruları, Ankara’da bulunan Lüksemburg Büyükelçiliği’ne yapılır. Lüksemburg vize işlemleri için başvuru formunun, başvuru sahibi tarafından doldurulup ıslak imza ile imzalanarak tamamlanması gerekir. Başvuru formuna bilgilerin doğru ve eksiksiz şekilde yazılması gerekir. Lüksemburg vize evrakları da tamamlanarak büyükelçiliğe teslim edilmelidir. Her ülke vize işlemlerinde geçerli olan şartları kendi belirlemektedir.

Lüksemburg vize işlemlerinin olumlu ve olumsuz sonuçlanması tamamen Büyükelçiliğin kararına bağlıdır. İlk defa Lüksemburg vizesi başvurusunda bulunan kişiler için parmak izi bilgisi alınır. Parmak izi uygulaması da zorunlu işlemlerden birisidir. Vize işlemlerinin tamamlanabilmesi için vize ücretinin de yatırılması gerekir. Lüksemburg vizesi işlemleri için doğru yönlendirme ve gerekli evrakların tamamlanması için firmamızdan destek alabilirsiniz. Long Vize Turizm firması olarak vize işlemlerinde işinizi hafifletmek konusunda destek vermekteyiz.

Lüksemburg Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Lüksemburg vizesi işlemleri ortalama 15 ila 20 gün içerisinde sonuçlanır. Lüksemburg vize formu ve evraklar tamamlanıp Lüksemburg Büyükelçiliği’ne teslim edildikten sonra büyükelçilik 1 ila 2 hafta arasında vize işlemlerinin olumlu veya olumsuz sonuçları hakkında bilgi vermektedir. Ancak vize işlemlerinde bazı durumlarda 1 ay da sürebilir. Lüksemburg vize işlemleri en fazla 6 ay öncesinden başlatılabilir. Lüksemburg vize işlemlerinin daha hızlı ve olumlu yönde sonuçlanabilmesi için firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Vize Ücreti Lüksemburg
Lüksemburg Vize Ücreti

Lüksemburg Vizesi Dilekçe Örneği

Lüksemburg Vizesi Dilekçe Örneği Lüksemburg schengen ülkelerinden biri olduğundan, giriş için schengen vizesi gerektirir. Schengen vizesi alan kişi 180 gün içinde 90 günle sınırlı olmak kaydıyla diğer schengen ülkelerine serbest giriş yapabilir. Modern ve ekonomik gelir seviyesi yüksek olan bu Avrupa ülkesine, her yıl binlerce kişi farklı nedenlerle seyahat etmektedir. Lüksemburg Konsolosluğu/Büyükelçilik vize işlemlerinde seyahat firması olarak görev alan Long Vize Turizm şirketi, nitelikli personeli ve resmi prosedürlere harfiyen uyarak yüzlerce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının Lüksemburg ve diğer schengen ülkelerine gitmelerini sağlamaktadır. Long vize şirketi, birçok aşamadan ibaret olan vize başvuruları ve hazırlanacak belge ve evrakların temininde, işlemlerin yürütülmesinde her aşamada en büyük destekçiniz olacaktır. Başvuru evrakları içerisinde seyahat amacına göre Lüksemburg Vizesi Dilekçe Örneği temin edilerek doldurulması, zorunlu olan resmi belgelerdendir.

Lüksemburg Vizesi Çeşitleri

Lüksemburg’a gidebilmek için hangi amaçla gidildiği ve ne kadar süre kalınacağı belirlenmelidir. Bu amaç ve süre resmi belge ile ibraz edilmek zorundadır. Lüksemburg’a her yıl binlerce insan farklı amaçlarla gidip dönüş yapmaktadır. Bunlar turistik gezi, ticari faaliyetlerde bulunmak, öğrenci olarak eğitim ve öğretim faaliyetlerini tamamlamak ya da Lüksemburg’da yaşayan aile, akraba veya arkadaş ziyareti sebebiyle seyahat edilmektedir. Seyahat amacına göre vize verilmektedir. Bu vize çeşitleri:

 • Lüksemburg Ticari Vize
 • Lüksemburg Turistik Vize
 • Lüksemburg Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi

Lüksemburg Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Doldurulur?

Resmi belgelerin her birinin kendine has yasal usullere göre hazırlanması ve doldurulması gerekir. Lüksemburg vize başvurusu sırasında diğer evraklarla birlikte teslim edilmesi gereken bir belgede dilekçe yazılması ve dilekçenin teslim edilmesidir. Lüksemburg vize dilekçesi yazılırken aşağıda belirtilen hususlara dikkat edilerek doldurulması gerekir.

 • Matbu dilekçe örneği web sitemizde mevcut olduğundan bu dilekçe örneği, bilgisayar ortamına indirilmelidir.
 • Dilekçe el ile yazılacaksa okunaklı olmak şartıyla siyah ya da mavi tükenmez kalemle doldurulup imzalanmalıdır. Dilekçenin elektronik olarak yani dijital ortamda da hazırlanması mümkündür.
 • Hangi amaçla seyahat edilecekse o seyahate ilişkin belgelerin dilekçe ekine eklenmesi gerekmektedir.
 • Dilekçede hangi amaçla seyahat edildiğini izah edilmesi ve ne kadar süre ile Lüksemburg’da kalınacağı belirtilmelidir.
 • Lüksemburg vizesi işlemleri sırasında oluşacak masrafların karşılanacağının taahhüt edilmesi gerekiyor.
 • Lüksemburg’a giriş yaptıktan sonra ve diğer schengen ülkelerine seyahat yapılacaksa belirtilen süre içerisinde geri dönüleceğinin taahhüt edilmesi zorunludur.
 • Dilekçe yazılacak adres ve iletişim bilgilerinin başvuru sahibine ait olması ve doğru olması dikkat edilecek diğer bir husustur.
 • Tüm bu işlemlerin yapılmasından sonra mutlaka imzalanmalıdır.
Vizesi Dilekçe Örneği Lüksemburg
Lüksemburg Vizesi Dilekçe Örneği

VFS Lüksemburg Vizesi

VFS Lüksemburg Vizesi Lüksemburg’ a giriş yapmak için başvuru işlemlerin alındığı yetkili kurum VFS’dir. VFS Lüksemburg vizesi almak için başvuru işlemlerinin yürütülmesinde vize firması olan Long Vize Turizm şirketi evrakların hazırlanması, takibi ve sonuçların bildirilmesi işlemlerini profesyonel olarak gerçekleştirmekte ve vize alana kadar aşama aşama yapılan işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Ayrıca Long vize şirketi olarak başvuru sırasında sorun olduğunda ise yasal mevzuatın belirlediği sınırlar içerisinde sorunu çözen, tüm işlemleri hukuki olarak tesis eden bir seyahat acentesidir.

Lüksemburg Vize Zorunluluğu

Schengen bölgesinde Avrupa ülkelerinden biri olan Lüksemburg’a giriş yapıldığından süre açısından kısa süreli seyahatler ve uzun süreli seyahatler olmak üzere 2 farklı sınıfta vizeler verilmektedir. Her bir vizenin kuralları farklıdır. Kısa süreli vizeler 90 güne kadarki seyahatleri kapsamaktadır, uzun süreli vizelerde seyahatler ise 90 günden fazla süreleri ihtiva eder. Kısa süreli seyahatler için alınan vizelere ilave olarak schengen vizesi alınması zorunludur. Vize türleri ise şunlardır:

 • Havaalanı Transit Vize (Visa A)
 • Kısa süreli seyahatlere ait vize- schengen vizesi (Visa C)
 • Uzun süreli seyahatlere ait vize (Visa D)

Kısa süreli vizeler 180 gün içerisinde maksimum 90 gün dalaşım serbesti hakkı vermektedir. Schengen bölgesindeki ülkelere giriş yapabilmek için düzenlenen schengen vizeler, çok girişli olarak tanzim edilmektedir. Seyahat türüne, süresine kapasına ve içeriği göz önünde bulundurularak vizelerde farklı prosedürler uygulanır. Lüksemburg vizesi başvurusu bu hususlara göre belgeler ve evraklar hazırlanır.

Schengen Ülkeleri Hangileridir?

Schengen bölgesinde 26 Avrupa ülkesi bulunur. Bunlar; İsviçre, Slovenya, İsveç, Slovakya, İspanya, Avusturya, Portekiz, Belçika, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Norveç, Danimarka, Hollanda, Estonya, Malta, Finlandiya, Lüksemburg, Fransa, Litvanya, Almanya, Lihtenştayn, Yunanistan, Letonya, Macaristan, İtalya ve İzlanda ülkesidir.

VFS Lüksemburg Vizesi- Vize Başvurularının Sonuçlandırılması

Lüksemburg vizesi almak için gerekli olan evraklar ve belgeler hazırlandıktan sonra seyahat tarihinden 6 ay öncesinden başvurular yapılır. Başvuru aşamasından sonra Lüksemburg Vizesi Randevusu alınır. Bu aşamadan sonra tüm belgeler Lüksemburg Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne gönderilir. Burada gerekli incelemeler yapıldıktan sonra maksimum 2 hafta içerisinde başvuru yapanların başvurusu hakkında olumlu ya da olumsuz sonuçlar ilan edilir. Başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçların ilan edilmesinde tek yetkili Lüksemburg Konsolosluğu/Büyükelçiliği’dir.

Lüksemburg Vizesi Vfs
VFS Lüksemburg Vizesi

Lüksemburg Vizesi Kaç Günde Çıkar

Lüksemburg Vizesi Kaç Günde Çıkar Ülkemizden birçok kişi çeşitli amaçlarla Lüksemburg’a seyahat etmektedir.  Ancak Lüksemburg seyahatleri için vize zorunluluğu bulunmaktadır. Lüksemburg, schengen vize kapsamında bulunan bir Avrupa ülkesidir. Her ülke vize işlemleri için bazı şartlar ve belgeler talep etmektedir. Vize işlemleri belirli bir süreyi kapsamaktadır.

Lüksemburg’a seyahat düşünen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, vize başvurusu yapan kişiler Lüksemburg vizesi kaç günde çıkar konusu merak ettikleri noktalardan birisidir. Lüksemburg vizesi işlemleri için en az 15-20 gün öncesinden işlemlere başlanılması gerekir. Hatta bazı durumlarda Lüksemburg Büyükelçiliği, ek dosya ve belge talebinde bulunabilir. Bu durumlarda vize işlemleri 1 aya kadar uzamaktadır. Lüksemburg vize işlemleri için gerekli evraklar tamamlandıktan sonra Büyükelçilik ortalama 1 ila 2 hafta arasında sonuçları bildirir. Lüksemburg vize işlemlerinin daha hızlı ilerlemesi için Long Vize firmasından yardım alabilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi Kaç Günde Çıkar? Vize İçin Gerekli Evraklar

Lüksemburg vizesi almak isteyen kişiler için belirli evrakların tamamlanması gerekir. Bu evraklar şunlardır:

Fotoğraf: Son 3 ay içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf

Pasaport: En az 3 ay daha geçerli olacak pasaport

Başvuru Formu: Eksiksiz ve okunaklı şekilde yazılmış başvuru formu

Nüfus Cüzdanı fotokopisi: T.C. vatandaşı olmak gerekir.

Seyahat Planı: Uçak ve otel rezervasyonları dosya içerisinde yer almalıdır.

Lüksemburg vize evrakları; turistik, ticari gibi seyahat nedenlerine göre farklılık gösterir. Ayrıca evraklar da bazen yasal değişikliklerde olabilir. Lüksemburg güncel vize işlemleri için detaylı bilgi almak için uzman kişilerden yardım alınmalıdır. Long Vize Turizm, vize başvuru evrakları hakkında profesyonel destek vermektedir.

Lüksemburg Vizesi İşlemleri Nasıl Yapılır?

Lüksemburg vizesi işlemlerinin olumlu sonuçlanabilmesi için öncelikle firmamızda görevli olan ülke temsilcilerimize ulaşabilirsiniz. Vize işlemlerinizi müşteri temsilcilerimizi arayarak başlatabilirsiniz. Lüksemburg vize işlemleri için öncelikle talep edilen Lüksemburg vizesi formu ve evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir. Hazırlanan evraklar, Lüksemburg Büyükelçiliği’ne teslim edilir. Daha sonra randevu oluşturulur. İlk defa Lüksemburg schengen vizesi alan kişilere, parmak izi bilgisi uygulanır. Lüksemburg vize işlemlerinde, sürecin hızlı ilerlemesi ve olumlu yönde sonuçlanması için şirketimizdeki ülke temsilcilerimizden hizmet alabilirsiniz.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Lüksemburg
Lüksemburg Vizesi Kaç Günde Çıkar

Lüksemburg’un Vize İstemediği Ülkeler

ArnavutlukKiribati
AzerbaycanKolombiya
Bosna HersekMarshall Adaları
ErmenistanMikronezya
GürcistanPalau
KaradağPeru
Kuzey MakedonyaSaint Lucia
MoldovaSaint Vincent ve Grenadinler
RusyaSamoa
SırbistanTonga
Cape VerdeTrinidad ve Tobago
Avrupa Birliği VatandaşlarıTuvalu
Birleşik Arap EmirlikleriUkrayna
Doğu TimorVanuatu
DominikaGrenada
Lüksemburg’un Vize İstemediği Ülkeler

Lüksemburg Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus613.894 (2019)
Para BirimiEuro (€, EUR)
Resmi DiliLüksemburgca, Almanca, Fransızca
DiniKatolik Kilisesi, Yahudilik, Yunan ve Rus Ortodoks Hristiyanlığı ve Protestanlığı resmi din olarak tanımaktadır. 
Telefon Kodu+352
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriJudd mat Gaardebounden – Träipen – Écrevisses à la luxembourgeoise – Bouneschlupp – Kuddelfleck
Gezilecek YerlerBock Casemates – Notre-Dame Cathedral – Ulusal Tarih ve Sanat Müzesi – Adolphe Köprüsü
BaşkentLüksemburg
ŞehirleriDiekirch – Ettelbruck – Vianden – Lüksemburg – Differdange
Yüz Ölçümü2.586 km2
Zaman DilimiUTC+1 (OAZD)
İnternet Alan Adı.lu
KurucusuKont Siegfried
BaşkanıXavier Bettel
Asgari Ücret2.071,10 EUR /ay (Tem 2019)
İklimiIlıman İklimi
Asker Sayısı900
Komşu ÜlkeleriBelçika – Almanya – Fransa
Kuruluş Tarihi15 Mart 1815
Lüksemburg Hakkında Genel Bilgiler
Lüksemburg
Lüksemburg
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

Lüksemburg Vizesi Alma Şartları Nelerdir?

Lüksemburg’ a seyahatlerinizde gidiş amacınız ne olursa olsun , uzun süreli ya da kısa süreli vize başvuruları fark etmeksizin bordo pasaport sahibi Türk Vatandaşlarının ve Türkiye’de oturumu olan yabancı uyruklu kişilerin vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Uzun dönemli 90 günü aşan kalış süreli oturum vizesi başvurusu yapmak isteyen Yeşil pasaport sahibi Türk Vatandaşları yine vize alma prosedürüne uymak zorundadırlar. Seyahat amacınıza göre evrakları, dilekçeleri ve formları tamamlayıp Lüksemburg Vizesi Randevusu alarak işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Her prosedürü tamamladıktan sonra başvuru yapabilmek için önceden randevu planınızı oluşturmanız gerekmektedir. Randevu sisteminde kaydı görülmeyen evraklar teslim alınmamaktadır. Vize başvurunuzda gidiş amacınızı ve bulunduğunuz statüyü, maddi durumunuzu ve konaklama planlarınızı evraklar ile beyan ederek kanıtlamanız gerekmektedir. Tüm Lüksemburg vize işlemleriniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak uzman kadromuzdan her konuda destek alabilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Lüksemburg ülkesi için oturum ya da ziyaret vizesi alabilmek için Lüksemburg Konsolosluğu Vize Bölümüne gerekçelerinizi, bulunduğunuz statüyü ve maddi durum evraklarınızı yani; mümkün olduğunca kanıtlayan belgeleri beyan etmeniz gerekmektedir. Lüksemburg’ a seyahat amacınız turistik, gezi amaçlı bir seyahat ise; otel -uçak rezervasyonlarınızı, maddi durum kaynaklarınızı ve çalışma statüsünü kanıtlayan belgeleri aslına bağlı kalarak muhakkak ibraz etmeniz gerekmektedir. Lüksemburg ‘a Ticari amaç ile seyahat ediyor iseniz; şirket antetli kağıdına kaşeli imzalı olan Lüksemburg’da ki firmadan gelen ticari davet mektubunuzu veya fuar giriş biletinizi sunmanız gerekmektedir. Tüm başvuru türleri için gerekli detaylı evrak listene Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden ulaşabilir, başvuru işlemlerinizi sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi İle Başka Ülkelere Gidebilir Miyim?

Lüksemburg Avrupa ülkeleri arasında schengen kuralları ve düzen kurallarını uygulayan ülkelerden biridir. Schengen vizesi ile olan bir kişi tüm Avrupa ülkelerini ziyaret edebilir ve ara geçişler yaparak, schengen kurallarına uyarak seyahatlerine devam edebilirler. Schengen kurallarından en önemlisi ilk giriş yapılacak ülkeden ve en çok konaklama yapacağınız ülkeden vize alınmasıdır. Lüksemburg Turistik Vizesi ile ilk girişi Lüksemburg üzerinden yaparak seyahatinize başlayabilir , daha sonraki günlerde diğer Avrupa ülkelerine ara geçişler yaparak seyahatinize devam edebilirsiniz. Lüksemburg gümrük denetleme kapısından geçerken güvenlik taramasında geliş amacınızı yani; Lüksemburg ülkesindeki konaklamanızı ve geliş amacınızı kanıtlamanızı istenebilir. Bu rezervasyon belgeleri vize başvurusunda sunduğunuz belgelerdir. Lüksemburg seyahat şartları ve Avrupa ülkeleri vize kurallarını öğrenmek için Long Vize Başvuru Ve İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilir, başvurunuzu sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Lüksemburg Büyükelçiliğine Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Lüksemburg Büyükelçiliği vize işlemleri ilgili hizmet vermemektedir. Büyükelçilikler görev yaptığı ülkede kendi başbakanını görev ve yetkilerini temsil etmektedir. Görevleri arasında kendi ülke vatandaşlarının pasaportlarını yenileme, askeri, kültürel durumunu analiz etmek ve kendi vatandaşlarının evrak takibi yapmakla görevlidir. Lüksemburg Büyükelçiliği yurt dışında yaşayan, kendi ülke vatandaşlarının ekonomik, siyasi ve güvenlik durumu hakkında hizmet vermekte olup, ülke bağları arasında düzenleme ve güçlendirmek ile de görevlidir. Her türlü durumda Ülkeler arası bağ ve iletişim görevindedir. Büyükelçilikler den direk Lüksemburg Vizesi Başvurusu yapılamamaktadır. Başvurularınızı Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi aracılığıyla güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Lüksemburg Büyükelçiliğinin Yetki Alanları Nedir?

Lüksemburg Büyükelçiliği, bulunduğu yabancı ülkede yaşayan ya da seyahat eden vatandaşlarının tüm haklarından sorumludur ve her türlü karşılaşılan durumda destek vermekle yetkili kurumdur. Kişilerin siyasi, sosyal, kültürel haklarının korunması ve bağlı bulunduğu hükümetin politik, siyasi ve ticari bağlamda düzenli olarak bilgilendirilmesi görevleri yanı sıra vatandaşlarının evrak teslim, takibi ve yürütülmesi gibi görevleri üstlenirler. Tüm Elçilik işlemleri, evrak takibi ve Lüksemburg Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi uzmanları ile rahatlıkla gerçekleştirebilir, işlemlerinizi güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Lüksemburg Büyükelçiliğine Randevu Nasıl Alabilirim?

Büyükelçilikler bulundukları ülkedeki en yetkili mercidir ve görev aldığı ülkede kendi ülkelerinin başbakanı yetkilerini üstlenir ve gerçekleştirirler. Ülkeler arası bağlar için görev siyasi, ekonomik, kültürel bağı düzenleyen mercilerdir. Elçilikler bulundukları ülkelerde uluslararası ilişkilerin kurmak, siyasi politikalarda aracılık mekanizması yaratmak ve kendi ülkesi ile bulunduğu ülke arasındaki düzenin ve bağın güçlendirilmesi gibi görevleri üstlenir. Genel anlamda ülkeler arası evrak trafiğini düzenlemek ve sorun çözme ve karar verme birimidir. Vize başvuru süreçleri hakkında bilgi vermemekte ve başvuru almamaktadır. Tüm vize işlemleri ve Büyükelçilik işlemleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden randevu desteği alabilir, Lüksemburg Ticari Vize İşlemleri için de başvuru bilgilerine sahip olabilirsiniz.

Lüksemburg Konsolosluğuna Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Lüksemburg seyahatleriniz için gerekli olan vize işlemlerinizi Konsolosluk ya da Lüksemburg Büyükelçiliği Vize Bölümünden direk şahsi başvuru yapılamamakta ve randevusuz işlem gerçekleştirilememektedir. Vize başvurusu yapılabilmesi için öncesinde sistem üzerinden randevu alınmalı ve seyahat şeklinize göre randevu çeşidi belirlenmelidir. Randevu günü kadar belirlenen gerekli evraklar, formlar hazırlanarak başvuru koşulları sağlanmalıdır. Yanlış, hatalı ve tahrip olmuş evraklar ile başvuru kabul edilmemektedir. Tüm Lüksemburg türleri vize başvuru ve randevu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Uzman kadromuz aracılığı ile hazırlanan evrak ve formlar ile başvurunuzu sorunsuz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Lüksemburg Konsolosluğunun Yetki Alanları Nedir?

Lüksemburg Konsolosluğu 90 günü aşan uzun dönemli oturum vize başvuruları yani, aile birleşimi, çalışma vizesi, öğrenci vizesi gibi yaşamak için başvuruları kabul etmek ve olumlu olumsuz olarak karar vermekle yetkili mercidir. Teslim edilen oturum vizesi başvuru evrakları incelerken sonuçlanma süresi öncesinde konsolosluk vize görevlisi başvuruyu yapan kişi ile dil sınavı yapma hakkına sahiptir ve gerekli olan durumlarda sonuç kanaatine varabilmek için yüz yüze mülakat yapmayı talep edebilmektedir. Uzun süreli oturum vize başvuruları için gerekli olan Lüksemburg Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden ile rahatlıkla gerçekleştirebilir, her türlü sorunuza uzmanlarımızdan doğru ve net cevaplar bulabilirsiniz.

Lüksemburg Konsolosluğuna Turistik Vize Almak İçin Başvuru Yapabilir Miyim?

Lüksemburg Konsolosluğu uzun süreli kalış yani 90 günü aşan, oturum vizesi, çalışma vizesi, öğrenci vizesi ve aile birleşimi vize başvurularını kabul eder. Teslim edilen evraklara göre değerlendirir ve karar verir. 90 günden az kalış süreli kalış vize başvurularını kabul etmemektedir. Lüksemburg Turistik Vize başvurusu, ticari seyahat, kültürel aktivite ,konferans ya da kısa süreli diğer başvuru işlemleri almamaktadır. 90 gün altı tüm vize başvuruları; yani kısa süreli seyahat başvuruları İçin Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden hizmet alabilir, en doğru şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Lüksemburg Davetiyesi Dilekçe Şeklinde Olabilir Mi?

Lüksemburg Aile Arkadaş Ziyareti vizesi başvurusunda bulunacak iseniz; akrabanız ya da arkadaşınızdan davetiye istemeniz gerekmektedir. Başvuruda sunulacak olan bu davetiyenin belediye onaylı olması ve makama orijinalinin ibraz edilmesi mecburidir. Dilekçe şeklinde yazılan davetiye kullanılamamaktadır, sadece belediye davetiyesinin yanında destekleyici nitelik taşır. Davetiye gönderen kişi ile gidecek kişinin birinci derece akraba olma mecburiyeti yoktur ve tanıdık akraba ya da arkadaşınız olması yeterlidir. Davetiye sunulması vizenizin garanti olumlu çıkacağı anlamına gelmez. Davetiye ile başvurulan vizelerin sonuçlanması süresi ve Lüksemburg Vizesi Kaç Günde Çıkar tüm sorularınızın tüm yanıtlarını Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından öğrenebilir, işlemlerinizi hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz.

Lüksemburg Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusunda Davetiye Zorunlu Mudur?

Lüksemburg’a aile, akraba ya da arkadaşınızı ziyaret etmek için vize başvurusunda bulunacak iseniz; yurt dışındaki tanıdığınızdan muhakkak orijinal davetiye istemeniz gerekmektedir. Lüksemburg’da ki tanıdığınız davetiyeyi bulunduğu bölgedeki belediyelerden çıkartabilir. Lüksemburg Davetiyesinin orijinali ve fotokopisi başvuruda evraklar arasında sunulması gerekmektedir. Belediyeden davetiye talep edilebilmesi için davetiye çıkartan kişinin Lüksemburg’ da çalışan, işveren ve bir kurulu düzeni olan yani düzenli geliri olan bir statüde hizmet vermesi gerekmektedir. Lüksemburg’da devlet yardımı alan ya da geçici öğrenci vizesi olan kişilerin davetiye çıkartmasına belediye onay vermemektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden Başvuru evrak listesi, Lüksemburg Vize Formu ve davetiye detayları hakkında tam detaylı bilgi alabilirsiniz.

Davetiye hangi başvurularda kullanılmalıdır?

Lüksemburg vizesi başvurusu yaparken Lüksemburg’da ki kişi ile uzak ya da yakından akrabalığınız var ise; aile bireyleriniz den biri Lüksemburg’ da yerleşik bir hayata sahip ise; bu kişiler size davetiye gönderebilir ve başvurunuzda davetiyeyi beyan ederek davetiyeli olarak gerçekleştirebilirsiniz. Lüksemburg’da ki kişi ile akraba olma zorunluluğu yoktur. Arkadaş ya da aile dostu iseniz de ; bu durumda da başvuruda davetiye kullanma hakkına sahipsiniz. Belediye onaylı davetiye ile başvuru yapmak vizenizin garanti çıkacağı anlamına gelmez. Sadece konaklama yapacağınızın yerin belgesi ve Lüksemburg da bir tanıdığınız olduğunu kanıtlamanız açısında önemli bir evrak niteliğindedir. Başvuru yaparken davetiye yanında Lüksemburg Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detay alıp, başvurunuza gerekçelerinizi anlatmak adına, ekleyip başvurunuzu detaylandırabilirsiniz. Tüm başvuru kuralları ve kanıtlayıcı belgeler hakkında bilgi almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden sınırsız destek alabilirsiniz.


Lüksemburg Ticari Vize Başvurusu Yaparken İş Yeri Sahibi Olmak Zorunda Mıyım?

Lüksemburg Büyükelçiliği Vize Bölümüne Ticari seyahat başvurusu yapılırken sunulan evraklar arasında Ticari gidiş sebebinizi kanıtlayan evraklar olması durumundadır. Vize değerlendirme sürecinde ticari davetiyenin karşılığının olması gerekmektedir. Davetiye gönderen firmanın gerçekliğine ve giden kişin davet edilen şirketteki pozisyonun gerçekliği incelenir. Davetiyenin Lüksemburg’ da ki firmadan şirket antetli kağıdına kaşeli imzalı olması gerekmektedir. Davet edilen kişi, davet gönderilen firmada şirket sahibi ya da şirket çalışanı olmak zorundadır ve bunu yasal evraklar ile kanıtlamak zorundadır. Şirketteki konumunu kanıtlamalı, şirketler arası ticari ilişkisi , şahsi durumunu, maddi durumunu ve ailevi evrakları da ayrıca hazırlamalıdır. Detaylı evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilir, tüm vize kuralları hakkında detayları öğrenebilirsiniz.

Lüksemburg Ticari Başvurusunu Nereden Yapabilirim?

Lüksemburg’ a ticari vize başvurusu yapabilmek için öncelikle davet gönderen firmadan kaşeli imzalı ve açıklamalı içeriği olan bir ticari davetiyeye sahip olmanız gerekmektedir. Davetiye mektubunun açıklayıcı, nedenleri, amaçları ve sunulan evraklar ile birbirini tutarlı olmalıdır. Ticari davetiye gönderen firma ile gönderilen firmanın iş kolunun birbirine denk olması, iş ilişkilerinin gerçekleşmiş ya da gerçekleşecek olması gerekmektedir. Ticari vize Başvuruları direk Lüksemburg Konsolosluğu Vize Bölümünden şahsen yapılamamaktadır. Başvuru işlemlerinizi sorunsuz gerçekleştirebilmek ve ihtiyacınız olan evrak listesine ulaşabilmek adına Long Vize Danışmanlık Ve Başvuru İşlemleri Merkezinden hizmet alabilirsiniz.

Ticari Davetiyenin Standartları Nelerdir?

Lüksemburg’ a ticari bir seyahat için yani bir iş görüşmesi ya da fuar ziyareti yapmanız gerekiyor ise; mutlaka vize başvurunuzda bunu kanıtlayıcı olarak karşı taraftaki şirketten davet mektubunuzun ve fuar biletinizin olması gerekmektedir. Lüksemburg‘da ki ticari iş görüşmesi yapacağınız firmadan gelecek mektubunun içeriğinde; davet edilen kişinin kimlik bilgileri, kalış süresi ve kalış amacı mutlaka açıklayıcı şekilde yazmalıdır. Vize Başvurusu yapan kişi evrakları arasına gidiş amacını ve ticari ilişkisini anlatan niyet mektubu ekler ise; gidiş amacını açıkça izah etmiş ve desteklemiş olur. Sunulan davetiye, hazırlanan kanıtlayıcı evraklar ve başvuru formları birbiri ile tutarlı olmalı ve mümkün olduğunca orijinalleri ibraz edilmelidir. Lüksemburg Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detaylı bilgi için Long Vize Danışmanlık Vize Randevu İşlemleri Merkezimizden hizmet alabilirsiniz.

Lüksemburg Turistik Vize Başvurusunda Oteli Satın Almak Zorunda Mıyım?

Lüksemburg’ a kısa süreli seyahat etmek yani; gezip, görmek, eğlenmek, farklı kültürler tanımak için ise; vize başvuru evraklarınız arasında uçak ve otel rezervasyonunuzun olması mecburidir. Seyahat planlarınızı yaparken için kalacak yer durumunuzu mutlaka önceden belirlemeniz ve başvuruda evrak ile kanıtlamanız gerekmektedir. Ayrıca vize başvurusunda seyahat planınızı anlatan bir dilekçenin olması evrak değerlendirme aşaması için çok önemlidir. Konaklama evrağı olan otel rezervasyonunuzun kalacağınız gün kadar opsiyonlu ya da satın alınmış olması gerekmektedir. Otel konaklamanızı satın alma zorunluluğu bulunmamaktadır; ama Lüksemburg Elçiliği Vize Bölümü sunduğunuz otel opsiyonunuzun gerçekliğini teyit edecektir. Karşılığı olmayan otel rezervasyonları başvuru sonucunu güvensizlik sebebi ile olumsuz sonuçlanmasına sebebiyet verebilmektedir. Satın alınmış uçak otel konaklamaları başvuruda asıl evrak niteliği açısından daha güvenli olarak değerlendirilir. Detaylı rezervasyon bilgisi ve Lüksemburg Vizesi İşlemleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Uzun Süreli Lüksemburg Turistik Vize Alabilir Miyim?

Lüksemburg’a sürekli seyahat ediyor iseniz başvurunuzda geniş tarih aralığında vize talep edebilirsiniz. Uzun süreli vize alabilmenin en önemli kurallarından biri ülkeye ne sıklıkta ve ne amaçla seyahat etmek istemeniz ve bunu evraklar ile kanıtlamanız gerekmektedir. Sözel olarak talep etmek kayıt altına alınamayacağından dolayı, bu talebinizi muhakkak belgeler ile de kanıtlamanız gerekmektedir. İlk defa yurt dışına seyahat edecek iseniz ve bu ilk Lüksemburg seyahatiniz ise; vize başvurusu sonucunuz seyahat süreniz kadar ya da Elçiliğin uygun görmesi halinde ortalama 15 günlük vize verilir. Uzun süreli vize alabilmek için gidiş sebepleriniz yanında, maddi durumunuzun yeterliliğini de evraklar ile kanıtlamanız gerekmektedir. Lüksemburg vize başvurusu yaparken uzun süreli vize isteğinizi mutlaka niyet mektubu ile açıklamanız ve başvuruda sunmanız gerekmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimiz uzman kadrosu ile Lüksemburg Vize Evrakları Ve Belgeleri konusunda liste alabilir, yapılan analiz ve değerlendirmeler sonucunda uzun süreli vize alma konusunda tam destek alabilirsiniz.

Lüksemburg Turistik Vizesi Başvuru Yapmak İçin Çalışıyor Olmamız Gerekli Midir?

Lüksemburg vize bölümüne başvuru yaparken çalışma durumunuzu, maddi durumunuzu ve gidiş amacınızı kanıtlayan evrakları sunmanız gerekmektedir. Vize başvurularında bulunduğunuz hayat geçim standartlarınızı kanıtlayan belgeleri sunmanız çok önemlidir. Çalışan konumda iseniz tüm çalışma evraklarınızı, işveren konumunda iseniz iş yeri kanıt belgelerinizi, öğrenci konumunda iseniz öğrenci belgeleri ve sponsor evraklarınızı başvuruda sunmanız gerekmektedir. Sunulan evraklar ile Lüksemburg Vize Formu İlgili bölümleri doğru orantılı şekilde işaretlemeniz gerekmektedir. Bu tür evraklar aracılığı ile Türkiye’ye döneceğinizi beyan etmiş olmanız anlamına gelmektedir. Bulunduğunuz statüde çalışan, işveren, emekli konumunda olmanız vize onay durumunuzu olumlu yönde etkileyecek unsurlar arasındadır ve seyahat sonrası tekrar bulunduğunuz statüye döneceğinizin ifadesi olarak görülecektir. Tüm iş statülerine göre hazırlanması gereken evrak listesi hakkında Long Vize Başvuru Randevu İşlemleri Merkezimizden bilgi alabilir, İşlemlerinizi sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi Başvurusu İçin Neler Gereklidir?

Lüksemburg’a seyahat amacınız ne olursa olsun, bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Lüksemburg seyahatiniz için gerekli olan vizenin hangisi olduğunu önceden belirlemeniz gerekmektedir. Başvuru türünüze göre evrak hazırlamalı ve önceden randevu kaydı oluşturmanız gerekmektedir. Başvuru türü Lüksemburg’da ki kalış sürenize ve amacınıza göre değişmektedir. 90 günü aşan uzun dönemli oturum vize başvuruları ile 90 günden az kısa dönemli vize başvuruları yani; Lüksemburg Ticari Vize ya da Polonya Turistik Vize Başvuruları gibi seyahatleriniz için farklı evraklar hazırlamanız gerekmektedir. Gerekli evraklar eksiksiz hazırlandıktan sonra teslim etmek için önceden mutlaka vize randevusu almanız gerekmektedir. Seyahat türünüze göre ayarlanmış evrak listesi ve dilekçe örneklerine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi Başvurumu Nereden Yapabilirim?

Lüksemburg seyahatleriniz için gerekli olan vize için gerekli tüm evraklar hazırlanmalı, sistem üzerinden doldurulmuş Lüksemburg Vize Başvuru Formu hatasız doldurulmalı, vize talep dilekçeleri ve rezervasyonlar ayrıntıları ile tamamlandıktan sonra ilgili makama teslim edilmelidir. Evrak tesliminde biyometrik parmak izi de alınmaktadır Tüm hazırlanan evrakların teslim edilip müracaat edilebilmesi için önceden zorunlu olarak Lüksemburg vize randevusu alınması gerekmektedir. Randevusu olmayan evrakların teslimi yapılamamaktadır. Evrakların teslim edilmesi ile birlikte vize değerlendirme süreci başlamış olmaktadır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin desteği hazırlanan evrak ve başvuru formları ile birlikte en kısa zamanda başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi Başvurusu İçin Randevuyu Nereden Alabilirim?

Lüksemburg’ a seyahatleriniz için gerekli uzun dönemli kalış yani 90 günden fazla kalışlı oturum vizeleri ve 90 günden az kısa dönemli ziyaret vizeleri fark etmeksizin vizeye başvuru yapabilmek için bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının ve Türkiye’de oturumu olan yabancı uyruklu vatandaşların önce mutlaka vize müracaat randevusu alması gerekmektedir. Randevudan önce Lüksemburg Vizesi için gerekli evrakların, belgelerin, dilekçelerin , uçuş ve konaklama rezervasyonların tamamlamış olması gerekmektedir. Sistem üzerinden başvuru formunun belirtilen dilde eksiksiz ve hatasız doldurmuş olması gerekmektedir. Gidiş amacınızı ispatlayan gerekli evrak listesi ve randevu hizmetleri için  Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilir, başvurunuzu sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi Başvurusunda Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

Lüksemburg Vizesi başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken bazı kriterler vardır. Seyahat amacınızı kanıtlayan belgelerin eksiksiz ve mümkün olduğu kadar orijinal olarak sunmanız en önemli faktörlerdir. Başvuru türünüz Lüksemburg Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi ise; Lüksemburg’daki akrabanızdan , aile dostunuz ya da arkadaşınızdan belediye onaylı davetiye istemeniz gereklidir ve seyahat amacınızı kanıtlayan en önemli evrak niteliğindedir. Bu davetiyenin orijinalini yani aslının ibraz edilmesi gerekmektedir ve davet eden kişinin kimlik bilgileri, oturum ya da vatandaşlık belgelerinin fotokopileri muhakkak ek evrak olarak sunulmalıdır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden davetiye kuralları hakkında detaylı bilgi ulaşabilirsiniz.

Gidiş Amacını Kanıtlayan Belgeler Nelerdir?

Lüksemburg vizesi başvurusu yapmak için seyahat sebebinizi evraklar ile kanıtlamanız ve desteklemeniz gerekmektedir. Lüksemburg’da bir firma ile ticari görüşme yapacak ya da bir fuar stant ziyaretinde bulunacak iseniz; mutlaka Lüksemburg’da ki firmadan bir ticari davet mektubu ya da fuar giriş bileti almanız gerekmektedir. Davet mektubu firmanın şirket antetli kağıdına kaşeli imzalı olması gerekmektedir. Seyahat amacınız kısa süreli gezi amaçlı ise; otel uçak rezervasyonunuz olmalı ve otel opsiyonunuzun karşılığının olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Tüm kanıtlayan evraklar ile birlikte Lüksemburg Vize Formu içerisinde de gidiş amacınızı ve sunduğunuz diğer evrakların karşılığı olan yerlere gerekli işaretlemeyi yaparak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Tüm Vize işlemleriniz de Long Vize Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi Başvurusu Evrakları Orijinal Mi Olmalıdır?

Lüksemburg vizesi başvuru evraklarını eksiksiz ve hatasız sunmak ne kadar önemli ise; ibraz edilen evrakların güncel ve orijinalinin ibraz edilmiş olması da bir o kadar önemlidir. Evrakların hepsinin orijinal olması mümkün değil ise; banka dökümleri, gidiş amacınızı kanıtlayan davetiyeler, iş yeri kanıt evraklarınızın büyük çoğunluğunun aslının ve kaşeli imzalı olarak eklenmesi başvuru inceleme aşamasında olumlu kanaat almanızı sağlamaktadır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden güncel ve detaylı evrak listesi isteyebilir, gidiş amacınızı açıklayan Lüksemburg Vize Dilekçe Örneği hakkında tam destek alabilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi Başvuru Formumu Hangi Dilde Doldurmalıyım?

Lüksemburg vize başvuru formu bilgisayar ortamında online sistem üzerinden İngilizce doldurulmalıdır. Çıktı alınan formların elle doldurularak sunulması kabul edilmemektedir. Hatalı, karalama ya da bitmiş form üzerinde düzeltme yapılan başvuru formları da yine aynı şekilde işleme alınmamaktadır. Lüksemburg seyahatiniz için gerekli olan vize başvurusunda gidiş amacınızı kanıtlayan evraklar ile evraklar ile başvuru formunda doldurulan bilgiler birbiri ile tutarlı olmalıdır. Birbirini tutmayan yanlış, hatalı bilgi ve beyanlar başvuru karar sürecinizde olumsuz etki yaratmaktadır. Eksiksiz ve sorunsuz Lüksemburg Vizesi başvurusu yapmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan destek alabilir, işlemlerinizi en kısa zamanda tamamlayabilirsiniz.

Lüksemburg Başvuru Formunu Nereden Doldurabilirim?

Lüksemburg vizesi başvurusu yapmak için, bilgisayar ortamında sistem üzerinden başvuru formunun İngilizce doldurularak makama sunulması gerekmektedir. Hatasız, tahrip edilmemiş ve tam olarak doldurulmuş Lüksemburg vize başvuru formu sonuçlanma süresini hızlandırmak adına önemli bir etkendir. Başvuru formunda verilen bilgiler ile gerekçe olarak sunulan evraklar karşılaştırılarak vize sonuç kararı verilir. Hatalı form ya da tutarsız evrak beyanı vize sonuçlanma süresini uzatacağı gibi, vize onay durumunu olumsuz hale dönüştürebilmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden eksiksiz form doldurmak ve Lüksemburg Vize Ücreti hakkında destek alabilirsiniz.

Kalış Süresine Göre Başvuru Formu Değişiklik Gösterir Mi?

Lüksemburg seyahatiniz uzun dönemli yani; oturum, çalışma, öğrencilik gibi nedenler dolayı ise; başvuru formları ve doldurma teknikleri kısa süreli kalış yani; turistik ticari, konferans gibi başvurularında formları doldurma şekillerine göre farklılık göstermektedir. Oturum vizesi başvuru formları İngilizce doldurulmalı ve iki nüsha halinde randevu günü başvuru makamına sunulmalıdır. Bu nedenler ile Lüksemburg Vizesi Evrakları Ve Belgeleri listesi de değişiklik göstermektedir. Hangi tür başvuru için ne evraklar gerekli, hangi form nasıl doldurulmalı gibi sorularınızın yanıtlarına Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin uzmanlarından detaylı bilgi alıp, başvuru işlemlerinizi en doğru şekilde başlatabilirsiniz.

Lüksemburg Vize İşlemi Prosedürleri Nedir?

Lüksemburg’a seyahat planlamanızı yaparken evrak toplama, randevu tarihi belirleme ve başvuru işlem sürecini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bu süreç için en erken tarihte randevu alıp , başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmeniz planlamanızın gerisinde kalmamak adına önemli bir adımdır. Seyahat tarihinizden 6 ay öncesinde randevu alıp, başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Seyahat amacı ve başvuru türünüze göre evraklarınızı, niyet mektubunuzu, uçak otel rezervasyonlarınızı ve online başvuru formunuzu eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir. Hazırlanan Evrakları teslim etme ve işlem sürecini başlatmak için Lüksemburg Vize Randevusu da almanız zorunlu bir kuraldır. Gerekli evrak listesi ve randevu desteği almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimiz uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi Başvurumu En Erken Ne Zaman Yapabilirim?

Lüksemburg Ticari Vize ve Lüksemburg Turistik Vize başvurularınızı yani kısa süreli ziyaret vize başvurularınızı için seyahat tarihinizden en erken 6 ay öncesinde randevu alıp, vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Erken yapılan başvurularda planlamanızın gerisinde kalmadan, sorunsuz bir şekilde işlemlerinizi tamamlayıp başvurunuzu erken bir zamanda sonuca ulaştırabilirsiniz. Erken zamanda yapılan başvurularda olası bir aksaklığa çözüm bulmanız ve farklı gelişen bir durumda anında müdahale etme şansınız oluşur. Hızlı randevu işlemleri ve tüm başvuru prosedürleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilir, vize işlemlerinizi zamanında sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi Ücretleri Nedir?

Lüksemburg seyahatiniz için gerekli olan vize işlemlerinde vize türüne göre değişkenlik gösteren , vizeler için bir harç bedeli tahsil edilmektedir. Bu bedeller kalış amacınıza göre yani; oturum vizeleri ile ziyaret vizeleri türüne göre değişiklik göstermektedir. Başvuru harç bedelleri elçiliği belirlediği ve yayınladığı zaman dilimi arasında gerçekleştirmektedir ve dönem dönem farklılık göstermektedir. Vize bedelleri randevu günü evrak tesliminde elden teslim alınmakta ve çek, senet gibi ödeme araçları kabul edilmemektedir. Kısa süreli ziyaret vize başvuruları ve uzun süreli oturum başvuruları için ödenecek olan Lüksemburg Büyükelçilik Vize harç bedelleri ve vize ücretleri listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Lüksemburg Vizesine Seyahat Tarihimden Ne Kadar Önce Başvuru Randevusu Alabilirim?

Lüksemburg vizesi başvuru türünüz ne olursa olsun, evrakları teslim edebilmek, parmak izi kaydı oluşturabilmek ve başvuru işlemlerinizi başlatabilmeniz için önceden randevu alma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Başvuru yapılırken en önemli kural sistem üzerinde randevu almaktır. Gidiş tarihinizden 6 ay öncesine randevu alabilme imkanına sahipsiniz. Randevusu olmayan misafirlerin evrak teslim alınmamakta ve başvuru işlemi gerçekleştirilememektedir. Seyahat tarihinize çok yakın bir tarihte vize randevusu bulunamayacağı gibi planlarınızın aksamasına neden olabilecektir. Başvuru yapılma ihtimali olsa bile vize işlem süreci olacağı için vizenin sonucu geç olabilmektedir. Lüksemburg Vize İşlemleri Ve randevu süreçleri hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimiz uzmanlarından hizmet alabilir, işlemlerinizi geç kalmadan hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Lüksemburg Randevusunu İkametim Olmayan Bir şehirden Alabilir Miyim?

Türkiye’ nin birçok şehri ve bölgesinde hizmet veren Long Vize Danışmanlık Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Lüksemburg randevu ve başvuru işlemlerinizi hızlı ve eksiksiz bir şekilde tamamlamaktadır. Lüksemburg vizesi başvuruların da ikamet yani bölge ayrımı zorunluluğu bulunmamaktadır. İkametinize bağlı olan bölgeden ya da istediğiniz herhangi bir şubemizden başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Birçok şehirde bulunan şubelerimizden randevu alıp vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Tüm bölgelerden başvuru yapabilmek için yine en öncelikli kural randevu alarak başvuru yapılmasıdır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzman kadromuz ile birlikte Lüksemburg Vizesi İşlemlerinizi güvenli bir şekilde başlatabilir, başvuruda gerekli olan evrak listesinin detaylarına ulaşabilir ve geç kalmadan randevu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Randevu Günü Başvuruda Olmak Zorunda Mıyım?

Lüksemburg’ a seyahat amacınız ne olursa olsun ilk defa vize başvurusu yapıyor iseniz veya ilk defa Avrupa Vizesi başvurusu yapıyorsanız randevu günü evrak teslimi yaparken başvuruda bulunmak zorundasınız. Randevu günü evrak teslimi yapılırken parmak izi kaydınız da sisteme yüklenmektedir. Bu sebepler öncelikli olmakta olup randevu günü başvuruda şahsen bulunmanız gerekmektedir. Sisteme kaydolan bu parmak izi 5 yıl boyunca birçok Avrupa schengen ülkesinin ortak sistem havuzunda kayıtta kalacaktır. Bir daha ki Avrupa vize başvurularının birçoğunda bu parmak izi geçerli olacak ve alınan vize üzerinde VIS ibaresi ile kanıtlanacaktır. Bu’’ Vıs ‘’ ibaresi olan vizelere sahip olan kişiler, bundan sonraki vize başvurularında şahsen bulunmalarına gerek olmadan Long Vize Danışmanlık Merkezi uzmanları tarafından Lüksemburg Vizesi Başvurusu gerçekleştirilebilmektedirler.

Lüksemburg Vize Ücretleri Listesine Nereden Ulaşırım?

Lüksemburg uzun dönemli kalışlı yani oturum vizesi, çalışma vizesi ,aile birleşimi vizesi ve öğrenci vizesi başvuruları ile 90 günden az kısa kalış süreli ziyaret vizeleri arasında Lüksemburg Büyükelçiliği Vize Harç bedelleri ve ücretlendirmeleri değişkenlik göstermektedir. Lüksemburg harç bedelleri fiyat değişikliği kalış gün sayısına ve başvuru yapan kişinin yaş aralığına göre de değişkenlik göstermektedir. Tüm güncel harç bedelleri detaylarına ve başvuruda hazır olması gereken Lüksemburg Vize Evrakları Ve Belgeleri listesine Long Vize Başvuru Ve İşlemleri Merkezi uzmanlarına ulaşarak öğrenebilir ve geç kalmadan tüm başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi Bedelini Banka Havale İşlemiyle Gerçekleştirebilir Miyim?

Lüksemburg vizesi harç bedelleri başvuru türüne göre ücretlendirme farklılık göstermektedir ve randevu günü başvuru yapılırken, Elçilik harç bedelli ve hizmet bedeli ödemelerinin yapılması gerekmektedir. Bu ücretlendirmeler her yıl değişmekte olup, resmi sayfalarında güncellenerek yayınlanmaktadır. Lüksemburg vize başvurusu için ödenmesi gereken bedel randevu gününden önce talep edilmemektedir. Vize ücretlerini randevu günü başvuru sırasında elden tahsil edilmektedir. Elçilik vize harç bedelleri ve ücretleri randevu gününden sonra, öncesinde ya da başvuru tamamlandıktan sonraki bir günde sonradan Banka havalesi, çek, senet gibi ödeme şekilleri ile ücreti kabul edilmemektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarına ulaşarak Lüksemburg Ticari Vize Ve Lüksemburg oturum vizesi harç bedelleri ve ödeme şekillerinin detaylarını öğrenebilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi ücretleri Yaşa Göre Değişiyor Mu?

Lüksemburg Vize harç bedelleri seyahat edecek kişinin yaşı, kalış süresi ve vize başvuru türüne göre farklılık göstermektedir. 0-5 / 5-12 / 12-65 / ve 65 yaş üstü olarak ücretler farlılık gösterirken bu ücretlendirmeler vize türüne göre de değişmektedir. Lüksemburg vize başvurularında grup indirimi, kurum indirimi ve taksitlendirme gibi ya da değişik ödeme yöntemleri gibi tahsil etme sistemi bulunmamaktır. Vize ücretleri randevu günü başvuru sırasında elden tahsil edilmekte olup, sonradan ödeme kabul edilmemektedir. Randevu günü tüm ödemeleriniz gerçekleştirilirken, Lüksemburg Vizesi Formu, gidiş amacınızı kanıtlayan evraklar ve rezervasyonları da eksiksiz hazırlayıp teslim etmeniz gerekmektedir. Tüm İşlemleriniz için Long Vize Başvuru İşlemleri Merkezimiz uzmanlarından destek alabilir, başvuru işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi Talep Dilekçesi Ne demektir?

Lüksemburg’ uzun süreli oturum başvurusu ya da kısa süreli ziyaret başvurusu yaparken gerekli evrakların eksiksiz ve doğruyu yansıtacak şekilde sunulması ne kadar önemli ise; seyahat amacınızı, seyahat gerekçelerinizi ve bulunduğunuz statüyü konumu anlatan bir dilekçe yazmak, başvurucu sonucunuzu olumlu anlamda etkilemesine yarar sağlayacaktır. Sunulan vize talep mektubu seyahat amacınızı, maddi durumunuzu, seyahat nedenlerinizi ve vize alındığında seyahat planlarınızı açıklayan ifade eden özet evrak niteliğinde olacaktır. Lüksemburg Büyükelçiliği Vize Bölümüne hitaben yazılacak olan bu vize talep dilekçesi için Long Vize Danışmanlık Ve Başvuru İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan her dilde destek alabilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi Talep Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Lüksemburg vize talep dilekçesi seyahat planınızı açıklayan, kişisel statünüzü açıklayan, başvuru evraklarınızı destekleyen önemli ve özetleyen önemli evraklar arasındadır. Vize Talep Dilekçesi Türkçe olabileceği gibi İngilizce olması daha da artı sağlamaktadır. Vize Talep Dilekçesinin evraklarının arasında başvuru da sunmamanız eksik evrak olarak kayıt oluşturulmaz ve başvurunuzu tamamen olumsuz olarak etkilemez. Fakat; başvuru da bir öğrencinin ya da ev hanımının sponsorluk durumu var ise; mutlaka sponsorluk dilekçesi evraklarınız arasında ibraz etmeniz gerekmektedir. Sponsorluk dilekçesinin olmaması eksik evrak olarak değerlendirilir ve dilekçe olmadan başvurunuz kabul edilmemektedir. Başvuru Merkezimizin Uzman Kadrosundan vize talep dilekçesi ve Lüksemburg Vize Formu hakkında detaylı destek alabilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi Reddi İtirazı Nasıl Yapılır?

Lüksemburg; Avrupa ülkeleri arasında Türk turistini kabul eden ve istihdam sağlayan ülkelerden biridir. Bu sebeple her yıl ülkemizden kısa süreli vize başvurusu ve uzun süreli vize başvurusu yapılan Avrupa ülkeleri arasındadır. Tüm vize başvuru türlerinde başvuru talebi alan Lüksemburg için vize sonuçlarının olumsuz gelme olasılığı da olabilmektedir. Olumsuz vize sonuçlarında, yeterli evrak sunulmaması, kanıtlayıcı evrakları detaylı beyan etmemeniz ya da kendinizi doğru beyan etmemenizden kaynaklı olabilir. Bu tarz durumlarda vize sonucunun olumsuz gelme durumunda sonuca itiraz etme hakkına sahipsiniz. Lüksemburg Vize İşlemleri Ve itiraz dilekçeleri hakkında detaylı bilgi İçin Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilir, tüm işlem prosedürlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vfs Lüksemburg Vizesi Başvurularında Karar Verme Yetkisi Var Mıdır?

90 Günden az kalış süreli ziyaret vize başvurularını teslim alan, evrak tasnifi yapan, sisteme randevu oluşturan kişinin biyometrik kaydı oluşturan, teslim edilen evrakları elçiliğe ileten Vfs Lüksemburg Vizesi Bölümünün vize karar verme sürecinde olumlu ya da olumsuz olarak karar verme yetkisi bulunmamaktadır. Randevu günü yapılan vize başvurularda evrakların kontrolünü, eksik bir durumda başvuruyu alamama, ek evrak talep etme ve parmak izi kaydı oluşturma yetkisi bulunmaktadır. Başvuru sürecinde evraklarınızı eksiksiz teslim edip vize sürecinizde sorun çıkmaması adına Long Vize Danışmanlık Merkezinden Lüksemburg Vize Başvurusu hakkında detaylı bilgiye sahip olup, işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Vfs Lüksemburg Evrakları Randevu Almadan Teslim Edebilir Miyim?

Lüksemburg seyahatiniz ne amaçla olursa olsun, başvuruda seyahat amacınızı kanıtlayan evrakların eksiksiz, güncel ve mümkün olduğunca aslının hazırlanıp sunulması gerekmektedir. Hazırlanan evrakların, formların, rezervasyonların ve dilekçelerinizi Vfs Lüksemburg vize bölümüne teslim edebilmek için önceden randevu alınması mecburidir ve randevusu olmayan evrakların teslim ve başvuru işlemi kabul edilememektedir. Lüksemburg Vize bölümü seyahat planlarınızda geç kalmamak adına gidiş tarihinizden 6 ay öncesine randevu alma hakkı tanımıştır. Randevu günü evraklarınızın, başvuru formlarınızın ve konaklama rezervasyonlarınızın eksiksiz hazır olması gerekmektedir. Long Vize Danışmanlık Merkezinden en kısa zaman için Lüksemburg Vize Randevusu alabilir ve başvuru işlem sürecinizi en sağlam adımlar ile gerçekleştirebilirsiniz.

Vfs Lüksemburg Vizesi Bölümünün Görevi Nedir?

Vfs Lüksemburg Vize Bölümü vize başvuru sonucunda olumlu ya da olumsuz olarak karar verme yetkisine sahip değildir. Randevu sisteminde kaydı olan misafirlerin randevu günü başvuru da tiplerine göre evrakları teslim almak, belgeleri tasnif etmek, sistem üzerinden biyometrik parmak izi kaydı almak, sisteme evrak ve pasaport bilgilerini girmek, sunulan evrakların eksik ya da hatalı olduğunu kontrol etmek ve teslim aldığı evrakları elçiliğin ilgili bölümüne iletmek ile yetkilidir. Yapılan başvurularda kararı yönlendirme ya da fikir beyan etme yetkisi bulunmamaktadır. Başvuruyu evraklarını tam alarak gerekli birime ileten mercidir. Başvurunuzun sorunsuz ve hızlı ilerlemesini sağlamak Lüksemburg Vize Başvurusu adımlarınızı hızlı iletmek adına Long Vize Başvuru Ve Danışmanlık Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lüksemburg Vize Başvurusunda bulunacak vize başvuru sahipleri öncelikli olarak Lüksemburg Konsolosluğundan vize randevusu alması gerekmektedir. Vize Randevusu alırken gidiş tarihinizden en az 1 ay öncesine randevu alınması gerekmektedir. Aksi Takdirde geç alınan randevu vize çıkış sürenizi etkileyebilir. Lüksemburg vize başvurusu yaklaşık 7-21 gün arasında sonuçlanmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak Lüksemburg Vizesini Çok Kolaylıkla alabilir kaç günde çıkacağını öğrenebilirsiniz.

Lüksemburg Vizesine Kaç Gün Önceden Başvuru Yapmalıyım?

Lüksemburg’a seyahat edecek vize başvuru sahipleri vize başvurusu yaparken en dikkat etmesi gereken durumlarından birisi vize çıkış süresidir. Vize Başvurusunda bulunacak vize başvuru sahipleri gidiş tarihinden minimum 1 ay öncesinden başvurusu yapması gerekmektedir. Firmamız Long Vize Merkezimizi arayarak Lüksemburg vize başvurunuzu sorunsuz halledebilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi Başvuru Evraklarımı Kaç Gün Önceden Hazırlamam Gerekli?

Lüksemburg Vize Başvurusundan bulunacak vize başvuru sahipleri öncelikli olarak Lüksemburg Konsolosluğundan vize randevusu alması gerekmektedir. Vize Randevusu alırken gidiş tarihinizden 1 ay öncesine almanızda fayda vardır. Randevudan 1 hafta öncede konsolosluğun istemiş olduğu evrak hazırlanması gerekmektedir evrakların güncel ve orijinal olması en önemli hususlardan birisidir. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezimizi arayarak Lüksemburg Vize Evraklarını öğrenebilir vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu